PZC Met extra bagage op reis OORZAAICDIABETES bh—a APK 38 Waarom is Kevin vaak verdrietig? Terneuzen stuurt geen vrijwilligers naar rampgebied 00 sf iS AMNESTY LAAT KEVIN OOK EENS LACHEN! Kerk houdt benefietconcert Verkoop voor goede doel Studenten HZ verkopen riemen Lobbezoo krijgt hulp voor water op Sri Lanka Sint Jansteen laat ballon met boodschap op Middelburgse neemt hulpgoederen mee naar Sri Lanka Goed en Gezond 2005 Voor een zorgzame begeleiding De Bevelanden j.C. Hoekman keuring pers. auto Bosch Car Service Daar kom je graag teru ÜBOVAG Collectanten gevraagd WBfflfflEÊBÊÊM mm g International JA, ik help kwetsbare kinderen. A\ HOEK - De protestantse kerk van Hoek houdt zondag een ben efietconcert onder het motto 'omzien naar elkaar'. Vanaf 15.00 uur treden verschil lende koren en solisten op, waar onder de Westerschelde Big band, de gospelgroep Or Ta- mim, de harmonie Elk Naar Zijn Krachten en het gemengd koor Cantate Deo. De presenta- -• tie is in handen van Henk Sierse- ma. De entree bedraagt tien eu- ro voor volwassenen en vijf euro voor kinderen. De opbrengst 1 \Vordt in zijn geheel overge- maakt aan giro 555. I TERNEUZEN - De Kringloop- j' winkel aan de Zuidzandsestraat in Oostburg houdt woensdag 12 januari een actie voor de slacht- óffers van de tsunami in Azië. De volledige verkoopopbrengst van deze dag komt ten goede aan het goede doel. VLISSINGEN- Studenten van de Hogeschool Zeeland doneren een deel van de opbrengst van hun mini-onderneming aan de slachtoffers in Azië. De studen- I ten verkopen riemen met als op druk 'freedom'. Meer informatie op www.cinturon.nl. MIDDELBURG - De stichting Wederopbouw dorpen Sri Lan ka van de Vlissinger Remi Lob- bezzoo krijgt hulp van de stich ting Waterhelp. Die stichting gaat hem helpen met het zuive ren van waterputten. Waterhelp wil een expert naar Sri Lanka I sturen die hulp kan bieden. Ver der worden binnenkort honderd desinfectiesystemen naar Sri Lanka gestuurd. De stichting van Lobbezoo heeft sinds kort een eigen gironummer. Dat is 5230080 in Middelburg, zaterdag 8 januari 2005 bi1, door Raymond de Frel TERNEUZEN - De gemeente Terneuzen en Stichting Zorg- saam sturen geen vrijwilligers naar het rampgebied in Azië. Dat was aanvankelijk het plan van R. van Beusekom uit Hoek, die een particuliere actie ten be hoeve van de slachtoffers van de tsunami op poten had gezet. De gemeente, stichting Zorg- saam en het communicatiebu reau Puype Partners namen eergisteren de actie van Van Beusekom over, omdat berich ten over omstreden handelingen van Van Beusekom steeds hard nekkiger werden. De Hoekse be weerde met instemming van het Buitenlandse Zaken en het Rode Kruis hulpgoederen in te zame len. Ook zou een team van tien vrijwilligers naar Atjeh gaan. Navraag leerde "burgemeester J. Lonink echter dat zij helemaal geen contact met deze instanties heeft gehad. Ook waarschuwin gen uit verschillende plaatsen in Nederland nam hij ter harte. Lonink ging daarom gisteroch tend in bijzijn van ziekenhuisdi recteur J. van der Heijden met haar om de tafel. Het ziekenhuis had al medewerking beloofd. De burgemeester en ziekenhuisdi recteur eisten dat Van Beuse kom haar activiteiten zou sta ken. Daar stemde zij mee in. Alle contacten en concrete toe zeggingen beloofde zij over te dragen aan de gemeente en Zorg- saam. „We hebben tot nu toe echter nog niet veel van haar ge had, dus kunnen we ook niet veel overnemen", reageert M. Lafort van Zorgsaam. „Een toe zegging voor het gebruik van een vliegtuig hebben wij nog niet kunnen traceren." Wel kreeg Lafort een fax met een concrete afspraak met een Frans bedrijf, dat 900 lijkzak ken ter beschikking stelt. Lafort meldt dat Van Beuse- koms plan om vrijwilligers naar Indonesië te sturen geen door gang vindt. „Er zijn in Neder land genoeg goede organisaties die dit kunnen regelen." Zorgsaam en de gemeente Tel neuzen zijn de aanspreekpunt voor bedrijven die een steed willen bijdragen. „We weiij nog niet of we goederen stuw of geld overmaken. Voonvaaw is dat het geld een medisch dj krijgt. Daarnaast is op initiatie van Van Beusekom een inzaël ling van knuffels gestart, u worden volgende week door o -' meegegeven met tien vrachtd to's, die door de StichH: Motherhood naar Azië worw gestuurd. Ook houden wijd benefietconcert op 1 of 2 febrcJ ri in het Scheldetheater. Merd van Zorgsaam treden op j bands en koren. Die avcrl wordt gepresenteerd door r] Boszhard." Gemeentewoordvoerder D. Tej mers zegt dat zijn telefoon rJ dan eens rinkelt voor de acij „Er wordt vooral gereagd door bedrijven die contact hg] ben gehad met Van Beusekd Wij kijken hoe we hun aant-l dingen kunnen inpassen. Va Beusekom speelt dus nu ai aan ons door. Wij gaan ookai steeds uit van haar goede beèt lingen. maar haar medewerka is nu een gesloten boek. Wij dj len de actie tot een goed ésl brengen", aldus Timmers. SINT JANSTEEN - Sint Jï steen slaat zaterdag 15 janui de handen ineen voor de slack offers van de zeebeving. Vanaf elf uur kan men op dek king van de Rabobank aand Van Hovestraat in Sint Janstee een kaart kopen en er een pa soonlijke gedachte op zetten,! kaarten worden aan een balk bevestigd en die wordt ta 12.00 en 12.30 uur opgelaten,! staan uiteraard ook collected sen voor giro 555. Bij slee weer is men welkom in del van de bank. Tevens is ervoor! dereen warme chocolademelk door Wendy van den Hurk MIDDELBURG - De reis naar Sri Lanka was al gepland, maar krijgt met de ramp in Azië een extra lading. Niet alleen figuur lijk, maar ook nog eens letter lijk met alle schoenen, schriften en zaklantaarns. De reisbestemming is duidelijk te zien aan de stapel Bosatlas sen en reisgidsen. Janny Fioole uit Middelburg stapt op 17 ja nuari voor de zevende keer op het vliegtuig naar het eiland in de Indische Oceaan. Ze is eraan verknocht, sinds ze er ruim twee jaar geleden voor het eerst voet op de bodem zet te. Toen was dat nog een oriënte rend bezoek; om te kijken of het iets was, Stichting Van Hand tot Hand. Inmiddels is ze actief als vrijwilliger. „Mijn zussen maakten een reis door Sri Lanka en zij kwamen in contact met de stichting. Ik werd nieuwsgierig." Vanuit haar achtergrond als grondleg ger van de Zeeuwse kinderop vang heeft Fioole affiniteit met kinderen, de doelgroep die de stichting helpt door voor hun on- derwijsbestaan westerse spon sors aan te wijzen. Over negen dagen gaat ze te rug naar het dorp Anuraclhapu- ra. Dat ligt in het midden van Sri Lanka - dus niet getroffen door de zeebeving. Ze bezoekt er de zestien kinderen, die dit jaar een sponsor kregen toegewe zen. Bovendien trekt ze samen met een leraar naar het oosten van het eiland, dat wel is ver woest. Transport „Het is de plek waar Tamil Tijgers elkaar bevechten. Een gevaarlijk gebied met overal landmijnen, maar het moet. De grote hulporganisaties laten zich er namelijk niet zien. Het ene na het andere transport ver trekt vanuit ons dorp. Er is te kort aan lantaarns en kerosine, dus brengen we dat. Met hon derd man hebben ze al zo'n drie duizend mensen eten kunnen ge ven." Janny Fioole gaat noodhulp bie den in Sri Lanka: zaklantaarns en kerosine uitdelen, maar ook scholen bouwen. foto Lex de Meester Is Fioole dan niet bang ande ren voor de voeten te lopen? „Ik heb geen idee wat ik kan verwachten. Maar er staat in Ne derland een rij aan hulpverle ners klaar om via onze stichting daar aan de slag te gaan. Art sen, verpleegkundigen en techni ci, van wie het nut in Sri Lanka nog niet is bepaald. Dus ik ga er bepalen of er inderdaad behoef te bestaat aan specialisten. Ver der moet ik ze eventueel voorbe reiden op him vertrek, zodat ze er niet een kater aan overhou den." Nuttig Alle zes voorgaande keren dat ze in Sri Lanka was, waren nut tig, volgens Fioole. Nu vertrekt ze met extra bagage. Schoolma teriaal voor de kinderen en geen kleren, waar ze er volgens Fi oole genoeg van hebben. Ze gaat met meer geld dan an ders; alleen al door haar brieven bus is de afgelopen tijd zo'n vier duizend euro geduwd. Daarbij komt nog het geld dat op de re kening is gestort en in collecte bussen is terechtgekomen. „Met dat geld kunnen we echte noodhulp verschaffen, zoals het bouwen van scholen. Ze zullen ons vreselijk dankbaar zijn." Goden Hoe die dank eruit ziet, heeft Fi oole meermalen met eigen ogen gezien. „Het is vanzelfsprekend voor ze. De zeebeving was een vloek van de goden en onze komst is een gift van boven." Dan gaat de telefoon. Gaande weg het gesprek tikt Fioole de verslaggever dolblij aan. Het blijkt Ben de Reu, directeur van onderwijsadviesdienst RPCZ. Hij belooft dat Zeeuwse onder wijsinstellingen hun krachten bundelen voor Azië. Concreet: Zeeland gaat met Fiooles stich ting scholen bouwen in Sri Lan ka. Een gift van de goden? Het vervolg van de familie berichten van pagina 12 De Vlissingse huisartsen danken u voor de vele Kerst- en Nieuwjaarskaarten en wensen u een Hartelijk dank voor al Uw goede wensen, Wederkerig wens ik U en de Uwen alle goeds en veel Gezondheid voor 2005. B. J. M. Schruer, huisarts Dag en nacht bereikbaar op: Overal te 0nt8ie0en Alle voorzieningen om thuis op fe baren Aandacht voor uw persoonlijke wensen informatie pakket op aanvraag verkrijgbaar (gratis en vrijblijvend) uitvaartzorgcentrum Hoofdkantoor: Geldeloozepad 20,4463 AJ Goes (0113) 227525 Rouwcentra: Geldeloozepad 20 Goes Kitskinoerseweg 1 kapelle Facilitair Bedrijf: Langeweg 1 's-Gravenpolder '-'nrTM^ www.uitvaartzorgcentrum.nl DIABETES IS DE BR00TS1E VERDDRZAKED VAADLIADIIEID<<< Vraag de gratis Diabetes Risicotest aan. y Diabetes Fonds Of word donateur. Giro 5766, Amersfoort. (cêf; Bel0800-5766123ofganaarwww.diabetesfonds.nl iBOSCH Service excl. afmeldkosten *excl. 3-gas- en dieselroetmeting BORSSELE, Autobedrijf de Muynck Quistenburg 8, Telefoon 0113 - 35 15 51 Dijkwelstraat 59, Telefoon 0113 - 34 13 15 Karreveld 4, Telefoon 0118 - 55 19 91 Herculesweg 12a, Telefoon 0118 - 62 76 80 Gerbrandystraat 4, Telefoon 0118 - 46 46 44 Vrouwenpolderseweg 75, Telefoon 0118 - 59 15 24 Oostvoorstraat 23, Telefoon 0113 - 37 12 10 voor de collecte van 20 t/m 26 februari 2005 kijk op www.amnesty.nl of bel 020 626 44 36 Support our fight for human rights X - 1 Ik word donateur en ontvang de gratis nieuwsbrief. Ik machtig u om€af te schrijven per maand kwartaal jaar van het hieronder ingevulde rekeningnummer (minimaal 25,-per jaar). Ik betaal na ontvangst van een acceptgiro. Ik help meteen gift. Ik machtig u om éénmalig af te schrijven van het hieronder ingevulde rekeningnummer. Ik betaal na ontvangst van een acceptgiro. Handtekening: Kevin houdt zich groot. Maar leuk is het niet zonder zijn vriendjes. Die zijn wél naar sport of scouting. Sinds de scheiding is daar bij Kevin thuis geen geld meer voor. In de drukke volksbuurt waar hij woont, vind je ook geen trapveldje of speeltuin. Daarom is hij erg vaak alleen en verdrietig. Jantje Beton neemt het op voor kinderen als Kevin. Want samen spelen is méér dan plezier hebben. Samen spelen is ook leren om samen te leven. Het is heel belangrijk voor later. Het voorkomt dat kwetsbare kinderen in de verdrukking komen of op het verkeerde pad raken. Jantje Beton steunt daarom bijzondere kinderprojecten. Van speelvoorzieningen in oude wijken tot activiteiten speciaal voor kinderen. Van een gezellig dagje uit tot een week lang op een spannend vakantiekamp. Zodat ze even zorgeloos en gelukkig zijn. Die projecten kosten veel geld. Daarom vragen we u om een bijdrage. Alleen dan kunnen wij deze kinderen blijven helpen. En dat doen we graag. Want is het niet fantastisch om ze te zien stralen van vreugde? Postcode/plaats: Rekeningnummer: A.U.B. invullen en aankruisen wat van toepassing is. Stuur deze bon in een envelop naar: jantje Beton, Antwoordnummer 8489,3500 VW Utrecht. Een postzegel hoeft niet, maar mag wel. Graag zelfs!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 60