»zc Cans op zorgcomplex groeit Nieuwbouw voor woonzorgcentra exclusief Spelen en klessebessen op kerstinstuif Bijna twee miljoen voor bestrijding van wateroverlast Toeristenbelasting baat bezoekers Terneuzen wel lannen voor ouderenwoningen Zuiddorpe lijken haalbaar ^2^2 Drie maanden gevangenis voor dealen Celstraf voor overval in Axel Inbreker moet cel in Zeemanshoop redt sportvissers Stoken vuurtje bestraft Geld gestolen uit bedrijfspand Geen woning aan Boeiertweg Winnen ictie: 0113-315649 v.pzc.nl gil:redactie@pzc.nl bus 31, 4460 AA Goes ertentie-exploitatie: ird-en Midden-Zeeland: 0113-315520; iws-Vlaanderen: 0114-372770; onaal: 020-4562500. iderdag 30 december 2004 René Hoonhorst NEUZEN - B en VV van Ter gen vinden het afschaffen toeristenbelasting geen lidee. De heffing komt wei- ar formeel niet ten goede de toeristische infrastruc- van de gemeente, maar Ter gen geeft al behoorlijk wat ri toerisme en recreatie en bovendien nog een hoop men op stapel staan. editie Zeeuws-Vlaanderen Wethouder A. van Waes heeft enig begrip voor het pleidooi van de afdeling Mid den-Zeeuws-Vlaanderen van Koninklijke Horeca Nederland om de toeristenbelasting af te schaffen. „De toeristenbelasting is niet geoormerkt en verdwijnt nu in de reserve algemene middelen. Ik vind het dan ook terecht om te vragen wat er met dat geld ge beurt. Overigens weten hore- ca-ondememers natuurlijk dat we de VW en de Coördinatie en Management subsidiëren. Dat zijn organisaties die zich veel met promotie bezighouden." Daarnaast is de gemeente druk bezig met het opstellen van een recreatievisie, waarin onder meer uitbreiding van het aantal toeristische routes wordt opge nomen. Bewegwijzering „Ook de bewegwijzering naar at tracties, uitbreiding van de jachthaven en inrichting van een natuurbad komen aan de or de. Het opknappen van de Schel- deboulevard komt ook niet al leen aan de eigen inwoners ten goede", zegt de wethouder van toerisme en recreatie. Volgens collega J. van Schaik (fi nanciën) moet de toeristenbelas ting zelfs fors omhoog als de ge meente alle kosten wil omslaan. Zover wil Van Waes niet gaan. René Hoonhorst IDORPE - Op de plek van voormalige bejaardenhuis Lindenhof in Zuiddorpe een zorgcomplex met zo'n ilig ouderenappartementen ijzen. Op de aangrenzende elen in het doodlopende zij- getje van Hoofdweg Noord nen nog acht woningen in rije sector worden gebouwd. naar T. Lomans, die het be- jenhuis enkele jaren als zoekerscentrum exploiteer- leeft dat plan ingediend bij meen te Terneuzen. Wethou- A. van Waes ziet een redelij- ans voor het uitvoeren van ilannen. Het bestemmings- staat de bouw niet in de Voor de acht woningen wel de brandweerkazerne n de vlakte, terwijl de ge- nteraad eerder dit jaar be de dat de post Zuiddorpe be den blijft. Waes ontkent dat het colle- let bouwplan omarmt om Idorpe alsnog haar eigen idweerkorps te ontnemen. ;is een toevallige samenloop omstandigheden. Mochten ans plannen doorgaan dan elders in of bij het dorp wel (Advertentie) in A naar B met het OV? Bel 0900-9292 www.9292ov.nl (S5551 1 2 (Advertentie) vanavond vanaf 17.30 uur i Brasseriemenu Mosterdsoep en boerenkool (naar keuze vegetarisch) en 1 dagroomsoesjes 12,50 of 10,00 (vegetarisch menu) reserveren: 0118 - 886 866 1 in de Directiekamer Schilders van de overkant Vlaamse en Zeeuws- Vlaamse schilderijen 1 alle medewerkers van De Drvkkery Boekhandel 't Spui i Studieboekwinkel De Ruiter Fanoy Hogeschoolwinkel De Ruiter Fanoy Westerschelde ROC De Ruiter Fanoy De Gecroonde Liefde wensen u een Gelukkig 2005 i zondag 2 januari Koopzondag bekijk ook onze website www.drukkernmiddelburg.nl de DRVK KERY ikel in Woord Beeld Geluid Brasserie Markt 51 Middelburg (0118) 886886 ruimte worden gevonden voor een nieuwe kazerne." Lomans is ook eigenaar van het voormalige hotel en asielzoe kerscentrum in Sluiskil. Ook voor die locatie heeft hij een plan ingediend. Op de plek van het vroegere Hotel Sluiskil zou hij graag veertig zorgapparte- menten bouwen. De gemeente Terneuzen wil in principe mee werken aan de bouw van wonin gen voor ouderen aan de Piers- senspolderstraat. Maar het voor malige asielzoekerscentrum en hotel valt binnen de eerder door de provincie vastgestelde risi co-contouren. Gedeputeerde Staten moeten nu uitmaken of voor de bouw van een woonzorg complex ontheffing kan worden verleend. Van Waes verwacht komende maand uitsluitsel van het dage lijks provinciebestuur. Hij is niet helemaal gerust op goedkeu ring, omdat de risico-contouren (het hotel ligt binnen een bepaal de afstand van kunstmestprodu- cent Yara) bij het opstellen van een plan van aanpak voor de Ka naalzone destijds zorgvuldig zijn vastgesteld. „We hebben Lomans eerder la ten weten dat verwezenlijking van zijn plannen afhankelijk is van het oordeel van de provin cie. Het is wel zo dat Sluiskil al enkele jaren wacht op huizen voor zorgbehoevende ouderen. Dat zou bij de uiteindelijke af weging van het provinciebe stuur toch mee kunnen spelen", verwacht hij. Voorspellingen De wethouder waagt zich ver der niet aan voorspellingen over de haalbaarheid van Lomans1 Sluiskilse plannen. De Stichting Voor Regionale Zorgverlening en woningbouwvereniging Cla- SINT JANSTEEN - De kerstinstuif in het gemeenschapscentrum De Warande trok gistermiddag 115 jongeren. Danny der Weduwe, medeorganisator namens de jeugd commissie van de voetbalvereniging Steen: „Vorig jaar passeerden ruim tachtig kin deren de inschrijftafel. Er zit duidelijk een stijgende lijn in. De meerderheid van de bezoekers is tussen de zes en negen jaar oud. En daar moeten we nu op gaan inspelen. Met bijvoorbeeld een knutselhoek en een filmpje." Gisteren kon de jeugd zich verma ken met spelen als tafeltennis, biljarten, air hockey en tafelvoetbal. Alleen bij de tien computers was het noodzakelijk een oogje in het zeil houden. Hier was het werkelijk spitsuur. Op een tafel lagen enkele tientallen computerspelletjes waaruit de kinderen konden kiezen. Na een kwartiertje spelplezier klonk telkens een wisselsignaal. De ze venjarige Jeroen kijkt over de schouders van de tienjarige Naomi mee terwijl ze een racespelletje opstart. In een hoekje van de grote zaal staat ook een ouderwetse flipper kast opgesteld. „Gelukkig staat er voor de kast een houten opstapje", zegt Mark. „Nu kan ik net als grote mensen de hele kast zien." Als een volleerd speler bedient Mark met zijn wijsvingers de twee flipperknoppen aan de zijkanten. Met lichaamsbewegin gen en af en toe een duw tegen de kast probeert hij de bal langer in het spel te hou den. Een groep meisjes heeft het na een uurtje al gezien. Zij halen hun gratis con sumptie op en gaan op de rand van het hoge toneel voor in de zaal zoals zij het noe men gezellig 'klessebessen'. Babbelen over van alles en nog wat en vooral over wat ze nu allemaal zien. „En we zien hier veel leuke jongens", roepen ze in koor. Wat hen betreft hoort ook dat bij een gezellige bijeenkomst als deze kerstinstuif. foto Wim Kooyman door Ralph van Wolffelaar TERNEUZEN - Woonzorgcen trum 't Verlaet in Westdorpe heeft groen licht gekregen voor nieuwbouw van het complex. Naar verwachting gaat de eerste spade binnen negen maanden tot een jaar in de grond. Het huidige woonzorgcentrum gaat in zijn geheel tegen de grond. Bij de verbouwing ver dwijnen ongeveer 25 van de hui dige 51 plaatsen in het verzor gingshuis ten faveure van een kleine twintig zelfstandige woonvoorzieningen buiten het tehuis. „We willen moderne voorzienin gen op een vernieuwende ma nier", zegt directeur Bennie Sa- man. „De tendens is namelijk dat mensen langer thuis willen wo nen en toch gebruik willen ma ken van de zorg die wij bieden. Daarop willen we inspringen door appartementen te bouwen waarin ouderen zelfstandiger kunnen wonen. De waag naar klassieke verzorging neemt af, en wij willen nu voorkomen dat we straks met leegstand te ma ken krijgen." Saman gaat ervan uit dat de ver bouwing straks zonder tijdelij ke huisvesting van de bewoners kan plaatsvinden doordat de ver bouwing in fasen plaatsvindt. Ook woonzorgcentrum De Blide in Terneuzen zal straks worden aangepakt. Daar zullen als alles doorgaat ongeveer dertig plaat sen in het verzorgingstehuis plaatsmaken voor 'individuele appartementen'. Dit plan moet nog worden goed gekeurd door het samen werkingsverband van de ge meente Terneuzen, CZ Zorgkan toor in Goes en het ministerie van VWS, dat nu wel al groen licht heeft gegeven voor de ver bouwing in Westdorpe. De ver wachting is dat met deze aanpas sing in 2007 kan worden begon nen. Saman: „We krijgen straks te maken met een enorme omslag. Personeel krijgt deels een ande re functie en zal moeten worden bijgeschoold. Ik verwacht niet dat een en ander personele con sequenties zal hebben." Totaalpakket „Vergeet niet dat individuele ap partementen ook extra werk met zich meebrengen", zegt Jes sica van Langevelde, locatiema nager van De Blide en het nabij gelegen De Zoutvliet. „Nu heb ben de bewoners van het verzor gingstehuis een totaalpakket: ze betalen één prijs voor alle dien sten. Straks krijgen ze meer ver zorging op maat. Dat brengt al leen al extra administratie met zich mee." Saman: „Niet alleen bouwkun dig en zorginhoudelijk, maar ook op het gebied van onderne merschap wordt het een en an der van ons gewaagd. In deze economische slechtere tijden moet iedereen het doen met min der geld. En hoewel dat ook voor ons geldt, gaan wij die uit daging graag aan." door Aector Dooms MIDDELBURG - De Middel burgse politierechter M. Klaren- beek heeft gisteren een 28-jari- ge inwoner van Vlissingen con form de eis voor dealen in cocaï ne veroordeeld tot drie maan den cel. In de strafmaat werd verzet te gen politie en de heling van een fiets meegenomen. Het drugs geld (500 euro) en een mobieltje werden verbeurd verklaard. De man sloeg op 30 november op de vlucht toen twee rechercheurs in burger hem wilden aanhou den. Hij beet een van de agenten door de handschoen heen in zijn vinger. De Vlissinger zei zich er niets meer van te herinneren en ontkende het dealen. De politie kreeg op 30 november klachten binnen over drugsoverlast in de Vlissingse scene. Twee agenten in burger observeerden mogelij ke dealers in en rond de Bonedij- kestraat. Vooral Antillianen hielden zich daar op. Uit obser- RUDY PROJECT Technically Cool Eyewear' dealer ook op uw sterkte leverbaar FOCUS NIEUWE BURG 9 O P T I MIDDELBURG E K b.v. TEL. 0118-625310 Maar het idee om mensen die voor hun werk een overnachting boeken vrij te stellen van de hef fing, wijstde wethouder krach- tig at. „Dat is natuurlijk haast niet te realiseren, omdat velen de belas ting dan zullen proberen te ont duiken. Controle geeft te veel ambtelijke rompslomp en kost daarnaast zoveel dat je weinig van de geraamde opbrengst van ruim negentig mille overhoudt." vis lieten eerder ook al weten en kele tientallen seniorenwonin gen bij het bestaande Elisa- bethhof te willen bouwen. Tot nu toe koppelde Lomans zijn plannen voor zorgcom- plexen in Sluiskil en Zuiddorpe aan elkaar. Lomans is nu echter bereid om alvast aan de slag te gaan in Zuiddorpe als de provin cie zijn Sluiskilse plan onver hoopt afkeurt, meldde hij giste ren. MIDDELBURG - De rechtbank in Middelburg heeft giste ren een 45-jarige inwoner van Axel voor het plegen van een overval op een filiaal van Blokker veroordeeld tot twee jaar gevangenisstraf, waarvan acht maanden voor waardelijk. Daarnaast moet de Axelaar onder toezicht blijven van het Zeeuws Consultatiebureau voor Alcohol en Drugs. De man bedreigde op 21 september in Axel een 21-jarige verkoopster, notabene op haar eerste werkdag, met een wapen en dwong haar geld uit de kassa te geven. De buit bedroeg 157 euro. Dat geld zou de overvaller no dig hebben gehad om een drugsschuld af te lossen. MIDDELBURG - De rechtbank in Middelburg veroordeel de gisteren een 25-jarige Duitser uit Bad Harzburg voor het plegen van woninginbraken in Hulst en Venlo en auto diefstal tot tien maanden cel. Met de auto reed de Duitser naar Zeeuws-Vlaanderen, waar hij in Hulst op klaarlich te dag inbrak en een camera wegnam. BRESKENS - De reddingsboot Zeemanshoop van de Ko ninklijke Nederlandse Redding Maatschappij uit Bres- kens heeft gisteren twee sportvissers gered in het ankerge- bied Wielingen Noord bij Breskens. De sportvissersboot No Fear uit Terneuzen kwam in de problemen toen de an kerkabel in de schroef van de boot draaide. Het vaartuig lag dus in feite voor anker aan de schroef van de boot. De Zeemanshoop sleepte het jacht naar de haven van Bres kens, waar een duiker de tros uit de schroef haalde. NIEUWERKERK - De politie heeft dinsdag drie proces sen-verbaal uitgedeeld aan twee jongens van 17 en 18 jaar en een meisje van 14 jaar voor het stoken van een vuurtje bij de vijver aan de Schoolstraat in Nieuwerkerk. Toen de politie na een melding ter plaatse kwam, ging een onbekend aantal personen er snel vandoor. Slechts drie van hen konden worden aangehouden. Zij kregen een pro ces-verbaal uitgereikt en deden de toezegging de restan ten van het vuurtje stoken snel te zullen opruimen. BURGH-HAAMSTEDE - In een bedrijfspand aan de Burghseweg in Burgh-Haamstede is woensdagochtend vroeg ingebroken. De inbreker is binnengekomen door de deur te forceren. De buit bedraagt enkele tientallen eu- vaties en getuigenverklaringen werd opgemaakt dat verdachte een van de dealers was. Ze rep ten over een man met een gou den tand en een petje. Strafpleit- ster C. Koole vond dat die ver klaringen niets zeiden. „Mijn cliënt heeft meer gouden tan den. Trouwens, het stikt in die buurt van Antillianen met gou den tanden en petjes." De advo cate bepleitte vrijspraak, maai de politierechter was ervan over tuigd dat de Vlissinger tot de kring van dealers behoorde. door Raymond de Frel TERNEUZEN - Waterschap Zeeuws-Vlaanderen krijgt een kleine twee miljoen euro van het ministerie van Verkeer en Waterstaat om wateroverlast in Zeeuws-Vlaanderen te bestrij den. Het geld, in totaal 1.715.927 eu ro, wordt besteed aan een vijftal projecten, die het waterschap al op de agenda tot 31 december 2008 had staan. Het schap dien de de projecten in april van dit jaar in bij het ministerie met het doel subsidie te krijgen uit de zo genaamde 'Honderd miljoen-re- geling', die in het kader van Uit voeringsprojecten Waterbeheer 21e Eeuw eenmalig wordt ver strekt. Voor de realisatie van een bijma ling in de Braakman heeft het ministerie 486.694 euro beschik baar gesteld. Om bij zware re genval de afvoer van Vlaams pol derwater via de Braakman goed te verwerken, moet bij de spuis- luis in de Westerscheldedijk een gemaal komen. Volgend jaar wordt begonnen met de aanleg van het gemaal, dat naar ver wachting twee jaar later gereed is voor gebruik. In het Passageulegebied (grof ge zien de driehoek tussen IJzendij- ke, Oostburg en Aardenburg) is een vergroting van de waterber ging voorzien. Daarvoor heeft het ministerie 83.456 euro toege zegd. „In de Jonkvrouwpolder, ten zuiden van IJzendijke, heb ben we dit jaar een kleine water loop aanzienlijk verbreed. Ook zijn er natuurvriendelijke oevers aangelegd. Dat soort werkzaamheden gaan we ook in de Passageule uitvoeren", ver telt hoofd sector waterbeheer T. Mouton van Waterschap Zeeuws-Vlaanderen. In Paal - waar het gemaal pas is gemoder niseerd - worden duikers aange past en waterlopen verruimd. Daarvoor krijgt het waterschap 179.412 euro. Voor het verbre den van kreken in de Zwartegat- se Kreek in Groede wordt door het ministerie 244.820 euro uit getrokken. Mouton: „We zijn daar bezig met de aanleg van een tweede waterkering. Achter de nieuwe dijk moeten een aan tal kreken worden verbreed." Voor het aanpakken van actuele wateroverlastsituaties is 721.544 euro overheidsgeld gere serveerd. De bijdrage vanuit Den Haag voor de vijf projecten bedraagt 25 procent van het totale inves teringsplaatje. De realisatie van de vijf punten wordt begroot op ongeveer zeven miljoen euro. HOEDEKENSKERKE - Gede puteerde Staten hebben terecht goedkeuring onthouden aan dat deel van het bestemmingsplan Hoedekenskerke, waarin het mo gelijk werd gemaakt tussen Boeiertweg 1 en 3 nog een woon huis te bouwen. De Raad van State deed giste ren een uitspraak over de nieuw bouw aan de Boeiertweg. De ge meente Borsele wilde eerst wel toestemming geven, toen niet en daarna toch weer wel de bouw van een huis toestaan. Gedeputeerde Staten onthiel den echter goedkeuring aan de bouw omdat de nieuw te bou wen woning te dicht bij een weidje en een stalletje met veel dieren zou komen te liggen. zeeuwse almanak Die vader en moeder uit Mid delburg zijn er onlangs achter gekomen dat hun vierjarig zoontje toch wel heel slecht te gen zijn verlies kan. Laatst deed de jongen in zijn eentje een spelletje en zelfs toen speelde hij vals.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 37