Hulpactie is de waan van de dag China wil weer kinderen De dag der kleine dingen PZC Leuke publiciteil Becel en VGZ PZC Campagnes richten zich op gevolgen van ellende, niet op de oorzaken bij nader inzien 8 januari 1955 zaterdag 8 januari 2005 door Harald Doornbos Bijna 120 miljoen euro brach ten de Nederlanders tot nu toe bijeen ten behoeve van de slachtoffers van de tsunami- ramp in het gebied van de Indi sche Oceaan. Is dat échte be trokkenheid, of gewoon de nieuwste hype. Lost dat geld ei genlijk wel wat op? De hele wereld toont zich im mens betrokken bij de slachtof fers van de tsunami ramp in Azie. Zoveel steun valt nauwe lijks anders uit te leggen dan een enorm teken van hoop in tij den van afbrekende solidariteit. Zoiets is heel veel waard. Iedere medaille heeft echter zijn keerzijde. Deze tsunami-actie - hoe goedbedoeld ook - heeft iets obligaats; de zoveelste waan van de dag. De hulp voor Azië lijkt in dit opzicht veel op de twintig jaar geleden gehouden actie 'Een voor Afrika'. Wij, de wereld, zouden wel eens een einde maken aan honger in Afrika. Het gironummer was hetzelfde als nu, de woorden identiek-- 'We are the world'. Alleen de popsterren zijn nieuw en twintig jaar geleden kon je nog' geen geld bij elkaar sms'en. Het treurige is dat de naïviteit - anderen noemen het moedwilli ge onwetendheid - ook hetzelfde is gebleven. Twintig jaar gele den zong Band Aid 'Do they know it's Christmas'. Een woordkeuze, die meer zei over de hulpgevers, dan over de arme sloebers die op het punt stonden dood te gaan van de honger. Zeker in de gebieden waar de honger diende te worden opge lost, Somalië, Soedan en grote gedeelten van Ethiopië, is de be volking moslim. Daar hebben ze dus geen enkele boodschap aan Kerstmis. Waarom zouden ze ook. Krijgen wij feestgevoelens bij Eid-al- Fitr? De meesten zullen niet eens weten dat dit het einde van de Ramadan is. Ook bij de tsunami komen we zulke onwetendheid tegen. Nie mand weet dat het meervoud van tsunami gewoon tsunami is, De grote inzamelingsshow voor de slachtoffers van de zeebeving, past geheel binnen de hype die de vloedgolf in Azië heeft teweegge bracht. De vraag rijst of dit soort acties werkelijk effect hebben. foto Harmen de Jong Dus heeft iedere rampendeskun- dige of betrokken sms'er het over: al die verschrikkelijke tsunami's of verscheidene tsuna- mo's. Kerst voor moslims, tsuna mi of tsunami's? Wat maakt het uit, zullen velen zeggen. Het gaat erom dat we die mensen nu helpen. Benul Zulk soort kleine onwetendhe den maken echter duidelijk dat we eigenlijk amper benul heb ben waar we over spreken. Wil len we nou dat de mensen in Afrika vier zakken meel krijgen en vervolgens na twee weken weer honger hebben of willen we honger echt oplossen? Willen we dat de overlevenden in een dorpje in Sri Lanka of In dia een zak geld krijgen, zodat de dorpelingen uit de hoge kaste al het geld kunnen inpikken en nog grotere huizen gaan bou wen dan voorheen terwijl de mensen uit de lage kasten weer in een hutje op het strand moe ten slapen, of willen we een ein de maken aan het mensonteren de systeem van het kastenstelsel dat al eeuwen als een sociale en culturele tsunami India en Sri Lanka teistert. Oftewel: gaat het om het aanpakken van de oorzaak van ellende of om het beteugelen van het gevolg? Het lijkt op dat laatste. Gevol gen zijn veel makkelijker aan te pakken dan de oorzaken. Geef een bedelaar een euro en hij heeft de volgende dag weer hon ger, geef hem werk en hij kan de rest van zijn leven voor zichzelf zorgen. Een blik op de media spreekt boekdelen. BBC World, de Brit se publieke televisie, het de afge lopen tien dagen, 24 uur per dag, tsunami-vernietiging zien uit het rampgebied. Eergisteren was het grote ver haal dat de luchthaven van Ban- da Atjeh gesloten was, omdat een hulpvlucht op de landings baan tegen een koe was aangere den. Ieder uur werd je op de hoogte gehouden van de situatie. „Bob, is de koe al weggehaald?" Een uur later: „Bob kan er al weer gevlogen worden?" Twee uur la ter meldde Bob zich weer: „De koe is opgeruimd, het vliegtuig van de baan gehaald, de hulp- vluchten gaan weer door! De volgende dag waren het de gekidnapte kinderen. Er deden geruchten de ronde dat mannen misbruik maakten van de situa tie en kinderen kidnapten om hen vervolgens door te verkopen aan bordelen in andere gedeel ten van Indonesië. Alle televisiezenders doken op het verhaal, alle politici spraken hun afschuw erover uit. Ruud Lubbers, hoofd van de VN vluchtelingen organisatie UNH- CR, was een van de weinigen die niet meedeed aan de stemming makerij. „Ik ken de geruchten, maar ik heb geen bewijzen", zei hij op CNN. Kinderen Trouwens, zo meldde ieder tele visiestation, het kidnappen van kinderen is niets nieuws in Atjeh. Het gebeurt al jaren. Al leen had toen niemand het er over. Een politicus zou zich niet heb ben ingezet voor de kinderen van Atjeh, een journalist er geen stuk over hebben geschreven. Want Atjeh is de Derde Wereld en daar gebeuren dit soort din gen nou eenmaal aan de lopende band. Is handel in en misbruik van kinderen erger als er net een golf langs is geweest? Vorige maand werd de hit 'Do they know it's Christmas' na twintig jaar nog maar eens uitge bracht, omdat de honger in Afri ka niet is opgelost en nog even dramatisch is als twintig jaar ge leden. Ik kan u op een briefje geven dat de wegen en huizen in Indo nesië, India en Sri Lanka met ons geld worden opgebouwd, maar dat de sloebers op het strand blijven slapen - wach tend totdat de volgende tsuna mi, orkaan, doodseskader, mili tair of landeigenaar hen verlost van een leven dat volstrekt on menselijk en volstrekt anoniem is. GPD In het opinieartikel in de PZC van 7 ja nuari van de heren Rouvoet en Scheij- grond (Christenunie) staat ten onrechte dat de identificatie plicht geldt voor ie dereen tot 70 jaar. De identificatieplicht geldt voor alle ingezetenen van 14 jaar en ouder. door Els Brenninkmeijer Zorgverzekeraar VGZ zal producten van pro.activ van Becel deels vergoeden aan haar verzekerden. Deze producten helpen het cho- lestorol te verlagen en de kans op hart- en vaatziekten te verkleinen. Een recla mestunt in de concurrentie met andere verzekeraars of een doorbraak? 'Aangenaam verrast' was car dioloog R. Visser toen hij hoorde dat zorgverzekeraar VGZ (2,1 miljoen verzeker den) de yoghurt, boter en melk van het pro.activmerk van Becel deels gaat vergoe den. Maar Visser, tevens secre taris van de Nederlandse Ver eniging voor Cardiologie, kreeg bij het bericht ook wel een beetje wrang gevoel. Zijn vereniging praat al tijden met het ministerie van Volksge zondheid en verzekeraars om het anti-bloedstolselmiddel Plavix vergoed te krijgen voor éen bredere groep hart patiënten. Als ze zijn gedot terd, dan helpt dat middel erg goed om dichtslibben van de vaten te voorkomen. Tot nu toe heeft dat pleidooi geen re sultaat gehad. Visser: „Die pro.activ-stunt is mooie publi citeit voor VGZ en Becel. On dertussen vind ik wel dat gro te groepen patiënten een uit stekend medicijn wordt ont houden, omdat het te duur zou zijn." Niet uniek Dat een verzekeraar aan ge zondheidspreventie geld uit geeft, is niet uniek. Achmea lanceerde een speciale site met tips voor een gezonde le vensstijl. Andere verzeke raars organiseren lunchwan- deltochten of geven hulp bij het stoppen met roken. Maar het is voor het eerst, dat een zorgverzekeraar etenswaren uit het supermarktschap te rugbetaalt. Verzekerden kun nen streepjescodes en verpak kingen insturen en zo op jaar basis maximaal veertig ei® per persoon terugkrijgen. Vol gens VGZ dekt het bedrai van veertig euro grotendeel het prijsverschil tussen d pro-activ-producten en 'gewo ne' melk, yoghurt en boter. Volgens VGZ en de Neder, landse Hartstichting is weten schappelijk aangetoond dï de Becel-producten het cha lest.orol verlagen en dus hart en vaatziekten helpen te voor komen. Ongeveer een op d drie Nederlanders heeft ee te hoog cholesterolgehalte De Hartstichting adviseer daarom al langer in haar fol ders om pro.activ te gebrui ken. De producten bevatte plantensterol, een onderdee van plantaardige olie. Sterol belemmert de opname var 'slecht' LDL-cholesterol uj| het spijsverteringskanaal. Dit vet wordt niet opgenomen it het bloed maar verlaat viad ontlasting het lichaam. Bij re gelmatig gebruik van planten- sterolproducten kan het cho- lesterol-gehalte met tien pro cent omlaag worden ge bracht. Volgens VGZ kan dat al na drie weken. Andere ver zekeraars zullen niet snel lig voorbeeld van VGZ volgen, maar volgen de ontwikkeling met belangstelling. W. Au- nard van Zorgverzekeraar Nederland (ZN): „Zeker als het vergoeden van dit soort producten op den duur veel geld zal uitsparen. Momen teel geeft VGZ 35 miljoen ui: aan cholesterolverlagende me dicijnen voor haar verzeker den. Daarbij komt nog 57 mil joen euro voor dotterbehande lingen. Cardioloog Visser krijgt regelmatig vragen over pro.activ. „Ik ontraadde hel patiënten niet, maar schred het ook niet actief voor, voor al vanwege de prijs. Ik wi eerst meer bewijzen zien want ik heb nergens weten schappelijk onderbouwd ge zien hoe lang je dat spul opji brood moet smeren om je cho lesterol te verlagen.GPD door Erwin Tuil Vergrijzing dwingt China tot herziening één-kind poli tiek. Officieel telt China sinds donderdag 1,3 miljard inwo ners. Onder toezicht van foto graaf en verslaggever van het staatspersbureau Xinhua kwam baby Zhang Yichi ter wereld. De kans dat het jongetje in de toekomst nog een broertje of zus je krijgt neemt toe want het offi ciële één-kind beleid lijkt de langste tijd te hebben gehad. Er zijn te weinig Chinezen en daarom moet het één-kind be leid op de helling. Met die stel ling heeft de hoogleraar Mu Gu- angzong van de Volksuniversi teit van China de knuppel in het hoenderhok gegooid. Het heilig huisje van de bevolkingspolitiek - de Communistische Partij be paalde in de jaren zeventig dat gezinnen nog maar één kind mochten 'hebben - is omver ge haald. De redenering van Mu is als volgt. China vergrijst snel. De gemiddelde leeftijd loopt op terwijl er te weinig Chinezen bij komen. Het wordt wel het '4-2-1-fenomeen' genoemd. Vier grootouders, twee ouders - die zelf al uit een één-kind gezin ko men - worden over twintig jaar onderhouden door één kind. Dat ene kind moet niet alleen wer ken voor zes anderen, via zijn productie moet ook een heel so ciaal systeem gefinancierd wor den. Dat gaat op den duur niet meer. Het bevolkingsbeleid werd indertijd afgekondigd om dat de leiders, vreesden voor een bevolkingsexplosie. De mogelijk heden van het land om de eigen bevolking te voeden, van wonin gen te voorzien en werk te ver schaffen zouden uitgeput raken. Uitzonderingen Er werden uitzonderingen ge maakt voor onder meer etnische minderheden, maar voor het gros van de gezinnen was het uit met ongebreidelde gezinsuitbrei ding. In sommige delen van het land gingen de lokale officials hardhandig te werk om het be leid tot op de letter uit te voe ren. Gedwongen abortussen en vernietiging van eigendom van overtreders waren geen uitzon dering. Op het platteland kne pen ambtenaren echter, vaak een oogje dicht omdat ze geen gedon der wilden met de boeren. Het beleid werd verder gefrus treerd, omdat lang niet alle ge boorten op het platteland wer den aangegeven. Kinderen gin gen daar ook 'verloren', omdat ouders die hoopten op de geboor te van een zoon, het meisje dat ter wereld kwam doodmaakten en in het geheim begroeven. Het gevolg is een overschot aan jon gens in China. Het mannelijke deel van de bevolking is bijna twintig procent groter dan het vrouwelijke In de steden was het beeld anders. Overheidsfunc tionarissen en werknemers van staatsbedrijven kunnen gedegra deerd of ontslagen worden als ze een tweede kind krijgen. Maar wie geld heeft, betaa.lt voor het tweede kind gewoon de wettelijke boete. Die kan op lopen tot tien maal het jaarsala ris. Sommige Chinezen gaan zo ver dat ze een tweede kind in het buitenland geboren laten worden, zodat het geen Chinees paspoort krijgt en dus niet mee telt. Nu het aantal Chinezen dat goed verdient snel toeneemt, worden grote gezinnen een sta tussymbool. Wie in de privé-sec- tor werkt, kan de kosten voor ge zondheidszorg', onderwijs, huis vesting en kinderopvang ook makkelijk opbrengen. De staatsmedia melden al dagen lang trots dat China er in is ge slaagd het aantal geboorten met 300 miljoen terug te dringen in de afgelopen dertig jaar. Daar door is de bevolkingsgroei be hoorlijk afgeremd. Daar staat te- Dé vergrijzing eist ook in China haar tol. Het gebrek aan kinderen wordt merkbaar. Reden voor de overheid om het aloude één-kindbe- leid na dertig jaar op de helling te zetten. foto Wu Hong/EPA genover dat een hele generatie is opgegroeid zonder broer of zus. Het enige kind moet aan al le verwachtingen van de ouders voldoen. Dat heeft ertoe geleid dat menig jongeling zich als een kleine god gedraagt in de weten schap dat de ouders alles zullen doen om hun enig kind te be schermen. Sociaal abnormaal ge drag is het resultaat. Zo heeft het één kind beleid op de lange termijn meer na- dan voordelen. Academici zien dat inmiddels in en de communistische partij lijkt ook bereid tot een koerswij ziging. De ouders van baby Zhang - moeder werkt bij Shell en vader bij Air China - mogen hoop koesteren. GPD 'Jongeman, misschien wil je één ding van me aannemenVeracht de dag der kleine dingen niet...' Meer dan twintig jaar geleden, in het najaar van 1982, stapte infor mateur mr. W. Scholten - op nieuw jaarsdag overleed hij plotseling - zon der omwegen op me af. om me te beris pen voor een zijns inziens al te kritisch, badinerend stuk in de krant over zijn vorderingen bij het in elkaar zetten van wat later het eerste kabinet onder aan voering van premier Lubbers zou wor den. Kort en goed kwam, als ik me goed her inner, de kritiek erop neer dat Scholten als informateur wel heel erg omzichtig te werk ging. Het land - Nederland zat midden in een ernstige economische cri sis, de werkloosheid liep pijlsnel op en de overheidstekorten bereikten record hoogte - had wel iets meer nodig dan kleine, voorzichtige stappen. Dat vond Scholten een bijna onbetame lijk verwijt. Hij was de grondigheid, de behoedzaamheid zelve. Grote stappen, snel thuis - dat was hem wezens vreemd. Nederland had na al die vreem de capriolen onder Van Agt en Den Uyl een solide kabinet nodig. En dat vergde een stevige fundering. Zoiets fikste je niet een, twee, drie. Vandaar de bijbelse vermaning aan het adres van de jonge verslaggever die geen idee had dat je met kleine stappen meestal veel'verder kwam dan met grootse, grensverleggende plannen: 'Jongeman, veracht de dag der kleine dingen niet.' Om er aan toe te voegen: 'Ook middelmaat is een deugd.' Mr. W. Scholten - nee, niet Willem - was een politicus, misschien meer een bestuurder van het koersvaste soort. Hoewel van latere lichting", behoorde hij tot de politieke generatie waarvan de 'oude' Drees het bekendste voor beeld was. Niet spectaculair, stijfjes en formeel, een tikkie saai, maar betrouw baar, degelijk en solide. Bij voorkeur opererend buiten de schijnwerpers. Pietje peuteraar, dat wel. Maar wel van het slag aan wie, bij wijze van spreken, zonder aarzelen je portemonnee uitleen de. Instinctmatig wist iedereen dat het land bij politici a la Scholten in ver trouwde handen was. Na zijn overlijden verschenen her en der In Memoria die vooral opvielen door een benepen, beter nog: onbegre- pen toon In nogal wat gevallen werd Scholten afgeschilderd als 'politicus oude stijl' en 'regent van de oude stem pel', een oud-Kamerlid, ex-staatssecre taris, voormalig minister en laatstelijk vice-president van de Raad van State die niet meer van deze tijd was. 'Op nieuw sloot een luikje van de steeds voorbijere eeuw.' Die Requiems zijn typerend voor het po litieke klimaat, de parlementaire stijl en de bestuurlijke cultuur in het Neder land-'van-2005. Die necrologieën vor men de droefstemmende afscheidssere- nade van een generatie die begon bij Drees en eindigde bij Kok. Scholten zou aan het Binnenhof niet meer uit de voeten kunnen. De politiek is sinds zijn definitieve vertrek - zeven jaar geleden trok hij de deur van de Raad van State voorgoed achter zich «0^ dicht - grondig veranderd. Er wordt van succesvolle ministers en veelbelo vende kamerleden bijna het tegenover gestelde gevraagd van wat Scholten te bieden had. Het moet vooral uitgespro ken, scherp, polariserend zijn. En van veel visie, grote vergezichten getuigen. Flair is wat je nodig hebt. Plus een paar krachtige opinies. Het ergste wat je verweten kan worden is dat je een grijze muis bent, een tech nocraat, een polderdemocraat. Of, nog erger, een typetje uit het Land van Ooit. Nederland is druk bezig' zich het stof van de voeten te schudden. Het heeft het, vindt het, jarenlang' fout gedaan, het moet 'Anders Beter'. Wat nodig zijn, zijn radicale oplossin gen en drastische stappen. Onder aan voering van lieden-met-autoriteit: Lei ders. Sinds enige tijd is iedereen op zoek naar leiderschap. Premier Balkenende wordt verweten zwak, onzeker leiding te geven. Te weinig uitstraling of zo iets. Binnen de VVD doet Van Aartsen een half mislukte gooi naar het leider schap. En Bos' leiderscapaciteiten zijn velen in de PvdA onhelder. Wie zich als leider weet te profileren, schiet als een komeet omhoog. Als het Fortuyn niet is, dan wel Wilders. Nederland is zoekend en dolend. Het is een zoektocht die vooral iets zegt over de collectieve onzekerheid, het gro te ongemak. Het maakt eens te meer duidelijk hoe zeer het. land van slag' is. Te lang waren Nederlanders te zeker van zichzelf, te sober en te praktisch om zich aan Grote Leiders uit te leve ren. Wie probeerde de sterke man uit te hangen, werd hetzij belachelijk ge maakt (Mussert), hetzij grotelijks ge wantrouwd (Colijn). Nederland liet zich regeren door pre miers van het slag Drees sr. Bijna de Grootste Nederlander, ging hij - illus tratief - bij leven door voor de 'Wethou der van Nederland'. Dat 'platte' karakter heeft het land-achter-de-dijken veel onheil be spaard. Er zijn alleen al in de twintig ste eeuw te veel slachtoffers gevallen bij het najagen van verre vergezichten, grootse visioenen en indrukwekkende idealen. Die spreekwoordelijke Hol landse nuchterheid is ergens goed voor geweest. Drees' voorbeeld geeft goed aan waar mee een politicus of bestuurder in het land achter de dijken na zijn dood roem in legt: niet door radicale hervor mingen of visionaire ingrepen, maar door het boeltje met scha en schande bij elkaar te houden. Hetgeen als regel op een weinig spectaculaire, vaak tech nocratische en meestal saaie manier ge beurt. Ja, in het 'Land van de Kleine Geba ren' gaat men op kousevoeten te werk. Omzichtig, behoedzaam, stapje voor stapje. Zo bereik je uiteindelijk het meest, zo leg je de basis voor solide, evenwichtige en welvarende samenle ving. Zo ongeveer als mr. W. Scholten het praktiseerde: 'Jongeman, veracht de dag der kleine dingen niet.' Aan het Binnenhof moeten ze dat weer leren te waarderen. Jan Schinkelslioek WAPENPRODUCTIE - Frank rijk heeft aan de regeringen van Engeland, West-Duits- land, Italië, België, Luxem burg" en Nederland nieuwe voorstellen gedaan voor de Eu ropese wapènproductie. Deze voorstellen worden besproken tijdens de conferentie. Het pro ductiebureau is onafhankelijk van het bureau dat de bewape ning controleert. Die controle moet voorkomen dat het aan tal wapens dat is toegestaan wordt overschreden FRUITTEELT - In nauwelijks vijftien jaar tijd is Nederland uitgegroeid tot de op een na grootste fruitexporteur ter w reld. En dat ondanks een vei lles van 1200 hectare boom gaard in Zeeland, door ramp van 1953. De fruitpr) duetie is sinds 1939 verdol- beid naar 600 miljoen kilo. DRIE-EILANDENPLAN Rijkswaterstaat, vissers enè landelijke overheid sprake over het Drie-Eilandenplan a het Deltaplan. De memnga waren zeer verdeeld. De Ooste lijke dam in de Zandkreé wordt waarschijnlijk aangf-; leg'd bij het Katse Veer. Detc tale afsluiting van de Zand kreek vindt plaats rond 1961 Hoofdredactie: A. L. Oosthoek D. Bosscher (adjunct) A, L. Kroon (adjunct) Centrale redactie: Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA Goes Tel: (0113)315500 Fax:(0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl Lezersredacteur: A. J. Snel Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA Goes Tel: (0113)315660 Fax: (0113)315669 E-maili lezersredacteur@pzc.nl Middelburg: 8uitenrustslraat18 Postbus 8070 4330 EB Middelburg Tel: (0118)493000 Fax: (0118)493009 E-mail: redwalch@pzc.nl Goes: Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA Goes Tel. (0113)315670 Fax. (0113)315669 E-mail; Terneuzen: Willem Alexanderlaan 45 Postbus 145 .4530 AC Terneuzen Tel. (0115)645769 Fax (0115)645742 E-mail: redtern@pzc.nl Hulst: Baudeloo 16 Postbus 62 4560 AB Hulst Tel: (0114)372776 Fax: (0114)372771 E-mail: redhulst@pzc.nl Zierikzee: Grachtweg 23a Postbus 80 4300 AB Zierikzee Tel: (01111454651 Fax: (0111)454657 E-mail: redzzee@pzc.nl Opening kantoren: Maandag t/m vrijdag van 8.00 tot 17.00 uur Zierikzee en Hulst: 8.30 tot 17.00 uur Internetredactie: Postbus 31 4460 AA Goes E-mail: web@pzc.nl Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag gedurende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur Abonnementen: 0800-0231231 autom. afschrijving per maand: 19,95 n.v.t per kwartaal: 58,00 60,25 per jaar: €222.50 226,50 Voor toezending per post geldt een toeslag. E-mail: lezersservice@pzc.nl Beëindiging van abonnementen uitsluitend schriftelijk, 1 maand voor he einde van de betaalperiode. PZC, t.a.v. lezersservice, Postbus 31, 4460 AA Goes Losse nummers per stuk: maandag t/m vrijdag: 1,25 zaterdag: 1,75 Alle bedragen zijn inclusief 6% BTW Bankrelaties: ABN AMRO 47.70.65.597 Postbank 35.93.00 Advertenties: Alle advertentie-orders worden uitgevoerd overeenkomstig de Algemer Voorwaarden van Wegener NV en volger,s de Regelen voor het Advertentiewezen, Overlijdensadvertenties: maandag t/m vrijdag: tijdens kantooruren zondag: van 16.00 tot 18.00 uur Tel. (0113)315555 Fax. (0113)315549 Personeelsadvertenties: Tel: (0113)315540 Fax: (0113)315549 Rubrieksadvertenties (kleintjes): Tel. (0113)315550 Fax. (0113)315549 Voor gewone advertenties: Noord- en Midden-Zeeland Tel. (0113)315520 Fax. (0113)315529 Zeeuws-Vlaanderen Tel: (0114)372770 Fax:(0114)372771 Business to Business/Onroerend go6" Tel: (076)5312277 Fax:(076)5312274 Internet: www.pzc.nl/adverteren Auteursrechten vc Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant BV is een onderdeel van het Wegener-co.,„„. aan ons verstrekte gegevens hebben wij opgenomen in een bestand dat wordt gebruikt vooroitf (abonnementen)administratie en om u te (laten) informeren over voor u relevante dienstan en prc- ducten van de titels en de werkmaatschappijen van Wegener of door ons zorgvuldig geselectEï de derden. Als u op deze informatie geen prijs stelt dan kunt u dit schriftelijk melden bij: PZC,® ,e, postbus 314460 AA Goes. Behoort tot WGGGNGR

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 4