gissingen wil kunst bij rondweg PZC Emoties verwerken via muziek Steiger Veere wordt vernieuwd Vrijspraak van seksueel misbruik 13 (ere en provincie zijn bereid tot bijdrage trneuzense [ankrijdster (ankrijder De Sprong Koudekerke tijdelijk naar trapveld Duitser verongelukt in Breskens Vlissingse onderuit door gladheid Man gestoken in hand Vechtpartij in Goes Slippartijen bij afrit Zeelandbrug Kerkganger bestolen van geld Fietsbrug over Sloeweg is klaar voor gebruik dinsdag 28 december 2004 irEdith Ramakers ISSINGEN - De gemeente liiigen heeft de buurgemeen te en de provincie voorge- Jeen gezamenlijk kunstpro- uit te voeren langs de $15, de nieuwe rondweg Vlissingen naar Koudeker- Vlissingen wil 150.000 euro cbikbaar stellen. Aan de pro- is een bijdrage van 1)00 euro gevraagd en aan te 60.000 euro. ;en de provincie zijn welis- positief gestemd over het singse initiatief, maar beide lieden zijn niet bereid om itrzoek van Vlissingen volle- in te willigen. Veere wil tot euro gaan en de provin- 20u. over een bijdrage van 100 tot 80.000 euro denken, blijkt uit stuk van het colle- in B en W van de gemeente iete voor IDELBURG - Zeer zenuw- lig stapte een 33-jarige Ter- lense gisteren de Middel de rechtbank binnen. Ze bij politierechter M. wisse verschijnen omdat ip 10 juli in Terneuzen be was op het rijden met veel iel alcohol in haar bloed, bad die dag vier Hoegaarden ronken, verklaarde ze. Tege- irtijd gebruikte ze ook zwa- uedicijnen tegen depressivi- weg naar huis werd ze gehouden omdat ze nogal gerend reed. Tegënover de Ier vertelde ze dat ze het die met makkelijk had, omdat haar dochters bijna ja- was en niet meer bij haar komt. Officier van justitie Boogert hield rekening met unstandigheden en eiste een ekkelijk milde straf: een waardelijke rijontzegging maanden en een boete vierhonderd euro. Meeuwis- onniste conform. IJPSKERKE - Een 28-jarige Mobilist uit de gemeente re is gisteravond rond half betrapt op rijden onder in- I ran reed op de Middelburg- eg in Grijpskerke toen hij ge- róleerd werd door passeren genten. Hij moest een blaas- ondergaan en hieruit bleek bij ruim twee maal zoveel gedronken als toegestaan, man kreeg een rijverbod van uur en een proces-verbaal. Advertentie Inlijstwerk? 'Uenmakerij Gijzel ftior bedrijf en particulier ilmgsesiraal 102A. 4421 BV Kapcllc TeL 0113-342383. fax 0113-340044 bzorgklacbten: 5800-0231231 spmaandag t/m vrijdag ge iende de openingstijden; Merdagstot 12.00 uur edactie Walcheren Wtenruststraat 18 Postbus 8070 1 MIDDELBURG Pel 0118-493000 Pax: 0118-493009 hnail: redwalch@pzc.nl Pbvan der Sluis (chef) |dia Berkelder édith Ramakers P'iham van den Broek Wendy van den Hurk Poen de Vries (sport) toVTRALE REDACTIE tationspark 28 Postbus 31 ^50 AA GOES [eb (0113)315500 [ax: (0113)315669 P'ttail: redactie@pzc.nl '"ternet "ww.pzc.nl P'tiail: web@pzc.nl Veere. „We zullen onze wensen iets bij moeten stellen, maar het project kan met deze steun toch doorgaan. We moeten nog wel de officiële bevestiging ontvan gen", merkt L. Riekwell van Bu reau Beeldende Kunst Vlissin gen op. Vlissingen meldt dat door de re gionale samenwerking tussen provincie en twee gemeenten een omvangrijk en uitzonderlijk kunstproject verwezenlijkt kan worden. De rondweg verbindt de stedelijke bebouwing van Vlissingen met het Walcherse landschap. Met dat gegeven kun nen kunstenaars aan de slag gaan. „Er kan ook gedacht wor den aan poorten die leiden van ie randen van de stad naar het Dlatteland of andersom", zegt Riekwell. selectie foor de opdracht worden onge- Teer tien kunstenaars uitgeno digd. „We moeten het plan nog litwerken, maar ik verwacht (at we tot een selectie van vier kunstenaars komen, die uitein delijk een schetsontwerp ma ken." Vlissingen heeft 150.000 euro ge reserveerd voor kunst in de openbare ruimte voor de nieuwe wijken Lammerenburg I en II. BBK Vlissingen vindt dat er in die wijken al veel aandacht is be steed aan vormgeving, van zo wel de openbare ruimte als de huizen. „Doe daar nog eens kunst in de openbare ruimte bij, dan wordt het dubbelop." De ad viescommissie van BBK kwam toen op het idee om de 150.000 euro te gebruiken voor kunst aan de nieuwe rondweg, die ook voor een deel langs die wijken loopt. Dennis Kouijzer kan zijn gevoelens het beste kwijt in muziek. Pianiste/zmgeres Josie Kneepkens (r) heeft hem geholpen bij het maken van een cd. foto Ruben Oreel door Miriam van den Broek VLISSINGEN - Het liefste zou Dennis Kouijzer (24) uit Vlissingen een vrien din willen hebben. Iemand om lief en leed mee te delen. Dennis heeft de spier ziekte van Duchenne. Hij zit in een rol stoel en wordt beademd. Over zijn groot ste wens heeft hij een lied geschreven dat binnenkort op singel verschijnt. De opbrengst is bestemd voor onderzoek naar spierziekten. De ochtend voordat de singel wordt op genomen in de Stadsschouwburg in Middelburg, ligt Dennis in zijn woning in Vlissingen in bed. Hij ligt diep onder de dekens, want in de winter gaat het met hem altijd slechter dan in de zo mer. Een machine zorgt er voor dat hij beademd wordt. Via een apparaatje in zijn linkerhand kan hij van alles in zijn woning bedienen. Het licht, de deur, de tv, de stereo. „Er zitten 180 functies op", zegt Dennis. Duchenne is een aangeboren aekte die het spierweefsel aantast. Het verd bij Dennis ontdekt toen hij vijf jaar was. Tot zijn achtste kon hij lopen. Toen be landde hij in een rolstoel. Hoeoud hij kan worden, hebben de artsenhem nooit verteld. „Ik ben niet metde dood bezig. Ik leef van dag tot dag. kis het aan mij ligt, ga ik zo nog jarenverder." Dennis is positief ingesteld. „It weet van elke dag een leuke dag te naken. In de zomer ga ik altijd naar buitin. Dan ga ik naar mensen kijken vana! mijn balkon of ga ik mee naar de vo'tbal. Ook kijk ik graag tv of zit ik achter de computer te msn'en of te mailei. Maar muziek is mijn grote passie. Ikhou van bijna alles. Pop, rock, bepaalde trends. TMF of MTV staat bij vaak op.' Altijd dolen er zinnen door zijr hoofd. Zinnen voor songteksten of gedichten. „Ik heb ontdekt dat je moeilijke dingen kan verwerken door ze van je af te schrijven." Hoewel Dennis normaal niet stil staat bij de dood, maakte hij een lied over 'de laatste dingen die ik nog wil voordat ik weg ben'. „Het liefste zou ik een vrien din krijgen", vertelt hij. „Een meisje waar je alles mee kunt delen. Maar ja, dat is erg lastig als je in een rolstoel zit. Je legt moeilijker contact. Mensen vin den het eng." Gemis Over het gemis van een geliefde schreef hij een Engelstalige tekst. „De tekst zat zo goed in elkaar dat ik dacht: daar moet ik wat mee doen", zegt Dennis. „Ik kende Franklin Schieman. Die zit in de muziek. Ik heb een tijd getwijfeld maar uiteindelijk heb ik hem een mail- tje gestuurd." Schieman was gelijk en thousiast. Hij heeft wat aan de tekst ge schaafd om hem zingbaar te maken en schreef er muziek bij. Ook benaderde hij Josie Kneepkens die het lied zingt en speelt op piano. „Ze hadden een proef - opname voor me gemaakt", zegt Den nis. „Het was heel raar om je eigen tekst te horen. Het is echt een kippenvel nummer. Josie heeft zo'n mooie stem. Een beetje Anouk-achtig, maar dan niet zo raar." Het nummer werd gistermiddag voor het eerst ten gehore gebracht. Dat ge beurde in de schouwburg, in het bijzijn van familie en vrienden van Dennis. Vervolgens werd het nummer opgeno men. Wanneer de singel gelanceerd wordt, is nog onbekend. De Vereniging voor Spierziekten in Nederland, waar de op brengst naar toe gaat, zoekt daarvoor nog een gepast moment. de protestants-christelijke basis school 't Klinket, die al jaren kampt met ruimtegebrek door het groeiend aantal leerlingen. Twee maanden geleden besloot het gemeentebestuur van Veere een einde te maken aan het idee van een brede school. Het per ceel dat de gemeente op het oog had aan de Tramstraat bleek te klein. Besloten werd tot nieuw bouw van De Sprong. De nieuw te bouwen school komt te staan op de bestaande locatie. Om die reden is tijdelij ke huisvesting noodzakelijk. De voorkeur van het college gaat uit naar het trapveld tussen de voetbalvelden en de tennisvel den aan de Biggekerksestraat. Het veldje is 270 meter verwij derd van de huidige school en is ongeveer 2400 vierkante meter, ruim voldoende voor een school met vijf groepen. Dan nog blijft er voldoende parkeergelegen heid over. Op dit moment wordt een eerste ontwerp gemaakt van zowel de nieuwbouw als de tijdelijke huis vesting. Medio januari volgend jaar wor den de tekeningen gepresen teerd aan de dorpsraad van Kou dekerke. Eind januari wil de ge meente een inloopavond hou den. Om de tijdelijke huisvesting te kunnen betalen is bijna een kwart miljoen euro nodig. door Ab van der Sluis KOUDEKERKE - Openbare ba sisschool De Sprong uit Koude kerke verhuist in afwachting van nieuwbouw op dezelfde lo catie, tijdelijk naar een trapveld je. De gemeente Veere streeft er naar de nieuwe school aan het begin van het schooljaar 2005/2006 in gebruik te nemen. De Sprong is toe aan een nieuw gebouw. Het huidige pand is ver ouderd en te klein. Het oudste gedeelte dateert van 1940. Begin jaren zeventig is de school uitge breid. Later is op het achter plein een noodlokaal gebouwd, dat nu eveneens in slechte staat verkeert. Aanvankelijk was het de bedoe ling om in Koudekerke een bre de school te maken samen met agenda STREEKACTIVITEITEN OOST-SOUBURG - Palazzoli Huis, 10.00 -11.00 uur: Yoga; RITTHEM - Sportzaal Korfbalvereni ging Atlas, 19.30 - 20.30 uur: Gym en trimmen vanaf 50 jaar. VLISSINGEN - Open Hof, 16.15 uur: Po wer yoga; 20.15 - 21.30 uur: Oerdansles- sen; WESTKAPELLE - Sportzaal De Bellink, 8.30 -16.30 uur: Schoolkorfbaltoernooi. VEERE- De steiger bij de Campveerse Toren in Veere oidergaat een grote onderhoudsbeurt. Vrij wel de hele aanlegplaats wordt vervangen. Het is twintig par geleden dat de steiger gerenoveerd is. De werkzaamheden aan de steiger zijn op 1 no vember >egonnen. Inmiddels zijn de loopplanken verwijderd en wordt er gewacht op een lading nieuw hmt. De renovatie moet voor komende zo mer gereed zijn. De steiger was dringend aan een opknapbeurt toe. De aanlegplaats verkeerde in slechte daat. De laatste keer dat die grondig on der hancen is genomen, was in 1985. Sindsdien is er geen groot onderhoud meer gepleegd. Deze keer wordt de aanlegplaats niet alleen opgeknapt, maar ook verhoogd. De reden daarvoor is dat Re derij Dijkhuizen, die de steiger bij de Campveerse Toren als thuisbasis heeft, komende zomer met een ander type rondvaartboot gaat varen. Het nieuwe schip is hoger dan de huidige. Zonder aan passingen van de steiger zou het bijna onmogelijk worden om fietsen op de rondvaartboot te krij gen. Dat is ook de reden waarom de gemeente Veere de klus voor het toeristenseizoen geklaard wil hebben. foto Ruben Oreel BRESKENS - Bij een ongeval als gevolg van gladheid in de buurt van Breskens is gistermiddag een 55-jarige auto mobilist uit het Duitse Merzig om het leven gekomen. Op dezelfde weg waren 's ochtends al vier mensen gewond ge raakt, eveneens na een slippartij. Het Duitse slachtoffer raakte de macht over het stuur kwijt toen hij bij buurt schap het Zandertje plotseling terechtkwam op een be schaduwd deel van de weg, dat nog spekglad was. Zijn au to raakte van de weg af, gleed een naastliggend dijkje op en kantelde. De bestuurder, die volgens de politie vermoe delijk geen gordel droeg, werd uit de auto geslingerd en raakte daaronder bekneld. Nadat de brandweer hem had bevrijd, is nog een vergeefse poging gedaan tot reanima tie. De man is ter plekke overleden. Anderhalve kilometer verderop is gisterochtend bij een ongeluk door de gladheid een vrouw ernstig gewond ge raakt. Ze is met zwaar hoofdletsel per ambulance naar het ziekenhuis in Brugge overgebracht. VLISSINGEN - Een 68-jarige Vlissingse is gistermiddag door gladheid lelijk ten val gekomen. Zij fietste door de Kasteelstraat en gleed uit, en viel tegen een stoeprand aan. Hiérbij brak de dame haar heup. Ze is met een ambu lance overgebracht naar het ziekenhuis. ZIERIKZEE - Bij een vechtpartij in de Caustraat in Zie- rikzee is gistermorgen een 20-jarige man gewond geraakt. Door een uit de hand gelopen ruzie onstond rond een uur of 10 een worsteling. Hierbij trok een 15-jarige plaatsge noot een mes. De 20-jarige pakte uit zelfbescherming het lemmet van het mes vast waardoor hij licht gewond raak te aan vingers en hand. De vermoedelijke dader is later aangehouden in de Zierikzeese Keetenstraat en in verze kering gesteld. GOES - Op de Grote Markt in Goes ontstond gisteroch tend omstreeks kwart voor vijf een vechtpartij tussen en kele groepen personen. De vechtpartij kreeg enige tijd la ter in en om het ziekenhuis in Goes nog een vervolg en de politie moest ingrijpen. Over het hoe en waarom en over eventueel opgelopen letsel is niets bekend. COLIJNSPLAAT - Door de gladheid zijn een 42-jarige au tomobiliste uit Zierikzee en een 30-jarige inwoner van de gemeente Schouwen-Duiveland, gisterochtend op de afrit van de Zeelandbrug bij Colijnsplaat tegen de vangrail ge reden. Hun voertuigen raakten beschadigd. ZIERIKZEE - Een kerkganger is afgelopen zondag besto len van enkele honderden euro's. Het geld zat in een porte monnee, samen met persoonlijke papieren. De man had de portemonnee achtergelaten in zijn jas, die in de garde robe van het kerkgebouw hing. door Frank de Klerk DEN HAAG - Een 38-jarige Ha genaar is gisteren in hoger be roep door het gerechtshof in Den Haag vrijgesproken van sek sueel misbruik van zijn 19-jari- ge stiefdochter in Vlissingen. Eerder was de man door de rechtbank in Middelburg veroor deeld tot een celstraf van drie jaar. Van deze straf zat de man tien maanden uit totdat het gerechts hof zijn voorlopige hechtenis op schortte. De uitspraak in hoger beroep houdt in dat de Hage naar deze tijd onschuldig heeft vastgezeten en een flinke schade vergoeding kan eisen van justi tie. De vrijspraak is overeenkom stig de eis van de aanklager mr. Groen. Deze zette vraagtekens bij het liefdesleven van de Hage naar, dat niet aan 'de standaard normen voldeed'. De hofaankla- ger had echter teveel twijfels bij de verklaringen van het meisje om deze als bewijs voor ver krachting te gebruiken. De poli tie kreeg drie jaar geleden in korte tijd twee aangiften van seksueel misbruik door de man van zijn stiefdochters. Het be trof in beide gevallen seksueel misbruik van dé dochters van een vrouw, waarmee hij een rela tie heeft gehad. De man is door de rechtbank in Middelburg vrij gesproken van seksueel mis bruik van een 5-jarige meisje, maar werd veroordeeld voor het misbruiken van de 12-jarige stiefdochter. Volgens deze 12-jarige stiefdoch ter had de man seks met haar, waarbij hij een boterhammen zakje als condoom gebruikte. Het meisje beschuldigde haar stiefvader er eveneens van uit werpselen in haar kamer te heb ben gelegd om haar in een ver keerd daglicht te stellen bij haar moeder. Tijdens haar verhoor als getuige bij het gerechtshof kon het meis je echter niet vertellen wanneer en hoe vaak het misbruik pre cies plaats had. door Luc Oqgel 's-HEERENHOEK - Verkeer dat ónder de fonkelnieuwe fiets- en voetgangersbrug over de Sloeweg bij 's-Heerenhoek rijdt is er zat, er overheen is het een ander verhaal. De brug stond er gistermiddag verlaten bij. Maar eerlijk is eerlijk, dat zal voor een deel te verklaren zijn door het feit dat de uit staal en beton opgetrokken constructie pas sinds gisteren kan worden gebruikt en dus nog relatief on bekend is. De fiets- en voetgangersbrug is een tijdelijke verbinding tussen industriegebied Vlissingen-Oost en de dorpen Lewedorp en Nieuwdorp enerzijds en 's-Hee- renhoek en Heinkenszand ander zijds. Fietsers en voetgangers kunnen de doorgaans drukke Sloeweg op die manier veilig oversteken. De provincie, die de brug heeft neergezet, hoopt dat over vijf jaar de verdubbeling van het aantal rijbanen van de Sloeweg een feit is en dat er dan ook een permanente oplossing voor fietsers is. Omdat de brug op termijn dus weer verdwijnt, is gekozen voor een 'tweedehandsje'. Via DHV Bruggenbank is een zes jaar oud exemplaar dat dienst heeft ge daan op Schiphol op de kop ge tikt. De kosten, inclusief ver voer en plaatsing, bedroegen een kleine honderdduizend eu ro. Aan weerszijden van de sta len trappen zijn fietsgoten ge monteerd. Overigens is het de vraag of de brug wel zo gebruiksvriendelijk is. Hij is behoorlijk hoog, waar door het met name van fietsers een flinke krachtsinspanning zal vergen om hun rijwiel tegen de trap op te duwen. Volgens de Borselse wethouder M. Vermue (verkeer) was van tevoren be kend dat het niet optimaal zou zijn. „Dit is een lowbudget-op- lossing. Als het om een perma nente brug zou gaan, dan heb je natuurlijk heel andere eisen en wensen. Ik ben blij dat er iets ligt." De fiets- en voetgangers brug wordt op 24 januari offici eel geopend.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 13