Indoor-ijsbaan eenmalig succes DE JANTJES Golf woninginbraken op de Bevelanden Zorgen over brullende fakkels Aanleg exploitatie te duur voor Sportpunt Zeeland Vlissinger dreigt met alarmpistool Giro 555 Den Haag Plegen ontucht kost Goesenaar geld Frontale aanrijding in Renesse Boete voor weigeren blaastest Stelen batterijen: 150 euro boete Mishandeling bestraft zeeuwse almanak Binnen lezen we zeeuws MIDDELBURG Soesenaar bestraft voor ooftoclit Worst duur betaald Redactie: 0113-315649 iWww.pzc.nl E-mail:redactie@ pzc.nl "Postbus 31, 4460 AA Goes Advertentie-exploitatie: Woord-en Midden-Zeeland: 0113-315520; ieeuws-Vlaanderen: 0114-372770; pationaal: 020-4562500. woensdag 5 januari 2005 editie Bevelanden-Tholen Hoor Joeri Wisse GOES - De overdekte ijsbaan in Goes zal zeer waarschijnlijk een eenmalige aangelegenheid blij ven. De aanleg en exploitatie van de baan in de kerstvakantie is voor Sportpunt Zeeland te duur. Dat komt omdat te weinig geld schieters bereid zijn gevonden om het evenement te steunen, povendien kwamen minder men- jsen dan verwacht als betalend toeschouwer naar de sporthal. Aanvankelijk had directeur D. van de Velde op veertigduizend bezoekers gerekend, waarvan 'twaalfduizend mensen zouden schaatsen. Hij verwachtte dat 'de overige betalende bezoekers gebruik zouden maken van het paviljoen bij de ijsbaan, wat veel geld op zou leveren. Van de Velde zoekt de oorzaak van het lage bezoekersaantal in het paviljoen in het feit dat het een indoor-evenement is. „Als èr buiten wordt geschaatst ko men mensen eerder op een ijs- VLISSINGEN - Een negentien jarige Vlissinger is gisteravond rond acht uur aangehouden na dat hij in de Vlissingse Wal- Straat een 25-jarige plaatsge noot met een alarmpistool had bedreigd en 'uitgescholden. De &5-jarige kon zijn belager tegen de grond werken en dwong hem liet wapen aan een derde betrok kene af te geven. De negentienja rige Vlissinger is ingesloten Öoor de politie. baan af. Meestal zijn er dan ook horecagelegenheden en winkels in de buurt." Vanaf de opening op 20 decem ber tot aan oudjaarsdag heeft het Sportpunt al zevenduizend bezoekers mogen verwelkomen bij de schaatsbaan. Daarvan hebben 6300 mensen de ijzers ondergebonden. Van de Velde noemt het in spor tief opzicht een groot succes. „Het schaatsen loopt echt bui tengewoon goed." De schaats baan is nog open tot 15 januari, daarom heeft Van de Velde de verwachtingen over de hele pe riode bijgesteld tot vijftiendui zend schaatsers. De directeur van de sporthal is teleurgesteld in het uitblijven van bijdragen van gemeenten en de provincie. „In andere steden hebben gemeenten wel wat over voor een overdekte schaats baan. De. gemeente Delft verstrekt 25.000 euro subsidie. Leiden heeft zelfs veertigduizend euro over voor een ijsbaan in de ge meente. Van de gemeente Goes en andere Zeeuwse gemeenten heb ik tot op heden nog niets vernomen." Ook van de provincie Zeeland had Van de Velde meer ver wacht. De provincie wees zijn subsidieaanvraag af omdat de schaatsbaan in Goes 'een te plaatselijk gebeuren' is. „En dat terwijl de provincie meer attrac ties in Zeeland wil en zelf de haalbaarheid van een overdekte ijsbaan heeft onderzocht." Voor een permanente overdekte ijsbaan in de provincie ziet Van de Velde geen markt. „In Zee land hebben we geen schaatscul tuur. Hier komen ook geen pro fessionele schaatsers vandaan (Advertentie) u MENSEN IN N00D/C0RDAID, NEDERLANDSE RODE KRUIS, NOVIB, STICHTING SAMENWERKENDE HULPORGANISATIES die aan de top staan. Daarvoor moet je boven de grote rivieren zijn. Bovendien is Zeeland te dun bevolkt voor een permanen te ijsbaan." De directeur van Sportpunt Zee land ziet wel brood in een over dekte ijsbaan in de zomer. Met één miljoen toeristen moet deze voldoende publiek kunnen trek ken om rendabel te zijn. De georganiseerde activiteiten voor onder meer peuters, kinde ren en ijshockeyers slaan goed aan. Het trimschaatsen van 7.00 tot 9.00 uur bleek geen succes. Daarentegen was er wel veel vraag naar speciaal gereserveer de uren voor schoonrijders. Daarop is besloten om een groep van dertig schoonschaat- sers enkele uurtjes in de och tend te gunnen om zonder hin der hun kunsten uit te voeren. door René Hoonhorst TERNEUZEN - Dow Benelux heeft de problemen met twee naftakrakers gisteren nog niet kunnen oplossen. Behalve de LHC2 moest ook de LHC1 slui ten. Dow hoopt beide fabrie ken tegen of in dit weekeinde weer op te kunnen starten. De LHC2-fabriek viel maan dagavond eerst uit door een sto ring in de koelinstallatie. Dooi de productie van de LHC1 op tijd los te koppelen, hoopte het Dow-personeel de productie van die fabriek op gang te kun nen houden. Dat lukte echter niet, zodat gis termorgen alleen de derde naf- takraker, LHC3, in productie bleef. De gassen en reststoffen uit de twee stilgelegde krakers worden verbrand door ze af te fakkelen. Hoewel de bevolking in de wijde omtrek van het Dow-complex redelijk ver trouwd is met het op gecontro leerde wijze opstoken van in krakers aanwezige stoffen, _ging' "het' affakkelen tussen maandagavond en dinsdagmid dag met zoveel licht- en geluid seffecten gepaard, dat een aan tal mensen bezorgd informeer de naar eventuele veiligheidsri sico's of effecten voor de volks gezondheid. Het provinciale meldpunt rni- lieuldachten, de gemeente Ter- neuzen en Dow Benelux zelf kregen enkele tientallen tele foontjes. Reacties Dow-woordvoerder E. van Oos ten, die zelf verscheidene bel lers gerust stelde, schrok een beetje van de reacties. Hij kan zich voorstellen dat mensen in dorpen als Zaam- slag en Baarland bezorgd wa ren, omdat ze niet alleen de tientallen meters hoge fakkel vlammen zagen, maar ook een brullend geluid hoorden. Maar Van Oosten verzekert dat de veiligheid van medewerkers of (verre) omwonenden geen mo ment in gevaar is geweest. Hij voegt eraan toe dat de schade voor het milieu door gecontro leerd affakkelen ook zoveel mo gelijk wordt beperkt. Een woordvoerder van de pro vinciale afdeling milieuhand having en metingen bevestigt Het affakkelen tussen maandagavond en gistermiddag ging met zoveel licht- en geluidseffecten ge paard dat een aantal mensen bezorgd informeerde naar eventuele risico's, foto Camile Schelstraete de lezing van Van Oosten. „Af fakkelen is een noodzakelijk kwaad na een- storing in het productieproces. Het is de vei ligste en schoonste manier om brandbare, explosieve stoffen kwijt te raken. Door gedoseerd stoom toe te voegen, kan roet- vorming zoveel mogelijk wor den vermeden. -Dow heeft de storingen vol gens de regels gemeld. De pro vincie onderzoekt aan het eind van de week of de technische storing, die door het chemiebe drijf zeif ook wordt onder zocht, Dow is te verwijten. Als de twee krakers dit week einde weer in bedrijf kunnen worden genomen, kost de ge dwongen stop Dow Benelux waarschijnlijk zo'n tien mil joen euro. Van Oosten: „We kunnen als bedrijf met een mil jardenomzet tegen een stootje, maar ook voor ons is dit een ge voelig en vervelend stootje. We doen er dus ook alles aan om de reparaties zo snel mogelijk uit te voeren. Hopelijk kunnen we dan vrijdag of zaterdag weer met het opstarten van de twee krakers beginnen." Bij het opstarten van de ethyleen- productie zal opnieuw overlast- voor de omgeving optreden. MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter I. Wol- tring heeft gisteren een twintigjarige man uit Goes voor het plegen van ontucht veroordeeld tot een boete van 300 euro. De man zei zich niet te herinneren dat hij 14 novem ber vorig jaar in een café in Goes een meisje in haar billen had geknepen en een van haar borsten had betast. „Ik was straalbezopen", zei hij. Het slachtoffer had gerea geerd met een klap in zijn gezicht. „U heeft uw handen thuis te houden. Dit gedrag kan absoluut niet. Het meisje was helemaal overstuur", merkte officier van justitie G. van der Burg op. Hij eiste 500 euro boete. De rechter hield rekening met zijn financiële omstandigheden. RENESSE - Op de kruising Lange Reke met de Korte Re- ke in Renesse zijn gisterochtend twee auto's frontaal op el kaar gebotst. Een 36-jarige automobiliste uit de gemeente Schouwen-Duiveland reed niet op haar eigen weghelft en botste frontaal op een tegemoetkomende auto. Deze werd bestuurd door een 22-jarige automobilist uit dezelfde ge meente. De voorzijde van beide auto's raakten bescha digd. Het ongeval gebeurde omstreeks acht uur. MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter I. Wol- tring heeft gisteren een 27-jarige inwoner van Oostdijk voor het weigeren van een blaastest en het doorrijden na een aanrijding conform de eis veroordeeld tot duizend eu ro boete en negen maanden voorwaardelijke rijontzeg ging. Daarmee kwam de man goed weg. De verdachte botste 17 juli met zijn auto tegen een lan taarnpaal, reed vervolgens door naar huis, waar de politie hem drie uur na het ongeval aanhield. Toen hem door agenten werd bevolen een blaastest te doen, weigerde hij. De Bevelander was het niet eens met de manier waarop hij werd aangehouden. Hij vertelde na het ongeval nog vijf glazen whisky en drie flesjes bier te hebben gedron ken, maar officier van justitie G. van der Burg zette daar vraagtekens bij. De man kreeg het voordeel van de twij fel. Zo was de verdachte nooit eerder met justitie in aanra king gekomen. Bovendien heeft hij een eigen bedrijf en komt de schade van circa 2000 euro aan de lantaarnpaal voor zijn rekening. MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter veroor deelde gisteren bij verstek een achttienjarige inwoner van Scherpenisse voor een winkeldiefstal tot 150 euro boete. De man had 1 november vorig jaar in Tholen uit een dro gisterij twee batterijen weggenomen. MIDDELBURG - Een 29-jarige inwoner van Vlissingen is giste ren in Middelburg voor het stel selmatig mishandelen van zijn vriendin veroordeeld tot vier maanden gevangenisstraf, waar van de helft voorwaardelijk. De Vlissinger heeft vanaf augus tus 2003 tot 2 november vorig jaar regelmatig zijn vriendin ge slagen en geschopt. Het slachtof fer deed een aantal keren aangif te bij de politie, maar ze trok snel daarna de aanklacht weer in. Dat gold niet voor de aangif te op 1 november. Officier van justitie G. van der Burg drukte de ernst van het huiselijk ge weld uit in een eis van vijf maan den gevangenisstraf, waarvan een maand voorwaardelijk. De politierechter vond de eis aan de hoge kant, maar voor een werkstraf kwam de Vlissinger niet in aanmerking. Hij legde de man een celstraf van beperkte duur op: vier maanden, waar van de helft voorwaardelijk. Jaarlijks vergt het een com plexe logistieke onderneming voor het Bevelandse gezin om rond de feestdagen de vele boodschappen op tijd in huis te hebben. Vader bood daarom de afgelo pen keer al in een vroeg sta dium aan de drankvoorraad op peil te brengen. Want bin nen is binnen", voegde hij er monter aan toe. „Ja", klonk het elders in de kamer, uit de mond van een driejarige wijsneus. „En bui ten is buiten. (Advertentie) f«*ï O Noteert u mij voor een proefabonnement van 5 weken voor 14,95 '"V. r Ik geef daarbij éénmalig toestemming voor voorletters: mlv -ekemngnummer Ik heb de laatste res maanden geen proefabonnement 1..gehad. nummer postrode O Noteert u mij voor een abonnement. De eerste twee weken ontvang ik de JLa-ais-'-- krant gratis. Daarna wil ik betalen: telefootp. per maand met automatische incasso 19,95) è-mallL Hl per kwartaal mei automatische incasso (€58,00). (prKtlbankrekeningnuirimer:. Per i3a'mel aromatische incasso 222,50). Handtekening: KC bv gaat zorgvuldig om met persoonsgegevens. ijmffiMwaïiMMbonrfetetkiMatBlii (èp0l^0ii0pfs(u^é20on naar:' PZC. afdeling lezersservice. At)hyoordnemmer i*13,44B0W8:6oes het alfabet van Zeeland STADSSCHOUWBURG 3 S tel: 0900-3300033 www.theaterverkoopzeeland.nl r- IIDDELBURG - De Middel- urgse politierechter I. Wol- heeft gisteren een 32-jari- man uit Goes voor winkeldief- allen veroordeeld tot zestig ui- werkstraf plus drie maan- voorwaardelijke gevangenis- e man liep 1 november vorig i3r bij een politiecontrole te- de lamp. In zijn auto wer- twee jassen en een paar gevonden, die in oktober bleken te zijn uit een edingzaak in Goes. Toen zijn oning werd doorzocht, trof de nog eens tien dure leren ssen en een geprepareerde tas Volgens verdachte had een iend de tas bij hem in de wo- ng achtergelaten. De jassen in beslag genomen, officier van justitie G. van Burg kon gisteren niet hard aken dat ze van diefstal af- •mstig waren. De jassen moes- aan hem worden teruggege- h. Goesenaar werd ook een po- tot diefstal verweten. Zo u hij dvd's en jassen gepro- erd hebben te stelen. De ver- chte was al eerder voor win- ldiefstallen veroordeeld. De sprak van een professio- le rooftocht en eiste drie landen gevangenisstraf. door Harmen van der Werf GOES - Op de Bevelanden zijn de laatste drie weekeinden twin tig woninginbraken gepleegd en een handvol inbraken in bedrij ven. De dieven hebben het met name voorzien op fototoestel len, computers, geld, sieraden en mobiele telefoons. Volgens politiewoordvoerder J. van Mourick is het woninginbra- kenteam van de politie Zeeland volop bezig alle zaken te onder zoeken. Naar zijn idee gaat het vrijwel zeker om steeds dezelfde daders. „Alles wijst daarop. We houden er echter ook rekening mee dat het verschillende inbre kers kunnen zijn. Anders zoek je te snel in één richting." Uit een overzicht van alle twin tig woninginbraken, opgemaakt aan de hand van persmededelin gen van de politie, blijkt dat de inbrekers erg mobiel zijn. De eerste reeks inbraken, in het weekeinde voor kerstmis, con centreerde zich in Kloetinge. In het weekeinde van kerstmis wa7 ren woningen verspreid over de Bevelanden het doelwit; in Co- lljnsplaat, Yerseke, Lewedorp, (Advertentie) Kapelle, Goes en Wilhelmina- dorp. In het afgelopen weekein de met nieuwjaar was het raak in 's-Gravenpolder (drie keer), Wolphaartsdijk, Kats, Kapelle en opnieuw Kloetinge. De dieven zijn uitgekookt. Zij zoeken woningen uit waarvan de bewoners duidelijk niet thuis zijn en dat waren er nogal wat met de feestdagen. „Ons advies is dan ook altijd", zegt woord voerder Van Mourick, „doe als of je thuis bent, ook al ben je weg, door enkele lichten te laten branden bijvoorbeeld." Niet alleen het aantal woningin braken is de afgelopen weken toegenomen op de Bevelanden, ook het aantal inbraken in be drijfsgebouwen, met name in Goes. Veel leverde dat meestal niet op, tot afgelopen weekeinde voor enkele duizenden euro's aan computerapparatuur is ont vreemd uit een kantoor op het Stationspark in Goes. Bij de wo ninginbraken was de buit vaak ook 'karig'. Alleen in Kats liep de financiële schade hoog op. Uit een woning aan de Zuidlan- geweg zijn daar vrijdagavond tussen zeven uur en kwart over negen enkele honderden euro's, persoonlijke papieren, rook waar, computer- en telefoonap- paratuur meegenomen. De politie adviseert bewoners bij afwezigheid lichten te laten bran den in hun huis. foto Willem Mieras MIDDELBURG - Voor de dief stal van een worst is gisteren in Middelburg een 49-jarige man uit Moskou door de politierech ter veroordeeld tot 185 euro boe te. De Rus nam op 1 november bij een supermarkt in Hulst een Catalaanse braadworst uit de schappen. Vervolgens at hij de worst op en gooide hij de verpak king tussen zakken chips.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 25