>jeng Schalken nu uitgeslapen Van onderduiker tot wereldburger zijn eerste wedstrijd Huis in 't Veld wint mnisser hard toe aan nieuw jaar 21 iderscheiding #r Hannawald irfballers van irtuna starten et overwinning togschutter ietse van Alten ordt veldrijder Van Nijnatten verlaat Rillandia Van Dorssen verzorgt judotraining Lingen interim-coach bij Fürst Eneco stopt als partner NOCNSF Zwolle huurt jeugdspeler van PSV uitslagen agenda dinsdag 28 december 2004 swb iq Schalken is hard toe aan nieuw jaar. Eentje waarin wet achttien uur per dag ligt Men, maar gewoon weer halletjes slaat. En liefst een trilt hij niet meer hoeft te vre- iloorzijn leven. rHans Goossen flARD - De zucht komt uit 1 van zijn hart. Geef Schalken maar een door- (jaar. Zo een waarin hij je resultaten boekt, af en tens op zijn bek gaat, maar Ier niets bijzonders. Al was laUeen maar als tegenwicht 2004. „Dat was niet echt nsnee", grinnikt Schalken. mei voor understatement na grotendeels verslapen jaar, nn hij gelukkig wel op tijd ikerwerd om de dood te ont- ïïten. Aan de vooravond van vertrek naar Australië voelt 28-jarige Sjeng Schalken weer fit. Hij is klaar voor iuorstart. De strijd met zijn aam lijkt gestreden, reg terug naar de top zal en moeilijk zijn, zo ver- ithij. Maar de op de wereld wijst naar plek 57 gezakte sisser heeft geleerd weer zijn lijf te luisteren. In ivan het te bevechten, zo- tij maandenlang deed, niet and dat hij de ziekte van üer onder de leden had. •het niet lukt op de baan, ga irder trainen. Dat heb ik al- gedaan. Niet accepteren dat .'haam het niet doet. Hard ken, dan komen de resulta- vanzelf weer. Alleen werkt juist averechts als je Pfeiffer Dan is het vechten tegen lerkaai." imoeidheidsziekte rekent het zichzelf zwaar dat de vermoeidheidsziekte te laat is ontdekt. „Dat zal is de toekomst ook niet meer iRSTDORF - Sven Hanna- I krijgt de hoogste onder - iding die de organisatie van Maamde Vierschansentour- kent: de gouden ski met iwe band en briljanten. Dit hood is nooit eerder uitge- De Duitse skispringer de primeur wegens zijn fasten voor het Duits-Oos- ijkse evenement. editie begint morgen in ?stdorf. Daarna volgen Gar- di-Partenkirchen op nieuw- Innsbruck en Bischofs- a. Hannawald is de enige pringer die ze alle vier op rij ■Hij deed dat drie jaar gele- De Duitser is nu tot toekij- veroordeeld. Hij heeft een •out. ANP/SID HERDAM - Fortuna is de fal Challenge Rotterdam ort met een zege op Die Hag- Ü-28. Bij rust was het 16-9. ifflia dankte de voorsprong ast deels aan de experimen- hvee-puntenzone. Rake af schoten van buiten een dop acht meter van de korf svolgens deze regel dubbel. Delftse schutters hadden zo 'rust drie keer succes. In de 6 finale treft Fortuna De tvogels, dat won van Tsje- =31-21 (13-6). ANP foUlSTERVEEN - Wietse Alten, een topper bij de faogschutters, is donder reen totaal andere sport te 'onderen: het veldrijden. 'Alten, ier jaar geleden in fa winnaar van olympisch "u, is een van de deelnemers de internationale veldrit 'fahuisterveen. ■^jarige Van Alten start in 'egorie elite zonder con- Hij doet mee op voor fok van Peter Nieuwenhuis, "ndscoach van de handboog- wfs die vroeger wieler- ®was. Voordat Van Alten k fiets stapt, moet hij eerst startschot van zijn eigen fad lossen. Dat doet hij in fad pijl en boog. GPD gebeuren. Ik vertrouwde altijd op de toernooiartsen. Dat ging altijd goed. Maar als er nu wat is, stap ik meteen naar de bonds- arts en raadplegen we specialis ten." Hij trekt het boetekleed aan. Als hij dat eerder had gedaan, was hem veel ellende bespaard gebleven, dat weet hijzelf als beste. „Ik wist niet wat het was. Bloedtesten wezen uit dat ik ge zond was. Dan ga je van alles denken als je plots met 6-1, 6-1 van nobody's verliest. Wat moet het dan zijn?" Hij heeft zelfs even gedacht dat het tussen zijn oren zat. Dat tien jaar toptennis zijn tol begon te eisen. „Ik heb altijd honger naar de bal gehad, wilde me graag meten met de andere jongens. Dat gevoel was weg." De uiteindelijke diagnose is een vervelende, maar geeft hem wel rust. „Toen ik wist dat het Pfeif fer was, heb ik me er ook aan overgegeven." Slapen, slapen en nog eens slapen. Achttien uur per dag ligt hij onder zeil in zijn appartement in Monaco. „En in die zes uur dat ik wakker was, ging ik met Ricky (zijn echtgeno te) naar het strand. Om daar weer in slaap te vallen." Inmiddels bruist Schalken weer van activiteit. Plij staat te trap pelen om het verloren terrein te rug te winnen. „Maar ik ga me niet blind staren op mijn ran king. Voor het eerst sinds jaren moet ik weer onderaan begin nen. De toptien is voorlopig een ver-van-mijn-bedshow. Vol gend jaar wordt een opbouw- jaar, in 2006 móet ik er weer he lemaal zijn. Voor de grote toer nooien ben ik niet meer ge plaatst. Dan kun je wel kleinere toernooien spelen, maar dan haal je ook minder punten." „Ik heb nog geluk gehad. 2004 was een slecht jaar, maar ik heb wel goed gepresteerd tijdens twee grandslams (laatste zestien bij Australian Open, kwartfina le Wimbledon), waardoor de schade nog meevalt. Het wordt moeilijk, ik onderschat het niet. Ik heb genoeg jongens gezien die het na een zware terugval niet meer hebben gered. Schalken zal het zelf moeten doen. Het tenniswereldje barst nu eenmaal van de individuen. „Natuurlijk vragen collega's hoe het met je gaat en wensen je toe dat je snel weer beter bent. Maar daarmee houdt het ook op. Iedereen moet vechten om het hoofd boven water te hou den. Ik zit ook niet te wachten op andermans hulp. Ik heb mijn eigen mensen om me heen en op hen vertrouw je. Dan ga je niet plots andere dingen proberen al leen omdat een andere tennisser je dat adviseert. Topsporters zijn nu eenmaal eigenwijs, die waaien niet met elk windje mee." Hotelbrand Er is meer dan tennis. Dat hoeft niemand Schalken te vertellen. De beelden van de hotelbrand in Rome, waar hij samen met Ricky maar net aan de dood ont snapte door met wat Amerikaan se bejaarden van balkon naar balkon te klimmen, spoken nog geregeld door zijn hoofd. Het liefst boekt hij sindsdien ka mers op de eerste verdieping. „Maar dat lukt natuurlijk niet. Soms moet je al blij zijn dat je nog een kamer krijgt. De schrik zit er goed in. „In elk hotel kijken we meteen waar de nooduitgangen zijn. We lopen er ook altijd naar toe om te testen of we het met één keer ademen kunnen halen. Zo'n brand benadrukt nog eens' hoe relatief het leven is. „Dat wist ik al, ik heb al meer trage dies meegemaakt (Schalken doelt op. het overlijden van zijn broertje), maar je gaat er toch over nadenken." Buiten de baan dan, want op het gravel, gras of hardcourt sluit Sjeng Schalken had in 2004 maar mondjesmaat reden tot juichen, en hoopt nu maar dat het tennisjaar 2005 hem meer goeds zal brengen. foto Sang Tan/AP Schalken zich voor alles af. „Als je op de baan gaat relativeren, houdt het op. Dan kun je beter stoppen met tennissen." Aan dat laatste wenst Schalken voorlopig niet te denken. „Ik ben het nog lang niet van plan. Al geraak ik langzaam op een leeftijd dat je naar vaste grond onder de voeten verlangt. We lei den natuurlijk een nomadenbe staan. Als de natuur het toelaat, willen Ricky en ik een groot ge zin. Hoe ik dat moet combine ren met tennissen, weet ik nog niet. Van achttien uur slapen per dag zal dan in elk geval niets meer komen.GPD Jaap Nauwelaerts de Agé (87), een leven in teken van de sport RILLAND - Wim van Nijnatten maakt het seizoen af bij Rillandia, maar dan vertrekt de Brabantse voetbaltrainer bij de zaterdag-eersteklasser. Dat kwamen Van Nijnatten en het bestuur van de club uit Rilland gisteren overeen. „We zijn samen tot de conclusie gekomen dat het draag vlak in de selectie voor het aanblijven van Van Nijnnat- ten te gering is en het daardoor beter is na dit seizoen uit elkaar te gaan", zegt Rillandia-bestuurslid Jan Moerland. Van Nijnattens toekomst bij Rillandia, dat in de eerste klasse vecht tegen degradatie, hing enkele weken geleden al aan een zijden draad. Maar een stemming in de selectie sloeg toen nog nipt in zijn voordeel uit. BRESKENS - Voormalig topjudoka Marion van Dorssen verzorgt morgen een kersttraining voor Zeeuwse wed- strijdjudoka's bij Judoschool Frans de Boevere te Bres- kens. De tweede editie van de kersttraining staat in het te ken van de armklemmen. „Ik verwacht weer een hoge op komst. Voor een toptraining moeten wij Zeeuwen anders altijd uren reizen, nu hooguit een uur", aldus De Boevere. Van Dorssen maakte bij de vrouwen begin jaren negentig furore in de toenmalige klasse tot 72 kilogram. De Axelse liet zich altijd, ook in haar topsportperiode, door Staf de Moor van Sportschool Delta (Terneuzen) begeleiden. Ze haalde onder meer brons bij worldcupwedstrijden en we reld- en Europese kampioenschappen en stond liefst acht keer op het erepodium tijdens Nederlandse kampioen schappen, waarvan drie maal op de hoogste trede. In 1990 werd ze uitgeroepen tot Zeeuws sportster van het jaar. HEERLEN - Hans Lingen is tot het einde van het seizoen coach van de tafeltennissters van Fürst. De club uit Heer len was op zoek naar een vervanger voor de plotseling op gestapte Stef Marutiak. ANP ROTTERDAM - Energiebedrijf Eneco stopt als partner van sportkoepel NOCNSF. Het bedrijf vindt het door NOCNSF gevraagde sponsorbedrag maatschappelijk en budgettair niet verantwoord om door te gaan tot de Olym pische Spelen van Peking (2008). Beide partijen overleg den lang over een nieuw contract. Plet voorstel van Eneco tegen een lager bedrag de Paralympische Spelen te onder steunen, werd niet omarmd door NOCNSF. NOCNSF maakte kort voor de Spelen in Athene bekend in het kader van Performance 2008 op zoek te gaan naar zes grote partners. Die zouden jaarlijks 1,2 miljoen euro moeten geven. Bedrijven die wel met de sportkoepel in zee gingen, zijn totnogtoe de NS, Randstad en Ernst Young. Vlak voor Athene maakte NOCNSF bekend voor de komende vier jaar 42 miljoen euro nodig te hebben om de ambities veilig te stellen. ANP ZWOLLE - FC Zwolle huurt voor de rest van het seizoen jeugdinternational Tim Janssen van PSV. Dat meldde de club uit de eerste divisie gisteren. De 19-jarige Janssen is een aanvaller die bij voorkeur op rechts speelt. ANP door Govert Wisse BLOEMENDAAL - Tegelijk met Anton Geesink werd Jaap Nauwelaerts de Agé begin december in Boedapest benoemd tot erepresident van de Europese Judo Unie. Beiden kregen de negende dan uit gereikt. Oud- olympisch kampioen Geesink is vanwege zijn prestaties en verbale oorlog jes bekend bij het grote publiek; Nauwel aerts niet. Maar de Bloemendaler, 87 in middels, heeft voor zijn sport veel bete kend. Hij is de grondlegger van het judo in Nederland en bezocht voor zijn sport alle uithoeken in de wereld. Zijn in sep tember 1945 opgerichte Sportacademie Nauwelaerts de Agé bestaat binnenkort zestig jaar. Japie Nauwelaerts de Agé was in de ja ren twintig een klein, lenig en watervlug opdondertje. „Ik was snel als de pest." Dat kwam hem goed van pas als hij weer eens appels uit een tuin had gejat. Dan klauterde de Haagse Pietje Bell over au to's en schuttingen en in bomen om aan de boze appeleigenaar te ontkomen. 'Sa- rasani' was zijn bijnaam als voetballer tje. „Ze noemden me zo omdat ik voort durend koprollen maakte." Hij was rechtsbuiten. Als negentienjari ge kon hij profvoetballer worden bij Beerschot in Antwerpen. „Ik woonde bij mijn tante in Merksem totdat ik een tele gram kreeg. Mijn vader was overleden. Ik moest naar huis. Ik ben daarna bij mijn moeder in Den Haag gebleven om voor haar te zorgen. Om aan geld te ko men ben ik bij de PTT gaan werken. In m'n eerst loonzakje zat dertien gulden en 57 cent." Het profvoetbal zat er niet meer in. Wel heeft hij als amateur bij Quick en HBS tien jaar in het eerste elftal gespeeld. Die Haagse clubs speelden in de eerste klas se, zeg maar de eredivisie van nu. Hij maakte eens drie goals tegen de latere kampioen ADO. „'Een grote rol voor een kleine man', stond bij een tekening in de krant. Herman Kuiphof heeft er onlangs nog aandacht aan besteed. In de oorlogs jaren heb ik in Rotterdam mijn trainers diploma behaald. Ik zat op cursus met de Feyenoorders Leen Vente, Bas Paauwe en Manus Vrauwdeunt. Ik heb mijn A-li- centie en zou dus een eredivisieclub mo gen trainen." Onderduiker Nauwelaerts de Agé („Mijn familie stamt van de hugenoten in Noord-Frankrijk") streek in .1942 als onderduiker neer in Haarlem. Het was hetzelfde jaar waarin hij meedeed aan de Elfstedentocht. Uitge reden? „Ja, anders had ik het niet ver teld." Hij had als onderduiker een kamertje bij de zusters Wanders in Haarlem. „Ik had bij de PTT in Den Haag een staking geor- door Sven Bakker GOES - Sjoerd Huis in 't Veld heeft zijn eerste wedstrijd op het ZuidWest Lease-toernooi winnend afgesloten. De achttien jarige tennisser van MLTC was in zijn eerste poulewedstrijd in de derde categorie met 5-4 te sterk voor Gareth Lau en hem kan doorstroming naar het afval- schema bijna niet meer ontgaan. Huis in 't Veld heeft als speel- sterkte vier, terwijl Lau in de derde categorie zit. Toch won Huis in 't Veld. In een ander duel won Michiel van Kuijk soe pel van Erik Bakker: 8-0. Ook bij het mannendubbelspel in de vierde categorie werd giste ren in de TSI-hal in Goes een wedstrijd afgewerkt. Domini que Asselman en Eric Sponselee wonnen met 8-4 van Jan Oranje en Tim van Uden. Ook de broers Duncan en Dylan Blackman wa ren te sterk voor Oranje en Van Uden: 9-3. Zodoende gaan Asselman/Sponselee en Blackman/Blaekman uitmaken wie er eerste wordt in de poule. In het gemengddubbelspel drie wonnen Corine Davidse en Ores- tis Molopodis in veertig minu ten met 8-4 van Linda Buuron en Max Geers. Maar even latei- verloren Davide en Molopodis van Naomi Hillebrand en Brian Dijkstra. Zij wonnen met 8-3. Jaap Nauwelaerts de Agé is de grondlegger van het judo in Nederland. ganiseerd, nadat Hollandse officieren ge vangen waren genomen door de moffen. Zeshonderd stakers liepen bij de PTT de tent uit. De volgende dag ben ik onderge doken." Bollenschuur Om wat te verdienen, gaf Nauwelaerts in de oorlogsjaren heilgymnastiek, jiujitsu en massage. Dat deed hij in eerste instan tie in een bollenschuur in Haarlem. La ter bezocht hij ook boerderijen in Haar lemmermeer. „Daar kregen boerinnen massage van me. Ik leerde boeren rond Halfweg hoe ze van een auto moesten af rollen. Die zaten allemaal in het verzet." Zijn sportacademie was in 1945 de eerste commerciële sportschool van Nederland. „Je had toen al wel boksschooltjes, maar niet op mijn manier. Een zaaltje met een kleedkamer, douche en sauna. Ik was de eerste met een sauna. Leo Horn, de be kende scheidsrechter, kwam daarom bij mij." Nauwelaerts noemt zichzelf een doener. Hij had nooit rust, moest steeds iets nieuws bedenken. Nauwelaerts was mede-oprichter van de Nederlandse jiujitsu- en judobond en later ook van de Europese Judo Unie. Hij werd vanaf 1964 (Tokio) tijdens zeven Zomerspelen de baas (technisch directeur) van het olympisch judo. Hij was leraar aan de Haagse Academie voor Lichamelijke Op voeding, gaf tennis- en hockeytrainingen en cursussen aan vijf politiekorpsen. Hij was vanaf 1948 een van de eerste docen ten op het door prins Bernhard geopende cios in Overveen. „Aad van den Heuvel en Hans Kraay zijn leerlingen van me ge weest." Nauwelaerts was een strenge leraar. „Te genwoordig staat een docent voor de klas en vraagt: 'Wat zullen we vandaag doen?' Was er bij mij niet bij. Ik bepaalde wat er gebeurde. En wie te laat was, kwam er niet in." In 1956 ging hij als Europees judoverte genwoordiger per Super, Constellation met Anton Geesink, toen negentien jaar, naar het eerste WK in Tokio. „Die propel- lerkist deed er 24 uur over. Ik vond Ja pan geweldig. Nu is het net Amerika, maar toen hing het land nog aan elkaar van traditie, etiquette en hiërarchie. In een warenhuis hield boven aan de rol trap een meisje de hele dag een doekje op de band om deze schoon te houden. Ik keek er mijn ogen uit." Ruzie Nauwelaerts was in 1958 de eerste wes terse scheidsrechter bij een judo-inter land in Moskou. Daarnaast gaf hij cursus sen van Australië tot Alaska en van Bra zilië tot Japan. „Ik heb de hele wereld in de rondte gereisd." foto Poppe de Boer/GPD Hoe was zijn verhouding met Anton Geesink? „Vroeger hadden we wel eens ruzie. Anton ramt soms als een olifant door de porseleinkast. Maar het is goed- gekomen tussen ons. Anton heeft me voorgedragen bij de Europese Judo Unie voor de negende dan. Eigenlijk had ik die als blijk van waardering al veel eer der moeten krijgen van de Nederlandse bond. Ik heb al twintig jaar de achtste dan. Enkele jaren geleden hebben 34 vooraanstaande judomensen, onder wie Ruska en Geesink, het voorgesteld aan de bond. Maar die weigerde, omdat ik niet meer in judopak op de mat zou staan, of iets dergelijks. Een lachertje. Wat ik voor het judo in Nederland heb ge daan, heeft niemand gedaan. Dat klinkt verwaand, maar dat moet je soms zijn. De Europese bond stond er wel achter. Ik ben zeer vereerd. Wat laat komt, is goed." Nauwelaerts kreeg onlangs toch een bel letje van de voorzitter van de Nederland se bond, die hem feliciteerde met zijn ne gende dan. Hij is liefhebber van mooi ju do waarbij techniek voorop staat. Dat wordt minder in zijn ogen. „Het is tegenwoordig een hoop trekken, duwen, hangen en wurgen. Het wordt een rotspelletje op die manier. Ik schaam me helemaal rot als ik die dikke wijven op de mat bezig zie." GPD Zundert. Internationaal driebanden- toernooi, eerste dag. Groep A: Van Kuyk (Ned)-Arnouts (Ned) 50-42/33, Ka- sidokostas (Gri)-Raymond Ceulemans (Bel) 50-50/37. Groep B: Merckx (Bel)- Van Erp (Ned) 50-42/43, De Backer (Bel) -Haack-Sörensen (Den) 50-46/47. Groep C: Caudron (Bel)-Van de Ven (Ned) 50-42/27, Leppens-Bitalis 50-30/33. Groep D: Tijssens (Ned)-Mu- rat Coklu (Tur) 50-19/28, Polychronopou- los (Gri)-Valentijn (Ned) 50-50/32. Kapelle. Sjoemeltoernooi. HD4. S. Eude/R. van der Wel-S. van Buren/J. Oranje 5-4, M. Hendriksen/M. Kole-S. Huijsmans/R. van Hartingsveldt 6-4, I. Walraven/D. van 't Westeinde-S. van Buren/J. Oranje 3-2. HD5. M. Wisse/J. Pijpelink-J. Dhooge/J. Barbé 6-3, M. Wisse/J. Pijpelink-R. Verhage/B. van Sabben 8-1 HD6. G. Janse/K. de Vos-J. Helgers/J. van Rumste 6-3, T. van Pelt/L. Nieuwenhuyze-P. van de Heijden/H. Wijnands 7-4, S. van Rijswijk/N. de Mol-R. de Klerk/P. Noor- dijke 4-4, G. Janse/K. de Vos-F. Lobezoo/P. Traas 7-5, R. Aarts/R. Hoge- veen-A. de Jonge/K. Schog 11-1, C. Kole/F. van Eenennaam-R. de Bokx/M. Siben 6-4. DD5. C. Versteeg/L. Meeu- wissen-E. Smits/J. Ganseman 7-5 DD6. J. Oranje/T. Oranje-B. Boutens/M Schoonen 6-4, C. Kleinepier/I. van Gu- lik-l. Bakker/H. Rombout 6-4. GD4. A. van Straaten/S. Eude-A. Wondergem/P. Katsman 8-2, H. van Hartingsveldt/S. Huijsmans-M. Verschoore/E. de Keijzer 5-5. GD5. M. de Jonge/R. Brand-M. Bauer/R. Aarts 8-3. GD6. B. Kole/L. Nieuwenhuyze-M. Wirtz/W. Verbeek 5-4, C. Kleinepier/S. Goossens-W. Joosen/R. Joosen 5-4, R. Smit-Roeters/B. van Sabben-E. Muskens/M. Izeboud 9-4, N. Blaauw/P. Blaauw-J. Koens/T. Altena 7-4, J. Suurland/H. van Sabben-E. Muskens/M. Izeboud 5-4. Goes. ZuidWest Lease-toernooi. HE3. S. Huis in 't Veld-G. Lau 5-4. HE5. L. Bendele-S. Bakker 6-3, S. Bakker-S. van Buren w.o., L. Bendele-S. van Bu ren w.o., A. Kuijl-M. de Witte 6-2, A. Kuijl-I. van Belzen 6-5, M. de Witte-I. van Belzen 5-3, C. de Water-R. van Gas sen w.o., S. Nonnekes-R. van Gassen w.o., J. van Klinkenberg-T. Petri 5-5, T. Ie Clercq-T. Petri 8-3, J. van Klinken berg-T. Ie Clercq 5-4, M. de Rave-J. Dhooge 8-3, M. Ketting-J. Dhooge 6-5, S. Sprinkhuizen-J. de Koster 6-4, R. van Gilst-S. Sprinkhuizen 7-4, R. van Gilst-J, de Koster 8-3, C. de Water-D. de Rave 7-5, C. de Water-M. Goeseije 6-2, M. Goeseije-D. de Rave 8-3. HE6. B. Mul- der-M. Stroosnijder 7-5, M. van Dam- me-R. Alders 6-4, P. Boot-P. Nieuwen- huyze 10-3, V. Bol-P. Nieuwenhuyze 8-2, D. van Golen-T. Petri 7-4, M. Ad- dink-D. van Golen 6-4, K. van den Ber- ge-R. van Oost 9-0, P. van Hoeve-S. Lo- kerse 9-2. HD4. D. Asselman/E. Sponse- lee-J. Oranje/T. van Uden 8-4. HD6. B. Both/J. de Waal-T. van Hoeve/W. de Marco 5-4. DD5. L. Dingenouts/D. Klap-I. Maat/N. van de Zande 11-2, E. Ars/M.J. Breen-I. Maat/N. van de Zande 10-2, L. Dingenouts/D. Klap-E. Ars/M.J. Breen 5-4. GD3. C. Davidse/O. Molopo- dis-L. Buuron/M. Geers 8-4. dinsdag Dammen Sneldamkampioenschap van Schou- wen-Duiveland. Locatie: UVV-ge- bouw, Kerkhofzuidzijde te Zierikzee. Aanvang 19.00 uur. JudoU Vierde Oliebollentoernooi. Locatie. Capital Sports, Geldeloozepad te Goes. Begin wedstrijden: 4 tot en met 6 jaar: 9:00 uur, 7 8 jaar: 10:00 uur, 9 tot en met 12 jaar: 12:00 uur en 12 tot en met 15 jaar: 13:15 uur. Inschrijving op uitno diging. Tennis Zuid-West Lease-toernooi. Locatie' tennishal TSI in Goes. Aanvang: 16.30 uur. Sjoemeltoernooi. Locatie: Racketcen trum in Kapelle. Aanvang: 9.00 uur. MTO-kerstjeugdtoernooi. Organisa tie: Matchpoint Tennisorganisatie. Loca tie: tennishal TSI in Goes. Aanvang: 9.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 21