IC ferstverkoop Goes blijft op peil 40% korting Op 2 januari Ontmoetingen tijdens het kerstdiner bloemen (heÊli 2e Kerstdag geopend Tholen kan weinig doen voor Jagga's u intratuin VERLICHTINGS CONTROLE e3M] Nieuwjaar's koopzondag in het centrum van Middelburg m migheid onder winkeliers over koopavond K)%-50% KORTING KORTING iTEUTEL I www.b-f.nl Auto in sloot op A58 bij Goes Borseie vecht voor bouwlocatie Verenigingen jubileren samen ALEXANDRIURIHD Vaag lezen we zeeuws ,0113-315649 iredactie@pzc.nl „31,4460 AA Goes Mlié-exploitatie: ienMidden-Zeeland: 0113-315520; ^-Vlaanderen: 0114-372770; jal; 020-4562500. 124 december 2004 editie Bevelanden-Tholen tokJanssen i-De Nederlandse consu- j dan in twintig jaar isomber zijn geweest over lanciële situatie, de Goese jitand heeft niet onaar- èoerd in de december- 1 Alleen over koopavond (onder de winkeliers one- l dl de ene winkelier het der gehad dan de ander, rinkelde nergens min- avorig jaar. De kaaswin- iji G. Kooijman, Wey- iKaasspecialiteiten, staat 'jft klanten. „Het is erg jgeeft hij toe. „Ik schat io'n vijf procent meer ver leb dan vorig jaar." De onkel aan de Kreukel igs niet open op koopa- zou dit de enige win- iestraat zijn geweest." easJiefhebbers komen op ;ep nog een lekkernij ha- lensen willen nu iets bij hebben", zegt Kooij- Jels wat ze door het jaar fto. Zo'n speciale kaas als sembert gerijpt in cham fer verkoop er ik het he niet één van. Nu Ook de kerstpakketten «tin 2004 weer goed. as recessie wil Kooijman i, „Ik denk dat het de Randstad slecht har liggen de lasten'een ;er. Bovendien, als we al smiddelen gaan bezuini- jawe echt ver weg." bedrijfsleidster van kledingzaak 't wordt er juist eerder op ïddelen beknibbeld dan „Mensen hebben sag een mooie jurk voor (Advertentie) )1e SHIRT 20%, 2e SHIRT 30% °l ,3e SHIRT 50% ft!*ii, ivaren kenstraat wrpen ■Bezwaren van omwo- 'tegen een nieuw te bou- oonzorgcentrum aan de straat in Goes zijn deze «worpen door het Goese ®nden uit de Lijsterbes- en Beukenstraat vinden gebouw met ruim fpartementen in vier ver- te hoog. Zij vrezen Werking, aantasting privacy en meer ver- 1 besluit van b en w [fes nog beroep mogelijk fed van State. de feestdagen, dan gaan ze maar naar de Aldi voor de boodschap pen. Zo hebben we nu voor het tweede jaar een wat duurdere collectie en die loopt heel goed." Bij 't Rondje is de omzet onge veer gelijk gebleven aan vorig jaar, schat Stolk. „Het loopt aar dig door. Vroeger had je meer pieken als het gaat om drukte. Ik denk dat de winkelmoeheid een beetje is toegeslagen. Je kunt de nu de hele dag door, ze ven dagen per week shoppen." Dat merkt ook eigenaar en naamgever van Han Meerhoff Bloemsierkunst. „Het grote ver schil met vroeger jaren, is de hectiek. Kijk maar eens in de winkelstraat, je ziet niet meer de grote aantallen mensen. Ik mis de adrenaline van een volle winkel. Dat er constant zes, zeven klanten in je zaak staan en dat je het amper bij kunt hou den. Heerlijk vond ik dat al tijd." Bij de bloemenwinkel heeft dat te maken met het feit dat je ook op internet een bloem stuk kunt bestellen of een boeketje laten bezorgen. Die klanten hoeven dus niet meer naar de winkel. Het is ook niet zo dat Meerhoff minder ver koopt dan vroeger. „Ik heb nog niet echt een beeld van de om zet, maar het zou mij niks verba zen als het gelijk blijft met vorig jaar." De koopavonden werden matig bezocht, vindt de bloemist. „Dat komt mede doordat een aantal collega's niet meedoet aan de koopavonden. Dat vind ik schan dalig, niet collegiaal tegenover de winkels die wel open zijn. En je kunt het ook tegenover de con sument niet maken. Het argu ment is altijd: dat is veel te duur en het kost personeel. Je kunt er dan toch ook gewoon zelf gaan staan als eigenaar?" Ron Berks, voorzitter van de On dernemers Organisatie Goes, kan zich de ergernis van Meer hoff wel indenken. „Het zou in derdaad collegiaal zijn als ieder een mee zou doen met de koopa vonden. Maar we kunnen het winkeliers alleen adviseren. Een grootwinkelbedrijf kijkt vaak al leen maar naar wat het oplevert en wat het kost. Als het dan niet de moeite waard is, blijft de deur op koopavond dicht." Ouderen uit heel Zeeland zijn uitgenodigd voor een kerstdiner in Hotel Goes. foto Willem Mieras door Mieke van der Jaqt GOES - Ze komen alle vier uit Terneuzen, maar ze kennen el kaar niet, de vier die aan de kop van de Zeeuws-Vlaamse tafel zitten. „We zijn net voor het eten aan elkaar voorgesteld", zegt J. Simoski. „Da's gek hè, dat een stel Terneuzenaars el kaar in Goes bij een etentje voor het eerst ontmoet." Een beetje vreemd is het wel, ja, maar vooral erg gezellig. Want veertig mensen aan de feestmaal tijd, allemaal zo'n beetje in de zelfde leeftijd, dat moet fijne ta felgesprekken opleveren. En dat doet het ook. Vrijwilli gers hebben de veertig ouderen overal in Zeeland opgehaald voor een kerstmaal in Hotel Goes. In Van der Valk-restau rants in heel Nederland zitten op hetzelfde moment nog dui zend ouderen te smullen. Het initiatief komt van het Na tionaal Fonds Ouderenhulp, dat zich uitsluitend richt op het wel zijn van ouderen in de samen leving. Het fonds zamelt geld in voor verschillende activiteiten en Van der Valk verkoopt kerstmaaltijden voor de helft van de prijs. Ouderen die niet zo mobiel meer zijn, worden door vrijwilligers benaderd, opge haald en weer thuis gebracht. Het fonds vroeg het Klaverblad om de zaak in Zeeland te coördi neren en het Klaverblad schakel de de stichtingen Welzijn voor Ouderen, de Zonnebloem en nog enkele vrijwilligersorganisaties in. Directeur Jannie de Loof-de Wild van de stichting Welzijn voor Ouderen Schouwen-Duive- land, die de leiding heeft geno men, maakt het evenment voor het eerst mee. „Ik heb al de prachtigste verhalen gehoord, dat krijg je als je van tafel naai tafel gaat. Het is echt een gewel dig initiatief en alle deelnemers vinden het hartstikke leuk." Dat is niks te veel gezegd. Na de tomatensoep laat de Terneuze- naar Simoski zijn gouden ring zien: een Davidster. „Heb ik in Israël gekocht want daar ben ik vier keer geweest. Mooi land hoor, Israël. Mijn hele familie is vergast, behalve mijn broer. Met hem ben ik naar Terneuzen ge komen, omdat zijn zoon, die er al zat, dat vroeg. Want eigenlijk kom ik uit Rotterdam." Simoski heeft het naar zijn zin in Terneuzen. „Mooi groot huis, rustige buren, ik woon naast de begraafplaats, daar heb je mooie bomen." Hij begint het trappen lopen wel te ontzien en heeft zich twee jaar geleden la ten inschrijven bij de woonstich- (Advertentie) HET GROENE WARENHUIS Vanaf maandag 27 december opaiie kerstartikelen «ISKEDKE, Galgeweg 5, 0118-551623, donderdag/vrijdag koopavond. door Freek Janssen SINT-MAARTENSDIJK - Ge steund door tientallen dorpsbe woners ging het Afghaans vluch telingengezin Jagga uit Sint- Maartensdijk gisteren op de kof fie bij de gemeente. Zoals ver wacht haalde dat niet veel uit, maar er klonken over en weer wel warme woorden. De familie Jagga vluchtte uit Af ghanistan vanwege de oorlog en het geloof. Vader en moeder Ramesh en Neeta en hun doch ter en zoon Shilpa (17) en Rahul (14) zijn hindoestaans. Dat ge loof is zwaar in de minderheid in het islamitische Afghanistan. Inmiddels wonen ze al acht jaar in Nederland, waarvan vier in Sint-Maartensdijk. Ze krijgen veel waardering van buurtbewoners door hun voorbeeldige integratie. Vader Ramesh zet'zich in als vrijwil liger bij zorgcentrum Maartens- hof. Moeder en dochter volgen een opleiding tot doktersas sistente en met name de kinde ren spreken erg goed Neder lands. Vier jaar lang, zolang ze op Tho len wonen, hebben ze niets ge hoord over hun uitzettingsproce dure. Tot voor kort. Er viel een brief in de bus, waarin stond dat het gezin de koffers moest pakken. Buurtgenoten sprongen in de bres voor de Jagga's. Gistermiddag werd een groep van ongeveer dertig meelevende Sint-Maartensdijkers uitgeno digd op het gemeentehuis, voor een gesprek met burgemeester W. Nuis en wethouder M. Velt huis van Tholen. Vooral dochter Shilpa had veel vriendinnen meegenomen. Straatgenote Co- bie Elzinga hield een warm plei dooi voor de familie. Ze vroeg de burgemeester of hij iets zou kunnen doen, zodat het gezin alsnog de benodigde papieren krijgt. Burgemeester Nuis sprak zijn (Advertentie) voor zakelijke doeleinden lof uit over de actie voor het asielzoekersgezin. „Het is goed om te zien dat dit nog bestaat in ons land." Ook wethouder Velthuis was verheugd over de steunbetui ging. Maar ze voegde eraan toe dat de gemeente niets te zeggen heeft over het asielzoekersbe- (Advertentie) Zie katern AUTO pagina 281 GOES - Op de A58 bij Goes is gisterochtend een 38-jarige Vlissinger met zijn bestelauto in de sloot beland. De man kwam uit de richting van Middelburg en raakte bij het inhalen van de weg doordat een andere automobi list uitweek voor een invoegende auto. Na een stuurcorrectie schoot de Vlissinger via de rechter- berm in de sloot. Voor zover bekend bleef de man onge deerd. HEINKENSZAND - Het college van burgemeester en wet houders van de gemeente Borseie is bij de Raad van State in beroep gegaan tegen de uitspraak van Gedeputeerde Staten over het bestemmingsplan Kern Hoedekenskerke. Het bestemmingsplan is in maart van dit jaar opgesteld ter vervanging van diverse deelplannen en geldt voor het hele dorp. Dat leverde op zich geen problemen op, wel ontstond er discussie over het bouwblok dat was ingetekend aan cle Boeiertweg, tussen de nummers 1 en 3. De eigenaar van de grond wilde daar een woning bouwen. Dat stuitte op bezwaren van buurtbewoners. Die vreesden onder meer voor aantasting van de karakte ristieke sfeer in de straat. Ook zou er voor de toekomstige bewoners stankoverlast kunnen ontstaan van de paarden stallen vlakbij het perceel. De Provinciale Commissie Omgevingsbeleid adviseerde GS de bezwaren gegrond te verklaren, omdat een goed woon- en leefklimaat niet voldoende kon worden gegaran deerd. Die deed dat en keurde het bestemmingsplan goed met uitzondering van het bouwblok aan de Boeiertweg. Borseie heeft dat besluit aangevochten bij de Raad van State. De gemeente ziet de Boeiertweg als goede inbreidingsloca- tie. Ook vindt het college het vreemd dat er aan de andere kant van de paardenstallen wel woningen staan. SINT-ANNALAND - Voetbalvereniging WHS en de Ko ninklijke Fanfare Accelerando, beide uit Sint-Annaland, vieren in 2006 samen hun jubileum. De voetbalclub bestaat 75 jaar, de muziekvereniging 125 bestaat jaar. Naast de eigen feestactiviteiten willen de twee verenigingen in juli een driedaags feest geven, tus sen de halve finale en de finale van het werelkampioen- schap voetbal. Ook komt er een gezamenlijk jubileumboek en een exposi tie in streekmuseum De Meestoof, over 200 jaar vereni gingsleven. (Advertentie) van 11.00 tot 17.00 uur ting. „Maar die bieden je geen gelijkvloerse woning aan, daar moet je zelf achterheen." „Dan moet je in het krantje kij ken", zegt C. Beirnaert, die naast hem zit. Hij kan wel een stel projecten opnoemen waar Simoski zo terecht kan als hij al twee jaar punten heeft verza meld. Zo kabbelt het gesprek voort tot dat het hoofdgerecht komt: var kenshaas of gegrilde zalm. A20 - Afslag 16 Prins Alexander Rotterdam W oom m a I I Rotte rda m zeeuwse almanak Een verslaggever van deze courant begaf zich deze week voor een artikel in een Terneu- zense koffieshop, waar naast koffie ook marihuana en aan verwante producten kunnen worden besteld. De reporter hield het bij een bakkie troost, maar desondanks zag hij de wereld met de minuut vager worden. Om heel ande re redenen dan de bezoekers die zich vermaakten met soft drugs. Hij was in het etablisse ment één van zijn contactlen zen verloren. (Advertentie) De familie Jagga met vader Ramesh en moeder en Neeta en hun dochter Shilpa en zoon en Rahul. foto Willem Mieras leid. Dat is de taak van het Rijk. „Als gemeente kunnen we hier inhoudelijk niets aan doen. Een van de weinige dingen die we wel kunnen doen, is een brief schrijven aan minister Ver donk." Dat heeft de gemeente ook gedaan, maar er is nog geen reactie gekomen. Service Partner vCQiletteis: nummer: .postcode; plaats: telefoon (posObankrekenlngiiuinmer. O Noteert u mij voor een proefabonnement van 5 weken voor 14,95 Ik geef daarbii éénmalig toestemming voot automatische incasso van dit bedrag van onderstaand tekeningnummer. Ik heb de laatste res maanden geen proefabonnement gehad. O Noteert u mij voor een abonnement. De eerste twee weken ontvang ik de krant gratis. Daarna wil ik betalen: I Cl per maand met automatische incasso 19,95). per kwaiiaal met automatische incasso 58.00). O per jaar met automatische incasso 222.50). Handtekening' PZCbvgaat zorgvuldig ommet. persoonsgegevens. Kijk op mmpic nl/abannerèn;hét gratis 0800 0231231 oi stuur deze bon naar P2C. aideling lezeissetvice Aiitwoordnutiimer713.'t'l60 WB Goes 711688H55554711 het alfabet van Zeeland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 69