'rivatisering havens uitgesteld 'ZC Gegrepen door ol' blue eyes Strijd tegen Raad van Arbitrage Bouw Dronken chauffeur mag rijbewijs houden 1 7 op de plaats in afwachting van gemeentelijk water sportactieplan agenda Dreigen met wapen niet bewezen Horeca Vlissingen langer open Borselse jeugd verdient aan bomen Drie plannen voor Euregiotuinen Gemeente wil maatwerk uitvoering nieuwe zorgwet Nieuwjaarsduik voor bikkels donderdag 23 december 2004 iPidKleemans [1KZEE - I>e gemeente «wen-Dui ve 1 a n d heeft plannen voor privatisering jachthavens tot 2007 in itlkast gezetDit in afwach- nn het gemeentelijk water- Uctieplan. blijkt uit het derde voort ocht over de voortgang fediscussie over de kernta- ote inzet van andweer nodig Maartensdijk •MAARTENSDIJK - Bijna ïd brandweerlieden zijn jtbtend vroeg in touw ge- lum een brand in het be- luvcrzamelgebouw aan de ïheidsweg in Sint-Maar» ijli te'blussen. Een kranten- ger zag rond vijf uur rook «nan de overheaddeuren een sloeg alarm. andweer van Sint-Maar- jjk was meteen met een tospuit ter plaatse, maar velhebber liet meer man- j komen omdat er twaalf a in het verzamelge- jerken. werd cle brand- ato van Sint-Philipsland ik naar Sint-Annaland sdom een centrale positie tbben in geval van een lecalamiteit in de gemeen- kzorgklachten: BÖ-0231231 baandag t/m vrijdag ge- 'ende de openingstijden; Wags tot 12.00 uur SÖACTIE SCHOUWEN-DUIVELAPJD rachtweg 23a stbus 80 ^abzierikzee '0111-454647 •0111-454657 "ail: redzzee@pzc.nl ilModde (chef) Seemans Pankow "a Soesman fteLanting Soogert (sport) EnTRALE redactie "ionspark 28 istbus 31 160 AA GOES ;|ül 13)315500 •10113)315669 ""redactie® pzc.nl ternet •P2c.nl "ail: web@pzc.nl ken van de gemeente. Het colle ge van burgemeester en wethou ders heeft inmiddels bekeken op welke terreinen geld bespaard kan worden. Hetgeen resulteer de in een rijtje waarop dertig on derwerpen prijken. Het idee voor privatisering van de ge meentelijke jachthavens, een van de dertig punten, is al in 2001 gelanceerd, maar verder dan erover denken en enkele oriënterende gesprekken met 'overnamekandidaten' is de ge meente tot dusverre nog niet ge komen. Dat kan nog wel even duren ook, volgens wethouder A. Cro- né, want de gemeente wil nu eerst in het kader van het be leidsplan 'Schouwen-Duiveland kiest voor toerisme' een water sportactieplan ontwikkelen. Nu privatiseren zou mogelijk, stelt Croné, dat watersportactieplan in de weg kunnen staan en voor komen is nu eenmaal beter dan genezen. Croné gaat ervan uit dat dat watrersportactieplan in 2007 het levenslicht ziet. Daar na mag wat hem betreft de dis cussie losbarsten over de vraag of de jachthavens al dan niet ge privatiseerd moeten worden. Op tal van andere (bezuini- gings)terreinen wil de gemeente veel eerder stekken steken. Over de vraag of het groenbeheer al dan niet uitbesteed moet wor den, willen B en W in het eerste kwartaal van 2005 duidelijk heid. In het tweede kwartaal van dat jaar moet duidelijk zijn of de (week)markten op het ei land kostendekkend gemaakt kunnen worden, of dat het aan beveling verdient de organisatie ervan uit te besteden. Ook wil de gemeente bezien of het mogelijk is de gemeentelijke hertenkampen in Brouwersha ven, Nieuwerkerk en Ouwer- kerk af te stoten Vergezocht Croné; „Dat laatste klinkt wel licht wat vergezocht, maar ver gis je niet. Het in stand houden van die hertenkampen kost de gemeente jaarlijks 100.000 euro, en dat is toch een behoorlijk be drag." Verder staan de tarieven van de dienst openbare werken voor on der meer de aanleg van inritten ter discussie en wil het gemeen tebestuur bekijken wat de moge lijkheden zijn voor het kosten dekkend maken van de openba re toiletten op het eiland. Croné: „Dan moet je inderdaad aan een muntautomaat op de toi letdeur of iets dergelijks den ken, maar zo ver is het allemaal nog niet, hoor. We doen nu nog niet meer dan uitrekenen wat dat soort voorzieningen ons kost en wat we zouden kunnen doen om de baten op te laten wegen tegen de kosten." was na een uur of drie (ontrole. Over de ooi-zaak brand tast de brandweer het duister. Vier ruimten, it door twee bedrijven, t. De andex-e ruim den zware rook- en water- >op. Boise brandweercomman- de Feijter, kon nog geen liting van de schade ge- aaar dat die aanzienlijk is, volgens hem wel vast. chnische recherche is gis- ddag begonnen met een on- tknaar de oorzaak. ale radio ;ram meert rstuitzendingen IKZEE - Radio Schou- hiiveland zendt extra uit jen uit met kerst. rstavond wordt de Volk mig uitgezonden vanuit eufe Kerk in Zierikzee. uur wordt er over hield naar de RK Willi- ikerk voor de kerstnacht deze uitzendingen door «gt André van der Voort bstprogramma. Op eerste :=g wordt er uitgezonden hverzorginghuis Cornelia, ïkdienst die normaal op wordt uigezonden komt wallen^ De eerstvolgende tast is te beluisteren op ig 9 januari. Eén cd Sinatra-songs zong Ed Verhage al vol, wellicht volgt er een tweede. Bovendien overweegt hij - met de award op zak - zijn talent op het podium te etaleren. foto Dirk-Jan Gjeltema door Hester Timmermans BURGH-HAAMSTEDE - Allebei heb ben ze dezelfde blauwe ogen. Frank Si natra dankt er zijn beroemde bijnaam 'ol' blue eyes' aan. Ze hebben Ed Verha ge uit Burgh-Haamstede misschien iets geholpen bij het winnen van de Sinatra Society Award. Een prijs voor de beste vertolker van het werk van Sinatra. Verhage heeft twee keer eerder meege daan aan deze wedstrijd. Beide keren behaalde hij een derde plaats. Dit jaar was hij zeker van zijn zaak. „Ik wist dat ik zou winnen. Ik had mijn zinnen er op gezet en toen ik won, dacht ik; 'heb bes!" Hij heeft niet eens veel geoefend. „Ik zing gewoon met alles mee. Als je-naast me zit in de auto, ben je verloren. Als je het niet mooi vindt, dan stap je maar lekker uit." Verhage heeft tijdens de wedstx'ijd drie wat minder bekende nummers van Si natra ten gehore gebracht. Hij heeft bewust gekozen voor The way you look tonight, Pocket full of miracles en Nice and easy. Standaardnummers als ■Strangers in the night of New'York, New York zingt hij liever niet. „Ik wilde iets anders dan anderen. Het was een goede keuze, want de jury prees me voor het uitkiezen van deze nummers." Ook al trekt Verhage speciaal zijn smo king aan als hij Sinatra-vertolkt, een imitator wil hij niet genoemd worden. De strijd om de Sinatra Society Award gaat er om wie het beste Sinatra ver tolkt, niet wie hem het beste nadoet. „Ik heb nog meegedaan aan de Sound- mixshow. Toen was ik een imitator, maar nu niet meer." Toch wordt Verhage een ander mens als hij het podium op gaat. „Ik merk dat ik anders ga lopen. Ja, misschien een beet je als Sinatra. Ik doe het niet bewust, maar het beeld zit wel ongemerkt in je hoofd." Tot dusverre is Sinatra voor hem vooral een hobby geweest. „Het geeft me vreug- de en voldoening, maar voor nu blijft het een hobby." Toch denkt hij steeds vaker aan wat meer optredens. Hij gaat alleen niet langs de deuren om zichzelf te verkopen. „Ik heb het altijd afgehou den, maar nu ik die award heb gewon nen, vraag ik mezelf af of ik er niet meer mee moet doen. De overweging is er wel." De liefde voor ol' blue eyes is in de ja ren zestig ontstaan toen hij Strangers in the night hooi'de. „Ik hoorde iets anders dan de Rolling Stones en de Beatles, ik werd er meteen door gegrepen. Ik vind de oude Sinatra wel beter dan de jonge re. Die doorleefde stem. het gevoel, de emotie te horen. Dat is uniek." De zangkwaliteiten van Verhage zijn in middels ook op cd vastgelegd. Want hij houdt wel van afwisseling in zijn leven. „Je moet het een beetje leuk houden en minstens één keer iets bijzonders doen. Zo ben ik in mijn eentje naar Santiago de Compostella gelopen. Ik wil dingen blijven doen die buiten de gebaande pa den liggen. Zo is het ook met het maken van mijn cd's." Het is er nu één, wel licht volgt komend jaar een tweede. Ui teraard wederom vol met nummers van Sinatra. Teleurgesteld Kerkwerfs echtpaar zoekt steun bij landelijke politiek door Piet Kleemans KERKWERVE - Een wassen neus. Een instituut wat niet meer van deze tijd is. M. en J. van der Velde uit Kerkwerve hebben de aanval geopend op de Raad van Arbitrage voor de Bouw. Zij beschuldigen de raad van partijdigheid. Secretaris F. van Casueel van de raad legt de kritiek naast zich neer. Het echtpaar Van der Velde ligt al enkele jax-en ovei'hoop met bouwbednjf Boogex-t uit Ooster- land. Het bedrijf heeft naar het idee van de Van der Veldes bij de bouw van hun nieuwe wo- STREEKACTIVITEITEN ZIERIKZEE - Beatrixschool, 18.30 20.30 uur: Kerstmarkt; Dikke Toren, 19 30 uur: Start stadswan deling door Zierikzee in kerstsfeer. ning aan de Duivendijkseweg grove fouten gemaakt. Het bouwbedrijf bestrijdt dat. De twee strijdende partijen kon den het rxiet met elkaar eens wor den en daarom is het geschil voorgelegd aan de Raad van Ar bitrage voor de Bouw. Die boog zich over de kwestie, nam pools hoogte in de woning in aan bouw en hoorde beide partijen. Om vervolgens in de visie van de Van der Veldes veel te mild te oordelen over de prestaties van de bouwer. Lekkages De lijst met klachten van het Kerkwerfse echtpaar is lang. Al les bij elkaar gaat het om 62 ge breken. Er zijn tal van lekkages, de balkonplaat is niet volgens bestek gelevei'd en vertoont roestplekken, hang- en sluit werk is volgens de Van de Vel des te licht, de toiletpot staat niet goed vast en niet op de juis te plaats en tussen de bovenzij de van de schuifpui en de muur opening prijkt een spleet van drie centimeter. Ernstige tekortkomingen, vin den de Van der Veldes. Valt wel mee, vindt de Raad van Arbitra ge. Een voor de Van der Veldes verbijsterende conclusie. De door de Raad van Arbitrage vastgestelde schadevergoedxn- gen zijn volgens de Van der Vel des veel te laag. M. van der Vel de; „Het kost ons tienduizenden euro's om de gebreken te laten herstellen. De schadevergoeding die ons is toegekend door de Raad van Ai'bitrage staat niet niet in verhouding tot die kos ten. Die raad werkt met vooro- oorlogse bedragen. Diep teleurgesteld zijn de Van der Veldes over het vonnxs van de Raad van Arbiti'age. Volgens hen kan het niet anders zijn dan dat de raad verre van onafhan kelijk is en de oren laat hangen naar de bouwbedrijven. In ho ger beroep gaan heeft volgens het echtpaar geen enkele zin. „Het kost enkel geld, want ze blijven elkaar toch dekken", is hun harde oordeel. Een oordeel waar secretaxis van de Raad van Ax'bitrage F. van Cassel het voltrekt mee oneens is. Inhoudelijk wil hij niet in gaan op het geschil tussen Van der Velde en bouwbedrijf Boo- gert, maar de beschuldiging dat de Raad van Arbitrage niet zou onafhankelijk zijn, bestrijdt hij vurig. „Wij bestaan al bijna hon- dei'd jaar en we werken met vol- strekt onafhankelijke deskundi gen. Partijdigheid is voor ons een doodzonde en wij hebben ook geen enkele reden om partij dig te zijn. Bovendien kan een van de partijen, als die ons niet vertrouwt, wraking aanvragen en dat is niet gebeurd." Schandpaal De Van der Veldes leggen zich neer bij de uitspraak van de Raad van Arbitrage, maar daar mee is de kous voor hen nog lang niet af. Ze zijn vastbeslo ten de Raad van Arbitrage aan de schandpaal te nagelen en om dat doel te bereiken hebben zij divex'se ijzers in het vuur liggen. Eén van de belangi'ijkste is een schrijven aan de politieke frac ties binnen de Tweede Kamer, MIDDELBURG - Officier van Justitie G. Oosterveld vond gisteren in Middelburg niet bewezen dat een 47-jari- ge inwoner van Eede in een discotheek met een vuurwa pen had gezwaaid. Politierechter R. Lameijer had even eens geen aanwijzigen om de (ontkennende) verdachte schuldig te achten. Toch hadden vier jongens verklaard dat de Eedenaar 14 juli in de Cadzandse discotheek had gedreigd met een zwart vuurwapen. Twee van hen deden aangifte van bedreiging met een doorgeladen wapen. De politiei'echter vond wel bewezen dat de man die dag messen bij zich had. Ook werd in zijn auto een zilveren na- maakpistool gevonden. De verdachte wei'd hiervoor ver oordeeld tot veertig uur werkstraf, waai'van de helft voor waardelijk. Raadsman J. van den Doel had zijn conclusies al getrokken. ..De verklaringen van de jongens zijn op el kaar afgestemd. Het is zwaar overtrokken.Voor het nep- wapen vroeg de strafpleiter zijn cliënt te ontslaan van rechtsvex'volging. „Het speelgoedwapen is door zijn zoon tje op de kermis gewonnen", zei hij. VLISSINGEN - Voor cafés en restaurants in Vlissingen gelden in de komende kerstnacht en de oudejaai'snacht ruimere openingstijden. In de kerstnacht (van zaterdag 25 op zondag 26 decem ber) is de sluitingstijd van cafés en restaurants in Vlissin gen vexruimd naar 4 uur. Voor de nachtbedrijven gelden slijtingstijden tot 5 uur. In de oudejaarsnacht geldt in Vlissingen geen sluitings tijd. In de nacht van 31 december op 1 januari mogen de cafés, restaui'ants en nachtbedrijven open blijven zonder sluitingstijdstip. Voor zowel de kerst- als de oudejaarsnacht nieuw- jaarsmoi'gen gelden wel vooi'waarden. Na 2 uur mogen geen bezoekers meer naar binnen met uitzondering van bedrijven met een nachtontheffing of een ontheffing als broodjeszaak. Voor de nachtbedrijven blijft gelden dat het éénrichtingverkeer om 4 uur ingaat. HEINKENSZAND - De gemeente Borsele betaalt een hal ve euro per ingeleverde kerstboom aan de Borselse jeugd, die ze op woensdag 5 januari in elke kern. behalve 's Hee- renhoek, kan inleveren. De gemeente wil voorkomen dat er van de oude bomen vreugdevuren worden gestookt, en kan het versnipperde naaldhout bovendien goed gebrui ken in de plantsoenen. In alle kernen kunnen de bomen tussen 13.00 en 15.00 uur woi'den ingeleverd tegen 50 cent inzamelvei'goeding. In s Heerenhoek staan de ver- snipperaars zaterdag 8 januari vanaf 14.30 uur bij de school klaar om bomen voor geld te ruilen. SLUIS - Naar aanleiding van de prijsvraag over de toe komst van de Euregio Tuxnen in Oostbui'g zijn drie sex'ieu- ze plannen ingediend. In de eerste weken van 2005 wor den de plannen door een commissie nader getoetst op in houd en haalbaax'heid. Half februari hoopt de gemeente Sluis met duidelijke plannen naar buiten te kunnen ko men. Volgens bui'gemeester J. Sala is hiermee een positie ve stap in de goede richting gezet voor het park, dat enke le maanden geleden zijn deuren sloot. MIDDELBURG - Een 53-jarige beroepschauffeur uit Sluiskil had met een dronkemansrit zijn baan op het spel gezet. Het rijbe wijs mocht hij tot zijn opluch ting houden. Ter compensatie kreeg de drank- ï'ijder een (verhoogde) boete van 1500 euro. De man veroorzaakte 13 juli in 's-Heerenhoek met zijn auto on der invloed van alcohol een een zijdige aanrijding. Een blaastest mislukte, zodat een bloedproef uitsluitsel moest geven over het alcoholpercentage. De man scooi'de met 2,07 milligram hoog; vier keer zo veel alcohol als is toegestaan. De auto was to tal loss. De man merkte op dat hij ten tijde van het ongeval zon der werk zat, maar inmiddels weer werk heeft als vrachtwa genchauffeur. Officier van justitie G. Ooster- veld eiste tien maanden voor waardelijke rijontzegging en 1250 euro boete. De landelijke richtlijnen schrijven bij een der gelijke overschi'ijding van de al cohollimiet negen maanden rij ontzegging en 900 euro boete voor. Zowel de officier als de politie rechter wezen verdachte op de enorme risico's op (dodelijke) verkeersongevallen in een klein land als Nederland. De Sluiskillenaar reageerde daarop door te stellen geen en kel excuus te hebben. „Ik ben in de fout gegaan. Ik zal ervoor moeten boeten." waarin zijn aandacht vragen voor wat in hun ogen een vol- strekt achterhaalde en overbodi ge, zelfs ongewenste, organisa tie is. „Die Raad van Arbitrage moet opgeheven woi'den. Daar is onze strijd op gericht." WESTENSCHOUWEN - Tradi tiegetrouw wordt er op 1 janua ri een nieuwjaarsduik gehouden in de zee bij De Punt in Westen- schouwen. Voor de negende keer kunnen de duikers bewijzen dat ze echte bikkels zijn. Wie een duik in het koude water dux'ft te nemen, kan zich na afloop verwarmen aan een kop chocolademelk en krijgt een aandenken. Tijdens de duik is de reddings brigade Westenschouwen aan wezig om een oogje in het zeil te houden. De start is om 15.00 door Piet Kleemans ZIERIKZEE - Maatwerk. Dat moet het worden, en niet min der. De kwaliteit van de zorg op Schouwen-Duiveland mag, vindt wethouder G. Houteka mer, niet te lijden hebben van de invoering van de Wet Maat schappelijke Ondersteuning (WMO). De WMO heeft als doel dat ieder een, ongeacht leeftijd en licha melijke of geestelijke handicap, volwaardig aan de samenleving kan deelnemen. Daarbij wordt ervan uitgegaan dat iedei-een allereerst zelf verantwoordelijk is voor het zoeken naar oplos singen voor problemen in de eigen sociale omgeving. Voor wie daar niet in slaagt, moet er één loket zijn waar men terecht kan. Omvangrijk Zorgen dat dat loket er is en dat het goed werkt, is de verant woordelijkheid van de gemeen ten. Dat klinkt, stelt wethouder Houtekamer, niet al te ingewik keld maar het gaat wel degelijk om een omvangrijke, ingrijpen de operatie. „De WMO is een ka derwet en dat houdt in dat dat er gaandeweg steeds nieuwe za ken in ondergebracht kunnen worden. Voor de gemeente bete kent. het in de eerste plaats dat wij de zorgplicht krijgen. Het is mij een lief ding waard als we daarbij de huidige kwaliteit van de zorg in stand kunnen hou den." In de eerste fase van de invoe ring van de WMO concentreert de gemeente Schouwen-Duive land zich op het bieden van alge mene vooi'zieningen voor wat be treft de zorg, het geven van in formatie en advies en het verzor gen van ondersteuning van man telzorg door vrijwilligers. De gemeente vervult in deze, be nadrukt wethouder Houteka mer, een regierol. De eigenlijke zoi'g blijft in handen van organi saties als zorgverlener Allévo en woningbouwcorporatie Zeeuw- land. Voor de uitvoering van de taken in het kader van de zorgplicht krijgt de gemeente van het Rijk een uitkering. Hoe hoog deze wordt en waarop de hoogte ge baseerd wordt, is nog onder werp van gesprek. De gemeente bepleit een speci fieke uitkering die 'meegroeit' met de ontwikkelingen. Schou wen-Duiveland vergrijst en dat houdt in dat in de toekomst steeds meer burgers bij de ge meente zullen aankloppen voor ondei'steuning en zorg. Als de zorgvraag toeneemt moet, vindt de gemeente, het budget nave nant groeien. De specifieke uit kering voor de WMO moet zui ver betrekking hebben op de extra taken die gemeente in het kader van de nieuwe wet uit gaat voeren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 35