zc Aanpak haven Bru hard nodig Manege sluit jaar dansend af exclusief Spreekuur minima vereist bekendheid Celstraf voor drankzuchtige winkeldief nge loopsteiger volgens Schuttevaer gevaarlijk voor gebruikers Vuurwerkverkoop begint rustig Geld gestolen uit bedrijfspand Vuurtje stoken bestraft Geen huis aan Boeiertweg Fietser gewond bij botsing Inbreker moet cel in zeeuwse almanak Winnen ;[je: 0113-315649 jf.pzc.nl lil:redactie@ pzc.nl MS 31, 4460 AA Goes (tentie-exploitatie: nj-en Midden-Zeeland: 0113-315520; Vlaanderen: 0114-372770; maal: 020-4562500. iderdag 30 december 2004 Aector Dooms waarin opgenomen k; de Zierikzeesche Nieuwsbode »1kv 1844- 1998 editie Schouwen-Duiveland IDELBURG - E n 34-jarige uit Vlissingen pleegt regel- winkeldiefstallen om in alcoholverslaving te voor- Het dwangmatig gedrag Vlissinger kwam gisteren zitting van de Middelburg- jlitiereehter nog eens sterk iting. De verdachte moest zijn zucht naar alcohol bekopen met vijf weken gevangenisstraf, waar van een week voorwaardelijk. De man werd op 3 december in Vlissingen opgepakt voor het ste len van een aantal blikjes bier bij een supermarkt. Nadat hij nog maar net was vrijgelaten, stal hij bij een slijterij twee fles sen jenever. Bij de achtervol ging door het personeel vluchtte hij een parkeergarage in. Daar gooide hij de flessen jenever weg en viel hij. Na zijn aanhou ding werd hij vastgezet. De man is al sinds zijn zeven tiende jaar verslaafd aan alco hol. Volgens zijn raadsman H. Goedegebure drinkt zijn cliënt elke dag vier flessen port en tien halve liters bier. Eén keer was het hem bijna gelukt om af te kicken, maar toen kreeg hij een terugval. „Als ik één blikje bier drink, kan ik niet meer stop pen", zei hij. De man heeft geen werk en geen uitkering. Hij leef de voornamelijk op straat en ging op dievenpad als hij geen drank had. Hij vertelde bereid te zijn om Melita Lantinq KISSE - Het is de hoogste de haven in Bruinisse Ie pakken. De lange loop- staat op instorten en ook eeds slechter wordende los- dringend aan een opknap- rt toe. stelt voorzitter W. van den van schippersverening ittevaer. De plannen zijn er maar het geld ontbreekt vol de gemeente Schou- •Duiveland. den Berg van de Schou- Duivelandse afdeling van hippersvereniging windt er doekjes om. „Het is wach- op ongelukken." Van den zegt dat gedurende de zes dat hij voorzitter is, de visserijhaven een terugke- onderwerp van gesprek is. jaar hebben de onderne- vereniging en de visserij de len ineengeslagen en is een ontwikkeld. „Dit plan it uit door eenvoud. Ver- Is de schepen naar de huidi- swal en sloop de lange loop- er," issersboten liggen nu ach- haven aan de loopstei- Door de schepen naar voren len wordt het aanzicht een (Advertentie) nA naar B met het OV? Bel 0900-9292 (Advertentie) vanavond vanaf 17.30 uur i Brasseriemenu Mosterdsoep en boerenkool naar keuze vegetarisch) en •lagroomsoesjes 12,50 of 10,00 (vegetarisch menu) reserveren: 0118 886 866 in de Directiekamer Schilders van de overkant Vlaamse en Zeeuws- Vlaamse schilderijen l alle medewerkers van Dc Drvkkery Boekhandel 't Spui Studieboekwinkel De Ruiter Fanoy Hogeschoolwinkel Dc Ruiter Fanoy [Westerschelde ROC De Ruiter Fanoy Dc Gecroonde Liefde wensen u een Gelukkig 2005 zondag 2 januari Geen Koopzondag bekijk ook onze website ivww.drukkeriirniddelburg.nl de DRVK KERY kei 11 Woord Beeld Geluid Brasserie Markt 51 Middelburg (0118) 886886 - stuk gezelliger en verliest de loopsteiger zijn functie. WD-raadslid Jumelet heeft zich sterk gemaakt voor dit plan en onder zijn aanvoering is de politieke discussie begonnen. „Maar toen kwam Nobelgate. De wethouder was weg en het pasgeboren college spreekt al leen de woorden 'geen centjes dus geen plannetjes'." Geldgebrek of niet, de Bruënaren hopen van harte dat er toch op korte termijn actie wordt ondernomen. Van den Berg illustreert de zorgelijke staat van onderhoud van de stei ger met een verhaal over een scheepvaartinspecteur die tij dens een inspectie heeft gezegd dat hij formeel niet eens het schip zou mogen betreden over de steiger waaraan het was afge meerd. Zo slecht is de kwaliteit. Wethouder W. Renden, verant woordelijk voor de haven van Bruinisse, bevestigt dat het Bru- se plan voorlopig in de ijskast staat en dat de inwoners niet hoeven te rekenen op een leuk cadeautje, zo vlak voor de jaar wisseling. „Er is geen geld", Delta Warenhuis in Renesse denkt dit jaar veel meer vuurwerk te verkopen dan vorig jaar; toch stonden er gisterochtend nog geen lange rijen voor de toonbank. foto Marijke Folkertsma door Hester Timmermans RENESSE - Geen lange rijen wachtende mensen gisteroch tend in Renesse. Pas rond een uur of elf komt de vuurwerkver koop in de westhoek op gang. Veel rotjes, gillende keukenmei den en pijlen zijn al tijdens de voorverkoop besteld en moeten alleen nog worden afgehaald. Daarvoor hebben de klanten nog twee dagen de tijd. Op de vuurwerkafdeling van Delta Warenhuis zijn weinig vrouwen te vinden. Vooral va ders met hun zonen vergapen zich aan al het verschillende vuurwerk. Of het ook mooi is kunnen ze pas zien als ze het af steken. Wie niet zo lang kan wachten kan op twee tv's in de winkel zien wat het effect is. „Sommigen willen het van tevo ren weten, anderen worden lie ver verrast", zegt waren huis-woordvoerder W. Hooger- heide. Een klant die net samen met zijn zoon vuurwerk heeft afgere kend kan het geduld nog opbren gen om het vuurwerk niet eer der dan oud en nieuw af te ste ken. „We kunnen allebei nog wel wachten, maar het is wel moeilijk hoor als je het al in huis hebt." Meer klandizie Hoogerheide verwacht meer klandizie dan vorig jaar. Daar om heeft hij een dubbele hoe veelheid vuurwerk besteld; twee duizend kilo in plaats van de duizend kilo vorig jaar. Het Re- nesser warenhuis is één van de drie overgebleven verkooppun ten op het eiland. Vorig jaar wa ren dat nog zeven. Nadat de regels nog strenger wa ren geworden heeft het bedrijf wel serieus gekeken of het door wilde gaan, „We zijn doorge gaan met vuurwerkverkoop om dat we het vooral zelf erg leuk vinden." Investeringen waren wel nodig. Er zijn negen sprin klers aangelegd: drie in de win kel en zes in het vuurwerkmaga zijn, dat Hoogerheide 'de bun ker' noemt. Hier staan drie me dewerkers te wachten op een be stelling vanuit de winkel. Eén belletje en een minuut later staan ze in de winkel met de op gevraagde spullen. Landelijk ge zien hebben de handelaren die nog wel vuurwerk mogen verko pen, op de eerste verkoopdag goede zaken gedaan. Winkelke ten Halfords verkocht gisteren al meer vuurwerk dan in de laat ste drie dagen van vorig jaar. In de drie filialen van Intratuin die ook vorig jaar vuurwerk ver kochten, is de verkoop volgens een woordvoerder dit jaar bijna verdubbeld ten opzichte van 2003. ANP pagina 21 drie dagen tussen knallers door Hester Timmermans BRUINISSE - Manege Aquadel- ta heeft haar laatste feestje ge vierd. Met een showblok-feest sluit ze het jaar en de tijd in Bruinisse af. In februari ver huist de manege naar Dreischor. De kantine zit vol met paarden liefhebbers. Overal lopen verkle de ruiters rond. Er zijn vandaag 21 combinaties te zien, die ieder ongeveer 15 minuten krijgen om te laten zien wat ze kunnen. Om drie uur beginnen de vier Dal- tons aan hun kür. De paarden en pony's zijn versierd met een rood lintje in hun staart. De rui ters zijn verkleed als de Daltons - rode zakdoek om de nek en het typerende zwart-wit gestreepte gevangenisshirt. Op het ritme van de muziek laten ze verschil lende figuren zien. Het grootste paard is soms wat afgeleid door de muziek, maar verder gaat het goed. Eén van de ruiters vond dat ook. „De paarden voor me deden een beetje moeilijk, maar de mijne schrikt niet van mu ziek." De hele dag dansen paarden en hun ruiters op muziek. Van een kerstsmurf tot cowboys, ze ko men allemaal hun kunsten laten zien. Als laatste komt zelfs de prins op het witte paard nog langs. „We gaan hier zeker mee door in Dreischor. Het is een leuk feest om het einde van het jaar mee af te sluiten", zegt L. Ma ter, mede-eigenaar. Niet alleen de leden van manege Aquadelta doen mee aan het showblok. De ruiters komen volgens Mater van heel het eiland. In de nieuwe manege willen de eigenaren vooral meer luxe bren gen. „Omdat we aangesloten worden bij de Federatie van Ne derlandse Ruitersportcentra moeten we aan meer voorwaar den voldoen. Daardoor kunnen we meer kwaliteit bieden." In RUDY PROJECT. Technically CooEyemar' dealer FOCUS NIEUWE BURG 9 O P T I MIDDELBURG ook op uw sterkte leverbaar E K b.v. TEL. 0118-625310 het anti-alcoholisme-medicijn antabus te slikken om van zijn verslaving af te geraken. Hij moet zich onder toezicht van de reclassering stellen. Ook als hij wordt opgenomen in versla vingskliniek De Reilof De Vlissinger komt morgen vrij, omdat hij dan de gevangenis straf in voorarrest heeft uitgeze ten. zegt hij desgevraagd. Wel kijkt een extern bureau nog eens naar de staat van onderhoud van de steiger. Misschien dat de uit komst van dit onderzoek het col lege van burgemeester en wet houders nog op andere gedach ten brengt. BURGH-HAAMSTEDE - In een bedrijfspand aan de Burghseweg in Burgh-Haamstede is gisterochtend vroeg ingebroken. De inbreker is binnengekomen door de deur te forceren. De buit bedraagt enkele tientallen euro's. NIEUWERKERK - De politie heeft dinsdagavond drie processen-verbaal uitgedeeld aan twee jongens van zeven tien en achttien jaar en een meisje van veertien jaar voor het stoken van een vuurtje bij de vijver aan de School straat in Nieuwerkerk. Toen de politie na een melding ter plaatse kwam, ging een onbekend aantal personen er snel vandoor. Slechts drie van hen konden worden aangehouden. Zij kregen een proces-verbaal uitgereikt en deden de toe zegging de restanten van het vuurtje snel te zullen oprui men. HOEDEKENSKERKE - Gedeputeerde Staten hebben te recht goedkeuring onthouden aan dat deel van het bestem mingsplan Hoedekenskerke waarin het mogelijk werd ge maakt tussen Boeiertweg 1 en 3 nog een woonhuis te bou wen. De Raad van State deed daarover gisteren een uitspraak. De gemeente Borsele wilde eerst wel, toen niet en daarna weer wel de bouw van een huis toestaan. Gedeputeerde Staten onthielden echter goedkeuring aan de bouw om dat het huis te dicht bij een weitje en een stalletje met veel dieren zou komen. VLISSINGEN - Een fietser (70) is dinsdagmiddag rond vijf uur gewond geraakt bij een aanrijding op de Gilde- weg in Vlissingen. De man werd aangereden door een 30-jarige automobilist uit Arnemuiden. Die gaf de fietser geen voorrang toen hij de parkeerplaats bij Albert Heijn afreed. De fietser is naar het ziekenhuis gebracht. MIDDELBURG - De rechtbank in Middelburg veroordeel de gisteren een 25-jarige man uit Bad Harzburg (D) voor het plegen van woninginbraken in Hulst en Venlo en de diefstal van een auto tot tien maanden cel. Met de gesto len auto was de Duitser naar Zeeuws-Vlaanderen gere den. Daar brak hij in Hulst op klaarlichte dag in en nam uit de woning een camera weg. door Ali Pankow ZIERIKZEE - Het spreekuur voor mensen met de laagste in komens op Schouwen-Duive land moet beter bekend worden bij de burgers. Die hartekreet slaakt ook het nieuwe lid van de Cliëntenraad voor Werk, Inko men en Zorg (WIZ), M. de Jong. De Jong is het volkomen eens met zijn voorganger W. Blok land dat dit spreekuur meer be kendheid vereist om vraag en aanbod beter tot elkaar te kun nen brengen. Vrijwilligers van de Cliënten raad zitten elke woensdagoch tend tussen tien en twaalf uur paraat in een zaaltje in het Mul tifunctioneel Centrum (MFC) in Zierikzee om mensen die daar behoefte aan hebben duidelijk te maken hoe zij hun inkomen wat kunnen verbeteren. Het spreekuur is in de eerste plaats bedoeld als een handrei king aan de minima, oftewel om de verborgen armoede in de ge meente te bestrijden. De prak tijk heeft geleerd dat mensen vaak veel te lang wachten met het wagen om hulp als hun inko men niet meer toereikend is voor een menswaardig bestaan. Schamen „Sommige mensen schamen zich om daarvoor bij de gemeen te aan te kloppen, anderen we ten niet hoe ze ambtelijke stuk ken moeten lezen of waar ze te recht kunnen om subsidie aan te vragen", zegt De Jong. Volgens hem zijn het maar enkele voor beelden van vragen waar de meeste mensen niet mee naar het gemeentehuis stappen. „Maar wij van het spreekuur kunnen ze wel helpen met aller lei adviezen en dat willen we ook graag", benadrukt De Jong. Voor het goed functioneren dient volgens hem dan wel alge meen bekend te zijn dat deze voorziening bestaat en waar de mensen terecht kunnen. „Dat moeten ze gewoon wekelijks in de kYant kunnen lezen", zegt het cliëntenraadslid. Hij heeft gemeentevoorlichtster R. Korstanje gevraagd elke week in de gemeenterubriek in de huis-aan-krant melding te maken van de tijden, plaats en telefoonnummer van het spreek uur. Maandelijks Korstanje zegt De Jong best te gemoet te willen komen, maar kan niet volledig aan zijn ver zoek voldoen. De informatie kan één keer per maand een plaatsje krijgen, want zij heeft bij die gemeenterubriek te ma ken met publicaties van acht verschillende afdelingen. Boven dien wil de gemeente tien pro cent bezuinigen op de adverten- tieskosten voor deze rubriek. „De Cliëntenraad hoeft alleen maar zelf in de gaten te houden wanneer zijn publicatie weer aan de beurt is en dat even door geven. De tekst staat hier al ge reed", aldus Korstanje. Zij wijst er verder op, dat het spreekuur ook vermeld zal staan in de nieu we gemeentegids die in de twee de helft van januari uitkomt. Van die laatste handreiking is De Jong niet onder de indruk. „De mensen van onze doelgroep kijken niet in een gemeentegids, die halen hun informatie ge woon uit de krant." Hij blijft zich sterk maken het spreekuur wijd en zijd bekend te maken. Verder gaat hij pleiten voor be zoek aan huig als de mensen daar behoefte aan hebben. De Jong wil voorkomen dat ener zijds de goedwillende vrijwilli gers op woensdagochtend voor niks zitten te wachten op men sen die niet komen, terwijl veel minima achter de gordijnen blij ven zitten kniezen. De Daltons waren een van de groepen ruiters die gisteren bij manege Aquadelta in Bruinisse hun paar den op muziek lieten dansen. foto Marijke Folkertsma Dreischor hoeft niets meer ge bouwd te worden, maar het pand moet nog wel worden inge richt. Voor februari moeten de bak gereed zijn. Een nieuwe naam voor de mange hebben ze ook al, maar die blijft nog even geheim. Die vader en moeder uit Mid delburg zijn er onlangs achter gekomen dat hun vierjarig zoontje toch wel heel slecht te gen zijn verlies kan. Laatst deed de jongen in zijn eentje een spelletje en zelfs toen speelde hij vals.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 31