Gebruikersruimte in het HKPD PZC Hans Koert houdt Duriumplaat in ere Gemeente ruziet met bewoners Breezand over verkoop park Camping Dennebos mag zich verbeteren Meer rust op straat in Vlissingen bij Coosje Buskenstraat Wandeltocht in Middelburg AAZET Kerstboomvuur op Meiveld Vlissinger krijgt werkstraf voor mishandeling Poppenspel in Middelburg I Boete voor joyrider ,11 Vlissinger dreigt met alarmpistool Aanhouding in Middelburg Notoire winkeldief moet cel in Worst duur betaald Boete voor weigeren blaastest door Edith Ramakers VLISSINGEN - De officier van justitie is akkoord met het plan van het Vlissingse college een tij delijk gebruikersruimte in het Huiskamer Project voor Drugs gebruikers aan de Coosje Bus kenstraat in te richten. Het college van burgemeester en 'wethouders zullen het college en de gemeenteraad voorstellen .circa 60.000 euro vrij te maken ivoor deze ruimte waarin ver slaafden drugs kunnen gebrui- iken en alcohol drinken. Dit 'moet er voor zorgen dat de over last die verslaafden veroorza ken afneemt. .^Burgemeester A. van Dok-van ■Weele merkt op dat de officier •van justitie zijn beslissing vooi zen tijdelijke gebruikersruimte liaan de Coosje Buskenstraat ïheeft laten afhangen van de ver guizing van het HKPD. Deze ;week werd bekendgemaakt dat 'het HKPD verhuist naar een an- •dere locatie in de gemeente. De 'gemeente heeft drie locaties op Eet oog: de Oude Industrieweg, :de President Rooseveltlaan Gil- ■deweg en de Poortersweg (voor- foialig slachthuis). De officier •van justitie wilde een afgeba kende termijn bepalen en hij moest de zekerheid hebben dat het HKPD ook uit de Coosje Bus kenstraat zou vertrekken. De gemeenteraad beslist 26 mei waar het vernieuwde HKPD komt. Op de nieuwe locatie wordt de verslaafdenzorg uitge breid en er komen mogelijk werkplaatsen voor dagbeste ding. „De ervaring die we op doen met de gebruikersruimte in de Coosje Buskenstraat is van nut voor de gebruikersruimte in het toekomstige verslaafdencen- door Maurits Sep MIDDELBURG - De gemeente Veere en de Onderhouds- en Be langenvereniging Bungalow park Breezand in Vrouwenpol der kunnen het niet eens wor den over verkoop van het park aan de vereniging. Gisteren voer den ze een verwoed gevecht voor de rechtbank: in Middel burg. Dat eindigde in een afkoe lingsperiode van tien dagen. Tijdens het kort geding kwamen de wederzijdse grieven veelvul dig aan de oppervlakte. Beide partijen beschuldigden elkaar: van zware druk en het tussen tijds veranderen van de spelre gels door de gemeente, danwel van vertragende tactieken en het niet nakomen van afspraken door de vereniging. De gemeente wil alle bungalow- trum." „Het college én de ge meenteraad moeten nog beslis sen of ze bereid zijn om circa 60.000 euro te betalen voor de in richting van de tijdelijke gebrui kersruimte", zei Van Dok-van Weele. Regels De gebruikersruimte is onder deel van het buurtbeheerplan van Vlissingen, dat toegesneden is op het HKPD. Van Dok deelt mee dat daaraan vertegenwoor- parken die zij beheert, verko pen. Vorig jaar zijn al twee par ken verkocht, waaronder Duno- park. Ook Breezand, dat in 1951 is gebouwd en waarvan de grond deels voor 99 jaar in erf pacht is gegeven aan de eigena ren van de vakantiewoningen, moet zo snel mogelijk worden verkocht. Bij voorkeur aan de huiseigenaren, maar desnoods aan een andere investeerder. Het geschil draait om het begrip bouwgrond. De gemeente gaat uit van kavels van 500 vierkante meter. Zij gebruikt die maat om de prijs te bepalen die de vereni ging moet betalen voor de over name van het totale park. De vereniging dacht tot gister middag dat door die maat van 500 vierkante meter ook de in richting en dus het karakter van het park zou gaan veranderen. Dat willen de woningeigenaren digers van de gemeente, politie, hulpverleners en buurtbewo ners een bijdrage hebben ver leend. „Enkele onderdelen van dat beheersplan werken al een tijdje. En met succes", beklem toont Van Dok. „De politie sur veilleert frequenter en in het HKPD zelf zijn de regels voor de verslaafden aangescherpt. In de directe omgeving van het pand zijn enkele plekken min der aantrekkelijk gemaakt voor de verslaafden om buiten te ge niet. Dat wil ook de gemeente niet, benadrukte advocaat U. Hoekstra. Althans, het gaat er slechts om een waarde voor het park vast te stellen. De vereni ging mag het park, als ze het koopt, inrichten zoals ze dat wil en dus ook onaangetast laten. Tijdens zijn laatste poging dat duidelijk te maken verloor Ploekstra zijn geduld, sloeg met de hand op tafel en snauwde ad vocaat V. van Wijmen van de te genpartij toe dat die hem niet in de rede moest vallen maar zijn mond moest houden. De rechter corrigeerde Hoekstra minzaam met de opmerking dat dergelijk gedrag niet gewoon is in zijn rechtzaal. Nadenken Van Wijmen moest na de finale uitleg van I-Ioekstra vaststellen dat de vereniging van eigenaren bruiken. We hebben géén inci denten doorgekregen en bijna geen klachten. Volgende week neemt het colle ge een besluit over de tijdelijke gebruikersruimte. „We begin nen met een periode van vijf maanden. Die termijn kan moge lijk verlengd worden, maar niet voordat we beoordeeld hebben wat precies de gevolgen zijn voor de openbare orde. Buurtbewoners van de Coosje Buskenstraat, verenigd in De tijdens het kort geding stof tot nadenken had gekregen. Zoals het hen nu was uitgelegd, zo hadden ze het nooit begrepen. Voor dat nadenken vroeg Van Wijmen tien dagen de tijd. Hij meende dat het goed zou zijn als beide partijen de tijd nemen om af te koelen. Op vrijdag 14 ja nuari keren ze terug naar de rechtbank. De belangenvereni ging zal dan laten weten of ze verder wil onderhandelen met de gemeente over de koop van Breezand. De gemeente Veere praat intussen wel verder met andere geïnteresseerde kopers. Die gesprekken hebben echter niet het karakter van zakelijke onderhandelingen, stelde Hoeks tra zowel de woningeigenaren als de rechter gerust. Veere houdt de voorkeur om Breezand te vei'kopen aan de mensen die er nu een huis hebben. Kom, mopperden dat er niets te recht is gekomen van het buurt beheerplan. Ze vinden dat de overlast op straat sinds de zo mer niet is afgenomen, omdat het buurtbeheerplan nog niet volledig in werking is. „We trek ken er juist heel hard aan", ver dedigt Van Dok zich. Maar voor onder andere een gebruikers ruimte moet een aantal procedu res zorgvuldig worden doorlo pen. Dat is nu gebeurd en we zijn in de afrondende fase." MIDDELBURG - Wandelsport vereniging 't Zand uit Middel burg houdt zaterdag voor de 29ste maal de jaarlijkse snert- wandeltocht. De route gaat onder meer dooi de binnenstad van Middelburg. De afstanden zijn vijf of tien ki lometer. Na 'afloop krijgen de deelnemers een herinnering en een kop erw tensoep. Het startbureau voor de tocht is te vinden in wijkge- bouw De Vergulde Baars aan de Baarsjesstraat 42 in de wijk 't Zand/Stromenwijk in Middel burg. Wandelaars kunnen voor beide afstanden starten tussen 13.30 en 14 uur. Advertentie KOZIJNEN - ZONWERING WWW. AAZET. N|* Kapelle -Tel. 0113-330^33 door Ab van der Sluis OOSTKAPELLE - B en W van Veere willen meewerken aan de kwaliteitsverbetering van cam ping Dennebos in Oostkapelle. De eigenaar heeft het plan opge vat twaalf chalets en drie Finse recreatiewoningen te bouwen ter vervanging van het bestaan de campingterrein. De plannen zijn in strijd met het bestem mingsplan, maar het college wil meewerken aan een wijziging. Camping Dennebos ligt aan de Duinweg. In het verleden was de camping grotendeels in ge bruik als kampeerterrein met aan de noordkant van het ter rein tien zomerhuisjes. Een aan tal jaren geleden zijn op het ter rein tien chalets geplaatst. Aan gezien de verhuur van de cha lets goed en minder onderhoud nodig hebben dan het kampeer terrein, heeft dit ertoe geleid dat de eigenaar meer chalets wil bouwen. Voor een deel gaat het om de vervanging van de tien verouderde zomerhuisjes, die niet meer voldoen aan de eisen van de tijd. Daarnaast wil de ei genaar drie Frinse recreatiewo ningen en drie chalets op het huidige kampeerterrein aan de westkant van de camping bou wen. De tien bestaande huisjes wor den gesloopt en vervangen door negen chalets. De Finse recrea tiewoningen komen langs de Duinweg. Het huidige kampeer terrein verdwijnt dan. Het college van Veere wil graag meewerken aan een wijziging van het bestemmingsplan. Het gemeentelijk beleid is erop ge richt de kwaliteit van de be staande toeristische accommoda ties te verbeteren. Uitbreiding verdient niet de voorkeur. Ook de provincie is voorstander van kwaliteitsverbetering boven uit- MIDDELBURG - Vanavond wordt op het Meiveld in Middel burg een kerstboomverbranding gehouden. Mensen kunnen hun kerstboom vanaf half vier kwijt. Ze krijgen een lootje voor de loterij die om 18.30 uur is. Het vuur wordt om 19.00 uur aangestoken door wet houder A. de Vries. breiding. Het college stelt dat de vervanging van de zomerhuis jes door chalets en extra nieuw bouw goed is voor de seizoens- verlenging. Ook buiten het hoofdseizoen, als het weer min der meewerkt, zijn de chalets een stuk comfortabeler dan bij voorbeeld een caravan of een tent. Van een toename in 'ver- blijfseenheden' is geen sprake. Het aantal neemt zelfs af niet twaalf. De plannen voor de kwa liteitsverbetering liggen tot en met 12 januari ter inzage in het gemeentehuis te Domburg. MIDDELBURG - De Middel burgse politierechter I. Wol- tring heeft gisteren een 39-jari- ge inwoner van Vlissingen voor twee mishandelingen veroordëe- tot zestig uur werkstraf. „U heeft losse handjes", merkte de politierechter op. De man deelde 2 juli vorig jaar klappen uit aan een buurman en nog geen vijf maanden later, op &6 november, sloeg hij zijn partner. Hij kreeg het aan de stok met 'de buurman toen die een bal afpak te van het dochtertje van zijn vriendin. Het slachtoffer liep een bloedneus en schaafwonden op. De buurman claimde 250 eu ro smartengeld, maar de politie rechter bepaalde het schadebe drag op honderd euro. „De actie van de buurman verdient opk geen schoonheidsprijs. Wees blij dat. kinderen met een bal spelen en niet met vuurwerk", richtte de politierechter zich tot het slachtoffer in de rechtszaal. Officier van justitie G. van dei- Burg sprak van een laffe dadd. „Uw buurman is 65 jaar. Gezi.en het leeftijdsverschil is er sprake van een ongelijke partij. Ook til ik zwaar aan het huiselijk ge weld." De officier eiste zestig uur taakstraf en een maand voorwaardelijke gevangenis straf. De verdachte vertelde dat de re latie met zijn partner, cüe behan deld wordt voor psychische klachten, goed is. „We zijn pas getrouwd", zei hij. Hij gaf toe de buurman te hebben geslagen, omdat die volgens hem agressief werd. MIDDELBURG - In de christe lijk gereformeerde kerk aan de Lange Delft in Middelburg speelt Jeroen van de Berg vrij dag vanaf 14 uur een poppen spel. •Van de Berg speelt met grote _poppen het verhaal over Boy. Op zijn reis tussen cactus en vo gelverschrikker ontmoet hij al lerlei figuren. Het poppenspel gaat over vogels, vriendschap en .Ivergeving, gebaseerd op het ver- haal van de verloren zoon uit de ^bijbel. [^Het poppenspel is geschikt voor ^•kinderen van 4 tot en met 12 pjaar. MIDDELBURG - Een 33-jarige inwoner van Breskens moest zich gisteren in Middelburg ver antwoorden voor het rijden on der invloed en zonder rijbewijs. De politierechter legde de Bres- siaander 108 uur werkstraf en een rijverbod van zeven maan den op. De man werd op 1 juli bij een controle in Vlissingen door de politie aangehouden. Hij bleek ruim driemaal de toe gestane hoeveelheid alcohol te hebben gedronken. Hij verklaar de de autosleutels van zijn 1 vriend te hebben weggenomen. De verdachte is pas nog veroor deeld voor het rijden zonder rij bewijs. „Ik heb nog nooit een rij bewijs gehad, maar ik kan rij fden", zei hij. Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur REDACTIE WALCHEREN Buitenruststraat 18 Postbus 8070 4330 EB MIDDELBURG Tel: 0118-493000 Fax:0118-493009 E-mail: redwalch@pzc.nl Ab van der Sluis (chef) Nadia Berkelder Edith Ramakers Miriam van den Broek Wendy van den Hurk Koen de Vries (sport) CENTRALE REDACTIE Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113)315500 Fax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl woensdag 5 januari 2005 Hans Koert met een 78-toeren-plaat van buigzaam karton. door Luc Qqqel HEINKENSZAND - Er ging tien jaar intensief speurwerk aan vooraf, maar de inspanningen van discograaf en pla- tenverzamelaar Hans Koert (53) uit Heinkenszand hebben geloond: mede dankzij hem wordt de komende jaren een unieke serie historische Amerikaan se plaatopnamen uit de jaren 1930-32 heruitgegeven op cd. De eerste 'dubbel- aar' is onlangs verschenen. Het gaat om de zogeheten 'Hit of the Week'-opnamen: jazzy dansmuziek die begin jaren dertig wekelijks in grote hoeveelheden bij krantenkiosken in Amerika werd verkocht. De muziek was geperst op een bijzondere 78-toe- ren grammofoonplaat die maar één be speelbare kant had en slechts één num mer bevatte. De plaat was gemaakt van karton en daardoor zeer buigzaam. Eén zijde was voorzien van een laagje du- rium, tevens de naam van het label dat de muziek uitbracht. Durium wilde, in spelend op de opmars van de radio, elke week een nieuwe 'hit' op de markt bren gen zoals die in musicals en films waren te horen. De productie van een plaat, van het zoeken van muzikanten tot aan het persen, nam meestal maar een klein weekje in beslag. Hoewel Durium slechts een paar jaar bestond, bracht het label in zijn korte bestaan toch twee honderd 'Hit of the Weeks' uit. In de loop der jaren raakten de platen echter goeddeels in de vergetelheid. Koert, in het dagelijks leven leerkracht/ict'er op een Middelburgse basisschool en al jazzliefhebber sinds zijn vijftiende, kocht bijna dertig jaar geleden 'uit nieuwsgierigheid' zijn eer ste 'Hit of the Week'. „De vage omschrij vingen trokken me aan. Er stond bij voorbeeld wel 'Hit of the week Or chestra' op, maar wie waren dat? Ik kon er nergens iets over terugvinden." Tij dens zijn onderzoek, vele jaren later, kwam Koert erachter dat het om gere nommeerde jazzmusici zoals onder an deren Duke Ellington, Red Nichols en Ben Pollack ging, die onder pseudo niem speelden. Voor hen waren de 'Hit of the week-opnamen' een welkome ma nier om brood op de plank te krijgen. Aangezien Amerika gebukt ging onder de Crisis, was er voor de muzikanten verder amper werk. Geïntrigeerd door de bijzondere karton nen Durium-plaat begon Koert ze te ver zamelen. Hij heeft inmiddels een unieke collectie van zo'n 225 originele exempla ren, naar eigen zeggen de grootste verza meling van Europa. Hij bezit onder meer de '1019', de allereerste 'Hit of the Week' die indertijd als demonstration record gratis werd verspreid. „Die doet 100 tot 150 euro", weet Kbert. Sinds 1992 is hij ook bezig om zo veel moge lijk informatie over het label Durium te vergaren. Dat leidde, mede door contac ten met andere verzamelaars wereld wijd, in 1994 tot het eerste deel van de 'Hit of the Week-discografie'. Dit door Koert in eigen beheer uitgegeven, zeer specialistische werk vindt via internet gretig aftrek bij verzamelaars en wordt steeds bijgewerkt. Inmiddels zijn er drie delen. Internet Via internet kwam Koert in 2003 in con tact met Doug Benson, een Amerikaan se studio-technicus die de mogelijkhe den onderzocht van een complete en in tegrale heruitgave van alle 'Hit of the Week' platen. Daar had Koert wel oren naar en het project was geboren. Door foto Mechteld Jansen dat sommige zeldzame platen in Ameri ka niet meer voorhanden waren danwel te zwaar beschadigd waren om op cd te kunnen worden gezet, is voor een deel geput uit Koerts collectie. „Omdat vaak bleek dat ik van bepaalde nummers de enige goede versie had, staan er dus veel nummers uit mijn eigen verzame ling op die cd." Koert en Benson vonden het Amerikaan se label Archeophoné bereid om de cd's uit te brengen. 'Volume one' is afgelo pen december verschenen in een oplage van vijfhonderd stuks. De cd is alleen te krijgen via internet, maar de eerste reac ties zijn volgens Koert lovend „Eén na deel, bijna vijfenzeventig jaar na dato moet je nog steeds rechten betalen over die nummers. Een kostbare zaak, we verdienen dan ook geen cent aan dit pro ject." De platenfreak ziet de heruitgave als de kroon op zijn 'uit de hand gelo pen' hobby. Maar de 'Hit of the Week-missie' mag dan zijn volbracht, werk is er volgens Koert nog1 genoeg. „Ik ga gewoon door met het speuren naar en beschrijven van platen. Want nog lang niet alle Durium-platen zijn boven water." Meer informatie over Hans Koert en zijn projecten is te vinden op www.pe ople. zeelandnet.nl/koerthchkz en www.archeophone.com VLISSINGEN - Een negentienjarige Vlissinger is gister avond rond acht uur aangehouden nadat hij in de Vlis singse Walstraat een 25-jarige plaatsgenoot met een alarmpistool had bedreigd en uitgescholden. De 25-jarige kon zijn belager tegen de grond werken en dwong hem het wapen aan een derde betrokkene af te geven. De. 19-ja- rige Vlissinger is ingesloten. MIDDELBURG - Een 33-jarige Middelburgse heeft gister middag in haar woonplaats bij een vechtpartij schade aan haar gebit en een wond boven haar oog opgelopen. Naar aanleiding van de vechtpartij, die plaatsvond in Achter de Houttuinen, werd tegen vijven in de Zandstraat een Middelburgse vrouw van rond de twintig jaar (juiste leef tijd onbekend)aangehouden. De oorzaak ligt van de vechtpartij ligt volgens de politie in de relationele sfeer. MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter heeft gisteren een winkeldief uit Vlissingen drie weken gevan genisstraf opgelegd. De dertigjarige man stal 1 november vorig jaar in Vlissingen een pak koffie bij een super markt. De Vlissinger heeft hij een fors strafblad met win keldiefstallen. MIDDELBURG - Voor de diefstal van een worst is giste ren in Middelburg een 49-jarige man uit Moskou door de politierechter veroordeeld tot 185 euro boete. De Rus nam op 1 november bij een supermarkt in Hulst een Catalaan se braadworst uit de schappen. Vervolgens at hij de worst op en gooide hij de verpakking tussen zakken chips. Dat zag een medewerker van de supermarkt. Gisteren ontken de, de verdachte de diefstal, nadat hij eerder aan perso neel van de supermarkt had aangegeven de prijs van de worst te willen betalen. MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter I. Wol- tring heeft gisteren een 27-jarige inwoner van Oostdigk voor het weigeren van een blaastest en het doorrijden ha een aanrijding conform de eis veroordeeld tot duizend eü- ro boete en negen maanden voorwaardelijke rijontzeg ging. Daarmee kwam de man goed weg. De verdachte botste 17 juli met zijn auto tegen een lantaarnpaal, reed vervolgens door naar huis, waar de politie hem drie uur na het ongeval aanhield. Toen hem door agenten werd be volen een blaastest te doen, weigerde hij. De Bevelander wTas het niet eens met de manier waarop hij werd aangehouden. Hij vertelde na het ongeval nog vijf glazen whisky en drie flesjes bier te hebben gedroh- ken, maar officier van justitie G. van der Burg zette dajar vraagtekens bij. De man kreeg het voordeel van de twijfel. Zo was de ver dachte nooit eerder met justitie in aanraking gekomen. Bovendien heeft hij een eigen bedrijf en komt de schacie van circa 2000 euro aan de lantaarnpaal voor zijn reke ning. „U heeft het wel allemaal over uzelf afgeroepen."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 11