AutoTeam PZC Van der Veen spot met wijsheden Nieuw 3aar Nederlanders stunten op WK darts Karin Krappen heeft geen schijn van kans Hans Bekx heeft kanon gebouwd wenst u een gelukkig Kijk op www.autoteam.nl Darters gaan elkaar te lijf Janne Ahonen vliegt weer verst Slabbekoorn terechte winnaar Indoor Zeeland heel bijzonder Marathonschaatser maakt trio nationale titels vol in Alkmaar Huizebosch houdt titel in familie Tennisteam naar hoofdtoernooi Hopman Cup Sven Nys wint eigen Grote Prijs Autoteam jtiïfj vjttton blije klanten www.autoteam.nl Redactie: 0113-315640 www.pzc.nl E-mail:redactie@ pzc.nl Postbus 314460 AA Goes Advertentie-exploitatie: Noord- en Midden-Zeeland: 0113-315520; Zeeuws-Vlaanderen: 0114-372770; Nationaal: 020-4562500. maandag 3 januari 2005 FRIMLEY GREEN/PURFLEET - De organisatie van de Lakeside, het officieuze WK darts in Frimley Green, dis tantieert zich van een incident op het andere WK van de concurrerende 'wilde' dartbond, de PDC. Daar brak zater dagavond een opstootje uit tussen titelhouder Phil Taylor en tegenstander Kevin Painter. Na de winst van elfvoudig kampioen Taylor gingen de twee Engelsen elkaar te lijf voor het oog van de camera. Het is voor het eerst dat de officiële Engelse bond (BDO) reageert op een incident van de PDC, de bond die zich in 1994 afscheidde van de BDO. „We hebben de bond nooit erkend, doen dat nog steeds niet, maar nu moeten we wel reageren", aldus Robert Hol mes van de British Darts Organisation. „Dit incident komt namelijk op een vervelend moment. Engeland staat namelijk op het punt om darts als sport te erkennen. De sport kan dit soort incidenten niet gebruiken." GPD GARMISCH-PARTENKIRCHEN - De Fin Janne Ahonen heeft ook de tweede wedstrijd van het Vierschansentoer- nee gewonnen. De Scandinaviër, eerder deze week succes vol in Oberstdorf, overbrugde in Garmisch-Partenkir- chen 124 en 128 meter. Dat was ruim voldoende voor de overwinning. De Oostenrijker Thomas Morgenstern (119,5/122,5 meter) eindigde als tweede. De Duitser Georg Spath werd derde (120,5/118,5 meter), pagina 26 Duitsland zoekt nieuwe helden WEMELDINGE - Richard Slabbekoorn heeft in Wemeldin- ge bewezen de terechte winnaar van het Zeeuwse ATB-circuit te zijn. De wielrenner schreef ook de laatste wedstrijd die mee telde voor het klassement op zijn naam. Dennis Raadtgever werd tweede in het klassement, Edzard van Ewijk, die in We- meldinge tweede werd, derde, pagina 27 Slabbekoorn sluit af in stijl GOES - Vandaag begint in de Goese Zeelandhallen de 26e edi tie van paardensportspektakel Indoor Zeeland. Het evenement trekt weer tal van coryfeeën, onder wie wereldkampioen vier- spanrijden IJsbrand Chardon. Ook bij de Zeeuwse deelnemers staat Indoor Zeeland hoog aangeschreven. Bijvoorbeeld bij Ste fan Meijers uit IJzendijke. Hij wil dolgraag de springwedstrijd in de klasse Z winnen, pagina 29 Meijers heeft grootste plannen door Eric Korver ALKMAAR - De lach was niet van zijn gezicht te krijgen, de ogen straalden ongeloof uit. Ti tels komen niet op bestelling, maar Bertjan van der Veen lijkt ALKMAAR - Jenita Hulzebos- ch-Smit (30) is van alle markten thuis. Begin november verover de de schaatsenrijdster uit Gramsbergen de Nederlandse ti tel op de 5 kilometer. Gisteren voegde ze opnieuw een hoofd prijs toe aan haar palmares. Ze won in Alkmaar de nationale marathontitel op kunstijs en nam de titel over van haar afwe zige zus Gretha Smit, die nog steeds niet is hersteld van een hersenschudding. Carien Kleibeuker en Danielle Bekkering werden tweede en derde. Het Wilhelmus werd bij de marathon al lange tijd niet meer gespeeld voor Hulzebos- ch-Smit. In 2002 was ze de beste op kunstijs en een jaar later werd ze geveld door een virusin fectie. Inmiddels voelt Hulzebos- ch-Smit zich weer de oude. Op het kunstijs van De Meent maak te ze samen met Carien Kleibeu ker indruk op haar concurren tes. Op de helft van de race over zeventig ronden ging het twee tal op avontuur. In de eindsprint was Hulze- bosch-Smit verreweg de sterk ste. ANP inmiddels met die wijsheid te spotten. Twee nationale titels op kunstijs had hij al achter zijn naam, gisteren in Alkmaar schaarde hij zich in het lijstje il lustere marathonschaatsers dat drie keer Nederlands kampioen werd. De Fries kon zijn geluk niet op. De 36-jarige krachtpat ser uit Joure maakte een bijzon dere reeks vol. Van der Veen won in de afgelopen vier jaar op kunstijs slechts drie wedstrij den. Maar het waren wél alle drie nationale kampioenschap pen. „Ik heb ook nog eens een race in de zesdaagse gewonnen en heel lang geleden een cupwedstrijd. Vijf zeges in totaal, waarvan drie Nederlandse titels. Niet slecht", vertelde de lachende Van der Veen, die zich deze keer in de zon op Tenerife had voor bereid. Zijn titel kan ook nog in een an der rijtje worden bijgeschreven: dat van zijn ploeg Time Out Sport. De mannen van coach Pascal Vergeer zijn dit seizoen de veelvraten van het peloton. Zij veroverden alle grote prijzen die er tot nu toe zijn verdeeld. Peter Baars, tweede in de sprint achter Van der Veen, had er geen moeite mee, al is zijn Pro- teq-ploeg bepaald ook geen kleintje in het peloton. „Ach, zo gaat het. Vorig jaar wonnen wij twee NK's en de cup, en toen zijn er ook wel eens mensen ziek geworden van ons. Zij zijn op dit moment gewoon cle sterkste, zo simpel is het." Dat Van der Veen gisteren de sterkste was, kwam als een ver rassing. Natuurlijk, hij hoort al tijd tot de kanshebbers. Maar Bertjan van der Veen gaat tot zijn eigen verbazing voor de derde keer in zijn carrière als nationaal kampioen over de streep. foto Olaf Kraak/ANP nadat er in de loodzware wed strijd op tweederde van de 150 ronden eindelijk een achttal het peloton dubbelde, leek de Fries in de minderheid. Onder zijn me devluchters waren de ploegen van Proteq (Peter Baars, Ruud Borst) en Jorritsma Bouw (Jeroen de Vries, Martijn Krom kamp) met tweeman vertegen woordigd.' L,Öp dat moment dacht ik dat het heel moeilijk zou worden om te winnen", er kende Van der Veen. Ruud Borst moest uitstappen, hele maal kapot. En in de finale ko zen De Vries en Kromkamp voor een opmerkelijke tactiek. Van der Veen: „De Vries ging op eens rijden voor Kromkamp. Dat was er voor alweer eentje minder." Zijn strategie was sim pel. „In Deventer ben ik laatst te laat aangegaan, dat wilde ik voorkomen. Al voordat de bel ging ben ik aan kop gaan rijden en heb ik niet meer omgekeken. Ik zag alleen de finish. Daar moest ik naartoe." Kromkamp en De Vries hadden het nakij ken, de actieve Ralf Zwitser nes telde zich op brons en Baars zag dat hij het gat naar goud niet meer kon dichten. Bijzonder Van der Veen kon zijn ogen niet geloven. „Een derde titel hield ik eigenüjk niet voor mogelijk. En nu staat ook mijn naam in eens in dat rijtje met Lammert Pluitema, Co Giling, Jan Kooi man en Jan-Maarten Heideman. Ja, dat doet me echt wel wat. Heel bijzonder." Pascal Vergeer, toch wel ge wend aan succes, was tijdens het Wilhelmus zelfs geëmotio neerd. „Dit is heel mooi. Als je ziet hoe die jongens ervoor wer ken, en hoe ze met elkaar om gaan, dan is dit prachtig." GPD PERTH - Het Nederlands tennis team heeft de kwalificatieronde van de Hopman Cup overleefd. De ploeg die na vele jaren weer mocht meedoen aan het evene ment dat start op nieuwjaars dag versloeg Zimbabwe. De 15-jarige Michaëlla Krajicek was in Perth (Australië) in drie sets te sterk voor Cara Black. Peter Wessels versloeg Wayne Black. Krajicek kende tegen Cara Black een matige start. Het ta lent kwam moeilijk in haar rit me en verloor de eerste set met 3-6. Ook in cle tweede doorgang kon de Nederlandse de rally's niet domineren. Krajicek viel wel veelvuldig aan, maar haar opponente wist geregeld te sco ren met een fraaie passeerslag. Uiteindelijk sleepte Krajicek de tweede set - in de tiebreak - toch naar zich toe. Dat succesje gaf haar zoveel vertrouwen dat de beslissende set een formali teit bleek: 6-0 voor Krajicek. Ook Wessels, die Wayne Black met 7-6 7-5 aan de kant zette, was allerminst tevreden na zijn zege; „Het was een behoorlijk slechte wedstrijd. Ik kon niet ontspannen. Maar ja, het maakt niet hoe je speelt. Als je maar wint." Nederland is in het hoofdtoer nooi ingedeëld in groep B en krijgt de Verenigde Staten, Au stralië en Slowakije als tegen standers. ANP BAAL - Sven Nys heeft zater dag voor de vijfde keer in zes jaar zijn eigen Grote Prijs Sven Nys gewonnen. De veldrijder van Rabobank was in de Belgische plaats Baal oppermachtig en had bij de fi nish een voorsprong van 24 se conden op wereldkampioen Bart Wellens. Richard Groenen- daal kon niet meedoen voor de hoofdprijzen. De Brabander voelde zich ziek. Sven Vanthou- renhout won gisteren meteen na zijn overstap naar de Rabobank de wereldbekewedstrijd in het Zwitserse Aigle. Hij reed in cle slotfase weg bij zijn medevluch ter en teamgenoot Sven Nys. De derde plaats was voor de Belg Erwin Vervecken. Nys blijft ruim aan de leiding in het we reldbekerklassement. ANP door Bauke Boersma door Dennis Jansen FRIMLEY GREEN - Nederlanders heb ben voor spektakel gezorgd op de Lake side, het officieuze WK darts in Frimley Green. Raymond van Barneveld deed er zater dag 21 minuten over om Gary Ander son, de Schot die twee jaar geleden nog de halve finale haalde, te wassen, knip pen en scheren: 3-0. „Toch ben ik niet bezig met een vierde wereldtitel'", aldus de Hagenaar. „Ik be kijk dit toernooi per wedstrijd." De drie voudige kampioen was zich 's morgens bij het opstaan een hoedje geschrokken. „Ik werd wakker met een zweepslag. Alsof iemand met een mes in mijn been had gestoken. Ik denk dat ik tijdens mijn slaap een verkeerde beweging heb gemaakt. Ik gilde 't uit van cle pijn, de tranen stonden in mijn ogen. Gelukkig nieuwjaar, zei ik tegen mezelf. Ik heb meteen Marco (van Gorp, zijn hapto- noom) op zijn kamer gebeld. Die heeft er alles aan gedaan om me fit te krijgen. Dat is gelukt, ik heb alleen wat zeurde rige pijn gehad", aldus Van Barneveld, die nu Mike Veitch ontmoet. Eerder op de dag kegelde Vincent van der Voort titelverdediger Andy Ford ham uit het toernooi (3-2). „De mooiste overwinning in mijn loopbaan", jubelde de darter uit Purmerend, die voorlopig de hoogste check-out heeft (156). Van der Voort kwam met 1-0 voor, 1-2 ach ter, maar beschikte uiteindelijk over de langste adem. „Op een gegeven moment wist ik dat ik niet meer ging verhezen. Een heerlijk gevoel." Gisteren zorgde Rick Hofstra eveneens voor spektakel tegen de als vierde ge plaatste Tony West, maar de Fries ver zuimde het af te maken: 2-3. De inwo ner van Sneek verkwanselde vijf kan sen op een stunt. „Heel jammer", sta melde Hofstra, die 2-0 voorkwam in sets en 2-0 in legs in de derde set. „Toen dacht ik: deze is voor mij. Niet dus. Ik had het moeten afmaken." Het was het tweede optreden van Hofstra op de voormalige Embassy. Ook vorig jaar speelde hij een bewogen duel. Hofs tra kwam toen op voorsprong tegen Mer- vyn King, maar die onderbrak de partij om de baan te laten opmeten. Daarna was de Fries van slag en verloor. Vanavond komen vier Nederlanders in actie. Co Stompé en André Brantjes spe len om acht uur tegen elkaar in de eer ste ronde. In de tweede ronde duelleert Van Barneveld om tien voor negen met Mike Veitch. Vincent van der Voort ont moet om tien voor elf Tony Eccles. Mochten beide Nederlanders winnen dan treffen zij elkaar in de kwartfinale op donderdag .GPD door Hans Koenekoop GRANADA - Hans Bekx joeg in zes Dakar Rally's tevergeefs op dagsucces. De Brabantse trucker sleutelde voor zijn ze vende deelname aan de legenda rische woestijnrally maar weel een nieuwe DAF in elkaar. En zie, de 47-jarige transportonder nemer uit Veghel won onver wachts zowel de proloog in Bar celona als de derde etappe in Granada. Zijn conclusie: „We hebben echt een kanon ge bouwd." Bekx is tamelijk nuchter onder het succes, want hij weet inmid dels als geen ander dat het zwa re werk in de drieweekse mon sterrit naar de Senegalese hoofd stad Dakar nog moet komen. „De wedstrijd wordt in Afrika gewonnen en niet in deze korte proefjes. Maar voor mijn team vind ik het een geweldige opste ker. Ik wist dat we een goeie au to hadden gebouwd, maar deze stuurt wel heel precies en lek ker." De 27e Dakar Rally begon met twee korte klassementsritjes in Spanje; vrijdag een strandrace van 6 kilometer en zondag een proef van 10 kilometer op een ruig militair terrein. Op de tus senliggende zaterdag overbrug den de ruim 460 wedstrijd voer tuigen de 900 kilometer tussen beide steden. Bekx bleef beide proefjes nipt de Rus Kabirov voor, die een ro buuste Kamaz bestuurt. De Bra bander beleefde vermoedelijk meer plezier aan het feit dat hij de toptrucks van de familie De Rooy twee keer het nakijken gaf. Veteraan Jan de Rooy, de in middels 61-jarige oud-winnaar, werd in de proloog derde en in de derde etappe vierde. Zoon Ge rard (24) legde beslag op respec tievelijk de vijfde en derde plaats. De Fransman David Frétigné won beide etappes bij de motor rijders. Eric Verhoef en Arjan Brouwer gaven de proloog een oranje tintje met hun derde en vierde plaats. De Schot Colin McRae is na drie dagen de beste autocoureur. De oud-wereldkampioen rally schreef de derde etappe op zijn naam en passeerde de Ameri kaan Robby Gordon, die de pro loog won, in het klassement. Tijdstraf De Nederlandse auto-equipes tellen tot nog toe niet mee. Mis daadverslaggever Peter R. de Vries, navigator van Evert Kroon, bungelt zelfs onderaan in het klassement (159e). Het team kreeg na de proloog een tijdstraf van vijf minuten. De woestijnrally is dit jaar bijna 9000 kilometer lang en telt zestien etappes. De route voert via Spanje, Marokko, de Sahara in Mauritanië en Mali naar Senegal, waar de rally op 16 januari eindigt. Na de derde etappe in Granada verhuisde het konvooi van 230 motoren, 164 auto's, 69 vracht wagens en 223 servicewagens naar Rabat in Marokko, waar vandaag de vierde etappe start. ANP Hans Bekx in actie tijdens de tweede etappe in de Dakar-rally. foto Bert Roozendaal/ANP GOES - Karin Krappen is er niet in geslaagd door te drin gen tot de halve finale van de Lakeside World Darts Cham pionship. De 31-jai'ige Vlissing- se sneuvelde gisteravond al in de eerste ronde van het evene ment in het Engelse Frimley Green. Tegen haar als tweede geplaatste landgenote Francis Hoenselaar ging Krappen roem loos tenonder: 2-0 (3-1 3-1). De Vlissingse, die vorig jaar de halve finale wel haalde, maar toen van Trina Gulliver ver loor, had tegen Hoenselaar geen schijn van kans. De door de nummer één van Nederland begonnen legs eindigden alle maal volgens scenario, winst voor Hoenselaar dus. En Krap pen liet zich tot twee keer toe breken, in beide sets eenmaal. Waarbij de Vlissingse vooral over de afloop van de vierde leg van de eerste set toch echt de hand flink in eigen boezem moet steken. Krappen liet eerst de kans liggen om de leg via bulls eye uit te gooien, vervol gens miste ze de door Hoense laar min of meer geschonken herkansing op dubbel acht. Haar landgenote was vervol gens niet te beroerd de leg en even later de set wel uit te gooien. Krappen, die een gemiddelde van 23.06 per pijl gooide tegen over Hoenselaar 26,07, was on danks de kansloze missie tegen haar landgenote tevreden met haar spel. „Het was een goede partij, Francis en ik hebben bei den eigenlijk maar een paar Karin Krappen gooit een van haar pijlen tijdens de eerste ronde van het WK. Ook dit keer kon de Vlissingse niet winnen van Francis Hoenselaar. foto Ad van Hasselt slechte beurten gegooid. Na tuurlijk had ik heel graag ge wonnen, maar de teleurstelling is niet bijzonder groot. Francis was ook dit keer gewoon weel beter. Daar kon de goede voorberei ding van Krappen niets aan ver anderen. De Vlissingse arriveer de dinsdag al in Engeland, werkte pittige oefensessies af met voormalig Embassy-win- naar John 'Boy' Walton en nam in de feestelijke dagen voor het treffen met Hoenselaar geen druppel alcohol tot zich. Het mocht niet baten. „Jammer, maar helaas. Maar ik troost me maar met het feit dat het een goede partij was." Francis Hoenselaar dacht daar overi gens een tikkeltje anders over. „Het hield niet echt over", sprak de winnares, die deson danks blij was met de eenvoudi ge overwinning. „Maar het zal in de halve finale toch echt een heel stuk beter moeten."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 25