De nieuwe tijd brengt rust en vrede Roel Felius kan nog veel meer I h J Dirk in 't Veld krijgt berichten van boven vrijdag 24 december 2004 W3 We leven in een donke re tijd. Maar hierna komt het licht. Medium Dirk in 't Veld heeft het al gezien. ,,De nieuwe tijd, daar zullen de meeste men sen nog versteld van staan. Meer rust en vrede, begrip en menselijkheid. En er komt een oplossing voor de ellende tussen Israël en de Palestijnen." Vanaf een schilderijtje aan de muur blikt een Ma- ria-achtige gedaante omgeven door een waas van kleuren de kleine caravan in. Wierook krin gelt omhoog en op de achter grond pruttelt een koffiezetap paraat. Paragnosten Dirk en Marjolein in 't Veld hebben het weidse landschap van de pol- ders rond Graauw verruild voor een tijdelijk onderkomen in de bossen bij Bergen op Zoom. Hun Zeeuwse dijkhuisje staat volgepakt met dozen, in afwach ting van een nieuw adres. Afge lopen zomer leek het nog een prachtig plan om in Graauw 'iets op spiritueel gebied' op te zetten. Achteraf bleek het vele reizen slecht te combineren met het wonen op een afgelegen dorp. Zoals Char op televisie, maakt In 't Veld contact met overleden mensen. Zo kreeg een zaaloptre den in Middelburg enkele maan den geleden een ontroerend slot voor een ouder echtpaar op de eerste rij. De hele avond 'voelde' Dirk een jonge vrouw achter hem met een boodschap voor het echtpaar. Het bleek een over leden dochter te zijn. Die meld de dat zij, en haar eveneens over leden broer, het goed maakten aan 'gene zijde'. Dirk hecht eraan om bij zaalop tredens eerst een uitleg te geven aan de mensen die voor het eerst kennismaken met het paranor male. Het is heel simpel, zeg ik altijd. Mensen in de geest (over ledenen) en wij zijn eigenlijk hetzelfde. Wij zijn ook een geest, maar in een lichaam. Bo ven zijn de mensen net als wij. Alleen, daar heerst slechts posi- tiviteit. Op aarde dragen we twee kanten van de medaille, het goede en het minder goede." Van 'boven' ontvangt Dirk bood schappen. Dat kunnen beelden zijn (vaak symbolen) of emoties. Tijden zijn altijd heel moeilijk, legt hij uit. Zeker in voorspellin gen. Toekomstvragen mogen ge steld worden, maar Dirk en Mar jolein hebben weinig op met pa ragnosten die de kaart leggen en iemands leven gaan uitstippe len. „Daar staan we niet ach ter." Zij zijn ervan overtuigd dat niet alles vast staat in een mensenleven. Dirk: „Ieder mens heeft de vrije keus. De een moet meer keuzes maken en voor de ander staat meer vast. Hoewel dingen soms karmisch vast foto's Ruden Iliemens staan, moet je er toch aan blij ven werken. Wij kunnen wel zeg gen: er komt een nieuwe baan. Maar dat betekent niet dat je achterover kunt leunen tot het zo ver is." Gave Dirk, bijna 53, heeft 24 jaar ge varen voordat hij paragnost werd. Het 'zien' en het 'voelen' heeft hij altijd al gehad. „Je denkt dat iedereen dat zo be leeft." Pas op zijn 25ste kwam hij erachter dat helderziendheid een gave is. Dat besef kwam toen een Indonesische kapitein aan boord van een van de sche pen van Lloyd erover begon te praten. „Zijn die beelden echt of fantasie, daar zat ik mee in de clinch. Maar ze werden steeds sterker", herinnert hij zich. De ommezwaai kwam in 1992, toen hij door een reorgani satie werkloos werd. „Ik kwam nergens aan de bak. Na een half jaar heb ik de knoop maar door gehakt." Marjolein (43) was eerst dierenartsassistente en leerde Dirk in zijn begintijd als medium kennen tijdens haar ei gen spirituele ontdekkingstocht. Nu - inmiddels getrouwd en ouders van de zesjarige Sebasti- aan - ontvangen ze samen men sen voor healings en privéconsul- ten. Gaan bij zaal optredens de meeste vragen van het publiek over de toekomst (de top-drie is werk-verhuizing-relatie), thuis komt vooral de psychische kant van de mens aan bod. De consul ten zijn teamwork. Dirk pakt de draad op en probeert bij de kern van iemands probleem te komen en het moment waarop dat is ontstaan. Marjolein gaat daarna 'emotioneel de diepte in'. „Ik spoor blokkades op; beperkin gen in het denken. Door bepaal de ideeën kun je je leven enorm beperken. Dat hebben we alle maal. Je maakt situaties mee die je niet verwerkt. Als je bij die blokkades komt, kunnen men sen die uiteindelijk oplossen, U J> waardoor ze weer stabieler in het leven staan." Het klinkt als zaken waarvoor je ook naar een psycholoog zou kunnen gaan. „Dat klopt", be aamt Dirk, „maar door het me diamieke zit je snel op het punt waar je moet zijn. Het mooiste zou zijn als een medium met een psycholoog samen zou kunnen werken." Talent „Je moet niet denken dat wij hier hele dagen mee bezig zijn. Wij zijn gelukkig ook heel nuch tere mensen", zegt Dirk. „Ik wil dat ze mij als een gewoon, nor maal mens zien." Het spirituele zit in ieder mens, is zijn overtui ging. „Ik zie het mediumschap meer als een talent dan als een gave. Ieder mens heeft namelijk gevoel en ieder mens kan zijn ge voel verder ontwikkelen en daar mee een vorm van waarnemin gen doen. Mensen zeggen bij voorbeeld: ik voel dat er een oma bij me is. Ze zien de beel den niet, maar ze kunnen die beelden via het gevoel ontwikke len. En ieder mens heeft wei eens een voorgevoel, zoals 'dit loopt fout af' of 'dit voelt goed'. Hoe vaak gebeurt het niet dat een moeder wanneer ze haar kind buiten laat spelen, ineens het gevoel krijgt dat ze moet gaan kijken omdat er iets aan de hand is?" Veel mensen zijn het contact met hun gevoel kwijt, constateren schrijvers van eso- therische boeken. Maar dat be gint te herstellen. Zo schrijft Carla Muijsert in haar boek Nieuwetijdskinderen: „Op dit moment voltrekt zich in en om ons heen een prachtig proces dat de mensheid voert naar de spirituele mens. Wie hier oog voor heeft ziet dat heel goed aan het gedrag van onze kinderen." Nieuwetijdskinderen zijn an ders in uitspraken en gedrag. „Ze zijn zelfbewust en volgen hun eigen gevoel. Ze willen zelfs turend zijn", schrijft Muijsert. „Het onderwijs ziet zichzelf ge confronteerd met een groeiend aantal leerlingen dat niet wil le ren." Kijkend naar de verwach tingen voor de toekomst, kun nen ook de In 't Velds niet om het verschijnsel nieuwetijdskin deren heen. Omdat een deel van deze kinderen ook paranormaal begaafd is, krijgen ze dikwijls telefoontjes van ouders die zit ten met de vraag hoe het kan dat hun kind een overleden opa of oma omschrijft, die het nooit heeft gezien. „Het zijn heel ge voelige kinderen en het is be langrijk daar goed mee om te gaan", adviseert Marjolein. „Tenzij je zelf ook heel spiri tueel bent, moet je je als ouders proberen in te leven in hoe dit kind de wereld beleeft. Voor hen is de wereld heel hard. Ze kunnen emotioneel behoorlijk in de problemen raken." Iederwijs In het onderwijs is dat inmid dels doorgedrongen. Iederwijs opende onlangs de achttiende school voor nieuwetijdskinde ren. Het is niet-gesubsidieerd onderwijs. Ook in Zeeland zijn plannen voor een Ieder- wijs-school, die waarschijnlijk volgend jaar de deuren opent. Hoewel Muijsert de nieuwe tijdskinderen vooral niet wil neerzetten als wereldverbete raars, ziet In 't Veld een belang rijke rol voor ze weggelegd. „Zij worden later onze leiders en be kijken de maatschappij met an dere ogen. Ze pikken de onvrede en ongelijkheid niet meer. Ze zijn van een heel ander niveau: niet zeuren, maar doen." We staan aan de vooravond van een wereldverbetering, voor spelt hij. Het zal nog zo'n twee tot drie jaar duren voordat die zichtbaar wordt. „De nieuwe tijd brengt meer rust, begrip en menselijkheid. De mensen kun nen weer op elkaar bouwen." „De moord op Theo van Gogh heeft veel stof doen opwaaien", vervolgt hij. „Maar de mensen zijn het gauw weer vergeten. Er komen verzoeningen." Die ziet hij ook voor het conflict tussen Israël en de Palestijnen. „In 2006/2007 of iets eerder komt er een oplossing en houdt de ellen de daar op." Selma Osman Als je hem vraagt wat hij allemaal heeft gedaan na het Junior Eurovisie Songfestival volgt een waslijst waar geen einde aan lijkt te komen. Roel Felius (16) doet het allemaal met het oog op de toekomst. Hij wil graag naar een musicalschool of de kleinkunstacademie en denkt meer kans te maken als hij een indrukwekkende cv voor kan leggen. De jonge Goesenaar gaat zelfs audities doen voor een nieuw groepje dat zich, in de trant van K3, richt op zes - tot dertienjarigen. „Ach", zegt Roel, „dat soort groepjes blijft meest al toch niet lang." Toch vertelt Roel dat hij er best wel zin in heeft, want iets wat hem echt niet aanspreekt, doet hij natuurlijk niet. Het afgelopen jaar heeft hij onder meer een film ingesproken, zanglessen genomen, meegespeeld in de musical Jesus Christ Superstar en deelgenomen aan het RTL 4-programma Popstars the Ri vals. Hij kwam uiteindelijk niet in de jongensband terecht, maar de jury maakte wel een mooi compliment door te stellen dat Roel niet echt het type is voor een boyband, maar meer voor kleinkunst of musicals. Roel: „Ik deed het meer voor de ei-va ring." Ruim een jaar geleden verwierf de VWO-leerling landelijke bekendheid door de Nederlandse voorronde van het Junior Eurovisie Songfestival te winnen. Het leverde hem een reisje naar Kopenhagen op, waar hij op het internatio nale festival een elfde plaats behaalde met het liedje Mijn ogen zeggen alles. „Het was een prachtige ervaring", zegt Roel. „En ik ben er ook trots op, maar toch hoop ik niet dat mensen mij straks alleen daar van kennen. Ik kan zoveel meer." De opvolger van zijn songfestivalhit heeft Roel inmiddels naar verschillende platenmaatschappijen gestuurd. Het nummer heet Wet is pijn en gaat over zinloos geweld. Roel: „Dat is inderdaad weer een wat zwaarder thema, maar daar hou ik ook van. Ik kan wel liedjes over liefde gaan zingen, maar ik breng veel liever een boodschap over." Roel hoopt dat zijn nummer snel op single wordt uitgebracht. Hij heeft het idee opgevat om een deel van de op brengst aan de stichting tegen zinloos geweld te geven. Een compleet album uitgeven is natuurlijk de grootste droom van Roel. De meeste nummers daarvoor heeft hij al geschreven. Allemaal in het Neder lands, want hij vindt dat er al zoveel in het Engels wordt gezongen. „Ik vind dat bovendien geen bijzondere taal." Ondanks alle plannen - Roel wil ook nog een boek schrijven en auditie doen voor de presentatie van het programma BenG van Omroep Zeeland - spreekt de Goesenaar over 'rustig aandoen', want hij moet wel zijn VWO-diploma ha len. „Daar dien ik natuurlijk ook mijn aandacht op te richten, al moet ik zeg gen dat de combinatie van school met al die andere dingen die ik doe, me heel goed afgaat." „Maar het is zoals Paskal, de zanger van Bief, eens tegen me zei: Je kunt beter over een lange periode bekend zijn dan heel even heel erg populair. Ik ben nog maar zestien jaar oud, dus ik heb nog alle tijd." Rob Paardekam

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 35