Ada Steketee kan ook mennen Arno Zwegers lijkt net op tijd fit Dressuurruiters boeken progressie Dewispelaere weg bij Hoek Tweede verlies waterpoloërs Oefennederlaag Hulsterloo Roger Federer naar Rotterdam Biervliet in finale jeugdsoccer Mampaey keert terug naar België uitslagen agenda BSESHBSSEH Jarda Simr weg bij NEC Speler van Breskens aast op vierde titel in Soccertoernooi door Ben van den Aarssen GOES - Drie jaar geleden sloeg voor Ada Steketee het noodlot toe. Bij een ongeluk rond de stal raakte haar onderbeen ver brijzeld. Meteen was het onder zadel rijden voor de paarden- liefhebster uit Nisse voorgoed voorbij. Het bloed kroop echter waar het niet gaan kon. Nog op krukken meldde zij zich aan voor een cursus mennen. En zie daar, komende zaterdag is koet sier Steketee met Monty een be langrijke outsider bij de mara thon voor enkelspannen tijdens Indoor Zeeland. „Ik wil altijd mijn grenzen verleggen." Gezien de voorgeschiedenis is het al een wonder dat Steketee er dit weekeinde in Goes bij is. Favoriet wil ze zich bij haar de buut op Indoor Zeeland zeker niet noemen, ook al won ze eer der al twee hoog aangeschre ven wedstrijden in Heinkens- zand. De aanwezigheid van di verse Belgische coryfeeën en Piet de Ronde uit Beusichem, de winnaar van vorig jaar, tem pert haar verwachtingen. Insi ders rekenen ook op aanspre kende prestaties van Louw Wil- lemse, de Walcherse koetsier die zelden start maar altijd in de prijzen valt. Steketee is daarom voorzich tig. „Ik ga me geen onnodige druk opleggen. Als ik het ge voel heb dat ik er alles aan ge daan heb, ben ik tevreden." Afgelopen zondag maakte Mon ty tijdens een lange buitenrit door de Zak van Zuid-Beve land in ieder geval een scherpe indruk. Hij reageerde op elk vo geltje dat door de bomen en over de akkers vloog. Voor Ste ketee het teken dat het met de vorm van haar paard wel in or de is. Gerichte training in de laatste dagen moet de puntjes op de i zetten. Angst Monty, door Steketee zelf beti telt als een ondeugende kerel, maakte vroeger met Dex deel uit van een tweespan. Leo Paauwe, de echtgenoot van Ste ketee, sleepte met het span me nige hoofdprijs in de wacht. Beide paarden groeiden echter uit elkaar en daarom werd be sloten om het voortaan als en- kelspan te proberen, Aanvankelijk werkte Steketee donderdag 6 januari 2005 GOES - Christophe Dewispelae re vertrekt vrijwel zeker met on middellijke ingang bij Hoek. De aanvaller van de hoofdklasser kan een profcontract tekenen bij de Belgische derdeklasser KSK Wevelgem. Hoek legt zich neer bij het ver trek van de Belg. „Het gaat om een profcontract. Daarom leg gen we Christophe niets in de weg. Het gaat om zijn toe komst", vertelde Guido van Schaik, bestuurslid technische zaken van Hoek gisteravond. „We hebben hem maandag ge sproken en succes gewenst." Volgens Van Schaik kan de KNVB een overgang naar Wevel gem niet in de weg staan. „Als je naar een andere amateurclub wilt, heb je een probleem. Maar in het geval van Christophe niet. Als je als amateur een prof contract kunt tekenen, kun je al tijd weg." Ook Dewispelaere gelooft niet dat de voetbalbond hem een stok in het wiel kan steken. De Belg trainde gisteravond al bij Wevelgem. „Geeft de voetbal bond geen toestemming? Ik denk niet dat dat kan." De Belg werd begin dit seizoen als centrumspits aangetrokken, maar speelde daar zelden. Hij speelde of op de rechterflank, of begon op de bank. Dewispe laere, die acht keer scoorde voor Hoek, voelde zich daarom niet °P zijn gemak bij de Zeeuws- Vlaamse hoofdklasser. Wevelgem komt voor hem daar om als geroepen. IMPERIA - De Nederlandse waterpoloërs hebben ook hun tweede wedstrijd in het WK- kwalificatietoernooi in Imperia verloren. Na de nederlaag tegen Italië, die was ingecalculeerd, bleek giste ren Slowakije iets te sterk: 10-9 (2-2 2-2 4-4 2-1). Dit resultaat betekent nog niet de uitschake ling van Nederland, maar de weg naar het WK in Montreal is wel lang. De ploeg moet van daag ten minste gelijkspelen te gen Frankrijk om de tussenron- ne (tegen de nummer twee van groep A) te halen. De winnaar gaat door naar de halve finale. Jn Imperia zijn drie WK-tickets te vergeven, waarvan normaal gesproken Italië en Kroatië er twee pakken. ANP Ada Steketee met Monty en haar twaalfjarige nichtje Florance de Boekert, die tijdens wedstrijden achterop de wagen staat. foto Willem Mieras NIEUW-NAMEN - In een vriendschappelijk duel verloor Hulsterloo op eigen veld met 3-1 van het Belgische KFC Sint-Gillis-Waas. Die ploeg, uitkomend in de eerste provinciale klasse, was grotendeels met het reserveteam aanwezig in Nieuw-Na- men. Daar had de thuisploeg echter de handen aan vol. Hulsterloo kwam nog wel via Eric Goossens op voor sprong, maar nog voor de pauze liet Pieter Buys 1-1 note ren. Stefano de Vos miste kort voor de pauze nog een fraaie kans op 2-1. In de tweede helft voerde Hulsterloo veel wissels door. Dat ging ten koste van het collectief. De Belgen liepen uit naar 1-3 door doelpunten van Raf Oor deel. Eric Goossens en Mario Vermeirssen lieten kansen liggen om de achterstand te verkleinen. ROTTERDAM - Het 32e ABN Amro World Tennis Tour nament in Rotterdam krijgt opnieuw een topbezetting. Naast de Zwitserse nummer één van de wereld Roger Fe derer completeren de Argentijn Guillermo Coria en de Spanjaard Juan Carlos Ferrero het sterke deelnemers veld. Toernooidirecteur Richard Krajicek, voor het twee de jaar in functie, had eerder al de Brit Tim Henman en de Argentijn David Nalbandian gecontracteerd. De Ne derlanders Sjeng Schalken en Raemon Sluiter kregen een wildcard. Het WTT in Rotterdam is van 14 tot 20 februari in sport paleis Ahoy en krijgt, net als vorig jaar, een prijzengeld van 1 miljoen euro. ANP SAS VAN GENT - Terneuzen Dl en Biervliet Dl spelen zaterdag rond de klok van kwart voor vijf de finale van het jeugdsoccertoemooi. Dat Terneuzen Dl tot die eind strijd door zou dringen lag in de lijn der verwachting, hoe wel die ploeg in de poule met Terneuzense Boys en HW'24 was ingedeeld. Dat Biervliet de finale haalde was verrassend. De ploeg startte weliswaar met een 2-0-zege op Zaamslag, maar stond in de volgende wedstrijd weer met beide benen op de grond na de ruime nederlaag (3-0) tegen Axel. Daarna gaf Biervliet echter geen punt meer uit handen en won achtereenvolgens met 2-0 van Corn Boys en Philippine en met 1-0 van Sluiskil en Schoondijke. Concurrent Axel morste punten door een gelijkspel (1-1) tegen Zaamslag' en een nederlaag tegen Sluiskil (1-0). Door die ontwikke ling finishte Biervliet toch nog met vijftien wedstrijdpun- ten op de eerste plaats. Axel werd tweede met dertien pun ten. Terneuzen Dl won overtuigend de middagpoule. Met zes tien punten hield dat team HW'24 Dl maar liefst vijf punten achter zich. MECHELEN - Doelman Kris Mampaey verlaat aan het einde van het seizoen FC Den Bosch. De 34-jarige sluit post keert terug naar zijn geboorteland België, waar hij een contract voor twee seizoenen tekende bij derdeklasf ser Racing Mechelen. FC Den Bosch heeft besloten het contract met Derk Schut per direct te ontbinden. Dit in overleg met de speler. Schut kwam niet aan spelen toe. ANP Parijs-Dakar. Zesde etappe, Smara (Mar) - Zouerat (Mau) 622 km, proef 492 km. Auto's: 1. Peterhansel (Fra) Mits ubishi 4.00.29, 2. Saby (Fra) Volkswa gen op 7.26, 3. Alphand (Fra) Mitsubishi 9.17, 4. Schlesser (Fra) Ford 11.07, 5. Al Attiyah (Qat) BMW 11.33, 6. Klein- schmidt (Dui) Volkswagen 12.30. Stand: 1. Saby 9.22.31, 2. Alphand 0.40, 3. Kleinschmidt 3.56, 4. Al Attiyah 4.32, 5. Peterhansel 7.19, 6. Kankkunen (Fin) Volkswagen 13.02. Motoren. 1. Meoni (Ita) KTN 4.37.14, 2. Ullevalseter (Noo)-KTM op 1.38, 3. Cox (ZAf) KTM 2.58, 4. Despres (Fra) KTM 4.37, 5. Coma (Spa) KTM 6.57, 6. Calde- cott (Aus) KTM 8.50. Stand: 1Després 8.56.49, 2. Coma 0.35, 3. Meoni 1.16, 4. Caldecott 3.11,5. Cox 3.216. Esteve Pu- jol (Spa) KTM 9.31. Sas van Gent. Toernooi voor D-pu- pillen Eindstand ochtendpoule: 1 Biervliet 15 punten, 2. Axel 13, 3. Zaam slag 11,4. Sluiskil 9 (6-7), 5. Philippine 9 (5-9), 6. Schoondijke 4, 7. Corn Boys 1 punt. Eindstand middagpoule: 1. Ter neuzen Dl 16 punten. 2. HVV'24 D1 11. 3. Terneuzense Boys D2 8, 4. HW'24 D2 7,5. Terneuzense Boys D1 6 (5-6), 6. Ter neuzen 2 6 (8-13), 7. Hontenisse 2 pun- Engeland, competitie: Arsenal-Man. City 1-1, Birmingham-Bolton 1-2, Chel- sea-Middlesb. 2-0, Everton-Portsmouth 2-1, Man.United-Tottenham 0-0. donderdag Biljarten Landelijke competitie driebanden groot. Derde divisie, poule 4. 't Tap- perijke - Hoondert/de Waard. Locatie: BC 't Tapperijke, Hoeven. Aanvang: 19.30 uur. Graanbeurstrofee. Driebanden toer nooi. Eerste ronde. Organisatie: BV De Graanbeurs. Locatie: Huis van Nassau, Zierikzee. Aanvang: 19.00 uur. Paardensport Indoor Zeeland. Dressuur klasse M2:1. Lisa Bitter, Ruby's Tyler, 169 pun ten, 2. Mieke Evertse, Captain Jack Spar row, 167,3. Marlies Nijsse, Imago, 161. Paardensportuitslagen Springen paarden. Klasse L (groep 1) klassiek: 1. Sven Verbeek, Red Fox (Turnhout) 0/0/32.18; 2. Erik Feskens, Si mon (Zoersel) 0/0/35.22; 3. Anoek Ger- ven, Prestine (Chaam) 0/0/35.22; 5. Cin dy Perdaen, Walker van de Weldbalie (Sas van Gent) 0/0/38.29; 8. Cindy Per daen, Weston L, 0/4/37.22. L (groep 2): 1. Jan van Beek, SHI Scarlet van de Peerdebos (Rijsbergen) 0/0/31.87; 2. Eric Slingerland, Karian (Klaaswaal) 0/0/35.10; 3. Koen Leemans, Dophar- ma's Olijfje (Oost-West Middelbeers) 0/0/34.14; 5. Deborah Benschop, Spring (Vlissingen) 0/0/37.16. L (groep 3): 1. Ralph van Venrooy, P P's Personali (Etten Leur) 0/0/27.83; 2. Amanda van der Pluym, Chaplin (Made) 0/0/29.17; 3 Joost van Bussel, Analogminds Rigo (Kapelle) 0/0/29.64; 4. Nadine Timmer man, Kournikova (Veere) 0/0/30.86; 5. Sandy den Exter, Jovely (Kortgene) 0/0/31.50; 7. Anouk Kort, Parodie (Lewe- dorp) 0/4/29.80; 9. Carolein van de Pias- se, Delta Mossel So Lovely (Yerseke) 0/4/32.29; 10. Simon den Exter, Sensi (Kortgene) 0/4/32.59. Klasse L (groep 1) twee fasen: 1. Erik Feskens, Sim ons, 0/0/40.87; 2. Leon Kuijpers,.Madira de Reve (Breda) 0/0/42.37; 3. Jack Neefs, Blom's Tors la Loi (Sprundel) 0/0/43.80. L (groep 2): 1. Koen Lee mans, Dopharma's Stran, 0/0/24.40; 2. Jan van Beek, SHI Troy, 0/0/24.58; 3. De borah Benschop, Spring, 0/0/25.05; 4. Martin de Kroo, Borstlap Reizen Hollan ds (Nieuw- en St Joosland) 0/0/25.84; 10. Ingrid Jakobsen, Silverna (Melisker- ke) 0/0/31.91. L (groep 3): 1. Bart Schou- wenaar, Mazzel 0/0/27.53; 2. Joost van Bussel, Analogmind Rigo, 0/0/28.79; 3. Wil Schellekens, Stapp's Grand King (Esbeek) 0/0/29.20; 4. Kim Huige, Scully (Nisse) 0/0/29.25; 6. Sandy den Exter, KV Sapajou, 0/0/30,83; 9. Diana West- dorp, Ravello K ('s-Gravenpolder) 0/0/33.26. Indoor Zeeland. Springen pony's klas se L en M en Z/ZZ (aanvang 8.00 uur), kindermiddag en clinicavond. Locatie: Zeelandhallen te Goes. Tennis Walchers Open. Locatie: Racketcen trum in Vlissingen. Aanvang: 9.00 uur. Jeugdeilandtoernooi Schouwen- Duiveland. Locatie: sportcentrum Wes- terschouwen in Burgh-Haamstede. Aan vang: 13.00 uur. K4-toernooi. Locatie: TSI-hal in Goes. Aanvang: 13.00 uur. Voetbal Lucky Day d.d. 05.01.2005: 12-14 19-23-24-25-27-28-35-40-44-45-48-50-52 -56-65-68-72-73. Perth (Aus). Hopman Cup. Neder land - Australië 2-1. Krajicek - Molik 3-6 5-7, Wessels - Philippoussis 7-6 (5) 3-6 6-2. Krajicek/Wessels - Molik/ Philip poussis walk over. Vriendschappelijke wedstrijd. Ter- neuzen-HVV'24. Aanvang: 19.30 uur. Bij zonderheid: opbrengst van toegangs kaartjes (2 euro per stuk) gaat naar giro 555. NIJMEGEN - Jarda Simr is voorlopig teruggezet naar het tweede elftal van NEC. De nieu we coach Cees Lok heeft de eer ste selectie teruggebracht van 23 tot 20 spelers. Simr, al drieën half seizoen NEC'er, mag ver huurd worden. „Het komt hard aan, maar ik vind het ook eerlijk van de club. Ik weet nu in elk geval waar ik aan toe ben", aldus Simr die ook onder Neeskens nog zelden speeltijd kreeg. „Ik had dit besluit niet aan zien komen. Ik ben niet blij, maar heb nu wel helderheid. Of ik nu per direct naar een nieuwe club wil? Ik zie wel wat er gebeurt als er een geïnteresseerde club komt." Lok legde zijn keuze uit: „Ik be schikte in mijn spelersgroep over vijf rechtsbenige midden velders. Daar is Jarda nu het slachtoffer van geworden. En dat heb ik hem ook proberen uit te leggen." GPD met de volbloed Dex, totdat ze vorig jaar bij een incident met het paard haai- arm brak. Steke tee koos vervolgens voor Mon ty en Monty voor Steketee. „Het klikt tussen ons. Monty laat zich goed insturen en is pri ma geschikt voor de korte wen dingen. Hij heeft misschien niet zoveel uitstraling, het is geen knap paard, maar hij ligt lekker in de hand. Met Dex had ik onbewust altijd een soort angst in mijn lichaam. Dex slaat op de vlucht als hij schrikt en Monty doet een stap opzij. Met Monty ben ik niet bang en voel ik een grote rust. Dat komt de prestaties ten goe de." Het heeft Steketee de voorbije jaren niet meegezeten. Aller eerst was daar het ongeluk dat een eind leek te maken aan haar carrière. De lessen van haar instructeurs Gerard de Lange en Christiaan Provoost, alsmede de adviezen van haar echtgenoot, maakten haar en thousiast voor het mennen. Haar toenmalige paard Olerna moest worden omgeschoold en dat leek te lukken, totdat ze op een keer bij het uitspannen op hol sloeg en kreupel werd. Uit eindelijk moest Olerna worden afgemaakt. Groom Na het mislukte avontuur met Dex lijkt Steketee nu eindelijk haar weg gevonden te hebben. Opvallend is dat Steketee rijdt met haar 12-jarig nichtje Flo- ster is ze drie dagdelen actief in de organisatie van het hip pisch evenement. De overige vrije uurtjes gaan zitten in de voorbereiding op de menwedstx-ijd van zatei-dag. Ook op de dag zelf worden alle details tot in den treure doorge nomen. „We moeten het parcours kun nen dromen. Precies weten wat de beste lijn voor het paard is. Ik heb geleerd om me niet te fo cussen op de tegenstanders en de tijd die ze gereden hebben. Ook moet ik niet teveel op de groom letten. Ik moet me con centreren op het parcours, niets anders. Dan zien we op het eind van de rit wel op wel ke positie we zijn uitgeko men." Hnnr Peter Snelders SAS VAN GENT/BRESKENS - Het was lang een vraagteken. Een aantal weken terug gaf Breskens-trainer Rinus Zegers aan dat Arno Zwegers de finale dag van het soccertoernooi dat zaterdag wordt gehouden niet zou halen. Maar de voortekenen zijn gunstiger dan toen gedacht. Ruim een week geleden speelde Arno Zwegers mee tijdens het prestatieve toernooi voor be- drijfsteams. Niets herinnerde toen aan een maandenlange periode van bles sureleed. Het leek als vanouds te gaan. Controlerend in de ver dediging, dominant in de op bouw en daarnaast ook nog ge vaarlijk opkomend en scorend. Vier maanden blessureleed le ken voorgoed verleden tijd. De ellende begon op zaterdag 14 augustus in het oefenduel met Veere. Een ernstige blessure aan de aanhechting van de rechter- lies was debet aan een lange pe riode in de lappenmand. Daarna werd Zwegers nog eens geveld door een gescheurde buikspier. Pas begin december hervatte hij de looptraining. Vanaf dat mo ment ging zijn fysieke gesteld heid met sprongen vooruit en lijkt hij klaar om met zijn team de vorig jaar gewonnen titel te verdedigen. Zelf houdt de inmid dels 39-jarige Amo Zwegers een slag om de arm: „Het laatste woord is aan mijn trainer Rinus Zegers." Laatstgenoemde was verrast toen hij vernam dat zijn pupil in het pi-estatieve toernooi in actie kwam. „Het is sneller gegaan dan ik verwacht had. Dat is posi tief. Minder positief vond ik dat ik niet vooraf geïnformeerd werd dat hij aan dat toernooi deel zou nemen. Zo'n vier maan den speelt hij niet en dan hoor je ineens dat hij weer bezig is. Nota bene in het soccer, wat toch intensief en belastend is." Wintersport Op de vraag of hij er zaterdag bij zal zijn antwoord Zegers di plomatiek: „Ik weet het niet. Hij is nu naar de wintersport. Ik kan dus niet beoordelen hoe hij ervoor staat. We kunnen er na tuurlijk niet omheen dat hij een ideale man is voor het soccer. Vanuit dat standpunt zou ik hem er graag bij hebben. Maar het moet wel verantwoord zijn. De veldcompetitie gaat nog al tijd boven het soccer." Rinus Zegers heeft de selectie- groep van titelverdediger Bres kens vrijwel helemaal rond. Zeker is dat Mario de Fouw, Björn den Hamer, Dwight van Hulle, Angelo Cornelis, Gei'ben Schram en Marco Boonman van de pai-tij zijn. Tussen Robbie van de Wijnckel en Arno Zwe gers twijfelt hij nog. „Eén van die twee speelt vrijwel zeker niet. Beiden hebben een lang durig herstel achter de rug. Het lijkt me te riskant om beide spelers in actie te laten komen. De kans is dan niet uitgesloten, dat je na de winterstop opnieuw twee waardevolle krachten moet missen." Arno Zwegers zal er alles aan doen om van de partij te zijn. Hij won al drie keer het soccer toernooi. Zestien jaar terug met HVV'24, daarna met Sluiskil en vorig jaar met Breskens. Afgetekend Sluiskil was destijds de verras sing van het toernooi. Die ploeg schakelde de belangrijkste titel kandidaten Hoek (2-1) en HW'24 (3-2) uit. De mooiste toernooizege is voor Arno Zwe gers die van vorig jaar. „De over winning in de finale op HW'24 (3-0) was zo afgetekend. We wonnen daarnaast alle pi-ijzen. Simpelweg omdat die ploeg zo veel kwaliteit in huis had." De naam van zijn onlangs overle den medespeler Esad Osma- novski valt. Twee keer werd hij tot de beste speler van het soc certoernooi uitgei-oepen. „We zullen Esad missen. Hij bracht altijd iets extra's. Toch denk ik dat we nog genoeg kwaliteit heb ben om hoog te eindigen." Arno Zwegers mag dan de spe ler zijn die het vaakst het soccer toernooi won, zijn trainer Rinus Zegers deed het nog iets beter. Hij mocht al vier keer in de feestvreugde delen. Twee keer met HW'24, een keer met Hoek en vorig jaar met Breskens. Za terdag gaat hij op jacht naar de vijfde scalp. Mogelijk jaagt Ar no Zwegers dan gelijktijdig mee voor zijn vierde overwinning. doorLucien Roelandt GOES - Met de overwinningen van Debbie Priester in de klasse Ml, Emmy. Bouthoorn en Lisa Bitier in de klasse M2 en Mar jan van Dijk in de klasse LI, werd door de Zeeuwen het eer ste deel van de dressuurpro- gramma van Indoor Zeeland fraai afgesloten. De prima prestaties in de Goese Zeelandhallen onderstrepen de progressie van deze hippische discipline in Zeeland. In het ver leden sloeg bij veel paarden bij het betreden van de imposante Zeelandhallen de schrik in de benen. Ze waren dan niet meer vooruit te branden. Tijdens de j 26e editie was daar geen sprake Ivan. Rambo I Debbie Priester is het bewijs dat er dan ook nog best tijd over is voor andere hobby's. „Dansen is ook een hobby van me. En ook daarin streef ik naar het hoogst haalbare. We zitten nu in de op één na hoogste klasse. Het gaat net als bij de paarden vrij aardig.", vertelt de 22-jarige amazone uit Heinkenszand. Met de zevenjarige ruin Rambo vormt ze uitstekende combina tie: „Een jaar geleden reed ik Rambo op Indoor Zeeland in de finale van de klasse LI. En nu win ik Ml. Dat is twee klassen hoger." Lisa Bitter was eerst niet van plan te starten. De achttienjari ge amazone uit Hoedekenskerke voelde zich eigenlijk te ziek om op Indoor Zeeland te starten. Maar na een flinke poi'tie para cetamol besloot ze toch maar de gok te wagen. „Ik heb veel te danken aan Ruby's Tyler. Hij heeft alles van zijn vader Hexagon's Rubiquil. Hij kan goed bewegen en heeft een erg fijn kai-akter. Ik heb nu dertien winstpunten. Na de kam pioenschappen ga ik naar de klasse Z. Hij is er klaar voor. Maar ik wil niets forceren. Met zijn vijf jaar is Ruby toch nog erg jong. Dus doen we het kalm aan." Arno Zwegers, hier op het veld aan de bal voor Breskens, lijkt op tijd fit voor het Soccertoernooi. foto Peter Nicolai rance de Boekert uit Kapelle als groom, de passagier die de balans in de aanspanning moet zien te bewaren. De onervarenheid van De Boe- kert is volgens Steketee geen probleem, integendeel. „Floran ce kan altijd en ze wil ontzet tend graag. Daarnaast is ze nog jong en leergiexig. Ik kan haar daardoor makkelijk sturen. Sa men kijken we veel naar vi deo's en we stoppen menig uur tje in de training. We zijn goed op weg op een echt team te wor den." Steketee heeft deze week van wege Indoor Zeeland vrijgeno- men van haar wei'k als afde lingshoofd in een woonzorgcen trum in het Zeeuws-Vlaamse Kloosterzande. Als vrijwillig-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 41