Minder groen door kassen PZC J Snelle groei van bedrij venterrein Kloosterzande Woonboerderij mag alsnog bedrijf worde De auto is een universeel symbool voor mobiliteit. Laat 'm dan ook onderhouden dooreen universeelautobedrijl CAR-GROEP ZEELAND VERRASSEND VEELZIJDIG Havenschap stemt in met 33,4 min voor kassen Herinrichtingsplannen poldergebied bij Westdorpe van de baan Hoefijzerfabriek kan eindelijk uitbreiden de voordelig^ keuKensfteiaiisr DE ALOM GEROEMDE PELMA SERVICE, GECOMDINEERD MET TOPKWALITEIT VOOR MESSCHERPE PRIJZEN!!! mwmmrnm,. donderdag 23 december 2004 door Harold de Puysseleijr TERNEUZEN - De afscherming van wonen en werken mag geen sluitpost worden in de exploita- tieopzet voor de vestiging van glastuinbouwbedrijven in de Ka naalzone. Algemeen bestuurslid C. van Schaik waarschuwde daar giste ren voor tijdens de bestuursver gadering van het havenschap Zeeland Seaports in Terneuzen. Hij deed dat bij de behandeling van het voorstel van het dage lijks bestuur om 33,4 miljoen eu ro beschikbaar te stellen om de vestiging van de glastuinbouw bedrijven mogelijk te maken. De tuinderskassen zijn voorzien in het zuidelijk deel van de Koe- gorspolder, de Smidsschorrepol- der en de Autrichepolder en Van Schaik vroeg zich af of het wel verstandig is daar drie apar te exploitatieplannen voor te maken. „Het ene plan vraagt meer landschappelijke inpas sing om overlast te voorkomen dan het andere. Is het daarom niet beter de totale exploitatie in een plan onder te brengen. Op die manier kun je het geld dat je in het ene deel verdient be steden in het andere." Van Schaik wees er daarbij ook op, dat er met name in de Autri chepolder een behoorlijke buf fer wordt aangebracht tussen de kassen en de bebouwing in West dorpe. „Maar die buffer moet ook betaald worden." Havenschapdirecteur H. van der Hart stelde Van Schaik ge rust. „Uit de opbrengsten in de tweede fase komt dekking voor de landschappelijke inpassing", zo vertelde hij. Enkele bestuursleden plaatsten verder kanttekeningen bij het gegeven dat Zeeland Seaports als 'trekker' en risicodrager op treedt in het project. Volgens Van der Hart is het echter de be doeling het bedrijfsleven 'niet al leen mee te laten spreken, maar ook mee te laten betalen'. Het algemeen bestuur ging uit eindelijk akkoord met het voor stel om 33,4 miljoen voor de ves tiging van de kassen uit te trek ken. door Conny van Gremberghe WESTDORPE - Met de komst van bijna vierhonderd hectare aan glastuinbouw in het cen trum van de Zeeuws-Vlaamse Kanaalzone wordt definitief een streep gezet door de oorspronke lijke herinrichtingsplannen voor het poldergebied noorde lijk van Westdorpe. De Smidsschorrepolder was oor spronkelijk gedeeltelijk gereser veerd als toekomstig haven- en industriegebied. Het meest oos telijke deel van de polder zou volgens de landschapsvisie uit 1993 ingericht worden als groe ne gordel. Westelijk van de Trac- taatweg was een bos voorzien van ruim 150 hectare. Rond dit bosgebied moest vervolgens een ecologisch waardevol krekenge- bied ontwikkeld worden, waar in de bestaande waterpartijen van de Zwartenhoekse Kreek en de Oostelijke Rijks waterleiding zouden worden opgenomen. Dit plan is - nu er door de overhe den gekozen is voor grootschali ge glastuinbouw in de regio - voorgoed de ijskast ingegaan. In de Autrichepolder was in de landschapsvisie en in het Plan van Aanpak voor de Kanaalzo ne altijd al een ecologische ver bindingszone voorzien tussen de ZwartenHoekse Kreek en het Kanaal van Gent naar Terneu zen. Met de aanleg van dit nieu we krekengebied noordelijk van Westdorpe is drie jaar terug een begin gemaakt. Een nieuw kre- - kengebied ter grootte van twin tig hectare is inmiddels klaar. Het is de bedoeling dat dit na tuurgebied de komende jaren verder wordt uitgebreid. Oor spronkelijk wilden de overhe den (Rijk, gemeenten en provin cie) langs de natte zone een groenzone te leggen. Ook die bosgordel komt er niet, omdat het oostelijke deel van de Autri chepolder gereserveerd is voor de glastuinders en het meest westelijke deel in reserve wordt gehouden als watergebonden be drijventerrein. Ook een groen- gordel langs de Koegorsstraat is voorgoed uit beeld verdwenen. door Frank van Cooten HULST - Op bedrijventerrein Hogeweg in Hulst is gisteren het officiële startsein gegeven voor de bouw van het expeditiecen trum van hoefijzerfabriek Ker- ckhaert in Vogelwaarde. Wethouder P. Weemaes van de gemeente Hulst en F. Compiet en S. Kerckhaert van de hoefij zerfabriek begroeven een hoefij zer. Met de ronde kant naar be neden om te voorkomen dat het geluk eruit valt. De hoofdaanne mer en de onderaannemers ont hulden het bouwbord. De nieuwbouw heeft veel voeten in de aarde gehad. De fabriek in Vogelwaarde dateert van 1916. De directie besloot in 1999 de fa briek te moderniseren en uit te breiden. Achter de fabriek werd een lap grond gekocht, speciaal bedoeld voor de uitbreiding. Ondanks toezeggingen gaf de provincie echter geen toestem ming. De directie was daarom genoodzaakt nieuwe plannen te maken. Besloten werd de be drijfsonderdelen uit elkaar te ha len. Een nieuw expeditiecen trum, van waaruit de hoefijzers over de wereld worden ver spreid, op bedrijventerrein Ho geweg en gedeeltelijke nieuw bouw en renovatie van de fa briek in Vogelwaarde. Deze plannen werden goedge keurd door de provincie en de gemeente Hulst. Beide overhe den gaven Kerckhaert een mil joen euro voor de uitbreiding en nieuwbouw. Kerckhaert biedt werkgelegenheid aan honderd medewerkers. Als de plannen niet door waren gegaan, was door Frank van Cooten KLOOSTERZANDE - Gezien de grote vraag wil de gemeente Hulst haast maken met de uit breiding van het bedrijventer rein aan de Hulsterweg in Kloos terzande. „Er is bedrijfsgrond te weinig. We willen vooruit", zegt wethouder B. Pauwels. Om de uitbreiding van dit be drijventerrein mogelijk te ma ken, is een wijziging van het be stemmingsplan Hoek en Bosch nodig. Aan stedenbouwkundig bureau RBOI wordt gevraagd binnen veertien dagen een offer te te maken. Bezorgdheid Het bedrijventerrein in Klooster zande is uitverkocht. Wethou der Pauwels herinnert zich nog de bezorgdheid van de raad van de oude gemeente Hontenisse toen dit bedrijventerrein werd ontwikkeld. Er werd gevreesd voor weinig animo. „Het tegendeel was liet a De grond was binnen m» tijd uitgegeven. Daarosr we het bedrijventerrein aj andere kant van de Hulsten uitbreiden." De gemeente Hulst ma&, duidelijke scheiding tussa bedrijventerrein Hogew^ Hulst en het bedrijventerre', Kloosterzande. Het beding rein in Hulst heeft vooral ré gionale functie en is doeld voor de vestiging va»s tere bedrijven. Het bedrijventerrein inKbs; zande is kleinschaliger van zet. Is bijvoorbeeld h;t voor kleinschalige bedrijva uit bebouwde kommen va pen willen verdwijnen. Ooé catie van dit bedrijf kuniiaj huizen worden gebouwd (it| den). Dit past in de herstructa^ dachte van de province E;; drijf verhuist uit een dom vestigt zich op een bedrijf rein aan de rand van f F. Compiet geeft wethouder P. Weemaes (rechts) een hoefijzér om te begraven op de plek waar de nieuwe hoefijzerfabriek moet verrijzen. foto Camile Schelstraete Kerckhaert genoodzaakt de be drijfsactiviteiten naar het bui tenland te verplaatsen. Zo ver is het dus niet gekomen. Het nieuwe expeditiecentrum bestaat uit een kantoor en een loods van ongeveer vierduizend vierkante meter. Directeur Frank van Kerckho- ven verwacht het centrum voor de bouwvak volgend jaar klaar te hebben. De volgende klus wordt de reno vatie en gedeeltelijke nieuw bouw van de hoefijzerfabriek in Vogelwaarde. door Frank Gijsel SLUIS - De meerderheid van de gemeenteraad van Sluis toonde zich gisteren alsnog bereid de bestemming van burgerwoning van de voormalige boerderij de Beerhoeve aan de Vierhonderd polderdijk in Cadzand om te zetten in een agrarisch bedrijf. Hiermee is de weg vrij voor het opzetten van een minicamping. Burgemeester en wethouders van Sluis stelden voor de be stemming niet te wijzigen. Eigenaar P. Kielman, hierin gesteund door de landbouworga nisatie ZLTO, had verzocht een agrarisch blok op te nemen. Hiermee wordt voldaan aan de voorwaarde om ontheffing te krijgen voor kleinschalig kamperen. Het agran«cfc! was in de periode 1998/lSSSj plaatst naar de Sint Bavoli! Nieuwvliet voor een meün houderij. De Beerhoeve is als burgerwoning in de vat gegaan. In een wijzigingsvoorstel WD/Gemeentebelangen gevraagd het agransch toch weer op de kaart te zet Er wordt volgens de in tegenstelling tot he voorstel, niet gevreesd va: verpaupering en verdere va ning van het buitengebied, der is het opnieuw op del plaatsen van het bouwblok in strijd met de destijdsgss te afspraken. De fracties van CDA en Ni West schaarden zich achts wijzigingsvoorstel. Amundsenweg 47, 4462 GP Goes, de Poel 2 Tel.: 0113-219770, Fax: 0113-219200 mps| Openingstijden: Dinsdag t/m vrijdag van 09.30 - 17.30 uur. Zaterdag van 09.30 - 17.00 uur. IHDS Donderdag koopavond tot 21.00 uur. Afbeeldingen kunnen afwijken. Prijs- en zetfouten onder voorbehoud. Prijzen exclusief verwijderingsbijdrage. Het blijft interessant om bij Peima keukens te konen: en bij aankoop u-an een keuken een prachtig geschenk .wem £/*.,&-§*/f A: m. CAR-GROEP ^Millilr

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 42