Rustige jaarwisseling Walcheren Kinderopvang merkt weinig van nieuwe wet Tientallen trotseren koude water van Westerschelde S10%-50% KORTING mmmmÊmÊmmmëm, VEEL REISPLEZIER ANDER GELUK Onder invloed KORTIG STEÜTEL Onze keukens zijn van 2005. En die van u? SieMatic Man mishandeld in woning Boete voor baldadigheid Inbraak in horecazaak Middelburger raakt van de weg Inbraken tijdens jaarwisseling Onderzoek naar bouw theater is niet nodig Brandweer krijgt enkele tientallen meldingen 0113-315649 31, 4460 AA Goes (loord-en Midden-Zeeland: 0113-315520; ^eeuws-Vlaanderen: 0114-372770; Nationaal: 020-4562500. ■naandag 3 januari 2005 editie Walcheren Golden Tulip Directie medewerkers van Golden Tulip Westduin KoudekerkeA/lissingen wensen iedereen een voorspoedig 2005. Graag tot ziens aan de kust! Westduin 'I Koudekerke (Dishoek) T. 0118-552510 F, 0118-552776 www, westduin.nl westduin@zeelandnet.nl Deelnemers aan de traditionele nieuwjaarsduik in Vlissingen sprinten het water in. foto Lex de Meester door Ab van der Sluis VLISSINGEN - Enkele tiental len durfallen hebben op nieuw jaarsdag de koude wind getrot seerd en een frisse duik geno men in het water voor de boule vard van Vlissingen. Opvallend dit jaar was het grote aantal mensen dat gewoon in een zwembroekje of bikini de kater van de jaarwisseling van zich af spoelde. De nieuwjaarsduik of nieuw- j aarssnorkeltocht is een initia tief van Duikteam Zeeland. Elk jaar beginnen leden, al dan niet gekleed in een warm wetsuit, het nieuwe jaar met een zwem tocht van een paar honderd me ter. Het wedstrijdelement speelt geen enkele rol. Deelnemers hoe ven alleen maar een eindje te snorkelen. Om het evenement leuker te maken, wordt iedereen altijd gewaagd zich te verkle den. Ook dit jaar hadden de deel nemers zich weer uitgedost. Zo waren onder meer twee kerst mannen te zien. (Advertentie) Het Réizenteam wenst U voor 2005 Elke week in de zaterdagkrant Re&zen i Daar moetje naar toe. Thijs Tichem is net klaar met zijn duik. Hij staat zijn voeten te drogen. „Warmer dan een paar jaar geleden", zegt hij. „Het is een goed begin van het nieuwe jaar." Thijs zwemt geen honderden meters. Hij duikt het water in, spoelt zich eventjes en is klaar voor 2005. Rood van de kou Eventjes verderop komt net Theo Flock (64) uit het water. Zijn lijf is rood van de kou, „Lekker, heerlijk". Koud heeft hij het niet. Theo herinnert zich de nieuwjaarsduik van 2002. Toen was het strand bevroren. Een stukje verderop staat Ben nie Hanegraaf. Hij komt oor spronkelijk uit Brabant. Zijn wiend Thijs vroeg of hij mee ging het water in. „Als je eruit komt, is het lekker." Koud was het niet. „Ik heb eerst nog een si garetje gerookt en een biertje ge dronken en me toen pas aange kleed." De laatste van het groep je van vier vrienden is Deony Presentation. Ook voor hem was het de eerste keer dat hij het nieuwe jaar begon met een duik. „Het was wel frisjes, maar het was wel lekker om zo het nieu we jaar te beginnen." door Miriam van den Broek MIDDELBURG - Een enkeling valt door de mazen van de nieu we Wet basisvoorziening kinder opvang die 1 januari is inge gaan. Maar over het algemeen vallen de gevolgen van de nieu we wet voor ouders en opvang centra ontzettend mee. VLISSINGEN - Op de We- ijevlietweg in Vlissingen kreeg een 27-jarige Vlissingse automo bilist gisteren om 5.50 uur een rijverbod van twee uur. De man had meer dan de toegestane hoe veelheid alcohol gedronken, >1e SHIRT 20% c 2e SHIRT 30% 3e SHIRT 50% Dat concludeert directeur M. Boerbooms van de stichting Kin der Opvang Walcheren in Mid delburg als ze naar haar eigen organisatie kijkt. De stichting ontfermt zich dagelijks over 2200 kinderen. Hoewel er met in gang van dit jaar veel verandert in het regelen van opvang, heeft de Walcherse stichting nauwe lijks opzeggingen gekregen, Ouders sluiten vanaf nu zelf een contract af met een kinderop vangorganisatie. Voorheen ge beurde dat meestal via de werk gever die een groot deel van de kosten voor zijn rekening nam. Door de nieuwe wet wordt de opvang een zaak van ouders, werkgevers en overheid. De tege moetkoming van het Rijk is af hankelijk van het inkomen van de ouders. De bijdrage van de werkgever is niet hoger dan een zesde deel van de opvangkosten. Daardoor kunnen ouders duur der uit zijn. Verwacht werd dat het aantal opzeggingen hierdoor tussen de vijf en vijftien procent zou liggen. „Bij ons valt het heel erg mee", zegt Boerbooms. „Slechts enke len hebben het contract opge zegd. Helaas zijn dat net de schrijnende gevallen. Het zijn twee opa's en oma's die de voog dij over hun kleinkinderen heb ben en iemand van wie de part ner in de WAO zit. Zij komen niet in aanmerking voor tege moetkomingen in de kosten. Wat dat betreft zit er een gat in de regelgeving. We gaan deze kinderen toch opvangen. Dat doen we via het peuterspeelzaal- werk. Zo proberen we een oplos sing te vinden." Twintig andere ouders hebben het nieuwe con tract (nog) niet getekend. De stichting heeft volgens Boer booms heel hard gewerkt om de kinderen te behouden. „We zijn begonnen met nieuwsbrieven over de nieuwe regelgeving te sturen naar de ouders. We heb ben een informatiebijeenkomst gehouden en we hielden in okto ber drie invul-avonden. We hiel pen zeshonderd ouders bij het invullen van de aanvraagformu lieren. De andere ouders hebben we gebeld om te horen of ze nog vragen hadden." Volgens Boerbooms valt het ook met de gestegen kosten voor de ouders mee. „Tachtig procent van onze ouders zijn zelfs goed koper uit. Maar dat hangt wel af van de ouders en hun inko mens." Nieuwe aanmeldingen Ook Baloe in Vlissingen dat 24 kinderen in het kinderdagver blijf heeft en dertig in de buiten schoolse opvang, ziet geen afna me van het aantal kinderen. „We hebben zelfs tien nieuwe aanmeldingen gekregen", zegt directeur A. Risseeuw. „Twee of drie mensen hebben opgezegd, maar dat heeft geen problema tisch oorzaak", zegt ze. Baloe heeft de ouders eveneens veel vuldig .geïnformeerd over de ge volgen van de nieuwe wetge ving. „We hebben ze als het wa re aan de hand meegenomen via nieuwsbrieven en ouderavon den. Ik denk dat het goed heeft gewerkt." (Advertentie) Nu het vuurwerk weer de lucht l&ingegaan is uw keuken wéér een jaartje ouder. Wordt liet dan ook niet eens tijd om uw keuken ook Oud Nieuw te laten vieren? Bezoek onze showroom en ontdek hoe mooi uw keuken kan zijn. Ons relatiegeschenk ligt voor u klaar: het SieMatic Keukenideeënboek. AXEL SleMalic Keukenstudio Van Vliet (onder dak bij Pot Woninginrichting) Njeuwendijk89 Of 15-564070 GOES Plieger B.V. (ook voor sanitair) Nansenbaan 15 0113-24 64 64 MIDDELBURG SieMatic Middelburg Industrieter. Arnestein Grenadierweg 17a 0118-62 95 22 TERNEUZEN BouwCenter De Hoop Kennedylaan 32 0115-680612 VLISSINGEN - Een 29-jarige Vlissinger is vrijdagoch tend gewondgeraakt bij een ruzie. De politie heeft in ver band met de mishandeling twee Vlissingers van 28 en 32 jaar aangehouden. Het slachtoffer kreeg in de woning van de 28-jarige ruzie met de twee. Ze hadden hem opgedragen om drugs te gaan halen. Toen hij dat weigerde, Werd hij in zijn gezicht geslagen en geschopt. Bovendien werd hij gebeten door de hond van één van de verdachten. De twee namen ook nog tien euro mee van het slachtoffer. MIDDELBURG - De politie heeft zaterdagavond een 38-jarige man uit de gemeente Veere twee boetes gegeven. De man verliet een horecagelegenheid in de Middelburgse Hoogstraat met een glas bier in de hand dat hij vervol gens een tuin ingooide. De man kreeg een boete voor baldadigheid en voor het feit dat hij zich niet kon identificeren. MIDDELBURG - Onbekenden hebben zaterdag tussen 6 en 14 uur ingebroken in een horecazaak op de Vlasmarkt in Middelburg. De toegang werd opengebroken. Uit het bedrijf verdween een onbekend bedrag. ARNEMUIDEN - Een 23-jarige Middelburger is zaterdag ochtend om kwart voor acht van de weg geraakt op de A58 ter hoogte van Arnemuiden. Door onbekende oorzaak verloor hij de macht over het stuur, waardoor zijn auto in de sloot tot stilstand kwam. De Middelburger bleef ongedeerd. Zijn auto raakte zwaar beschadigd. ZIERIKZEE - Tijdens de jaarwisseling zijn op diverse plaatsen op Schouwen-Duiveland inbraken in woningen gepleegd. Uit een huis in Scharendijke werden surf spul len gestolen nadat de daders zich na het breken van een ruit toegang tot het pand hadden verschaft. In Nieuwerkerk werd een woning aan de Loensweg door zocht tijdens de afwezigheid van de bewoners. Hier werd een geldbedrag en diverse sieraden weggenomen. In Noordwelle werd ingebroken in een woning aan de In- gridstraat. Diverse pasjes en een geldbedrag van een paar honderd euro werd gestolen. door Ab van der Sluis MIDDELBURG - Een onder zoek naar de bouwput van het theater in Middelburg is niet no dig. Dat antwoordt de afdeling vergunningverlening en handha ving aan de omwonenden van het theater. Het leegpompen van de bouwput mag pas wor den hervat als het risico 'aan vaardbaar' is. De gemeente Middelburg be sloot op 23 december de bouw put weer vol water te lopen, om dat het grondwater in de omge ving daalde. De afdeling vergun ningverlening en handhaving be loofde de belangenvereniging Van A tot Z dat het bouwproces nauwlettend gevolgd zou wor den. De belangenvereniging nam daarmee geen genoegen. De omwonenden eisten een on derzoek. De afdeling heeft van het colle ge van B en W geëist dat het leegpompen pas hervat mag wor den als het grondwaterpeil zich heeft hersteld. Om dat te contro leren moet de gemeente, die op drachtgever is van de bouw van het theater, het waterhuishou dingplan aanvullen. Pas als de afdeling vergunning verlening en handhaving tevreden is, mag de put leegge pompt worden. De afdeling schrijft de belangenvereniging Van A tot Z dat het college al op 23 december opdracht heeft ge kregen om maatregelen te ne men. Een onderzoek is om die re den niet nodig. De afdeling be looft de omwonenden te informe ren als het leegpompen kan wor den hervat. Advertentie nleie'.iwiirPi'i'i'i wenst u een 2005 vol woongenot, geluk en gezondheid! Zuid weg 20A, Zonnerriaire. Tel. 0111-401318 Vrijdagavond koopavond. www.interieur-paauwe.nl zeeuwse almanak Misschien had hij een voor gevoel. Misschien ook niet. Feit is dat hij zijn kerstpak ket tot oudejaarsdag op kan toor liet staan. Een grote doos met het bedrijfslogo aan alle kanten erop gedrukt. In de trein naar Goes, waarin hij anders de berichten over een zich verhardende samenle ving gelogenstraft ziet, was de sfeer ineens onprettig. Er werd onaardig gemompeld en sommige vertrouwde ge- dag-knikkers keken hem be vreemd aan. Thuis pakten de kinderen het, pakket meteen uit. De plastic houtkrullen gingen in de kli- ko en de doos in de open haard, waar het logo ver schrompelde: Delta. Hoor Ab van der Sluis MIDDELBURG - Walcheren een rustige jaarwisseling de rug. In Middelburg een vrouw naar de huis omdat zij gewond raakte haar been nadat vuurwerk floor de brievenbus naar binnen jvas gegooid. De brandweer op Walcheren rukte enkele tiental- jen'malen uit. De politie hield tien mensen aan voor kleine inci denten. Net na de jaarwisseling moest de stadsgewestelijke brandweer Vlissingen/Middelburg uitruk ken naar de Johan Lesagestraat in Middelburg. Een vuurpijl was op een kunststof serre be land. Door het smeltende plastic Vatte ook de meubels in de serre jvlam. Omdat de serre in open verbinding .stond met de woon kamer, liep het huis veel rook schade op. De bewoners waren op vakantie. De brandweer schat de schade op zo'n twintig duizend euro. De brandweer kwam verder in fictie voor diverse vreugdevuur- Itjes, onder meer op de Bermweg' in Oost-Souburg en de Stuart 'Makkerstraat in hetzelfde dorp. De brandweer spreekt niette min van een rustige jaarwisse ling. Melkbussen jOp de Kanaalweg in Middel burg hield cle politie een groepje van vier personen aan. Zij sta- jken carbiet af in melkbussen op het terrein van de NS met een lawaai als gevolg. De vier kregen allemaal een boete van 45 euro. In de Walstraat in Vlissingen ontstond rond half twee 's nachts wat tumult, nadat agen ten waren beledigd. Vier men sen werden aangehouden. Rond 2.30 uur hield de politie in Arne muiden een man en een vrouw aan. De man gooide stoeptegels op straat kapot. Toen de politie de man wilde aanhouden, be moeide een aantal cafébezoe kers zich ermee. De politie hield daarop ook een vrouw aan voor mishandeling. In de gemeente Veere op de Pe- kelingseweg' in Aagtekerke moest de brandweer uitrukken voor bouwketen, die in brand stonden op een terrein van Rijles- waterstaat. Op het gemeenteter rein aan de Loodholseweg in Grijpskerke brandden twee mo biele keten uit. Aan de Hogeweg in Westkapelle moest een cara- vanbrand geblust worden. Op de Oude Domburgseweg' in Oostkapelle nam de politie het rijbewijs in van een 18-jarige man uit de gemeente Veere. On der invloed van alcohol botste hij met zijn auto tegen een boom. De man zelf mankeerde niets. Zijn auto is compleet ver nield. De gymzaal van openbare basis school De Vlieger aan het Wes- terzicht in Vlissingen was het doelwit van vandalen. Alle rui ten van de voorgevel sneuvel den. In de gymzaal zelf werd vuurwerk afgestoken en de toe stellen werden uit de berging ge haald. Spelmateriaal werd mee naar buiten genomen en over het schoolplein verspreid. De schade loopt in de duizenden eu ro's. Vuurwerk boven de Vlissingse binnenstad tijdens de jaarwisseling. foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 13