zc &een bouw op kade en havendijk R en B Wonen wil midden in de samenleving staan bloemen Plannen het Gors voor appartementen in Sint-Annaland ithouder wil haven Kamperland vrij houden kolquotum it omlaag gpo Plan wonen boven winkels in Goes dreigt te mislukken Werkstraf vechtersbaas Veilig Honk Borsele begint januari Vijf starterswoningen Wissenkerke Automobilist rijdt tegen boom Handtekeningen voor koffieshop Sloop kazerne voor rechter zeeuwse almanak Glimlach als versiering Kerstman 531,4460 AA Goes üitie-exploitatie: mMidden-Zeeland: 0113-315520; ■Vlaanderen: 0114-372770; 10204562500. jpsdag 22 december 2004 editie Bevelanden-Tholen itorid Huibers 0KERKE - De kades en grond de havens in Kam- jjmogen absoluut niet vol- »d worden. Dat vindt ver- «rdelijk wethouder A. jtf Maas van de gemeente (.geveland. In het gemeen- wordt op dit moment de f hand gelegd aan een voor het totale havenge- !an is een uitwerking van tiomstvisie voor het ge- die afgelopen voorjaar present eer cl. In die visie ondermeer gerept van de (nn rond de vijftig recrea- Bigezinswoningen en ap- rnenten. Ook is er een twee- lühthaven voorzien en jer ruimte geschapen voor sliging van watergebonden ijven als een botenverhuur- jf of een jachtwerf. Het is ielijk de bedoeling dat :de bedrijven zoals Pit inde haven blijven zitten, de plannen voor de ha il Kamperland werden ge- rd, wijzen sceptici op het !op het plan Havenfront rtgene dat in 2002 werd id. Daar is in hun ogen ee ruimte verkwanseld. -ooi deel van de (recrea- die Korteweg BV Ireda daar ontwikkelde direct aan de haven, waar- let voor dorpsbewoners leer mogelijk is om een langs het water te lopen, gene is een leerproces ge- De mate van massaliteit sloten bebouwing daar we in Kamperland niet. SEL - Het scholquotum w goed als zeker volgend nlaagd tot 59.000 ton. Dit laagste scholquotum sinds ropese Unie zich met de angst bemoeit. ropese ministers van Vis- ;oesten gisteravond laat leiding van de Neder- 1 minister Veerman de over alle visquota fö nog doorhakken, dat het scholquotum op Iton uitkomt, lijkt een uit- kte zaak. De Europese leeft met Noorwegen een 'id bereikt over die hoe- i schol. Dit jaar mag er die Noordzeevissers nog soa schol worden aange lat was al een historisch sunt. let voor Zeeuwse vissers rijkere tongquotum be- wgonzekerheid. De Euro- Commissie wil een verla- |tü 17.000 naar 16.000 ton. ff Veerman zag ruimte s hoeveelheid omhoog te -zeker omdat intematio- csenjbiologen hebben ge- *"1 het tongquotum op bon te brengen. De tong- in de Noordzee laat zo'n lel is het plan van de Eu- Commissie om gesloten Sin te stellen om de ka ktand een extra kans te Kb te herstellen. De slui- ffgebieden zou ook gevol gen hebben voor Neder- Eiebol- en tongvissers, om- 'I beperkte hoeveelheden pw bijvangen. Advertentie 10x 1 5 titer De bewoners van Kamperland moeten het gevoel houden dat de haven deels hun haven is en blijft", aldus Van der Maas, die overigens niet ontevreden is over de kwaliteit van de wonin gen cüe rond de haven in Kortge- ne zijn gebouwd. De afgelopen maanden meldden zich aan zijn bureau enkele 'tien tallen' geïnteresseerde project ontwikkelaars. „Ik heb met ie dereen gesprekken gevoerd om te horen wat voor een ideeën er voor het gebied zijn", zegt Van der Maas. „Op basis van de in formatie die we op die manier hebben verkregen en de in spraakreacties op de toekomstvi sie maken we nu een gedetail leerd inrichtingsplan." Een dik boekwerk waarin pre cies komt te staan aan welke voorwaarden en eisen een ont wikkelaar moet voldoen, wil hij toestemming krijgen om het plan uit te voeren. Er zal als het aan de wethouder ligt in ieder geval op detailniveau worden ge regeld hoe de openbare ruimte in het gebied ingericht moet worden. Hij gaat voorlopig op zoek naar een ontwikkelaar die in één keer het hele plan uit voert. Van der Maas is overigens niet van plan om één cent gemeen tegeld te steken in nieuwe be strating, picknickplaatsen, bankjes, een jaagpad of een na tuurvriendelijk oever langs cle nieuwe jachthaven. Al die zaken komen als het goed is voor reke ning van de projectontwikke laar. Volgens wethouder A. van der Maas moeten de bewoners van Kamperland het gevoel houden dat de haven deels hun haven is en blijft. luchtfoto Willem Mieras door Harmen van der Werf GOES - Van alles heeft wethouder C. Linssen eraan gedaan om het wonen boven winkels in het centrum van Goes te stimuleren. Toch dreigt het project te mislukken. Verbouwingskosten zouden veel hoger worden dan uit een eerdere studie is gebleken. De leefbaarheid van winkelstraten ver groten door meer mensen boven de win kels te laten wonen. Wethouder Linssen (CDA) heeft dat voor ogen. Twaalf winkeliers toonden belangstel- ling en deden mee aan een haalbaarheids onderzoek, betaald door de gemeente. De resultaten waren redelijk bemoedigend. Om de woningen boven winkels geschikt te maken, hepen de kosten uiteen van vijftigduizend euro tot een kwart mil joen. Geen geringe bedragen, maar er zou een begin kunnen worden gemaakt met één van de financieel meest haalbare verbou wingen, De betrokken winkelier nam een bouwkundige in de arm die alles nog eens narekende. Hij kwam op een veel ho gere verbouwingssom uit dan het door de gemeente geraadpleegde bureau. Investeren „Om aan alle eisen te kunnen vol doen wat betreft geluid en isolatie, moet extra veel worden geïnvesteerd, om dat het om locaties in de binnenstad gaat", legt wethouder Linssen het ver schil uit. Hij is geschrokken van de veel hogere taxatie, maar wil het hoofd niet in de schoot leggen. Het leefbaarder maken van de binnenstad is voor hem te belang rijk. Linssen wil daarom de studie van de gemeente laten vergelijken met die van de bouwkundige die de winkelier heeft geadviseerd. GroenLinks en CDA stelden deze week voor desnoods extra middelen voor het wonenproject opzij te zetten. Zover is Linssen nog niet. door Harmen van der Werf HEINKENSZAND - Met de voe ten in de samenleving staan, dat wil corporatie R en B Wonen uit Heinkenszand. Met een breed sa mengesteld woonplatform gaat de verhuurder van 4.200 wonin gen in de gemeenten Borsele en Reimerswaal daar extra gestalte aan geven. „We weten niet alles", verklaart directeur C. Krijger waarom R en B Wonen de adviesgroep met vertegenwoordigers uit allerlei maatschappelijke groepen in het leven heeft geroepen, „en we willen laten zien dat we meer zijn dan een huurbaas en wo ningbouwer, dat we voor de maatschappij ook iets kunnen betekenen." Krijger noemt als voorbeeld de leefbaarheid van de dorpen in Borsele en Reimerswaal. R en B Wonen probeert daar een bijdra ge aan te leveren. „Zo verhuren we in Nisse tegen een lagere huurprijs een pand, waarin Het Gors een theeschenkenj heeft. Hetzelfde gaan we doen met de nieuw te bouwen supermarkt in Hans weert." De bedoeling is dat het woon platform meedenkt bij het ont wikkelen van zulke activiteiten en bij het opzetten van gewone woningbouwprojecten van R en B Wonen. Alle veertien leden hebben hun specialisme. Zo zijn er verte genwoordigers van de politie (J. Noordzij), uit het basison derwijs (H. de Kunder), van de gezondheidszorg (P. Polder man), uit de seniorenraden van Borsele (J. Lansu) en Reimers waal (W. Alma) en voor jeugd- belangen (K. Uiterwijk). Ook minderheden, ondernemers en kerken hebben een stem. R en B door Aector Dooms MIDDELBURG - De Middel burgse politierechter heeft giste ren een achttienjarige inwoner van Hansweert voor zijn aan deel in een massale vechtpartij veroordeeld tot zestig uur werk straf, waarvan de helft voor waardelijk. De man had zich op 10 oktober in Goes niet onbetuigd gelaten toen een groep van vijftien per sonen, waarvan hij deel uit maakte, vijf mannen van achte ren aanviel. Na een eerste con frontatie voor een discotheek, wilde het vijftal naar hun auto gaan. In de Zusterstraat werden ze aangevallen door de grote groep jongeren. De verdachte viel op door zijn haardracht. Ze hadden hem zien schoppen en slaan. Een van hen had ook met een stoelpoot geslagen. Niet alle verdachten konden worden aan gehouden. Enkele slachtoffers moesten zich onder doktersbe handeling stellen. Wonen heeft een bureau in de arm genomen voor de samenstel ling. „Iedereen brengt zijn eigen des kundigheid mee", geeft H. Bou- ma aan. Hij heeft jarenlang in Zeeland gewerkt bij busvervoer der Connexxion en hij zit in het provinciale overlegorgaan open baar vervoer namens consumen tenorganisaties. „Ik zal - op per soonlijke titel overigens, zoals alle leden - extra letten op de be reikbaarheid, als R en B Wonen bijvoorbeeld een project voor se nioren wil bouwen. Zeker op het platteland, waar R en B Wo nen toch actief is, geeft dat vaak discussies." Onderwerpen genoeg, denkt di recteur Krijger, waarover het platform onder leiding van oud wethouder P. Vollaard van Bor sele zijn organisatie van advies kan dienen. „Zo is er veel te doen over starters1woningen in de koopsector. We bouwen die in Krabbendijke, maar jongeren schijnen die huizen te groot te vinden. Wellicht kunnen we voor deze groep iets doen in de huursector." Geluk Eén geluk, R en B Wonen is geen arme woningcorporatie. Al wil Krijger dat snel relativeren. „Tot 2010 staat de bouw van 400 huurwoningen op ons pro gramma. Om die tegen een ac ceptabele prijs te verhuren, voor 450 tot 460 euro per maand, ko men we per woning 50.000 euro tekort op een investering van 120.000 tot 130.000 euro. Dat is een forse financiële opgave." HEINKENSZAND - Scholieren uit de gemeente Borsele kunnen na de kerstvakantie onderweg bij 'veilige honken' terecht met een lekke band of bijvoorbeeld om te schui len. Op de drie belangrijkste schoolroutes in Borsele zijn negentien mensen bereid gevonden als 'veilig honk' te die nen. De dekking is over het algemeen goed, aldus veilig heidsambtenaar T. Capello. Alleen tussen Borssele en Heinkenszand zijn niet zoveel adressen en ook niet tussen Heinkenszand en Goes in De Poel, maar daar staan prak tisch geen huizen. Tholen en Veere werken al met 'veilige honken'. Het project in Borsele begint officieel op 10 ja nuari. WISSENKERKE - Bouwbedrijf Snoep uit Colijnsplaat mag aan de Middenstraat in Wissenkerke vijf eengezins woningen bouwen. Dat heeft het college van burgemees ter en wethouders van Noorcl-Beveland onlangs besloten. Ook bouwbedrijf De Kam uit Kamperland diende een plannetje in voor het dorpsvernieuwingsgebied. De keuze van B W viel op het voorstel van Snoep omdat zij heel graag meer starterswoningen op het eiland willen heb ben. De woningen van het Colijnsplaatse bouwbedrijf die rond de 167.000 euro gaan kosten, zijn goedkoper dan de huizen die De Kam aan de Middenstraat wilde bouwen. GOES - Op de oprit van de Deltaweg in Goes reed maan dag om 22.45 uur een 20-jarige automobilist uit de ge meente Borsele met zijn auto tegen een boom. Hij reed over de oprit van de Deltaweg, komende uit de richting van de Anthony Fokkerstraat. Vermoedelijk door opvriezing van de weg slipte de man en reed frontaal te gen een boom. De automobilist en twee inzittenden van 18 jaar uit dezelfde gemeente raakten lichtgewond. VLISSINGEN - Koffieshopeigenaar Ben Carstens van Purple in Vlissingen is verontwaardigd over de hoge straf maat die burgemeester A. van Dok-van Weele heeft opge legd. De koffieshop moet drie maanden dicht omdat er cir ca 18 kilo softdrugs was aangetroffen in een bevoorra- dingspunt van de koffieshop. „Als dit de nieuwe lijn is dan kan elke koffieshop in Nederland zijn deuren slui ten." Van Dok-van Weele kreeg gisteren 1700 handteke ningen aangeboden van sympathisanten en buurtbewo ners van Purple. Van Dok zei dat de eigenaren van de kof fieshop zich niet aan de afspraken hebben gehouden. „Het was ook helder dat ik zou optreden als ontdekt zou worden dat de wet was overtreden." door Freek Janssen SINT-ANNALAND - De Anne- was, het wooncomplex van Stichting het Gors in Sint-Anna land, wordt waarschijnlijk om gebouwd tot appartementen waarin cliënten zelfstandiger kunnen wonen. De Annewas werd ooit gebouwd als gezins vervangend tehuis. Dat idee is achterhaald, vindt het Gors. Er wonen nu elf cliënten in de Annewas. Het Gors onderzoekt met woningbouwvereniging Cas- tria Wonen of het mogelijk is om het complex om te bouwen, zodat de bewoners meer ruimte voor zichzelf krijgen. Of, zoals MIDDELBURG - Omwonenden van hel nieuwe theater in Mid delburg vechten nog steeds te gen het verlenen van de sloop vergunning van de Generaal Berghuijskazerne. Ze hopen door een uitspraak van de rech ter sterker te staan bij het indie nen van schadeclaims. Ruim twee jaar na het begin van de sloop van de Generaal Berg huijskazerne zaten omwonen den en vertegenwoordigers van de gemeente gisteren tegenover de besuursrechter. De rechter wilde overigens geen inhoude lijk oordeel over de zaak geven. „Ik acht het niet verantwoord om een beslissing te nemen", zei ze De zaak wordt voorgelegd aan de meervoudige kamer. Dat betekent dat drie rechters zich erover zullen buigen. manager wonen J. Ruijsink van het Gors het graag noemt: „Zo dat de cliënten op zichzelf kun nen gaan wonen." Echt zelfstan dig wonen is het niet, omdat de cliënten nog steeds begeleid wor den door het Gors. Ruijsink; „We willen het huiska meridee verlaten. Je ziet nu dat verschillende mensen met ver schillende leeftijden met zijn tweeën een huiskamer en een douche moeten delen. Dat leidt soms tot irritaties. Het plan is om het huidige gebouw in de ori ginele staat terug te brengen. Nu hebben de cliënten alleen een eigen slaapkamer, als de plannen doorgaan krijgen ze ook een eigen woongedeelte, badkamer en keuken." Het wooncomplex houdt een ge meenschappelijke woonruimte en keuken. De bewoners kunnen op die manier kiezen of ze al leen willen zijn, of gezelschap opzoeken. Afgelopen maandag overlegde het Gors met de cliën ten en hun vertegenwoordigers over de plannen. In februari is er weer een overleg en kort daar na kunnen de plannen waar schijnlijk worden beklonken. Het is niet de eerste keer dat het Gors een gezinsvervangend te huis ombouwt tot appartemen ten. Het wooncomplex Schou- wenoord in Zierikzee staat al op de lijst om verbouwd te worden, ook tot twaalf appartementen. Advertentie voor zakelijke doeleinden www.b-f.nl MIDDELBURG - Sinds vorige week schijnt er een glimlach over nachtelijk Middelburg. De bewoners van tweemaster De Storte- melk hebben een lichtgevende smiley als alternatieve kerstversie ring tussen de masten gehangen. Een boodschap zit er niet achter, zegt eigenaar Mike de Jong. „Het is gewoon een leuk gezicht, men sen moeten er om lachen. Iedereen mag er zelf bij denken wat hij wil." foto Lex de Meester Hij is nog maar net bekomen van het bezoek van de gemij terde goedheiligman, die drie jarige uit Kloetinge, of hij wordt nu opnieuw geconfron teerd met een in roodwit ge hulde kindervriend. „Wie is dat nou?", vroeg hij zijn moeder. „De kerstman", antwoordde die naar waar heid. Hij pijnigde even zijn jonge hersens. „Nee hoor. Dat is toch Kabouter Plop?"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 29