•nvrede over sluiting van Purple Onderhoud boulevard naar waterschap ÊC fNU twoners blijven gemeente verwijten aken over sloopvergunning kazerne v: loemen Beloning voor tips over vernielingen 69° mieshop moet wet overtreden om bedrijf draaiende te houden ank oorzaak i langdurig «eld in relatie Diefstal van kluis bestraft Glimlach als versiering Gratis parkeren in Middelburg Verwonden van moeder bestraft Geldboete voor fietsendief Drankrijder krijgt rijverbod Boete voor stelen drank in disco zeeuwse almanak Kerstman je; 0113-315649 iai.nl J«d3Ctie@pzc.nl L31,4460 AA Goes Untié-exploitatie: Lien Midden-Zeeland: 0113-315520; ^■Vlaanderen: 0114-372770; jiaal'- 020-4562 5 00. Misdag 22 december 2004 it u prettige feestdagen m en een gelukkig nieuwjaar Graag tot ziens in 2005 i en ontdek. Kijk en geniet Boulevard Bankert 282 4382 AC Vlissingen T: 0118 41? 900 M: 0620 4332 15 editie Walcheren Wjth Ramakers SLVGEN - Koffieshopeige- fcn Carstens van Purple in bjen is verontwaardigd ée'hoge strafmaat die bur ger A. van Dok-van Wee- uil opgelegd. De koffieshop lirie maanden dicht omdat jta 18 kiio softdrugs was Moffen een bevoorra- punt van de koffieshop. èi de nieuwe lijn is dan öe koffieshop in Neder- siadeuren sluiten." )ok-van Weele kreeg giste- handtekeningen aange- t van sympathisanten en •ewoners van Purple. Zij c het onterecht dat de kof- ip op 31 januari voor drie ienzijn deuren sluit, fale zei dat zij met de kof- y afspraken heeft ge ien dat de eigenaren zich ade afspraken hebben ge il „Het was ook helder zou optreden als ontdekt orden dat de wet was over telde dat het gedoogbe- ebaseerd is op wederzijds men. De burgemeester stens verweten elkaar dat «trouwbare partners zijn. os vindt dat het met de alijker wordt om binnen ds van het koffieshopbe- blijven. Hij legt uit: „We ivier keer per dag bevoor- (Advertentie) [zakelijke doeleinden ïw. b - fn I IELBURG - Aan het slot ijn strafzaak in Middel- kwam gisteren het hoge „We zijn het ontzet- met elkaar eens, als er [een drank in het spel is", 41-jarige verdachte uit iouburg over het geweld rijn relatie. pn werd verweten zijn stelselmatig te hebben Weid. Politierechter A. Kampen zag de si- zonder deskundige hulp in. Daarom besliste ze de voorwaardelijke pal van 240 uur verplicht pnet het Zeeuws Consul- peau voor Alcohol en zijn. Het huiselijk "had bijna vier jaar ge- voordat het slachtoffer politie durfde stappen. Mde nadat ze voor de Meer was toegetakeld, tor tikken gegeven en haren getrokken, maar is een groot [.zei de verdachte. o justitie G. van der pitte een verplichte be te bij de verslavingskli- fpgis van belang. Daar- gjüj drie maanden voor- te gevangenisstraf en -'tstraf koppelen. raden en dus vier keer per dag de wet overtreden om één keer te voorkomen dat de wet wordt overtreden." In een koffieshop of bevoorra- dingspunt mag hooguit 500 gram softdrugs aanwezig zijn. De dagomzet van Purple is circa twee kilo. Loopjongens bevoor raden de shops. „Die lopen met 500 gram tussen de shop en het bevoorradingspunt. Als ze ge pakt worden, dan zijn ze in over treding, want officieel mogen ze maar met vijf gram over straat lopen." Hij zegt dat controlerende in stanties, zoals politie en burge meester. op de hoogte zijn van dit systeem. „De meeste koffie shops doen dit. Als we gepakt worden, dan hoort dat ineens bij het ondernemersrisico. Maar op een andere manier kunnen we geen koffieshop draaien." Sabine Schuurman, een van de personeelsleden van koffieshop Purple heeft een oplossing ver zonnen voor dit probleem. „In alle huizen in Vlissingen moet vijf gram wiet klaar liggen. Zo dra er bij Purple een zakje is ver kocht, moet er een zakje worden bezorgd. Dit maakt toch duide lijk dat het koffieshopbeleid eens nagekeken moet worden." Bezoekers van Purple noemen de koffieshop een ontmoetings plek. „En die wordt gesloten. Dat is moeilijk te accepteren", zegt Gerard (22 jaar). „Ik hou niet van alcolhol, wel van een kop koffie en een blowtje. Bij Purple ontmoet hij jong en oud en mensen uit allerlei cultu ren. „In Purple is de sfeer re laxed." En er wordt geen schreeuwerige muziek gedraaid, zegt hij. „Zo als in zoveel cafés. Als Purple er niet geweest zou zijn, zou ik geen plek hebben gehad waar ik mezelf kon zijn. Die interessan te gesprekken hebben me ook ge vormd." Burgemeester Van Dok-van Weele kreeg gisteren 1700 handtekeningen aangeboden van sympathisanten en buurtbewoners van Purple. Zij vinden het onterecht dat de koffie shop voor drie maanden zijn deuren sluit. foto Ruben Oreel door Ab van der Sluis MIDDELBURG - Het Water schap Zeeuwse Eilanden (WZE) is sinds deze week verantwoor delijk voor het onderhoud van de zeewering van Boulevard de Ruyter in Vlissingen. Ook een aantal stukken van de waterke ring langs de veerhaven is in handen gekomen van het schap. Het onderhoud van de zeewerin gen is overgedragen aan het wa terschap op basis van de uit gangspunten van Brokx-nat, dat begin jaren negentig is be gonnen. Dit decentralisatiepro ject is het gedachtegoed van de voormalig staatssecretaris Ger- rit Brokx. Brokx-nat regelt de overdracht van 'natte' waterstaatswerken MIDDELBURG - De Middel burgse politierechter A. Jans- sens-van Kampen heeft gisteren een 37-jarige Vlissinger voor het plegen van vermogensdelicten drie maanden celstraf opgelegd. Het accent lag op de diefstal van een kluis. Een 22-jarige Mid delburger werd hiervoor veroor deeld tot 120 uur werkstraf. De jongste man had 28 november vorig jaar in Middelburg bij een bedrijf ingebroken om de kluis te stelen. De kluis nam hij mee naar de woning van de 37-jarige man. Zeverdeelden de buit. aan andere overheden. In de praktijk zijn dat onder meer ka nalen, waterkeringen, havens en bruggen die niet meer tot de Rijkstaken horen en daarom in aanmerking komen voor over dracht aan provincies, water schappen of gemeenten. Medio vorige maand is de laat ste handtekening gezet onder de overeenkomsten, waarin staat welke delen nu onder het water schap vallen. Nu is ook de bijbe horende afkoopsom voor toe komstig onderhoud betaald aan Zeeuwse Eilanden. In Vlissingen gaat het om de overdracht van de zeewering Boulevard de Ruyter, inclusief het Keizersbolwerk, de glooiing en de paalhoofden Groenhart- hoofd, Leugenaarshoofd en Bak- kershoofd. De Havenhoofden en de Lood- sensteiger vallen niet onder de overdracht, omdat-deze geen wa terstaatkundige functie hebben, maar uitsluitend van belang zijn voor het scheepvaartver keer. ÜÜjBerkelder Omwonenden theater in Mid- vechten nog steeds te llenen van de sloop je van de Generaal P^zerne. Ze hopen [^'spraak van de rech bij het indie- reejaar na het begin van de Generaal Berg- gjj® zaten omwonen- ^tegenwoordigers van gisteren tegenover De rechter r?8ens geen inhoude- ovei' de zaak geven, to niet verantwoord te nemen", zei behandeling. De zaak wordt voorgelegd aan de meer voudige kamer. Dat betekent dat drie rechters zich erover zul len buigen. Volgens belangenvereniging Van A tot Z is de sloopvergun ning onrechtmatig verleend. A. Holleman, die de vereniging juri disch vertegenwoordigt, wees de rechter erop dat het vereiste sloopveiligheidsplan niet deug de. Zo'n plan dient als richtlijn voor de sloper en als controle middel voor de gemeente om te bekijken of er volgens de regels wordt gesloopt. De advocaat van de gemeente, J. Jacobse, zei dat het plan na het verlenen van de vergunning ver der is uitgewerkt. Hij hield vol dat de schade die aan de wonin gen om de bouwplaats is ont staan niet het gevolg is van het verlenen van de vergunning. „De schade is te wijten aan de wijze van uitvoering." Volgens Holleman is de schade juist een rechtstreeks gevolg van het ver strekken van de bouwvergun ning. Door het ontbreken van een goed veiligheidsplan kon den juist de problemen in de uit voering ontstaan, redeneerde hij. De sloop van de kazerne is vei lig verlopen, zei Jacobse. „Dat blijkt uit het feit dat er geen se rieuze incidenten zijn geweest." De schade aan de gebouwen noemde hij 'cosmetisch'. De meeste schades die het gevolg zijn van de sloop van de kazerne zijn door de verzekering afge handeld. Van A tot Z wil de mo gelijkheid openhouden om in een civiele procedure de gemeen te aansprakelijk te stellen. Het veiligheidsplan van de sloop is volgens Jacobse op tijd inge diend, op 30 augustus. Holle man wees erop dat dit twee we ken voor het begin van de sloop had moeten gebeuren. Op 2 sep tember werden de eerste onder delen uit het gebouw gehaald. Een paar dagen later werd het werk stil gelegd, in afwachting van de uitspraak in een kort ge ding. Toen besloot de bestuurs rechter dat de sloop door mocht gaan. De procedure over de sloopver gunning van de kazerne is niet de enige die nog loopt rond de bouw van het nieuwe theater aan de Zuidsingel. Ook het be roep tegen het afgeven van de bouwvergunning moet nog wor den behandeld. MIDDELBURG - Vanaf eerste kerstdag tot de dag na nieuwjaar hoeven automobilisten niet te betalen voor een parkeerplaats in Middelburg. Parkeren in de garages kost wel gewoon geld. De parkeerkelders gaan op 24 en op 31 december om 16.00 uur dicht. Op nieuwjaarsdag zijn ze de hele dag dicht. MIDDELBURG - Een 38-jarige man uit Middelburg had er geen spijt van een steen naar zijn moeder te hebben ge gooid. De Middelburger moest gisteren voor het incident voor de rechter verschijnen. De Middelburgse politierechter A. Janssens-van Kampen vond de poging voor het toebrengen van zwaar lichame lijk letsel bewezen en veroordeelde de verdachte tot drie maanden gevangenisstraf, waarvan een maand voorwaar delijk. De vrouw werd aan haar hoofd geraakt toen haar zoon op 23 oktober in Middelburg een steen met veel kracht door de ruit van een deur gooide. „Het was niet de bedoeling haar te raken, maar ik heb er geen spijt van. Ik accepteer mijn moeder niet meer." De verdachte kreeg ruzie met zijn moeder toen ze bij hem langskwam. Nadat hij kwaad was weggelopen had hij de steen door de ruit gegooid, terwijl zijn mpeder achter de deur stond. Uit het strafblad bleek dat hij meerdere keren is veroordeeld voor gewelddelicten. Officier van justitie G. van der Burg nam het strafverleclen in zijn eis van drie maanden gevangenisstraf. De politierechter stelde vast dat de Middelburger zich bedreigend opstelde richting zijn familie. „Ik word door mensen lastiggevallen", sput terde de man tegen toen hij zijn straf aanhoorde. MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter heeft gisteren een 29-jarige Middelburger voor de diefstal van een fiets 225 euro boete opgelegd. De verdachte nam op 27 maart van dit jaar in Middelburg uit de fietsenstalling bij het station een damesfiets weg door het slot met een betonschaar door te knippen. De Middelburger werd op heterdaad betrapt door de politie. De verdachte gebruikt al dertien jaar verdovende midde len. Plij had geld nodig voor zijn cocaïneverslaving. MIDDELBURG - Bij een alcoholcontrole op de Nieuwe Vlissingseweg in Middelburg is gistermiddag een 58-jari- ge Vlissinger aangehouden. Na een blaastest bleek de au tomobilist ruim tweemaal de toegestane hoeveelheid alco hol te hebben gedronken. Hij kreeg een rijverbod van vier uur en een proces-verbaal. die omgeving de laatste tijd veel vernielingen", aldus woordvoer der A. Don. „Dat gebeurt meest al op stapavonden, inderdaad aan het eind van de avond. We surveilleren daar natuurlijk op, maar het is lastig om er precies je vinger op te leggen. Mensen kunnen het beste meteen als ze iets zien de politie bellen." Wielemaker hoopt dat mensen, aangemoedigd door de belo ning, naar de politie stappen. „Misschien kunnen we zo de da ders te pakken krijgen. Er kan ook een preventieve werking van die beloning uitgaan. Mis schien zijn de daders nu wel bang om verlinkt te worden en houden ze zich rustig." In over leg met de politie heeft hij giste ren een advertentie in de PZC geplaatst. Volgens Don komt het zelden voor dat mensen zelf een beloning uitloven voor tips. „Ik heb het nog maar één keer eerder meegemaakt." door Nadia Berkelder KOUDEKERKE - Door een be loning van driehonderd euro uit te loven, hoopt J. Wielemaker van het gelijknamige transport bedrijf de daders van een reeks vernielingen in de buurt van Koudekerke te kunnen opspo- Anderhalve week geleden wer den strandhuisjes op een terrein van Wielemaker in Dishoek ver nield. De huisjes zijn van parti culieren en worden er tijdens de winter neergezet. „Ze hebben flink huisgehouden", zegt Wiele maker. „Al enkele weken is er op zaterdagavond of zondagmor gen vroeg tussen Zoutelande en Koudekerke sprake van een spoor van vernielingen. De ene keer op de Breeweg, soms op de nieuwe rondweg, soms in Dis hoek. Dat duidt er op dat een groep jongeren vertier zoekt." De lezing van Wielemaker wordt ondersteund door gege vens van de politie. „Er zijn in MIDDELBURG - De Middel burgse politierechter veroordeel de gisteren een twintigjarige- Goesenaar voor het stelen van drank conform de eis tot 185 eu ro boete. De man stal 15 oktober in een Goese discotheek drie blikjes Red Buil en een fles champagne. De man ontkende iets te hebben gepakt, maar een getuige had de klant de drank zien stelen. Daar naast stond de man op beelden van de beveiligingscamera in het magazijn, dat alleen voor personeel toegankelijk is. (Advertentie) MIDDELBURG - Sinds vorige week schijnt er een glimlach over nachtelijk Middelburg. De bewoners van tweemaster De Storte- melk hebben een lichtgevende smiley als alternatieve kerstversie ring tussen de masten gehangen. Een boodschap zit er niet achter, zegt eigenaar Mike de Jong. „Het is gewoon een leuk gezicht, men sen moeten er om lachen. Iedereen mag er zelf bij denken wat hij Hij is nog maar net bekomen van het bezoek van de gemij terde goedheiligman, die drie jarige uit Kloetinge, of hij wordt nu opnieuw geconfron teerd met een in roodwit ge hulde kindervriend. „Wie is dat nou?", vroeg hij zijn moeder. „De kerstman", antwoordde die naar waar heid. Hij pijnigde even zijn jonge hersens. „Nee hoor. Dat is toch Kabouter Plov?"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 9