e volgen Sloelijn onderzocht Geen vuurwerk in Het Feesthuis exclusief Gevangenisstraf voor stelen drank Aanwonenden spoor stellen gemeenten nieuw ultimatum logste bestuursrechter doet WCT af als onwaarschijnlijk Samenhokken in de boom Geen huis aan Boeiertweg Zeemanshoop redt sportvissers Celstraf voor overval in Axel LPV wil containers in Singel Vlissinger moet cel in voor dealen cocaïne zeeuwse almanak Winnen «ie: 0113-315649 jfozc.nl iil:redactie@ pzc.nl bus 31, 4460 AA Goes tentie-exploitatie: |-en Midden-Zeeland: 0113-315520; s-Vlaanderen: 0114-372770; taal: 020-4562500. derdag 30 december 2004 ook op uw sterkte leverbaar RUDY PROJECT Technically Coo! Eyenrcar dealer FOCUS NIEUWE BURG 9 OPT MIDDELBURG E K b.v. TEL. 0118-625310 editie Bevelanden-Tholen rMieke van der Jagt HAAG - De Raad van Sta- luurt de Stichting Advise- Bestuursrechtspraak, kort- STAP, op pad om de bezwa lken het Tracébesluit Sloe- van het ministerie van !Mgrondig te onderzoeken. afdeling bestuursrecht- ak besliste gisteren ook dat ezwaren tegen het Tracébe- van de gemeenten Bergen oom en Roosendaal, van mi- jrganisatie Benegora en van particulieren, niet ontvan- k zijn. De bezwaarden zijn, ordeelt de Raad van State, (belanghebbenden belanghebbend zijn vijftien bezwaarden, onder wie Goese college van burge ster en wethouders, het da- jks bestuur van het water- ip Zeeuwse Eilanden en de lonersorganisatie Aanwonen- Spoorlijn (BAS). Het zijn de sen en organisaties die di- te maken hebben met de eg van de nieuwe verbin- Die zal tussen de haven- rlijn in het Sloegebied en eeuwse hoofdspoorlijn tus- de Sloedam en Lewedorp ko- De aansluiting bevindt nu nog bij Eindewege. Voor sen die langs het nieuwe ver ingsstuk wonen of langs de dspoorlijn tussen de nieuwe Juiting en Eindewege, ver at de situatie in ongunstige Er komen dagelijks veel •treinen langs vanwege het ende aantal goederentrei- vanuit het Sloegebied. Met groei van het goederenver- heeft de Raad van State na- kelijk rekening gehouden, dreigende komst van een (Advertentie) in A naar B met het OV? Bel 0900-9292 www.9292ov.nl KÖJ1 p2 p 2 g Advertentie vanavond vanaf 17.30 uur l Brasseriemenu l Mosterdsoep en boerenkool naar keuze vegetarisch) en >!agroomsocsjes 12,50 of 10,00 (vegetarisch menu) reserveren: 0118 - 886 866 1 in de Directiekamer Schilders van de overkant Vlaamse en Zeeuws- Vlaamse schilderijen alle medewerkers van De Drvkkery Boekhandel 't Spui Vudieboekwinkel De Ruiter Fanoy Hogeschoolwinkel De Ruiter Fanoy Vesterschelde ROC De Ruiter Fanoy De Gecroonde Liefde mensen u een Gelukkig 2005 i zondag 2 januari Geen Koopzondag bekijk ook onze website Mvw.drukkeriimiddclnurg.nl de DRVK KERY ikel in Woord Brasserie Beeld ödGeluid Markt 51 Middelburg (0118) 886886 Westerschelde Container Termi nal (WCT) en de daarmee ge paard gaande explosieve groei van het railverkeer, wordt in de uitspraak, op grond van een uit spraak in 2003, als onwaar schijnlijk afgedaan. „Een onze kere toekomstige gebeurtenis op grond waarvan geen belang kan worden aangenomen." Het onderzoek dat nu gelast is, betreft het naast elkaar leggen en .controleren van talloze re gels, voorschriften en de feitelij ke situatie. Ook zullen technici van de STAP zich buigen over te ver wachten gevolgen van de aanleg van rails en de toename van rail verkeer voor de nabijgelegen be woners en bebouwing. Dat onderzoek is pas in de loop van volgend jaar klaar, waarna bezwaarden erop kunnen reage ren. De uitspraak van een zit ting die dan volgt, kan volgend jaar rond deze tijd worden ver wacht. Verheugd P. Gruijters van de BAS is ver heugd over de uitspraak. „Ten eerste omdat van verschillende kanten is gesuggereerd dat de bewoners tussen de nieuwe aan sluiting en Eindewege geen be langhebbenden zouden zijn. Wij vertegenwoordigen ook die mensen en de Raad van State heeft nu beslist dat zij wel dege lijk belanghebbenden zijn. Dat is ook nogal wiedes want er rijdt nu over het hoofdspoor bijna geen enkele goederentrein tussen Eindewege en Walche ren. Het goederenverkeer neemt voor die mensen dus enorm toe." Nog blijer is Gruijters omdat de Raad van State het bezwaar van BAS nu inhoudelijk gaat behan delen. „Daar hebben we natuur lijk alle vertrouwen in. Laat die mannen van de STAP maar ko men!" GOES - De vuurwerkverkoop is gisteren officieel begonnen, maar Het Feesthuis in Goes doet niet mee. Eigenaar Kees Dorrepaal kreeg op het laatste moment geen vergunning van de gemeente. Hij zou niet hebben voldaan aan alle veiligheidsei- Hij is laaiend. „Afgelopen maan dag heb ik bezoek gehad van de brandweer en de gemeente. Toen waren er nog twee kleine dingetjes die niet in orde waren. Ze wilden nog een bouwkundige tekening van de sprinklerinstal latie hebben en er ontbrak nog een stempel op het programma van eisen (PVE). Maar we had den er verder een goed gevoel over." Dorrepaal zette de punt jes op de 'i', maar zijn aanvanke lijke optimisme werd al snel ge temperd toen hij dinsdag te ho ren kreeg dat er toch geen ver gunning werd verstrekt. Een spervuur aan telefoontjes rich ting gemeente volgde. „De amb tenaar van de gemeente zei dat ze de stempel op het PVE niet vertrouwden. Die stempel is door de directeur van het advies bureau zelf gezet. Dat zou hij toch niet gedaan hebben als de papieren niet in orde waren?" Dorrepaal zocht vervolgens con tact met een advocaat om het be sluit van de gemeente bij de Raad van State aan te vechten. Omdat de beslissing echter niet op papier staat, kan de Raad van State geen actie onderne men. Ook bij de gemeente kreeg Dorrepaal naar eigen zeggen ver der nul op het rekest. „De hoorn werd er gewoon opgeflikkerd." De Goese burgemeester D. van der Zaag laat in een reactie we ten dat Dorrepaal niet in over eenstemming met de voorschrif ten heeft gehandeld en daarvan ook op de hoogte was. „We zijn al sinds januari dit jaar met hem in onderhandeling. Dit is ook geen zaak tussen de gemeen te en Het Feesthuis, we hebben te maken met landelijke wetge ving." Van der Zaag spreekt tegen dat er zou zijn getwijfeld aan de stempel op het PVE. „Het gaat niet om een stempel, die lijst moet door een gecertificeerd be drijf worden opgesteld. Dat was niet het geval en Dorrepaal was daarvan op de hoogte." Tot op de bodem De ondernemer, die al vijfen twintig jaar vuurwerk verkoopt, schat dat het mislopen van de vuurwerkverkoop hem 70.000 a 80.000 euro kost. „Ik heb ook flink moeten verbouwen en een sprinklerinstallatie moeten aan schaffen. Maar ik ga dit tot op de bodem uitzoeken en de ge meente kan zeker een schade claim tegemoet zien." Van der Zaag is daar niet van onder de indruk. „Dorrepaal is zelf in gebreke gebleven, dus dat heeft weinig zin." Dorrepaal heeft zijn winkel gisteren geslo ten om alle mensen af te bellen die vuurwerk hadden besteld bij Het Feesthuis. Hoeveel dat er zijn, weet hij niet. „Ik schat in de honderden." Landelijk gezien hebben de vuurwerkhandelaren die nog wel vuurwerk mogen verkopen, op de eerste verkoopdag goede zaken gedaan. Winkelketen Hal fords verkocht alleen al gisteren door Aector Dooms MIDDELBURG - Een 34-jarige man uit Vlissingen pleegt regel matig winkeldiefstallen om in zijn alcoholverslaving te voor zien. Het dwangmatige gedrag van de Vlissinger kwam gisteren op de zitting van de Middelburg se politierechter nog eens sterk tot uiting. De zucht naar alcohol moest ver dachte bekopen met vijf weken gevangenisstraf, waarvan een week voorwaardelijk. De man werd 3 december in Vlissingen opgepakt voor het stelen van blikjes bier bij de supermarkt. Nadat de man nog maar net was vrijgelaten kon hij geen weer stand bieden aan zijn drang om bij een slijterij twee flessen jene ver te stelen. Bij de achtervol ging door het personeel vluchtte hij een parkeergarage in. Daar gooide hij de flessen weg en viel hij. Na zijn aanhouding werd hij vastgezet. De man is al sinds zijn zeventiende jaar verslaafd aan alcohol. Volgens zijn raads man H. Goedegebure drinkt hij elke dag vier flessen port en tien halve liters bier. De man heeft geen werk en geen uitkering en leeft op straat. Hij vertelde be reid te zijn om antabus te slik ken om van zijn verslaving af te geraken. De man komt morgen vrij, om dat hij dan de straf in voorar rest heeft uitgezeten. GOES - Hun stek is kaal, de wind guur en het voorjaar zal nog even op zich laten wachten. Maar ze hebben elkaar nog en dat maakt het wachten licht. De vrije vogels moeten er wel reke ning mee houden dat het leven binnenkort gevaar lijk wordt. Vanaf 1 januari geldt een ophokplicht voor duiven, hetgeen betekent dat jagers op alle duiven kunnen schieten die ze tegenkomen. Geluk- HOEDEKENSKERKE - Gedeputeerde Staten hebben te recht goedkeuring onthouden aan dat deel van het bestem mingsplan Hoedekenskerke, waarin het mogelijk werd ge maakt tussen Boeiertweg 1 en 3 nog een woonhuis te bou wen. De Raad van State deed daarover gisteren een uit spraak. De gemeente Borsele wilde eerst wel, toen niet en daarna weer wel de bouw van een huis toestaan. Gedepu teerde staten onthielden echter goedkeuring aan de bouw omdat het huis te dicht bij een weidje en een stalletje met veel dieren zou komen. BRESKENS - De reddingsboot Zeemanshoop van de Ko ninklijke Nederlandse Redding Maatschappij uit Bres- kens heeft gisterochtend twee sportvissers hulp geboden in het ankergebied Wielingen Noord bij Breskens. De mannen bevonden zich op de sportvissersboot No Fear uit Temeuzen. Zij kwamen in de problemen toen de ankerka bel in de schroef van de boot draaide. Het vaartuig lag dus in feite voor anker aan de schroef van de boot. De Zee manshoop sleepte het jacht naar de haven van Breskens, waar een duiker de tros uit de schroef haalde. MIDDELBURG - De rechtbank in Middelburg heeft giste ren een 45-jarige inwoner van Axel voor het plegen van een overval in zijn woonplaats op een filiaal van Blokker veroordeeld tot twee jaar gevangenisstraf, waarvan acht maanden voorwaardelijk. Daarnaast moet hij onder toe zicht blijven van het Zeeuws Consultatiebureau voor Al cohol en Drugs. De man bedreigde op 21 september in de winkel een 21-jarige verkoopster met een wapen, nóta be ne op haar eerste werkdag. Hij dwong haar geld uit de kassa te geven. De buit bedroeg 157 euro. Dat geld zou de overvaller nodig hebben om een drugsschuld af te lossen. VLISSINGEN - De Lokale Partij Vlissingen (LPV) wil dat ook in de Singel het huisvuil ondergronds wordt opge slagen. Fractievoorzitter W. Hirdes vraagt het college daarvoor op korte termijn geld beschikbaar te stellen. Aan de evenkant van de Singel zijn veel bovenwoningen. Die hebben vaak geen schuur of een andere plek waar het huisvuil neergezet kan worden, in afwachting van de vuil- nisdienst. De bewoners kunnen hun zakken alleen kwijt op het balkon. Vooral in de zomer is dat geen pretje. De LPV wil dat het college serieus kijkt naar het probleem. Mochten de ondergrondse containers niet op korte ter mijn geplaatst worden, dan is het volgens Hirdes ook mo gelijk om in de zomer het afval vaker op te halen. Kees Dorrepaal in zijn lege vuurwerkbunker, die ook de komende dagen leeg blijft. De eigenaar van Het Feesthuis in Goes kreeg van de gemeente geen toestemming om vuurwerk te verkopen. foto Willem Mieras door Luc Opgei meer vuurwerk dan gedurende de laatste drie dagen van vorig jaar. In de drie filialen van Intratuin die ook vorig jaar vuurwerk ver kochten, is de verkoop volgens een woordvoerder dit jaar bijna verdubbeld ten opzichte van 2003. De Branchevereniging Consu mentenvuurwerk Nederland ver wacht ondanks de nieuwe, stren gere regels niet dat er dit jaar minder vuurwerk wordt ge kocht dan in 2003. pagina 21 drie dagen tussen knallers door Mieke van der Jagt WISSEKERKE - De Belangenor ganisatie Aanwonenden Spoor lijn (BAS) heeft de gemeenten langs de spoorlijn een ultima tum gesteld. Ze moeten ten laat ste op 10 januari een beschik king afgeven over een handha- vingsverzoek van BAS. Gebeurt dat niet, dan gaat de BAS bij de Raad van State een voorlopige voorziening vragen. Het was op grond van een ande re uitspraak van de Raad van State dat de bewoners langs de spoorlijn in Goes, Kapelle en Reimerswaal de gemeenten ver zochten Prorail, de exploitant van de rails, te dwingen minder herrie op de rails toe te laten. De hoogste bestuursrechter be paalde dat de gemeente be stuursdwang mag opleggen aan Prorail, dat veel meer goederen vervoer op de rails toelaat dan het vergund is. De gemeenten staken de koppen bij elkaar en gaven, naar goed bestuurlijk gebruik, Prorail eerst de gelegenheid de zaak op een normale manier in orde te brengen. Het bedrijf legde de meningen naast zich neer en in middels is een nieuw handha- vingsverzoek naar de gemeen ten gegaan. P. Gruijters van de BAS: „Krij gen we briefjes terug dat ze, de ene binnen zes weken, de ande re binnen twee maanden, zullen reageren. Maar de wet stelt dui delijk dat de gemeente in zo'n geval binnen vier weken een be schikking moet hebben afgege ven. Die vier weken zijn inmid dels verstreken." Nu wil het be stuur van de BAS, mede gelet op de feestdagen, niet al te verve lend doen. „We hebben er een dikke week bijgedaan, tot 10 ja nuari hebben de gemeenten de tijd. Hebben we dan nog geen duidelijk antwoord dan gaan we naar Den Haag", aldus Gruij ters. Met een verzoek om een voorlopige voorziening wil de belangenorganisatie de gemeen te dwingen om Prorail bestuurs dwang op te leggen. Bijvoor beeld het betalen van een dwangsom voor elke trein die er te veel over het spoor rijdt. MIDDELBURG - De Middel burgse politierechter M. Klaren- beek heeft gisteren een 28-jari- ge Vlissinger conform de eis voor dealen in cocaïne veroor deeld tot drie maanden cel. In de strafmaat werd verzet tegen politie en de heling van een fiets meegenomen. Het drugsgeld (500 euro) en een mobieltje werden verbeurd ver klaard. De man sloeg 30 novem ber op de vlucht toen twee re chercheurs in burger hem wil den aanhouden. Een van de agenten had hij door de hand schoen heen in zijn vinger gebe ten. De Vlissinger zei zich er niets meer van te herinneren. De politie kreeg 30 november klachten binnen over drugsover last in Vlissingen. Twee agenten in burger observeerden poten tiële dealers in en rond de Bone- dijkestraat. Vooral Antillianen hielden zich op in die buurt. Uit observaties en getuigenverkla ringen werd duidelijk dat ver dachte een van de dealers was. kig komt het stel in de Goese prunus maar uiterst zelden van zijn plek, laat staan dat het buitenge bied en landbouwgewassen worden aangedaan. Ze hebben al jaren de ophokplichtperiode over leefd en waarschijnlijk lukt het ook wel tot 15 ja nuari 2005. Dan is de lente ook meteen wat dich terbij. foto Willem Mieras Die vader en moeder uit Mid delburg zijn er onlangs achter gekomen dat hun vierjarig zoontje toch wel heel slecht te gen zijn verlies kan. Laatst deed de jongen in zijn eentje een spelletje en zelfs toen speelde hij vals.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 27