Raadzaal Terneuzen kost n cent J PZC Oud en nieuw verloopt rustig Begin van een mooie zomer Opknappen kapotte terminal Vlissingen kost 5,6 miljoen (10%-50% KORTING VEEL REISPLEZIER ANDER GELUK Onze keukens zijn van 2005. En die van u? Slecht begin door inbraken Botsingen met lantaarnpalen Drankrijder aangehouden Kettingbotsing in Terneuzen °rijskaartje van 325.000 euro aan verbouwing ^1 KORTING STEÜTEL Logo Jewonde door murwerk in trui a1^ gdactie: 0113-315649 ww.pzc.nl mail:redactie@pzc.nl 3Stbus 31, 4460 AA Goes dvertentie-exploitatie: oord-en Midden-Zeeland: 0113-315520; jeuws-Vlaanderen: 0114-372770; ationaal; 020-4562500. laandag 3 januari 2005 editie Zeeuws-Vlaanderen Golden Tulip Directie medewerkers van Golden Tulip Westduin Koudekerke/Vlissingen wensen iedereen een voorspoedig 2005. Graag tot ziens aan de kust! Westduin 1 Koudekerke (Dishoek) T. 0118-552510 F. 0118-552776 www.westduin.nl westduin zeelandnet.nl a.. GOES PliegerB.V. (ook voor sanitair) Nansenbaan15 0113-2464 64 TERNEUZEN BouwCenter De Hoop Kennedylaan 32 0115-680612 door Maurits Sep VLISSINGEN - Het repareren van de deels ingestorte kade van Flushing Marine Terminal (FMT) in Vlissingen-Oost kost maximaal 5,6 miljoen euro. Dat blijkt uit antwoorden van het Rotterdamse gemeentebestuur op vragen van de Stadspartij. De havenkade van FMT werd ge bruikt voor de overslag van bulkgoederen met speciaal daar voor gebouwde kranen. Om dat weer mogelijk te maken, moet de kade in oude staat worden hersteld. Dat kost een miljoen euro. De kade kan ook meteen ge schikt worden gemaakt voor de overslag van containers. Daar zijn andere kranen voor nodig, waar bij het herstel ook reke ning mee gehouden moet wor den. Een extern ingenieursbu reau heeft berekend wat herstel en opwaardering tot een contai nerkade kost. Dat zou uitkomen op 5,6 miljoen euro. Flushing Marine Terminal, het bedrijf van N. Vervat, meldde zich in 1999 als nieuwe klant van Zee land Seaports voor de Quarles- haven. Het bedrijf zou 450 ar beidsplaatsen opleveren. Uitein delijk zijn er volgens het ge meentebestuur van Rotterdam tussen de 4 en 25 schepen aange komen. 'Maar het is niet in alle gevallen, duidelijk om welk soort vaartuigen het ging en met welk doel zij de terminal aande den. Het betreft in ieder geval een gering aantal.' In juli 2003 brak de giek van een kraan tij dens het lossen van een contai nerschip. De machinist van de kraan kwam om het jeven. Het werk op FMT kwam stil te lig gen nadat eerder dit jaar een deel van de kade instortte. Advertentie Het Reizenteam wenst U voor 2005 Elke week in de zaterdagkrant Reken Daar moetje naar toe. (Advertentie) Nu hel vuurwerk weer de iuchl is ingegaan is uw keuken wéér een jaartje ouder. Wordt het dan ook met eens tijd om uw keuken óók Oud Nieuw te laten vieren? Bezoek onze showroom en ontdek hoe mooi uw keuken kan zijn. Ons relatiegeschenk ligt voor u klaar: het SieMatic Keukenideeenboek. AXEL SieMatic: Keukenstudio Van Vliet; (onder dak bij Pot Woninginrichting) Nieuwendijk89 0115-564070 TERNEUZEN - Op oudejaarsdag en tijdens de jaarwisse ling is er op verschillende plaatsen in Zeeuws-Vlaande ren ingebroken. Voor een nog onbekend bedrag zijn siera den en foto-apparatuur weggenomen uit een woning in de Tortellistraat in Hulst. Daar werd ingebroken tijdens de oudejaarsnacht. De dader(s) hebben er ook nog wat klein geld meegenomen. In de nacht van vrijdag op zaterdag is er ingebroken in een winkel in de Noordstraat in Terneu- zen. Uit de winkel is voor een nog onbekend bedrag aan electronica apparatuur meegenomen. Dezelfde nacht is er een poging tot inbraak geweest bij een bedrijf in de Infor- maticastraat. Daar is geprobeerd binnen te komen door een deur te vernielen, hetgeen dus niet is gelukt. In Axel is vrijdagmiddag rond 17.00 ingebroken in twee wonin gen aan de Zuidsingel. De buit bestond uit beeld- en fo to-apparatuur en sieraden. De waarde is nog onbekend. TERNEUZEN - In de nacht van vrijdag op zaterdag, om 0.30 uur, is een Belgische automobilist tegen twee lan taarnpalen gereden op de rotonde Guido Gezellestraat Rooseveltlaan. Een getuige zag dat de man er vervolgens samen met een passagier lopend vandoor ging. De auto bleef zwaar be schadigd staan. Een 20-jarige man uit de gemeente Borse- le is vrijdagavond tegen een lantaarnpaal gereden aan de Buitenhaven in Terneuzen. Hij had de macht over het stuur verloren. De man kwam weliswaar met de schrik vrij, maar zijn auto was zwraar beschadigd. De lantaarn paal ook. TERNEUZEN - Een vijftigjarige man uit Gent is vrijdag in Terneuzen betrapt op rijden onder invloed. Hij moest ter plekke zijn rijbewijs inleveren, omdat hij ruim vier keer de toegestane hoeveelheid alcohol had gedronken. TERNEUZEN - In de Guido Gezellestraat in Terneuzen heeft zich vrijdagmiddag rond 15.25 een kettingbotsing voorgedaan. Een veertigjarige automobilist uit Rotter dam remde plotseling. De 61-jarige automobliste uit-de gemeente Hulst die achter hem reed, reageerde bliksem snel en remde ook. Zij werd echter aan de achterkant ge raakt door een negentienjarige man uit Terneuzen die niet voldoende afstand had gehouden. De auto van de vrouw uit Hulst schoof daardoor tegen die van de Rotter dammer. Uiteindelijk had alleen de Terneuzenaar flinke schade, maar de andere auto's liepen nauwelijks schade op. MIDDELBURG SieMatic Middelburg Industrieter,Arnestein Grenadierweg 17a 0118-629522 61e SHIRT 20% 2e SHIRT 30%; 3e SHIRT 50% oor Harold de Puysseleijr ERNEUZEN - De gemeente emeuzen wil de rdadzaal in et stadhuis voor 325.000 euro (ten verbouwen. ie inrichting van de raadzaal ateert al van 1972. De huidige limte is te klein en het meubi- i'ir is ouderwets, onhandelbaar oncomfortabel, zo verdedigt et college van burgemeester en wethouders de uitgaaf. Boven- ien deugt de klimaatbeheer- ing niet meer, is er geen zonwe- ing en laat de kwaliteit van de eluidsinstallatie te wensen ver. >e belangrijkste vergaderruim- j in het Terneuzense stadhuis zeker na de herindeling van e drie gemeenten in de kanaal- one toe aan een ingrijpende op- napbeurt, aldus het college, Zo moet de raadzaal nieuw goud geel tapijt krijgen en krijgt bur gemeester J. Lonink als voorzit ter van de gemeenteraad 'een speciaal ontworpen verrijdbaar meubel met het wapen van Ter neuzen aan de voorzijde' als ta fel. De nieuwe geluidsinstallatie is voorzien van een technisch snufje dat Lonink in staat stelt de microfoons van de raadsle den uit te schakelen als dat no dig is. De kosten voor de herinrichting zijn 260.000 euro, de aanpassing van de klimaatinstallatie is be groot op 65.000 euro. Een nieuwe indeling van de ruimte maakt de raadzaal ge schikt voor multifunctioneel ge bruik. Behalve de maandelijkse vergaderingen van de gemeente raad is de zaal te gebruiken voor andere vergaderingen, in formatiebijeenkomsten, ont vangsten en huwelijken met meer dan het gebruikelijk aan tal gasten. Om die reden worden demontabele tafels aangeschaft zodat de zaal volledig kan wor den leeggeruimd. De raadscommissie Bestuur en Middelen brengt donderdag 13 januari advies uit over het voor nemen van het college. zeeuwse almanak Misschien had hij een voorge voel. Misschien ook niet. Feit is dat hij zijn kerstpakket tot. oudejaarsdag op kantoor liet staan. Een grote doos met het bedrijfslogo aan alle kanten erop gedrukt. In de trein naar Goes, waarin hij anders de berichten over een zich verhardende samen leving gelogenstraft ziet, was de sfeer ineens onprettig. Er werd onaardig gemompeld en sommige vertrouwde ge- dag-knikkers keken hem. be vreemd aan. Thuis pakten de kinderen het pakket meteen uit. De plastic houtkrullen gingen in de kli- ko en de doos in de open haard, waar het logo ver schrompelde: Delta. 'ERSEKE - In Yerseke is zater- lag een dertienjarige Yersenaar ewond geraakt toen hij geraakt i'erd door een stuk vuurwerk lat in zijn trui explodeerde. Iet vuurwerk werd vanuit een iito naar de jongen gegooid, len arts constateerdedat het rcimmelvlies van de jongen ge- cheurd is, Hij heeft brandwon- len, zijn haren zijn verbrand en ijn kleding is beschadigd. Die vond werden twee inwoners an Yerseke aangehouden die jch kwamen melden bij de poli- ie. Een achttienjarige bleek de éstuurder van de auto waaruit iet vuurwerk was gegooid en en negentienjarige bekende het uurwerk te hebben gegooid. Vuurwerk boven Axel. door Ronald Verstraten TERNEUZEN - Van ernstige incidenten was geen sprake tijdens de jaarwisseling in Zeeuws-Vlaanderen. Wel was hier en daar sprake van de onvermijdelijke vuur- werkoverlast, brandjes en een enkele ver nielingen. De politie Zeeland spreekt van een 'rustig verlopen jaarwisseling'. Van de ongeveer tachtig Machten die za terdag bij de politie binnenkwamen in verband met vuurwerkoverlast en brand jes, waren er 27 afkomstig uit Zeeuws-Vlaanderen. Zaterdag was er aan het eind van de middag al twintig keer overlast gemeld vanuit verschillen de plaatsen in de regio. Van zes mensen is vervolgens vuurwerk, voornamelijk strijkers, in beslag genomen. In de Poorterslaan in Hulst is zaterdag middag vanuit een rijdende auto een vuurwerkbom gegooid, tussen mensen die daar bij een winkel stonden te wach ten. Er raakte niemand bij gewond. Axel In Axel was het ook allesbehalve rustig. Rond 16.00 uur moest de brandweer uit rukken. omdat er rook kwam uit de over kapping van de sporthal, waar vuurwerk in was gestopt. Van de sporthal werd bo vendien een ruit vernield. Ook in Axel werd een telefooncel opgeblazen met vuurwerk. De politie heeft de dader opgepakt. Giste ren zat hij nog vast. Eveneens in Hulst veroorzaakte een groepje jongeren overlast. Zij waren vuurwerk aan het gooien naar gebou wen. Uit Terneuzen kwam vervolgens een melding dat er vuurwerk werd ge gooid naar rijdende auto's. Aan het begin van de avond nam het aan tal klachten af, al werden er in Terneu zen nog wel vier jongens aangehouden in de leeftijd van negen tot twaalf jaar. Zij hadden met vuurwerk papier in brand ge- foto Camile Schelstraete stoken in een gebouw aan de Zeldenrust- laan. In de loop van de avond nam de politie nog een kijkje in Biervliet, waar jonge ren overlast veroorzaakten op de Markt. Het bezoekje had kennelijk geen indruk gemaakt, want later op de avond moest de telefooncel op Markt het alsnog ont gelden, evenals de bushalte en de fietsen stalling aan de Weststraat Hoofdplaat- seweg. Van alledrie gingen er ruiten aan gruzelementen. De politie moest zaterdagnacht tussen beide komen bij een aantal vechtpartij tjes, maar die vonden voornamelijk plaats op Walcheren en Zuid-Beveland. loor Frank Gijsel 1ADZAND-BAD - De weersom- tandigheden waren bijzonder fiiustig voor de dapperen die iieh zondag rond de klok van waalf uur in Cadzand-Bad en heskens te water begaven voor Ie traditionele nieuwjaarsduik. )e attractie trok veel toeschou- vers. n vergelijking met vorig jaar, oen er sneeuw lag en een snij- lende wind stond, was het nu luur genieten met een watertem peratuur van rond de zes graden in een buitentemperatuur van ien graden. „Vorig jaar was het ichte werk. Dit is dan maar een peulenschil", meenden de dui kers. Het enige wat tegenzat was het lage water, waardoor de deelnemers een flink eind moes ten lopen voordat ze daadwerke lijk te water konden gaan. Allemaal kwamen ze monter en opgetogen de zee uit bij strand paviljoen De Zeemeeuw in Cad zand-Bad. Paviljoeneigenaar Jannis van de Velde stelde ook nu weer de kleedruimte en gratis erwten soep voor de sportieve duikers ter beschikking. Jannis kon het ook deze keer niet nalaten zelf het water in te gaan. „Ik kan het niet maken om niet mee te doen. Het is een mooie traditie, die niet meer weg te denken is." Iedereen heeft wel een reden om mee te doen aan de nieuwjaarsduik. Voor Wer ner Dieleman uit Terneuzen, deelnemer aan al zes edities, be gint een mooie zomer met een nieuwjaarsduik. Koude voeten Peter de Maillie en Robert Del- laert zijn het als inwoners van Cadzand aan hun stand ver plicht een duikje te wagen. Vol gens hen zijn de ijskoude, tinte lende voeten het enige ongemak. „Verder is het een fluitje' van een cent." Thomas en Kees van de Water uit Groede duiken voor de eerste keer. „Onze deel name hoort bij de goede voorne mens voor het nieuwe jaar en daarbij is het ook nog eens goed voor de weerstand." De maatjes Frank Tazelaar uit Nijmegen en Hugo Spruijt uit Haarlem komen al jaren met heel veel plezier naar het Zwin. „Of het nu zomer is of winter, het blijft prachtig hier." Vlak na hun geslaagde duik begeven zich snel naar binnen voor het kopje erwtensoep, maar vooral ook voor een heerlijk Belgisch Tripelbiertje. „We hebben van nacht al wat gehad, maar na zo'n heerlijke duik zal het ook wel smaken." In Breskens gin gen zondag bij strandpaviljoen „t Halve Maentje een zestigtal moedigen de zee in. De duik trok ook in Breskens veel kij kers. De reactie van de deelnemers was in alle gevallen dezelfde: „Lekker weer om te duiken." (Advertentie) wenst u een 2005 vol woongenot, geluk en gezondheid! Ziiidweg 20A, Zonnemaire. V Tel.. 0111-401318 Vrijdagavond koopavond. www.interieur-paauwe.nl Vlug erin en nog vlugger er weer uit tijdens de nieuwjaarsduik in Retranchement. foto Camile Schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 43