an Moorsel gaat voor record ïrica Terpstra is toch een blijvertje Tony David naar Masters of Darts Ronnie de Bruine trainer van DFS Zaalvoetbaltoernooi met zestien teams in sportpunt Zeeland ,25 orters kiezen uit hun midden de besten van het jaar rney komt met klappijl uitslagen Van der Sluis keert terug op het oude nest donderdag 23 december 2004 HAAG - Leontien Zijl- Moorsel kan van- j de RAI in Amsterdam 'it zesde keer worden ge- iot sportvrouw van het Igeval evenaart de wielren- èie inmiddels is gestopt, Kord van Sjoukje Dijkstra, ^schaatsster veroverde sizes maal. De Nederland- gorters maken vanavond ie tijdens het Sportgala Bisterdam. Van Moorsel 'net opnemen tegen twee toud-winnaars: zwemster je Bruijn (sportvrouw van in 2001) en dress uur- Ank}' van Grunsven, 1994 de beste was. Van won eerder in 1990, 1999,2000 en 2003. De ti- iitvrouw van het jaar ging 1959 tien keer naar een Bister en acht keer naar (gaster. Moorsel won olympisch «gde tijdrit en brons op de riolgmg. Ze sloot in Athe ne haar carrière af. De Bruijn pakte goud, zilver en twee keer brons. Daarmee werd ze de suc cesvolste Nederlandse sporter al ler tijden op de Spelen. Evenals Van Moorsel en De Bruijn pro longeerde ook Anky van Gruns ven haar olympische titel. Bij de mannen is Ard Schenk re cordhouder met vier titels, waar van hij er één moet delen met Kees Verkerk. Theo Bos (wiel rennen). Pieter van den Hoogen- band (zwemmen) en Erben Wen- nemars (schaatsen) zijn de geno mineerden. Van den Hoogen- band won in 1999 en 2000, Wen- nemars in 2003. De meeste titels (veertien) zijn in handen van de wielrenners en de schaatsers. De zwemmers staan op drie. Van den Hoogenband won in Athene, evenals in Sydney, de 100 meter vrije slag. Behalve goud greep hij ook twee zilveren medailles. Bovendien won hij drie afstanden op het EK. Wen- nemars won het WK sprint en prolongeerde zijn wereldtitel op de 1000 meter. Bos, eveneens we reldkampioen sprint, veroverde zilver in Athene. De hockeyvrouwen kunnen voor de vijfde maal worden gekozen tot sportploeg van het jaar. Ze nemen het op tegen de roeiers van de Holland Acht en de esta fetteploeg op de 4x100 vrije slag. Pieter van den Hoogen band en Johan Kenkhuis won nen in 1999 al eens de verkiè- zing met het estafetteteam. De hockeysters verloren de olympische finale van Duits land, maar wonnen later de Champions Trophy. Ook de roeiers en de zwemmers verlie ten de Spelen met zilver. Sinds 2002 is er ook een prijs voor de beste gehandicapte spor ter van het jaar. Rolstoelten nisster Esther Vergeer won de eerste twee edities en maakt grote kans op een trilogie. De an dere genomineerden zijn rol stoeltennisser Robin Ammer- HAAG - Raymond van «eld verschijnt met een dartpijl op de markt: de in. In navolging van de thaats wordt de uitvin- een idee van zijn manager yhoofs, de 'klappijl' ge- 1 De dartpijl kent niet linnen, zoals gebruikelijk giort, maar drie. teóer thuis al mee gegooid moet zeggen: het gaat best ;gt 'Barney' over de dartpijl. Van Bar- Schoofs hebben het 8 in Engeland laten ont- sen. Ook in het boogschie- ordt met drie veren ge- lameveld en Schoofs ont- r. zich tot de pioniers van rtsport. Samen stampten ledarttoernooien, zogehe- hnd Slams, uit de grond in Utrecht (Bavaria World Darts Trophy) en Den Haag (Tempus International Darts League). Eerder werkte het tweetal aan tegendraads gekan telde dartpijlen (ze zouden de richting nog beter kunnen bepa len) en soepeler zittende shirt jes, waardoor je gemakkelijker en prettiger de werparm kunt bewegen. De laatste twee projec ten leverden weinig succes op, maar over de Tri-Fin is Bamey enthousiast: „Natuurlijk is het wel even wennen, maar de pijl kan de toekomst zijn." Op de Lakeside, de voormalige Embassy waar Raymond van Barneveld favoriet is voor de we reldtitel, gooit Bamey nog niet met de klappijl. Hij moet eerst oefenen. Hij is één van de vijf Nederlanders die meedoet aan het komende WK in Frimley Green. GPD Tony David (links) is één van de tegenstanders van Raymond van Barneveld (rechts) op de Masters of Darts. foti door Dennis Jansen DEN HAAG - De organisatie van de Masters of Darts, het nieuwe dartstoernooi dat begin februari 2005 in Hengelo plaats heeft, heeft Tony Davids als ze vende speler toegevoegd aan het deelnemersveld. De Australiër tekende gisteren het contract bij de organisatoren Paul Kusters en Hans Röthengatter. Om het nieuwe dartstoernooi is veel te doen geweest. Alles stond en viel met de handteke ning van Raymond van Barne veld die eind vorig jaar een con tract tekende dat hem voor drie edities verbond aan een nieuw op te richten dartsevenement. Lang steggelden de partijen over een datum, waarna zelfs de rechter moest bepalen dat hij moest komen opdraven. Het toernooi kent een deelne mersveld met spelers van beide dartsbonden, de BDO en PDC. Namens de officiële bond ko men Van Barneveld, Co Stompé, Andy Fordham en Tony David. Wilde bond Van de 'wilde' bond (PDC) ko men Phil Taylor, Roland Schol ten en Wayne Mardle. De vierde en laatste deelnemer is de we reldkampioen van die bond. Die wordt begin januari bekend. Mocht die één van de drie voor genoemde spelers zijn dan wordt de hoogst geplaatste dar ter op de PDC-wereldranglijst geïnviteerd. Thans is dat Colin 'Jaws' Lloyd. De Masters of Darts wordt van 7 tot en met 13 februari in Hen gelo gehouden. De kaartver koop is al begonnen. GPD ■kei is rond voor voorzitter NOCNSF loudt van reizen, andere culturen, Haag, mensen, maar voor alles sport. Couveusekindje Erica ptrra leek 61 jaar geleden geen blij- 9?. Maar ze is er nog steeds. Van korfbalstertje groeide ze uit tot npisch zwemster. Via de Tweede wwmolgde ze haar weg naar het nitterschap van NOCNSF. „Het le- lisdfce dag weer een cadeautje. prGuido Bindels Di HAAG - Als ze 's avond na een enthousiaste werkdag naar huis pi.rijdt ze soms even om. Langs Het dat zo mooi verlicht is. S Lange Voorhout, het Torentje. M Haag", zegt Erica Terpstra, Kil voor mij zoveel warme en emo- *tl belangrijke plekjes, het is een dijke stad." Georgina Terpstra houdt van maar is bovenal een wereld- Iemand die verslingerd is aan Nieuwsgierig naar andere men- culturen, dat heeft er altijd fczeten. geloof in reïncarnatie en moet in lander leven zigeuner of zo zijn ge- st- Ik heb altijd gedacht: waar je N, neem je jezelf mee en dus ben «eral thuis. Je roots? Ach, het zal geloofde daar nooit zo in. Tot fcpgkwam naar Den Haag. Het ver- we mezelf, maar opeens had ik iets ben weer thuis." Haag, Indonesië, Italië, Leiden, denneer, Nunspeet, 's-Gravenzan- Nieuwegein; Erica Terpstra woon- °P vele plaatsen. „Maar uit Scheven- !®ga ik nooit meer weg. De havens, Wandel, heerlijk. En als ik afspra- i in het westen van het land heb, ik kantoor in het Kurhaus. Zeg *lf>dat heeft toch iets." iaar geboorte in mei 1943 werd ge- dat ze geen blijvertje zou zijn. die Erica Terpstra la- c°g vaker zou horen, tfzeis er dus nog steeds. Mens van '•oik en nog altijd razend enthou- *61 jaar, de baas van de sport. De sport die Terpstra beoefende (korfbal. „Ik was een jaar of zeven ging met een vriendinnetje mee Eibernest. Ik vond sporten F heerlijk. Maar ik was zo ma- tenger, ik werd gewoon wegge- En bij het korfballen schoot mijn arm voortdurend uit N een tiener was, zei de huisarts Nmisschien zou helpen als ze op Pen ging. Een beter advies had f0 bleek, niet kunnen krijgen. „In 1954 kwam ik bij HZ&PC terecht, de gezelligste zwemclub van Den Haag. Wat zeg ik, van de hele wereld. Een club met een waterpolocultuur. De mannen waren bijna altijd kampioen van Nederland." „Ik herinner me nog heel goed de zo mer van 1959. We hadden geen geld om op vakantie te gaan en in plaats daarvan kreeg ik een zwemkaart voor het Zuiderpark. Daar trainden ook de jongens van het waterpolo. En ik werd één voor één verliefd op ze. Ik zwom met die grote kerels mee en wilde ze bijhouden. Aan het einde van de zomer was ik zoveel vooruitgegaan, ging ik opeens zo snel, dat voormalig waterpo- lo-intemational Frits Smol tegen mijn ouders zei: waarom gaat Erica niet trai nen voor de Olympische Spelen?" Wereldrecords Het vervolg is bekend. Ze werd een top per op de 100 meter vrije slag, zwom met de estafetteploeg diverse wereldre cords en won 'met de meiden' zilver en brons op de Olympische Spelen (Rome 1960 en Tokio 1964). En ondanks de successen bleef Erica Terpstra vooral een volksmens, met beide benen op de grond. Dat had ze van huis uit meege kregen. „Ik weet nog dat ik voor de eerste keer kampioen van Nederland werd. Ik kwam thuis en mijn ouders wilden al les weten, hoe het was gegaan en zo. Ze luisterden naar mijn verhaal en wa ren heel enthousiast, maar ze zeiden ten slotte wel: kampioene of niet, het is vanavond jouw beurt om samen met je broertje af te wassen. En daar stond ik dan, met die prachtige gouden medail le om mijn nek de vaat te doen. Ik kan het achteraf iedereen aanbevelen", zegt ze. Na de Spelen van Tokio was het min of meer gedaan met de sportloopbaan van Erica Terpstra. Ze schreef er een boekje over ('Zwemmen om van te wa tertanden') en dacht dat ze die periode goed had afgesloten. Tijd voor iets heel anders. En, zoals zo vaak in haai- le ven, duwde het toeval haar een kant op, waarover ze nog nooit had nage dacht. Als studente Chinees en Japans deed ze mee aan een discussiegroep van het Nederlands gesprekscentrum. Het onderwerp was 'Toekomstig Sport beleid'. „Dat was in de tijd van Joop den Uyl. Er zaten mensen van de PvdA in de zaal, die naar mijn gevoel nogal ty pisch bezig waren. Presteren vonden ze een vies woord, alles moest genivel leerd worden. Iedereen moest sporten en ik dacht; wat een onzin, het moet zijn: wie wil, moet kunnen sporten." „Ik wond me daar nogal over op en dacht: als de politiek zich wil be moeien met wat ik in mijn vrije tijd moet doen, dan bemoei ik me maar eens met de politiek." Ze herinnert zich nog haar maiden speech. Over een milieu-onderwerp. Ze had er veel research voor gedaan, het ook opgeschreven als een essay voor de krant. Maar ja, het was 1977, zij was een vrouw, een ex-topsportster en dan ook nog eens een ex-zwemster. Dat kon dus helemaal niets wezen, dat was geen blijvertje. Dat had Terpstra natuurlijk al eens eerder gehoord. Uiteindelijk werd ze een graag geziene persoon in de Nederlandse politiek. Als WD'er lid van de Tweede Kamer (1977- 2003), waar ze zich vooral inzet te voor ontwikkelingssamenwerking, volksgezondheid en gehandicapten. Het kamerlidmaatschap werd onder broken voor het staatssecretariaat van Welzijn en Sport in het eerste kabinet Kok. Daar voerde ze bijvoorbeeld het persoonsgebonden budget in. Bij elke verkiezing sleepte ze voor haar partij enorme aantallen voorkeurstemmen binnen. Erica Georgina Terpstra, het iele, ma gere meisje uit de Haagse Terletstraat, de ex-zwemster, werd een politica waar je nauwelijks meer omheen kon. Menigeen was jaloers op haar populari teit. En op de media-aandacht die ze kreeg. Als panellid van het tv-spelletje 'Wie van de drie?' bijvoorbeeld. Maar vooral als razend enthousiast suppor ter bij sportwedstrijden. Want de sport, die ze na Tokio met het schrij ven van haar boekje achter zich dacht te hebben gelaten, bleef toch altijd on derhuids aanwezig, bleef borrelen. Geen behoefte Dat bleek vooral toen ze met een parle- mentsdelegatie naar Tokio ging. „Mijn collega's dachten allemaal dat ik met een na aankomst naar het olympisch zwembad zou gaan, maar ik had daar helemaal geen behoefte aan. Uiteinde lijk ben ik alleen maar gegaan om van hun gezeul' af te zijn. Het was een sche merige, druilerige ochtend, ik had er helemaal geen zin in. Maar toen ik de zwemhal in liep, kwam er zoveel bij me binnen. Het zweet stond meteen in mijn handen, het was alsof ik alles op nieuw beleefde. Achteraf ben ik blij dat ik toen toch terug ben gegaan." Sinds dat moment is de naam Erica Terpstra weer synoniem voor sport. Ze ker toen ze vorig jaar op sportcentrum Papendal tot veler verrassing werd ge kozen tot voorzitter van de sportkoe pel NOCNSF. Ze versloeg tegenkandi daat Ruud Vreeman, die volgens de pei lingen straatlengtes voorsprong had. Nederland werd na Somalië en Botswa na het derde land ter wereld met een vrouw als 'baas van de sport'. Vooral gesteund door de kleinere bonden. Haar baan is een onbezoldigde functie, die werd ingeschat op drie dagen werk per week. Maar Erica Terpstra is er al tijd en ze komt overal. Enthousiast als geen ander, op handen gedragen dooi de sporters. Een blijvertje, niet stuk te krijgen. „Waar al die energie vandaan komt? Iets wat je leuk vindt, kost wei nig energie en ik vind dit gigantisch leuk. Bovendien krijg je energie van de mensen met wie je werkt." „Ik vind het heel prettig dat ik nu iets terug kan doen voor de sport, die zo veel voor mij heeft gedaan. Pas op late re leeftijd realiseer je je dat je bent ge vormd door mensen die altijd belangen- loos klaar hebben gestaan om jou te la ten sporten. Sport is machtig om te doen en prachtig om naar te kijken, zo is mijn leuze. Sport is ontzettend be langrijk in de maatschappij. Voor mij is de cirkel met het voorzitterschap van NOCNSF nu inderdaad rond." GPD laan en wheeler Kenny van Weeghel. Zowel Vergeer als Ammerlaan won op de Paralympics goud in het enkel. Vergeer won boven dien het dubbelspel. Van Weeg hel pakte goud, zilver en brons op de sprintafstanden. GPD door Klaas Verspoor BURGII-HAAMSTEDE - Ron nie de Bruine maakt als trainer de overstap van het zondagvoet bal naar het zaterdagvoctbal. De huidige trainer van Ouwcr- kerk is met ingang van volgend seizoen de nieuwe hoofdtrainer van vierdeklasser DFS. De Brui ne tekent binnenkort in Burgh-Haamstede een contract voor minimaal één seizoen. Er moeten nog wat plooitjes wor den gladgestreken maar Ronnie de Bruine en DFS zijn inmiddels tot een 'gentlemen agreement' ge komen. „Voor mij is het de be doeling om een aantal jaren bij DFS te werken. DFS is voor mij, en dan wil ik memand tekort- doen, toch weer een stapje hoger op. En dat DFS voor mij geko zen heeft, dat streelt mijn ego", geeft de Nieuwerkerker aan. Bij DFS wordt Ronnie de Bruine (35) de opvolger van Edwin Kriens, die na drie seizoenen ver trekt bij de sportvereniging uit Burgh-Haamstede. DFS-voorzitter Theo Grefkens toont zich verheugd met de komst van De Bruine, die boven drie andere kandidaten verko zen werd. Grefkens: „We hebben een speciale procedure opgezet om een zo'n breed mogelijk draagvlak te krijgen voor de nieuwe trainer. We hebben de nieuwe trainer geconfronteerd met de spelersgroep en de voor zitters van de technische en jeugdcommissie." De Bruine krijgt bij DFS vol gens Grefkens een belangrijke rol. „Wij verwachten wat extra inspanning met betrekking tot de jeugd. Desnoods zal hij één keer in de maand jeugdtrainin- gen leiden of iets dergelijks. Iede re vereniging kampt met het pro bleem van doorstroming vanuit de jeugd. We zijn daarom ook nog bezig om een sportleider aan te trekken voor de volledige breedte van de vereniging. We moeten de jeugd, op wat voor manier dan ook, zo lang moge lijk bij de vereniging betrokken houden", laat Grefkens weten. DFS is op dat gebied op de goe de weg. Momenteel wordt er bij New York. NBA: Charlotte Hornets-New Jersey Nets 91-94, Cleveland Cavaliers-Minne sota Timberwolves 107-97, New York Knicks-Dallas Mavericks 94-123, Miami Heat-Boston Celtics 108-100, Sacramen to Kings-Washington Wizards 104-93, LA Clippers-New Orleans Hornets 100-91 (n.v.). WK junioren (Polen). Eindstand: 1. Roberts Misans (Let) 12; 2. Alexey Mironov (Rus) 113. Igor Mik- halchenko (W-Rus) 11; 4. Rik Keurentjes (Ned) 11; 5. Vladimir Egorov (Rus) 11; 6. Thorny Mbongo (Kam) 11, 7. Raido Va- rik (Est) 11; 8. Boudewijn Derkx (Ned) 11; 9. Jasper Lemmen (Ned) 10; 10. Ben nie Provoost (Ned) 10; 11. Danny Slot- boom (Ned) 10; 12. Bennö Butulis (Let) 10. PZDB-clubcompetitie. Tweede klasse B, zesde ronde: Ga- pinge-Lammerenburg 2 2-6, Aagtekerke 2-Souburg 2 3-5. Stand: 1. Gapinge 5-7, 2. Lammerenburg 2 5-6, 3. Souburg 2 5-5, 4. Aagtekerke 2 5-4, 5, Oostkapelle 4-2. Beker, achtste finales: FC Dauwen- daele 1-Auto Hommel 1 2-8, Ami go's/De Post 1-Troy/Buitenvest Auto 1 0-17, Schouwse Boys 1-Toine's Pub/Kanja 1 8-3. St Moritz. WB reuzenslalom, vrou wen. 1. Maze (Slv) 2.26,99, 2. Paerson (Zwe) 2.27,11, 3. Rienda (Spa) 2.27,73, DFS een pupillentrainerscursus van de KNVB gehouden. Acht van de cursisten zijn lid van DFS. Ronnie de Bruine heeft veel ver trouwen in de naderende samen werking met Marco van Oeve- ren, die voorzitter is van de tech nische commissie. De Bruine: „De structuur bij DFS zit aardig in elkaar. Marco van Oeveren is iemand die zelf hoog gevoetbald heeft en een goede kijk op het voetbal heeft." Bij DFS kan De Bruine, volgens voorzitter Gref kens, rekenen op een flink draag vlak. De Bruine: „Ik heb eerst een gesprek gehad met de voor zitter en de secretaris en daarna heb ik een tweede gesprek gehad met jongens van het eerste, twee de en derde met daarbij mensen van de technische-, senioren- en jeugdcommissie. De Bruine ziet er, na zijn besluit om als hoofdtrainer aan de slag te gaan in plaats van een functie als tweede trainer bij een club te vervullen, van af om komend sei zoen zich al in te schrijven voor de cursus trainer/coach II. „Dat heb ik ook tegen DFS gezegd. Het is niet ideaal om dat in een eerste jaar bij een nieuwe club te doen. Maar het seizoen daarop wil ik op de woensdagmiddag bij het cios mijn TC II gaan ha len." GOES - Kees van der Sluis is volgend seizoen hoofdtrainer van Zeelandia Middelburg. Van der Sluis was in het verleden ja renlang speler bij Middelburg, de voorloper van Zeelandia Mid delburg. RCS verzekerde zich voor een tweede seizoen van de verdien sten van hoofdtrainer Alexan der van Keulen, die eerder bij Bruse Boys en Kapelle werkte. Bij zaterdag-tweedeklasser Nieuwdorp heeft trainer John Tahapary zijn contract met een jaar verlengd. 4. Putzer (Ita) 2.27,92, 5. Poutiainen (Fin) 2.28,46, 6. Mancuso (VSt) 2.28,52. Stand WB reuzenslalom: 1. Paerson 260 punten, 2 Poutiainen 225, 3. Maze 120. Stand WB algemeen: 1 Paerson 493, 2. Poutiainen 486, 3. Kostelic (Kro) 398. Flachau. WB slalom, mannen. 1Roc- ca (Ita) 1.34,86, 2. Schönfelder (Oos) 1.35,10, 3. Vogl (Dui) 1.35,17, 4. Dragsic (Slv) 1.35,36, 5. Matt (Oos) 1.35,39, 6. Raich (Oos) 1.36,05. Stand WB slalom: 1. Raich 190, 2. Rocca 180, 3. Schönfelder 169. Stand WB alge meen: 1. Miller (VSt) 858, 2. Raich 546. 3. Maier (Oos) 482. ESJJEJEBÜffl Lucky Day d.d. 21.12.2004: 3, 4,7, 9, 21, 23, 26, 27, 28, 31, 42, 46, 48, 55, 60. 66, 68,71,72, 80. Spanje, competitie: Albacete - Villare- al 2-2. Bilbao - Mallorca 4-0, Deportivo - Zaragoza 2-3, Valencia - Espanyol 3-0, Getafe - Santander 2-0, Osasuna - Nu- mancia 2-0, Malaga - Sociedad 1-5. R. Madrid - Sevilla 0-1, Barcelona - Levan- te 2-1. Stand: Barcelona 17 - 42, Valencia 17 - 32, Sevilla 17 - 31, Espanyol 17 - 30, R. Madrid 16 - 29, Betis 17 - 27, Osasuna 17 - 27, At. Madrid 17 - 25, Bilbao 17 - 24, Sociedad 16-22, Villareal 17-22, Za ragoza 17 - 22, Deportivo 17-22, Levan- te 17 - 21, Getafe 17-18, Albacete 17 - 16, Santander 17 - 16, Malaga 17 - 15, Mallorca 17 -13, Numancia 17 -12. Belgie. Super Cup in Brussel: Club Brugge - Anderlecht 2-0 (1-0). 10. Sebas tian Hermans 1-0,80. Rune Lange 2-0. door Jan Dagevos GOES - De voetbalvereniging 's-Heer Arendskerke houdt een traditie in ere. De club organi seert al sinds jaar en dag een kerstzaalvoetbaltoernooi en ook nu wordt er niet met die gewoon te gebroken. Tweede kerstdag (zondag) binden in sportpunt Zeeland in Goes zestien ploegen met elkaar de strijd aan. „Het is een combinatie van ge zelligheid en een goede prestatie leveren", zegt Adri Schrijver, die lid is van de evenementen commissie van 's-Heer Arends kerke. „Het gaat niet alleen om het voetballen. Mensen komen ook naar het toernooi voor de on derlinge contacten." De organisatie, waarvoor zo'n 25 vrijwilligers in de weer zijn, heeft niet aan de formule ge tornd. Er zijn zestien deelnemen de teams. Na loting zijn vier pou les van vier ploegen gevormd. Enige nieuwkomer in het gezel schap is Lewedorpse Boys. De ploeg neemt de plaats in van Ar- nemuiden. De Walcherse forma tie kon geen ploeg op de been krijgen en zag daarom af van deelname. De eerste wedstrijden beginnen al om 9.30 uur. De organisatie heeft voor een vroeg aanvangs- tijdstip gekozen, omdat men in tegenstelling tot voorgaande ja ren slechts over twee speelzalen kan beschikken. In de derde zaal ligt immers sinds woensdag een ijsvloer, waarop geschaatst kan worden. De winnaar van het toernooi krijgt een geldbedrag van 120 euro. De nummers vijftien en zestien kunnen op twintig euro rekenen. Het prijzengeld be draagt in zijn totaliteit 915 eu ro. Vorig jaar werd Goes win naar van het toernooi. De poule-indeling is al volgt: Poule 1: Kapelle, FC Dauwen- daele, Luctor, Lewedorpse Boys. Poule 2: RCS, Nieuwdorp, Bevel anders, 's-Heer Arendskerke. Poule 3: Goes, Hansweertse Boys, SSV'65, Colijnsplaatse Boys. Poule 4: Heinkenszand, Oostka pelle, Patrijzen, Robur. De sportcarrière van Erica Terpstra (gehurkt achter de voorste rij) begon bij korfbalvereniging Ons Eibernest, foto GPD

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 37