korting IC chippers voelen zich benadeeld Op 2 januari f'j intratuin Redding nabij voor Terneuzense kunstwerken 2e Kerstdag geopend VERLICHTINGS- 10%-50% Lkorting steütel oemen Ontmoetingen aan de eettafel Nieuwjaar's koopzondag in het centrum van Middelburg korting! zeeuwse almanak Vaag Nieuwe wijkraad Hulst Axelsestraat weer geheel open De Vries terug in raad Hulst "k-leesboekje 'in de winkel inenvaart denkt erover te verkassen als Terneuzen haar beleid niet aanpast wb - fn I ste stap «centrum rdt volgend rgezet editie Zeeuws-Vlaanderen HET GROENE WARENHUIS Ouderen uit heel Zeeland zijn uitgenodigd voor een kerstdiner in Hotel Goes. door Mieke van der Jaqt GOES - Ze komen alle vier uit Terneu zen, maar ze kennen elkaar niet, de vier die aan de kop van de Zeeuws-Vlaamse tafel zitten. „We zijn net voor het eten aan elkaar voorgesteld", zegt J. Simoski. „Da's gek hè, dat een stel Terneuzenaars elkaar in Goes bij een etentje voor het eerst ontmoet." Een beetje vreemd is het wel, ja, maar vooral erg gezellig. Want veertig mensen aan de feestmaaltijd, allemaal zo'n beet je in dezelfde leeftijd, dat moet fijne tafel gesprekken opleveren. En dat doet het ook. Vrijwilligers hebben de veertig ouderen overal in Zeeland op gehaald voor een kerstmaal in Hotel Goes. In Van der Valk-restaurants in heel Nederland zitten op hetzelfde mo ment nog duizend ouderen te smullen. Het initiatief komt van het Nationaal Fonds Ouderenhulp, dat zich uitsluitend richt op het welzijn van ouderen in de sa menleving. Het fonds zamelt geld in voor verschillende activiteiten en Van dei- Valk verkoopt kerstmaaltijden voor de helft van de prijs. Ouderen die niet zo mo biel meer zijn, worden door vrijwilligers benaderd, opgehaald en weer thuis ge bracht. Het fonds vroeg het Klaverblad om de zaak in Zeeland te coördineren en het Klaverblad schakelde de stichtingen Wel zijn voor Ouderen, de Zonnebloem en nog enkele vrijwilligersorganisaties in. Directeur Jannie de Loof-de Wild van de stichting Welzijn voor' Ouderen Schou- wen-Duiveland, die de leiding heeft geno men, maakt het evenement voor het eerst mee. „Ik heb al de prachtigste verhalen gehoord, dat krijg je als je van tafel naar tafel gaat. Het is echt een geweldig initia tief en alle deelnemers vinden het hart stikke leuk." Dat is niks te veel gezegd. Na de tomatensoep laat de Temeuzenaar Simoski zijn gouden ring zien: een David ster. „Heb ik in Israël gekocht want daar ben ik vier keer geweest. Mooi land hoor, Israël. Mijn hele familie is vergast, behal ve mijn broer. Met hem ben ik naar Ter- neuzen gekomen, omdat zijn zoon, die er al zat, dat vroeg. Want eigenlijk kom ik uit Rotterdam." Begraafplaats Simoski heeft het naar zijn zin in Terneu zen. „Mooi groot huis, rustige buren, ik woon naast de begraafplaats, daar heb je mooie bomen."" Hij begint het trappen lopen wel te ontzien en heeft zich twee jaar geleden laten inschrijven bij de foto Willem Mieras woonstichting. „Maar die bieden je geen gelijkvloerse woning aan, daar moet je zelf achterheen." „Dan moet je in het krantje kijken", zegt C. Beirnaert, die naast hem zit. Hij kan wel een stel projecten opnoemen waar Si moski zo terecht kan als hij al twee jaar punten heeft verzameld. Zo kabbelt het gesprek voort totdat het hoofdgerecht komt: varkenshaas of ge grilde zalm. Daar zijn de eters even zoet mee, al ontsnappen er voortdurend genie tende geluiden: mmmmm! Het Nationaal Fonds Ouderenhulp, dat geld krijgt uit lo terijen, sponsorprojecten en donaties, richt zich op kwetsbare ouderen. De speerpunten zijn de bestrijding van een zaamheid, tegengaan van armoede, ver groten van veiligheid, verbeteren van de zorg en bijdragen aan gezond en gezellig oud worden. door René Hoonhorst TERNEUZEN - De gemeente Terneuzen heeft een beleidsplan voor het onderhoud van kunst werken op stapel staan. Burgemeester en wethouders buigen zich begin volgend jaar over een concept-onderhouds plan dat momenteel door ambte naren wordt uitgewerkt. Amateur-historicus en kunst kenner Piet de Blaey wordt daar mee op zijn wenken bediend. De Axelaar beklaagde zich er deze week over dat het zorgvuldig op gebouwde cultuurbezit niet wordt gerestaureerd na vernie ling of slijtage en slecht wordt onderhouden. De stadsraad Axel klaagde vorige week over vernieling van het kunstwerk Vogels van Hein Vree, gemaakt (Advertentie) van 11.00 tot A20 - Al Prins Alexam 17.00 uur W o o n m all ALEXANDRIUMI >tte rd ai i met behulp van de zelden toege paste sgraffito techniek. Dat wandreliëf is echter sinds de jaren negentig al telkenmale het doelwit van graffitivanda len, zonder dat adequaat is opge treden. Ook kunstwerken in het Axelse kunstbos op het Smitsschorre- terrein vormen al meerdere ja ren het doelwit van vandalen, wist De Blaey. „Ik wil niet zeuren of als cultu reel doemdenker worden geaffi cheerd. Ik ben heel blij dat de huidige gemeente Terneuzen een groot areaal kunstwerken in de open ruimte tentoonstelt. Ik twijfel er alleen wel eens aan of bestuurders en bevolking weten welk een waarde de kunstwer ken vertegenwoordigen. Want als de kunstwerken niet direct worden opgeknapt na vernie ling, lokt dat meer vandalisme uit." De Blaey voegde eraan toe dat de gemeente ook eens goed moet inventariseren op welke wijze bekladde kunstwerken moeten worden schoongemaakt. Ondeskundig Beelden van een paard aan de Axelse Kanaalkade en een violis te in de Terneuzense Noord straat zien er wat dof uit, nadat ze zijn gereinigd na bekladding, viel hem op. „Waarschijnlijk zijn ze op ondeskundige wijze schoongemaakt"veronderstel de De Blaey. Gemeentewoordvoerster V. van der Windt kan dat niet bevesti gen. Maar ze weet wel dat druk gewerkt wordt aan een onder houdsplan. „Na een grondige inventarisatie van alle. aanwezige kunstwer ken moet bekeken worden hoe kapotte of vuile kunstwerken hersteld of het beste schoonge- (Advertentïe) Voor meer informatie: 0800-1598 of www.woonmall-alexandrium.nl controle nïïTTJF Zie katern AUTO pagina 281 maakt kunnen worden. Het col lege krijgt in januari of februari een concept-rapport en zal na bespreking een beleidsplan aan de raad voorleggen." Wethou der C. de Mol-Marcusse kon gis teren niet vooruitlopen op het in voorbereiding zijnde beleids plan voor kunstonderhoud, om dat ze op vakantie is in het bui tenland. (Advertentie) Service Partner 1e SHIRT 20% m 2e SHIRT 30% 8 3e SHIRT 50% 8 Een verslaggever van deze courant begaf zich deze week voor een artikel in een Terneu zense koffieshop, waar naast koffie ook. marihuana en aan verwante producten kunnen worden besteld. De reporter hield het bij een bakkie' troost, maar desondanks zag hij de wereld met de minuut vager worden. Om heel ande re redenen dan de bezoekers die zich vermaakten met soft drugs. Hij was in het etablisse ment één van zijn contactlen zen verloren. Vanaf maandag 27 december 40% op alle kerstartikelen K0UDEKERKE, Galgeweg 5, 0118-551623, donderdag/vrijdag koopavond. je: 0113-315649 -1' •edactie@pzc.nl S31,4460 AA Goes «mé-exploitatie: i»n Midden-Zeeland: 0113-315520; «-Vlaanderen: 0114-372770; 331:020-4562500. jg 24 december 2004 I HULST - Na de j aars wisseling beschikken de bewoners van de Hulster binnenstad weer over een vertegenwoordi gend lichaam in de vorm van een wijkraad. De vorige, die overigens geen formele status had, ging enkele jaren gele den teloor. De gemeente Hulst stuurde in oktober een brief aan de bewoners van de vesting, waarin zij opgeroe pen werden om zich aan te melden als kandidaatlid voor de raad. Meer dan dertig personen reageerden op de op roep. Deze week vond op het stadhuis een oriënterend ge sprek plaats met het gemeentebestuur, waarbij 22 men sen aanwezig waren. Het dagelijks bestuur schetste tij dens die bijeenkomst de functie van de wijkraad, de sta tus en de wijze van opereren. Voor januari is een tweede bijeenkomst gepland. Op die avond wordt ook een dage lijks bestuur geformeerd. TERNEUZEN - De Axelsestraat in Terneuzen is weer van de Axelse Dam tot aan Oude Vaart berijdbaar. De straat is de laatste jaren in verschillende fasen geheel opge knapt. De afgelopen, maanden is het gedeelte tussen de kruising met Dokweg/Zuidlandstraat en de Esdoornlaan voorzien van een nieuwe asfaltlaag. Voor die laag, met ro de fietsstroken aan beide kanten van de rijbaan werd aan gebracht, is pen schoonwaterriool aangelegd en zijn werk zaamheden verricht aan kabels en leidingen! Daarnaast zijn er nieuwe parkeervakken en nieuwe verlichtingsar maturen aangebracht en is extra groen geplant. HULST - Theo Blommaert (Progressief Hulst) vertrekt uit de gemeenteraad van Pluist. Drukke werkzaamheden brengen hem tot dit besluit. Hij wordt opgevolgd door voormalig raadslid F. Vries. Blommaert zit sinds begin vo rig jaar in de raad voor Progressief Hulst. Van 1994 tot 1998 zat hij als eenmansfractie in de raad voor D66. Blom maert neemt met pijn in het hart afscheid van de gemeen teraad. Hij acht het niet uitgesloten dat hij ooit nog eens in de raad terugkeert. De Vries keert na een afwezigheid van bijna twee jaar weer terug in de Fluister raad. Hij be gon zijn carrière in de raad in 1990 bij de partij Groot Hulst/Gemeenschappelijke Belangen. Na de verkiezingen in 1994 kreeg hij onenigheid en ging als onafhankelijk raadslid verder. Tegelijkertijd sloot hij zich aan bij de Pv dA. Het beleid dat de partij in Hulst voerde, begon De Vries steeds meer tegen te staan en begin 1998 richtte hij samen met onder meer zijn vrouw A. Plegger Progressief Hulst op. Na de verkiezingen van 1998 keerde De Vries niet in de raad terug. Hij nam begin 2002 de plaats in van het overleden raadslid Piet Vonck. Twee jaar geleden viel hij bij de verkiezingen net buiten een raadszetel. De Vries zat de afgelopen tijd wel in de commissie middelen. (Advertentie) KENS - Het bouwbord ii al, maar begin volgend «t pas echt de eerste spa de grond voor woonzorg- mHooge Platen aan de mdstraat in Breskens. idt het terrein, waar de a opstallen van de indus- hna Cruson tientallen ja- 5 steen des aanstoots wa- huikt als tijdelijke zand- De vervuilde grond is ge- Zodra de bouwvergun- fflen is, kunnen de Stich- ïoonzorg West-Zeeuws- leren en Woongoed baanderen aan de seawe complex vervangt ipngshuis Ter Schelde ie Ringlaan. Dit gebouw I al enkele jaren niet de eisen. Op het onge- 1,3 hectare grote terrein Westlandstraat komen on- en zorgeenheden. Die ia van koopappartemen- aanleunwoningen tot ver askamers en verpleeg- tok komen er enkele com- ruimtes waarin een praktijk voor huisartsen, jken voor fysiotherapie en therapie, een apotheek, een grand café en een donderdak krijgen, ontwerp van Rienks DBM toen uit Hulst is ook veel Mbesteed aan de land- Pekjke inpassing. Op ba- Ne visie van stedenbouw- iAshok Bhalotra komt F°uw in een duinland- pstaan, waar ook plaats paimd voor een waterpar- P Het kook-leesboekje fVlaamse (W)etenswaar- is gisteren in Hulst ge- Auteur is chef-kok die voor zijn ver- en land afreisde. heeft in het grensover- magazine La Bella Jivaste pagina waarin hij fe mensen interviewt en 1 Nn favoriete gerecht Nkt- Deze verhalen zijn in Zeeuws-Vlaamse Het vanaf vandaag ver- Genoemde vahaf prijs Is Incl. BTW en BPM, exd verwijderingsbijdrage en kosten rijklaar maken Brandstofverbruik gemid deld 5.0-9,11-100 km (1 op 11,0-20,00) C02-emissie 135-218 G/km, Wijzigingen, ook In ultvooringsdetalls, voorbehouden u bent van harte welkom bij Mr Fj Haarmanweg 6 AUTOHUIS TERNEUZEN B.V. 4538 AR Terneuzen d (0115)62 26 00 Skoda Garant occasions: Skoda Fabia HB 1.4 55kw comfort Skoda Fabia HB 1.4 comfort blauw Skoda Oclavia 16 HB comlorl stonegrfey 2002 45.000 km 11.950 2003 -30.000 km 12.500,- 2002 30.000 km 16.950,- MBareman IUZEN - Havenstad Ter- 3 behandelt de binnen- iliefmoederlijk. En dat, Iemeuzen een binnen ben bij uitstek is. Door fee houding van het ge- bestuur dreigen de bin- jppers, maar ook de jiiverven en andere raartbedrijven zich el- jrestigen. meente de binnenschippers niet meer staan. „Burgemeester Lonink huldig de, toen hij hier een paar jaar ge leden aan de slag ging, het stand punt dat Terneuzen de band met het water wil herstellen. Hij wilde stimuleren dat waterge bonden bedrijven zich hier zou den vestigen. Desondanks tas ten ze het aantal ligplaatsen voor de binnenschepen aan en hebben ze meer aandacht voor ontwikkelingen op het gebied van recreatie en welzijn." Naast Bondewel maken ook an dere bestuursleden van Schutte- vaer zich zorgen over onder meer het ligplaatsenbeleid van de gemeente, het havenschap en Rijkswaterstaat. Recent voor beeld: de komst van aanlegstei gers voor de watersport in de Oostelijke Kanaalarm. Dat is voor de schippers hét bewijs dat ze in Terneuzen een achterhoe degevecht voeren. Burgemeester J. Lonink van Terneuzen verze kerde gisteravond, telefonisch geconfronteerd met de uitspra ken van de Schuttevaer-voorzit- ter, dat het college van B en W in het nieuwe economische be leidsplan dat nu wordt opge steld terdege rekening houdt met de rol van Terneuzen als binnenvaarthaven. „Én met al les wat daarmee samenhangt. Natuurlijk beseffen we dat Ter neuzen een belangrijke schakel vormt in de Noord-Zuid-route tussen Rotterdam, België en Frankrijk. We pleiten bij minis ter Peijs van Verkeer en Water staat niet voor niets voor een verbetering van de achterland verbindingen." Lonink benadrukte ook dat hij en de wethouders hoge priori teit toekennen aan de bouw van epn binnenvaartterminal in de Kanaalzone. „We praten daar over met de haven van Gent en vinden dat uiterst belangrijk." Overigens speelt hij ook de bal terug. „In het verleden was de lobby van de binnenvaart niet altijd even scherp. Dat hebben we bijvoorbeeld gezien in de dis cussie over de Betuwelijn. Maar wat de situatie in de Kanaalzo ne betreft, ben ik graag bereid de discussie met de schippers aan te gaan. Ook over het aantal ligplaatsen, ja." ®r W. Bondewel van de Terneuzen van de IJsvereniging Koninklij- iuttevaer stak gister- tijdens de jaarvergade- javiljoen Westkant, de huwende vinger op. „De es vinden dat Terneuzen edbezig is voor zijn schip- IBwijl onze branche een injk onderdeel vormt van ïfnactiviteiten, waaraan ii een groot deel van zijn m te danken heeft. Door nu heen vestigden zich ilvan havengebonden be- iDoor de houding van seentebestuur dreigt een èarvan - inclusief de ss - op andere plaatsen 'te zoeken." s Bondewel is de storm- ontwikkeling van de in flow, Yara, Cerestar) febet aan. Sinds die zich k in de Kanaalzone en uitbreidden, ziet de ge- Advertentie zakelijke doeleinden (Advertentie) pudaoa®! Bn da siiovmuin. De nieuwe Skoda Octavia vanaf €17.690,- Zoekt u een royale gezinsauto? 01 een luxe zakensedan? De nieuwe Skoda Oclavia biedt u beide. En dat maakt 't wel heel erg makkelijk om Ie kiezen. Deze verrassend veelzijdige, prachtig gestroomlijnde Hatchback heeft standaard bovendien alles wat u zich wensen: van actieve anli-whiplash hoofd-steunen tot een boordcomputer.. En dat voor slechts 17.690,- Een bezoek aan onze showroom is dan ook echt de moeite waardl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 83