teroep Oudeweg verworpen n Maskers in alle soorten en maten Muzikaal weerzien tijdens kerst-jamsessie PAAUWE SAS Nieuwe attracties op Neeltje Jans 17 niitteler/transportondernemer opgelucht over uitspraak Raad van State Hennepkwekerij ontmanteld Culinaire verhalen gebundeld Eis 95 dagen cel voor inbraak Man zet overvallers buiten ceptie M E U B E L E NESS Kerstgala in Venetiaanse stijl bulthaup vrijdag 24 december 2004 jfAj[_Pankow KIKZEE - De Raad van Sta- ïeeft liet beroep van enkele icners van de Oudeweg in jikzee tegen het verstrekken jen vergunning voor uitbrei- ivan fruitteler/transporton- C. van de Velde onge il! verklaard. de Velde zegt 'ontzettend ijlucht' te zijn over deze uit telt Voor hem komt er een je aan een lange periode van ckerheid, waarin voort du- de dreiging boven zijn jdhing zijn vergrote kascom- weer te moeten afbreken, dvoerder J. Padmos van de iaarmakende bewoners van eg zei gistermiddag niet de op hoogte te zijn van ütspraak van de Raad van p. Padmos verwees voor een (lie daarop derhalve naar at J. Dijk, die de be- heeft bijgestaan in hun 3 tegen de uitbreiding van iedrijf van Van de Velde, kantten zich daarin spe- i de door de gemeen- Schouwen-Duiveland ver milieuvergunning. ®s de bewoners van de Kvreg had de gemeente die 'jiinning nooit mogen afge- Als argumenten daarvoor ze onder meer aan dat document niet op de juiste izou zijn aangevraagd, dat gemeente geen rekening figehouden met de ontwik- ag van natuurherwinning in Tureluur en dat er geen isch onderzoek is ver- gebreid :e bezwaren en het ver- rvan de gemeente kwamen ibreid aan de orde tijdens lilting van de Raad van Sta- 12 oktober. Volgens het teel dat de raadslieden deze ihebben geveld, is wel vol de aanvraag voor de aivergunning, was er geen iding voor de gemeente de arontwikkeling van Plan luui' erin te betrekken en de voorgeschreven zoge heten equivalente geluidswaar den worden voldaan. „Eindelijk even rust", verzucht Van de Velde. Hij startte drie jaar geleden het proces tot uit breiding van zijn bedrijf. Aan vankelijk stuitte dat op bezwa ren bij de gemeente, omdat het bouwblok te groot zou zijn. Met steun van zijn bouwkundig advi seur S. Kraaijeveld klopte Van de Velde daarop met succes bij de provincie aan. Beleidsambte naar B. Ventevogel adviseerde de gemeente een zogeheten arti- kel-19.3-procedure toe te pas sen op het bestemmingsplan. Van de Velde kreeg daarop wel dra zijn bouwvergunning. Ook de milieuvergunning leverde van de kant van de overheid geen verdere problemen op, wel van de zijde van de buren in de Oudeweg. „Er zijn meerdere pogingen ge daan om tot elkaar te komen. Zelfs met bemiddeling van toen malig wethouder L. Geluk- Poortvliet, maar dat bleek alle maal tevergeefs", zegt Kraaije veld. Van de Velde zegt ook een poging te hebben gedaan tege moet te komen aan de bezwaren tegen de overlast van zwaar ver keer van zijn transportbedrijf in de smalle Oudeweg. „We heb ben daar vrijwillig eenrichtings verkeer ingevoerd voor de vrachtwagens", aldus Van de Velde. Ook zegt hij zijn chauf feurs verzocht te hebben niet harder dan met 30 kilometer per uur over de Oudeweg te rijden. Hij had van de buren als tegen prestatie graag gezien dat ze zwart op wit zouden verklaren geen bezwaar te maken tegen de uitbreiding van zijn kassen. Dat alles niet gelukt. De par tijen in de Oudeweg staan nog steeds lijnrecht tegenover el kaar. Er is zelfs een nieuw con flict ontstaan met de strijd te gen de bedrijfsverandering van voormalig varkensfokker J. van de Velde, broer van de fruitteler en transportondernemer. De be woners hebben zich inmiddels verenigd in de Stichting Oude weg. RILLAND - De politie heeft gistermiddag in een woning in Rilland een hennepkwekerij met 120 planten ontman teld. De planten en de benodigde apparatuur werden in beslag genomen en zullen vernietigd worden. Tegen de be woner van het pand aan de Reigersbergstraat is pro- ces-verbaal opgemaakt. HULST - In Hulst is gisteravond het kook-leesboekje Zeeuws- Vlaamse (W) etenswaar digheden gepresenteerd. Auteur is chef-kok Eddy Weemaes die voor zijn verhalen stad en land afreisde. Weemaes heeft in het grensoverschrijdende magazine La Bella Vita een vaste pagina waarin hij bekende mensen in terviewt en tevens hun favoriete gerecht klaarmaakt. De ze verhalen zijn gebundeld in Zeeuws-Vlaamse [Wetens waardigheden. Het boekje is vanaf vandaag verkrijgbaar. De presentatie gisteravond stond ook in het teken van de gehandicaptenzorg. MIDDELBURG - Een 21-jarige inwoner van Oostburg is volgens officier van justitie G. Oosterveld niet schuldig aan brandstichting. Wel achtte de officier gisteren in Mid delburg bewezen dat de man bij een woninginbraak op 3 oktober in Oostburg een televisie had weggenomen. De of ficier eiste tegen verdachte 95 dagen gevangenisstraf. Daardoor zou de Oostburger op de dag van de uitspraak (5 januari) vrij komen. Tegen de man werd ook nog zestig uur taakstraf geëist, omdat hij nog in zijn proeftijd zat van een eerdere veroordeling. De verdachte vertelde veertig glazen bier te hebben ge dronken toen hij 3 oktober samen met een 25-jarige plaatsgenoot een woning binnendrong aan de Brouwerij straat in Oostburg. Terwijl hij met een televisie naar bui ten ging, stak zijn kompaan de woning in brand. De offi cier concludeerde dat er vrijspraak moest volgen voor de brand. De 25-jarige Oostburger, die erkent de brand te hebben aangestoken, moet 17 februari voor de rechtbank verschijnen. MIDDELBURG - Kalm blijven en geld geven, luidt de in structie bij een overval. Maar Jos Boot van tankstation Texaco aan de Rotterdamsekaai in Middelbui'g reageerde anders. Hij zette de daders eigenhandig buiten. Woensdagavond, vlak voor sluitingstijd, ruimde Boot bui ten nog even zakken met hout op. De deur liet hij open. „Even later zie ik twee knapen keihard naar binnen ren nen. Eenmaal binnen zag ik dat er eentje op mijn kassa stond te timmeren. Zijn kameraad stond bij het snoeprek. Of ik èrbij nadacht, weet ik niet, maar hem heb ik beetge pakt en buitengezet. Gewoon zo", waarop Boot een simpe le draaibeweging maakt. Dat blijkt uit de bewakingsbeel- den. Daarop is te zien hoe Boot naar de dader bij de kassa loopt en ook hem eigenhandig zijn tankstation uitwerkt. Ook al maakte die net een steekbeweging met zijn mes. Hoewel zijn echtgenote Petra hem dapper noemt, be schouwt Boot zichzelf niet als een held. „Ik had mezelf niet zo sterk ingeschat, maar ik had geluk dat het nog zul ke mannetjes waren. Anders was het misschien wel an ders afgelopen en had ik een hele nare kerst gehad. ij nader inzien verhaal over de proefteelt van Hen op Schouwen-Duiveland is nn de deelnemende partijen niet rand. Marketingprojectbureau initiatiefnemer die de an- tartijen bij elkaar bracht. Knstelling tot eerdere berichtge- lijil er eerste kerstdag en nieuw- fegeen extra bus naar Renesse. en initiatief van Stichting Horeca se. Deze bus rijdt om 23.52 vanaf Sdebeurs over de dorpen naar Re- berichtgeving over de huldiging Iden bij IJsvereniging Haamstede rghzijn enkele onjuistheden geslo- Osjuiste namen van zij die tot lid (dienste zijn benoemd zijn P. van ten en J. Dalebout. A. van de sin het zonnetje gezet omdat hij bjaarbestüurslid is geweest. PZEE - De gemeente pn-Duiveland houdt [•nieuwjaarsreceptie op idag 3 januari in de hal van gemeentehuis. De bijeen- stbegint om 19.00 uur. Horgklachten: 50-0231231 maandag t/m vrijdag ge- ende de openingstijden; lags tot 12.00 uur 'actie houwen-duiveland Sitweg 23a slbus 80 bqabzierikzee H: 0111-454647 *01.11-454657 mail: redzzee@pzc.nl '"cel Modde (chef) •"Kleemans |ankow Soesman ^'ita Lanting WyBoogert (sport) èntrale redactie danspa rk 28 Slbus 31 ^aagoes *(0113)315500 *10113)315669 B 1ERNET ^.pzc.nl Ntweb@pzc.nl door Ali Pankow ZONNEMAIRE - Het heeft er alle schijn van dat de christmas-jamsessie vanavond in café Bommenede in Zonne- maire een muzikale reünie gaat worden voor tientallen band leden die de afgelopen jaren in tal van wisselende formaties met elkaar muziek hebben ge maakt. Uitbater Jaco Geelhoed heeft ruim zestig muzikanten uitgeno digd te komén meedoen aan dit unieke festijn. Hij heeft de jamsessie verpakt in twee optredens, van een be ginnende band en een groep die al geruime tijd aan de weg tim mert. Dat zijn WAF, een afkor ting die staat voor 'Wilco and Friends', en Desperado. De ini tiator hoopt dat het evenement een veelheid aan muziekstijlen en nog nooit uitgeteste combina ties van instrumenten zal opleve ren. Met publiek „Jammen gebeurt normaliter in de beslotenheid van de repetitie ruimte. Dit keer zal er publiek bij aanwezig zijn en wie weet hoe stimulerend dat kan wer ken", zegt Geelhoed. Op basis van de respons die hij inmiddels heeft gekregen op zijn uitnodiging, weet hij al wel zeker dat het in elk geval een feest van ontmoeting wordt. Sommige vroegere leden van Schouwen-Duivelandse band jes, die inmiddels buiten de re gio wonen, hebben toegezegd van de partij te zijn. Jan Poot uit Dreischor is een Advertentie Eindejaarsuitverkoop van showmodellen: In de tijd van Kerst en Oud en Nieuwjaar is het gezellig I j I ,i c n i* winkelen. Dwalen door de 0nder de kerstboom van SasPaauwe liggen behaaglijke, sfeervol verlichte héél aantrekkelijke prijskaartjes! meubelhoekjes en -hoeken bij SasPaauwe is een aan gename tijdspassering. Je doet in die inspirerende ruimte ideeën op voor je eigen inrichting. Wat het nog véél leuker maakt zijn de buitengewoon aantrekkelijke aanbiedingen die SasPaauwe heeft. Wie zo'n buitenkans kan benutten, lacht in zijn vuistje. Die kan de besparing mooi een andere bestem ming geven. Die kan nog lang terugdenken aan die leuke Kersttijd van 2004. zithoeken - relax-fauteuils eetkamers - kasten slaapkamers - tienerkamers matrassen en bedbodems verlichting - woonaccessoires door Hester Timmermans NEELTJE JANS - Waterland Neeltje Jans krijgt binnenkort twee nieuwe attracties. Vanaf april kan er geschommeld wor den in een soort piratenschip en in 2006 opent een zeeaquarium zijn deuren. Het schip, genaamd Moby Dick, lijkt op het piratenschip dat je vaak in pretparken ziet. Alleen deze schommelschuit gaat niet alleen recht naar beneden en om hoog, maar ook zijwaarts. Het is vooral bedoeld voor kinderen. „Het is voor pubers niet interes sant, want het gaat niet snel", zegt directeur A. van de Hoef. ,,We blijven een themapark en geen pretpark. Als ze dat willen, moeten ze maar naar Walibi." In 2006 moet het nieuwe zeeaquarium Aquapolis klaar zijn. Het nieuwe gebouw heeft dezelfde vormgeving als Delta- plaza en biedt onderdak aan het grootste aquarium van Zeeland: goed voor 270.000 liter. In het gebouw komen tien kleine en één groot bassin. Bezoekers heb ben vanaf een tribune uitzicht op de grootste. Naast dit bassin geeft een verzorger uitleg over de dieren in het water. Ook zal er een duiker rondzwem men die de dieren voert. Met be hulp van een camera en een mi crofoon geeft hij uitleg over de kleinere vissen, zeeanemonen en het duiken zelf. De beelden zijn te zien op een groot scherm dat boven het aquarium hangt. Zeepaardjes Onder de tribune komen tien kleine aquaria, waarin onder meer kreeften, zeepaardjes en oesters zijn te zien. Waterland Neeltje Jans heeft ook een brug over de baai aange legd, zodat het parktreintje een rondje kan rijden. Daarnaast ko men er in de zomer grote zand sculpturen op het strand te staan. Het gaat om eenzelfde soort project als wat in de zo mer van 2003 te zien was in Scharendijke Marconistraat 15B Goes, 0113 - 226962 I www.saspaauwe.nl Tweede Kerstdag gesloten van de muzikanten die zich ver heugt op de christmas-jamses sie. Bovendien speelt hij mee in de beide formaties die optreden in Café Bommenede. „Ik was al geruime tijd drummer in de groep Slipgevaar, maar vroeg me af of ik ook eens een ander instrument kon gaan bespelen." Onverwacht Die wens kreeg concrete vorm op een onverwacht moment. Dat gebeurde tijdens het metselen van een aanbouw aan zijn wo ning. „Wilco Schreuder hielp me daarbij. Hij is ook muzikant en we besloten ter plekke een nieuwe formatie op te richten, waarin ik als bassist ging deelne men", zegt Poot. De afkorting WAF geldt als officiële naam voor deze groep, die na ruim een half jaar repeteren vanavond voor het eerst officieel naar bui ten treedt. De groep bestaat naast Wilco Schreuder (zang) en Jan Poot (bassist) uit Etiënne van Oeveren (gitaar), Kees Stoutjesdijk (piano) en Berry van der Weel (drum). Covers uit de jaren 70 en 80 vormen de hoofdmoot van het repertoire van WAF. Het sluitstuk van de avond is toebedeeld aan de Desperados. Het muziekfestijn vanavond in café Bommenede begint om 20.00 uur. (Advertentie) door Ali Pankow ZIERIKZEE - Aan de wanden van de aula prijken grote foto's van het Maria della Salute en van het San Marcoplein. Aan de zijkanten staan feestelijk ver lichte partytafels en de dansvloer is nog uitnodigend leeg. Dit is het decor voor een kerstgala in Venetiaanse stijl bij scholengroep Pontes locatie Pieter Zee man in Zierikzee. Het galafeest is onderdeel van de sfeervolle jaarafsluiting bij Pontes Zie rikzee aan de vooravond van de kerstva kantie. De brugklassers komen aan het begin van de avond bijeen voor een gezamenlijke maaltijd. Docenten en leerlingen zelf zorgen voor de catering. De klassen twee en drie worden onthaald op een disco-dansfeest bij Dansschool Kramer in Zierikzee. De galaparty voor de hogere groepen van vmbo, havo en vwo geldt als tra ditie. „We hebben dit keer gekozen voor het thema 'Venetiaanse maskers'", vertelt docente Jessica van der List. Zij heeft het festijn samen met een groepje leerlingen voorbereid. Masker moet Van de galagangers wordt verwacht dat ze in feestelijke uitdossing aantreden. Het dragen van een masker geldt als voorwaarde, maar in de keus van welk soort masker is elke leerling vrij. „Ze mogen volledig hun eigen fantasie laten gaan", zegt Van der List. Dat hebben de meeste leerlingen dan ook gedaan. Er zijn maskers in alle soor ten en maten, waaronder ware kunst stukjes. Zoals een zelf gemaakt gouden exemplaar met uitbundige versiering van pluimpjes en sterren. Sommige hou den het zeer Venetiaanse met maskers van figuren uit de Commedia dell'Arte. Zo paraderen er een Brighella en een Pantalone door de aula. Ook is er een jongen in keurig zwart pak met een bivakmuts op. „Dit is niet Venetiaans, maar meer iets voor de noordelijke landen", erkent hij. Volgens hem heeft zijn muts echter wel hetzelf de effect als een masker: het bedekt zijn gezicht. Stralend Van 6-vwo-leerlinge Olijn Tims mag het wel wat kosten om er op haar laat ste galabal op de middelbare school stralend uit te zien. Zij is gehuld in een prachtige bordeauxrode, zijden avond japon, rijkelijk versierd met i-ozen en voorzien van enkele onderlagen van zwarte tulen. „Gehuurd bij een bedrijf in Heinkenszand, compleet met de bij passende lange handschoenen zegt Olijn. De huur voor één avondje kost haar 70 euro. Bianca Pesch was van plan in een kort avondjurkje naar het galabal te komen, maar dat was voordat ze haar voet brak tijdens het hardlopen. Om niet de na druk te leggen op haar in loopgips ge hulde voet, heeft ze afgezien van het korte jurkje en draagt ze nu een stijlvol le lange zwarte avondjapon met talrijke glitters. Ze draagt er een zelfgemaakt eenvoudig maskertje in de kleuren zwart en aubergine bij. Enkele docenten manifesteren zich als paparazzi en leggen alle mooi uitge doste galagasten op foto en video vast. Hoofdmoot van het programma is dan sen. Sommigen hebben daarvoor bij docente lichamelijke vorming Marjolein Kik speciaal enkele lessen stijldansen ge volgd. In plaats van pubers in spijkerbroeken werd de aula van Pontes gisteravond betreden door jeugdige galabezoekers vol glitter en glamour. foto Marijke Folkertsma Tussen kerstmis en nieuwjaar is onze showroom geopend van 10.00 - 17.00 uur. U bent van harte welkom. Slabbekoorn Interieurbouw BV Livingstoneweg 50 4462 6L Goes T: 0113 222770

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 77