tec Opvallend rustige jaarwisseling Veel schade door brand woning Kapelle Sfeervolle aftrap voor Goes 600 Luidruchtige nieuwjaarsgroet 225 nieuwe Goesenaren in 2004 Fietser breekt sleutelbeen Alsnog zware schade aan auto Mishandeling in Vlissingen zeeuwse almanak Brandweerkorpsen op de Bevelanden en Tholen rukken nauwelijks uit Onderzoek bouw theater is niet nodig !1Q%-50% KORTING KORTING I m s STEÖTEL Onze keukens zijn van 2005. j'pdactie: 0113-315649 /ww. pzc.nl -mail:redactie@ pzc.nl ostbus 31, 4460 AA Goes advertentie-exploitatie: loord- en Midden-Zeeland: 0113-315520; •eeuws-Vlaanderen: 0114-372770; jationaal: 020-4562500. naandag 3 januari 2005 Golden Tulip Directie medewerkers van Golden Tulip Westduln Koudekerke/Vlissingon wensen iedereen een voorspoedig 2005. Graag tot ziens aari de kust! Westduin 1 Koudekerke (Dishoek) a T. 0118-552510 F. 0118-552776 www.westduin.nlwestduln@zeelandnet.nl 1 editie Bevelanden-Tholen GOES - De bevolking van de gemeente Goes is het afgelo pen jaar met 225 personen gegroeid. Dat cijfer komt voort uit een geboorteoverschot van tien personen en een vesti gingsoverschot van 215 personen. Dat zei burgemeester D. van der Zaag zaterdagmiddag te gen de gemeenteraad tijdens de nieuwjaarsreceptie van de gemeente Goes. Het groeicijfer zou een stuk hoger heb ben kunnen uitvallen, als er - zoals verwacht - tweehon derd nieuwe woningen zouden zijn opgeleverd. Door aller lei omstandigheden waren dat er afgelopen jaar maar tachtig. Daardoor zitten er op dit moment nog 306 woningen 'in de pijplijn'. Van der Zaag riep de raad en de wethouders op om 'alles uit de kast te halen' om komend jaar een 'in haalslag' te maken. SINT-MAARTENSDIJK - Een 62-jarige fietser heeft vrij dagochtend zijn sleutelbeen gebroken toen hij op de Oude Rijksweg bij Sint-Maartensdijk werd aangereden door een 34-jarige automobilist. Die reed over de Oude Rijksweg en keek niet goed uit toen hij wilde afslaan, met de aanrijding tot gevolg. Het slachtoffer werd naar het ziekenhuis in Bergen op Zoom gebracht. 'S-HEERENHOEK - De auto van een 29-jarige man uit de gemeente Middelburg raakte gistermiddag in eerste in stantie licht, maar daarna alsnog zwaar beschadigd. De man moest rond half vijf op de kruising 's-Heerenhoek- sedijk Bernhardweg in 's-Heerenhoek uitwijken voor een 48-jarige automobilist, kwam daardoor in de berm en reed naar benéden. Hierdoor ontstond lichte schade aan het voertuig. Bij het bergen van de auto schoot de kabel los; de auto reed opnieuw naar beneden en belandde met de voorzijde in de sloot. Hierdoor raakte de auto zwaar be schadigd. VLISSINGEN - Een 25-jarige Rotterdammer is zaterdag middag tussen drie uur en half vier in en horecabedrijf in de Kasteelstraat in Vlissingen zonder reden door een on bekende om zijn nek gepakt. Twee kinderen, die bij hem waren, werden geduwd en vie len op de grond. In verband hiermee werd om tien voor vier een 26-jarige Vlissinger in een woning in Wijenburg aangehouden. De Rotterdammer heeft aangifte gedaan van mishande ling, de politie heeft de zaak in onderzoek. door Ingrid Huibers GOES - Zeker vijfhonderd men sen woonden zaterdagmiddag in theater De Mythe het sfeervolle nieuwjaarsconcert van de ge meente Goes bij. Met muziek, dans en een filmpje werd het startschot gegeven voor de vie ring van het zeshonderdjarig be staan van de stad. 'Goes is het hart van Zuid- Beveland/de mooiste plek van het Zeeuwse land/Hier klopt het hart van Zuid-Beveland/De mooiste plek van Zeeland', zingt Roel Felius terwijl vier danseres sen van Ballet Studio Free om hem heen fladderen. De zaal is meteen laaiend enthousiast. Wat chauvinisme gaat er blijk baar wel in. Ook het filmpje van toneelver eniging Heer Hendrik uit 's-Heer Hendrikskinderen wordt goed ontvangen. In histo rische kledij gestoken staan de toneelspelers onder meer stil bij het jaar 1455 waarin Goes stads rechten ontving. Burgemeester D. van der Zaag gaat vervolgens in op het feest programma dat op dit moment 67 onderdelen bevat, zoals een veemarkt, een orgelconcours, een stadomroeperskampioen- schap, een historische stadswan deling en een roeiregatta. Hoog tepunt moet de feestweek wor den begin juli. Dan wordt onder meer een groot historisch open luchtspektakel opgevoerd. De echte aftrap van het feest jaar werd zaterdag gegeven door Euphonia uit Wilhelmina- dorp. Met een puntgave uitvoe ring van enkele klassieke num mers zit de stemming er goed in. Bij de Grandpa Nick Sessie band wordt driftig meegeklapt. Na afloop wensen vrienden, be kenden, collega's en buren el kaar gelukkig nieuwjaar. En zo wordt spontaan een mooie tradi tie geboren. (Advertentie) Elke week in de zaterdagkrant j Daar moet je naar toe. Misschien had hij een voorge voel. Misschieti ook niet. Feit is dat hij zijn kerstpakket tot oudejaarsdag op kantoor liet staan. Een grote doos met het bedrijfslogo aan alle kanten erop gedrukt. In de trein naar Goes, waarin hij anders de berichten over een zich verhardende samen leving gelogenstraft ziet, was de sfeer ineens onprettig. Er werd onaardig gemompeld en sommige vertrouwde ge- dag-knilckers keken hem be vreemd aan. Thuis pakten de kinderen het pakket meteen uit. De plastic houtkrullen gingen in de kli- ko en de doos in de open haard, waar het logo ver schrompelde: Delta. JIDDELBURG - Een onder- loek naar de bouwput van het heater in Middelburg is niet no- lig. Dat antwoordt de afdeling [efgunningverlening en handha ving aan de omwonenden van let theater. Het leegpompen 'an de bouwput mag pas wor- len hervat als het risico 'aan vaardbaar' is. |e gemeente Middelburg he loot op 23 december de bouw- rnt weer vol water te lopen, om- lat het grondwater in de omge- |ng daalde. De afdeling vergun ningverlening en handhaving be- bofde de belangenvereniging tan A tot Z dat het bouwproces nauwlettend gevolgd zou wor- len, De belangenvereniging ïam daarmee geen genoegen. De omwonenden eisten een on- férzoek. De afdeling heeft van j en W geëist dat het leegpom- len pas hervat mag worden als iét grondwaterpeil zich heeft P'steld. Om dat te controleren noet de gemeente, die opdracht lever is van de bouw van het heater, het waterhuishouding en aanvullen. Jas als de afdeling vergunning verlening en handhaving evreden is, mag de put leegge pompt worden. De afdeling fchrijft de belangenvereniging tan A tot Z dat het college al op [3 december opdracht heeft ge degen om maatregelen te ne- nen. Een onderzoek is om die re ien niet nodig. De afdeling be- poft de omwonenden te informe- ien als het leegpompen kan wor- l'en hervat. (Advertentie) |>1e SHIRT 20% M 2e SHIRT 30% 3e SHIRT 50% co YERSEKE - Als op een onzichtbaar teken komen uit de zijstraten rond café restau rant De Sportvisser in Yerseke om vijf voor twaalf een aantal in het zwart gehulde jongens te voorschijn. Zwijgend rollen ze op het pleintje voor het café lange rollen met knalvuurwerk uit, totdat er geen straatsteen meer onbedekt is. Als een paar tellen later de brand in de mat gaat, breekt de hel los. Dicht tegen het pand gedrukt kijken de jongens - nog altijd zwijgend - toe. Hun vriendinnetjes zijn het café in gevlucht. Af en toe waagt iemand uit het gezelschap zich op het rotjestapijt om een nieuwe pot pijlen aan te steken. Die banen zich vervolgens sis send over de grond een weg richting de Havendijk. Een enkele pijl die recht op het samenscholende groepje af komt wordt met onverwacht gejuich begroet. Happy New Year! foto Mechteld Jansen loor Ingrid Huibers (ERSEKE - De jaarwisseling p de Bevelanden en Tholen is olgens de commandanten van Ie verschillende brandweerkorp- en 'opvallend rustig' verlopen, jleen op de Dreef in Yerseke aakte 's middags rond half wee een dertienjarige jongen ge- vond. Jen stuk vuurwerk dat vanuit en rijdende auto naar de Yerse- ienaar werd gegooid explodeer- Ie in de col van zijn trui. Daar- iij liep de jongen een gescheurd fommelvlies en brandwonden ip. 's Avonds meldden de acht- ienjarig'e bestuurder van de au- en zijn negentienjarige pas'sa- jier, die het vuurwerk had ge looid, zich vrijwillig bij de poli- ie, De mannen, beide uit Yerse- ;e, zeiden dat het geen opzet Vas geweest; ze zijn aangehou- len. De brandweerkorpsen van loord-Beveland, Tholen, Rei- hei'swaal en Kapelle hoefden de iele nacht niet in actie te ko nen. Goese en Borselse brand weerlieden rukten slechts voor >en paar kleinigheden uit. 'kirdijn |o werd er bij een woonhuis in De Spinne in Goes een rotje loor de brievenbus gegooid, waarna een gordijn vlamvatte. joen de brandweer daar aan iwam bleek het vuur echter al weer te zijn gedoofd. Herder die avond bluste de /randweer in de Noordhoek- aan in Goes een stapel branden- le autobanden. ïet Borselse korps heeft rond Wee uur 's nachts het vreugde- iuur in 's-Gravenpolder geblust en opgeruimd, Op verzoek van de politie werden vreugdevuren in Ovezande, Baarland en Oude- lande door de brandweer ge blust. „Het was veel rustiger dan voorgaande jaren", consta teerde officier van dienst E. van Dijk van het Goese brandweer korps. „Dat is voor een deel te verkla ren uit heldere afspraken die we met de politie hebben gemaakt. Als een vreugdevuur niet al te groot is en er liggen geen giftige stoffen op, dan laten we het te genwoordig liever uitbranden." De politie kwam in de regio wel een paar keer in actie. In Wemel- dinge werden bijvoorbeeld in het centrum van het dorp een te lefooncel en een paar bushokjes vernield. Dat het vreugdevuur ter plaatse niet hoefde te wor den geblust, was hoogstwaar schijnlijk te danken aan het feit dat de politie eerder op de avond een transport van grote vrachtwagenbanden richting het dorp onderschepte. In Sint-Annaland mengde de po litie zich onder eén groep café bezoekers die met elkaar slaags dreigden te raken. Eerder sneu velden bij dat café een paar ruit jes waarbij twee feestvierders verwondingen opliepen. Zij kon den door het ambulanceperso neel ter plekke worden behan deld. In Iieinkenszand betrapte de po litie een 22-jarige man uit Nieu- wegein die illegale strijkers en Chinese rollen bij zich had. Het vuurwerk werd vernietigd. In Waarde werd tenslotte een aantal jongeren betrapt die twee velgen met autobanden in de brand hadden gestoken. De jeugd moest het vuur zelf blus sen en opruimen. door Ingrid Huibers KAPELLE - Een vrijstaande wo ning op de hoek van de Dijkwel- se straat en de Oude Bosstraat in Kapelle is zaterdagochtend bij een uitslaande brand zwaar beschadigd geraakt. Drie kinde ren die tijdens de brand in de woning aanwezig waren konden zichzelf in veiligheid brengen. De brandweer werd kort na half elf gewaarschuwd door een over buurman die vlammen uit het dak zag komen. „Toen wij bij de woning arriveerden stond de he le bovenverdieping in brand en breidde het vuur zich snel uit lichting de zolder", vertelt offi cier van dienst G. van Die. „We konden dus niet naar binnen, waardoor de brand lastig te blussen was." Bovendien vatten de bovenverdieping en de zolder van een nieuwe aanbouw aan de achterzijde vlam. Uiteindelijk moest er een gat in het dakbe schot worden gemaakt om de vuurhaard te kunnen bestrij den. Pas rond kwart voor één 's middags was het vuur onder con trole. Er werd tot ongeveer half twee nageblust. De brand is vol gens de politie op de bovenver dieping van de woning ontstaan rond een afvoerbuis van de open haard die op dat moment brand de. Door brand-, rook- en water schade is de woning voorlopig niet bewoonbaar. Het gezin, dat uit tien personen bestaat, wordt volgens een buurman in Wemel- dinge opgevangen. In totaal wa ren er ongeveer dertig brand weerheden uit Kapelle, Goes en 's-Gravenpolder bij de bestrij ding van de brand betrokken. De woning in Kapelle is door de brand-, rook- en waterschade voorlopig niet bewoonbaar. foto Kees Marijs (Advertentie) (Advertentie) Zuid weg 20A, Zortnemaire. Vrijdagavond koopavond. k 1* www.interieur-paauwe.nl «-rWe wenst u een 2005 vol woongenot, geluk en gezondheid! Nu hei vuurwerk weer (ie lucht ie ingegaan is uw keuken weer een jaartje ouder. Wordt het dan ook niet eens tijd om uw keuken óók Oud Nieuw le laten vieren? Bezoek onze showroom en ontdek hoe mooi uw keuken kan zijn. Ons relatiegeschenk ligt voor u klaar: iietSieMatic Keukenideeënhoek. AXEL SieMatic Keukenstudio Van Vliet (onder dak bij Pot Woninginrichting) Nieuwendijk 89 0115-564070 GOES PHeger B V. (ook voor sanitair) Nansenbaanl5 0113-246464 TERNEUZEN BouwCenter De Hoop Kennedylaan 32 0115-680612 MIDDELBURG SieMatic Middelburg Industrieter. Amestein Grenadierweg 17a 0118-6295 22j

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 33