Ifschieten zwanen van de baan zc 10TOT 70% Feestmaal uit de magnetron RUIMT OP! Sttiörï IC Zeekoet aangezien voor pinguïn Wijk vereniging Goes geeft er de brui aan mn KORTING OP iegveld en Dierenbescherming vinden oplossing bil Fusie tussen zorgcentra in Yerseke en Goes nader inzien agenda Hof spreekt brugwachter vrij Boete voor diefstal drank in disco Aparte papiercontainer in Borsele Vrijspraak van dichtknijpen keel Brievenbus vernield jIHiiibers jjKE - Zorgcentrum Vre- jinïerseke en Stichting I«l met verzorgingshuizen (nbbendijke en Goes gaan I januari 2005 fuseren. De atn van beide instellingen dat voornemen morgen tetn gezamenlijke verga- woensdag 22 december 2004 dering bekrachtigen. Vredelust en Ter Weel werken al sinds het voorjaar van 2003 samen. Direc teur W. Ilurkens van Stichting Ter Weel is sinds die tijd ook di recteur van Zorgcentrum Vrede lust. Afgelopen jaar is gebruikt om de organisaties steeds verder in elkaar te schuiven. Zo maakt het hoofd zorg van Vredelust sinds afgelopen januari deel uit van het managmentteam van Ter Weel. De fusie moet vooral het voortbestaan van het klein schalige Vredelust veilig stellen. Verder is samenwerking met een verpleeghuis nodig om in de toekomst bij Vredelust verpleeg huisplaatsten in te richten. Het is de bedoeling dat Vrede lust over enkele jaren van de Damstraat naar de Hogeweg ver huisd. Het zorgcentrum wordt daar onderdeel van een groot complex waarin onder meer twee basisscholen, een peuter speelzaal en een kinderdagver blijf worden ondergebracht. Het nieuwe woonzorgcentrum krijgt naar verwachting 37 ver zorgingshuis- en 18 verpleeg huisplaatsen. In de omgeving van het complex worden onge veer zeventig seniorenwoningen gebouwd. De bewoners van die appartementen kunnen voor zorg een beroep doen op Vrede lust. r^iek Janssen (OIÜ'IDEN - De knobbel- op vliegveld Mid- Zdand zijn voorlopig vei- Oierleg tussen de Dierenbe- „ningen de directie van het rield heeft ertoe geleid dat elk geval de komende tijd zwanen afgeschoten hoe- ie worden. De Dierenbe- ming gaat de dieren van- melders uitzetten. pveek veroorzaakte een Vergunning van de pro- svoor Zeeland Airport veel 5t. onder meer bij de Die- «herming. De directie {{vliegveld zit met de zwa- azhoog. Het gras op het i?!d is blijkbaar erg smake- rant met name in de win- Biblijven er veel knobbel- De beesten worden slammer en gaan nauwe- cog aan de kant voor de pgen. Bovendien dwingt ideid de directie een op- gie zoeken voor het veilig- jrobleem. uitgebreid onderzoek de enige oplossing af en toe gaan afschieten met een igeweer, om de rest af te jten. De dierenbescher- tekende meteen bezwaar legen de afschotvergun- Gisteren schoven de Die- scherming en de directie Iceland Airport bij elkaar liel „Om tot een diervrien- oplossing te komen", Zweedijk van de Dieren- aniing afdeling Noord- en n-Zeeland. De uitkomst «overleg is dat de Dieren- trming de zwanen gaat Ben elders vrijlaten, ijk. „We gaan eerst een iCDA-raadslid J. van den Hon- wet. zoals gemeld, CDA'erC. van umgaard heeft zich maandaga- de raadscommissie grondge- tfjesproken voor het verdiept isnvan de spoorlijn in Goes en «verplaatsen van het spoor bui rad ssBoomgaard vindt dat verplaat- ilmoet worden onderzocht. Advertentie kerstdag is vol, niaar up 2e Kerstdag en met Nieuw hebben wij og tafels beschikbaar! sn? Bel: (0118) 410502 ^klachten: W231231 "sandag t/m vrijdag Jurende de openingstij- ülerdags tot 12.00 uur •ACTIE velanden/tholen fonspark 28 &JS31 ^AGOES "13-315670 1 "13-315669 redgoes@pzc.nl ^Balkenende (chef) ndHuibers ^vander Jagt ^Janssen iraardekam inde Vries (sport) ""•an der Werf "riALE redactie r«spark 28 «lus 31 ÏMGOES s,1|1!|315500 [10113)315669 ■aji redactie@pzc.nl liSNET *Wc.nl W«reb®pZc.n| grote cirkel van gaas neerzetten, met een opening erin. In die cir kel gaan we ze voeren, hoewel we daar in principe vreselijk op tegen zijn. Want door ze te voe ren maak je ze alleen maar nog tammer. Maar na een tijdje, als alles goed loopt en ze gewend zijn aan die cirkel met gaas, kun nen we ze op die manier vangen en wegbrengen met de dierenam bulance." Vervolgens wil de Dierenbe scherming regelmatig met een hond naar het vliegveld komen. Dit om te voorkomen dat er van uit het nabijgelegen Veerse Meer - waar veel zwemvogels zitten - opnieuw knobbelzwa nen naar het vliegveld komen. Om de dieren te vangen, heeft de Dierenbescherming een ver gunning nodig. Directeur P. Geysen van Zee land Airport is blij met deze op lossing. Hij benadrukt dat af schieten toch al de laatste stap was in een stappenplan om de zwanen af te schrikken. En Gey sen kan nog steeds niet uitslui ten dat afschieten ooit nog eens nodig zal zijn, als de methode van de Dierenbescherming niet blijkt te werken. „Ik hoop ge woon dat het werkt. Maar de overheid verplicht mij nu een maal om maatregelen te nemen tegen de zwanen. Ik kan niet het risico nemen dat er een zwaan door een vliegtuig heen vliegt." Visspeciaalzaak Cees Verspuy heeft voor de kerst kant-en-klare visschotels in de aanbieding. door Ingrid Huibers GOES - Vijf gangen 'modern', zes gan gen 'romantisch' of viergangen 'vegeta risch'. Kerst is tegenwoordig vooral een feest voor keukenprinsen of -prinses sen. Voor mensen zonder culinaire baga ge pakken Goese supermarkten, slagers en visboeren uit met tal van kant-en klaar producten. De Albert Heijn aan het Kolveniershof heeft bijvoorbeeld vlakbij de winkelen tree een rek met 'feesttoppers' opge steld. Bakjes vol kant-en-klare verse aardappelpuree met knolselderij en oude kaas of verse groene pesto. Daar naast luxe plastic zakken met soep, bij voorbeeld kreeftensoep. In het oran je-roze brouwsel zit getuige het ingre diëntenlijstje 0,1 procent kreeftenvlees en 2 procent zeekraal. De gelukkige die een hapje kreeft in zijn kommetje treft, mag een wens doen. 'Excellent' zet de grootgrutter trots op pakjes carpaccio met 'carpacciodres- sing de luxe' en wildzwijnpaté met cranberrydressing. En natuurlijk zijn de blikken ragout en de dozen pastei tjes in de aanbieding. Kerst zou kerst niet zijn zonder een slap geworden pasteibakje met koud geworden ragout Bij de Aldi aan de Oostwal blijkt gemak kelijk een driegangen diepvriesmenu bij elkaar gegrabbeld te kunnen wor den. Er liggen bijvoorbeeld dozen vol 'konijnendelen met bereidingstips' en eendenborst in 'delicate marinade van bloedsinaasappels'. Wat kant-en-klare aardappeltjes en een doos 'pangroenten voor fijnproevers' erbij en klaar is Kees. Bij wijze van voorafje heeft de Aldi een baguette in de aanbieding waar de krui denboter al in zit. De lekkernij hoeft al leen nog even in de oven. Voor toe ligt er een 'bourgondische' appeltaart in de vriezer en bij de koffie kunnen Bel gische roompralines 'met boter en room' worden gepresenteerd. Mosselenmix Feestgangers die hun inspanningen het liefst beperken tot het bedienen van de magnetron, kunnen hun slag slaan bij HO vers poelier in de Gasthuisstraat of visspeciaalzaak Cees Verspuy aan de Kreukelmarkt. De poelier heeft behalve allerlei voorgebraden kippetjes ook bak ken met 'jachtstoofschotel van hert' en 'wildzwijn stoofpotje' in de aanbieding. De viswinkel levert op zijn beurt een keur aan kant-en-klare schotels, zoals de 'gebakken mosselenmix' (Zeeuwse mosselen, uitjes en champignons, gebak ken in echte boter), een kibbelingscho- tel, of een 'vissatéschotel' (botervis met een zoetpittige satésaus). Ovenschaaltjes Nog makkelijker kan ook. (Afhaal)res- taurant Het Wapen van Goes brengt schotels, koude en warme buffetten en 'thuisdiners' aan de deur. Het kost een paar centen, maar dan serveer je ook 'tongscharfilet met fijne groenten en een zachte bieslooksaus', of 'kalfslende met een saus van bospaddestoelen'. Ver der behoort een 'palet van diverse zoete lekkernijen', een 'duo van gerookte zalm en Hollandse garnalen' of een 'sa lade van vis, op smaak gebracht met ver se groene kruiden' tot de mogelijkhe den. De gerechten worden eerste en foto Willem Mieras tweede kerstdag vers gemaakt. De war me hapjes zitten alvast in ovenschaal tjes, die alleen nog even opgewarmd die nen te worden. Een flinke pan uien op het vuur, een slot op de keukendeur en niemand hoeft te weten dat de lekkernijen niet zelf zijn klaargemaakt. Voor mensen die deze tijd het liefst hun kop in het zand steken en de kerstversie ring op straat, de melige muziek in de supermarkten en de stapels bladen vol kerstrecepten succesvol negeren, is er gelukkig nog Shellpomp De Baar aan de Van de Spiegelstraat. Gewoon open op eerste en tweede kerstdag en goed voor blikken soep, ovenfrites, boterham worst en pannenkoekenmeel. Een menu Benzinepomp zou er als volgt uit kunnen zien: Vooraf toastjes met zalm of een stukje paté. Dan tussendoor een kop 'stevige champignonsoep' of een stuk diepvriespizza. Bij wijze van hoofdgerecht een lekker bord spaghetti met kant-en-klare bolognesesaus en stukjes salami. Als sluitstuk van de avond chocolademousse met spuitroom of luchtige kersenpudding met chocola destukjes. Het feest kan helemaal niet meer stuk als bij de pomp ook nog een videootje wordt gehuurd. schijnlijk. Volgens boswachter D. Fluijt worden in het aangren zende kustgebied van de Bos- wachterij Westenschouwen re gelmatig alken gezien, een vogel soort die qua kleur en afmetin gen veel weg heeft van de oor spronkelijke zuidpoolbewoners. Dat geldt ook voor de zeekoet. door Marcel Modde BURGH-HAAMSTEDE - Marjo lein Zeedijk uit Burgh- Haam stede wist niet wat ze zag. Eén nacht flinke vorst en warempel, er dobbert een pinguïn voor de Schouwse kust. Het zwart-witte beestje dat ze maandag namiddag vanaf het strand bij het ruiterpad terug de zee in zag zwemmen, was onge veer dertig centimeter groot, had de typische waggelloop van een pinguïn en wapperde al even kenmerkend met z'n vleu geltjes. Zeedijk informeerde de zeehondencrèche Pieterburen. Dat de Schouwse daadwerkelijk een pinguïn heeft gezien, achten deskundigen echter zeer onwaar- (Advertentie) ACCOUNTANTS ADVISEURS MAATSCHAP WEA ZEELAND Onze vestigingen: Goes, Middelburg, Oostburg, Renesse, Zierizee zijn op vrijdag 24 december a.s. gesloten i.v.m. de kerstdagen. Tevens wensen wij onze klanten en relaties PRETTIGE KERSTDAGEN EN EEN GELUKKIG NIEUWJAAR Snavel Woordvoerders van Pieterbu ren, de zeedierenhulpdienst EHBZ en het Rijksinstituut Kust en Zee (RIKZ) in Middel burg houden het onafhankelijk van elkaar eensgezind op een exemplaar van die laatstgenoem de familie. „Kleur, lange snavel en afmetingen van de zeekoet komen oppervlakkig gezien overeen met die van de pin guïn", legt P. Meiningen uit. De zeekoet komt, hoofdzakelijk in de wintermaanden, in groten ge tale voor in de Noordzee. Het dier geniet de meeste be kendheid als regelmatig slacht offer van olierampen voor de kust. I STREEKACTIVITEITEN BIEZELINGE - Waardekenstraat 47. 20.00 uur: Schrijfactiviteiten Amnesty International; GOES - Ambachtscentrum van de Hol- landsche Hoeve, 13.00 uur: Demonstra tie oude ambachten; Nieuwe wijkgebouw De Spinne, achter de ZLM, 13.30-16.30 uur: Koersbal se nioren; Kantine ZLM, 13.30-16.30 uur: Biljart voor ouderen, buurtwerk Goese Polder; De Pit, 13.30-16,30 uur; Biljartclub De Pit competitie; 14.00 uur: Uiteenlopen de activiteiten voor alle WAO-ers; Bibliotheek, 14.00 uur: Voorlezen voor kinderen van 4-8 jaar; HEINKENSZAND R.K. Kerk, 20.00 uur. Kerstconcert in Engelse sfeer mmw kamerkoor Musica Cordis; HANSWEERT Kaj Munk, 13.00 uur: Semorensoos; KAPELLE Sportgebouw Molenvate, 13.30 uur: Koersbal; De Vroone, 09.30 uur Houtsnijclub; 13.30 uur Sociëteit, damessocièteit, sjoelen; 14.00 uur: Ouderenkoor; 13,30 uur: Koersbal (gymzaal); KORTGENE - Gymzaal in de Bern- hardstraat, 10.45 uur: Hatha Yoga; KRUININGEN - Ons Dorpshuis, 9.30 uur: Biljarten en/of kaarten voor WAO'ers en 50-plussers; 14.00 uur: Koersbal voor 50-plussers; Johanneskerk, 19.30 uur. Kerstconcert met koor- en samenzang mmv het ge- DEN HAAG - De 59-jarige brugwachter van de kanaal- brug bij Sluiskil, die betrokken was bij een bootongeluk, valt volgens het gerechtshof in Den Haag strafrechtelijk niets te verwijten. De brugwachter, die door de rechter in Middelburg was veroordeeld tot 500 euro geldboete, is gis teren in hoger beroep vrijgesproken. De man sloot tijdens zijn dienst op 20 augustus 2002 de kanaalbrug, terwijl er net een duwboot met een laadbak van meer dan honderd meter aan kwam varen. De schipper kon niet meer afrem men en knalde frontaal op de brug. Het stuurhuisje werd verwoest en de schipper liep zwaar rugletsel op. MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter heeft gisteren een twintigjarige Goesenaar voor het stelen van drank conform de eis tot 185 euro boete veroordeeld. Hij stal 15 oktober in een Goese discotheek drie blikjes Red Buil en een fles champagne. De man ontkende de diefstal, maar een getuige had hem de drank zien stelen. Verder stond de man op beelden van de beveiligingscamera. HEINKENSZAND - In de gemeente Borsele komen waar schijnlijk aparte containers om thuis het oud papier in op te slaan. Proeven in Nieuwdorp en Lewedorp met blauwe mini-containers hebben aangetoond dat zo meer oud pa pier en karton wordt gescheiden. De gemeente gaat begin volgend jaar over de nieuwe inzamelmethode praten met veertien verenigingen die in Borsele oud papier inzame len. De containers moeten met een huisvuilwagen worden opgehaald. Dé vraag is of verenigingen voor dat werk vol doende vrijwilligers kunnen leveren. Inwoners van Lewe dorp en Nieuwdorp zijn bijna eensgezind positief over de aparte papiercontainer. DEN HAAG - Een 37-jarige man uit Nieuwdorp is giste ren door het Haagse gerechtshof in hoger beroep vrijge sproken van het dichtknijpen van de keel van zijn ex-vrouw in Vrouwenpolder, op 10 juli vorig jaar. Zijn va der (57) is vrijgesproken van medeplichtigheid. De zoon werd eerder door de rechtbank in Middelburg veroor deeld tot negen maanden gevangenisstraf, waarvan vijf voorwaardelijk. In hoger beroep eiste hof aanklaagster me vrouw mr. J. Reddingius een jaar waarvan drie maanden voorwaardelijk. De vader is voor medeplichtigheid aan het geweld door de rechtbank in Middelburg veroordeeld tot drie maanden voorwaardelijke celstraf. De hofaan- klaagster vond dat te weinig. In haar ogen was de vader medeplichtig doordat hij bij de deur de wacht had gehou den. Het gerechtshof kwam echter tot een andere beoorde ling. Volgens de rechters heeft de man zijn ex-vrouw wel bij de keel gepakt, maar hebben zij niet de overtuiging ge kregen dat hij de keel ook heeft dichtgeknepen. THOLEN - Tussen maandag 18.30 en dinsdag 12.00 uur werd op de Deltaweg in Tholen een brievenbus vernield. Het is onbekend of er in de brievenbus post lag. De scha de bedraagt enkele honderden euro's. door Luc Oggel GOES - Vier van de vijf be stuursleden van wijkvereniging Goes Overzuid/Ouverture heb ben met onmiddellijke ingang hun functie neergelegd. Dat schrijft voorzitter R. Maartense in de gisteren verschenen nieuwsbrief van de vereniging. Met name de slechte communica tie met de gemeente ligt aan het besluit ten grondslag. 'De laatste Kijk-in-de-wijk (een pi*aatavond voor bewoners met de gemeente, red.) was voor on ze wijkvereniging een diepte punt in het tienjarig bestaan', zo schrijft Maartense. 'We zijn op een onprofessionele en min achtende manier behandeld. We werden niet gezien als gelijk waardige gesprekspartner. Dit was voor mij ook de reden om per direct mijn voorzitter schap neer te leggen.' „Het is jammer dat het zo moet gaan", zegt Maartense in een reactie. „Er wordt niet naar ons geluisterd en ik ben het beu om er tegenaan te blijven schoppen. Het is pappen en nathouden. Al leen met boze brieven en mails bereiken we wat, maar in zo'n vorm van communicatie heb ik geen zin." Volgens Maartense is het aftreden van de bestuursle den - naast Maartense stapten ook penningmeester A. Bakker en de bestuursleden M. Berre- voets en C. Clarijs op - een 'sta tement' richting gemeente. De Goese wethouder C. Linssen, verantwoordelijk voor de dorps- en wijk verenigingen, zegt teleurgesteld te zijn over de gang van zaken. „Ik had dit niet verwacht, ik ben ook verbaasd over de scherpte van de tekst. Ik heb de inzet van Maartense en de andere bestuursleden juist al tijd zeer gewaardeerd." Linssen zegt zich totaal niet' aangespro ken te voelen door de aantijgin gen. „Dit is een persoonlijke in kleuring." De wethouder gaat nog persoonlijk reageren op de nieuwsbrief, maar zal Maarten se niet proberen over te halen om door te gaan. Oproep Aangezien bestuurslid E. Kaij- ser als enige niet aftreedt, wordt in de nieuwsbrief een oproep ge daan voor nieuwe bestuursle den. Hebben zich voor het einde van het jaar minder dan drie mensen gemeld, dan wordt de vereniging opgeheven.De afge treden bestuursleden zeggen in de nieuwsbrief toe wel nog de lo pende zaken zoals het zegelpro ject, de besteding van het bewo nersbudget 2003 en 2004 en het onderhoudscontract voor de CV-ketels af te handelen. mengd koor en gelegenheidskinder koor Óns Boeregoed, koos van de Slik- ke orgel, Marëtte van der Hart piano en Anoeska Gijzel fluit; KWADENDAMME - Berkenhof, Lange- weegje 10a, 10-17.00 uur: Vlindertuin, Wandeltuinen met Orangerieplanten en waterpartijen geopend voor publiek; OUD-VOSSEMEER Vossenkuil, 14.00 uur: Koersballen ANBO; SCHORE - Dorpshuis, 13.15 uur: Volks dansen; STAVENISSE - Nederlands Hervorm de kerk, 19.30 uur: Kerstzangdienst mmv Christelijk Gemengd Zangkoor Laudate Dominum olv Danny Letzer en Interkerkelijk koor Vox Maris uit Yerse ke olv Jacqueline Pons-Maas, organis ten Piet Priem en Nout Kurvïnk; THOLEN - Wijkgebouw aan de Zoek weg, 14.00-16.00 uur: Jeugdsoos; Oudelandsestraat 11, 20.00 uur; Kerst viering Plattelandsvrouwen; WEMELDINGE - Dorpscentrum De We- mel, 09.30 uur: Digitaal lokaal, Compu terochtend; 13.00 uur: Sociëteit; 15.00 uur: Volksdansen; Muziekgebouw in de Dorpsstraat, 19.00-20.45 uur; Muzikanten van mu ziekvereniging OKK vertrekken begeleid door lampendragers voor optreden in het dorp; YERSEKE - Het Trefpunt, 13.00-17 00 uur: Biljarten, Zorgcentrum Vredelust, 14.30 uur: Kerstdienst verzorgd door de katholieke kerk mmv ouderenkoor Vredelust olv Jacqueline Pons-Maas. (Advertentie) Perzische en moderne tapijten Berbers Kelim en Nepal. Diverse occasions vanaf 50,-. WOENSDAG 22 EN DONDERDAG 23 DECEMBER ZIJN WIJ TOT 21.00 OUR GEOPEND Bosstraat 24 Bergen op Zoom tel. 0164 - 242216 Laden lossen voor de zaak, parkeren in de Lindebaangarage.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 31