terkenhof na zomer op de schop zc PZC Bad Hair Day timmert aan de weg Opeens word je gezien als dierenbeul Roparunners gaan weer voor estafette ,13 amping maakt plaats voor natuur ifankrijder Duitser verongelukt in Breskens Vlissinger in hoger beroep Fietsster gaat onderuit Vechtpartij in Goes Kritiek op plan kunstmuseum Hof spreekt man vrij van ontucht met stiefdochter agenda dinsdag 28 december 2004 fpjet Kleemans (JESSE - Het terrein van de tinalige camping Berkenhof ma de zomer van 2005 op de jp, De caravans zijn inmid- van het terrein verdwenen ir kabels, leidingen en zaken jet toiletgebouw moeten nog [jen gesloopt en wegge- jyoormalige kampeerterrein :ie Hogezoom tussen Renes- is Burgh-Haamstede ligt op overgang van het 'open' duin- naar het meer besloten ggebied. Voordat de 2,5 hec- ■grond in gebruik werd geno- ,als camping was het boom den elzenmeet. jferkenhof werd in 1999 aan- .xht door de Dienst Lande- Gebied (DLG) van het minis- evan Landbouw, Natuurbe- en Voedselkwaliteit. Dit ;de bedoeling het terrein op üjn terug te geven aan de na- van de Hogezoom met een zestig bied. Om de natuur zo min moge- der Meer naar schatting enkele 'graafsporen' binnen een half lige campingterrein binnen vier bezorgklachten: 800-0231231 pmaandag t/m vrijdag ge torende de openingstijden; üerdags tot 12.00 uur edactie chouweim-duiveland •achtweg 23a tostbus 80 izierikzee 10111-454647 tx: 0111 -454657 mail: redzzee@pzc.nl fhrcel Modde (chef) B Kleemans '•iPankow Soesman Lanting (sport) entrale redactie Itionspark 28 tostbus 31 <50 AA goes 1: (0113)315500 (0113)315669 wail: redactie@pzc.nl web@pzc.nl centimeter hoge aarden wal. Deze wal wordt plaatselijk ver breed en voorzien van een pick- nickplek van waar af bezoekers een goed zicht hebben op het ge lijk te verstoren, is gekozen voor het werken na het broedseizoen. Het werk gaat volgens secreta ris van de landinrichtingscom missie Schouwen-West E. van maanden in beslag nemen. „We gaan ervan uit dat we eind 2005 klaar zijn met het terrein Ber kenhof." Van der Meer verwacht dat de jaar al behoorlijk vervaagd zijn en de eerste 'pioniersplanten' zich er vestigen. Van der Meer gaat er vanuit dat de nieuwe natuur op het voorma tot vijf jaar tot volle wasdom komt. „Als je ziet hoe snel de Prunje zich heeft ontwikkeld, is dat denk ik een reële verwach ting." ichtingsvisie jat plan te kunnen uitvoe- wrdin 2001 een inrichtings- /oor de voormalige cam- rjn elkaar gestoken. Kort sa- gevat komt het er op neer die bebouwing wordt weg- ald, evenals wegen, kabels leidingen. Ook de haagbe- rondom de kampeer den is gerooid, is de bedoeling dat van het grote deel van het' terrein van vijf tot tien centi er wordt afgegraven, zodat g duingrasland ontstaat, jen dat duingrasland wordt stuk grond afgegraven tot iet duinzand met de bedoe- daar een natte duinvallei te ren. igtes tóe plekken wordt het ter- dot 70 centimeter diep ont- len en de verwachting is dat drie laagtes een fors deel liet jaar water zullen bevat- ide randen van het terrein it essen- en elzenhakhout en 1 wordt afgescheiden DPSKERKE - Een 28-jarige imobilist uit de gemeente re is gisteravond rond half Ibetrapt op rijden onder in- i san reed op de Middelburg- ij in Grijpskerke toen hij ge- toleerd werd door passeren genten. Hij moest een blaas- ondergaan en hieruit bleek hij ruim twee maal zoveel gedronken als toegestaan, aan kreeg een rijverbod van sur en een proces-verbaal. Advertentie Inlijstwerk? stenmakerij Gijzel Voor bedrijf en particulier «Tragsesiraai 102A, 4421 BV Kapclle lri.0! 13-342383. lax 0113-340044 Bad Hair Day tijdens de repetitie van een gevarieerd repertoire voor het nieuwjaarsfeest. door Ali Pankow ZIERIKZEE - Het moet een heel bijzon der festijn worden, de nieuwjaarspar-ty van Bad Hair Day zaterdag 8 januari in poppodium Brogrum in Zierikzee. Gita rist Arjen Zwart en toetsenist Roel Jan sen glunderen van voorpret als ze over de opzet van dit feest vertellen. Het gaat bij de leden van Bad Hair Day om twee dingen in het bijzonder: muziek maken waar ze zichzelf prettig bij voe len en het publiek een fantastische avond bezorgen. „Er kan de hele avond worden gedanst, ook tijdens de pauzes van de band", ver telt Zwart. Hij doelt op de tussentijdse optredens van DJ Bass Power Jeroen als de bandleden bij tijd en wijlen even op adem moeten komen. De groep trad het afgelopen jaar bij toeval al eerder met hem op. „Dat klikte zo goed dat we hem nu zelf hebben uitgenodigd", zegt Zwart. Hij en Jansen spelen al zo'n twintig jaar samen in tal van verschillende forma ties. „We zijn een soort muzikale Siame se tweeling", grapt Jansen doelend op de ervaringen in groepen als Check it Out! in drie verschillende samenstellin gen, Magnum, Doris Day en andere stukken en nu al weer twee jaar Bad Hair Day. Deze groep légt zich toe op covers, oftewel op hits uit de afgelopen dertig jaar in het pop-, rock- en dance- repertoire. 'Bad Hair Day covert aan de weg' prijkt er dan ook op hun website. „In feite biedt ons repertoire de optel som van alle stijlen die we in die voor gaande formaties hebben gespeeld", zegt Jansen. Zwart vult hem aan: „We streven er naar met onze covers zoveel mogelijk de oorspronkelijke uitvoering te benaderen. Dat is misschien artistiek niet zo spannend, maar het is toevallig wel wat het publiek nu eenmaal graag hoort. Waarschijnlijk hebben wij dan ook veertig optredens tegenover drie keer repertoire. Terwijl dat bij sommige andere groepen andersom is." Volgens de gitarist ontleent Bad Hair Day zijn meerwaarde aan het goed uitgebalan ceerde samenspel. „We zijn geen van allen virtuozen, maar zitten met elkaar goed op dezelfde golflengte, zowel wat muziek maken als performance be treft", zegt Zwart. Bruiloften Het motto van de groep is We know how to party. Bad Hair Day is dan ook veel gevraagd voor tal van verschillen de evenementen: bedrijfsfeesten, zeilfes- tijnen, havendagen, koninginnedagvie ringen en 'de leukere' bruiloften. Met dat laatste bedoelen Zwart en Jansen dat zij niet het ouderwetse repertoire van 'Daar bij de waterkant' brengen. „Daar zijn we het liefst ook heel duide lijk in, want het is voor niemand leuk als een band op je feest speelt met een repertoire waar je helemaal niet van houdt", zegt Roel. Hij adviseert elke foto Marijke Folkertsma boeker voor een optreden dan ook eerst even te komen luisteren voordat een de finitieve overeenkomst wordt gesloten. De bandleden willen hun muziek- en feesttalent ook bewijzen tijdens de nieuwjaarsparty in Brogum. Een eerder succesvol optreden op dit poppodium bracht hen op het idee het initiatief te nemen tot dit festijn. De organisatie er van wordt gedeeld met vrijwilligers van Brogum. De zaal gaat zaterdag 8 januari om 21.00 uur open. Ongeveer een half uur later begint Bad Hair Day met het eer ste nummer. De volledige formatie be staat naast Zwart en Jansen uit Michel van de Doe (basgitaar), Collin Hoondert (drum), Annemiek Schwitter (zang) en Eric van Schaik (zang). Verder verlenen de gastmuzikanten Rinus Zuidweg en Hans Goemans dit keer hun medewer king. Belangstellenden kunnen voor de voor verkoop van kaarten terecht bij Van de Krieke aan de Mol en Komen Passen aan de Melkmarkt. De eerste honderd kaarten zijn overigens reeds van de hand. door Rob Paardekam GOES - Op het ene moment ben je olifanten aan het redden in Afrika en drie maanden later word je in Nederland voor die renbeul uitgemaakt. Wolter Kos ter (57) uit Goes kan er over mee praten. Koster kwam enkele jaren gele den, toen hij afzwaaide bij de luchtmacht, terecht bij Zeeland Airport, beter bekend als vlieg veld Midden-Zeeland. Daar werd hij al snel opgezadeld met het 'zwanenprobleem'. Op het vliegveld zitten regelmatig knob belzwanen die bij het landen en opstijgen van vliegtuigen niet willen wijken. De provincie verleende het vlieg veld onlangs een vergunning om in het uiterste geval een paar zwanen per jaar af te schieten om voor een schrikeffect bij de andere zwanen te zorgen. Een berg aan kritiek was het gevolg. „Dat de dierenbescherming ons hierover aanspreekt kan ik be grijpen", zegt Koster. „Maar een kerstkaart die ik kreeg, ver baasde me toch wel heel erg." Een vrouw, die Koster helemaal niet kent, scheef daarin: 'a.u.b geen jachtgeweren, vrede op aar de, ook voor onze mooie zwa nen.' Daarbij had ze ook nog een foto van een stel zwanen ge daan. „Ze had er echt werk van gemaakt", zegt Koster, die best onder de indruk zegt te zijn. „Ik dacht meteen: zo sta je in Nami bië de olifanten te redden en zo wordt je min of meer uitge maakt voor dierenbeul." In okto ber zat de Goesenaar zo'n drie weken in het nagenoeg onbe woonde woestijnlandschap van Namibië voor de Elephant Hu- man Relations Aid (EHRA). Dat is een organisatie die zich ten doel stelt om olifanten weer sa men met de mensen te laten le ven in plaats van ze op te slui ten in reservaten. Ze doet dat door het beschermen van drink waterinstallaties tegen olifan ten. „Zo'n beest ruikt water van twee kilometer afstand", vertelt Koster. „Als ze dan bij de bron aankomen, maar er blijkt geen water meer te zijn, vernielen ze de installatie. Daar worden de boeren natuurlijk door gedu peerd, en dan nemen ze wraak op de olifanten." Samen met een gids en zeven an dere West-Europeanen trok Kos ter de binnenlanden van Nami bië in om een watermolen te her stellen, de waterbassins van een waterafstotende laag te voor zien en een muur te bouwen, waardoor de olifanten de instal latie niet meer kunnen slopen en dus vredig kunnen samenle ven met de weinige mensen die in het gebied wonen. De watermolen was snel ge maakt en de dieren wisten die snel te vinden. „Opeens kwa men er uit het niets een heleboel geiten die zich laafden aan het water", lacht Koster. „Een dag later stond er ook een stel runde ren. Kennelijk kunnen die het water ook van grote afstand rui ken." Een heleboel zaken hebben in- Wolter Koster leest een boek over olifanten. De Goesenaar is onlangs naar Afrika geweest om olifanten te redden. foto Dirk-Jan Gjeltema druk op Koster gemaakt. De to tale duisternis bijvoorbeeld, want als het daar donker is, zie je volgens hem ook echt hele maal niets meer. Koster: „Wat ook wel grappig was: ze steken daar olifantendrollen aan, om dat de rook insecten verjaagt." Na anderhalve week hard wer ken aan de watermolen in de ver zengende hitte (het kwik steeg vaak tot boven de veertig gra den) trokken de Europeanen en hun begeleider in een oude land- cruiser het land in om dieren op te sporen, te observeren en hun kenmerken te noteren. „We heb ben heel veel olifanten en zelfs een zwarte neushoorn gezien, en die zijn er nog maar heel wei nig", vertelt Koster. „Dan heb ben we ook nog een leeuwen echtpaar gevonden. Geweldig gewoon. Zoiets zie je toch niet als je meegaat op de eerste de beste safari?" Koster spreekt van een mooie er varing. Zo mooi, dat hij over een paar maanden terug gaat. Want er zijn nog veel meer waterin stallaties die gerepareerd en be schermd moeten worden, zodat de olifanten ze niet slopen en dus niet hoeven te vrezen voor wraakzuchtige boeren. En de zwanen op Midden-Zee land? Die hebben volgens Kos ter ook weinig om bang voor te zijn. „Alsof wij het leuk vinden om ze af te schieten. Dat is echt het laatste wat we doen", bena drukt hij nog eens. „Als we het doen is het echt in zeer beperkte mate, om de rest van de groep af te schrikken." BRESKENS - Bij een ongeval als gevolg van gladheid in de buurt van Breskens is gistermiddag een 55-jarige auto mobilist uit het Duitse Merzig om het leven gekomen. Op dezelfde weg waren 's ochtends al vier mensen gewond ge raakt, eveneens na een slippartij. Het Duitse slachtoffer raakte de macht over het stuur kwijt toen hij bij buurt schap het Zandertje plotseling terecht kwam op een be schaduwd deel van de weg, dat nog spekglad was. Zijn au to raakte van de weg af, gleed een naastliggend dijkje op en kantelde. De bestuurder, die volgens de politie vermoe delijk geen gordel droeg, werd uit de auto geslingerd en raakte daaronder bekneld. Nadat de brandweer hem had bevrijd, is nog een vergeefse poging gedaan tot reanima tie. De man is ter plekke overleden. Anderhalve kilometer verderop is gisterochtend bij een ongeluk door de gladheid een vrouw ernstig gewond ge raakt. Ze is met zwaar hoofdletsel per ambulance naar het ziekenhuis in Brugge overgebracht. MIDDELBURG - Een 38-jarige Vlissinger vindt het zeer onterecht dat de Middelburgse politierechter M. Meeuwis- se hem gisteren veroordeelde tot een werkstraf van vijftig um\ „Ik ga in hoger beroep", riep hij direct nadat de rech ter de straf had uitgesproken. De man heeft volgens de rechter een ambtenaar van de gemeente met de dood be dreigd door haar voor te houden: 'Jou moet ik niet tegen komen, jou maak ik dood'. Die woorden heeft hij tegen de bijstandsconsulente gezegd nadat ze had geweigerd hem een volledige uitkering te geven. Zelf hield hij vol dat hij iets anders had gezegd. Gezien de verklaringen van twee getuigen vond rechter dat de bedreiging bewezen was; ze en veroordeelde hem tot de werkstraf. VLISSINGEN - Een 68-jarige Vlissingse is gistermiddag door gladheid lelijk ten val gekomen. Zij fietste door de Kasteelstraat en gleed uit, tegen een stoeprand aan. Hier bij brak de dame haar heup. Ze is met een ambulance overgebracht naar het ziekenhuis. GOES - Op de Grpte Markt in Goes ontstond gisteroch tend omstreeks kwart voor vijf een vechtpartij tussen en kele groepen personen. Deze vechtpartij had enige tijd la ter in en om het ziekenhuis nog een vervolg en de politie moest tussen de partijen komen. Over het hoe en waarom en over eventueel opgelopen letsel is niets bekend. TERNEUZEN - De raadsfractie van GroenLinks ziet wei nig heil in plannen voor een museum voor moderne kunst in Terneuzen. De partij heeft er weinig vertrouwen in dat provincie en gemeente een substantiële financiële bijdra ge verstrekken. Sponsoring door bedrijven is een optie, maar door de vele verzoeken wordt de spoeling te dun, verwacht GroenLinks. Fractievoorzitter P. Clijsen, als gla zenier zelf kunstenaar, ziet ook liever een alternatief kunstbeleid in Terneuzen in plaats van een groot mu seum. door Esme Soesman ZIERIKZEE - De Schouwen- Duiveland Runners zetten ko mend jaar opnieuw hun beste beentje voor. Voor de vierde keer op rij doet een team van de gemeente Schouwen-Duiveland mee aan de Roparun, de estafet teloop van Parijs naar Rotter dam. Deze week is de knoop doorge hakt en is besloten opnieuw te gaan voor de monsterloop voor een goed doel. Dat betekent wel dat er in rap tempo aan de uit voering gewerkt moet worden, schetst teamcaptain Jeroen Hinz. De bedoeling is te starten met acht lopers en twee reserve lopers. Daarnaast moet er een ploeg begeleidende fietsers en andere dienstverleners (van chauffeurs tot fysiotherapeuten) worden samengesteld. Op dit moment zijn er een stuk of vijf mensen die bereid zijn de esta- DEN HAAG - Een 38-jarige Ha genaar is gisteren in hoger be roep door het gerechtshof in Den Haag vrijgesproken van sek sueel misbruik van zijn 19-jari- ge stiefdochter in Vlissingen. Eerder was de man door de rechtbank in Middelburg veroor deeld tot een celstraf van drie jaar. Van deze straf zat de man tien maanden uit, totdat het ge rechtshof zijn voorlopige hechte nis opschortte. De man kreeg drie jaar geleden in korte tijd twee aangiften van seksueel misbruik van zijn stief dochters. Het betrof in beide ge vallen de dochters van een vrouw, met wie hij een relatie heeft gehad. De man werd door de rechtbank in Middelburg vrijgesproken van seksueel misbruik van een 5-jarige meisje, maar werd ver oordeeld voor het misbruiken van de andere 12-jarige stief dochter. Tijdens haar verhoor als getuige kon het meisje echter niet vertel len wanneer en hoe vaak het mis bruik precies zou hebben plaats gehad. fettetocht te lopen. Het streven van de Schouwen-Duivelanclse ploeg, die als enige Zeeuwse club jaarlijks meedoet, is medio januari een compleet team te hebben. Deelnemers worden; in eerste instantie binnen de eigen gemeentelijke organisatie ge zocht, maar uitzonderingen zijn mogelijk. De tijd die nog rest tot het pink sterweekend, als de Ropagpn wordt gehouden, is broodnodig. Er moet getraind worden, maar er moet ook al - voorafgaand aan het eigenlijke spektakel - veel geld worden binnengehaald voor het goede doel. Teams die zich inschrijven, kunnen alléén instappen als zij voldoende cèn- ten meenemen. Dat maakt dat de Schouwen-Duiveland Run ners 'gedwongen' zijn loten te verkopen en andere acties te be denken. Zo zijn er vorig jaar een paar activiteiten met scholen op gezet. De ambtenaren wisten met hun inspanningen ruim 30.000 euro te vergaren. Geld dat bestemd is om het leven van kankerpatiënten te veraangena men. De Schouwen-Duiveland Runners hepen de tocht van Pa rijs naar Rotterdam vorig jaar in 39 uur. Captain In voorgaande jaren zijn ;de Schouwen-Duivelandse sportie- velingen steeds al in oktober met voorbereidingen begonnen. De reden dat nu wat laat wordt gestart, is dat er in eerste instan tie geen teamcaptain voorhan den was. Voor Hinz is de erva ring die inmiddels is opgedgan en het uitgewerkte draaiboek dat er al ligt, reden om die taak op zich te nemen. Wat niet auto matisch wil zeggen dat het me gaproject nu weer zonder mèer weer jaren wordt voortgezet. Deelname aan de Roparun vergt aardig wat, bevestigt de team captain. Het zou leuk zijn als het gemeentelijk team deelname aan de estafetteloop jaarlijks met een andere Schouwen-Dui velandse club kon afwisselen, al dus Hinz. STREEKACTIVITEITEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 37