Gullit nog niet klaar inkopen PZC Van der Voort is geen doorsnee darter Dieleman diep teleurgesteld na verlies Schumi spant de kroon met 10 miljoen Babos weer eerste doelman VS verslaat Nederland in Perth Sokolov beste Nederlandse schaker Aandewiel nieuwe trainer Haarlem Redknapp naar Southampton Tevez opnieuw gelauwerd Julliver weer er sterk voor loenselaar waalfde titel 'hil Taylor bij eilde dartsbond Vaterpoloërs erliezen duel EiffelTowers Justitie onderzoek fraude bij Paris-Saint-Germain door Marcel van der Kraan BOTTERDAM - Ruud Gullit is niet klaar met inkopen De trainer van Feyenoord achter de schermen bezig om ïijn elftal verder te versterken voor de tweede helft van de com ook al vliegt hij vandaag vier nieuwe gezichten - een een Braziliaan, een Bulgaar en een Nederlander - aaar de Canarische eilanden. het internationale toer van Maspalomas, waar Teyenoord tegen hét Duitse layer Leverkusen (zondag) en Noorse Rosenborg (dinsdag) hoopt Gullit dat de drie Cory Gibbs (op iroef uit Dallas), Andre Bahia ij/oor zes maanden gecontrac teerd van het Braziliaanse Fla- en de Bulgaar Ivan Ban- (overgenomen van Li Lovech) indruk op hem ma ten. Dat zou een deel van de pro llemen in Rotterdam-Zuid kun- oplossen. „Maar ik ben met spelers en posities bezig", de coach. „Ik wacht op ie- nand die toehapt..." Een naam vilde Gullit niet noemen. de Graef (RBC) meldde gisteren ook al bij de selec te en Gullit acht het niet uitge- loten dat in de winterstop ook li Boussabon of Nicky Hofs met zijn koffer op de stoep taat. Die laatste twee voetbal- zijn al wel gecontracteerd [oor Feyenoord, maar komen las in aanmerking om versneld de Kuip te. komen als Gul- in de Spaanse zon een indruk gekregen van zijn nu al tot man aangevulde selectie. „De- selectie is te groot. Er moeten ïog een paar jongens worden Als ze daar geen zin hebben? Ach, je kan er natuur lijk ook voor kiezen om op de tri bune te gaan zitten. Wat is wij zer?" Wie zeker niet op de tribune en zelfs niet meer op de bank hoeft plaats te nemen, is doelman Ga- bor Babos. De Hongaar is door Gullit in de winterstop verteld dat hij bij de hervatting van de competitie weer eerste keeper is. Buiten het onaantastbare spitsenduo Kuijt/Kalou is Ba- bos zo ongeveer de enige die weet waar hij aan toe is. Verder is Feyenoord voor Gullit nog een grote legpuzzel. Het elftal zakte in de laatste maanden van het jaar naar een bedenkelijk ni veau, waarbij de defensie de achilleshiel van Feyenoord bleek te zijn. Inmiddels is ook het Japanse brein Shinji Ono weggevallen, omdat die nog tot zeker februari is uitgeschakeld na een operatie aan een enkel. Thomas Buffel voert vandaag de laatste besprekingen met Glas gow Rangers over een transfer, de beide clubs zijn er al uit. Gezond Feyenoord kan zich bij het aan trekken van spelers niet meten met de financiële mogelijkhe den andere grote clubs. Gullit: „De club wil ook geen risicovol le aankopen doen. Feyenoord is gezond en wil dat blijven. Ik heb daar wel begrip voor. Maar het betekent wel dat ik moet roeien met de riemen die ik krijg aangereikt. En tegelijker tijd worden er grote dingen van mij verwacht. Zeker van het Rotterdamse pu bliek dat gisteren spandoeken rond het trainingsveld hing: 'Wij willen bloed, weet en tra nen'. Een suppoost moest een slot doorknippen waarmee de deur naar het trainingsveld op slot werd gezet. GPD De supporters van Feyenoord lieten gisteren weten dat het in de tweede seizoenshelft toch echt beter moet gaan met de Rotterdamse volks club. foto Guido Benschop/ANP door Koen de Vries ROTTERDAM - Tijdens de wed strijd mag het beslist niet, maar na afloop kijkt niemand er meer naar. Na het volleybalduel tus sen Nesselande en Castelo da Maia, gisteravond in Rotter dam, hing Goesenaar Martijn Dieleman langdurig in het net. De teleurstelling was groot, na dat de Portugezen de eerste kwartfinalewedstrijd van de Eu ropa Cup met 3-1 verloren had den. Natuurlijk staken Dieleman en zijn trainer Cunha na afloop eerst de handen in eigen boe zem. „Het is onze eigen schuld dat we hier verloren hebben, Nesselande was vandaag te klop pen." Maar daarna hadden ze geen goed woord over voor de Rotterdamse lijnrechters. In. de tweede en derdezet 'benadeel den de vier "heren de Portugezen behoorlijk. Het kostte Castelo da Maia de derde set. In plaats van 1-2 werd het 2-1. Dieleman: „Het is een grof schandaal dat in een beschaafd land als Neder land zulke lijnrechters de dienst uitmaken." In de vierde set lieten de Portu gezen een 18-14-voorsprong schieten. Ze verloren met 25-22 en dropen met gemengde gevoe lens af. Dieleman: „Dit' is ty pisch Castelo da Maia. We speel den verschrikkelijk goed, maar als we dan twee foutjes maken schijten we plotseling in ons broek." In het Rotterdamse Topsportcen trum beleefde de 26-jarige Diele man in zijn carrière hoogte- en dieptepunten. Hij brak aan het begin van zijn profcarrière door bij Nesselande, debuteerde in 1999 in het Topsportcentrum voor het Nederlands team en speelde er een jaar later met Oranje de finale van de World League. Het seizoen 2002-2003 verliep onder een ongunstiger gesternte. Dieleman, na 73 inter lands inmiddels geen internatio nal meer, verruilde zijn Spaanse club Numancia voor Nesselan de, maar kon op bekend terrein geen potten breken. Martijn Dieleman brak gister avond niet met dat verleden. Ook hu wisselde hij goede met slechte momenten af, maar de goede momenten voerden de bo ventoon. Vooral dankzij de Goe senaar won Castelo da Maia de tweede set. Na een adembene mende slotfase werd het 31-33; Dielisman zorgde hoogst per- sooiilijk voor het winnende punt. De nederlaag van de enig overge bleven Portugese club in de Europese competitie was niet verrassend. Castelo da Maia verloor eind vorig jaar in de poule twee keer van Omniworld uit'Almere, dat in de competitie al zeven punten achterstaat op de ploeg van Peter Blangé. St(erker, sommige ploeggenoten van Dieleman leken achteraf wel tevreden met dat ene setje. Het betekent dat ze nog kansen hebben in de thuiswedstrijd, vol gende week woensdag in Portu- gal, Maar er had meer ingezeten. Na winst van de tweede set liet Cas telo de teugels vieren. „We had den moeten winnen. Nesselande speelde een slechte wedstrijd. Ik denk dat we het volgende week woensdag in Portugal een stuk moeilijker zullen krijgen", dacht Dielamn na afloop. Al met al hoeft hij zijn tweede doel stelling van het seizoen, het be reiken van de beste vier in de Europa Cup, nog niet door te strepen. De eerste is al niet meer haalbaar. Castelo da Maia werd als Portugees bekerhouder al in de achtste finale van het beker toernooi uitgeschakeld. Trainer Paul Cunha houdt ver trouwen in zijn ploeg en. in Die leman: „Hij kan nog veel beter. Martijn heeft het afgelopen sei zoen in Zwitserland en Grieken land niet goed getraind. Hij is nog steeds bpzig om op zijn oude niveau terug te komen. En hetzelfde geldt voor het team.. We kunnen veel en veel beter. Het wordt alleen de hoogste tijd dat we dat laten zien. woensdag 5 januari 2005 17 PERTIT - Nederland heeft zijn eerste tennispartij in het hoofdtoernooi van de Hopman Cup verloren. Plet team van de Verenigde Staten was gisteren in het Australische Perth met 2-1 te sterk. Meghann Shaughnessy had het moeilijk tegen Michaëlla Krajicek. De Amerikaanse moest al haar ervaring benut ten om de gretige juniore uit Nederland van het lijf te hou den. De vijftienjarige Krajicek verloor uiteindelijk in twee sets: 5-7 4-6. Peter Wessels kon niet overtuigen te gen James Blake. De Amerikaan won met 6-1 7-6. Het koppel Krajicek/Wessels verzachtte de pijn door wel het dubbelspel te winnen in twee sets: 7-5 7-5. Het team komt deze week nog in actie tegen Australië en Slowakije. Acht landen doen mee aan de Hopman Cup. De winnaars van de twee groepen van vier spelen zaterdag de finale. ANP RIJSWIJK - Ivan Sokolov is de hoogst geklasseerde Ne derlander op .wereldranglijst van de schaakbond Fide. Hij is met een rating van 2685 elopunten goed voor een negen tiende plek. Sokolov verdrong daarmee Loek van Wely, die zakte naar de 23e plaats. De enige andere Nederlan der in de tophonderd is Sergei Tiviakov, met 2627 punten te vinden op de 76e plaats. De ranglijst wordt nog altijd aangevoerd door de Rus Gar ry Kasparov, met een' rating van 2804. Hij wordt gevolgd door de Indiër Viswanathan Anand (2786). ANP HAARLEM - Gert Aandewiel is de komende twee seizoe nen trainer van eerstedivisieclub HFC Haarlem. De coach van zaterdag-hoofdklasser Quick Boys volgt Roy Wesse- ling op, die zijn aan het einde van dit seizoen aflopende contract niet wilde verlengen. Aandewiel speelde zelf bij FC Volendam, Sparta en Dordrecht'90. Afgelopen jaar werd hij gekozen tot amateurtrainer van het jaar. ANP LONDEN - Jamie Redknapp maakt het seizoen in de En gelse Premier League af bij Southampton. Tottenham Hotspur laat de 31-jarige oud-international transfervrij gaan. Tijdens het bewind van Martin Jol was de aanvoer der van de Spurs op een zijspoor beland. Redknapp wordt bij Southampton herenigd met zijn va der Harry, die er de nieuwe trainer is. ANP/RTR BUENOS AERES - Carlos Tevez is uitgeroepen tot Zuid-Amerikaans voetballer van 2004. De twintigjarige Argentijnse aanvaller, vorig jaar ook al de beste van het continent in deze traditionele verkiezing van het Urugua- yaanse blad El Pais, hielp zijn ploeg in Athene aan het olympisch goud. In zes duels scoorde hij achtmaal, waar onder de winnende treffer in de finale. Tevez werd begeerd door tal van Europese clubs, waaron der PSV en Bayern München. De spits van Boca Juniors koos onlangs voor de Braziliaanse competitie. Hij ver huist voor een transferbedrag van ongeveer 15 miljoen eu ro - PSV bood 2 miljoen minder - naar Corinthians in Sao Paulo. ANP/SID RIMLEY GREEN - Ook in aar derde finale in Frimley keen is Francis Hoenselaar er in geslaagd de suprematie Trina Gulliver te breken. Engelse won haar vijfde titel rij in de Lakeside. Ze won iet 2-0 van de 'Dutch Crown', verloor eerder de fi- in 2002 en 2004. Gulliver is de enige speel- er die nog nooit een partij ver- ior op de Lakeside, het belang- jkste dartspodium. Ze won al veertien partijen in Frim- Green. Hoenselaar is de eni- 2 speelster die haar enigszins m bedreigen, maar juist in Green slaagt de 39-jari- Rotterdamse er niet in om ulliver te verslaan. ANP - Darter Phil Tay- heeft zich voor de twaalfde tot wereldkampioen ge- oond van de PDC. 2 PDC is de 'wilde' dartsbond tegenhanger van de bond die huidige evenement in Frim- Grèen - met als deelnemer ider anderen Raymond van imevèld - organiseert. In Pur- won de Engelsman met 7-4 n Mark Dudbridge. Voordat twee bonden splitsten in 94 had Taylor ook al twee- ial de Embassy op zijn naam GPD - De Nederlandse zijn het kwalifica- toernooi voor het WK in Impe- gisteravond begonnen met acceptabele nederlaag tegen Italië: 3-7. n van Jaarsveld, Robert van a Iioogenband en Mark Sie- rs scoorden voor Oranje. De van bondscoach Robin Galen speelt vandaag het duel in groep B tegen >wakije, dat gisteren met 11-9 sterk was voor Frankrijk, strijdt deze week in Ita- om een van de drie tickets het WK, dat van 17 tot en t 31 juli worden gehouden in ntreal. ANP van onze sportredactie MALLORCA - Wereldkampioen Formule 1 Michael Schumacher blijkt ook in het doneren een kampioen. De Duitse autocou reur, die zich vaak inzet voor goede doelen, heeft maar liefst 10 miljoen dollar geschonken ten behoeve van de slachtoffers van de zeebeving in Azië. Onlangs werd bekend dat Mi chael en zijn broer Ralf hadden gedoneerd aan de slachtoffers, maar zelf meldden de coureurs niet hoe veel. Michaels manager Willi Weber deed dat gisteren te lefonisch vanuit Mallorca als nog. In een tv-benefietuitzen- ding van de ZDF verklapte hij dat de Formule-l-kampioen 10 miljoen dollar heeft overge maakt. Het Internationaal Olympisch Comité (IOC) stelt 1 miljoen dol lar ter beschikking voor hulp aan de slachtoffers van de zeebe ving. Dat deelde IOC-president Jacques Rogge gisteren mee op de website van het comité. De wereldvoetbalbond Fifa en de Aziatische voetbalconfedera tie AFC besloten tijdens een ver gadering in Zurich samen 3 mil joen dollar te doneren. Beide or ganisaties hebben tevens plan nen voor een benefietwedstrijd. Het Duitse nationale voetbal team speelt een benefietwed strijd voor de slachtoffers van de zeebeving in Azië. Die Mann- schaft treedt aan tegen een gele genheidsteam uit de Bundesli- ga. Het duel wordt 25 januari ge speeld in de Arena Auf Schalke in Gelsenkirchen. Ace De Duitse tennisser Nicolas Kie- fer heeft op zijn website beloofd dat hij voor iedere ace die hij de ze maand in Australië slaat 100 dollar geeft voor de slachtoffers van de zeebeving in Azië. Hij speelt momenteel in Adelaide, daarna volgen het toernooi van Sydney en uiteraard het Austra lian Open in Melbourne. Hij won in Adelaide in de eerste ron de van de Nederlander Sjeng Schalken. Die partij leverde 500 dollar op voor het goede doel. De Duitser heeft zich voorgeno men tegen zijn volgende oppo nent, de Fransman Cyril Saul- nier, meer aces te slaan. LUIK - De Nijmeegse basketbal lers van EiffelTowers wachten nog altijd op de eerste overwin ning in het toernooi om de ULEB Cup. Ook in de achtste speelronde lukte het niet. De Nijmegenaren verloren gister avond in België met 87-73 van Euphony Lièg'e. ANP door Henk Glimmerveen PARIJS - De Franse justitie gaat dertig transfers van en naar Paris-Saint-Germain on derzoeken. Vermoed wordt dat er op grote schaal fraude is ge pleegd. Aan de beslissing is een onder zoek voorafgegaan van de fisca le recherche dat zes maanden in beslag nam. De transfers die worden onderzocht vonden plaats tussen 1998 en 2003 en be treffen onder meer topspelers als Ronaldinho, Marco Simone en Nicolas Anelka. Het openbaar ministerie in Pa rijs onderzoekt voorts de gedra gingen van voormalig clubbe stuurders Laurent Perpère en Pierre Frelot alsmede de voor malige top van Canal+. De huidige leiding van PSG heeft bij monde van voorzitter Francis Graille laten weten dat men zich 'niet aangesproken' voelt door het onderzoek omdat de affaire zich in 'een andere pe riode' heeft afgespeeld. PSG is niet de enige club in de Franse Liga 1 waartegen een jus titieel onderzoek loopt. Olympi- que Marseille wordt behalve van malversaties bij transfers ook verdacht van belastingont duiking. En de Corsicaanse club Bastia wordt in maart voor de rechtbank gedaagd omdat de op brengst van frauduleuze trans fers naar nationalistische groe peringen zou zijn gegaan die middels terroristische aansla gen autonomie voor het eiland willen afdwingen. GPD Noord-Hollander staat in kwartfinale op Lakeside tegen Van Barneveld door Dennis Jansen FRIMLEY GREEN - Hij kan zich het nog steeds niet voorstel len: mensen die een foto van Vin cent van der Voort op hun ka mer hangen. „Maar het is toch echt gebeurd. Ik ben met talloze mensen op de foto geweest. Wat doen ze ermee? En je hebt ook volwassen mannen, die om een handtekening vragen... Ik kan er nog steeds niet goed aan wen nen." Sinds zijn winst op wereldkam pioen Andy Fordham en het be reiken van de kwartfinale op de Lakeside, het officieuze WK darts, wentelt darter Vincent van der Voort zich in het licht van de schijnwerpers. „Geloof 't of niet: ik heb hier een brief ge kregen van een Engelsman met de vraag of ik hem een handteke ning wil sturen. Moet je inden ken: een wildvreemde! Stuurt een brief naar de Lakeside." Zet vier doorsnee-darters op een rij en vraag een willekeuri ge voorbijganger de niet-darter uit het kwartet te plukken. Ne gen van de tien pikken Van der Voort eruit. Zie het contrast in de eerste ronde van de Lakeside met het duel tussen Andy Ford ham en Van der Voort. Er staan twee mannen op het po dium om een potje darts te spe len. De één ziet er uit als Bru tus. Die gestalte van tweehon derd kilo staat op witte gympen en is getooid met een wilde baard, oorbel, tatoeages en een gitzwarte haarmat. De ander kan moeiteloos door gaan voor een boëkhouder. Komt bij wijze van spreken net van kantoor om een pijltje te gooien. Keurig gekleed, nette schoenen, fatsoenlijke gozer wiens haargrens zich al wat te rug' trekt op eigen helft. Er zijn geen plakplaatjes op de armen, er is geen fonkelende oorring en geen builtje, zelfs geen stiekem extra vetrolletje. Kortom: alles aan het uiterlijk van Vincent van der Voort vloekt met het imago van een darter. Maar er is meer. Slaat Fordham twintig pintjes per dag achter over, de Noord-Hollander lust geen bier. „Het is dat alcohol je spieren verslapt en je je daar door relaxter voelt, anders zou ik niet eens drinken voor een partij, 's Avonds drink ik hier ook gewoon cola, of water. Ten minste, als ik naar die bar ga, Vincent van der Voort is in Frimley Green al verder gekomen dan ooit. foto Ad van Hasselt want aan die zuiperij elke avond in de lounge doe ik niet mee. Ik hou meer van een goed gesprek niet wat vrienden." Circus Van der Voort is 29 jaar. Hij woont in een rijtjeshuis in Purmerend samen met Karin. Ze hebben een zoontje van drie, Kevin. De rossige Noord-Hollan der heeft gewoon zijn middelba re school afgemaakt. Werkt als administratief medewerker bij een keukenbedrijf. Hij is fan van Marco van Basten. Is dat saai? Van der Voort vindt van niet. „Het leven houdt niet op bij darts", countert de darter. „Er is meer. Veel darters kun nen maar over één ding praten: darten. Gelooi' me,< ik ben ook met darten bezig, maar meer met de sport zelf dan het circus daar omheen. Eigenlijk is het ook niet mijn wereldje." Hij vervolgt: „Karakters heb je nodig in elke sport, maar ik vraag me af of types zoals Andy Fordham goed zijn voor ,de dartsport. Ik train me de tand jes, zit op een hometrainer, let op mijn gezondheid, doe er alles voor. Komt iemand als Fordham voorbij. Doet niks, traint niet eens, drinkt z'n biertje en wordt effe wereldkampioen. Daarmee maakt hij alles wat wij doen be lachelijk. Van mij mag het alle maal wat netter. Het bloesje van Ted Iiankey mag best verder dichtgeknoopt." Mag Van der Voort allergisch zijn voor de poppenkast rond het darts, toch zal hij zich in de nabije toekomst meer moeten be zig houden met het entertain ment dat aan de sport kleeft. Hij tekende deze week een contract bij steigerbedrijf SGB, waar door hij tot maart 2006 se- mi-prof is. „Dat betekent dat ik ook geboekt kan worden. In het begin zag ik dat niet zo zitten. Wie zit er op Vincent van der Voort te wachten? Dacht ik dan. Maai' je leert snel en eigenlijk is het best leuk om demonstraties te geven en zo." Van der Voort heeft sinds een jaar een persoonlijke begeleider in Hagenaar Gerard van Dijk. „Eerst zat ik in Barneys team, daarna in Topsporters voor Top sporters, het team van Ad Schoofs. Maar ja, Ad is toch de manager van Raymond. Moet zijn aandacht verder over acht andere darters verdelen. Ik ben meer gebaat bij een persoonlijke begeleider, die alles voor me re gelt, mijn hotel, tickets, eten. Het is prettig als ik me helemaal op het darten kan richten." Van der Voort is veranderd sinds hij op z'n 25ste debuteer de op de toenmalige Embassy. „Ik verloor in de eerste ronde en stond te stotteren voor de came ra's van SBS6. Ik wist niets uit te brengen. Ik wilde naar huis om nooit meer terug komen. Sindsdien ben ik wel veranderd. Ik ben positiever geworden. Ook óp het podium. Ik heb niet al leen meer vertrouwen. Straal het ook uit. Doorbraak Van der Voort is voor de vierde maal aanwezig op het presti gieuze WK darts, maar hij kwam niet eerder zo ver als dit jaar met een plek in de kwart finale. „Voor mezelf beschouw ik dit als een doorbraak", vindt de darter, die kameraad Ray mond van Barneveld morgena vond treft in het Nederlandse onderonsje. „Raymond is favo riet, dat mag duidelijk zijn. Maar we moeten niet overdrij ven. Waarom zou ik geen kans hebben?" GPD

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 17