Een mooi leeg weiland Het schelpenstrandje Het bos Ter Mantelinge 'Kom, kom ga met ons mee!' Dieren op zoek naar voedsel De hut in de boom op de oude kade pzc ÊCBeSn Buitengebied Dinsdag 28 december 2004 5 Het weiland in Vogelwaarde 'Op een zomerse avond op zijn mooist'. Foto: Renate v.d. Poel Door Renate v.d. Poel VOGELWAARDE - In de herfst en winter kan het uitzicht erg mistig, maar toch mooi zijn. In de zomer kan er opeens een haasje of konijntje tevoorschijn komen. In de lente lopen de vogeltjes op het weiland fluitend rond. 's Avonds in de schemering zie je een mooie wolkenpartij. Vaak zie je mooie kleuren aan de horizon. Het weiland is belangrijk voor veel verschil lende vogelsoorten en haasjes, maar natuur lijk ook voor de koeien en paarden Als je goed kijkt zie je een boot wegvaren in de Westerschelde. Ook voor mensen is de plaats belangrijk, want ze komen er in de herfst stuntvliegeren. Vroeger De boer verbouwde op dit weiland eerst mais. Op een gegeven moment zag je het mooie uitzicht niet meer door de mais, maar gelukkig was dat alleen in de zomer. Nu lopen de koeien en paarden op het weiland Vogelsoorten Vroeg in de morgen hoor je er eksters elkaar kraaiend achternazitten. Maar er zijn nog meer vogelsoorten aanwezig zoals mussen, eenden, roodborstjes, ganzen, duiven, ooie vaars en reigers. Dit weiland ligt in het plaatsje Vogelwaarde Dit is een mooi, vaak leeg weiland. Er zijn best veel weilanden hier. Als ik op een zomerse avond op een bankje zit, geniet ik erg van de mooie lucht die boven het weiland hangt. Meestal zie je een grote wolken partij en de prachtige horizon. Als het avond wordt en er geen wolken zijn, kun je nog steeds genieten van de mooie sterren in de lucht. Dus...je kunt er de hele dag van genieten! Bassischool de Schakel, Vogelwaarde PZC ffCltenw 83Mï*e>ngeti>icscl Dinsdag 28 december 2004 26 Wij vinden de zee zo fijn. Want liet is super cool! Foto: Stichting Het Zeeuwse Landschap Door Marinda Kole en Amina Kosten WESTKAPELLE - Kom, kom, ga met ons mee! Waarheen...? Naar de zee, duik over de golven en zwem met ons mee! Wij vinden de zee zo fijn. Want het is super cool! Je kunt ook schelpen zoeken, en weetje waarom het zo fijn is? Omdat de zee zo lekker koel is!!! En het strand zo warm is! Wij vinden het erg jammer dat er sommigen mensen rommel maken op het strand. In Westkapelle is het best een schoon strand vinden wij. Maar nu gaan we iets vertellen over de duinen. Lezen jullie mee? In de duinen kun je je lek ker uitleven Bijvoorbeeld tikkertje, verstop pertje en nog veel meer leuke spelletjes doen. In de duinen kun je ook lekker zonnen, net zoals op het strand. Op de duinen voel je veel meer de wind dan op het strand. Heerlijk!! Vinden jullie niet? Op de duinen hoor je het ruisen van de zee, zo'n mooi geluid. Je kunt er ook lekker ont spannen. Ga dan toch eens met ons mee, naar die prachtige zee. Kom, kom ga met ons mee! Waarheen Naar de zee duik over de golven en zwem met ons mee! Eben-Haezerschool, Tholen PZC Klein Buitengebied Dinsdag 28 december 2004 7 In het bos bij kasteel Westhove staat een hunebed. Door Marissa Zweedijk en Celine Man OOSTKAPELLE - In het bos bij kasteel Westhove staat een hunebed. Deze is voor de helft ingezakt, maar u kunt hem nog wel beklimmen, We weten het niet zeker, maar volgens ons is het het enige hunebed in de provincie Zeeland. Ons mooiste plekje in Zeeland ligt bij Oostkapelle in het bos bij kasteel Westhove Dit hunebed is voor de helft ingezakt en dat maakt hem zo spectaculair. Wij durven er niet in, omdat we bang zijn dat dat hunebed gaat instorten. We hopen dat dit hunebed niet weg moet van de gemeente, want dan gaat er een stukje van de natuur en de geschiedenis weg. Wie weet wat dat hunebed allemaal heeft mee gemaakt! We komen niet vaak bij het hunebed, ongc- Foto Stichting Het Zeeuwse Landschap veer één of twee keer per half jaar. We wisten met eens dat hel hunebed bestond, geen één klasgenootje wist het. Wij hopen dat er nu meer mensen interesse hebben voor dat prachtige hunebed. Als je erin gaat, loop je eerst rechts of links, beide wegen gaan naar builen. Dat hebben we gehoord, want we zijn er nog nooit ingegaan (maar dat las je al in dit artikel). Wij hopen met dat u in dat eigenaardige hune bed gaat, omdat u er niet uit kunt als dat hunebed instort U kunt het daarna niet meer navertellen Daarmee bedoelen wij dat u dal niet overleeft. Als wij in de Provinciale Zeeuwse Courant komen, hopen wij dat meer mensen dit mooie plekje gaan bezoeken, want het is de moeite waard voor groot en klein. Dit is en blijft voorlopig ons mooiste Zeeuwse plekje Basisschool Cypressenhof, Middelburg PZC Klein Buitengebied Dinsdag 28 december 2004 24 Zoveel schelpen. Door John op 't Hof BRUINISSE - Mijn mooiste plek in Zeeland is het schelpenstrandje, ergens tussen Bruinisse en Sirjansland. Dat is op Schou wen-Duiveland Het is een heel mooi plekje je kan zo op het Grevelingenmeer kijken. Er komen niet zoveel mensen; je bent er dus meestal alleen Het is er erg mooi. Zoveel schelpen. Je kan overlopen naar het Dijkwater. In hel Dijkwater kun je in de natuur lopen tussen de ganzen, de koeien en stieren. Je kan een wan deling over een dijk maken die ook bij het schelpenstrandje is Dan kan je zo naar het steigertje lopen. Daar kan je in de zomer zwemmen. Dat is wel lekker, alleen pas op voor KRABBEN, die zijn er wel eens veel. Bij het schelpenstrandje kan je ook zwemmen. maar daar zijn zoveel schelpen, dus dat is niet zo lekker voor je voeten. Ik heb het wel eens gedaan, maar dan heb je een paar sneden in je voet. Het is er een beetje koud in de winter, dus ik zou er dan niet heengaan In de zomer raad ik het wel aan! Als je op het schelpenstrandje bent, kun je wel schelpen verzamelen. Of dingen waarvan je denkt dat die veel waard zijn of die je mooi vindt. Wij hebben het ook wel eens met school gedaan. En toen hebben we veel oesters meegenomen en schelpen. Als je van het schelpenstrandje naar het Dijkwater wilt gaan, kom je in het begin een stuk soort waterland legen en daar staan plantjes die kan je opeten. Dat is lekker zout. Er zijn ook wel eens brand- ganzen, die zijn wel mooi. OBS Duiveland, Sirjansland PZC r:: I v w 't m'Xü ttg CS ftl ld dl Dinsdag 28 december 2004 13 PZC M. StsaSra üB&al-ïte tracpcsfolcscl Dinsdag 28 december 2004 18 Op de bunker van Rammekens groeien ook duinen. Foto Lisanne Goudappel Door Lisanne Goudappel RAMMEKENS - Mijn artikel gaat over de bunker op het strand van Rammekens. Ik vind het heel leuk om op de bunker te zit ten en naar de golven te kijken. Ik ga er heel vaak heen met mijn broertje, opa en oma. 's Zomers ga ik er zwemmen en 's winters loop ik over het strand. Als ik (met mijn regenjas) op de bunker sta dan spetteren de golven soms over me heen! Op de bunker groeien ook duinen. Het is alleen heel jammer dat er jongens en meisjes fikkie stoken. Een plek is helemaal zwart van al het vuur wat er gemaakt is. Als je om je heen kijkt zie je bij zondere vogels en op de dijk lopen schapen. CBS Open Hof, Colijnsplaat De vijver aan de Van Cittersstraat in Heinkenszand Foto: Stichting Het Zeeuwse Landschap Door Wesley de Jonge HEINKENSZAND - ln Heinkenszand kun je ze vinden, de vleermuizen, 's Avonds op zomerse dagen. Ze vliegen meestal over de vijver aan de Van Cittersstraat op zoek naar insecten. Overdag kun je ze zien slapen in de drie bomen die daar staan, 's Avonds als ze actief zijn, zie je ze rare bewegingen maken om aan hun voedsel te komen. Maar niet alleen de vleermuis is op zoek naar zijn voedsel. De rei ger kan er ook wat van. Je ziet ze vooral 's mid dags vis vangen. De eendjes gaan onder water om aan hun voedsel te komen, maar ze wor den ook vaak gevoerd door kinderen. Er staan twee kastanjebomen, zeven hazelaars en tien bomen die lijken op perenbomen. En een soort lianenboom. Je ziet soms eekhoorns eten van de hazelnoten en vogels zitten in de perenbomen. Je ziet er ook wel eens een luie ren in het grasveld. Je kunt wel zien: een echt stukje natuur. Jan van Schengen, Heinkenszand PZC Klein Buitengebied Dinsdag 28 december 2004 15 PZC Klein Buitengebied Dinsdag 28 december 2004 16 In het bos Ter Mantelinge is een mooi plekje. Het plekje is op de brug Foto: Leandra Joosse en Anne Tcrlouw Door Manuel Burger WOLPHAARTSDIJK - ln Wolphaartsdijk is mijn lievelingsplek in de boomhut op de oude kade vlakbij een sloot. Ik zat een keer in de boom met een vriendje Jan-Willem Toen kwam er een auto. Zijn band vloog eraf en hij kwam toen van de stadse weg af. Gelukkig net niet in de bocht, vloog de band eraf, maar wel vlakbij de boomhut. Hij vloog bijna in de sloot, maar Jan-Willem hield de band tegen en ik liep naar de auto toe. Er zat een hele kras in het asfalt; het was door de band die er af vloog. Er zaten net nieuwe ban den op, maar toen kon de auto weer terug naar de garage De band was stuk en daarmee heb ik de hut gemaakt met Corné en Jan-Willem. Wij had den eerst fluitekruit op het dak gedaan en daarna bladeren. En toen het gras. De vloer had ik gemaakt van takken die we vastbonden aan de boom. Toen gras op de vloer. Daarna hadden we netten aan de rand gedaan zodat je niet er kan uitvallen van drie en een half meter hoogte. Iedere keer moet er nieuw gras bij, want het waait er iedere keer weer af. Zo is de hut gemaakt en dat is dus mijn lievelingsplek! BS Cypressenhof, Middelburg Door Leandra Joosse en Anne Terlouw OOSTKAPELLE - Het bos Ter Mantelinge in Oostkappelle vinden wij het mooiste plekje van Zeeland. Omdat er veel mooie bomen zijn en er is een mooie grote vijver. Het bos heeft een mooie natuur en het is leuk om er te wan delen. Er komen veel mensen om te wandelen. ln het bos Ter Mantelinge is een mooi plekje- Het plekje is op de brug. Op het bruggetje kan 'je alle kanten op kijken. Dat is een mooi uit zicht. Er is ook een grote vijver. Als het winter is kan je er goed schaatsen. Vlak bij het bos is er een museum. Dus je kan in het bos veel doen. Ook vlak bij het bos is er een strand Het is echt een mooi plekje vinden wij wantje kan er van alles doen We zouden het leuk vinden als we er meer konden komen, maar hebben niet veel tijd. Er komen ook veel dieren in het bos. Het is heel schattig als je ze ziet. We zijn een keer met een schoolreisje in groep 2 naar het museum gegaan. Toen was het thema poep. Je kan er ook speurtochten doen. Wij gingen met het schoolreisje ook in het bos wandelen. Zo zijn wij aan die plek gekomen. Toen gingen we lekker wandelen. In de herfst is het-er heel mooi. Met die gekleurde blade ren. We gaan er meestal in de herfst naar toe. Dit is ons allermooiste plekje van Zeeland. Cypressenhof, Middelburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 27