rerneuzen schuift met kazernes kerstopruiming EC PZC Muzikale wereldreis in Zaamslag Politiek Terneuzen dubt over casino tot 50% korting V- Getuigenis vriendin redt tweetal life garden Echtpaar Blaeke was tijd ver vooruit 13 krschikking en nieuwbouw brandweerposten binnen gemeente Apparatuur weg uit auto's Fransman bestraft voor ongeluk Hulst moet sneller antwoorden Eén uitgang voor vrachtwagens dinsdag 28 december 2004 dtené Hoonhorst REUZEN - Burgemeester ioiiink hoopt dat de Terneu- c brandweer binnen afzien- tijd over enkele nieuwe ka- nes beschikt. Met een beetje ik heeft het korps binnen jaar een nieuwe kazerne op aritsfort, waarna de eerder um sproken fusie tussen de psen van Philippine en Hoek ns kracht wordt. au Terneuzense college hoopt a volgend jaar overeenstem- te bereiken over de huur een nieuwe brandweerkazer- vor het korps van Zaamslag de Bedrij venstraat in dat i Het is de bedoeling dat de guurder, aannemersbedrijf "igenda Gregoriuscentrum, 13.30 uur: Bil en biljarten; De Halle, 14.00 Kaarten, biljarten; 14.45 uur: Koers- frefpunt, 10.00 uur: Knutselen; tuur: Kaarten, biljarten en sjoelen; SKENS - Handelshaven, 10.30 uur: ^arrangement; K (GE- Malpertuus, 13.30 uur: KBO tjansen, zingen en biljarten; Café •oubadour, 14.00 uur: Kaarten; lAUW - Gemeenschapshuis, 13.15 (BO kaarten jokeren; IEDE - De Twee Duiven, 21.00 uur: vertellingen; li-De Lovenhoek, 9.30 uur: SWO kaarten, gymnastiek; 13.30 Handwerken; fl WACHT De Vlaschaard, 13.00 Biljarten; 13.45 uur: Gymnastiek; 87,19.00 uur: Creatieve bijeen- M-NAMEN - Café Sint Cecilia, luur: Kaarten; IISSE - Hof ter Nesse, 19.30 uur: IVAN GENT - 15.30 uur: Crea club shnika 10; De Drie Gehughten, 19.30 uur: lingo; UANSTEEN - De Warande, 13.00: ten; IEUZEN De Veste, 10.30 uur: mastiek; 13.30 uur: Handwerken, -*8n biljarten; 19.00 uur: Linedan- iSuurthuis de Hoeve, 9.30 uur: Yo- H30uur: Biljarten; 't Schelpenhoek- iCO-18.00 uur: Jeugdcentrum Meet- iELWAARDE - 't Gelaag, 13.30 (aarten; iïDORPE - Concordia, 13.30-16.30 (BO koersbal; ïïEEKACT/VITEITEN ictie voor ehoud kapel llaauwe Hoeve KILST - De leerlingen in de onderbouw van ba- Éschool De Nobelhorst in luist hebben actie gevoerd oor het behoud van de ka- dvan De Blaauwe Hoeve, jdens de kerstviering van onderbouw, die ook in kapel werd gehouden, leeg de Stichting Redt de iapel een bijdrage van II,70 euro. De kinderen idden op school een ster [maakt en die thuis voor. iet goede doel aan hun aders verkocht. Pastor lees van Geloof dankte de anderen en hun begelei- iers voor hun bijdrage. bezorgklachten: 800-0231231 pmaandag t/m vrijdag ge iende de openingstijden; 8'erdagstot 12.00 uur edactie 5EUWS-VLAANDEREN "iilem Alexanderlaan 45 'ostbus 145 ®30 AC TERNEUZEN 0:0115-645769 0115-645742 [mail: redtern@pzc.nl önny van Gremberghe (hei) 'outBaremarl aymond de Frel «ié Hoonhorst ene van Stee (its Bakker (sport) eudeloo 16 ostbus 62 HULST el: (0114)372776 ax: (0114)372771 ■mail; redhulst@pzc.nl Ma van Doorsselaer tntrale redactie lipnspark 28 'ostbus 31 '60 AA GOES MÖ113)315500 (0113)315669 ■mail: redactie@pzc.nl NTERNET "yw.pzc.nl jltiail; web@pzc.nl Zegers, het pand geschikt maakt als kazerne. De oude brandweerpost aan het Plein, met de entree aan de Axelsest- raat, is te klein en voldoet niet aan de eisen van deze tijd. De hoofdkazerne in Terneuzen tenslotte voldoet ook niet aan de wettelijke eisen voor het mi lieu en de arbeidsomstandighe den (arbo). Aanpassing is niet di rect mogelijk. Huisvesting op een andere plek aan of in de om geving van de Mr. F. J. Haarman- weg zou het wenselijkst zijn. Lo- nink: „Een kazerne bij rijksweg N61 ligt te ver van het Terneu- zense centrum. De Haarmanweg ligt mooi tussen de stad en de rijksweg in." De beheerder van het Business Park heeft de voordelen van ves tiging op het voormalige Philip- sterrein al aangeprezen. Korps beheerder Lonink vindt die loca tie wel geschikt, maar durft niet te voorspellen of er een reële kans is dat de brandweer naar het bedrijvenpark verhuist. „We denken er als college over na, maar de planontwikkeling moet nog helemaal op gang komen. Bovendien is er nog geen budget voor een verhuizing gereser veerd, ook niet in meerjarenra mingen. Maar dat er binnen af zienbare tijd iets moet gebeu ren, staat vast. Als een ideale vestigingsplaats niet direct voor handen is, kan een tijdelijke lo catie misschien ook voor Terneu zen een uitkomst zijn." De gemeente Terneuzen onder houdt elf brandweerkorpsen op haar grondgebied. Als Philippi ne en Hoek naar Mauritsfort ver huizen, blijven er nog tien over. Het samengevoegde korps krijgt ook de eerste vei'antwoordelijk- heid voor het uitrukken bij onge vallen in de Westerscheldetun- nel. Na de herindeling heeft Ter neuzen gedacht aan inkrimping van het aantal korpsen. Door vast te houden aan inzet van vrijwilligers bij bestrijding van branden en hulpverlening bij on gevallen en door de uitgestrekt heid van het gebied, waren er echter nauwelijks korpsen te sa neren. Naast de samenvoeging van Phi lippine en Hoek had het Terneu- zense college de post Zuiddorpe willen schrappen. Na protesten van spuitgasten en belangenver enigingen uit het boekweitdorp besloot de gemeenteraad echter om het korps van Zuiddorpe in stand te houden. Zaamslag kan ook niet zonder eigen korps, vinden korpslei ding en gemeentebestuurders. „Maar of de kazerne in het dorp moet blijven, weten we nog niet. Dat is ook afhankelijk van de ontwikkelingen in de wijk Othe- ne. Door te huren, houden we een aantal opties op de langere termijn open. Zo kunnen we over tien of vijftien jaar altijd nog besluiten dat een nieuwe ka zerne bijvoorbeeld het beste tus sen Othene en Zaamslag kan ver rijzen", legt Lonink uit. Door de sporthal in Zaamslag klonken gisteren jungle-geluiden, gemaakt door Zaamslag-waterindianen. door Jean-Lou de Gucht ZAAMSLAG - Warmte, zon, glitter, gla mour, veren en pluimen. Dat zijn zo'n beetje de ingrediënten waar je aan denkt bij samba-muziek. Maar samba op de dag na Kerstmis, in Zaamslag? Met de - eveneens onvermijdelijke - dan sende blote meiden? Die blote meiden zijn er niet in de sport hal in Zaamslag. Maar het Braziliaanse sfeertje wél. Menno de Bruin, van de djembégroep Drums for Nature, is zo enthousiast dat hij het wel weet op te roepen. Dertig kinderen hangen ruim twee uur aan zijn lippen terwijl hij een verhaal vertelt over de Zaamslag-water indianen. Eerst moet er geoefend wor den. Bijvoorbeeld, hoe je samba-klan ken maakt met je trommel. De Bruin bouwt ondertussen het verhaal steeds verder uit en voegt meer instrumenten toe. Zoals een ei met balletjes erin. „En nu allemaal schudden" zegt hij. „Het lijkt wel een slang," zegt een van de kin deren. Hup, daar doet het volgende in strument zijn intrede: de kalebas. En ja wel, er lijkt zo langzamerhand een Bra ziliaans sfeertje te ontstaan in Zaam- slag. De Bruin gaat verder. „Ik heb junglege luiden nodig. Ik wil zomerse klanken uit Brazilië horen. Juist ja, zo moet het." Na een korte pauze kan het ver haal beginnen. Vaders en moeders van de kinderen zijn ondertussen naar de sporthal gekomen om hun kinderen aan het werk te zien. Het verhaal begint in het land van de slapende slangen. De kinderen liggen verspreid over de grond. De Bruin sluipt als een tovenaar door de hal en geeft een teken. „Nu verandert de tove naar de slangen in indianen." De kinde ren gillen en de zoektocht naar regen kan beginnen. Een zoektocht die de kin foto Wim Kooyman deren niet alleen door de jungle in Bra zilië voert, maar ook door Cuba, Noord-Amerika en Australië. En het eindigt allemaal in Australië. Daar gaat het regenen. Eindelijk, na drie jaar. En dankzij de Zaamslag-wa terindianen. Het optreden van De Bruin en de dertig kinderen eindigt met war me sambaklanken. Een zwak zonnetje schijnt door de ramen van de sporthal. Het is koud buiten, maar de muziek zorgt ervoor dat de kinderen toch een beetje het gevoel hebben dat ze een we reldreis door warme oorden maakten. „Prachtig", zegt een van de kinderen. „Dit was zo verschrikkelijk leuk. Dat wil ik meer doen." Daar sluit zijn klas genootje zich bij aan. „Het leek wel Bra zilië in Zaamslag." door René Hoonhorst TERNEUZEN - Burgemeester J. Lonink is blij dat verschillen de Terneuzense politieke par tijen zich sterk maken voor de komst van een Holland Casino naar Terneuzen. Hoe groter de politieke steun voor vestiging van een casino is, hoe meer kans Terneuzen maakt. De WD begon vorige week een offensief je nadat Lonink op vra gen van' de Terneuzense Onaf hankelijke Partij (TOP) ant woordde dat hij de kar niet trekt alvorens er een opdracht van de gemeenteraad ligt. De raad heeft eerder vastgelegd dat Terneuzen een uitsterfbeleid voor gokgelegenheden volgt. Meer dan de huidige twee auto matenhallen in Axel en Sas van Gent mogen zich niet binnen de gemeentegrenzen vestigen. WD-fractievoorzitter W. Broek- huysen verweet de burgemees ter vervolgens een 'slaafse hou ding' en een gebrek aan politiek inschattingsvermogen. Lonink: „Daar klopt natuurlijk helemaal niets van. Als college wisten we al lang dat Coördina tie en Management aan Holland Casino heeft laten weten dat on dernemend Terneuzen graag een casino ziet komen. Als dage lijks bestuur zien wij daar ook door Emile Calon MIDDELBURG - Bij binnen komst begroette hij politierech ter M. Meeuwisse met een jo viaal 'hoi'. Elke keer als er iets gezegd werd dat hem niet zinde, gaf hij ondanks opmerkingen van de rechter ongevraagd ant woord of een weerwoord, knipte met z'n vingers, zwaaide met een arm of maakte op een ande re manier zijn ongenoegen dui delijk. De 23-jarige Hulstenaar had vo rig jaar zomer, in iets meer dan een maand tijd, de bankreke ning van zijn zusje geplunderd. Met haar pas nam hij in totaal 3900 euro op en verduisterde vervolgens de afschriften. Hij is inmiddels met haar overeen ge komen maandelijks honderd eu ro terug te betalen. Zijn vader, die een aantal keren ongevraagd commentaar gaf, merkte vanaf de publiek tribune op dat dat te rugbetalen wel wat te lijden heeft onder de liefde van zijn zoon voor mooie auto's. Meeuwisse veroordeelde hem tot een werkstraf van 150 uur en een voorwaardelijke celstraf van drie maanden voor het be stelen' van zijn zusje. Officier van justitie L. Boogert had om 200 uur werkstraf gevraagd en een voorwaardelijke celstraf van twee maanden. Na de behandeling van die zaak kon de zoon blijven zitten en moest zijn vader ook plaatsne men op de stoelen voor de be klaagden. Vader en zoon waren afgelopen zomer namelijk be trokken bij een vechtpartij op camping De Vogel in Hengst dijk. De zoon vloog op de avond van de vierde juli twee kennis sen aan omdat een van hen op merkingen maakte over zijn vriendinnetje. Daarbij zou hij hen ook bedreigd hebben. De vader op zijn beurt zou een van de ruziemakers een klap hebben gegeven. Een getuige uit Terneuzen had hem zien uitha len. De klap zelf had ze niet ge zien. Vader en zoon reageerden uitermate fel toen die getuige dat verhaal vertelde. Pas na en kele waarschuwingen van Meeu wisse zwegen ze, maar lieten met gebaren duidelijk merken hoe ze over de verklaring van de getuige dachten. Dat was zo inti miderend dat deze, na haar ver klaring, aangaf liever de rechts zaal te verlaten dan de zaak uit te zitten. Een tweede getuige, de vriendin van de jonge Hulsten aar, stelde dat het een complot tegen haar geliefde was. Alle verklaringen waren op elkaar af gestemd om hem te pakken. Meeuwisse hechtte veel waarde aan die verklaring. Ze sprak de vader vrij en veroordeelde de zoon tot een voorwaardelijke boete van 250 euro. mogelijkheden om onze regiona le centrumfunctie meer invul ling te geven. Met het funpark als buurman, waarvan de komst ook pas is bekend gemaakt toen alles rond was, maken we zeker een goede kans. Maar het heeft natuurlijk niet veel zin om dat uit te dragen als de neuzen van het gemeentebestuur niet alle maal dezelfde kant op staan. Toen ik nog burgemeester was van Sas van Gent heb ik mijn lesje wel geleerd met de campag ne voor een outletcentrum. De zaken moeten eerst goed op de rails staan en natuurlijk moet er een zo groot mogelijke politieke meerderheid zijn alvorens we de publiciteit zoeken." Het is overigens nog allerminst zeker dat er een raadsmeerder- heid is voor de komst van een ca sino naar Terneuzen. Fractie voorzitter R. Bruggeman van de grootste coalitiepartij, het CDA, is het met TOP, VVD en Lonink eens dat een Holland Casino een andere uitstraling heeft dan een doorsnee-automatenhal. Maar of een Holland Casino daarmee ook welkom is, is voor het CDA van een heel scala factoren af hankelijk, stelde Bruggeman. De PvdA, de tweede coalitiepar tij met acht zetels, voelt hele maal niets voor een casino. „Een Holland Casino mag dan een keurig etablissement zijn, het werkt met hetzelfde geld en doet ook een beroep op gokver slaving." Advertentie Zondag 2 januari 2005 zijn wij GESLOTEN Tuincentrum Life Garden Hulst Absdaalseweg 70 4561 RE Hulst0114-313738 HULST - In de nacht van zondag op maandag is op de Paardenmarkt in Hulst een auto opengebroken. Uit de au to werd geluidsapparatuur met onbekende waarde wegge nomen. Tussen afgelopen vrijdag en gisterochtend werd in Hulst ook uit auto's op de Hulster Nieuwlandweg, de Bakkersstraat en het 's-Gravenhofplein de geluidsappara tuur gestolen. MIDDELBURG - Twee jaar na de aanrijding op de Trac- taatweg bij Ter-neuzen loopt de Bredanaar A. de Vos nog steeds met krukken. Hij hoopt eind volgend jaar volledig hersteld te zijn zodat hij weer normaal kan werken. De Vos was gisteren aanwezig bij de rechtszaak tegen de ver oorzaker van het ongeval, een 24-jarige Franse bouwvak ker. Die viel op de avond van de 7e november achter het stuur in slaap terwijl hij richting Terneuzen reed. Daarbij ram de zijn auto die van De Vos en zijn collega. Alle drie de betrokkenen raakten zwaar gewond. De Fransman kan sinds een jaar weer werken. De collega van De Vos heeft ook nog steeds problemen. Officier van justitie L. Boogert benadrukte dat bestuur ders scherp, alert en gezond moeten zijn als ze plaats ne men achter het stuur, „En als je voelt aankomen dat je in slaap gaat vallen, moet je stoppen en rusten." Hij eiste een boete van 1250 euro, ontzegging van de rijbevoegd heid (in Nederland) van zes maanden en drie wekenvoor- waardelijke celstraf. Politierechter M. Meeuwisse ging met hem mee. Wel ver laagde ze de boete tot duizend euro. PIULST - Het dagelijks gemeentebestuur van Hulst moet meer haast maken met het beantwoorden van brieven van bewoners. Veel brieven blijven te lang onbeantwoord lig gen, vindt een deel van de gemeenteraad. Vooral wethou der E. de Deckere kreeg in de vergadering van de gemeen teraad een behoorlijke schrobbering van met name de op positiepartijen Progressief Hulst, WD, Algemeen Belang en coalitiepartij PvdA. De Deckere 'komt om in het werk', voerde hij als excuus aan. Bovendien wil hij men sen op al hun vragen antwoord geven 'en over sommige za ken loopt nog overleg'. De raadsleden konden gedeeltelijk begrip opbrengen voor de noden van De Deckere, maar vroegen wel om betere dienstverlening'. Zo moeten brief schrijvers in elk geval een ontvangstbevestiging van hun epistel krijgen en is het ook niet verkeerd om mensen tus sentijds van ontwikkelingen op de hoogte te stellen. HULST - Vrachtwagens kunnen de binnenstad van Hulst alleen verlaten via de Frans van Waesberghestraat en de Gentsestraat. De plaatsing van paaltjes bij de restauratie van de Dubbele Poort zorgde er voor dat vrachtwagens nog wel via die poort de stad in kunnen, maar er niet meer uit. Dat is bewust gedaan, ter verhoging van de vei ligheid van fietsers en voetgangers, verklaarde wethouder E. de Deckere onlangs na een vraag van D. van Dam- me-Fassaert (PvdA). De paaltjes staan er ook om de poort te beschermen tegen aanrijdingen van te drieste automo bilisten. Piet Blaeke en Els Willems vierden gisteren hun zestigjarige brui loft. foto Wim Kooyman geldig t/m één week na plaatsing zolang de voorraad strekt door René van Stee AARDENBURG - Piet Blaeke en Els Willems leerden elkaar kennen tijdens de kermis in Draaibrug. Het was geen liefde op het eerste gezicht. Maar twee jaar later was het wel raak. „Ik ging 's zondags wel eens naar de dansmiddagen in het ca fé van haar ouwelui. En van het één kwam dus het ander", ver telt Piet. Na een jaar vaste - en dikke - verkering traden Els (80) en Piet (89) in het huwelijk. Gisteren vierden de geboren en getogen Aardenburgers hun zestigjarige bruiloft. Het echtpaar kreeg een zoon. Inmiddels is er ook een kleinzoon. Meer kinderen wil den Els en Piet niet. „We waren onze tijd ver voor uit. Meneer pastoor kwam wel eens langs om te vragen of er nog meer zouden komen, maar daar hebben we ons nooit iets van aangetrokken", zegt Els hardop lachend. Piet werkte lange tijd in de land bouw. De laatste tien jaar tot zijn pensioen was hij bouwvak ker. In zijn jonge jaren ging hij 's winters regelmatig bomen rooien om een cent bij te verdie nen. „Op het fietsje naar Bier vliet. Ik krijg het nog koud als ik eraan terugdenk", zegt hij huiverend. Els deed de huishouding. Zij zorgde ook voor Piets vader, ,bij wie het echtpaar was ingetrok ken in zijn woning aan de Heren weg. „Dat was dus best aanpo ten. Later is mijn vader in het zelfde huis bij ons ingetrokken. Voor hem hebben we ook tien jaar gezorgd", aldus Els. I Echte vakantiegangers waf-en Els en Piet niet. Er was nauwe lijks behoefte aan. Piet: „Lekker fietsen in de buurt deden we het liefste. En vergeet niet dat het geen beste tijd was. Armoede hadden we niet, maar geld over de balk smijten was er ook niet bij." Sinds twee jaar wonen Els |en Piet naar volle tevredenheid in hun aanleunwoning van verzor gingscentrum Coensdike. Iedere dag wordt er gekaart. Els be zoekt regelmatig de bingo in het zorgcentrum. Ook gaat zij maandelijks lcrul- bollen. Piet was veertig jaar dui venmelker. Nu is hij een fervent biljarter en hij trekt er nog regelmatig met de fiets op uit. Advertentie Inlijstwerk? Lijstenmakerij Gijzel Voor bedrijf en particulier; Bie/dingscsiraat 102A.442I BV Kapcljc Tel. 0113-342383, lax 0113-340044

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 41