y m Hartstikke tof, lopen in zo'n oranje topje PZC W27 Bij dit potje schaak blijft de tegenstander stil De Sims gaan studeren Alle ballen op Weijers Maassen is boos én lief Treurig schouwspel Thuisbios meer in trek zaterdag 8 januari 2005 Raffish-Plaything (3) Men2b- Bigger Than That (1) Chipz -1001 Arabian Nights (2) Anouk-Girl (4) Jay-z/linkin Park - Numb/Encore (8) Snoop Dogg - Drop It Like It's Hot (18) Deep Dish - Flashdance (13) Gerard - Rene - Gordon - Live At The Arena (5) Robbie Williams - Misunderstood (19) Kylie Minogue -1 Believe In You (30) Lange Frans Baas B Ft Ninthe - Zinloos (11) Destiny's Child - Loose My Breath (12) Ja Rule Ft R. Kelly Ash - Won derful (16) Gwen Stefani - What You Waiting For (15) Christina Aguilera Ft Missy El liott-Car Wash (14) Trijntje Oosterhuis - Merry Christmas Baby (6) Band Aid 20 - Do They Know It's Christmas (10) Anastacia - Welcome To My Thruth (21) Do - Everyday Is Christmas (7) G-spott - City Streets (28) DjTiesto - Just Be (20) Marco Borsato Ali B - Wat Zou Je Doen (22) Blof- Opstand (26) Eminem - Just Lose It (24) U2-Vertigo (25) Maroon5 - Sunday Morning (23) Uniting Nations - Out Of Touch (-) Armand Van Helden - My My My (27) Speedy Ft Lumidee - Sientelo (-) Dj Jean - Every Single Day (29) Natasha Bedingfield - These Words (31) K-liber Ft Michael Bryan - Loun- gen (-) Alicia Keys - Karma (38) Brian Mc Fadden - Real To Me (34) Lenny Kravitz - Calling All Angels (37) Andre Hazes - Met Kerst Ben Ik Alleen (9) De Tokkies-Verre Kerst (17) Michael Gray - The Weekend (39) D-men Ft Brutus Negative - Mijn Feestje (-) Green Day - Boulevard Of Broken Dreams (40) Anouk - Hotel New York (1 Robbie Williams - Greatest Hits (2) Blof - Het Eind Van Het Begin (Beste Van) (3) 4. U2-How To Dismantle An Ato mic Bomb (4) 5,JamieCullum - Twenty Some thing (6) Andre Hazes - 25 Jaar - Het Aller beste Van (5) 7. Andrea Bocelli - Andrea (7) Frans Bauer - Daar Heb Je Vrien den Voor (9) Maroonö - Songs About Jane (11) 10. Keane - Hopes And Fears (13) 11 Norah Jones - Feels Like Home (14) Eminem - Encore (15) Phil Collins - Love Songs, A Com pilation Old New (10) 14. Jay Z Linkin Park - Collision Course (12) 15. Frans Bauer - Kerst Met Frans Bauer(8) 16. Destiny's Child - Destiny Fullfilled (16) 17. Live - Awake - The Best Of Live (19) 118. Within Temptation - The Silent Force (17) 19. Rob DeNijs- Vanaf Vandaag (18) 120. Guus Meeuwis -10 Jaar - Levensecht (27) 21. Joss Stone - Mind, Body Soul (24) 22. Frank Boeijen - Toen Nu (26) 23. Usher - Confessions (22) 24. Anastacia - Anastacia (21 25. Britney Spears - Greatest Hits: My Prerogative (28) 26. Tiesto - Parade Of The Athletes (29) 27. Rod Stewart - Stardust - The Gr. American Songbook 3 (25) 28. Snoop Dogg - Rhythm Gangsta The Masterpiece (37) 29. Seal-Best 1991-2004 (23) 30. Evanescence - Anywhere But Home (32) 31. Green Day - American Idiot (35) 32. Laura Fygi - The Very Best Time - Christmas Album (20) 33. Bee Gees - Number Ones (39) 34. Celine Dion Anne Geddes - Miracle (31) 35. K3- De Wereld Rond (33) 36. Jan Keizer - Going Back In Time 3 (30) 37. Do - Do (40) 38. Shania Twain - Greatest Hits (-) 39. Mamma Mia! - De Musical (-) 40. Natasha Bedingfield - Unwritten Britney populair op Google Internetgebruikers hebben in 2004 wereldwijd de naam van [Popartieste Britney Spears het jneest ingetikt als zoekopdracht J'] Google. Dat blijkt uit door zoekmachine uitgebrachte 'seorelijsten met populairste zoektermen. [Jet-setster Paris Hilton staat nveede. Daarna volgen nog twee .dames: zangeres Christina Agui- ra en filmster Pamela Ander pon. De woorden chat en games jtëmen plaats vijf en zes in. De nctieve jeugdheld Harry Potter staat negende. Marianne Verdonk: „Laat mij maar lekker buiten." foto Peter Nicolai Vrijdagavond, zeven uur. Op de atletiekbaan van AV'56 in Goes maakt een groep atleten zich gereed voor de wekelijkse training. Een korte dit keer, want voordat de eerste meters zijn gelopen, valt het water met bakken uit de hemel en kan de groep inrukken richting krachthonk. Atlete Marianne Verdonk (18) baalt als een stekker. „Brr, stoeien met gewichten is niet echt m'n grootste hobby", bromt ze. „Laat mij maar lekker buiten blijven." Trainster Marieke van de Kroft neemt haar apart en - - even later ligt Marianne puf fend en hijgend op de mat een serie verplichte -buikspieroef e- ningen af te werken. De atlete van Scheldesport uit Terneuzen beseft dat ook krachttraining - een belangrijk onderdeel van haar prestaties vormt. Die zijn inmiddels meer dan indrukwek kend. In 1999 pakte ze tijdens de World Games Special Olym pics in Amerika zilver op de 800 meter. Op de 400 meter lagen ook goede kansen, maar ging ze in de fout. „In een bocht zag ik mezelf ineens op een enorme vi- deowall lopen. Was zo verbaasd, dat ik maar bleef kijken in plaats van keihard door te lo pen. Nou ja, daar leer je ook In 2002 - tijdens de Nederlandse kampioenschappen voor atleten met een verstandelijke beper king - pakte ze de winst op vijf onderdelen en in 2003 was er in Polen - tijdens het WK Indoor - een zilveren medaille op de 60 meter horden. In datzelfde jaar was er op het NK naast goud op de 100,200 en 400 meter ook twee keer goud bij het hoog- en verspringen. Intussen is Marian ne figuurlijk en letterlijk een hoogvlieger geworden. „De laatste jaren heb ik heel wat vliegkilometers gemaakt: ik was er bij tijdens het WK Out door in Tunis en voorjaar 2004 nam ik deel aan het VHC Indoor in Hongarije. Pakte ik brons op de 60 meter horden. Maar het al lermooiste vond ik toch wel de trip naar Zuid-Afrika. Liep ik mee met de korte cross. Als baanatlete is dat toch wel even wennen. Maar het parcours was geweldig. Was met m'n negende stek eigenlijk best tevreden." Het blijft intussen medailles re genen voor Marianne. In mei 2004 - bij het NK in Bergen op Zoom - werden weer vier gou den plakken toegevoegd aan de imposante collectie. In augustus was het twee keer prijs tijdens de Global Games in Zweden. „Dat was op de 100 en de 400 meter horden. Twee onderdelen, die mij goed liggen. Het Terneuzense sporttalent maakt al jarenlang deel uit van de Oranje-selectie G-sporters. „We komen regelmatig bij el kaar op Papendal voor een cen trale training. Hartstikke tof. Het lopen in het nationale tricot is heel speciaal. Draag ik zo'n gaaf oranje topje, kun je je buik. mooi laten zien. Dat broekje vind ik niks, dat loopt van geen meter. Trek ik lekker m'n eigen kloffie aan." Tweede plaats Op dit moment gaat haar aan dacht vooral uit naar de Oranje woud-crosscompetitie. Na drie crosslopen staat ze - in de strijd om de Zeeuwse crosstitel - op een tweede plaats. „Alles is mo gelijk, maar op de eindoverwin ning reken ik niet echt. Daar voor is m'n concurrente Astrid de Herder net iets te sterk." Haar paspoort houdt ze intus sen paraat voor de volgende gro te trips. „Deze maand zijn de crosskampioenschappen in Por tugal en in maart volgt het EK Indoor in Italië. Als alles meezit ga ik in september naar het WK Outdoor in het Australische Can berra." Het reizen bevalt haar prima. Op school zijn de leraren best een beetje jaloers op hun bereis de leerling. „Vragen ze aan mij of ze niet meekunnen. Maar daar begin ik mooi niet aan. Kom nou. Wil geen gezeur aan m'n kop... Grapje hoor!" Hans Segboer Schaken is al zo oud als Met- husalem. Een kniesoor die er op let dat Denda onder de naam Schaakmeester het ietwat belegen CompuChess 2003 ver koopt. De regels van het spel zijn de afgelopen jaren per slot van rekening niet veranderd. Voor amper vijf euro heb je een weinig eisende tegenstander voor een potje schaak die niet aan je kop zeurt. En je kunt ook nog eens het niveau van die te genstander bepalen. Daarvoor dien je je wel te verdiepen in de Engelstalige handleiding, want er is niet eens de moeite geno men voor een Nederlandse verta ling. Het was handiger geweest als je de sterkte van de computer in zou kunnen stellen op een schaal van 1 tot 10. Nu moet je de tijd instellen die de computer over een zet mag doen of hoe veel zetten (en mogelijke tegen zetten) hij vooruit kan 'denken'. Wil je het jezelf zo lastig moge lijk maken, dan heb je een spe ler tegenover je met een zogehe ten ELO-rating van ongeveer 2100. In het intemationale.scha- ken tel je daarmee nog niet mee. Nederlands topschaker Loek van Wely heeft een rating van 2679. Na installatie heb je de cd-rom niet meer nodig. Wie het spel op een laptop installeert, kan altijd de tijd doden met een spelletje schaak. Als je halverwege ge stoord wordt, kun je het spel op bergen zonder dat je bang hoeft te zijn dat de stukken van het bord vallen. Grafisch gezien biedt schaak meester weinig franje. Je kunt kiezen tussen een twee- of een driedimensionale weergave met de mogelijkheid om in- en uit te zoomen. De pc is ook niet te be roerd om indien gewenst hints te geven. Marcel Luyckx Schaakmeester van Denda Mul timedia: €4,99,-, minimale sys teemeisen Windows 95 op Pen tium pc 100 Mhz, 16 MB RAM, cd-romspeler. AA A R 0 f- u VERBODEN HET GRAS TE BETREDEN Uitgever Electronic Arts komt met een vervolg op één van de populairste compu tergames aller tijden, De Sims 2: Studentenleven. Hierin kun je meebeleven hoe de Sims als jongvolwassenen leven. De ga me ligt vanaf maart in de win kels. De Sims, waarin je de persona ges zelf aanstuurt en dus laat le ven, won in zowel het buiten land als Nederland prijzen. Vori ge maand was het één van de best verkochte games tijdens de decemberinkopen. In oktober vorig jaar presenteerde de uitge ver de tweede serie van De Sims. Nu is het vervolg in aan tocht. Daarin gaat het ook om het leven op de campus, het wo nen in het studentenhuis of het bezoek aan een studentensocië teit. Je eigen Sims kunnen kie zen uit elf hoofdvakken. Als het 'ze lukt goede cijfers te halen, krijgen ze hun diploma en kun nen ze kiezen uit vier carrières. Als we gaan, dan gaan we met z'n allen, zingt de Bre dase cabaretier Guido Weijers. Het werd een cultlied onder de fans van voetbalclub NAC. Dankzij diezelfde NAC-fans lijkt Weijers nu aan de haal te gaan met drie Cabaret Awards 2004. De cabaretprijzen zijn een initiatief van de website cabaret magazine.nl. Stemmen kan al leen via internet en dat doen de NAC-fans massaal. Weijers is genomineerd in drie categorieën: beste cabaretier, grootste aanstormend talent en beste website. Hij heeft inmid dels ruim tweehonderd stem men voorsprong op Bert Vis- scher. Hans Teeuwen en Youp van 't Hek staan op kansloze achterstand. Weijers stuurde 180 mensen een mailt je met het verzoek op hem te stemmen. De supportersvereniging van NAC gaf hieraan gehoor. Volgens de organisatie van de Awards is geen sprake van frau de, maar van 'promotie en recla me'. Weijers: „Als Bert Visscher een oproep doet bij Kopspijkers om op hem te stemmen, staat hij zo weer bovenaan. Ik heb alleen wat mensen uit mijn adresboek gemaild. Ik heb nog 2000 rnail- tjes klaarstaan, maar die zal ik maar even laten wachten." Op 22 januari wordt de winnaar bekend gemaakt. Voor het eerst is een show van de Eindhovense cabare tier Theo Maassen op dvd ver schenen. En wel zijn vierde voor stelling Functioneel Naakt, op genomen in 2003. 'Hoe is het nou?' 'Drukdrukdruk.' 'Als men sen het echt druk hebben, zeg gen ze het geen drie keer!Het is maar één van de ontelbare grap pen en woordspelingen van Maassen. Met deze middelen gaat hij bijna anderhalf uur lang op zijn doel af: het tot op het bot fileren van het menselij ke ras. Wij worden met z'n allen neerge zet als consumerende, neukende en vooroordelende wezens. 'Zeg jij iets vlak voordat je klaar komt?' 'Knikkend.' 'Nou dan stap ik maar weer 's op.' Maas sen is boos, ranzig, provocerend en lief. En vooral erg leuk. Zijn vijfde show zal even op zich la ten wachten, want de Eindhove- naar heeft het filmen ontdekt. Zijn debuut op dat vlak staat op de extra's bij deze dvd. In deze met Marco Jansen gemaakte tra gikomische documentaire volgt hij een levend standbeeld op zoek naar aandacht en liever nog roem. Zijn eveneens toege voegde protestrap 'Doodsbedrei ging' (tegen de arrestatie van een rapgroep die Hirsi Ali be dreigde) krijgt een aparte lading nu Theo van Gogh is vermoord. Datzelfde geldt voor het ge sprek daarover in Nova. Fred Hoogendoorn Theo Maassen - Functioneel Naakt (Pias): met als extra docu mentaire en premièreverslag De Onterechte Kampioen, clip en Nova-uitzending van rapnum mer Doodsbedreiging, tijdsduur optreden 83 min., extra's 58 min. In plattelandsdiscotheken krijg je er de dansvloer nog behoorlijk mee gevuld. 'Paradi se By The Dashboard Light' staat zelfs nummer 6 in de Top 2000 van Radio 2. Maar de uit voering van deze klassieker op de dvd Meat Loaf Live With The Melbourne Symphony Or chestra is tenenkrommend. Mar vin Lee Aday (zoals de forse Amerikaan werkelijk heet) is daar flauw, lomp en ranzig in zijn vocale en lichamelijke duet met de overacterende zangeres Patti Russo. Dit treurige schouwspel is sym bolisch voor het concert uit be gin 2004. Het orkest probeert er nog wat van te maken, maar moet ook toehoren hoe de band zich aanstelt in zwaar aangezet te machorock voor debielen. Het bedroevende niveau wordt maar een paar keer doorbroken. Zo wordt 'You Took The Words Right Out Of My Mouth' voor de verandering serieus gebracht. Het orkest heeft nu wel een dui delijk toegevoegde waarde in de ze Springsteen-achtige rock. An dere successtukken, 'I'd Do Any thing For Love' en 'Bat Out Of Heil' verdrinken in bombast. Meat Loaf dankt zijn roem aan componist/arrangeur Jim Stein- man, die al zijn hits schreef. Zonder hem is hij een potsierlij ke egotripper van een omhoogge vallen showband. Als kijker voel je je alsof je in een foute show in een,fout hotel in Las Veg'as bent beland. Fred Hoogendoorn Meat Loaf - Live With The Mel bourne Symphony Orchestra (Warner): met extra tweede dvd met interview en achter de schermen, tijdsduur concert 134 De opbrengsten die film maatschappijen halen uit de 'thuisbios' benaderen de laat ste jaren steeds vaker de cijfers van de bioscooprecettes. In 2003 werden met topfilms als Fin- ding Nemo en Lord Of The Rings, The Two Towers de bio scoopopbrengsten zelfs overtrof fen. Dat lukte in 2004 alleen met bescheidener films als Out of Time, Brother Bear en Open Range die het op dvd en video twee keer beter deden dan in de theaters. De animatiefilm Shrek 2 is we reldwijd niet alleen de best be zochte film van 2004 geweest (opbrengst 436 miljoen dollar) maar heeft ook op dvd de mees te inkomsten opgeleverd: nog eens 377 miljoen dollar. Shrek 2 deed het daarmee beter dan Lord Of The Rings, The Return Of The King' die goed was voor nog altijd 310 miljoen dollar aan inkomsten. Enigszins teleur stellend verliep de verkoop op dvd van Mel Gibsons The Pass ion Of The Christ.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 55