m Antiekhal boos over bod gemeente Opnieuw celstraf geëist tegen asielzoekerspaar Een uiting van saamhorigheid i »week "Uit" M verkoop! Veel animo op Schouwen voor campinglodges NIEUWJAARSRECEPTIE VRIJDAG 7 JANUARI 2005 zeeuwse almanak Adresje Gereedschap gestolen uit auto Stroomstoring treft Grijpskerke Uitstel baggeren havens Vlissingen Bende afpersers actief Partijen moeten verder onderhandelen over verhuisvergoeding Redactie: 0113-315649 (vww.pzc.nl F-mail:redactie@ pzc.nl postbus 314460 AA Goes rusiuu-j advertentie-exploitatie: Moord-en Midden-Zeeland: 0113-315520; Zeeuws-Vlaanderen: 0114-372770; Nationaal: 020-4562500. donderdag 6 januari 2005 editie Walcheren Ada Steketee outsider op Indoor Zeeland In de Vlissingse Albert Heijn XL staan mensen stil achter hun winkelwagentjes. van onze regioredactie VLISSINGEN - Willem Franken zet zijn gitaar aan de kant. Hij bereidt zich voor op de drie minuten stilte. „Natuurlijk doe ik mee. Dat vind ik belangrijk. We hebben al zo weinig respect voor elkaar. Daar zul je mij niet op betrappen. Drie minuutjes stilstaan bij de ramp is wel het minste wat we kunnen doen." De straatmuzikant staat voor de ingang van de Albert Heijn XL in Vlissingen. Hij tuurt naar niets. Binnen klinkt luid de algemene medede ling dat de supermarktketen meedoet aan de herdenking van de slachtoffers van Azië en Afrika. De caissières staken hun werk. De stilte is ongewoon. Midden in de gangen staan' her'en der klanten stil achter hun winkelwagentjes. Een vrouw pinkt een traan weg. Later, na de drie mi nuten, zegt ze dat ze er niets aan kan doen. „Telkens als ik aan die ellende denk, dan wordt het me te veel." Op de A58 raast om twaalf uur ter hoog te van Arnemuiden het verkeer voort. Niet iedereen kan zomaar stoppen, be seft Paul de Koning. Hij heeft zijn wagen wel langs de kant gezet. Niet op de vluchtstrook - automobilisten waren ge waarschuwd dat dat gevaarlijk zou zijn - maar op de parkeerplaats Sloedam. De Koning is op weg van Goes naar Vlis singen om zijn kinderen op te halen in het kinderdagverblijf. Hij heeft dus weiT nig tijd, maar die drie minuten stilte vindt hij belangrijk. „Ik ben er speciaal eerder voor vertrokken. Het is een uiting van saamhorigheid. Zoals dat ook ge beurd is na de aanslagen in New York in 2001." Ook aan de herdenking van die slachtoffers deed hij destijds mee. En zo zijn er wel meer rampen waar veel mensen bij omkomen, die herdacht kunnen worden, vindt Ron Burgs uit Ka- pelle. Dus waarom wordt er geen dag aangewezen voor een internationale do denherdenking, zoals Nederland 4 mei heeft, vraagt de vertegenwoordiger zich af. Burgs staat ook op dezelfde parkeer plaats. De vertegenwoordiger in keuken- apparatuur combineert de herdenking met een lunch in de auto. Hij hoopt dat uit de ramp ook iets goeds voortkomt. „Wereldwijd wordt nu samengewerkt om hulp te bieden. Het zou mooi zijn als de verschillen tussen mensen wegval len." entie) Vanaf zaterdag 15 januari kunt u uw team wisselen voor het Eredivisiespel. Speelt u nog niet mee? Geef uzelf dan op voor de tweede helft van het Eredivisiespel. Kijk voor meer informatie in de krant van zaterdag 15 januari of surf naar www.pzc.nl door Niels Juist DEN HAAG - Tegen het Albane se asielzoekersechtpaar uit Mid delburg dat op grote schaal ge stolen goederen verhandelde, werd gisteren in hoger beroep bij het Haags gerechtshof vijf maanden gevangenisstraf waar van drie voorwaardelijk geëist. De politierechter in Middelburg veroordeelde de 35-jarige man en zijn één jaar jongere vrouw in juni tot dezelfde straf. De twee verdachten waren giste ren bij de zitting in hoger be roep niet aanwezig omdat zij vanwege hun illegale verblijfsta tus inmiddels het land zijn uitge zet. Maar ondanks dat ze niets van de straf merken nu ze in Alba nië zijn, wilden ze toch dat de zaak in hoger beroep wordt be handeld. De man en zijn vrien din vrezen namelijk dat ze wor den opgepakt en in de cel gezet als ze hun familie in Nederland komen opzoeken. Daarom ho pen ze dat het hof hen vrij spreekt. Bij het echtpaar werd een enor me hoeveelheid gestolen goede ren aangetroffen. De artikelen, waar vaak het prijsetiket nog op zat, varieerden van partijen aan stekers, cassettebandjes en fo torolletjes tot een videorecor der. De twee Albanezen hebben altijd beweerd dat ze volkomen te goeder trouw hebben gehan deld. De man verklaarde bij de politierechter dat hij en zijn vriendin de spulletjes in de zo mer van 2003 hadden gekocht op de Zwarte Markt in Bever wijk. Ze zouden de spullen heb ben betaald van het geld dat ze met appelplakken verdienden. De artikelen waren volgens het stel bedoeld voor familie in Al banië. Die verklaring was volgens de aanklager bij het hof volstrekt ongeloofwaardig. De goederen Advertentie Vanavond in Het Familiediner, ned. 1, 20.55 uur foto Ruben Oreel In de Zeeuwse Bibliotheek in Middel burg staat iedereen als bij toverslag stil als de oproep om stilte door de luidspre kers klinkt. De rij voor de uitleenbalie, een kwartier eerder nog lang, is even voor twaalf uur al opgelost. De deuren van de biblio theek gaan dicht, bezoekers kunnen er al leen nog uit. Twee mannen negeren de stilte en zetten hun gesprek rustig voort. Tijdens de drie minuten pakt één van hen zijn tas en wandelt de deur uit. Buiten, op de Turfkaai, rijdt het verkeer door. Drie minuten over twaalf worden de be zoekers van de bibliotheek bedankt. De rij bij de uitleenbalie is meteen weer com pleet. De piepjes achter de balie klinken weer. door Esme Soesman ZIERIKZEE - Verschillende re creatieondernemers op Schou- wen-Duiveland gaan voor invoe ring van de campinglodge. Na een jarenlange voorbereidings tijd lijkt er nu wat beweging in de realisatie van deze kampeer- vorm te komen. Vier onderne mers hebben een aanvraag bij de gemeente ingediend; samen goed voor twintig luxe houten kampeerhutten. Per kampeerterrein mogen maxi maal vijftien campinglodges worden gerealiseerd, mits er vol daan wordt aan verschillende voorwaarden. Het aantal lodges dat per kampeerbedrijf mag worden neergezet hangt af van het aantal permanente stand plaatsen op dat bedrijf. Telt de onderneming tussen de één en vijftig plaatsen dan kunnen er twee hutten worden neergezet; tussen de 51 en honderd plaat sen betekent maximaal zes cam pinglodges. Camping De Wijde Bliek in Renesse wil acht cam pinglodges plaatsen, camping de Zeeuwse Kust in Renesse en Recreatieboerderij Van Lange- raad in Kerkwerve hebben bei de een aanvraag voor vijf exem plaren de deur uit gedaan. Mid- delhoek uit Burgh-Haamstede van de Hogeweg 61 denkt aan twee campinglodges. (Advertentie) Het college van burgemeester en wethouders en de gemeenteraad van Vlissingen houden vrijdag 7 januari 2005 van 16.00 -18.00 uur de nieuwjaarsreceptie voor inwoners en relaties. De receptie wordt voor het eerst gehouden in de centrale hal van het vernieuwde stadhuis (ingang Stadhuisplein). Alle inwoners en vertegenwoordigers van bedrijven en organisaties zijn van harte welkom. Tijdens de receptie houdt burgemeester A. van Dok-van Weele omstreeks 17.00 uur een nieuwjaarstoespraak. konden nooit twee zomers gele den zijn gekocht, omdat ze toen namelijk nog niet gestolen wa ren. Uit het onderzoek van de politie bleek dat de artikelen pas in oktober 2003 uit winkels in Kamperland, Middelburg en Goes waren ontvreemd. De aan klager was daarom van mening dat het echtpaar wel degelijk schuldig was aan heling en dat de politierechter de juiste straf had opgelegd. Het hof doet over twee weken uitspraak. VLISSINGEN horen zien geloven Onze Middelburgse heeft een i broer die zo zijn adresjes I heeft. Toen ze hem vertelde hoeveel ze had moeten neertel len voor een bescheiden vuur- werkpakketje, schudde hij meewarig zijn hoofd en zei j dat ze volgend jaar hem moest bellen. Hij kende ie mand die via een kennis met connecties in België goed koop aan vuurpijlen kon ko men. Een paar dagen na oud en nieuw spraken broer en zus elkaar weer. De broer moest bekennen dat de kwaliteit van zijn vuur werk niet al te best was ge weest. Sterker nog, alleen het papier van de huls wilde een beetje branden. Achteraf bleek ook waarom de duizendklappers en vuur potten zo goedkoop waren het was etalagemateriaal, los se flodders zogezegd. Advertentie Nationale Aktie 555 de volledige dagomzet van vandaag van Brasserie De Drvkkery in Middelburg en van De Gecroonde Liefde in Vlissingen gaat naar giro 555 vanavond vanaf 17.30 uur iBrasseriemenul witlofsalade en botervis of gemarineerde aubergine (vegetarisch) en brownie met ijs 12,50 of 10,00 (vegetarisch menu) reserveren: 0118 - 886 866 zaterdag 8 januari 15.00-16.30 uur THOLEN - In een bedrijfsauto die stond geparkeerd aan het Burgemeester Waghtoplein in Tholen is in de nacht van dinsdag op woensdag ingebroken. Uit de auto werd elektrisch gereedschap weggenomen. GRIJPSKERKE - Enkele tientallen woningen in Grijps kerke en Buttinge hebben dinsdagavond enige tijd zonder stroom gezeten. In Middelburg viel de stroom twee keer kortstondig uit. Oorzaak was kortsluiting in twee verbin dingen vanaf het hoofdkantoor van Delta naar het hoofd verdeelstation en naar het Molenwater in Middelburg. De storing in Grijpskerke en omgeving duurde ongeveer twee uur, maar de afzonderlijke huizen hebben niet de he le tijd zonder stroom gezeten, aldus Delta. De storing in Middelburg bleef beperkt tot een uitval van twee keer een seconde. Daardoor gingen wel het licht en bijvoorbeeld de televisie even uit, maar ook meteen weer aan. VLISSINGEN - De Koopmanshaven en de Michiel de Ruyterhaven in Vlissingen hoeven niet gebaggerd te wor den. Dat blijkt uit metingen van de gemeente Vlissingen. „De aanzanding valt reuze mee", zegt A. van Leiden van de gemeente Vlissingen. In 2001 is de jachthaven voor de laatste keer gebaggerd. Rijkswaterstaat heeft vorig jaar de entree van de Koopmanshaven verdiept. In dat jaar wa ren twee zeilboten op een zandplaat gelopen bij het verla ten of binnenvaren van de jachthaven. Door de snelle 'aanzanding' bestond het vermoeden dat ook de havens zelf ondiep zouden zijn geworden. „Maar we hoeven voor lopig nog niet in actie te komen. Na de zomer gaan we weer metingen nemen." Van Leiden denkt dat door het baggeren van Rijkswaterstaat de aanzanding in de ha vens minder snel is gegaan clan verwacht. ROTTERDAM - De politie heeft in Rotterdam veertien mensen van Chinese afkomst aangehouden. De Chinezen worden verdacht van het afpersen van tenminste dertien ondernemers, ook van Chinese afkomst. De buit varieert van enkele honderden tot duizenden euro's per geval. De afgeperste ondernemers komen uit verschillende plaatsen in Nederland. Het Openbaar Ministerie (OM) vermoedt dat de bende verantwoordelijk is voor meer afpersingsza ken. „We sluiten niet uit dat ook in Zeeland slachtoffers zijn", zegt J. de Graaf van het OM. Elf van de dertien ver dachten zitten nog in voorlopige hechtenis. Een verdach te worclt ook in verband gebracht met een gewapende overval in het oosten van het land. Advertentie Hoor Nadia Berkelder MIDDELBURG - De eigenaren van de Antiekhal aan de Kanaal- weg in Middelburg moeten op nieuw onderhandelen met de ge meente. De Antiekhal moet weg om plaats te maken voor nieuwe Ontwikkelingen in het stations gebied. ;i anderhalve week geleden ston den de twee partijën voor de kantonrechter. Die wilde voorlo pig geen uitspraak doen over de zaak. „We moeten er met elkaar uit zien te komen", zegt J. de Wolf van de gemeente. „De rech ter wil voorkomen dat er een lan ge procedure wordt gevoerd over de hoogte van het bedrag." Tegen een uitspraak van de kan tonrechter kan beroep worden aangetekend. Volgens Z. Verhuist van de An tiekhal heeft de gemeente inmid dels een bod van zestigduizend euro op tafel gelegd. De Wolf wil dat niet bevestigen zolang Ie onderhandelingen tussen de twee partijen nog lopen. Ver huist zegt zich 'belazerd' te voe len door het in haar ogen veel te lage bod. „De zaak is getaxeerd op 177.000 euro. We hebben bo vendien te horen gekregen dat we er op 1 maart uit moeten." De Antiekhal staat naast het sta tion. De zaak bestaat uit twee panden: een huis en een loods. De eigenaren van de winkel heb ben één pand in eigendom, het andere pand huren ze. Het pand dat in eigendom is, staat echter op grond van de gemeente. De ingewikkelde eigendomssituatie maakt het in dit geval lastig om een bedrag vast te stellen, zegt De Wolf. „Voor dit soort zaken zijn natuurlijk wel formules, maar dit geval is extra gecompli ceerd. Daar kunnen we niet zo maar een standaardbedrag op loslaten." Op de plaats van de Antiekhal, moet een parkeer plaats komen, bedoeld voor men sen die reizigers afhalen of naar de trein brengen. In de afgelo pen jaren zijn de bedrijven tus sen de twee bruggen één voor één gesloten om de ontwikke ling van het stationsgebied mo gelijk te maken. Iets verderop richting de Schroebrug moeten kantoren komen. De Kanaalweg wordt vernieuwd en het Kanaal door Walcheren krijgt ook hier een kademuur, zodat er een nieu we wandel- en fietsroute ont staat. De eigenaren van de An tiekhal zeiden twee weken gele den in de PZC best te willen ver huizen, mits daar een redelijke vergoeding tegenover staat. Ze zeggen een eerder - en substanti eel hoger- bod van de gemeente nooit schriftelijk te hebben ont vangen. Daar hebben ze dan ook niet op gereageerd. Het hui dige bod vinden ze te laag. Het bedrag zou niet voldoende zijn om op een andere plek een nieu we zaak te beginnen. Inmiddels hangt een bord bij de ingang van de Antiekhal, de op heffingsuitverkoop is begonnen. „We moeten wel", zegt Ver hulst. „Alle spullen verhuizen kost veel te veel geld."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 9