zc tevredenheid over wijkbezoeken exclusief Celstraf voor stelen drank Gemeente steekt stokje voor vuur werk verkoop Grondwaterpeil bij theater herstelt zich OPTIEK b.v. Dieven zetten lamp na half jaar terug op graf uilege maakt resultaten bekend van fietstocht door wijken ^Gelukkig 2005 Fietser gewond bij botsing LPV wil containers in Singel Celstraf voor overval in Axel Inbreker moet cel in Vlissinger moet cel in voor dealen in cocaïne Winnen ictie: 0113-315649 jzc.nl :redactie@ pzc.nl is 31, 4460 AA Goes [tentie-exploitatie: en Midden-Zeeland: 0113-315520; s-Vlaanderen: 0114-372770; paal: 020-4562500. iderdag 30 december 2004 editie Walcheren ook op uw sterkte leverbaar RUDY PROJECT Technically Coo!Eyewear' dealer FOCUS NIEUWE BURG 9 MIDDELBURG TEL. 01 18-625310 irNadia Berkelder USSINGEN - Op tweede rstdag stond hij er ineens ter. De lamp die negen maan- geleden werd gestolen op Noorderbegraafplaats in Issingen was terug, lamp stond op het graf van de zoon van Willie Beek. Hij verdween ruim een week nadat ze hem er had achtergelaten. Vorige week vertelde ze in de PZC dat op de begraafplaats re gelmatig spullen worden gesto len. Bovendien hangen er 's avonds en 's nachts mensen rond bij het wachthuisje. Er wordt drugs gebruikt en alco hol gedronken. „Tot onze stomme verbazing za gen we onze eigen lamp terug staan", zegt Jan Dane, de vriend van Beek. „Hij stond bij de steen, aan de zijkant. Ik heb hem maar mee naar huis geno men en schoongemaakt." Dane is er van overtuigd dat het om dezelfde lamp gaat. Het was een exemplaar op zonnecellen. „Ik zag het aan de batterijen die erin zaten. Ook het knopje was precies hetzelfde." Dane denkt dat de lamp is mee genomen door iemand uit de buurt. „Dat is geen junk ge weest of een dakloze. Ik denk dat iemand dat ding voor zich zelf heeft meegenomen en nu in eens wroeging heeft gekregen. Er zijn toch nog wonderen in de wereld." iAb van der Sluis SSINGEN - De gemeente jngen, maar ook de bewo- i,zijn tevreden over de wijk- leken die het college dit jaar 4t aan vier wijken en dor- burgemeester en de vier öuders fietsten door de vergezeld door vertegen- Jigers van de buurtvereni- (en of wijkcomités en men- die zich spontaan aansloten, was om eens met eigen te zien welke problemen er b op straat. Wethouder P. der Maden (verkeer) vindt rijkbezoeken voor herhaling Jroot Lammerenburg kreeg je een aantal bekende lemen te horen, zoals hon- oep, te hard rijden, jonge- rerlast en slechte wegen, aantal van de kritiekpunten ngepakt. et grasveld bij de apparte- en Anna Blamanlaan/Josi- sulinglaan en bij de gras- ik van de Rietkraag zijn bor- "aatst. In 2005 krijgt ingen ook zeven bijzondere ffingsambtenaren die ook en kunnen bekeuren als zij hond uitlaten op plekken dat niet is toegestaan. In (Advertentie) inA naar B met het OV? Bel 0900-9292 (Advertentie) I vanavond vanaf 17.30 uur IjBrasseriemenul I Mosterdsoep en boerenkool '1 (naar keuze vegetarisch) en l ^roomsoesjes 12,50 of 10,00 (vegetarisch menu) i reserveren: 0118 - 886 866 1 in de Directiekamer Schilders van I de overkant Vlaamse en Zeeuws- i Vlaamse schilderijen alle medewerkers van De Drvkkery Boekhandel 't Spui 1 Scudieboekwinkel De r Ruiter Fanoy i Hogeschoolwinkel De 5| Ruiter Fanoy 'I Westerschelde ROC De Ruiter Fanoy j I De Gecroonde Liefde wensen u een ,1 zondag 2 januari Geen Koopzondag bekijk ook onze website 1 vwvw.drnkkeriimiddelburg.nl Lammerenburg zijn maatrege len getroffen om automobilisten te dwingen langzamer te rijden. Een aantal wensen ging niet in vervulling. Zo krijgt het schel penpad langs de Zuidbeekseweg geen tegels. Het college heeft wel beloofd elk jaar nieuwe schelpen neer te leggen op het pad. In het eerste kwartaal van volgend jaar wordt het slechte wegdek op het kruispunt Wickenburg, Bonenburg, Lange- leenweg en Doornenburg opge knapt. In het Middengebied kon het grootste kritiekpunt ook niet meteen worden uitgevoerd. Be woners klagen over de onveilige verkeerssituatie op de kruispun ten van de President Roosevelt- laan. Aanpak Secretaris A. de Pagter-Bonne- veld van buurtcomité Middenge bied: „Daar wordt elk jaar over gesproken." Het college wil de weg volgend jaar aanpakken. De Pagter-Bonneveld vindt de wijkbezoeken overigens een goed idee. „Mensen uit de wijk komen zo toch vlugger naar het college toe om vragen te stellen. Voor veel mensen is het stad huis toch nog een drempel. Ook voor het college is een wijkbe- zoek goed. Dan weten ze ook waar wij het over hebben." Eén, grote ergernis is niet opge lost. Nog te vaak blijven in het Middengebied de vuilnisbakken te lang buiten staan. Het college erkent het probleem. Bij de her inrichting van het Middenge bied wordt bekeken of het moge lijk is het huisvuil ondergronds op te slaan in containers. Het Dorpsplatform Oost-Sou burg is bij monde van voorzitter C. Nagelhout tevreden over het wijkbezoek. „Zien doet meer dan iets op papier zetten", zegt ze. „Wij hadden een hele was lijst van punten." Ingang Kort na het wijkbezoek werd de ingang bij de Aldi verplaatst meer richting de Vlissingse- straat in. Ook de stoep, die ter plekke smal en aflopend was, is aangepast. „Ik ben ervan over tuigd dat het langer had ge duurd als het college niet was langs geweest. Wat mij betreft mogen ze elk jaar langs komen." Ook wethouder Van der Maden zegt dat het goed is om eens op andere manier met de Vlissin- gers in contact te komen. „An ders ben je afhankelijk van wat je bijvoorbeeld van je ambtena ren krijgt aangeleverd. Nu heb ben we zelf de fiets gepakt en zijn we door de wijken gereden. Heel nuttig. Een aantal zaken hebben we meteen kunnen aan pakken. Andere dingen moeten eventjes wachten." Als het aan Van der Maden ligt, pakken zijn collega's en de burgemeester vol gend jaar weer de fiets. „Ook als er niets aan de hand is, heb je toch een gezellig praatje." Per koerier werd vuurwerk naar de winkel gebracht van John Hogeweg in Oostkapelle. Om half drie 's middags verbood de gemeente verdere verkoop. foto Ruben Oreel door Wendy van den Hurk OOSTKAPELLE - Tot half drie gistermiddag reden vrijwillige koeriers van John Hogeweg tus sen zijn winkel aan de Dorps straat in Oostkapelle en de vuur- werkloods, een eindje verderop. Totdat de gemeente aanklopte. Wel, niet, wel, niet. Zoals hij al 24 jaar deed,,zou ondernemer Jo hn Hogeweg.ook dit jaar in zijn winkel vuurwerk verkopen. Buurtbewoner A. Kodde stak daar met een rechtszaak een stokje voor. Die vond verkoop in strijd met het bestemmings plan en vreesde voor overlast van mensen die hun vuurpijlen komen ophalen voor zijn voor deur aan de Ambachtsstraat. De rechter gaf hem gelijk. Maar Hogeweg had een nood plan. Vuurwerk in de loods op slaan mag wel en verkoop in de winkel ook, dacht hij, dus hij be dacht dat het vuurwerk zou wor den vervoerd tussen loods en winkel. Zo zou hij toch nog drie dagen vuurwerk aan de man kunnen brengen. Op de eerste handelsdag; gisteren, stonden klanten al vroeg aan de deur voor hun vuurwerk. Tot half drie. Toen stapte een opsporings ambtenaar van de gemeente Veere de winkel binnen. „Of ik wilde stoppen met de ver koop. Het zou illegaal zijn. Na tuurlijk hield ik in mijn achter hoofd dat dit kon gebeuren, maar ik wilde mijn klanten niet teleurstellen, dus ik heb het ge woon geprobeerd." Tevergeefs dus. Volgens wethou der Bostelaar was de verkoop ju ridisch gezien illegaal. „De loods en de winkel worden als één inrichting beschouwd en dat had de rechter verboden. Bo vendien heeft Hogeweg geen ver gunning voor het vervoer van vuurwerk. Het is sneu voor hem, maar het is niet anders." De vuurwerkverkoper reageer de gelaten op het gemeentelijk bezoek. „Anders zouden ze de deur verzegelen en mij een boe te opleggen. Dan stop ik liever. Mijn klanten stuur ik nu maar naar mijn collega in Westkapel- le. Dan kan die er nog van profi teren." Een tweede lading van duizend kilo heeft Hogeweg nog net weten te annuleren. In die ruim vijf uur heeft hij nog zeker 400 klanten aan vuurwerk kunnen helpen. Op een voor beeldtafel kozen zij de knallers naar keuze uit. Een briefje met daarop de bestelling ging vervol gens mee met de helpers. Een van hen was Dick den Hoed. Met zijn oude Opel Kadett sta tionwagon sjeesde hij door de straten van het dorp. „Dit is al mijn 34e ronde en dat terwijl we nog geen drie uur bezig zijn." Naast Den Hoed beschikte Hoge weg over nog vijf koeriers, ver deeld over drie dagen. Stuk voor stuk vrijwilligers en bijna allemaal collega-ondernemers uit de Dorpsstraat. „Je kunt ons solidair noemen", aldus Den Hoed, die voor Hoge weg zijn atelier aan de overkant van de Dorpsstraat een aantal dagen zou sluiten. „Maar het is ook zo oneerlijk. John heeft voor tienduizenden euro's aan zijn loods verspijkerd om het vuurwerk veilig te kunnen op slaan. Het is perfect geregeld en dan stort de hele handel in el kaar door één iemand. Smerige praktijken zijn het." Corruptie Over die iemand had Den Hoed zo zijn eigen gedachten. „Cor ruptie. Die man heeft geld aan geboden voor de grond waarop de loods staat. Als je verkast, praten we nergens meer over, heeft hij tegen John gezegd. En die noemt zich dan christen." Aangekomen bij de loods bleek de stress die bij het vrijwilligers werk komt kijken. Den Hoed spurtte door de loodsen, op weg naar de bunkers waar bestelling 124 op hem lag te wachten. Daar raapten Hogewegs schoon ouders de bestellingen bijeen. Je kunt zeggen dat ze de vuurwerk opslag coördineerden, voor zo ver dat mogelijk was met 1000 kilo aan ontploffingsmateriaal. „Niet roken in de loodsen", jouwde grootvader zijn klein zoon nog toe. „Dadelijk komt de brandweer en kunnen we alsnog onze spullen pakken." Dat ge beurde dus ook. Winkelklanten stonden perplex te kijken toen Hogeweg om half drie de bor den 'vuurwerk te koop' weghaal de. „Ze zijn boos, vooral de jeugd. Niet op mij, maar op dege ne die dit heeft veroorzaakt. Ik denk dat de heer Kodde met oud en nieuw zijn huis maar beter kan verlaten." De vuurwerkhandelaren die nog wel vuurwerk mogen verkopen, hebben op de eerste verkoopdag goede zaken gedaan. Winkelke ten Halfords verkocht alleen al gisteren meer vuurwerk dan ge durende de laatste drie dagen van vorig jaar. In de drie filialen van Intratuin die ook vorig jaar vuurwerk verkochten, is de ver koop volgens een woordvoerder dit jaar bijna verdubbeld ten op zichte van 2003. De Branchever eniging Consumentenvuurwerk Nederland verwacht ondanks de nieuwe, strengere regels niet dat er dit jaar minder vuurwerk wordt gekocht dan in 2003. pagina 21 drie dagen tussen knallers door Aector Dooms MIDDELBURG - Een 34-jarige man uit Vlissingen pleegt regel matig winkeldiefstallen om in zijn alcoholverslaving te voor zien. Het dwangmatige gedrag van de Vlissinger kwam gisteren op de zitting van de Middelburg se politierechter nog eens sterk tot uiting. De zucht naar alcohol moest ver dachte bekopen met vijf weken gevangenisstraf, waarvan een week voorwaardelijk. De man werd 3 december in Vlissingen opgepakt voor het stelen van blikjes bier bij de supermarkt. Nadat de man nog maar net was vrijgelaten kon hij geen weer stand bieden aan zijn drang om bij een slijterij twee flessen jene ver te stelen. Bij de achtervol ging door het personeel vluchtte hij een parkeergarage in. Daar gooide hij de flessen weg en viel hij. Na zijn aanhouding werd hij vastgezet. De man is al sinds zijn zeventiende jaar verslaafd VLISSINGEN - Een fietser (70) is gewond geraakt bij een aanrijding op de Gildeweg in Vlissingen. De man werd aangereden door een 30-jarige automobilist uit Arnemui- den. Die gaf de fietser geen voorrang toen hij de parkeerplaats bij Albert Heijn afreed. De fietser is naar het ziekenhuis gebracht. VLISSINGEN - De Lokale Partij Vlissingen (LPV) wil dat ook in de Singel in Vlissingen het huisvuil onder gronds wordt opgeslagen. Fractievoorzitter W. Hirdes vraagt het college daarvoor op korte termijn geld beschik baar te stellen. Aan de evenkant van de Singel zijn veel bovenwoningen te vinden. Zij hebben vaak geen schuur of een andere plek waar zij hun huisvuil kunnen neerzetten in afwach ting van de vuilnisdienst. De bewoners kunnen hun zak ken alleen kwijt op het balkon. Vooral in de zomer is dat geen pretje. De LPV wil dat het college serieus kijkt naar het pro bleem. Mocht het niet lukken om op korte termijn onder grondse containers te plaatsen, dan is het volgens Hirdes misschien ook mogelijk om in de zomer wat vaker het af val op te halen. MIDDELBURG - De rechtbank in Middelburg heeft giste ren een 45-jarige inwoner van Axel voor het plegen van een overval op een filiaal van Blokker veroordeeld tot twee jaar gevangenisstraf, waarvan acht maanden voor waardelijk. Daarnaast moet de Axelaar onder toezicht blijven van het Zeeuws Consultatiebureau voor Alcohol en Drugs. De man bedreigde op 21 september in Axel in de winkel een 21-jarige verkoopster, nota bene op haar eerste werkdag, met een wapen en dwong haar geld uit de kassa te geven. De buit bedroeg 157 euro. Dat geld zou de overvaller nodig hebben gehad om een drugsschuld af te lossen. MIDDELBURG - De rechtbank in Middelburg veroordeel de gisteren een 25-jarige Duitser uit Bad Harzburg voor het plegen van woninginbraken in Hulst en Venlo en de diefstal van een auto tot tien maanden cel. Met de gesto len auto was de Duitser naar Zeeuws-Vlaanderen gere den. Daar brak hij in Hulst op klaarlichte dag in en nam uit de woning een camera weg. door Nadia Berkelder MIDDELBURG - Het grondwa terpeil in de omgeving van het theater in Middelburg is weer bijna terug op het oude niveau. Het waterpeil was gedaald na dat het water uit de bouwput was gepompt. Via de wanden van de bouwput liep het grondwater in de omge ving weg. Daarop besloot de ge meente om de put weer te vullen met water. Dat lijkt nu effect te hebben, aldus gemeentelijk pro jectleider J. Lievense. „Het grondwater staat bijna weer op het oude peil." Omwonenden maken zich zor gen over de grondwaterstand. Als die te ver daalt, bestaat de kans dat huizen verzakken. Vooral als het om oude huizen gaat, die niet zo goed gefun deerd zijn als moderne wonin gen. Belangenvereniging Van A tot Z dreigde vorige week met een kort geding om de gemeente te dwingen de put weer vol te la ten lopen. Dat dreigement is niet uitgevoerd, omdat de ge meente zelf besloot in te grij pen. Uit een brief aan de gemeente raad blijkt dat nog niet hele maal duidelijk is welke finan ciële tegenvallers zich nog kun nen voordoen bij de bouw van het theater. De raad had, onder leiding van de PvdA, gevraagd om een overzicht van de risico's, zowel financieel als bouwkun dig. Financiële tegenvallers kun nen zich bijvoorbeeld voordoen bij conflicten met de aannemer over stelposten. Om tegenval lers op te vangen is nauwelijks nog geld beschikbaar. De exploitatie van het theater is nog niet rond. Halverwege vol gend jaar krijgt de gemeente raad een plan voorgelegd. Pas dan zal duidelijk worden hoe be staande en eventueel nieuwe te genvallers worden opgevangen. Zo is er nog steeds geen oplos sing voor het tekort dat ont stond toen de raad besloot de Kloveniersdoelen niet te verko pen. De opbrengst daarvan had bestemd moeten worden om de exploitatie te kunnen financie ren. door Aector Dooms MIDDELBURG - De Middel burgse politierechter M. Klaren- beek heeft gisteren een 28-jari- ge Vlissinger conform de eis voor dealen in cocaïne veroor deeld tot drie maanden cel. In de strafmaat werd verzet tegen politie en de heling van een fiets meegenomen. Het drugsgeld (500 euro) en een mobieltje werden verbeurd ver klaard. De man sloeg 30 novem ber op de vlucht toen twee re chercheurs in burger hem wil den aanhouden. Een van de agenten had hij door de hand schoen heen in zijn vinger gebe ten. De Vlissinger zei zich er niets meer van te herinneren. De politie kreeg 30 november klachten binnen over drugsover last in Vlissingen. Twee agenten in burger observeerden poten tiële dealers in en rond de Bone- dijkestraat. Vooral Antillianen hielden zich op in die buurt. Uit observaties en getuigenverkla ringen werd duidelijk dat ver dachte een van de dealers was. aan alcohol. Volgens zijn raads man H. Goedegebure drinkt hij elke dag vier flessen port en tien halve liters bier. De man heeft geen werk en geen uitkering en leeft op straat.Hij vertelde be reid te zijn om antabus te slik ken om van zijn verslaving af te geraken. De man komt morgen vrij, omdat hij dan de straf in voorarrest heeft uitgezeten. zeeuwse almanak Die vader en moeder uit Mid delburg zijn er onlangs achter gekomen dat hun vierjarig zoontje toch wel heel slecht te gen zijn verlies kan. Laatst deed de jongen in zijn eentje een spelletje en zelfs toen speelde hij vals.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 11