zc )vername is nog lang niet zeker ABN Amro voert prestatieloon in PinkRoccade kiest toch voor Getronics Contract overheid en Microsoft van de baan Willibrord Frequin, Chazia Mourali, Lucille Werner én Wilma Nanninga gaan opzoek naar God! 7 fssingse uitzendreus Humares is droompartner voor havenpool SHB Hulpmiddelen voor senioren Kijk voor meer EO-program ma's rond de kerstdagen op www.eo.nl vrijdag 24 december 2004 .„an79. redactie economie BDAM - ABN Amro «top 1 januari het prestatie- nn in. Een deel van het vaste aris wordt vervangen door i bonus die kan oplopen tot procent. Dat is een van de komsten van het CAO-ak- iord dat de bank en vakbon- gisterochtend hebben be- reikt. De bank kende een veer tiende maand en een beoorde lingstoeslag van 15 procent. Die worden nu voor een deel ge bruikt voor de bonus die men sen kunnen krijgen bij goed presteren, zo legt onderhande laar E. Langeweg van de CNV Dienstenbond uit. „Aan het be gin van het jaar worden met ie mand afspraken gemaakt over wat van hem of haar wordt ver wacht. Op basis van dit per soonlijke prestatieplan wordt aan het eind van het jaar be paald of iemand in aanmerking komt voor een bonus." Medewerkers krijgen in het nieuwe systeem bij 'een norma le prestatie' net zoveel betaald als in het oude, aldus J. Hof land van vakbond De Unie. „Bij een betere prestatie krijgt iemand meer, bij een slechtere minder." Er zijn ook afspraken gemaakt over de bemiddeling naar ander werk van medewer kers die door reorganisaties bo ventallig zijn geworden. Het he le traject duurt achttien maan den. Heeft iemand na die perio de nog geen ander werk gevon den, volgt ontslag. De CAO loopt met terugwerkende kracht vanaf 1 juni dit jaar tot 31 december volgend jaar. De overeenkomst geldt voor alle 27.000 medewerkers van de bank in Nederland. ANP fertOnnink IBDAM - Altijd was er sat aan de hand met de ha- sol SHB. Het Rotterdamse odbureau voor havenwer- jtond vaak aan de rand van isement. Het ontsloeg drie geleden zelfs alle werkne- ,omzemet een oproepcon- weer in dienst te nemen, is geregeld arbeidsonrust, toen bleek dat salarissen isioenen niet betaald dreig- e worden. Nu gloort er De Vlissingse uitzendreus ares aast op de havenpool, it jaar eindelijk weer eens itmaakt. directeur Eric Janssen is rei de mogelijke nieuwe eer', maar hij onderstreept ie overname 'nog lang niet is. Hij merkte al bij zijn reden dat het anders moest. Idéelhouders van het be ldeken ook de klanten te heb ze ook altijd als I®beschouwd", zegt Jans- fe naar nieuwe eigenaren roeken. eweek maakte de SHB be- ovemamepartner te e gevonden: de Humares puit Vlissingen. Een vol ossen gespecialiseerd uit bureau dat graag de Rotter- ehaven aan zijn imperium wegen. Een 'droompart- iiethij weten. tb..onze huidige aandeel- es vaak gevraagd te inves- lia.de SHB, maar niemand kook Hans Vervat niet", passen, „Dus niemand wil es geld lenen, een kapi taalinjectie geven of de verlie zen aanzuiveren." De topman er kent dat de havenpool vaak ter discussie heeft gestaan, 'maar in middels hebben we ons bestaans recht wel bewezen'. „Wij heb ben gekwalificeerd personeel dat voor de Rotterdamse haven bij piekmomenten onmisbaar is." Humares, gaat Janssen verder, is de allereerste partij in ruim vier jaar die wél brood ziet in de SHB. „Wij hebben niet voldoen de geld om te investeren in oplei ding of scholing. Daardoor is de instroom van nieuw personeel vrijwel onmogelijk. Straks met de Tweede Maasvlakte zijn die extra mensen echter wel hard nodig." Janssen voerde 'verkennende ge sprekken met kandidaten'. Ook met Vervat, die behalve aandeel houder en klant van de SHB ook een concurrent is in de Rotter damse haven. Begin dit jaar kwam de havenpool in contact met directeur Wijnand van Ges- sel van Humarek „In de zomer is het concreet geworden." Humares geldt als een ambiti eus bedrijf dat wil groeien. On langs werd al logistiek uitzend bureau Spherion overgenomen. „Ze willen de omzet verhogen van 80 naar 200 miljoen euro. Onder de paraplu van Humares kan de SHB beter functione ren." Janssen geeft toe dat Hu mares en SHB elkaar op het juis te moment zijn tegengekomen. De Zeeuwen willen uitbreiden in Rotterdam en de havenpool is na jaren van problemen rijp voor overname. „Twee jaar gele den was dit niet mogelijk ge weest. We waren aangeslagen", stipt de SHB-directeur aan. „Nu maken we winst, is er een positieve "kasstroom en hebben we op sociaal verantwooi'de wij ze het personeelsbestand terug gebracht van 1000 naar 650 men sen." De zaak is evenwel nog aller minst beklonken. Er zijn twee hobbels die kunnen dwarszit ten. Allereerst hikt de SHB aan tegen een negatief eigen vermo gen van omgerekend zo'n 10 mil joen euro, dat vooral bestaat uit pensioenschuld. UurU Daarnaast beslissen de aandeel houders en niet de directie. Vol gens Janssen is 'het uur U' voor de havenpool aangebroken. „Het is hom of kuit. Als het niet doorgaat, dan glijden we af. Wij kunnen niets betalen, dat laten de banken niet toe. Toch willen we marktleider blijven, dat zijn we in de containers en de roll on/roll off-sector. Maar de con currentie wordt steeds groter, vooral van de kleine bedrijfjes." Eerder deze week voerde Jans sen overleg met de onderne mingsraad. „We hebben pittige discussies gehad. De SHB-cao loopt nog twee jaar door, daar verandert niets aan." Ook aan de andere geldende akkoorden wordt niet gemorreld. „De pen sioenen worden doorbetaald en gerepareerd. Ook blijft de SHB in Rotterdam." Janssen beschouwt 1 februari 2005 als streefdatum voor de overname. „Deze deal heeft de voorkeur van de directie, maar het is, nog lang niet zeker. Laat ik het zo zeggen: we kunnen er nooit slechter van worden, want de huidige aandeelhouders doen helemaal niks." Het is dus alles of niets voor de Rotterdamse ha venpool SHB. Eén ding is zeker, zegt de directeur tot besluit: „Ook na de overname hoop ik te blijven." GPD EINDHOVEN - Het prototype van een hulpmid del voor het openen van (jam)potjes. Vijftien studenten van de TU in Eindhoven hebben ver schillende gebruiksvriendelijke producten ont worpen voor ouderen. Het initiatief komt voort uit een project van een aantal ouderenbonden, bedoeld om senioren te stimuleren en de kans te bieden om moderne technieken te leren ken nen en gebruiken. Ook willen de bonden de in dustrie ertoe bewegen meer gebruiksvriendelij ke producten en diensten voor ouderen aan te bieden. foto Juan Vrijdag/ANP van onze redactie economie AMSTERDAM - PinkRoccade kiest voor een overname door Getronics. Een combinatie met branchegenoot Ordina past min der goed bij het bedrijf. Ordina mag ook geen boekenonderzoek doen. Dat heeft PinkRoccade gisteren bekendgemaakt in een reactie op het verhoogde bod van onge veer 350 miljoen euro in contan ten dat Getronics woensdag op de automatiseerder deed. Als na drukkelijke voorwaarde heeft Getronics toen ook gesteld dat een derde partij geen inzicht mocht krijgen in de financiële si tuatie van PinkRoccade. Een nieuw gesprek met Ordina heeft volgens PinkRoccade niet geleid tot een wezenlijk ander oordeel over de voordelen van onderlinge samenwerking. „De combinatie met Getronics blijft in strategisch opzicht voor Pink Roccade het juiste antwoord op de huidige en toekomstige uitda gingen", aldus PinkRoccade. Ordina studeerde gisterochtend nog ijverig op de situatie. Een hoger bod blijft mogelijk. Aan vankelijk lag er een bod op Pink op tafel dat iets hoger was dan dat van Getronics. Dat verander de woensdag, toen Getronics zijn bod verhoogde tot het ni veau van dat van Ordina. PinkRoccade vond zichzelf al langere tijd te klein om zelfstan dig te overleven en keek daarom uit naar een geschikte partner. Het contact met Getronics was liefde op het eerste gezicht. De top van Pink zag zich gesteund door de ondernemingsraad. Een hoger bod van Ordina verstoor de de vlotte afwikkeling van de overneming. Een aantal grootaandeelhou ders liet weten dat Pink het bod van Ordina serieus moest ne men. De groep heeft samen meer dan de helft van de aande len van Pink in handen. Pink praatte nog wel een keer met Or dina, maar na het verhoogde bod van Getronics is volgens het bedrijf een nieuwe situatie ont staan. ANP van onze redactie economie AMSTERDAM - De overheid ziet af van een megacontract met Microsoft. Overheidsdien sten en enkele gemeenten zou den op het punt staan een con tract af te sluiten voor de leve ring van programmatuur voor 245.000 werkplekken. Microsoft heeft begrepen dat de betrokken ministeries het niet eens werden over één groot con tract. Een woordvoerder noemt dat 'jammer', maar benadrukt dat er al een hele serie overeen komsten bestaat voor de leve ring van software aan overheids instellingen. Politieke partijen, maatschappe lijke organisaties en bedrijven uitten afgelopen maand hun be zorgdheid over de exclusieve on derhandelingen van de overheid met de softwaregigant. SP, D66, PvdA en GroenLinks wilden we ten waarom de overheid alleen zaken doet met een bedrijf dat is veroordeeld wegens overtre ding van de mededingingswet. De onderhandelingen zijn vol gens de partijen verder strijdig met een Kamermotie die twee jaar geleden is aangenomen. De Kamer oordeelde destijds dat de regering concentraties in de soft- waremarkt moet tegengaan en gebruik moet maken van 'open source' programmatuur. De organisaties noemden het du bieus dat het contract, dat een waarde van 147 miljoen zou heb ben, niet openbaar was aanbe steed. Met een groot aantal deel nemers, ministeries én gemeen ten, was het de bedoeling om de kosten te drukken. ANP advertentie God gezocht

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 7