zc ^erkoop prijzige ouwkavels stokt korting Op 2 januari Theo Thijssenschool wil verder vooruit oemen Tegel tegen geweld 2e Kerstdag geopend f tj intratuin PZC ethouder betreurt kritiek op isvesting van vluchtelingen VERLICHTINGS- Nieuwjaar's koopzondag in het centrum van Middelburg ijiiwplicht in Westerenban blijft Gemeente stopt onderhoud schooltuin Gemeente biedt second opinions 0%-5O% KORTING KORTING I STEUTEL Aangehouden na aanrijding «w.b - fn I CONTROLE GRATIS ALEXANDRIA Auto in sloot langs A58 bij Goes Weigeren visvergunning terecht Politie houdt in Axel vijf zakkenrollers aan zeeuwse almanak Vaag I lezen we zeeuws g31,4460 AA Goes ptie-exploitatie: Ien Midden-Zeeland: 0113-315520; «•Vlaanderen: 0114-372770; iual: 020-4562500. lag 24 december 2004 waarin opgenomen de Zierikzeesche Nieuwsbode I 1844-1998 editie Schouwen-Duiveland jjetKleemans JH-HAAMSTEDE - Het niet goed met de verkoop bouwkavels in plan tenban bij Burgh-Haam- De gemeente Schouwen- dand geeft echter geen toe- ®ig voor opsplitsing van ige grote bouwkavels in dus goedkopere - ka- Ook houdt de gemeente au de bouwplicht. bij elkaar biedt plan jenban plaats aan vijftig lla's.Toen in 2001 een be ad gemaakt met de uitvoe- nn het bouwplan, liep de (Advertentie) )1e SHIRT 20% w 2e SHIRT 30% g 3e SHIRT 50% w verkoop van de bouwkavels nog redelijk vlot, maar momenteel is de vaart er helemaal uit. Projectontwikkelaar Proverko uit Goes, eigenaar van 24 van de 50 bouwkavels, doet van alles en nog wat om de kavels aan de man te brengen, maar dat heeft tot dusverre niet het gewenste resultaat opgeleverd. Van de 24 kavels zijn er - een uitgebreide reclamecampagne ten spijt - pas vijf verkocht. Verkopend make laar van Makelaarscombinatie Westerenban K. Schreuder wijt de terugloop in de belangstel ling aan de economische reces sie. „Je praat over kavels van 1700 vierkante meter, en daar hangt nu eenmaal een fors prijs kaartje aan. Splitsen Om de koop van een kavel in Westerenban aantrekkelijker te maken, heeft Proverko bij de ge meente gevraagd zeven kavels zo op te splitsen dat het er tien worden. De gemeente vindt dat geen goed idee. De kavels zijn zo opgezet dat de aanwezige landschappelijke waarden zo veel mogelijk gespaard worden. Herverkaveling zou die uit gangspunten geweld aandoen, stelt de gemeente. Destijds is af gesproken dat de woningen voor oktober 2006 klaar moeten zijn. Voor elke bouwkavel geldt een bouwplicht. Dat is om te voorko men dat de woonwijk die men voor ogen heeft, er slechts ge deeltelijk komt en de mensen die er al wonen nog jaren blij ven zitten met woningbouwacti viteiten voor de deur. Daar komt bij dat de openbare ruimte nog woonrijp moeten worden gemaakt en ook dat kan pas als alle bouwwerkzaamhe den in het gebied achter de rug zijn. Voor de gemeente voldoen de reden het verzoek van Prover ko de bouwplicht te laten verval len, niet te honoreren. De ge meente is wel bereid de termijn van zes jaar waarbinnen het plan uitgevoerd moet worden, op te rekken naar zeven jaar. Dat betekent in de praktijk dat de te bouwen woningen voor ok tober 2007 klaar voor bewoning moeten zijn. KATTENDIJKE - In Kattendij- ke is gisteren rond kwart over twee een 46-jarige automobilist uit de gemeente Goes aangehou den. De man had even daarvoor op de Monnikendijk een auto aangereden die uit tegenoverge stelde richting kwam en be stuurd werd door een veertigjari ge man uit dezelfde gemeente. De 46-jarige man was daarna weggereden. De 40-jarige be stuurder reed hem achterna. Bij een blaastest bleek hij meer dan vier maal de toegestane hoeveel heid alcohol te hebben gedron ken. Zijn rijbewijs werd in be slag genomen en er werd pro ces-verbaal opgemaakt. ZIERIKZEE - De gemeente Schouwen-Duiveland stopt met het onderhoud aan de tuinen bij de bijzondere basisscholen op het eiland. Een uitzondering wordt gemaakt daar waar open bare en christelijke scholen bij elkaar onder één dak zitten, en voor het speciaal onderwijs. Tot dusverre werd als uitgangs punt gehanteerd dat de gemeen te een zorgplicht heeft voor de tuinen bij de scholen. Hoofd van de afdeling Samenleving van de gemeente A. van der Wouden startte begin dit jaar echter de discussie over de vraag of dat wel zo moet blijven. Dit mede in het kader van de beleidsnota Kiezen of Delen. Geconstateerd wordt nu dat tui nen bij scholen feitelijk geen on derdeel zijn van de openbare ruimte en derhalve niet de ver antwoordelijkheid van de ge meente zijn. De openbare scholen zijn nu nog de bestuurlijke verantwoor delijkheid van de gemeente en dat betekent. Een tijdelijke kwestie, volgens Van der wou den. „Het is de bedoeling dat de openbare basisscholen in 2006 een zelfstandig bestuur heb ben." IliPankow KZEE - Wethouder mlckaraer acht het volko- ratcrecht dat de provincie Aaiing kritiek uit op de ge- Schouwen-Duiveland tl huisvesten van vluchte- iDe wethouder sprak zich tiikele weken geleden al l3en over uit. Hij moest de urvaren dat gedeputeer- van Waveren blijkbaar itn kennis heeft genomen twerkelijke stand van za- Sreffende deze kwestie. is bijzonder jammer dat iczicht met actuele gege- de uitspraken binnen kaar blijkbaar hebben ge- zegt Houtekamer. Hij is overtuigd dat het pro- in goed overleg snel de luit kan zijn, maar be- i het zeer dat Schou- Mveland nu voor de twee- 3onterecht kritiek te ver- Advertentie 'zakelijke doeleinden duren krijgt. De wethouder vindt dat vooral vervelend voor de ambtenaren en woningcorpo ratie Zeeuwland, die zich vol gens hem zeer ingespannen heb ben voor huisvesting van zogehe ten statushouders. Dat zijn asiel zoekers met een verblijfsvergun ning. De gemeenten krijgen een taak opgelegd deze mensen te huis vesten. Voor Schouwen-Duive land ging het dit jaar aanvanke lijk om 45 statushouders. Toen de gemeente daarmee in de pro blemen dreigde te komen, toon de de gemeente Middelburg zich bereid 8 huisvestingsplaatsen over te nemen. Daarmee kwam de taakstelling op 37 te huisves ten statushouders. „Het is ons niet alleen gelukt die allen te plaatsen, maar er is zelfs al één van de 22 statushouders voor 2005 gehuisvest." Compliment Direct na het vernemen van het verwijt van de provincie deed hij een vergeefse poging in con tact te komen met gedeputeerde H. van Waveren. Het toegezegde telefoontje terug bleef tot nu toe uit, maar Houtekamer ver trouwt erop dat het alsnog komt. Volgens de wethouder ver dient Schouwen-Duiveland eer der een compliment dan een re primande op dit gebied van de provincie. ZIERIKZEE - Op het schoolplein van openbare basisschool Theo Thijssen in Zierikzee vond gister ochtend een officiële steenlegging plaats. Het betreft een inmiddels landelijk bekende steen met het logo van een lieveheersbeestje van de Stichting Tegen Zinloos Geweld. Het lieveheersbeestje staat symbool voor geluk en liefde. De school wil met deze tegel op het schoolplein uitdragen stel ling te nemen tegen agressief en gewelddadig gedrag en tegen pesten. De korte plechtigheid op schoolplein werd omlijst met het voordragen van een gedicht door een van de leerlingen. foto Marijke Folkertsma Kansen aan zee verdient voortgang binnen Brede School door Ali Pankow ZIERIKZEE - 'Kansen aan Zee', het klinkt als een succeslied van Blof, maar betreft een onderwijs project dat met name de openba re basisschool Theo Thijssen in (Advertentie) e Partner Zie katern AUTO pagina 281 (Advertentie) •11.00 tot 17.00 uur W o o r» m at I I Rotterda rr* ""fer informatie: 0800-1598 of www.woonmall-alexandrium.nl Zierikzee belangrijke voordelen oplevert. Om die verworvenhe den te behouden en verder te ontwikkelen, acht directeur A. Koster het van essentieel be lang dat de brede school in Noor derpolder er snel komt. De Theo Thijssenschool is met de wijk Malta meegegroeid en staat nu na ruim veertig jaar in een omgeving waar aanzienlijk minder kinderen wonen dan voorheen. Bovendien is de loca tie, ingeklemd tussen twee druk ke wegen, niet ideaal. Alle be- trokkenen zijn het erover eens dat de school een volgend leven dient te krijgen in de nieuw bouwwijk Noorderpolder, waar de komende tien jaar circa acht honderd woningen moeten ver rijzen. Passend bij de behoefte van deze tijd dient dat een bre de school te worden. Een brede school betreft een voor iedereen toegankelijke com binatie van onderwijs- en wel- zijnsinstellingen. Vijftig procent van de gemeenten in Nederland hebben reeds ervaring met een brede school. In de Zierikzeese situatie zitten kinderopvang, peuterspeelzaalwerk, het op- voedbureau, woningbouwcorpo ratie Zeeuwland en uiteraard de Theo Thijssenschool in de pro jectgroep ter ontwikkeling van de brede school in Noorderpol der. Koster is enthousiast. Een brede school biedt volgens hem de ide ale mogelijkheid de investering die met het project 'Kansen aan Zee' is gedaan in de toekomst, intensiever te benutten. De schrik sloeg hem dan ook om het hart toen het dagelijks ge meentebestuur om bezuinigings- redenen besloot in 2005 maar even pas op de plaats te maken met die brede school. Motie Kosters pleidooi tijdens de be- grotingsraad om voortgang van het project vond echter weer klank bij de meerderheid van de fracties. Zij deden via een motie B en W het verzoek voor 1 fe bruari toch met een voorstel te komen hoe de verdere ontwikke ling van de brede school moet worden opgepakt. Koster ver trouwt op de positieve afloop daarvan, Hij weet zich gesteund, door bovenschools manager E. de Keijzer, die eveneens pleit voor voortgang van de verdere ontwikkeling van de Theo Thijs senschool die met 'Kansen aan Zee' is ingezet. Dit project is twee jaar geleden gestart. Het Ministerie van On derwijs stelt er voor een periode van vier jaar 200.000 euro voor beschikbaar. Dat geld komt in de eerste plaats het lees- en taal onderwijs ten goede, maar dient ook bredere doelen binnen de school. Zo heeft de school een ei gen logopediste aangetrokken en een van de leerkrachten mag zich als taalcoördinator speci fiek bezighouden met het taai en leesbeleid binnen de school. Voor het onderwijsteam zijn cur sussen bij het RPCZ voor inter actief taalgebruik en training bij de Hogeschool Zeeland voor het promoten van leesbevorde ring ingekocht. Tevens wordt er geld besteed om de klassen in de onderbouw klein te houden. Vol gens Koster sluiten al die ver- (Advertentie) HET GROENE WARENHUIS Vanaf maandag 27 december 40% op alle kerstarti kelen ZIERIKZEE - De gemeente Schouwen-Duiveland gaat medische adviezen inkopen op het gebied van second opi nion. Die mogelijkheid is bedoeld voor mensen die met be houd van een uitkering activiteiten verrichten bij Zuid hoek Reïntegratie, in het kader van het project work first. Worden deze personen ziek, dan worden zij onderzocht door de bedrijfsarts van de Zuidhoek. Wie zich niet met de visie van deze arts kan verenigen, heeft recht op een se cond opinion. Bij mensen die in loondienst zijn, wordt dat veelal geregeld via uitkeringsorganisatie UWV. Die rege ling is er voor deze groep mensen nog niet, De gemeente Schouwen-Duiveland, die de opdracht heeft aanbesteed, verwacht jaarlijks maximaal tien verzoeken om een se cond opinion. GOES - Op de A58 bij Goes is gisterochtend een 38-jarige Vlissinger met zijn bestelauto in de sloot beland. De man kwam uit de richting van Middelburg en raakte bij het in halen van de weg doordat een andere automobilist uit week voor een invoegende auto. Na een stuurcorrectie schoot de Vlissinger via de rechterberm in de sloot. Voor zover bekend bleef de man ongedeerd. DEN HAAG - Een vergunning voor het vissen van mossel zaad op mosselbanken in de Waddenzee is in 2002 terecht geweigerd door het ministerie van Landbouw. De Raad van State heeft dit onlangs uitgesproken in een definitief vonnis. De organisatie van mosselkwekers, de producentenorgani satie voor de mosselcultuur, was tegen de weigering van Den Haag in beroep gegaan. Volgens de mosselkwekers stonden zij in hun recht om twintig miljoen kilo mossel zaad van de platen in de Waddenzee te vissen en op kweekpercelen te brengen, omdat er indertijd minder dan veertig miljoen kilo visbaar mosselzaad in diepere delen van de Waddenzee lag. Het toen geldende beleidsbesluit voor de schelpdiervisserij beleid bood die mogelijkheid. Toch weigerde het ministerie de vergunning te verlenen, omdat een ander doel van het beleidsbesluit, het herstel van stabiele mosselbanken in de Waddenzee, zou worden geschaad. De platen waarop de mosselkwekers wilden vis sen, hadden in 2002 al verschillende stormen doorstaan. Die waren dus al vrij stabiel gebleken. De Raad van State heeft dit in zijn definitieve uitspraak overgenomen. Dat de mosselen na het bevissen van de mosselbanken op kweekpercelen in de Waddenzee blijven, heeft het rechts college niet kunnen vermurwen. Vogels kunnen dan nog van de mosselen eten, erkent de Raad van State, maar 'dat wil niet zeggen dat zij door verplaatsing van het zaad ook beter af zijn'. AXEL - Op de Kinderdijk in Axel zijn gistermiddag drie man nen, een vrouw en een meisje aangehouden. De groep had rond kwart voor vijf in de Al- varezlaan in Terneuzen de por temonnee van een vrouw gesto len. De vijf, allen zonder vaste woon- of verblijfplaats, hielden zich die zelfde dag 's ochtends rond elf uur ook al verdacht op in de buurt bij een pinautomaat op de Grote Markt in Hulst. Zij spraken daar de pinnende men sen aan. Rond kwart voor twaalf hield het vijftal zich bij op het post kantoor op het Szydlowskiplein in Axel. Daar probeerden ze een passan te van haar portemonnee te bero- worvenheden ook weer goed aan bij de Voor- en Vroegschool- se Educatie (WE), waarmee een doorgaande lijn van taalonder wijs vanaf de peuters tot en met de basisschool is ingezet. Over twee jaar is de financiële bron van 'Kansen aan Zee' uitge put, maar alle kennis en vaardig heden die ermee zijn opgedaan, zullen in Kosters optiek uitste kend toegepast kunnen worden in Noorderpolder. Een verslaggever van deze courant begaf zich deze week voor een artikel in een Temeu- zense koffieshop, waar naast koffie ook marihuana en aan verwante producten kunnen worden besteld. De reporter hield het bij een bakkie troost, maar desondanks zag hij de wereld met de minuut vager worden. Om. heel ande- re redenen dan de bezoekers die zich vermaakten met soft drugs. Hij was in het etablisse ment één van zijn contactlen zen verloren. (Advertentie) K0UDEKERKE, Galgeweg 5, 0118-551623, donderdag/vrijdag koopavond. «M O Noteert u mij voor een proefabonnement van 5 weken voor 14,95 Ik geef daaibii éénmalig toestemming voor •H88TO- automatische incasso van dit bedrag van onderstaand VOD,tel.,s- ra|v i" "V Ik heb de laatste zes maanden geen proefabonnement sUak—gehad. nummer: postcode: O Noteert u mij voor een abonnement. De eerste twee weken ontvang ik de -krant gratis. Daarna wil ik betalen: telefoon: 1 O per maand mei automatische incasso 19,95). e-mail: Hl per kwartaal met automatische incasso (C 58,00). Ipostlbankiekeningnummer: J per jaar met automatische incasso 222,50). PZG bvgaar zorgvuldig om.mei persoonsgegevens Kijk op Mmpzc.hi/abonnaten. belgraiis - 0800- 0231231 of stuur deze bonnaari PZC, aide ling, lezerssnrvice Antwoordnummer 713, MBO Wil Goes het alfabet van Zeeland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 75