stijl Slabbekoorn sluit af in Dieleman levert geen half werk PZC Martij n Dieleman hoopt op ommekeer bij Nesselande Marcel de Nijs nieuwe trainer Serooskerke Van de Ven krijgt fabrieksmotor Oefenduel van Hoek afgelast Provoost tweede in Westerhaar Tommy Staal wint Sylvestercross Opbrengst Tankloop voor Azië Pim Eerens beste snelschaker Potin en Van Dort in finales Anne Evers dijk verrast iedereen in finale ATB Cup Toernooizege Maenhout Voorneveld weg bij Togo SEROOSKERKE - Marcel de Nijs is met ingang van het komende voetbalsei zoen trainer van de eerste selectie van Serooskerke. Met De Nijs, woonachtig in Iieinkenszand, is een con tract voor één seizoen over eengekomen. Hij volgt Leendert Geelhoed op die aan het eind van het sei zoen bij de zaterdag-derde klasser vertrekt. Momen teel is De Nijs trainer van Robur, waar hij reeds te kennen had gegeven aan b,et einde van het seizoen te zullen vertrekken. Eerder was hij werkzaam bij Luc- tor, DFS en Hansweertse Boys. Eind de jaren tachtig voet balde hij zelf ook enige ja ren in Serooskerke dat toen in de eerste klasse speelde. BARCELONA - Motorcrosser Rinus van de Ven rijdt komend seizoen op een fabrieks KTM. Zijn vader Giel kreeg in Catalo- nië, waar hij met zijn zoon op i trainingskamp is, de toezegging dat de Oostenrijkse fabrikant komend seizoen twee zulke mo- i toren ter beschikking stelt. „Dit is een enorme vooruit gang", weet Van de Ven-senior. „Deze machines zijn niet te koop. Ze gaan veel harder dan de gewone machines." HOEK - De oefenwedstrijd die voetbalclub Hoek donderdag zou spelen tegen de Belgische eersteklasser Lokeren gaat niet door. [Het duel is afgelast omdat op j. nieuwjaarsdag sponsor Aarnout de Bokx is overleden. Ook de nieuwjaarsreceptie gaat niet J door. maandag 3 januari 2005 WESTERHAAR - Bennie Provoost uit Aagtekerke is tij dens de sterk bezette Damnacht van Westerhaar op een knappe tweede plaats geëindigd. In het Overijsselse dorp moest de 19-jarige Zeeuw alleen de Kameroenees Jean-Marc Ndjofang voor zich dulden. Hij liet toppers als de Senegalese grootmeester Bassirou Ba, Leopold Sekon- go en de plaatselijke ster Marino Barkel achter zich. SOEST - Tommy Staal van Delta Sport uit Zierikzee liet er in de traditionele Sylvestercross te Soest geen twijfel over bestaan dat hij een van de sterkste A-pupillen van Nederland is. Van de vijftig deelnemers was hij veruit de snelste op de 1200 meter, in 4 minuten en 43 seconden. Sandra de Block (RKHAV) moest op de korte cross over 3200 meter genoegen nemen met de 16e plaats in 13.30 en Rik van Laarhoven (RKHAV) liep in de prominentenrace naar de 27e plaats in 37.14. VLISSINGEN - De Tankloop van Dynamica heeft op oudejaarsdag een bedrag van ruim zeshonderd euro opge leverd voor de slachtoffers van de zeebeving in Azië. Op de langste afstand van 23 kilometer van De Hoge Dui nen naar de tank in Westkapelle en terug was Sjaak Brou wer de snelste in 1 uur 25 minuten en 38 seconden, voor Erik Poppe en Mare Riemens. Bij de vrouwen finishte Karin Bastian als eerste, een kwartiertje na de winnaar bij de mannen. Op de elf kilometer van De Hoge Duinen naar Zoutelande en terug was Robin Hofland de sterkste bij de mannen en Ellie Westerweele bij de vrouwen. OOST-SOUBURG - Het traditionele Oliebollentoernooi van schaakclub Souburg, werd beheerst door Roosenda lers. Pim Eerens van De Pion uit Roosendaal werd eerste, voor zijn clubgenoten Mark Smits en Paul Kuijpers. Maar liefst 72 schakers vonden de weg naar Souburg. René Tig- gelman kon zijn favorietenrol niet waarmaken. Hij eindig de ergens in de subtop. Eerens sloeg pas in de laatste ron de toe. Hij moest winnen van Paul Kuijpers om de hoofd prijs mee naar huis te mogen nemen en profiteerde van overmoed van zijn tegenstander. Beste Zeeuw was oud-Middelburger Henrik Porte op een gedeelde tweede plaats. Hij kwam weerstandspunten tekort voor een plaats in de topdrie. Het officieuze Zeeuws kampioenschap één minuut scha ken werd wel een prooi van René Tiggelman. In de finale was Tiggelman net iets koelbloediger dan Roosendaler Smits. MAASTRICHT - Bij de Friendship Swim Meet in Maas tricht haalden Mieke van Dort. en Cynthia Potin van Luc- tor et Emergo uit Middelburg beiden tweemaal de finale. Van Dort deed dat op de 50 en 100 meter vlinderslag, Po- tin op de 50 en 100 meter rugslag. Beiden toonden hun goede vorm aan de vooravonds van het ZK, door persoon lijke records te verbeteren. Broer Charles Potin kon zich niet plaatsen voor de finalereeksen senioren. door Wim de Vos WEMELDINGE - Wie was nu daadwerkelijk de snelste tijdens de finale om de Zeeuwse ATB Cup, vrijdag in Wemeldinge? Ri chard Slabbekoorn won afgete kend en was dus de snelste. Ed- zard van Ewijk (die samen met Slabbekoorn aan de leiding reed) moest echter afrekenen met materiaalpech, verloor veel tijd, maar slaagde erin om nog behoorlijk wat van zijn achter stand af te knabbelen. „Maar", zette Slabbekoorn daar tegenover, „ik ben zeker drie keer onderuit gegaan. Dus ik heb ook behoorlijk wat tijd ver loren." Kortom, wie de beste was werd niet echt duidelijk, maar Slabbekoorn won dus en sloot de competitie in stijl af. Voor Richard Slabbekoorn was de overwinning op de slotdag van het jaar weer een nieuwe op steker in de aanloop naar het ko mende wegseizoen. De Kapelle- naar is na een ziekte uit een dal gekomen en voelde zich aan het begin van het afgelopen seizoen weer de oude. Dat kwam echter niet tot uiting- in de resultaten. Het bleef kwak kelen met de vorm. Wat achter af een belangrijke rol speelde was dat hij op zoek moest naar een andere ploeg. De onzeker heid knaagde aan zijn vertrou wen. Slabbekoorn: „Ik wist wat me boven het hoofd hing omdat ik bij Van Vliet al snel te horen kreeg dat mijn contract niet zou worden verlengd. Ik moest dus op zoek naar een nieuwe ploeg", vertelde hij in Wemeldinge. „Gelukkig ben ik erin geslaagd om een nieuwe ploeg te vinden zodat ik me in alle rust voor kon gaan bereiden op het nieuwe sei zoen. Ik denk dat ik op de goede weg ben en heb alle vertrouwen in het komende seizoen." Komend jaar komt hij uit voor Willebrord Wil Vooruit waar hij ploeggenoot wordt van onder meer de Zeeuwse routiniers Francois Franse en Rob Koole. Bovendien krijgt Slabbekoorn daar ook een aantrekkelijk pro gramma voorgeschoteld. Het wielerleven ziet er dus weer zon nig uit. De strijd om de Zeeuwse ATB Cup was dit jaar eindelijk weer eens interessant. Verschillende renners probeerden een greep naar de macht te doen, maar bij de meesten ontbrak het aan con stante vorm. Die was er alleen bij Slabbekoorn die op één wed1 strijd na telkens op het erepo dium terecht kwam. Daarmee bewees hij de terechte opvolger van Eric Vereecken te zijn. -Zwaar Op het door de regenval zware parkoers op het Sluisplateau in Wemeldinge toonde hij dat an dermaal aan. Al kort na de start nam Slabbekoorn het initiatief en alleen Edzard van Ewijk (die in het eindklassement derde werd achter Dennis Raadtgever) kon in zijn spoor blijven. Samen reden ze lang aan de lei ding, tot het moment dat Van Ewijk materiaalpech kreeg. Val lend en opstaand bouwde Slab bekoorn aan een riante voor sprong maar na reparatie kwam Van Ewijk op knappe wijze te rug. Van zijn achterstand van meer dan een halve minuut haal de hij twintig seconden af. Ach ter Van Ewijk werden Jamo Veerhoek en Dick van den Berg respectievelijk derde en vierde. Anne Eversdijk zorgde voor een verrassing bij de vrouwen. De jeugdige renster uit Kapelle nam brutaal de leiding en stond die niet meer af. Met grote voor sprong reed ze naar een fraaie zege. Zij slaagde er zelfs in om de winnares van de Zeeuwse xATB Cup, Bankje Doedee, op een volle ronde achterstand te rijden. Bij de veteranen kon Ad- ri Jongeneelen zijn doelstelling niet verwezenlijken. De Braban der wilde alle wedstrijden win nend afsluiten maar in Wemel dinge was de voormalige natio naal militairenkampioen veldrij den, Jos Bogaerts uit Strijbeek, hem te snel af. Een renner in actie tijdens de wedstrijd igjWemeldinge. foto Mechteld Jansen ROTTERDAM - Aubrey Maen hout heeft het jeugdtoernooi voor meisjes tot 14 jaar van ten nisvereniging Charlois op haar naam geschreven. De Zeeuws-Vlaamse versloeg in de finale de Limburgse Emmie Erven in twee sets. Maenhout was heer en meester in Rotter dam. Vier van de vijf partijen 'die ze speelde won ze in twee sets. Goesenaar Diederik de Ra- [ve strandde in Rotterdam in de 'kwartfinale van de klasse jon- I gen tot en met 16 jaar. GOES - Wim Voorneveld ver trekt aan het eind van het sei zoen als trainer van de Goese korfbalclub Togo. 'De man uit Oost-Souburg, die ;ook actief was bij BKC Bres- kehs en Olympia Wilhelmina- dorp, was twee jaar actief bij To go- Hij hoopt er nog voor te zor- (gen dat de club zich zowel in de .zaal als op het veld handhaaft op derdeklasse-niveau. sportredactie Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA goes Tel: 0113-315640 Fax: 0113-315669 E-mail: sport@pzc.nl Jan Dagevos (chef) Frits Bakker (coördinator zuid) Koen de Vries (coördinator midden) Rudy Boogert (coördinator noord) Bauke Boersma Roeland van Vliet Barry van der Hooft centrale redactie Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA goes Tel: (0113)315500 Fax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl internet www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl door Koen de Vries CASTELO DA MAIA/GOES - Het leek een heldere conclusie, die woensdagavond de 16e no vember in Almere. De Goese naar Martijn Dieleman volley balde met Castelo da Maio een slechte wedstrijd voor de Euro pa Cup tegen Omniworld en ver loor met 3-0; een team met zo veel goede spelers moest alleen maar beter kunnen. Aan de voor avond van de eerste kwartfinale- wedstrijd, morgen in Rotterdam tegen Nesselande, laat Diele man echter onheilspellende ge luiden horen: „We spelen sinds dien eigenlijk nog slechter." Dieleman speelde twee jaar gele den nog bij Nesselande, verkas te daarna naar Zwitserland en Griekenland en koos begin van dit seizoen voor de volleybal club uit de gelijknamige Portu gese plaats, in de hoop de Portu gese titel te kunnen pakken. Die hoop is nog niet de grond in ge boord, maar de toekomst ziet er desondanks niet bepaald floris sant uit. Castelo da Maia, dat de afgelo pen vier jaar steeds Portugees kampioen werd en drie keer de beker won, werd al in de achtste finales van de nationale beker uitgeschakeld, haalde slechts met moeite de kwartfinales van de Europa Cup II en heeft in de nationale competitie al drie van tien wedstrijden verloren. Onrustig Zo langzamerhand begint het onrustig te worden bij de Noord-Portugese ploeg. Er moet gepresteerd gaan worden, an ders wordt er onherstelbare schade aangericht. De Portugese competitie kent een play-offsysteem, waaraan de beste zes ploegen mee mogen doen. Het moet wel raar lopen wil Castelo da Maia buiten de boot vallen. Voor de Europa Cup ligt dat anders. De acht overgebleven ploegen beginnen weer allemaal vanaf nul, maar de voortekenen voor Dieleman zijn niet best. Het zwalkende Castelo da Maia staat morgen in Rotterdam tegenover het in de competitie en in Europa-Cupver- band nog ongeslagen Nesselan de. Verliezen de Portugezen met 3-0 dan kan de averij bij de te rugwedstrijd nauwelijks meer hersteld worden. Martijn Dieleman: „Ik ga niet hardop zeggen waaraan het ligt, maar feit is dat het voor geen meter loopt. We zijn nog steeds niet op elkaar ingespeeld. Daar door presteren we heel wisselval lig, De ene keer spelen we de sterren van de hemel, de andere keer lukt er niets. Ik deel mee in de misère. Ik wissel sterke wed strijden af met heel slechte. De druk staat er nu wel op. Er wordt van ons verwacht dat we gaan presteren. En dat is niet meer dan logisch. We hebben kwaliteit genoeg." Koude trainingszaal Een klein deel van de oorzaak ligt volgens Dieleman bij de or ganisatie van de club. Hij klaagt bijvoorbeeld over de koude trai ningszaal, waar de temperatuur momenteel niet boven de tien graden uitkomt. De vele blessures waarmee de ploeg sinds de start van het sei zoen geteisterd wordt, zou voor een deel daar uit kunnen voort vloeien. En het rare is: voor de meisjesgröep, die na de eerste se lectie traint, wordt de thermo staat wel opgedraaid. Ondanks de slechte voortekenen acht Dieleman Castelo da Maia niet kansloos tegen Nesselande. „Het zelfvertrouwen is niet hoog, maar we zitten niet bij de pakken neer. Iedereen weet dat het kan en wil graag presteren. Het nieuwe jaar biedt nieuwe kansen. Nesselande moet het keerpunt worden." Volgens Dieleman is Nesselande geen ongunstige tegenstander. „We hadden ook Olympiacos Pi- reaus kunnen loten. Die ploeg is volgens mij favoriet voor de ti tel. Nee, ik ben wel blij met Nes selande, hoewel die ploeg heel moeilijk te verslaan is. Ook al omdat Peter Blangé daar de trai ner is. Tactisch zal Nesselande heel sterk zijn. Stel dat me met 2-0 voorkomen, dan hebben we nog lang niet gewonnen. „Spelen bij Nesselande heeft ook voordelen. We spelen bij een club die alles goed organi seert, in een prachtige hal en voor veel publiek. En bovendien zal het in de Topsporthal lekker warm. zijn." Voormalig mountainbike ster geeft ook in haar vakgebied het volle pond door Roeland van Vliet VLISSINGEN - Mirjam Dieleman (24) besloot na haar afstuderen (biologie, richting bosbeheer) te stoppen met het actieve mountainbiken. De van origine Vlissingse, die in 2003 de Europa Cup won en de mogelijkheden had om een topper te worden, wilde zich richten op maatschappelijk succes. Eind 2004 heeft ze nog geen spijt van die beslis sing, al heeft ze in het afgelopen jaar nog niet de droombaan gevonden. Dieleman woont nog altijd op een krap studentenkamertje in het centrum van Wageningen, de plaats waar ze vier jaar studeerde. Studeren hoeft ze niet meer, haar leven bestaat nu uit het doen van uitzendwerk en het zoeken naar een ge schiktere baan. „Bosbouw is een moeilij ke sector. Daar vind je niet zomaar een baan in. En als er dan eens ergens een vacature is, reageren er gelijk vele men sen op. Dan kom je er zonder veel werk ervaring gewoon niet tussen", verzucht ze. Desondanks denkt geen haar op haar hoofd eraan om terug te komen op de be slissing om te stoppen. Ze voelt zich er zelfs lekker bij. „Het is heerlijk dat ik me niet meer op wedstrijden hoef te con centreren. Dan valt er toch een hele last van je af", vertelt ze. „Vorig jaar zat ik in een team (Morgan Blue) en daarom wilde ik mijn wedstrijden per se goed rijden. Dat team was niet voor niets een verband met me aangegaan. Dat gaf dus wat extra druk. Dat was niet erg, zo lang ik nog studeerde. Tijdens het afstu deren kon ik namelijk mijn tijd zelf in delen en maakte ik tijd vrij voor het fiet sen. Ik kon trainen wanneer ik zelf wil de." Sinds de Vlissingse klaar is met haar studie - nu een jaar geleden - is het pre cies andersom. In het voorjaar van 2004 deed ze nog mee in een kleine serie wedstrijden, een soort afscheidstoer- nee. Daarna kwam ze alleen in augus tus nog een keer in actie tijdens een ma rathonwedstrijd. Als recreant wel te ver staan. Zoeken Dieleman: „Nu is het werken en het zoe ken naar een baan op mijn vakgebied belangrijker dan fietsen. Dat maakt het moeilijk om je op wedstrijden te rich ten. Voor wedstrijden moet je trainen, maar daar heb ik niet altijd tijd voor. En als je niet traint, gaan de wedstrij den niet goed. Daar heb je dus niets aan. Ik wil het niet maar half-half doen. Of ik rijd de wedstrijden goed, of ik doe helemaal niet mee. Toen heb ik dus voor het laatste gekozen. Want als ik voor het eerste zou kiezen, zou ik het zoeken naar die mooie baan automa tisch opzij schuiven. Ik ken mezelf na melijk wel een beetje." Toch heeft Diele man het mountainbiken nog niet hele maal losgelaten. Ze maakt nog weieens wat ommetjes op haar fiets én benadert haar sport tegenwoordig ook weten schappelijk. „Het is me gelukt om een bij een Wageningse stichting, Probos, een vrijwilligersbaantje te vinden voor één. dag in de week. Op die dag doe ik onderzoek naar het effect van mountain biken op het bos." De directeur van Probos, Patrick Jan sen, deed eerder al een studie naar het zelfde onderwerp. Hij verrichtte voorna melijk literatuuronderzoek en keek naar het buitenland. In maart publiceer de hij zijn bevindingen onder de titel 'Schade en overlast door mountainbi- kers; perceptie of realiteit?' Dieleman stuurde een mailt je naar hem met de vraag of zij zijn onderzoek mocht voort zetten en daarbij naar Nederland kon kijken. Dat vond hij goed, zij het onbe taald. „Ik ben in elk geval wetenschap pelijk bezig en doe weer wat ervaring op", aldus Dieleman. „Komende tijd ga ik het veld in. Ik kijk naar de natuurge bieden waar gefietst wordt, ondervraag mountainbikers over hun wensen en vraag andere recreanten (wandelaars) naar wat zij mountainbikers in het bos vinden. Daar moet uiteindelijk een voor stel uitrollen." Over de mogelijke uitkomsten van het onderzoek kan het voormalig lid van de Nederlandse selectie nog niets zeggen, ze is net begonnen. Wel weet ze uit ei gen ervaring dat mountainbikers en na tuurbeheerders zo nu en dan botsen. Dieleman: „Het is heel verschillend hoe boswachters op fietsers reageren. De een legt rustig uit dat mountainbiken in dat bos niet toegestaan is en de ander wordt gelijk heel boos als je ergens fietst waar het niet mag. Maar ook de mountainbikers houden niet altijd reke ning met de natuur. Aan het begin van het bos staan meestal bordjes die aange ven of je er mag fietsen of niet. Ik hield me er al altijd aan, maar anderen doen dat helemaal niet." Oma Nu kan Dieleman daar ook wel een beet je inkomen. Er zijn genoeg vaste routes orn te fietsen, vindt ze, maar die zijn niet allemaal even uitdagend. „Als ik vanuit Wageningen naar een mooi, heu velachtig parkoers wil, moet ik naar Amerongen of Oosterbeek. Daartussen heb je eigenlijk niets, of het moeten paadjes zijn waarop mijn oma ook nog kan fietsen. Ik ga dus ook de wensen van de mountainbikers in kaart bren gen en aanbevelingen doen." Het onder zoek hoeft niet snel af te zijn. „Er staat geen limiet op", zegt Dieleman. „Ook als ik een echte baan vind, zal ik het goed afmaken. Zodat iemand anders er makkelijk mee verder kan gaan." foto Lex de Meester Mirjam Dieleman werd vorig jaar gekozen tot sportvrouw van de gemeente Vlissingen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 41