KOVIKCIALE ZEEUWSE COURAH Nog 300 Nederlanders zijn zoek I? Ramptoeristen gaan met lijk op de foto SBmK Lichamen vijf slachtoffers zeebeving deze week gerepatrieerd Nieuwe jaar wordt rustig ingeluid Veel doden bij brand Argentinië Abbas favoriet onder Palestijnen Met de klemtoon op even Karin Krappen snel uitgeschakeld Oud-internationals verslaan HFC Help slachtoffers aardbeving Azië! Giro 555 Kille traditie steeds populairder HARDGLAZEN DEUREN lezen we zeeuws 10° Zacht Wolkenvelden en vooral vanmiddag enke- J Ie opklaringen. Vrij krachtige tot krachtige westenwind. Maxima rond 10 graden. 246e jaargang no. 1 naandag 3 januari 2005 os nummer 1,25 EEN VOORSPOEDIG 2005 Advc 0C A OOR WWW S F» A DMI.COM internet: www.pzc.nl ■HBHMHOHnMHI yan onze redactie binnenland PEN HAAG - Het aantal aiogelijke Nederlandse slachtoffers van de ramp in Zuidoost-Azië stond gister avond nog op driehonderd, tweehonderd minder dan za terdag. Bij de ramp zijn, tot nu bekend, |;es Nederlanders omgekomen: rijf in Thailand en een in Sri Lanka. De vijf in Thailand geï dentificeerde lichamen kunnen [Hogelijk nog deze week naar Ne derland worden gebracht. Circa dertig Nederlanders staan pfficieel te boek als vermist. Zij verbleven met zekerheid in het rampgebied en van hen is nog geen teken van leven vernomen. [-Iet Nederlandse Rampen Identi ficatie Team (RIT) heeft contact friet de familieleden van twintig permiste landgenoten. Zij zijn, in weerwil van het nagatieve reisadvies, naar Thailand afge reisd om hun vermisten te zoe ken. Het totale aantal doden als ge- l/olg van de vloedgolven stond gisteravond op ongeveer 130.000. De meeste slachtoffers, 60,000, vielen in Indonesië. Sri Lanka heeft tot dusver een klei ne 30.000 doden geteld, India 14.500 en Thailand vijfduizend. Tenminste zevenduizend buiten landers staan als vermist gere gistreerd. pe oproep van premier Balken ende dit weekeind aan familiele den en slachtoffers uit Neder land om zich te melden heeft ge- MIDDELHARNIS - De viering yan oud en nieuw is op de mees te plaatsen in Nederland rustig verlopen. Op sommige plaatsen op Goeree-Overflakkee ging het er wel roerig aan toe. In Oud dorp moest de Mobiele Eenheid er zelfs aan te pas komen. Leden van de ME kwamen in actie op de Ring. Daarbij werden drie personen aangehouden. Eerder op de avond rond tien uur was er aan de Dorpstienden in Ouddorp al vuurwerk ge gooid naar politiepersoneel, rtond één uur 's nachts moest hier de brandweer in actie ko pten om een groot vreugdevuur te blussen. pok- in Dirksland moest de ME optreden om een vreugdevuur in goede banen te leiden. Hier wer den diverse mensen aangehou den. In Melissant moest de ME ervoor zorgen dat de brandweer zijn werk kon doen. In Stellen dam trof de politie een grote op slagplaats met illegaal vuur werk bij een woning aan. In een ziekenhuis in Almelo is gisteren een zestienjarige jon gen uit Vriezenveen overleden aan verwondingen die waren veroorzaakt door ontploffend Vuurwerk. In Zeeland verliep de jaarwisse ling redelijk kahn. Wel raakte een dertienjarige jongen uit Yer- iseke gewond toen er uit een pas serende auto vuurwerk naar hem werd gegooid. Een achttien jarige en een negentienjarige Yersekenaar meldden zich later vrijwillig als daders bij de poli- ;ie en werden aangehouden, in Hulst werd zaterdagmiddag vanuit een rijdende auto een /uurwerkbom tussen wachten de mensen voor een winkel ge dooid. Niemand raakte gewond, pagina's 3 en 13: rustige jaarwisseling werkt, zegt een woordvoerder van Buitenlandse Zaken. Zowel bij het ministerie als bij de Ne derlandse ambassades in het rampgebied is informatie bin nengekomen. Er blijven nog zo'n driehonderd mensen over, die mogelijk in het gebied wa ren en van wie de officiële in stanties, vrienden noch familie bericht hebben gekregen. De Nederlandse ambassade in Sri Lanka is nog op zoek naar ongeveer tachtig Nederlanders. In twaalf gevallen zijn familie of buren zeer verontrust. Van de anderen is een deel vermoede lijk op eigen gelegenheid doorge reisd naar een ander land. Dit weekeinde doken nog zes Neder landers op die vanuit Sri Lanka naar Hong" Kong waren gevlo gen. Ze hadden tickets via inter net gekocht. Van de Nederlan ders die via een touroperator naar het eiland zijn gereisd, heeft iedereen zich inmiddels ge meld. In Thailand liggen nog vijftien Nederlanders die bij de ramp ge wond raakten in ziekenhuizen. De ANWB stuurt twee medewer kers naar het gebied om hun te rugkeer te regelen. Zaterdag kwam al een groep van dertig Nederlanders met een toestel van de luchtmacht terug. Zij werden verwelkomd door de pre mier en opgenomen in het Cala miteitenhospitaal in Utrecht. Een deel van hen is inmiddels weer thuis. België Zes Nederlanders kwamen giste ren met een toestel van de Bel gische luchtmacht terug. Uit het rampgebied zijn veel mensen op eigen gelegenheid teruggereisd, onder meer met reguliere lijn- vluchten. Buitenlandse Zaken wil op geen enkele manier specideren hoe lang de afwikkeling van de ramp nog gaat duren. „We kun nen dit nergens mee vergelijken, dit is zo groot", aldus woord voerder Vermeij. Het RIT in Thailand werkt mo menteel 24 uur per dag. GPD SAO PAULO - De burgemeester van Buenos Aires, Anibal Ibarra, heeft dit weekeinde alle discotheken en nachtclubs van de Argentijnse hoofdstad voor de duur van twee weken geslo ten. Dansgelegenheden mogen pas weer hun deuren openen als be wezen is dat aan alle veiligheids voorschriften is voldaan. De maatregel is een antwoord op de brand in een danspaleis vrijdag ochtend, waarbij 182 doden en 714 gewonden vielen. Achteraf is gebleken dat de nooduitgang op slot zat. Van de gewonden lig gen er nog 160 in het zieken huis. De brand ontstond nadat een geïmproviseerd decoratiedoek - dat clandestien onder het pla fond was gespannen - vlam vat te. De versiering vloog in brand tijdens een optreden van de po pulaire plaatselijke rockband Los Callejeros, De wethouder voor openbare veiligheid nam zaterdag zijn ont slag. De eigenaar van de disco is gearresteerd ,GPD (Advertentie) van onze redactie buitenland BAN NAMKHEM - Na een dag lijken uit het puin en de modder te hebben getrokken, poseert Naulchawee Ketsawad voor een foto, lachend naast de stoffelij ke resten van een baby. „Ik wilde een foto om voor al tijd een persoonlijk aandenken te hebben aan deze historische gebeurtenis", zegt de 29-jarig'e Thaise vrouw. Ondanks de totale verwoesting en duizenden doden, veroor zaakt door de tsunami van vori ge week zondag, schromen dui zenden vrijwilligers en ramptoe risten in Thailand niet hun mor bide karaktertrek]es te tonen. Uitgerust met camera's en verre kijkers komen mensen van hein de en verre om de ellende voor de ééuwigheid vast te leggen. Vrijwilligster Naulchawee en haar collega's hebben in de scha duw van een tamarindeboom de lijken van zes kinderen op een rijtje gelegd en nemen van el kaar foto's, met fototoestellen en mobiele telefoons. De ramp toeristen lopen door en verga pen zich aan een meer, dat de plek bedekt waar eens mensen woonden. Onder het water lig gen waarschijnlijk nog honder den lijken. „Ik ben een toerist", geeft de achttienjarige Jiradaj Jilajin vol mondig toe. Vier uur was hij met zijn familie onderweg om de puinhopen van Khao Lak te zien. „Het was een onvoorstelba re tsunami", zegt hij vol bewon dering, terwijl hij door zijn fami lie gefotografeerd wordt. Op een steenworp afstand zoeken Griek se reddingswerkers naar licha men. Op de plaats waar Naulchawee zoekt naar slachtoffers, ziet het Aan de presidentsverkiezin gen op 9 januari in de Pales tijnse gebieden doen behal ve de favoriet Abbas van Fatah, ook Bassam Salh van de Palestijnse Volks partij en Tayssir Khaled van het Democratisch Front voor de Bevrijding van Palestina mee. Verder zijn er vier onaf hankelijke kan didaten. De directeur; de commissaris en de voorzitter, ze zijn hem al aan het opstellen. De komende dagen worden weer de nodige nieuwjaarstoespraken de wereld in geslingerd. Trainers en deskundigen zien nogal wat fouten in de speeches. Hun tips: pauzes, anekdotes en één boodschap. En vooral: hou het kort. I S Dartster Karin Krappen is al in de eerste ronde van het WK darts in het Engel se Frimley Green uitgescha keld. De Vlissingse had te gen haar grote rivaal Fran cis Hoenselaar weinig in te brengen en verloor met 2-0. Raymond van Barne- veld was snel klaar. Na 21 minuten stond hij in de twee- JT de ronde. De oud-internationals hebben de nieuwjaars wedstrijd te gen de Koninklijke HFC gewonnen. De ex-voetballers van Oranje waren in Haarlem met 3-1 te sterk voor de amateurploeg. De uit Zierikzee afkomstige Peter van Vossen, die 31 keer het oranje shirt- droeg, was een van de uitblinkers. Varia: 2; Binnenland: 3; Feiten ÜVIenïngen: 4; Buiten land: 5; Economie: 7; Gezondheid: 9; Radio 81 Televisie: 11; Zeeland: 13, 15, 17 en 19; Sport: 25, 26, 27, 28 en 29 (Advertentie) Een olifant vervoert een lichaam van een tsunami-slaclitoffer op het Thaise eiland Phuket. In Thailand liggen nog vijftien Nederlanders die bij de ramp gewond raakten, in ziekenhuizen. foto Sompaht Meepan/RTR zwart van de toeschouwers. Sommigen blijven in hun auto en rijden die zo dicht mogelijk tegen de puinhopen aan om al les zo goed mogelijk te kunnen zien. De meesten gaan echter te voet, camera met telelens in de aanslag. GPD/RTR MENSEN IN N00D/C0RDAID, NEDERLANDSE RODE KRUIS, NOVIB, STICHTING De hulporganisaties zijn in actie Help nu en geef www.giro555.nl SAMENWERKENDE HULPORGANISATIES Den Haag (Advertentie) NEW CLASSIC LIFESTYLE domburg goes Kleding en Kerst 50-70°/, KORTING Tevens verbouwingsopruiming in Domburg (Advertentie) Vakkundige montage! j Glashandel WESTENSCHOUWEN - Uitstekend tegen de ka- u u j Lui *er' zo'n k°e'e duik op de eerste dag van het nieu- Lviil IêILJJ IhSTE j we jaar. Waar vroeger slechts enkelen zich aan de 1( 1 onderdompeling waagden, groeit de traditionele ShowroomgeopendmaVmvr^JOuur j nieUwjaarsduik steeds meer uit tot een door de Üvingstonewe£2£, GOES Jet (0113)j^TC54j massa omarmde uitdaging. Honderden mensen O Noteert u inij voor een proefabonnement van 5 weken voor 11,95 Ikgeefdaatbij éénmalig toestemming vooi automatische incasso van rilt bedrag van pnilersiaand tekeningnummer. Ik heb de laatste zes maanden geen proefabonnement gehad. O Noteert u mij voor een abonnement. De eerste twee weken ontvang ik de krant gratis. Daarna wil ik betalen: D per maand inet automatische incasso 19,95). O per kwartaal met automatische incasso l€ 58,00). O pei jaar met automalische incasso 222,50). plonsden zondag, onder het toeziend oog van dui zenden toeschouwers, voor heel even in het water; zij konden daarvoor onder meer terecht in Westen- schouwen, Tholen, Cadzand-Bad en Vlissingen. foto Dirk-Jan Gjeltema zie ook katern Zeeland Kijk.op'www,pic.nl/abonneren, hél gratis '9 0231231 af stuur tleièhpn om; P2G. afaWnglsieisseivice Antwoordnummer 13. 't-IGO WB Goes "711688"555530" het alfabet van Zeeland ■■■HggË

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 1