tewoners van Ster re wijk balen 10TOT 70% TËA PZC Moderne jas voor helpende hand RUIMT OP! A^ion Oostburger is geld kwijt na boeken bij malafide reisbureau KORTING OP Voor de kerk ben je pas echt getrouwd Raadsfractie voorziet problemen met fietsvoetveer dofte dat gebruik mag worden gemaakt van Tragel-voorzieningen wordt gebroken Kerstfeest! lud&Nieuw/eesr? ichtjes vernield it kerstboom mrirtil. \deJ> Negen ton voor kopen Citoterrein Heros wil af van dure zuiveringseis Prijs voor Shopping Center Feestzaal Maton mag weer open woensdag 22 december 2004 z 1 1 ,m van Stee De raadsfractie van [.Gemeentebelangen in 5 voorziet grote problemen ie nieuwe terminal van het itoètveer in Breskens bin- „nkele weken onbemand zal de partij leert de prak- iathet zeer lastig is om een [qe te kopen en de toegangs- riies te openen. Daarom gt de fractie of B en W in Sluis ervoor kunnen zorgen - in overleg met exploitant BBA - dat de ergernis voor reizigers be perkt blijft. „Veel oudere men sen voorzien problemen. Een Belgische bezoeker wilde on langs met zijn fiets oversteken, maar dat had heel wat voeten in aarde. Een demonstratie door een BBA-medewerker van het nieuwe betalings- en toegangs systeem verschafte ook geen hel derheid. Onder meer voor druk ke vakantieperiodes belooft dit weinig goeds", schetst fractielid W. Verherbrugge de problema tiek. Hij sluit niet uit, dat de terminal in Breskens alsnog voltijds be mand moet worden. Ook voor studenten met een ov-jaarkaart en een fiets voorziet hij onduide lijkheden. „Uit navraag blijkt dat zij een chipcard nodig heb ben. Vreemd genoeg moet die vanuit Vlissingen worden geacti veerd. Van daaruit zal er via een intercom contact zijn met Bres kens. Ook de toegangspoortjes worden vanuit Vlissingen be diend. Met de huidige techniek kan veel, maar wij betwijfelen of alles in de praktijk soepel zal werken." Verherbrugge ziet de komst nieuwe terminal als de zoveelste verschraling van de dienstverle ning, waarvan met name West-Zeeuws-Vlamingen de du pe worden. Ook is hij niet te spreken over de staat waarin de terminal in Breskens afgelopen weekend werd opgeleverd. „De omheining staat er nog omheen en ook de bestrating is niet klaar. Dit verdient geen schoon heidsprijs. Zeker niet voor min- der-validen." Inmiddels is duidelijk wat de aanpassing van de pontons van het fietsvoetveer in Breskens en Vlissingen kost. In Breskens moet de aanlandingsponton wor den voorzien van een hydrau lisch schokdempersysteem, waardoor golfbewegingen er minder vat op hebben. De langs- pontons in beide plaatsen zullen worden uitgerust met rubberen stootkussen. Deze verbeteringen vergen 1,2 miljoen euro. De werkzaamheden worden in mei en juni uitgevoerd. rShfiilavan Doorsselaer «GE - Bewoners van de pe wijk op het Sterreter- iaClinge zijn boos op stich- iragel. Voor hun verhui- is hen beloofd dat ze ge- konden maken van de zieningen van Tragel in de maar door de financiële iltmen van Tragel is dit niet rmogelijk. g jaar geleden is begonnen ié bouw van koop- en huur- ngen op het terrein van De ie, tot voor kort het woon- Én voor mensen met een ver gelijke handicap, onderdeel Stichting Tragel. [project werd 'omgekeerde patie' genoemd. "terrein wordt omgevormd smvoonwijk waar ook men- jondei- handicap kunnen wo- st 23 nieuwe woonunits •cliënten van Tragel komen Advertentie fKerstdag is vol, maar .op 2e Kerstdag en met Oud Nieuw hebben wij nog tafels beschikbaar! toorgklachten: 804231231 maandag t/m vrijdag ge iende de openingstijden; dagslot 12.00 uur jactie &uws-vla an deren Alexanderlaan 45 ^stbus 145 •30 AC terneuzen V 0115-645769 0115-645742 ®l: redtern@pzc.nl Ccrnyvan Gremberqhe Üef) "outBareman fymond de Frel '««Hoonhorst ««van Stee ^Bakker (sport) kjdeloo 16 'Ktbus 62 ;$)AB hulst Ni 14)372776 ^(0114)372771 rï rfflail; redhulst@pzc.nl ^'hvan Doorsselaer centrale redactie «lionspark 28 tabus 31 ^aagoes ;;l: 10113)315500 '^(0113)315669 •■mail: redactie@pzc.nl l!|ÏERNET jW-PZC.nl web@pzc.nl er ook 23 koop- en huurwonin gen. De (toekomstige) bewoners van de Sterrewijk is gezegd dat zij gebruik kunnen maken van de faciliteiten op het terrein, zoals een nog te bouwen theehuis, ac tiviteitencentra en het restau rant (Het Palet) in het hoofdge bouw van De Sterre. Vooral oudere bewoners komen voor hun dagelijkse warme maaltijd naar Het Palet. Zo komen ze ook nog onder de mensen. Vol gens de bewoners van de Sterre wijk heeft Het Palet daarom een belangrijke sociale functie. Tragel gaat de keuken echter sluiten. Dit, terwijl de voormali ge koffiezaal recent voor ruim vier ton werd verbouwd tot res taurant. Maar Tragel moet wegens geldproblemen bezuini gen. Boos Veel bewoners van de Sterre wijk zijn hier boos over. Sommi gen zeggen dat ze speciaal op het Sterreterrein zijn komen wo nen omdat hen een jaar geleden was voorgespiegeld dat ze ge bruik konden maken van de faci liteiten van Tragel, waaronder het restaurant. Het Palet kan nog wél worden bezocht, maar dan moeten de be zoekers bij wijze van spreken hun eigen boterhammen meene men. Volgens een bewoner is de omge keerde integratie op dit punt mislukt. „Natuurlijk heeft voor Tragel de zorg voor verstande lijk gehandicapten de hoogste prioriteit. Maar je moet geen an dere mensen naar de Sterrewijk lokken' met mooie beloften als die na een jaar alweer worden gebroken." toveren? Bel: (0118)410502 ESKENS - Drie dagen kon- omwonenden van het Cru- lerrein in Breskens genieten een grote, verlichte kerst mi. Toen sloegen vandalen Iterrein, waarop binnenkort nieuwe woonzorgcentrum je Platen wordt gebouwd, verlaten en troosteloos bij: j kregen het idee om hier mooie grote kerstboom te itsen" vertelt J. de Rechter iWoongoed Zeeuws-Vlaande- 1 het weekeinde bleken al- toeren van de verlichting en scheerlijnen van de boom gesneden te zijn. De haspel de verlichting was niet 'Ievinden. De boom is weer "gezet, maar krijgt waar lik geen nieuwe lichtjes. Het glas-in-lood-kruis in de nieuwe ontmoetingszaal is uitgevoerd in de kleuren van het Leger, vertelt René Pronk. door René Hoonhorst TERNEUZEN - Het mocht geen kopie van het Scheldetheater zijn en het mocht niet vloeken met de omgeving. De auberginekleurige steen die de archi tect aanvankelijk had uitgezocht, pakte wat te donker uit. Dus is de buitenkant van het multifunctionele centrum van het Leger des Heils in Terneuzen uitein delijk in verschillende kleuren rood en oranje uitgevoerd. Kapitein René Pronk, de voorman van het kerkgenootschap van het Leger des Heils in Terneuzen, is zeer tevreden over het nieuwe korpsgebouw. Een uit nodigende foyer; een 'raad- en daadba lie' met koffiehoek; een prachtige sa menkomstzaal; een activiteiten vertrek en diverse toilet- en bergruimtes op de begane grond; ruime kantoren voor de korpsleiding en enkele welzijnsactivitei- ten op de verdieping. Het gebouw is door een gangetje verbon den met de tweedehandskledingzaak in de Korte Dijkstraat. Het pakhuisje van de voormalige verffabriek van Ribbens ging tegen de vlakte, omdat de bodem meer was vervuild dan verwacht en de draagconstructies te zwak waren. Maar het opslagloodsje is nauwgezet nage bouwd. Pronkzaal van het gebouw is de samen komstruimte. De hoge, smalle ramen en vooral het kruis in glas-in-lood geven de zaal cachet. „Het kruis is gemaakt door onze buurman, Peter Clijsen, een kunstenaar in glas-in-lood. Hij heeft zich echt verdiept in de symboliek en de kleuren van het leger. Zo is het kruis uit gevoerd in de kleuren van het Leger des Heils: het blauw van de hemel en de eeu wigheid. het geel van de zon en het vuur van de Heilige Geest en het rood van het bloed van de Here Jezus." Hoewel Pronk verguld is met zijn nieu we domicilie draait het heilswerk na tuurlijk niet om het gebouw. „We heb ben nu een mooi onderkomen dat vol doet aan de moderne eisen. Zo hebben we zangboekjes niet meer nodig, omdat we de liedteksten via een beamer op een wand kunnen projecteren. Maar de tech nische snufjes staan natuurlijk alleen maar in dienst van de functie van het gebouw: ontmoetings- en bemoedigings plaats voor eenieder die er behoefte aan heeft." Het Leger des Heils heeft slechts een kleine zestig belijdende leden in Terneu zen, maar er komen wekelijks bijna twee keer zoveel mensen naar de dien sten. Pronk vindt dat niet gek, want het kerkgenootschap is volgens hem een welkome aanvulling op het spectrum aan christelijke geloofsgemeenschap pen. „We zijn geen kerk met een wij zend vingertje, maar bieden de helpen de hand. Ik ben ook geen prediker, maar een verteller." foto Peter Nicolai Het kerstverhaal vertelt Pronk dit jaar nog niet in de nieuwe kerkzaak Een groot deel van het meubilair is nog niet gearriveerd en Pronk denkt ook nog wat tijd nodig te hebben om de kinder ziektes in het gebouw uit te bannen. „Kerstmis zou natuurlijk een prachtig moment zijn om te beginnen, maar het moet wel echt af zijn. Over een paar we ken is het hele gebouw ingericht en is ook de omgeving helemaal opgeknapt. Het pleintje voor de ingang is waar schijnlijk eind volgende week helemaal in orde. De sierfruitboompjes zijn deze week al geplant en aan de achterkant van het pand moet de bestrating in ja nuari klaar zijn." De hoogste baas van het Leger des Heils in Nederland (en adoptieland Tsje chië) commissioner W. van der Harst opent het Temeuzense korpsgebouw za terdag 29 januari. Een dag later wordt de eerste dienst in de kerkzaal gehou den. Pronk: „Een bijzondere dag, om dat we dan tegelijkertijd een kind op dragen aan de Heer als lid van het kerk genootschap." (Advertentie) Perzische en moderne tapijten Berbers Kelim en Nepal. Diverse occasions vanaf 5 0 5 WOENSDAG 22 EN DONDERDAG 23 DECEMBER ZIJN WIJ TOT 21.00 UUR GEOPEND Bosstraat 24 Bergen op Zoom tel. 0164 - 242216 Laden lossen voor de zaak, parkeren in de Lindebaangarage. door Jean-Lou de Gucht OOSTBURG - Voor Erwin Wie me ziet oud en nieuw er heel an ders uit dan hij in gedachten had. Hij moet z'n vertier nu thuis in Oostburg zoeken. En dat is heel wat anders dan een vakantie in de Dominicaanse Re publiek. Bovendien is hij 1200 euro kwijt. Wieme zegt slachtoffer te zijn van oplichting door het Arnhem se reisbureau Friends Travel. Na boeking en betaling van de factuur heeft hij geen ticket ont vangen. Wieme wilde oud en nieuw doorbrengen in de Domi nicaanse Republiek. Het reisbu reau in Oostburg kon hem niet meer helpen. „Ze hadden geen plaats meer in een vliegtuig of hotel. Toen kwam ik via inter net bij Friends Travel terecht. Ik kreeg vrij snel een nota van 1200 euro thuis. Met de vraag of ik zo spoedig mogelijk wilde be talen. Dat heb ik gedaan, maar ik kreeg geen ticket. Ik heb ver volgens gebeld met het reisbu reau, dat me verzekerde dat het ticket snel toegestuurd zou wor den. Ik wachtte nog een paar da gen, maar vergeefs. Het reisbu reau was niet meer te bereiken. Weg geld, weg vakantie." Aangiftes Wieme is niet het enige slachtof fer. Bij de politie in Arnhem heb ben zich al vijf gedupeerden ge meld. De politie verwacht de ko mende tijd nog meer aangiftes. Friends Travel staat sinds april ingeschreven bij de Kamer van MIDDELBURG - De provincie geeft de gemeente Terneu zen bijna negenhonderdduizend euro voor de aankoop van het Citoterrein in Axel. Het terrein wordt bij de nieu we wijk Buitenweg getrokken. De gemeente kwam in sep tember al tot overeenstemming met de eigenaar van het terrein. Het aankoopbedrag bedraagt 1,6 miljoen euro. De aanpak van de bodemsanering komt voor rekening van Cito. Door de in totaal 12.000 vierkante meter grote percelen bij het plan Buitenweg te betrekken, kan de ge meente er een woonwijk realiseren van in totaal zo'n 48.000 vierkante meter. Aanvankelijk wilde de gemeente het plan zelf ontwikkelen, maar dat is nu overgedragen aan woningcorporatie Woongoed Zeeuws-Vlaanderen. DEN HAAG - Afvalverwerkingsbedrijf Heros Sluiskil vindt het onzinnig om meer dan 150.000 euro uit te geven aan een chemische zuiveringsinstallatie die het afvalwa ter van het bedrijf nauwelijks schoner kan maken. Dat zei een woordvoerder van Heros gisteren bij de Raad van State. Die behandelde de bezwaren van het Sluiskilse be drijf tegen de nieuwe lozing- en milieuvergunning. Heros, dat restslakken van afvalverbrandingsinstallaties op- en overslaat en opwerkt, kreeg van Rijkswaterstaat een nieu we lozingsvergunning en van de provincie Zeeland een nieuwe milieuvergunning. Heros vindt de vergunningen echter veel te streng en bijkans onwerkbaar. Zo verplicht Rijkswaterstaat Heros tot de aanleg van een kostbare fy- sisch-chemische zuiveringsinstallatie die volgens Heros zinloos is omdat het afvalwater al te schoon is. Bovendien maakt Rijkswaterstaat het Heros bijna onmogelijk om af valwater van andere bedrijven in te nemen en te zuive ren. Ook de milieu-eisen van de provincie Zeeland vindt Heros veel te ver gaan. Staatsraad Th. Drupsteen sprak zijn verbazing uit over het feit dat Heros, Rijkswaterstaat en de provincie blijkbaar niet erg best met elkaar commu niceren. Uitspraak volgt over enkele weken. SINT-NIKLAAS - Het Shopping Center Waasland in Sint-Niklaas heeft de Shopping Award 2004 in de wacht gesleept. De prijs is toegekend door de Belgisch-Luxem burgse raad voor winkelcentra. De raad voor winkelcen tra bleek vooral te spreken over de architectonische uit straling en de combinatie van verschillende branches. Een klein jaar na de opening zijn 137 van de 140 winkel units in gebruik. Waasland Shopping trekt dagelijks ruim 15.000 bezoekers, onder wie veel Zeeuws-Vlamingen. HEIKANT - Leden van de linedanceclub Free Country Dancers kunnen opgelucht ademhalen. De uitbater van feestzaal Maton aan de Julianastraat in Heikant heeft na jaren zijn zaakjes op orde en mag rond de kerstdagen weer open. Maton kreeg onlangs zijn drank- en horecaver- gunning en binnenkort valt de gebruiksvergunning in de bus. Een klein deel van de zaal, dat nog niet aan de brand veiligheidseisen voldoet, mag nog niet gebruikt worden. De gemeente Hulst heeft jaren gedoogd dat de zaal werd gebruikt door de Free Country Dancers. Begin deze maand werden hun activiteiten opgeschort, omdat Maton brandwerende aanpassingen moest doorvoeren. niet trouwen. Op den duur ver trokken we dan ook bij die baas", aldus Robert. Robert werkte lange tijd in de landbouw. Ook was hij enkele jaren in dienst bij Rijkswater staat. Paarden mennen en africh ten deed hij het liefst. Die hob by werd hem vijf jaar geleden bijna noodlottig. De paarden sloegen op hol, hij viel uit de koets en liep een dwarslaesie op, waardoor hij nu aan een rol stoel is gekluisterd. Diana had de zorg voor de huishouding en de kinderen. Net als haar man verdiende zij altijd een centje bij. „Dat moest ook wel met vijf kinderen", zegt ze. De twee kre gen drie zoons en twee dochters. Inmiddels zijn er dertien klein kinderen en vijf achterkleinkin deren. Robert en Diana wonen naar grote tevredenheid in Coensdi- ke. Ze doen het rustig aan. Re gelmatig trekken ze er op uit met hun scootmobielen. Volgens Robert kunnen ze hem hierop uittekenen. „Tenminste, dat zeg gen ze toch." door René van Stee AARDENBURG - Weliswaar vierden Robert van Rie en Dia na Cusse uit Aardenburg giste ren hun diamanten bruiloft, maar officieel waren ze al een dag eerder zestig jaar getrouwd. „Maar dat was voor de wet. Een dag later trouwden we in de kerk. En dan ben je pas echt ge trouwd, want voor de wet kun je scheiden en voor de kerk niet", vertelt Diana (81) in de bejaar denwoning van verzorgingshuis Coensdike. Het was gisteren dubbel feest omdat Robert ook zijn 83e ver jaardag vierde. De geboren Ee denaar leerde zijn uit Sint Lau- reins afkomstige echtgenote ken nen toen hij in Aardenburg als boerenknecht werkte. Diana werd de nieuwe meid. Liefde op het eerste gezicht was het niet. „Dat kwam pas toen ik haar eens een eindje wegbracht naar huis. We hebben vier jaar verke ring gehad. Een knecht en een meid mochten op de boerenhof Koophandel. De eenmanszaak staat niet als failliet geregis treerd. De gedupeerden kunnen echter naar hun geld fluiten. Friends Travel is namelijk niet aangesloten bij de de Stichting Garantiefonds Reisgelden (SGR), die de reizigers be schermt op het gebied van voor uitbetaalde reisgelden. Brazilië Wieme heeft van andere gedu peerden gehoord dat eigenaar Stavast met de noorderzon ver trokken is. „Naar Brazilië. En zie hem daar maar eens te vin den." De gedupeerden hebben een advocaat ingeschakeld. Wie me: „We geven het niet op. Het is immers ons geld. En dat wil len we terug hebben. Koste wat kost." Diamanten bruidspaar Diana Cusse en Robert van Rie. foto Peter Nicolai (Advertentie) ACCOUNTANTS ADVISEURS MAATSCHAP WEA ZEELAND Onze vestigingen: Goes, Middelburg, Oostburg, Renesse, Zierizee zijn op vrijdag 24 december a.s. gesloten i.v.m. de kerstdagen. Tevens wensen wij onze klanten en relaties PRETTIGE KERSTDAGEN EN EEN GELUKKIG NIEUWJAAR

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 43