Droom Albers komt uit oogte- en dieptepunten voor Jan Wagenaar expert Last-minute kerstvoordeel bij Expert! FLAT TV INTERNATIONALE PRIJSSTUNTS! Autocoureur uit Laren krijgt stoeltje in Formule I Bel 020 - 35 55 355 of kijk op www.expert.nl voor adressen en telefoonnummers von de ruim 200 experts in heel Nederland. Prijzen excl. verwijderingsbijdrage. Aanbiedingen zi|n geldig zolang de voorraad strekt IS vragen Jsland om lobby Fischer weigeren 0KJAVIK/TOKIO - Het imifftrek rond ex-wereld- gpioen schaken Bobby sfher houdt aan. De Vere- edeStaten oefenen diplo- ;[jeke druk uit op de IJs- idse regering om Fischer i| jeen verblijfsvergun- gte verlenen. Dat deel- Ven woordvoerder van (kier David Oddsson (Buitenlandse Zaken in jijavik mee. ijnd bood de schaker week geleden onder- saan. Fischer werd vijf pden geleden op de sihaven Narita bij To- aangehouden, omdat Eet een ongeldig ver- ad (Amerikaans) pas- li op reis wilde. Hij zit sdien vast in het immi- acentrum Ushiku bij jipanse hoofdstad, in af- :.g van een besluit uitlevering aan de Ver sie Staten. "ïS hebben om uitleve- g gevraagd, omdat Fi le in 1992 in Joegosla- jjeld opstreek van een ilch met Boris Spasski. was volgens de VS :;dig met de economi se boycot die tegen dat ii was ingesteld. Fis- jen Spasski speelden :972 in Reykjavik een jtdarische match om I wereldkampioenschap uien. IJslandse regering heeft gniet op de Amerikaan- cproep gereageerd. Odds- cvmdt dat Reykjavik Fl ier niet hoeft uit te leve- iaan de VS, omdat diens üviteiten niet meer ille- il zijn. Het comité Free bbyFischer heeft onder sneen „dringend huma- iirkerstberoep" gedaan premier Koizumi van Ja- :om de ex-wereldkampi- te laten gaan. Fischer Iheeft verklaard dat hij •agnaar IJsland wil ver- iken .ANP/RTR donderdag 23 december 2004 (Advertentie) venliefhebber uit Kloetinge op podium van nationale kampioenen door Ivo Op den Camp DEN HAAG/FAENZA - Ten minste één Nederlander is in 2005 actief als Grand Prix-cou- reur in de Formule 1. Minardi zal vandaag tijdens een perscon ferentie in Amsterdam bekend maken dat Christijan Albers vol gend jaar een van de twee rij ders is van het Italiaans/Engelse team. Daarmee gaat voor de 25-jarige autocoureur uit Laren een al jaren gekoesterde wens in vervulling. De kans is vrij groot dat Albers komend seizoen niet de enige Nederlander in de Formule 1 is. Ook Robert Doornbos heeft goe de papieren om een stoeltje te bemachtigen in de hoogste klas se van de autosport. De Rotter dammer is in onderhandeling met Jordan. Bij dat team maak te de Formule 3000-revelatie van het afgelopen jaar als testrij der veel indruk. Teambaas Eddie Jordan liet we ten dat Doornbos voor zeven miljoen euro een plekje in het Grand Prix-team van 2005 kan hebben. Dat geld heeft de 23-ja- rige coureur voor een groot deel bijeen. Doornbos hoopt dat hij binnen twee tot drie weken de deal met Jordan kan afronden. De kans dat Jos Verstappen te rugkeert in de Formule 1 is ni hil. De Limburger is weliswaar de meest ervaren en getalenteer de Nederlandse coureur, maar de leeftijd (Verstappen wordt in maart 33) is in het nadeel van de Limburger. Albers lonkt al sinds begin 2001 naar de Formule 1, maar tot een contract als Grand Prix-rijder kwam het tot dusverre nooit. Hij mocht een paar keer testen - ook telkens bij Minardi - en be gin 2003 leek het slechts een kwestie van een handtekening zetten om tot de eredivisie van de autosport toe te treden. Al bers had al een voorcontract bij Minardi getekend, maar kon op het laatste moment niet aan zijn financiële verplichtingen vol doen. Het Minardi-stoeltje ging toen naar Jos Verstappen, die Christian Albers was vorig seizot wel over voldoende sponsorgeld beschikte. Dit keer hebben Albers en zijn management de zaken beter op orde. Naar verluidt is een be drag van tussen de vier en vijf miljoen euro gemoeid met de overeenkomst. Minardi-team- baas Paul Stoddart maakt er al geruime tijd geen geheim van dat hij Albers hoog heeft zitten. Zeker na testritten op de cir cuits van Misano in Italië en Je rez de la Frontera in Spanje was Stoddart overtuigd van de kwa liteiten van Albers. Onverlet bleef echter dat Stod dart geld wilde zien. Minardi is het armlastigste team in de For mule 1 en kan niet overleven zonder een flinke hap sponsor- al testrijder bij Minardi. geld van de beide coureurs. Er werd - opnieuw - een voorcon tract met een optie getekend, waarvan de termijn gisteren af liep. Omdat de financiën nu wel in orde zijn, kon Albers gister avond het Minardi-contract on dertekenen. Vandaag zal de in Eindhoven geboren coureur in Amsterdam aan de pers worden voorgesteld. Weinig discussie Over cle kansen van Albers om met Minardi hoge ogen te gooien, bestaat weinig dis cussie: die zijn er niet. Minardi is de laatste twee jaar afge gleden tot de absolute hekken sluiter van het Formule 1-veld en veel dat daar komend seizoen verandering in komt is er niet. Albers klampt zich dan ook vooral vast aan het imago dat Minardi heeft, of tenminste had: dat van een goed opleidings team voor jonge coureurs, die vervolgens door kunnen groeien naar een betere renstal. Mark Webber, Fernando Alon- so, Jarno Trulli en Giancarlo Fi- sichella zijn voorbeelden van coureurs die hun loopbaan start ten bij Minardi en momenteel al lemaal onder de pannen zijn bij (sub)topteams. Het zijn echter wel allemaal voorbeelden uit een periode dat Minardi nog een enigszins competitieve auto had, waarmee af en toe te stun ten viel. Daarvan is de laatste twee jaar geen sprake meer, zo- foto ANP als onder meer ook Jos Verstap pen in 2003 ondervond. Albers wordt de twaalfde Neder landse Formule 1-coureur uit de geschiedenis en de opvolger van Jos Verstappen, die een decen nium lang de Nederlandse al leenheerschappij in de Formule 1 had. Albers maakte de laatste wee jaar vooral furore in het Duits toerwagenkampioenschap DTM. In 2003 werd hij op een haar na kampioen met Merce des. Afgelopen seizoen ging Al bers als grote titelfavoriet van start, maar na een goed begin bleven de prestaties uit en moest hij genoegen nemen met een derde plaats in de eindrang schikking. GPD irred Rabout EIINGE - Hij mocht tij de huldiging van de natio- kampioenen het podium kt Autotron in Rosmalen tanen. Duivenmelker Dies naar (66) uit Kloetinge, die iwas geworden op het on- fl vitesse, werd zaterdag inhet zonnetje gezet. aar, ooit een makkelijk de spits van de voetbalver- gKloetinge, behoort al 35 tag tot het gilde waarmee iitesse en midfond reke- taoet worden gehouden, aide in 2004 hoogtepun- sar er waren ook diepte- 8-Zijn '955', die hem tot ajn enige provinciale ze- zorgde (Orleans voor oude i in 2002), kwam tegen S de stroomdraden van de degen spoorweg terecht, te nog net met een gebro- feigel het thuishok, maar s vliegduif afgeschreven, -j op het kweekhok. een doffer die op het 5'. van het ongeluk op de 'en midfond al tien eerste a in vereniging (PV de 'uit Goes) en rayon 4 had t Dit eizoen boekte hij ds eerste getekende nog tanst op Morlincourt. Een ■unj hem heeft overigens twee eerste prijzen naar jerswegeling in Kloetinge at. 5 zag Wagenaar twee van idere cracks verdwijnen. 8' kwam thuis van Or- set twee gebroken poten noodgedwongen een i terwijl de '038' tijdens ^®trip dusdanig hard te- schuur knalde dat hij het Reefde, Wagenaar: „Zul ten moet je incalculeren, somt het altijd onver hard aan." begon in 1969 na een loopbaan met de dui- genda ttg ^rwachting Axel. Jaar- 'atoonstelling. Locatie: "Jls centrum Walstraat P»ang 11.00 uur. Bon- *°op: 15.00 uur. Jan Wagenaar: „Ik vind dat het vitesse- en midfondspel bij ons ondergewaardeerd wordt." foto Willem Mieras vensport. Hij werd warm ge maakt door Kees Blomaard, ooit voorzitter van de afdeling Zee land van de voetbalbond. Ook Blomaard was in die dagen ac tief in de duivensport. Begonnen met een allegaartje, zoals Wagenaar het zelf noemt, had hij al vrij vlug succes. „Je bent sportman en wilt toch win nen. Ik kwam in contact met Cees Clement uit Krabbendijke en had vlug wat ander bloed in mijn hok zitten. Echt serieus werd het toen ik samen met Ger- rit de Toonder, hier ook uit Kloe tinge, een combinatie ging vor men. We praten dan over eind ja ren zeventig. Bij Gerrit zaten de kwekers, bij mij de vliegduiven. Via een bon van Piet Verburg uit Kortgene kwamen we in het bezit van duiven van dokter Linssen en vanaf 1980 zijn we op die toer verder gegaan totdat Gerrit in 1993 wegens ziekte moest afhaken." Naast het Linssen-bloed kwam Dies later via neef Adrie Mieras uit Wemeldinge in het bezit van het soort van Nellis van der Pol en Maurice Voets. Het is nog steeds dit soort dat het doet. Ook zijn befaamde '955' komt uit die bloedlijn. Op zijn erelijst staat dus nog maar één provin ciale zege. Bijna waren het er af gelopen seizoen twee geworden. De '727' was goed voor de rayon winst op 15 mei op Tours, maar provinciaal bleef Gilles de Nooijer uit Amemuiden hem voor. Dies is geen duivenhouder met heel vel duiven in het hok. Hij heeft tien kweekkoppels, twin tig vliegkoppels en jaarlijks zo'n 100 jonge duiven. Begin decem ber wordt er gekoppeld. Geselec teerd wordt er puur op presta tie. Met de oude doffers wordt weduwschap gespeeld, terwijl de duivinnen thuis mogen blij ven, met de jonge gaat het 'op de deur'. Westdorpe In 2004 werden daar in de vere niging vijftien eerste prijzen mee behaald. Het leverde hem zeven rayonzeges op. Uitblinker bij de jonge duiven was dit jaar de Westdorpe. Het is een duif die zijn naam te danken heeft aan een oefentripje naar West dorpe. „Ik liet mijn jonge dui ven los in Westdorpe. Hij zat al op mijn hok toen ik terugkwam. De rest arriveerde pas uren la ter. Hetzelfde ritueel vond plaats op een 'eigen opleer' naar Zand vliet. Met een duivinnetje dat vier eerste in de vereniging en een eerste in het Rayon vloog. Op de derby Sourdun pakte het de vierde en derde derbyprijs. Op bestuurlijk vlak was Dies Wagenaar niet alleen voorzitter van de voetbalvereniging Kloe tinge, hij had ook 27 jaar de voorzittershamer van PV de Zeeuw in zijn bezit. Een functie die hij tijdens de jongste jaarver gadering neerlegde. Generaal Menig keer was hij generaal van de vereniging, in 1985 mocht hij zich tot generaal laten kronen van de toenmalige concours- boncl Zuid-Beveland. Wagenaar dweept met het vitesse- en mid fondspel. „Dourdan, dat was mijn vlucht. Als ik in België zou wonen speelde ik iedere week Dourdan. Jammer dat die vlucht bij ons is geschrapt. Trouwens, ik vind toch dat het vitesse- en midfondspel bij ons ondergewaardeerd wordt. Ik word dit jaar kampioen van Zeeland op de vitesse en Gilles de Nooijer tweede. Dat is nergens terug te vinden. Dit ter wijl zowel de vitesse als de mid fond toch een massa duiven in brengen. Gaat het dus wel de goede kant op met de dui vensport?" „Let wel, ik bagatelliseer de prestaties op dag- en overnacht- fond niet, maar laten ze ook het vitessespel de eer geven die het toekomt. Nationaal stond ik toch als derde op het podium. Dat telt toch mee. Als je aan de top wilt spelen, moet je er wat voor doen, al ben ik geen slaaf van mijn duiven. Regelmatig ver zorgen, meer niet. Geheimen ken ik niet. Meer dan de gebrui kelijke en reglementair voorge schreven kuurtjes doe ik niet. Ei' zijn nog andere dingen die op deze wereld gebeuren." De uitslagen in het Rayon 4 waarmee de Kloetingenaar als derde van Nederland in 2004 het podium haalde waren: 3 april Niergnies 1, 2,18, 39, 57, 85, 88 enz (998 duiven). 11 april Peronne 3, 4, 5, 42, 45, 59, 64, 70, 88, 98 enz. (939 duiven). 17 april Morlincourt 1. 16, 26, 28, 81, 95, 96 enz. (1089 duiven) en 15 mei Morlincourt 2, 4, 5, 6, 8, 14,15, enz. (796 duiven). Verenigingsklassementen. PV de Verwachting Axel. Oude dui ven. Vitesse-Hok: R. Herman. Duif: B. Herman. Dagfond-Hok: R. Herman. Duif: R. Herman. Overnachtfond-Hok: J. v. d. Bosch. Duif: J. v. d. Bosch. Jonge duiven. Vitesse-Hok: L. Bentz. Duif: J. Verschuren. Mid- fond-Hok: P.P. de Poorter. Duif: ,J. Verschuren. Natoer-Hok: A. Coenen. Generaal Hok: 1. J. Ver schuren, 2. P.P. de Poorter, 3. R. Herman, 4. comb, de Mul/Kop, 5. L. Bentz. PV Trouwe Duif Tholen. Oude duiven. Vitesse-Hok: M. Laban Zn. Duif M. Laban Zn. Midfond-Hok: M. Laban Zn. Duif: M. Laban Zn. Dagfond-Hok: C. Moeliker. Duif: C. Moeliker. Overnacht- fond-Hok: K. van de Berge. Duif: K. van de Berge. Jong- Hok: C. Laban. Duif: C. Laban. Natoer-Hok: J. Kegge. Duif: J. Kegge. Generaal Hok: 1. C. Moe liker, 2. M. Laban&Zn, 3. P. La ban, 4. K. v.d. Berge, 5. C. La ban. PV De Zwaluw Oud-Vossemeer. Oude duiven. Vitesse-Aange duid: A. Havermans. Onaange- duid: A. Havermans. Duif: A. Havermans. Midfond-A: A. Ca- pelle. OA: A. Capelle. Duif: A. Havermans. Dagfond-A: D. Va ders. OA: D. Vaders. Duif: D. Va ders. Overnachtfond-A: A. Ca pelle. OA: C. Rijnberg. Duif: A. van Luijk. Jong-A: A. Haver mans, OA: A. Capelle. Duif: A. Havermans. Natoer-A: A. Haver mans. OA: A. Havennans. Duif: A. Havermans. Generaal A: 1. A. Havermans, 2. A. Capelle, 3. D. Vaders. Generaal OA: 1. A. Havermans, 2. A. Capelle, 3. D. Vaders. Generaal Duif: 1. A. Ha vermans, 2. A. Capelle. PV De Posthoorn Vlissingen. Viertallen show: 1. H. de Rid der, 2. F. de Ridder, 3. T. van Poelje&Dtr, 4. J. van Peenen, 5. gebr. Theune. Slechts PHILIPS Ijsmachine 51 cm platte LCD-TV

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 27