Het hazelnotenbos Ons eigen strandje! Het voetbalveld Het strand Achter de caissons... Het balkon thuis bij Colijnsplaat Het trouwe gevaarte van IJzendijke pzc «CStsin OMff-fcerajgrefoitecf Dinsdag 28 december 2004 PZC ffCKcsin Bur£en«peff*iiecfl Dinsdag zs december 2004 Bij de Wilhelminapolder zit ook een heel leuk stukje bos: het hazelnotenbos. Foto Flore en Sophie Door Flore en Spohie WILHELMINAPOLDER - Wij zitten op school in Wilhelminadorp vlakbij de Wilhelminapolder. De Wilhelminapolder is een van de leukste plekjes in de natuur van Wilhelminadorp waar wij spelen. Bij de Wilhelminapolder zit ook een heel leuk stukje bos: het hazelnotenbos. In dat bos is het meestal erg rustig en je kan de vogels er horen fluiten. Er staan veel verschillende bomen, met daar onder struikgewas. Daar kun je heel leuk hut ten in bouwen. Je vindt er niet veel gekleurde bloemen, maar als je rustig door het bos loopt en goed kijkt, kom je af en toe wel eens een kleurig bloemetje tegen In de herfst gaan we wel eens met de klas pad destoelen zoeken en dan vind je veel verschil lende soorten In de zomervakantie hebben we er altijd de jeugdvakantieweek. 's Avonds doen we dan in hel donker een spannend spel. Dat is altijd erg leuk Alle kinderen van Wilhelminadorp doen dan mee. In de winter komen we er niet zo vaak, maar als het straks lente wordt, gaan we er weer naar toe! Stampcriusschool, Wilhelminadorp Dal strandje noemen we G&C beachI Foto: Stichting Zeeuwse Landschap Door Geneviève Vos en Christel Schaalje BRESKENS - Ik ben Geneviève. Ik kom uil Rotterdam en woon in Nummer Een, vlakbij Breskens. Ik, Christel, kom uit Ooslburg en ik woon in Oostburg. Wat betekent dat eigenlijk, ons eigen strandje? We waren aan het fietsen bij de zee. We had den honger en dorst en daarom zochten we een plekje. We gingen wat drinken op een strandje. We vonden het een mooi plekje aan de zee. De zee ruiste en de vogels floten. Wc vonden het er mooi, omdat het gezellig was en de meeuwen er zo sierlijk vlogen Het was er vooral mooi, omdat we hartsvrien dinnen zijn. Het is zo mooi dat wij er samen met zijn tweeën wel elke dag naar toe willen. Lekker met een deken en een zak chips en wegdromen maar. En in de zomer lekker bruin bakken op dat strandje van ons. Daarom is dit strandje bij Breskens ons strandje. We noemen het G&C beach. OBS De Berenburcht, Oostburg pzc Klein Buitengebied Dinsdag 28 december 2004 17 pzc Kiein Buitengebied Dinsdag 28 december 2004 14 Je hoort het kabbelende water en de meeuwen. Door Christine Rijm COLIJNSPLAAT - Ik woon in Colijnsplaat en mijn favoriete plekjes zijn de strandjes achter de dijken. Daar is het rustig en stil. Meestal ga ik er naartoe met mijn ouders en zusje. Vooral in het weekend ga ik erheen, want dan is er bijna geen mens en hoor je alleen het kabbelende water en de meeu- Foto: Stichting Het Zeeuwse Landschap wén. Wat ik erg jammer vind is dat er heel veel wordt vervuild terwijl er wel een prul lenbak is. Een keer in het jaar ga ik met mijn klas het vuil op ruimen. Ik wil liever dat we hel vaker in hel jaar doen. Als we dat niet meer doen dan wordt het te vies en kan niemand meer van dit mooiste plekje genieten. CBS Open Hof, Colijnsplaat Door Bram Mvambanu en Riccardo Sterman MIDDELBURG - Ons verhaal gaat over twee vrienden die op voetbal zitten en dat graag doen. We zitten allebei op voetbal en hebben allebei heel veel lol De mensen zeggen dal we het goed kunnen en daarom doen we het ook wel een beetje Het is pas leuk als je kampioen wordt, want dan mag je een gratis frietje vragen in de kantine Riccardo voetbalt bij RCS en Bram bij Dauwendaele. Bram traint op maandag en woensdag en Riccardo traint op woensdag en vrijdag. We voetballen op zaterdag en dan moet je meestal wel vroeg uit je bed kunnen. Bram's positie is links-raid en Riccardo voet balt rechts-voor. Wat dal betekent dat zegt de naam vanzelf al. We zijn goede vrienden en hopen dat we niet een keer tegen elkaar moeten spelen, want dat is niet leuk als vrienden en kan je ruzie krijgen omdat de ander heeft gewonnen. Op straat zijn er mensen die ons helpen met straatvoetbal en daarom zijn we ook wel tech nisch Die trucjes kan je beter niet in het veld doen, want dan verlies je de bal, want de bal is glad op het gras. Bij beide club's is er een kunstgrasmat gemaakt dat van nepgras is gemaakt. We spe len 60 minuten en een helft is 30 minuten Met 11 spelers heb je een team vandaar de naam elftal. Je hebt categorieën van teams bijvoorbeeld F E D C B A het gaat van klein naar groot. Bij prof-voetballers staat de achternaam op hel 'Soms winnen we, maar dan zegt de trainer dat we slecht hebben gevoetbald. Dat kan waar zijn, want wc pingelen allemaal soms.' Tekening Bram Mvambanu en Riccardo Sterman shirt van de spelers bijvoorbeeld: Castelcn. Je hebt ook verschillen met shirts De anderen die zijn geel met blauw en weer anderen zijn weer rood met zwart enzovoort We winnen met altijd maar het blijft leuk Soms winnen we, maar dan zegt de trainer dat we slecht hebben gevoetbald Dat kan waar zijn, want we pingelen allemaal soms. BS Cypresscnhof, Middelburg pzc icb«eiinB Onai-tengcifoiecl Door Annelies Bolijn OUWERKERK - Het krelcengebied Ouwerkerk is mijn mooiste plekje. Dit is ont staan in het jaar 1953. De inlagen van het krekengebied Ouwerkerk zijn ontstaan als gevolg van de overstroming van 1 februari 1953. Met de caissons zijn de twee gaten afgedicht en buiten de dijk is een zandlichaam aangebracht, waarover een nieu we kering aan te leggen is. Het schorrengebied werd door de dichting een zogenaamde inlaag. Maar nu waarom ik het zo mooi vind. Deze plek is erg mooi, omdat je er vogels kan zien die je bijna nergens anders zomaar kan zien zitten. Zoals de strandbontbekplevier. Er groeien ook planten die ik nog nooit ergens anders heb gezien. Je hebt er ook een heel mooi uitzicht: je kan een stukje stad zien en je kan ook nog over de Oosterschelde kijken OBS 't Stoofje, Ouwerkerk Door Eline Nygèrd en Wieneke Bron IJZENDIJKE - De molen, die al heel wat jaren in IJzendijke slaat, is ons lievelingsplekje in Zeeland. Dat komt doordat er veel natuur is en je er altijd wel wat kunt doen. De molen trekt veel toeristen aan. Dat komt doordat hij al behoorlijk oud is, maar er nog steeds nieuw uit ziet. Ook werkt er nog altijd een echte molenaar, maar dat is wel gevaarlijk werk. Meneer Herman, die nu al jaren het molenaarswerk doet, is net met het werk gestopt. Vroeger was de molen heel belangrijk voor IJzendijke, want daar werd al het meel voor de broden gemaakt die aan heel het dorpje werd verkocht. Nu halen we het meel ergens anders vandaan. Van een grote afstand kan je de molen van IJzendijke al zien staan. Dat komt doordat hij boven de huizen uitpuilt, omdat hij op een berg staat Daarom noemen wij het meestal niet de molen maar de molen berg'. In de zomer kan je heel leuk bij de molen spelen. Bijvoorbeeld tik kertje rond de molen of bloemenkeltinkjes maken van alle madeliefjes die er groeien. Maar in de winter vervelen we er ons ook nooit. Je kan er een sneeuwballengevecht houden, of van de berg afsleeën, maar je kan natuurlijk ook een kijkje fn de molen nemen En daarom heb ben wij dit plekje gekozen O.B.S. de Schuttershoek, IJzendijke Van een grote afstand kan je de molen van IJzendijke al zien staan. Dat komt doordat hij boven de huizen uitpuilt, omdat hij op een berg staat. Foto: Peter Nicolai pzc Klein Buitengebied Dinsdag 28 december 2004 25 Wij als Zeeuwen zeggen bij het zien van de toren. 'Wi ben thus' Foto: Sandra Engels Door Sandra Engels KOUDEKERKE - De mooiste plek in Zeeland vind ik de Plompctoren in Koudekerke. De Plompetoren is een speciale toren, want aan deze toren zit een legende verbonden. Deze legende gaat over een zeemeermin die wordt ontvoerd door vissers en wordt meege nomen naar Koudekerke. De zeemeerman roept een vloek uit over Koudekerke. Deze gaat als volgt: Westcrschouwe, 't zal u berouwe Dat gij hebt geroofd mijne vrouwe Westcrschouwe zal vergaan Alleen de toren zal blijven staan Samen met mijn ouders en mijn jongere zusje Chantal, ben ik vaak bij de Plompetoren geweest. Vanaf de toren kun je in alle wind richtingen over Schouwen kijken. Rechts zie je de Oosterscheldekering waar we in de zomer altijd naar het strand gaan. De Oosterscheldekering is gemaakt ter bescher ming en voorkoming van een nieuwe ramp. Mijn opa's en oma's vinden dit ook altijd erg mooi, omdat ze niet uit Zeeland komen. De Zcclandbrug kun je met mooi weer goed zien. Dit is heel leuk, omdat ik zelf vlakbij de brug woon. Tureluur Bij de Plompetoren ligt 'Plan Tureluur', een natuurreservaat- Je kunt er altijd heel veel vogels en ganzen zien. Die zitten er altijd wel. Veel mensen uil heel Nederland komen hierheen voor de vogels. En natuurlijk kan je bij helder weer Zierikzee zien met zijn 'dikke toren' Wij als Zeeuwen zeggen bij het zien van de Plompetoren. "Wi ben thus'. J.W. v.d. Doelschool, Zierikzee pzc Kiein Buitengebied Dinsdag 28 december 2004 6 Door Michelle van der Weijde MIDDELBURG - Je kunt er van het uitzicht genieten, van het zonnetje genieten en een lekker drankje drinken. Naar de vogels kij ken en naar de natuur. Wat wil je nog meer? Je hebt er een prachtig uitzicht, op het balkon thuis, maar natuurlijk wel als je heel hoog zit Je hoeft niet heel hoog te zitten En de fnsse buitenlucht is goed voor je Je hoeft er geen onkruid te spitten Dat is wel makkelijk voor de mensen die niet meer zo goed ter been zijn! Als het lekker weer is, kan je buiten eten en de zon zien ondergaan. Dal is heel mooi. En als de sterren komen en de maan ook Als je 's morgens wakker wordt, zie je de gloed van de zon in huis komen Dat is heel mooi Of je ziet mooie wolken en een blauwe lucht. Even de deur open doen en dan een lekker briesje in de zomer. Of ontbijten op het bal kon. Heerlijk! En dan koffiedrinken met taart of koek of wal anders! Als het lekker weer is, kan je ook op hel balkon zitten met de visite' En als iemand je herkent op het balkon val je op Als het kerst is, kun je je balkon versieren. Dat is leuker clan een tuin versieren. Ik kan het welen want ik woon in een flat. Een balkon is heel makkelijk én leuk! Basisschool Cypresscnhof, Middelburg Met de caissons zijn de twee gaten afgedicht. FotoMarijke Folkertsma

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 28