fan Moorsel gaat voor record Erica Terpstra is toch een blijvertje Tony David naar Masters of Darts Overvloed aan tennistoernooien tijdens feestdagen nmssani Henk Michels blijft trainer Vogelwaarde z25 iorters kiezen uit hun midden de besten van het jaar arney komt met klappijl uitslagen donderdag 23 december 2004 HAAG - Leontien Zijl- i-van Moorsel kan van- üd in de RAI in Amsterdam de zesde keer worden ge- aid lot sportvrouw van het itgeval evenaart de wielren- die inmiddels is gestopt, i«ord van Sjoukje Dijkstra, jajnstschaatsster veroverde iel zes maalDe Nederland- cpsporters maken vanavond euze tijdens het Sportgala ^sterdam. Van Moorsel 5 het opnemen tegen twee je oud-winnaars: zwemster de Bruijn (sportvrouw van jigr in 2001) en dressuur- j0ne Anky van Grunsven, ia 1994 de beste was. Van jsel won eerder in 1990, 11999,2000 en 2003. De ti- jjortvrouw van het jaar ging 1959 tien keer naar een renster en acht keer naar wemster. Moorsel won olympisch dop de tijdrit en brons op de iervolging. Ze sloot in Athe ne haar carrière af. De Bruijn pakte goud, zilver en twee keer brons. Daarmee werd ze de suc cesvolste Nederlandse sporter al ler tijden op de Spelen, Evenals Van Moorsel en De Bruijn pro longeerde ook Anky van Gruns ven haar olympische titel. Bij de mannen is Ard Schenk re cordhouder met vier titels, waar van hij er één moet delen met Kees Verkerk. Theo Bos (wiel rennen), Pieter van den Hoogen- band (zwemmen) en Erben Wen- nemars (schaatsen) zijn de geno mineerden. Van den Hoogen- band won in 1999 en 2000, Wen- nemars in 2003. De meeste titels (veertien) zijn in handen van de wielrenners en de schaatsers. De zwemmers staan op drie. Van den Hoogenband won in Athene, evenals in Sydney, de 100 meter vrije slag. Behalve goud greep hij ook twee zilveren medailles. Bovendien won hij drie afstanden op het EK. Wen- nemars won het WK sprint en prolongeerde zijn wereldtitel op de 1000 meter. Bos, eveneens we reldkampioen sprint, veroverde zilver in Athene. HAAG - Raymond van «veld verschijnt met een ure dartpijl op de markt: de Fin. In navolging van de «schaats wordt de uitvin den idee van zijn manager Schools, de 'klappijl' ge- ad. De dartpijl kent niet [vinnen, zoals gebruikelijk jesport, maar drie. Iieb er thuis al mee gegooid Jmoet zeggen: het gaat best ie:", zegt 'Barney' over de Énige dartpijl. Van Bar- id en Schoofs hebben het :uct in Engeland laten ont- ielen. Ook in het boogschie- wordt met drie veren ge il. Barneveld en Schoofs ont- «n zich tot de pioniers van dartsport. Samen stampten rate darttoernooien, zogehe- Grand Slams, uit de grond De hockeyvrouwen kunnen voor de vijfde maal worden gekozen tot sportploeg van het jaar. Ze nemen het op tegen de roeiers van de Holland Acht en de esta fetteploeg op de 4x100 vrije slag. Pieter van den Hoogen band en Johan Kenkhuis won nen in 1999 al eens de verkie zing met het estafetteteam. De hockeysters verloren de olympische finale van Duits land, maar wonnen later de Champions Trophy. Ook de roeiers en de zwemmers verlie ten de Spelen met zilver. Sinds 2002 is er ook een prijs voor de beste gehandicapte spor ter van het jaar. Rolstoelten nisster Esther Vergeer won de eerste twee edities en maakt grote kans op een trilogie. De an dere genomineerden zijn rol stoeltennisser Robin Ammer- laan en wheeler Kenny van Weeghel. Zowel Vergeer als Ammerlaan won op de Paralympics goud in het enkel. Vergeer won boven dien het dubbelspel. Van Weeg hel pakte goud, zilver en brons op de sprintafstanden. GPD in Utrecht (Bavaria World Darts Trophy) en Den Haag (Tempus International Darts League). Eerder werkte het tweetal aan tegendraads gekan telde dartpijlen (ze zouden de richting nog beter kunnen bepa len) en soepeler zittende shirt jes, waardoor je gemakkelijker en prettiger de werparm kunt bewegen. De laatste twee projec ten leverden weinig succes op, maar over de Tri-Fin is Barney enthousiast: „Natuurlijk is het wel even wennen, maar de pijl kan de toekomst zijn." Op cle Lakeside, de voormalige Embassy waar Raymond van Barneveld favoriet is voor de we reldtitel, gooit Barney nog niet met de klappijl. Hij moet eerst oefenen. Hij is één van de vijf Nederlanders die meedoet aan het komende WK in Frimley Green. GPD Tony David (links) is één van de tegenstanders van Raymond van Barneveld (rechts) op de Masters of Darts. fot< door Dennis Jansen DEN HAAG - De organisatie van de Masters of Darts, het nieuwe dartstoernooi dat begin februari 2005 in Hengelo plaats heeft, heeft Tony Davids als ze vende speler toegevoegd aan het deelnemersveld. De Australiër tekende gisteren het contract bij de organisatoren Paul Klisters en Hans Röthengatter. Om het nieuwe dartstoernooi is veel te doen geweest. Alles stond en viel met de handteke ning van Raymond van Barne veld die eind vorig jaar een con tract tekende dat hem voor drie edities verbond aan een nieuw op te richten dartsevenement. Lang steggelden de partijen over een datum, waarna zelfs de rechter moest bepalen dat hij moest komen opdraven. Het toernooi kent een deelne mersveld met spelers van beide dartsbonden, de BDO en PDC. Namens de officiële bond ko men Van Barneveld, Co Stompé, Ancly Fordham en Tony David. Wilde bond Van de 'wilde', bond (PDC) ko men Phil Taylor, Roland Schol ten en Wayne Mardle. De vierde en laatste deelnemer is de we reldkampioen van die bond. Die wordt begin januari bekend. Mocht die één van de drie voor genoemde spelers zijn dan wordt de hoogst geplaatste dar ter op de PDC-wereldranglijst geïnviteerd. Thans is dat Colin 'Jaws' Lloyd. De Masters of Darts wordt van 7 tot en met 13 februari in Hen gelo gehouden. De kaartver koop is al begonnen. GPD door Sven Bakker GOES - Traditiegetrouw zijn er rond kerst en de jaarwisseling weer veel tennistoernooien in Zeeland. Onder anderen het MTO-kerstjeugdtoernooi, het Zuid-West Lease-toernooi, het Sjoemeltoernooi en het Wal- chers Open zorgen ervoor dat de saaie dagen na kerst en nieuw jaar gevuld kunnen worden met tennis. Vooral in de tennishal in Goes wordt tijdens de laatste dagen van het jaar veel getennist. Van 24 tot en met 30 december vindt het MTO-kerstjeugdtoernooi plaats. Het toernooi is speciaal voor de jeugd tot en met veer tien jaar en er wordt gespeeld in het enkel en het dubbel. Morgen zijn de eerste wedstrij den om 13.30 uur, tijdens de twee kerstdagen wordt er niet gespeeld en vanaf de 27ste wordt er gespeeld van negen uur tot half vijf. Verwacht werd dat het aantal aanmeldingen wat tegen zou val len, omdat er vorig jaar nog jeugd tot en met zeventien jaar werd toegestaan. Ondanks de aanscherping van de leeftijds grens hebben bijna tweehon derd spelers ingeschreven. Op vallend is dat er ook veel tennis sers vanuit Zeeuws-Vlaanderen en Noord-Brabant meedoen. Zo speelt de Zeeuwse jeugd ook een keer tegen andere spelers. Vanaf tweede kerstdag komt er in Goes ook nog het Zuid-West Lease-toernooi bij. Vanaf half vijf in de middag worden de wedstrijden van het ZWL-toer- nooi afgewerkt. Tot en met de fi naledag op 31 december wordt er gestreden in poules van drie in de derde tot en met de achtste categorie. In Kapelle wordt van 26 decem ber tot en met 2 januari onge twijfeld het grootste toernooi rond deze tijd van het jaar ge speeld. In het Racketcentrum van Kapelle vindt het jaarlijkse Sjoemeltoernooi plaats. Het toernooi heeft dit jaar 520 in schrijvingen binnen in de derde tot en met de achtste categorie. De tweede dag van het nieuwe jaar staat al direct een hoog aan geschreven toernooi op het pro gramma: de vijfde editie van het Walchers Open. Het toernooi, dat van zondag 2 tot en met zon dag 9 januari in het Racketcen trum in Vlissingen gespeeld wordt, blijkt al voordat het ge start is een groot succes. Waar er vorig jaar 150 inschrij vingen waren, heeft de toernooi- leiding dit jaar zo'n 270 aanmel dingen binnen. Het accent ligt vooral op de lagere categorieën. In de 3- en in de 4-categorie, de vroegere BI en B2, zijn zo'n 25 aanmeldingen binnen. De rest van de partijen wordt gespeeld in de vijfde tot en met de acht ste categorie. Er wordt zowel in het enkel, dubbel als in de mix gespeeld. Gisteren is de inschrij vingstermijn gesloten, met uit zondering van 3- en 4-categorie. Tennisser Koubek geschorst wegens dopinggebruik WENEN - De Internationale ten- nisfederatie ITF heeft de Oosten rijkse tennisser Stefan Koubek voor drie maanden geschorst we gens het gebruik van een verbo den middel. De tennisser heeft dat zelf be kendgemaakt tegenover het Oos tenrijkse persbureau APA. De 27-jarige Koubek werd in juni positief bevonden tijdens een controle in Parijs, tijdens het toernooi van Roland Garros. Volgens de Oostenrijker zat de verboden stof in een ontstekings remmer die een arts hem had voorgeschreven om een polsbles sure te genezen. Volgens Kou bek had de dokter hem verze kerd dat het om een 'veilig' mid del ging. Hij verwijt de genees heer onzorgvuldigheid. Koubek noemt zichzelf onschul dig en kondigde aan in beroep te gaan tegen de schorsing. ANP/AFP Hel is rond voor voorzitter NOCNSF van reizen, andere culturen, tel Haag, mensen, maar voor alles m sport. Couveusekindje Erica lustra leek 61 jaar geleden geen blij- iïtje. Maar ze is er nog steeds. Van korfbalstertje groeide ze uit tot Ipnpisch zwemster. Via de Tweede h\er vervolgde ze haar weg naar het mtterschap van NOCNSF. „Het le- 0i is elke dag weer een cadeautje." jiorGuido Bindels flEN HAAG - Als ze 's avond na een lage, enthousiaste werkdag naar huis it,rijdt ze soms even om. Langs Het iinnenhof, dat zo mooi verlicht is. Set Lange Voorhout, het Torentje. Den Haag", zegt Erica Terpstra, tót voor mij zoveel warme en emo- imeel belangrijke plekjes, het is een tólijke stad." inca Georgina Terpstra houdt van maar is bovenal een wereld- re Iemand die verslingerd is aan [.Nieuwsgierig naar andere men sa,andere culturen, dat heeft er altijd in reïncarnatie en moet in ander leven zigeuner of zo zijn ge feest. Ik heb altijd gedacht: waar je jont, neem je jezelf mee en dus ben overal thuis. Je roots? Ach, het zal tó, ik geloofde daar nooit zo in. Tot Iterugkwam naar Den Haag. Het ver- tóde mezelf, maar opeens had ik iets ®uk ben weer thuis. 'D® Haag, Indonesië, Italië, Leiden, ■tóermeer, Nunspeet, 's-Gravenzan- SeJieuwegein; Erica Terpstra woon- op vele plaatsen. „Maar uit Scheven- fpga ik nooit meer weg. De havens, "'vishandel, heerlijk. En als ik afspra- 11 in het westen van het land heb, *d ik kantoor in het Kurhaus. Zeg jytó, dat heeft toch iets." "i] haar geboorte in mei 1943 werd ge ngil dat ze geen blijvertje zou zijn. opmerking die Erica Terpstra la- ^nog vaker zou horen. ze is er dus nog steeds. Mens van volk en nog altijd razend enthou- tó. 61 jaar, de baas van de sport. De 'tóe sport die Terpstra beoefende ^korfbal. „Ik was een jaar of zeven "ing met een vriendinnetje mee Ons Eibernest. Ik vond sporten heerlijk. Maar ik was zo ma- "li zo tenger, ik werd gewoon wegge nen, En bij het korfballen schoot nog eens mijn arm voortdurend uit wkom." loen ze een tiener was, zei de huisarts w net misschien zou helpen als ze op hemmen ging. Een beter advies had zo bleek, niet kunnen krijgen. „In De sportcarrière van Erica Terpstra (gehurkt achter de voorste rij) begon bij korfbalvereniging Ons Eibernest, foto GPD 1954 kwam ik bij HZ&PC terecht, de gezelligste zwemclub van Den Haag. Wat zeg ik, van de hele wereld. Een club met een waterpolocultuur. De mannen waren bijna altijd kampioen van Nederland." „Ik herinner me nog heel goed de zo mer van 1959. We hadden geen geld om op vakantie te gaan en in plaats daarvan kreeg ik een zwemkaart voor het Zuiderpark. Daar trainden ook de jongens van het waterpolo. En ik werd één voor één verliefd op ze. Ik zwom met die grote kerels mee en wilde ze bijhouden. Aan het einde van de zomer was ik zoveel vooruitgegaan, ging ik opeens zo snel, dat voormalig waterpo- lo-international Frits Smol tegen mijn ouders zei: waarom gaat Erica niet trai nen voor de Olympische Spelen?" Wereldrecords Het vervolg is bekend. Ze werd een top per op de 100 meter vrije slag, zwom met de estafetteploeg diverse wereldre cords en won 'met de meiden' zilver en brons op de Olympische Spelen (Rome 1960 en Tokio 1964). En ondanks de successen bleef Erica Terpstra vooral een volksmens, met beide benen op de grond. Dat had ze van huis uit meege kregen. „Ik weet nog dat ik voor de eerste keer kampioen van Nederland werd. Ik kwam thuis en mijn ouders wilden al les weten, hoe het was gegaan en zo. Ze luisterden naar mijn verhaal en wa ren heel enthousiast, maar ze zeiden ten slotte wel: kampioene of niet, het is vanavond jouw beurt om samen met je broertje af te wassen. En daar stond ik dan, met die prachtige gouden medail le om mijn nek de vaat te doen. Ik kan het achteraf iedereen aanbevelen", zegt ze. Na de Spelen van Tokio was het min of meer gedaan met de sportloopbaan van Erica Terpstra. Ze schreef er een boekje over ('Zwemmen om van te wa tertanden') en dacht dat ze die periode goed had afgesloten. Tijd voor iets heel anders. En, zoals zo vaak in haar le ven, duwde het toeval haar een kant op, waarover ze nog nooit had nage dacht. Als studente Chinees en Japans deed ze mee aan een discussiegroep van het Nederlands gesprekscentrum. Het onderwerp was 'Toekomstig Sport beleid'. „Dat was in de tijd van Joop den Uyl. Er zaten mensen van de PvdA in de zaal, die naar mijn gevoel nogal ty pisch bezig waren. Presteren vonden ze een vies woord, alles moest genivel leerd worden. Iedereen moest sporten en ik dacht; wat een onzin, het moet zijn: wie wil, moet künnen sporten." „Ik wond me daar nogal over op en dacht: als de politiek zich wil be moeien met wat ik in mijn vrije tijd moet doen, dan bemoei ik me maar eens met de politiek." Ze herinnert zich nog haar maiden speech. Over een milieu-onderwerp. Ze had er veel research voor gedaan, het ook opgeschreven als een essay voor de krant. Maar ja, het was 1977, zij was een vrouw, een ex-topsportster en dan ook nog eens een ex-zwemster. Dat kon dus helemaal niets wezen, dat was geen blijvertje. Dat had Terpstra natuurlijk al eens eerder gehoord, Uiteindelijk werd ze een graag geziene persoon in de Nederlandse politiek. Als WD'er lid van de Tweede Kamer (1977- 2003), waar ze zich vooral inzet te voor ontwikkelingssamenwerking, volksgezondheid en gehandicapten. Het kamerlidmaatschap werd onder broken voor het staatssecretariaat van Welzijn en Sport in het eerste kabinet Kok. Daar voerde ze bijvoorbeeld het persoonsgebonden budget in. Bij elke verkiezing sleepte ze voor haar partij enorme aantallen voorkeurstemmen binnen. Erica Georgina Terpstra, het iele, ma gere meisje uit de Haagse Terletstraat, de ex-zwemster, werd een politica waai' je nauwelijks meer omheen kon. Menigeen was jaloers op haar populari teit. En op de media-aandacht die ze kreeg. Als panellid van het tv-spelletje 'Wie van de drie?' bijvoorbeeld. Maar vooral als razend enthousiast suppor ter bij sportwedstrijden. Want de sport, die ze na Tokio met het schrij ven van haar boekje achter zich dacht te hebben gelaten, bleef toch altijd on derhuids aanwezig, bleef borrelen. Geen behoefte Dat bleek vooral toen ze met een parle- mentsdelegatie naar Tokio ging. „Mijn collega's dachten allemaal dat ik met een na aankomst naar het olympisch zwembad zou gaan, maar ik had daar helemaal geen behoefte aan. Uiteinde lijk ben ik alleen maar gegaan om van hun gezeur af te zijn. Het was een sche merige, druilerige ochtend, ik had er helemaal geen zin in. Maar toen ik de zwemhal in liep, kwam er zoveel bij me binnen. Het zweet stond meteen in mijn handen, het was alsof ik alles op nieuw beleefde. Achteraf ben ik blij dat ik toen toch terug ben gegaan." Sinds dat moment is de naam Erica Terpstra weer synoniem voor sport. Ze ker toen ze vorig jaar op sportcentrum Papendal tot veler verrassing werd ge kozen tot voorzitter van de sportkoe pel NOCNSF. Ze versloeg tegenkandi daat Ruud Vreeman, die volgens de pei lingen straatlengtes voorsprong had. Nederland werd na Somalië en Botswa na het derde land ter wereld met een vrouw als 'baas van de sport'. Vooral gesteund door de kleinere bonden. Haar baan is een onbezoldigde functie, die werd ingeschat op drie dagen werk per week. Maar Erica Terpstra is er al tijd en ze komt overal. Enthousiast als geen ander, op handen gedragen door de sporters. Een blijvertje, niet stuk te krijgen. „Waar al die energie vandaan komt? Iets wat je leuk vindt, kost wei nig energie en ik vind dit gigantisch leuk. Bovendien krijg je energie van de mensen met wie je werkt." „Ik vind het heel prettig dat ik nu iets terug kan doen voor de sport, die zo veel voor mij heeft gedaan. Pas op late re leeftijd realiseer je je dat je bent ge vormd door mensen die altijd belangen- loos klaar hebben gestaan om jou te la ten sporten. Sport is machtig om te doen en prachtig om naar te kijken, zo is mijn leuze. Sport is ontzettend be langrijk in de maatschappij. Voor mij is de cirkel met het voorzitterschap van NOCNSF nu inderdaad rond." GPD New York. NBA. Charlotte Hor nets-New Jersey Nets 91-94, Cleveland Cavaliers-Minnesota Timberwolves 107-97, New York Knicks-Dallas Mave ricks 94-123, Miami Heat-Boston Celtics 108-100, Sacramento Kings-Washing ton Wizards 104-93, LA Clippers-New Orleans Hornets 100-91 (n.v.). WK junioren (Polen). Eindstand: 1. Roberts Misans (Let) 12; 2. Alexey Mi- ronov (Rus) 11; 3. Igor Mikhalchenko (W-Rus) 11; 4. Rik Keurentjes (Ned) 11; 5. Vladimir Egorov (Rus) 11; 6. Thorny Mbongo (Kam) 11; 7. Raido Varik (Est) 118. Boudewijn Derkx (Ned) 119. Jas per Lemmen (Ned) 10; 10. Bennie Pro voost (Ned) 10; 11. Danny Slotboom (Ned) 10; 12. Benno Butulis (Let) 10. Beker, achtste finales: FC Dauwen- daele 1-Auto Hommel 1 2-8, Ami go's/De Post 1-Troy/Buitenvest Auto 1 0-17, Schouwse Boys 1-Toine's Pub/Kanja 1 8-3. St Moritz. WB reuzenslalom, vrou wen. 1. Maze (Slv) 2.26,99, 2. Paerson (Zwe) 2.27,11, 3. Rienda (Spa) 2.27,73, 4. Putzer (Ita) 2.27,92, 5. Poutiainen (Fin) 2.28,46, 6. Mancuso (VSt) 2.28,52. Stand WB reuzenslalom: 1. Paerson 260 punten, 2. Poutiainen 225, 3. Maze 120. Stand WB algemeen: 1. Paerson 493, 2. Poutiainen 486, 3. Kostelic (Kro) 398. Flachau. WB slalom, mannen. 1Roc- ca (Ita) 1.34,86, 2. Schönfelder (Oos) 1.35,10, 3. Vogl (Dui) 1.35,17, 4. Dragsic (Slv) 1.35,36, 5. Matt (Oos) 1.35,39, 6. Raich (Oos) 1.36,05. Stand WB slalom: 1. Raich 190, 2. Rocca 180, 3. Schönfelder 169. Stand WB alge meen: 1. Miller (VSt) 858, 2. Raich 546, 3. Maier (Oos) 482. Lucky Day d.d. 21.12.2004: 3, 4, 7, 9, 21, 23, 26, 27, 28, 31, 42, 46, 48, 55, 60. 66, 68,71,72, 80. Terneuzen. Najaarscompetitie Bevo- bo. Eerste klasse: Dow-De Pooter 3-0 (regl.), Scheldesport-Rest.'t Oud Sas 0-3 (regl.), Dees Sport-NHI Terneuzen 2-1, Jacobs Tuin-Wim de Waal 3-0. Tweede klasse: Dow 2-TeVoRe 3-0, Scheldesport 2-Gemeente Terneuzen 3-0, TeVoRe-PSOVZ 0-3, URS-De Hoop 0-3. Derde klasse: Hydro Is Part- ner-Henno Cysouw 1-2, V&K/C1000 Hoek-PSOVZ 2 3-0, V&K/C1000 Hoek 2-BN/De Stem 3 3-0, Dow 3-Asya Kartal- lari 2-1 Eindstanden najaarscompetitie (al le ploegen 12 wedstrijden ge speeld). Eerste klasse: Dow 34 (kam pioen), Rest.'t Oud Sas 31, Dees Sport 29, Zaman Sport 29, BN/De Stem 22, Scheldesport 20, Delta 14, NHI Terneu zen 14, Jacobs Tuin 13, De Pooter 12, Rabobank Terneuzen/Sas van Gent 9, Wim de Waal 8, BN/De Stem 2 4 (degra datie). Tweede klasse: Dow 2 28 (kam pioen en promotie). Dees Sport 2 28, Scheldesport 2 25, PSOVZ 25, De Hoop 23, El.Van Fraeyenhove 21, TeVoRe 16, URS 15, Delta 2 15, NHI Terneuzen 2 12, WBAZ 10, Gemeente Terneuzen 9, Echo Audio 7 (degradatie). Derde klasse: V&K/C1000 Hoek 33 (kampioen en pro motie), Yildiz 26, Visser Smit Hanab 26, Asya Kartallari 23, Dow 3 22, Henno Cysouw 19, BN/De Stem 4 19, Interpolis Philippine 16, Hydro IS Partner 14, Zee land Seaports 12, PSOVZ 2 10, BN/De Stem 3 9, V&K/C1000 Hoek 2 7. VOGELWAARDE - Henk Mi chels is ook komend seizoen trai ner van de VV Vogelwaarde. De Zaamslagse oefenmeester heeft zijn contract met één jaar verlengd. Michels is aan zijn tweede seizoen bezig bij de zon dag vijfdeklasser, die momen teel de tweede plaats bezet. Ro nald Verschuren blijft eveneens nog een jaar aan de tweede selec tie verbonden. Kees van der Sluis is volgend sei zoen hoofdtrainer van Zeelan- dia Middelburg. Hij volgt bij de zondag-derdeklasser Jack Schip per op die begin dit seizoen de opgestapte Wil Wijnands opvolg de. Van der Sluis keert daarmee te rug op het oude nest. In de jaren zeventig en tachtig vormde hij als speler bij Middelburg im mers jarenlang een sterk mid denveld met Hennie Wijs en Wim Dekker. In 1986 zette hij een punt achter zijn actieve car rière en legde zich toe op het trainersvak. Via Oostkapelle (jeugd), Walcheren (twee seizoe nen), RCS (zeven) en 's-Heer Axendskerke (twee) kwam Van der Sluis bij Patrijzen terecht, waar hij nu alweer aan zijn zes de (en laatste) seizoen bezig is. Bij zaterdag-tweedeklasser Nieuwdorp heeft trainer John Tahapary zijn contract met een jaar verlengd. Hij is momenteel aan zijn eerste jaar bezig bij de club. Eerder trainde hij MZVC en Colijnsplaatse Boys. Zaterdag-vierdeklasser DFS uit Burgh-Haamstede heeft Ronnie de Bruine vastgelegd als opvol ger van Edwin Kriens. De Brui ne, oud-speler van onder meer Kloetinge, komt over van zon dagclub Ouwerkerk. Snoei vertrekt ROTTERDAM - Sparta neemt aan het eind van het seizoen af scheid van trainer Mike Snoei. De Rotterdamse club had een op tie op verlenging van het tweeja rig contract, maar heeft woens dag besloten die niet te lichten. De verhouding met de clublei ding en de communicatie lieten wel te wensen over. ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 45