zc ïoreca houdt zich aan regels ?ZC Zoete dromen in een Oesterschelp Brug over Sloeweg klaar voor gebruik ,13 randweer en gemeente Middelburg voeren brandveiligheidscontroles uit ankrijder Boete voor Terneuzense Radardetector in beslag genomen Kritiek op plan kunstmuseum Vechtpartij op Goese Markt Franse automobilist veroordeeld Inbraak in woning Goes lezers schrijven Goese Meer Getuigenis van vriendin redt tweetal uit Hulst dinsdag 28 december 2004 ,Abvan der Sluis ODELBURG - De Middel- jse horeca houdt zich over algemeen keurig aan de aan lapte brandveiligheidsre- bleek tijdens een con- jnaar de nooduitgangen en aantal bezoekers afgelopen iinacht. Eén horecaonderne- kreeg een proces-verbaal, had te veel mensen in zijn j$ de cafébrand in Volen ti 2001 zijn de landelijke idveiligheidsregels ver- jpt. Versiering met echte (takken is bijvoorbeeld uit Horecaondernemers 01 hun zaak wel opvrolij- g ze maar wel de voor aten in de gaten houden, versiersels mogen niet bij ijes hangen of bij andere he- oorwerpen. Ook moeten ze of moeilijk brandbaar zijn. hebben de afgelopen tijden dei scholen, kerken en hore- isengecheckt", aldus K. Ha ak van de stadsgewestelijke :èveer. len van hen waren kerst- of ander brandbaar ma al aanwezig. Men heeft ge lvan de afgelopen jaren. Er igenda (Advertentie) lnlijstwerk? tenmakerij Gijzel 'wr bedrijf en particulier lingscsiraat I02A, 4421 BV Kapelle HOI 13-342383. fax 0113-340044 üorgklachten: &0-O231231 pmaandag t/m vrijdag Arende de openingstij- 'Uaterdags tot 12.00 uur edactie («ELANDENfTHOLEN atlonspark 28 jstbus31 SI AA GOES 1:0113-315670 K 0113-315669 nl snk Balkenende (chef) WHuibers «kevan der Jagt ^kJanssen ^faardekam de Vries (sport) ien van der Werf JNTRALE redactie Nonspark 28 AA GOES F (0113)315500 F (0113|315669 fnail: redactie@pzc.nl Vernet Kpzc.nl web@pzc.nl is sprake van een bijzonder gro te verbetering. Men had ook al lerlei leuke alternatieven be dacht, zoals een pakket lichtjes aan het plafond of een ding van metaal. In Volendam hingen de kersttakken te laag aan het pla fond en waren er te veel men sen. Toen ging ook werkelijk al les fout." De gemeente Middelburg en de brandweer voeren tijdens de feestdagen extra controles uit om te zien of de horeca zich aan de aangescherpte regels houdt. Tijdens de afgelopen kerstnacht kregen zes horecazaken een be zoekje. In alle gevallen waren de nooduitgangen goed bereik baar en werden de vluchtwegen niet geblokkeerd door bijvoor beeld opgestapelde kratten bier. In slechts één geval ging een on dernemer over de schreef. Hij werd op de bon geslingerd, om dat de zaak driehonderd men sen in zijn zaak had, in plaats van de voorgeschreven 250. Een horeca-inrichting heeft name lijk het maximaal aantal toege stane mensen in zijn vergunning staan. Dat aantal is onder meer afhankelijk van de vloeropper vlakte en de vluchtmogelijkhe- den. „Het liefst zou ik zien", aldus Hamelink, „dat de portier een handteller heeft en bijhoudt hoe veel mensen er binnen zijn. De horeca zegt dat dat niet kan. Ik heb wel 's gezien dat de mensen geteld werden, die aan boord van een schip gingen, dus dat moet in de horeca ook kunnen." Blusmiddelen en verlichting van de nooduitgang zijn tijdens de kerstnacht niet gecontro leerd. Volgens Hamelink heeft het geen zin om 's nachts naar een stickertje op een brandblusappa- raat te kijken. Zulke controles vinden overdag plaats. Of er de komende tijd nog meer controles plaatsvinden, wil Ha melink niet zeggen. „De gemeen te Middelburg is wel enthou siast", zegt hij. De controle tij dens kerstnacht was overigens ook niet aangekondigd. MEKACTIVITEITEN SEN OP ZOOM - FNV gebouw te Jacob Obrechtlaan 3, 19.00 - uur. Spreekuur vakbonden FNV ^noten, Abvakabo FNV en FNV Sportpunt Zeeland, 9.00 uur: tostzaalvoetbal toernooi; ïZLM, 13.30 - 16.30 uur: Biljart fuderen, buurtwerk Goese Polder; tak, 13.30 uur: Carillonbespeling Sjoerd Tamminga; Uatiecentrum De Lïndenhof, 17,45 uur: bewegen voor astma- BP-patiënten; EILÉ - De Vroone, 9.15 uur: Yoga; R Sociëteit; 14.00 uur: Welfare- IVOSSEMEER - Café Hof van Hol- jr: Start snertwandeltocht; IELDINGE - De Wemel, 13.00 uur: tot; 14.00 uur: Welfarewerk; Smits, 20.00 uur: Klaverjassen; SEKE - Het Trefpunt, 13.00 - 17.00 tarten. IIPSKERKE - Een 28-jarige mobilist uit de gemeente is gisteravond rond half betrapt op rijden onder in- Ban reed op de Middelburg- igin Grijpskerke toen hij ge- ioleerd werd door passeren- fenten. Hij moest een blaas- ondergaan en hieruit bleek bi] ruim twee maal zoveel gedronken als toegestaan. Ban kreeg een rijverbod van sar en een proces-verbaal. Het voormalige postkantoor aan de Damstraat in Yerseke opent volgend jaar zijn deuren als bed and breakfast. door Joeri Wisse YERSEKE - 'Bouwval gezocht'. Met die tekst adverteerden Guido Villerius en Sabien Leenen in NRC Handelsblad. Twee maanden later kregen ze een tele foontje over een oude boerderij die te koop stond in Stavenisse. Dat bleek niks te zijn, maar op weg naar een eetge legenheid in Yerseke stuitte het stel op het postkantoor. „Dat was te groot voor ons tweeën." Al snel was er een oplossing gevonden voor het overschot aan ruimte. Een bed and breakfast. „Met de allure van een hotel", benadrukt Villerius. De luxe ka mers krijgen allemaal een eigen badka mer. „Een badkamer delen is echt uit de tijd." Voor elke kamer hebben Guido en Sa bien een thema bedacht. Ze hebben daarvoor inspiratie opgedaan in het bui tenland. Een tijdje geleden waren ze nog in Sri Lanka. Het hemelbed dat Guido daar zag, heeft hij peteen ge kocht. „Eigenlijk was dat voor ons zelf, maar het past ideaal in de Zen-kamer. Die kamer krijgt een oosterse, serene sfeer. Zo komt er een dompelbad om te ontspannen. De oesterkamer wordt de trots van bed en breakfast De Oester. Ideaal als bruidssuite, zegt Guido. Het bed in deze kamer wordt een grote oesterschelp. Guido: „Die schelp moet eigenlijk ook dicht kunnen, maar ik weet niet of dat technisch haalbaar is." Sabien: „En de whirpool krijgt het uiterlijk van een mossel of een andere schelp." Koloniaal Waar vroeger de wachtruimte van het postkantoor was, komt de VOC-kamer. Die krijgt een koloniaal uiterlijk. Een zitbank voor die kamer is onderweg van uit Indonesië. Binnenkort komt er een vracht aan uit Egypte, met hoge donke re deuren uit de Franse koloniale tijd. Die komen goed van pas in het pand dat dateert uit 1877. „Ik schat dat de pla fonds op de begane grond vier, mis schien wel vijf meter hoog zijn. Een ka pot lampje verwisselen is dus een hele opgave", aldus Villerius. Luxe Guido en Sabien hebben heel bewust ge kozen voor luxueus uitgevoerde thema kamers. „We willen iets extra's bieden. Niet dat minimale standaard gedoe. Geen kleine cupjes jam bij het ontbijt. Als je veel gereisd hebt, weet je heel goed hoe je wil worden behandeld." Guido kan op bestelling alles verzorgen voor de gasten, vertelt Sabien. „Ik ben een goede kok. Als mensen sushi op bed willen, maak ik dat", vult Guido aan. De gastenkamers komen in de ruimte waar vroeger het kantoor zelf was. In de oude wachtruimte kunnen de gasten foto Willem Mieras van De Oester straks ontbijten. Mis schien blijven daar nog autenthieke de tails over van het postverleden. Zoals de bel voor de postbussen. De eigenaren gaan zelf op de bovenste verdiepingen wonen. Als de verbouwwerkzaamheden afge rond zijn, gaat Villerius zich fulltime in zetten voor de nieuwe zaak. Daarvoor geeft hij zijn reclamebureautje in zijn voormalige woonplaats Rotterdam op. De Oester gaat zich niet alleen op toeris ten richten. Ook zakenlieden horen tot de doelgroep. Villerius: „In de hoogwaardige horeca in Yerseke zijn genoeg mensen die niet de hele avond spa rood drinken bij het eten. Maar om te overnachten moest men altijd uitwijken naar Wemeldinge of Goes." Buurtbewoners zijn volgens het stel ook blij met de nieuwe invulling van het pand aan de Damstraat. Leenen: „Als ik in het dorp met mensen praat en zeg 'Hallo, ik ben Sabien en ik heb het post kantoor gekocht', dan reageert iedereen heel enthousiast." door Luc Oqgel 's-HEERENHOEK - Verkeer dat ónder de fonkelnieuwe fiets- en voetgangersbrug over de Sloeweg bij 's-Heercnhock rijdt is er zat, er overheen is het een ander verhaal. De brug stond er gistermiddag verlaten bij. Maar eerlijk is eerlijk, dat zal voor een deel te verklaren zijn door het feit dat de uit staal en beton opgetrokken constructie pas sinds gisteren kan worden gebruikt en dus nog relatief on- MIDDELBURG - Zeer zenuw achtig stapte een 33-jarige Ter neuzense gisteren de Middel burgse rechtbank binnen. Ze moest bij politierechter M. Meeuwisse verschijnen omdat ze op 10 juli in Terneuzen be trapt was op het rijden met te veel alcohol in haar bloed. Ze had die dag vier Iioegaarden ge dronken. De officier van justitie eiste een betrekkelijk milde straf: een voorwaardelijke rij ontzegging van zes maanden en een boete van vierhonderd euro. Meeuwisse vonniste conform. bekend is. De fiets- en voetgan gersbrug is een tijdelijke verbin ding tussen industriegebied Vlis- singen-Oost en de dorpen Lewe- dorp en Nieuwdorp enerzijds en 's-Heerenhoek en Iieinkenszand anderzijds. Fietsers en voetgan gers kunnen de doorgaans druk ke Sloeweg op die manier veilig oversteken. De provincie, die de brug heeft neergezet, hoopt dat over vijf jaar de verdubbeling van het aantal rijbanen van de Sloeweg een feit is en dat er dan ook een permanente oplossing voor fietsers is. Omdat de brug op termijn dus weer verdwijnt, is gekozen voor een 'tweedehandsje'. Via DHV Bruggenbank is een zes jaar oud exemplaar dat dienst heeft ge daan op Schiphol op de kop ge tikt. De kosten, inclusief ver voer en plaatsing, bedroegen een kleine honderdduizend eu ro. Aan weerszijden van de sta len trappen zijn fietsgoten ge monteerd. Overigens is het de vraag of de brug wel zo gebruiksvriendelijk is. Hij is behoorlijk hoog, waar door het met name van fietsers een flinke krachtsinspanning zal vergen om hun rijwiel tegen de trap op te duwen. Volgens de Borselse wethouder M. Vermue (verkeer) was van tevoren be kend dat het niet optimaal zou zijn. „Dit is een lowbudget-op- De fiets- en voetgangersbrug over de Sloeweg bij 's-Heerenhoek stond er gistermiddag verlaten bij. foto Dirk-Jan Gjeltema lossing. Als het om een perma nente brug zou gaan, dan heb je natuurlijk heel andere eisen en wensen. Ik ben blij dat er iets ligt." De provincie schat dat er maxi maal dertig mensen per dag van de brug gebruik zullen maken, maar dat aantal is volgens gede puteerde T. Poppelaars ook sterk seizoengebonden. „De brug is met name bedoeld voor recreanten en mensen die op de fiets naar hun werk gaan. Dat zijn er in deze tijd van het jaar aanzienlijk minder dan in de zo mer. We willen het eerst een jaartje aanzien." De fiets- en voetgangersbrug wordt op 24 januari officieel ge opend. KAMPERLAND - Gistermorgen omstreeks 11.45 uur is tijdens een controle op de Oost Westweg in Kamperland een radardetectieapparaat uit een personenauto in beslag genomen. Een 45-jarige automobilist uit de gemeente Noord-Bevel and heeft afstand gedaan van het apparaat. De automobilist kreeg een bekeuring. TERNEUZEN - De raadsfractie van GroenLinks ziet wei nig heil in plannen voor een museum voor moderne kunst in Terneuzen. De partij heeft er weinig vertrouwen in dat provincie en gemeente een substantiële financiële bijdra ge verstrekken voor de oprichting van een kunsttempel. Sponsoring door bedrijven is een optie, maar door de vele verzoeken wordt de spoeling te dun, verwacht Groen Links. Fractievoorzitter P. Clijsen, als glazenier zelf kun stenaar, ziet ook liever een alternatief kunstbeleid in Ter- neuzen in plaats van een groot museum. Hij wil kunste naars uit de regio meer werken laten maken voor de open bare ruimten in alle kernen van de gemeente. De opdrach ten moeten worden verstrekt via openbare aanbestedin gen. GOES - Op de Grote Markt in Goes ontstond gisteroch tend omstreeks kwart voor vijf een vechtpartij tussen en kele groepen. Deze vechtpartij kreeg enige tijd later in en om het ziekenhuis nog een vervolg en de politie moest tus senbeiden komen. Over het hoe en waarom en over even tueel opgelopen letsel is niets bekend. MIDDELBURG - Twee jaar na de aanrijding op de Trac- taatweg bij Terneuzen loopt Bredanaar A. de Vos nog steeds met krukken. Hij hoopt eind volgend jaar volledig hersteld te zijn, zodat hij dan weer normaal kan werken. De Vos was gisteren aanwezig bij de rechtszaak tegen de veroorzaker van het ongeval, een 24-jarige Franse bouw vakker. Die viel op de avond van de 7e november achter het stuur in slaap terwijl hij richting Terneuzen reed. Daarbij ramde zijn auto die van De Vos en zijn collega. Al le drie de betrokkenen raakten zwaargewond. De Frans man kan sinds een jaar weer werken. De collega van De Vos heeft ook nog steeds problemen. Officier van justitie L. Boogert benadi*ukte dat bestuurders scherp, alert en ge zond moeten zijn als ze plaatsnemen achter het stuur. „En als je voelt aankomen dat je in slaap gaat vallen, moet je stoppen en rusten." Hij eiste een boete van 1250 euro, ontzegging van de rijbe voegdheid (in Nederland) van zes maanden en drie weken voorwaardelijke celstraf. Politierechter M. Meeuwisse ging met hem mee. Wel ver laagde ze de boete tot duizend euro. GOES - In een woning in de Abel Tasmanstraat in Goes is op eerste kerstdag ingebroken.De inbraak vond plaats tus sen 16.00 uur en 22.00 uur. Uit de woning zijn onder meer een laptop en een portemonnee weggenomen. Het is onbe kend hoe de daders zijn binnengekomen. Deze rubriek is uitsluitend bestemd voor reacties op de in de PZC ver schenen redactionele berichten, artikelen of commentaren. De reactie tijd beloopt uiterlijk 7 dagen. Plaatsing van bijdragen betekent niet dat de redactie de meningen en stellingen van de inzenders onderschrijft. Open brieven, oproepen, gedichten en anonieme inzendingen worden niet geplaatst. Bijdragen mogen niet langer zijn dan 250 woorden. De redactie behoudt zich het recht voor inzendingen te bekorten. Over ge weigerde brieven wordt niet gecorrespondeerd. Fietspad moet wijken voor Golf- ballen. Doorgaande wegen wor den tot 3 0-kilometerzone ge maakt. Burenruzies komen zo vaak voor dat er een folder huis-aan-huis wordt bezorgd. Huizen staan jaren leeg. Gevaar lijke kwallen in het water. Zo maar enkele teksten uit de PZC over het Goese Meer. Feit is dat een prachtig authentiek land schappelijk gebied is verworden tot een kunstmatig grasveld en een plas water voor een selecte groep mensen. De oorspronkelij ke dieren hebben plaats ge maakt voor vreemde vogels. Vo gels die helaas van een samenle ving lijken te verwachten dat zij de hoogste toon mogen voeren en die naar mijn idee een enor me territoriumdrift bezitten. Fietsen langs deze verkwanse ling van natuur, waar een fraai verenpalet plaats heeft moeten maken voor een geruite pet, blijkt ineens gevaarlijk voor de gewone man. Immers: je kan ge raakt worden door golfballen. Reeds 200 jaar bestaand verkeer wordt er gepest. Ik ken in Neder land geen tweede doorgaande verbinding, zonder ook maar één woning welke is omgetoverd tot een 3 0-kilometerzone over vol met kronkels, drempels en versmallingen en vanzelfspre kend volledig voorzien van een separaat fietspad. Dit alle ten behoeve van de nieuwkomer. Ik kan mij vergissen maar is de Kattendijksedijk niet mede door de forse toename van ver keer van en naar het Goese Meer (450 huizen), De Goese Golf en het grote clubgebouw verworden tot een levensgevaar lijke weg? Het wordt wat mij be treft tijd actie te ondernemen te gen een overdaad van letterlijk en figuurlijk gevaarlijke Goese Golfballen. De politiek zou haar plicht moeten verstaan. Jan Tissing Van Heenvlietstraat 20 Kattendijke door Emile Calon MIDDELBURG - Bij binnen komst begroette hij politierech ter M. Meeuwisse met een jo viaal 'hoi'. Elke keer als er iets gezegd werd dat hem niet zinde, gaf hij ondanks opmerkingen van de rechter ongevraagd ant woord of een weerwoord, knipte met z'n vingers, zwaaide met een arm of maakte op een ande re manier zijn ongenoegen dui delijk. De 23-jarige Plulstenaar had vo rig jaar zomer de bankrekening van zijn zusje geplunderd. Met haar pas nam hij in totaal 3900 euro op en verduisterde vervol gens de afschriften. Hij is inmid dels met haar overeen gekomen maandelijks honderd euro terug te betalen. Meeuwisse veroor deelde hem tot een werkstraf van 150 uur en een voorwaarde lijke celstraf van drie maanden voor het bestelen van zijn zusje. Officier van justitie L. Boogert had om 200 uur werkstraf ge vraagd en een voorwaardelijke celstraf van twee maanden. Na de behandeling van die zaak kon de zoon blijven zitten en moest zijn vader ook plaatsne men op de stoelen voor de be klaagden. Vader en zoon waren afgelopen zomer namelijk be trokken bij een vechtpartij op camping De Vogel in Hengst dijk. De zoon vloog op de avond van de vierde juli twee kennis sen aan omdat een van hen op merkingen maakte over zijn vriendinnetje. Daarbij zou hij hen ook bedreigd hebben. De vader op zijn beurt zou een van de ruziemakers een klap hebben gegeven. Een getuige uit Terneuzen had hem zien uitha len. De klap zelf had ze niet ge zien. Vader en zoon reageerden uitermate fel toen die getuige dat verhaal vertelde. Pas na en kele waarschuwingen van Meeu wisse zwegen ze. Een tweede ge tuige, de vriendin van de jonge Hulstenaar, stelde dat het een complot tegen haar geliefde was. Alle verklaringen waren op elkaar afgestemd om hem te pak ken. Meeuwisse hechtte veel waarde aan die verklaring. Ze sprak de vader vrij en veroor deelde de zoon tot een voorwaar delijke boete van 250 euro.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 33