I SP verdwijnt uit gemeenteraad Met extra bagage naar Sri Lanka Stichting Leergeld zet zich weer volop in voor minima Vlissingen stroopt de mouwen op Thuis in.... Hypotheken Verzekeringen Pensioenen Raadslid gaat alleen verder als Middelburg Alert! PET-scan voor ziekenhuis Dow moet flink affakkelen Lobbezoo krijgt hulp voor water Aanhouding voor schoppen zeeuwse almanak Feestje lij komt er weer aan! Waarschuwing tegen verkoop advertenties bedrijvengids /Redactie: 0113-315649 lwww.pzc.nl E-mail:redactie@ pzc.nl "Postbus 31,4460 AA Goes Advertentie-exploitatie: Moord-en Midden-Zeeland: 0113-315520; üeeuws-Vlaanderen: 0114-372770; Jationaal: 020-4562500. zaterdag 8 januari 2005 RISICOBEHEER Stationsstraat 2-4, 4331 JB Middelburg, Tel.: 0118 - 615151 editie Walcheren VLISSINGEN - Het ziekenhuis Walcheren krijgt vanaf volgende week de beschikking over een PET-scan. Met zo'n scan kunnen uitzaaiingen van kanker worden opge spoord. Nu moeten patiënten voor zo'n onderzoek naar een ziekenhuis buiten Zeeland. De scan staat in een vrachtwagen die ingericht is als on derzoeksruimte. Eén keer in de veertien dagen komt de vrachtwagen naar afdeling nucleaire geneeskunde van het ziekenhuis in Vlissingen. Deze afdeling behandelt pa tiënten uit heel Zeeland. TERNEUZEN - Vandaag en morgen zullen de vlammen op de affakkelpijpen van Dow Benelux in Terneuzen weer regelmatig hoog oplaaien. Het affakkelen is nodig om de eerder deze week stilgelegde naftakrakers' weer op te starten. Vandaag wordt de eerste kraker, de LHC1 opgestart, mor gen volgt de LHC2. Het opstarten gaat. net als het stilleggen van de kraakin stallaties gepaard met affakkelen. Dat zal echter tijdens de opstartprocedure geleidelijk minder worden. Woord voerder E. van Oosten van Dow: „U moet zich voorstellen dat het opstarten in fasen gebeurt. Tijdens iedere fase moet er even gefakkeld worden, maar dat wordt dan naar mate het proces vordert, steeds minder." Als het opstar ten goed lukt, zullen vanaf maandag de affakkelvlammen weer op normale sterkte branden. MIDDELBURG - De stichting Wederopbouw dorpen Sri Lanka van de Vlissinger Remi Lobbezzoo krijgt hulp van de stichting Waterhelp. Die stichting gaat hem helpen met het zuiveren van water putten. Waterhelp wil een expert naar Sri Lanka sturen die hulp kan bieden. Verder worden binnenkort honderd desinfectiesystemen naar Sri Lanka gestuurd. De stichting van Lobbezoo heeft sinds kort een eigen gironummer. Dat is 5230080 in Middelburg. MIDDELBURG - Op de Markt in Middelburg is in de nacht van donderdag op vrijdag een 18-jarige Middel burgse vrouw op een bromfiets aangehouden. Zij had eerder die nacht een 22-jarige stadsgenote ge schopt. Bij haar aanhouding bleek ze driemaal de toegestande hoeveelheid alcohol te hebben gedronken. Ze mocht haar bromfiets zeven uur lang niet besturen. door Edith Ramakers VLISSINGEN - De stichting Leergeld Vlissingen is weer vol op in de running. Eind septem ber vorig jaar moesten de mede werkers in allerijl hun spullen pakken, nadat vandalen in de Keldermansstraat hadden inge broken en apparatuur hadden vernield. Gisteren betrok de stichting, die zich inzet voor schoolgaande kinderen uit mini magezinnen, een nieuw kantoor aan de Gerbrandystraat in Vlis singen. De opening kreeg een extra fees telijk tintje omdat Ahmed El Kharbouchi een cheque ter waarde van 1151 euro overhan digde aan de stichting. El Khar bouchi werd in december uitge roepen tot vrijwilliger van het jaar in de gemeente Vlissingen. Aan deze Frans Naereboutprijs is een bedrag van 2300 euro ver bonden. De voorbeeldvrijwilli ger heeft 1149 euro overge maakt aan de Stichting Touba Moskee in Vlissingen voor een tegemoetkoming in de aanschaf van computers. „Ik vind dat Leergeld iets meer geld verdient dan de moskee. Vandaar dat ik Leergeld twee euro meer heb ge geven", verklaart hij de verde ling. El Kharbouchi zei dat hij direct aan Leergeld dacht toen hij de vrijwilligersprijs kreeg. „Ik hoor van veel mensen loven de woorden over de stichting. Ook veel Marokkaanse kinderen worden door de stichting gehol pen." Hij betreurt het dat er in Nederland zo veel mensen onder de armoedegrens vallen. El Kharbouchi sprak van ruim 300.000 mensen die geen cent te makken hebben. „Als we een jaar géén geld aan wapens uitge ven, kunnen we al deze mensen duizend euro geven. Dan ben je menslievend bezig." De stichting Leergeld is afhan kelijk van fondsen en donaties. „We polsen bij het bedrijfsleven of ze ons willen steunen en we laten ons horen bij andere stich tingen", zegt Ina van Gelder van Leergeld. „Gevers weten ons steeds beter te vinden. De twee directeuren van woningcor poratie L'Escaut, Ben Baert en Jan van Beekhuizen, bijvoor beeld hebben vorig jaar giften voor hun jubileum volledig afge staan aan onze stichting." Het afgelopen jaar heeft de stichting 16.000 euro aan kinde ren en gezinnen kunnen schen ken. De slogan van de stichting is dat 'alle kinderen mee mogen doen'. Leergeld geeft geen geld, maar betaalt voor kinderen de contributie van verenigingen of ze levert een bijdrage aan bui tenschoolse of culturele activi teiten. Vorig jaar heeft de stich ting 160 gezinnen en ruim 450 kinderen geholpen. Leergeld zou graag op Walcher- se schaal willen werken. „Soms moeten we nee verkopen aan kinderen, omdat ze in Koudeker- ke of Middelburg wonen. De ge sprekken met de gemeenten ver keren nog in een beginstadium." Het vertrek van Leergeld uit de Keldermansstraat is door vanda lisme sneller gegaan dan voor zien. De stichting wist dat zij daar niet tot in lengte van dagen kon blijven, omdat het kantoor gesloopt zou worden. „Maar we stonden nu van de ene op de an dere dag op straat. In drie maan den tijd hebben we, met hulp 1 van de gemeente Vlissingen, een goed alternatief gevonden", merkt Jaap de Looff van Leer geld op. Vier is ze nu, Renate uit Mid delburg. Maar binnenkort wordt ze vijf. En Thomas mag op haar feest je komen. Enthousiast zegt ze tegen hem: „Dan gaan we naar Vlissingen. Daar kan je vissen aaien en ze hebben pi raten. Weet je wel, in het jour naal!" VLISSINGEN - De gemeente Vlissingen zegt niets te maken te hebben met het bedrijf Digicom Media dat vermeldin gen in de digitale gemeentelijke bedrijvengids verkoopt. «Ondernemers worden telefo nisch door het bedrijf benaderd. Ze kunnen voor bijna honderd iro in de maand een verniel ing op internet kopen. rooral de manier waarop bedrij- ■en worden benaderd, is mislei- (end, vindt een medewerker een Vlissings bedrijf dat loor Digicom is gebeld. Volgens Digicom is van mislei ding geen sprake. Een woordvoerder laat weten dat niet de suggestie wordt ge wekt dat het bedrijf een relatie met de gemeente heeft. Eerder al waarschuwde de gemeente poor een ander bedrijf dat adver tenties zei te verkopen voor cle gemeentegids die Vlissingen elk jaar uitbrengt. Advertentie In het atrium van het gerenoveerde stadhuis in Vlissingen worden nieuwjaarswensen uitgewisseld. door Edith Ramakers VLISSINGEN - Niet kletsen, maar poet sen. Met die opmerking wilde burgemees ter A. van Dok-van Weele van Vlissingen gisteren bij de nieuwjaarsreceptie aange ven dat Vlissingen serieus aan de stad gaat werken. „We nemen veel hooi op onze vork, te veel vinden sceptici misschien, omdat we ook zo'n twee miljoen euro moeten snoeien. Maar we gaan zeker het Midden gebied herstructureren en het voormali ge KSG-terrein ontwikkelen." De druk bezochte nieuwjaarsreceptie werd in het atrium van het gerenoveerde stadhuis gehouden. In haar toespraak memoreer de Van Dok aan de geslaagde renovatie van het stadhuis. Op diezelfde voet wil Vlissingen verdergaan. Er worden van de gemeente daden verlangd, vindt Van Dok. „We zullen dit jaar dan toch einde lijk aan de opknapbeurt van de Wal- straat beginnen, de extra ontsluitings- weg voor de binnenstad aanleggen en de beslissing nemen over een modern cen trum voor verslavingszorg." Van Dok stond stil bij de dood van wethouder Kees de Keijzer. „Zijn naam valt nog da- foto Ruben Oreel gelijks." Ze sprak ook over het rampzali ge einde van het jaar voor grote delen van Zuid-Oost Azië „Het is een onvoor stelbare ramp. De televisiebeelden bren gen leed, veroorzaakt door de vloedgolf, dichtbij." Ze sprak de hoop uit dat door de schok de tanende solidariteit in de Ne derlandse samenleving versterkt zal wor den. „Dat we ons mededogen niet beper ken tot de eerste weken." door Wendy van den Hurk MIDDELBURG - De reis naar Sri Lanka was al gepland, maar krijgt met de ramp in Azië een extra lading. Niet alleen figuur lijk, maar ook nog eens letter lijk met alle schoenen, schriften en zaklantaarns. De reisbestemming is duidelijk te zien aan de stapel Bosatlas sen en reisgidsen. Janny Fioole uit Middelburg stapt op 17 ja nuari voor de zevende keer op het vliegtuig naar het eiland in de Indische Oceaan. Ze is eraan verknocht, sinds ze er ruim twee jaar geleden voor het eerst voet op de bodem zet te. Toen was dat nog een oriënte rend bezoek; om te kijken of het iets was, Stichting Van Hand Advertentie Vanaf dinsdag 11 januari weer in de PZC het alfabet van Zeeland tot Hand. Inmiddels is ze actief als vrijwilliger. „Mijn zussen maakten een reis door Sri Lanka en zij kwamen in contact met de stichting. Ik werd nieuwsgierig." Vanuit haar achtergrond als grondleg ger van de Zeeuwse kinderop vang heeft Fioole affiniteit met kinderen, de doelgroep die de stichting helpt door voor hun on- derwijsbestaan westerse spon sors aan te wijzen. Over negen dagen gaat ze terug naar het dorp Anuradhapura. Dat ligt in het midden van Sri Lanka - dus niet getroffen dooi de zeebeving. Ze bezoekt er de zestien kinderen, die dit jaar een sponsor kregen toegewezen. Bovendien trekt ze samen met een leraar naar het oosten van het eiland, dat wel is verwoest. Transport „Het is de plek waar Tamil Tij gers elkaar bevechten. Een ge vaarlijk gebied met overal land mijnen, maar het moet. De grote hulporganisaties laten zich er namelijk niet zien. Het ene na het andere transport vertrekt vanuit ons dorp. Er is tekort aan lantaarns en kerosine, dus bren gen we dat. Met honderd man hebben ze al zo'n drieduizend mensen eten kunnen geven." Is Fioole dan niet bang anderen voor de voeten te lopen? „Ik heb geen idee wat ik kan verwach ten. Maar er staat in Nederland een rij aan hulpverleners klaar om via onze stichting daar aan de slag te gaan. Artsen, verpleeg kundigen en technici, van wie het nut in Sri Lanka nog niet is bepaald. Dus ik ga er bepalen of er inderdaad behoefte bestaat aan specialisten. Verder moet ik ze eventueel voorbereiden op hun vertrek, zodat ze er niet een kater aan overhouden." Nuttig Alle zes voorgaande kei-en dat ze in Sri Lanka was, waren nut tig, volgens Fioole. Nu vertrekt ze met extra bagage. Schoolma teriaal voor de kinderen en geen kleren, waar ze er volgens Fi oole genoeg van hebben. Ze gaat met meer geld dan an ders; alleen al door haar brieven bus is de afgelopen tijd zo'n vier duizend euro geduwd. Daarbij komt nog het geld dat op de re kening is gestort en in collecte bussen is terechtgekomen. „Met dat geld kunnen we echte noodhulp verschaffen, zoals het bouwen van scholen. Ze zullen ons vreselijk dankbaar zijn." Hoe die dank eruit ziet, heeft Fi oole meermalen met eigen ogen gezien. „Het is vanzelfsprekend voor ze. De zeebeving was een vloek van de goden en onze komst is een gift van boven." Dan gaat de telefoon. Gaande weg het gesprek tikt Fioole de verslaggever dolblij aan. Liet blijkt Ben de Reu, directeur van onderwij sadviesdienst RPCZ. Hij belooft dat Zeeuwse onder wijsinstellingen hun krachten bundelen voor Azië. Concreet: Zeeland gaat met Fiooles stich ting scholen bouwen in Sri Lan ka. Een gift van de goden? Janny Fioole gaat noodhulp bieden in Sri Lanka: zaklantaarns en kerosine uitdelen, maar ook scholen bouwen, foto Lex de Meester doorNadia Berkelder MIDDELBURG - De Socialis tische Partij (SP) heeft geen vertegenwoordiging meer in de Middelburgse gemeenteraad. Het enig overgebleven raadslid TV. Steketee begint voor zich zelf. Hij gaat verder onder de naam Middelburg Alert! Steketee noemt onenigheid met de landelijke partij als reden voor zijn breuk. De landelijke [partij wilde hem niet garande ren dat hij bij de verkiezingen j jan volgend jaar hoog op de kan- Ididatenlijst zou staan. Daar naast had hij het idee dat hij er Peen voor stond. De Middel burgse SP "heeft geen afdelings bestuur meer. „Onze afdeling kreeg sinds november geen geld meer van de SP. Zo kan het niet (langer. Steketee vindt bovendien de ei sen die de partij aan hem stelt te hoog. SP-raadsleden moeten de [vergoeding die ze van de ge meente krijgen voor een groot 'deel aan de partij afdragen. Ze worden geacht cursussen te vol- igen en congressen te bezoeken. {•„Straks heb ik na vier jaar 40.000 euro aan de SP betaald en kan ik niet meer meedoen. Je imoet echt een idealist zijn om iets voor de SP te betekenen. Hij is inmiddels geen lid meer Van de SP, op 30 december vorig Ijaar is Middelburg Alert! opge richt. Steketee wil zich, als een mansfractie, voorbereiden op de verkiezingen in 2006. Hij krijgt daarbij steun van twee frac- i tie-assistenten. jSteketee is het tweede raadslid van de SP dat onder een andere 'naam verder gaat. In het najaar yan 2003 stapte R. van den Boog- aart uit de fractie. Zij ging aan vankelijk alleen verder onder de naam Middelburgse Belangen, om zich een jaar later aan te slui ten bij de Politieke Partij Mid delburg. Ook Steketee heeft dat overwogen, maar zag daar van af omdat hij die overstap niet zou kunnen verantwoorden te genover zijn kiezers. Daarnaast wilde hij niet opnieuw met Van den Boogaart samenwerken. De SP kwam na de verkiezingen van 2002 met twee personen in de gemeenteraad. Fractievoorzit ter H. Elzenga stapte nog geen jaar later op vanwege persoonlij ke problemen. Van den Boog aart nam zijn zetel in, Steketee werd fractievoorzitter. Kiezers De SP kreeg bij de laatste ver kiezingen 1442 stemmen, bijna zeven procent van het totaal. Steketee zegt dat hij zijn kiezers ook onder de nieuwe naam zal blijven vertegenwoordigen. „Ik wil het socialistische gedachte goed blijven uitdragen. In feite gaat het alleen om een naams wijziging." Hij heeft niet over wogen om te stoppen. „Er is na tuurlijk heel veel te doen, ik noem het nieuwe theater, de ouderen- en studentenhuisves ting en de financiën." Het landelijk partijbureau van de SP spreekt tegen dat in Mid delburg geen afdeling van de partij meer is. „Toevallig zijn we vorige maand met een groepje van veertien bij elkaar geweest", zegt H. van Leeuwen. „Het gaat om mensen die wel SP-lid zijn, maar nog niet actief zijn geweest in het be stuur." Of de SP volgend jaar weer meedoet aan de verkiezin gen is nog niet duidelijk, zegt hij. „Dat is afhankelijk van het be stuur en de beschikbaarheid van kandidaten." Middelburg begint een traditie te ontwikkelen op het gebied van raadsleden die voor zichzelf beginnen. De Politieke Partij Middelburg is in de vorige raads periode ontstaan als combinatie van D66 en een afsplitsing van de PvdA. In oktober vorig jaar stapte A. Damman uit de WD om solo verder te gaan als Lijst Damman.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 11