IC Itleten in commercieel team Feyenoord-leiding is aan zet Barcelona riant de winterstop in Kokmeijer doet aangifte van mishandeling Prettige feestdagen en een voorspoedige vlucht... 25 \jint- en estafetteploeg Troy Douglas wacht nog op sponsors Fifa straft Spaanse voetbalbond Sacchi technisch directeur Real Wooter rond met Panathinaikos Eén duel schorsing voor Alex Recordpoging Blijlevens jaar later Alfabet zet AZ op nummer één 0113-315640 ac.il iredactie@pzc.nl «31,4460 AA Goes tfsnlie-exploitatie: Midden-Zeeland: 0113-315520; baanderen: 0114-372770; ^al: 020-4562500. 22 december 2004 Irma Heeren koestert de kleine dingen ifflnVoordouw IERDAM - Er zijn tien at- (T is een thuisbaan, er is jjjch, een raad van advies «manager. Maar het be- psle van de commerciële i. en estafetteploeg van ,iieet Troy Douglas ont- h:klinkende munt. De tien die de komende jaren ggaan werken met als doel jdens de Olympische Spe- tioPeking medailles te oog- iffltberen sponsorgeld. polste optimist van de we- 2ou bij dit soort tegenslag a een depressie krijgen, net het koppel aanjagers a> commerciële ploeg, die cel gemak maar even (•Douglas' genoemd kan a Zowel de naamgever, maanden geleden met ei pensioen vertrokken Douglas, als zijn zakelijke Feroz Kadirbaks van het {Mille Mani, stralen zelf- ierdheid uit bij de presen- anhun plannen in Amster- „Binnen nu en een half kunnen we de naam van sonsor vrijgeven en zal de ran de ploeg bekend wor- anaakt. Want", zo vertelt oaks, „we starten niet met De estafetteploeg van de heeft in 2003 in Parijs wereldkampioenschap bronzen medaille gewon- We gaan nu al starten, zo- i08 in Peking echt ieprijzen kunnen gaan." s, directeur van een be- dat zich afficheert als een ndpoot ten behoeve van on- ■mers, maakte enkele jaren en kennis met Troy Doug- nhet enthousiasme van de S vecht voor tste kans (tbalrechten HAAG - Bij een gering ver bissen het bod op de hten voor het eredivisie- al van John de Mol en de zal de voetbalclub PSV de NOS kiezen. „Als het lil marginaal is, kiezen wij wat we hebben", aldus mier Rob Westerhof gister- woordvoerders van andere zoals AZ, FC Twente en JC, zeggen dat de goede re let de NOS wat waard is i zeker niet alléén om geld Het gevecht om de uitzend- uikrijgt vandaag zijn ont- al' De Mol de rechten dan nog kan Studio samenvattingen blijven ?n. zei minister Maria ff Hoeven (onderwijs, cul- wetenschap) gisteren, übbeke omroep heeft vol s'minister een zogeheten ïursrecht' op sportverslag- i dat is vastgelegd in de moet daartoe gesprek- Nrnopen met de eerste pahouder en dat is naar Nmg John de Mol. Het is p vraag of de NOS hier- opschiet. De mogelijk- namelijk dat de is beelden clan pas op pgmag uitzenden, fel om de rechten op de sa- te verliezen lijkt f?.J de NOS. Maandag kre- voetbalclubs in de eredi- pn brief waarin de publie- FMP zijn miljoenenbod [verluidt 32 miljoen euro) |f toelicht. Nr aanleiding van diverse ptei m de media dat de pgekozen zouden hebben John Mie waarschijnlijk zo'n k miljoen euro op tafel zal prelatie directeur Johan Plage- FC Twente zegt dat de /an de NOS hem geen nieu wen hebben gegeven. Nogmaals de goede reta rd de publieke omroep tob aangestipt. De NOS tons sprinter sloeg op hem over. De 42-jarige Douglas liep al lange tijd rond met het idee om een commerciële estafetteploeg te beginnen, zoals ook de schaat sers en wielrenners hun eigen ploegen hebben, los van de bon den. De lopers zouden in zijn idee zich volledig op de atletiek moeten kunnen storten, zonder zorgen over het betalen van de huur, het gas of de lopende reke ningen. „Het is een mentaliteits kwestie. Nederlandse atleten gaan alleen volledig voor hun sport als ze financiële zekerheid hebben." Ook de KNAU, de atle- tiekunie, werd benaderd met het plan. En ook op het bondsbu- reau sloeg het idee aan. Troy Douglas, met zijn spreekwoorde lijke enthousiasme, gaat als teammanager fungeren. Twee coaches werden aangetrokken, Peter Verlooy en Wigert Thun- nissen. Ook Henk Kraaijenhof, de voormalige trainer van Doug las, wil zich als technisch advi seur beschikbaar stellen. Daniël Ward De estafetteploeg telt voorlopig tien leden. Maar ze hebben nog geen contract getekend. Bij de mannen zijn dat Guus Hoog moed, Caimin Douglas, Timothy Beck, Patrick van Balkom en Hulstenaar Daniël Ward. Bij de vrouwen zijn Pascal van Assen delft, Annemarie Kramer, Jac queline Poelman, Joan van de Akker en Rosina Hodde aange trokken. Bij de mannen gaat het dus om het viertal, dat ook in 2003 be trokken was bij de bronzen me daille in Parijs. De ruggengraat van de vrouwenploeg bestaat eveneens al enige tijd. „Wij wil len het kader bieden waar bin nen de atleten kunnen werken. Full-time werken aan de resulta ten op het komende WK in Hel sinki, de Europese kampioen schappen van 2006, de WK van 2007. Het uiteindelijke doel is 2008", aldus Douglas. „De atle ten moeten zich geen zorgen meer hoeven maken over de randvoorwaarden. Dat doen wij." De thuisbasis van de ploeg wordt het Olympisch Stadion in Amsterdam. De hamvraag op de persconfe rentie in Amsterdam was natuur lijk welk bedrijf brood ziet in een atletiekploeg. Gisteren kon Douglas daar nog geen uitsluit sel over geven, net zomin als Ka dirbaks. „We zijn in onderhande ling met bedrijven uit het bank en verzekeringswezen", aldus de zelfverzekerde Kadirbaks. „De onderhandelingen lopen. We zijn nu voor driekwart rond."Over het precieze bedrag dat de ploeg denkt nodig te heb ben bleef hij vaag. Eigenlijk wil de hij daar zelfs geen enkele uit spraak over doen. Na lang trek ken; „Nou, een veelvoud van an derhalve ton, dan (dat bedrag is er nu via KNAU en NOCNSF voor de spintploegen). Daar heb je je cijfer." GPD BARCELONA - Door een laat doelpunt van topscorer Samuel Eto'o gaat FC Barcelona riant de winterstop in. De ploeg van trainer Frank Rijkaard versloeg gisteravond in het eigen Camp Nou middenmoter Levante met 2-1. De Portugees Deco (rechts) zorgde voor rust voor 1-0, maar na een uur spelen maakte Jofre gelijk. Eto'o zorgde drie minuten voor tijd voor de verlossende 2-1 en Barcelona gaal daardoor met minimaal negen punten voorsprong de winterstop in. foto Alberto Estevez/EPA Exact twaalf maanden gele den was de voorzitter van Feyenoord niet te spreken over de prestaties van zijn club onder leiding van coach Bert van Marwijk en technisch directeur Rob Baan. Feyenoord lag in de winterstop een handvol pun ten achter op PSV en dat be viel de baas niet. Jorien is boos, meldde de eigen krant van Feyenoord rond kerst. Van den Herik zal nu wel woedend zijn. door Marcel van der Kraan ROTTERDAM - In de Kuip heeft niet alleen het gat met de concurrentie de grootte van een ravijn gekregen, er is ook een karrenvracht aan problemen bij gekomen. In tegenstelling tot de winter van 2003/2004 hult de clubleiding zich nu (nog) in een opmerkelijk stilzwijgen. Is dat een goed of slecht teken als de trainer de knuppel voor het oog van heel Nederland in het hoenderhok gooit? Feye noord wordt in de praktijk ge leid door Jorien van den Herik, Jan D. Swart en Sjaak Troost. Zij bepalen het beleid van het voetbalbolwerk in Rotterdam- Zuid. Zij besloten ook een jaar terug in zee te gaan met Ruud Gullit als trainer en Mark Wotte als technisch directeur. Als ze nog steeds keihard achter die keuze staan, zullen ze met name Gullit op alle mogelijke manie ren dienen te steunen en hem de komende dagen een bom duiten moeten verstrekken om het elf tal weer op sterkte te brengen. Daar heeft de coach tenslotte na de zoveelste uitglijder van zijn ploeg om gevraagd. Het ligt aan de kwaliteit van de spelers en niet aan andere factoren dat Feyenoord zo belabberd voor de dag komt. Vindt Gullit. De vraag is alleen of de Rotter damse beleidsbepalers daadwer kelijk nog zo blij zijn met de trainer Gullit. De clubleiding, zo sijpelt naar buiten, zou tame lijk ongelukkig zijn met een aan tal zaken rond het eerste elftal en niet erg te spreken zijn over het feit dat de coach half Feye noord heeft afgebrand. Spelers die nog maar een paar maanden in Rotterdam-Zuid zijn neergestreken (Babos, Sai- di, Basto) voelen zich nu al dood ongelukkig of zijn op de bank te rechtgekomen. Ghaly klaagt over een gebrek aan vertrou wen, Paauwe kan helemaal geen goed meer doen bij de coach en Ono zit in de treurigste periode van zijn loopbaan. Dan hebben we het nog niet over de vleugelverdedigers Song en Mtiliga, die om de veertien dagen heen en weer worden ge slingerd tussen de reservebank en een basisplaats. Of over Dan- ko Lazovic, die geen schijntje meer waard is van het recordbe- analyse drag dat Feyenoord voor hem heeft betaald en die geen woord meer wil wisselen met Gullit en diens assistent Petrovic. In de top van Feyenoord is men op de hoogte van de ontevreden heid bij een deel van de spelers groep, die het zat begint te wor den om elke week voor schut te worden gezet door de trainer. Daarbij bevindt technisch direc teur Wotte zich waarschijnlijk in de moeilijkste positie, omdat hij Gullit niet kan afvallen en moet blijven speuren naar spe lers die Feyenoord beter kunnen maken. Maar iedere voetballer die wordt aangetrokken, dreigt te worden meegesleurd in de nega tieve spiraal van het eerste elf tal, waar ook nog eens een split sing heeft plaatsgevonden tus sen de Nederlands sprekende voetballers en de (jonge) buiten landers. In de kleedkamer van Feyenoord gingen de spelers af gelopen zondag na de nederlaag tegen ADO Den Haag op een ver schrikkelijke manier tegen el kaar tekeer. Op basis van hun ervaring had den trainers als Gullit, maar ook Petrovic, juist dat moeten voorkomen. Het charisma en de uitstraling die aan Gullit wor den toebedacht, blijken (tot op heden althans) weinig effect te hebben op het verbeteren van spelers en bieden evenmin ga rantie voor extra punten. Daarom breekt er een spannen de tijd aan voor Feyenoord. Grijpt de clubleiding in, durft men te investeren of is er slechts hoop dat het met voetballers van het kaliber Edwin de Graaf of Nicky Hofs na de winterstop opeens voor de wind zal gaan? De Stadionclub kan niet lijd zaam toezien. Men heeft te maken met de klan ten, de bijna 40.000 seizoen kaarthouders die steeds min der vertrouwen hebben in het huidige Feyenoord. Het is waar dat Feyenoord door een treurig scoutingbeleid in be paalde linies niet overloopt van kwaliteit, maar het is daar entegen ook niet zo dat de spe lers er helemaal niets van kun nen. Na de winterstop wacht Feye noord de voortrazende AZ-trein van Co Adriaanse voor een duel in het toernooi om de Amstel Cup. Veertien dagen later staat Sporting Lissabon in de Uefa Cup op het programma. Een uit daging voor een elftal dat lek ker draait, een somber vooruit zicht voor een ploeg die in crisis de eerste helft van het seizoen heeft afgesloten. GPD ZURICH - De Fifa heeft de Spaanse voetbalbond een boe te opgelegd van ongeveer 66.000 euro. De bond wordt ge straft voor de racistische uitlatingen van een deel van de fans bij de oefeninterland tegen Engeland, afgelopen no vember in Madrid. De boete kwam mede tot stand wegens vergelijkbaar wangedrag van supporters de dag ervoor, bij de wedstrijd tussen dé jeugdteams van de landen. In beide gevallen werden donkere spelers van Engeland be geleid door 'oerwoudgeluiden' van de tribunes. ANP MADRID - Arrigo Sacchi is aangesteld als technisch di recteur van Real Madrid. De Italiaan heeft een contract voor onbepaalde tijd gekregen. De oud-coach van onder meer Italië en AC Milan krijgt uitgebreide bevoegdheden. ANP ATHENE - Nordin Wooter heeft met Panathinaikos een akkoord bereikt over zijn overgang naar de Griekse voet balclub. De oud-speler van onder meer Ajax, RBC en Real Zaragoza heeft overeenstemming over een contract voor anderhalf jaar met een optie voor nog eens twee jaar. Panathinaikos moet nog wel tot een akkoord komen met het Cypriotische Famagusta, de huidige club van Wooter. ANP ZEIST - PSV kan in het eerste duel na de winterstop te gen NAC niet beschikken over de Braziliaan Alex. De Eindhovenaren gingen gisteren akkkoord met het schik kingsvoorstel van de aanklager betaald voetbal van twee wedstrijden uitsluiting, waarvan één voorwaardelijk, voor zijn rode kaart. De verdediger kreeg zaterdag in het duel met Roda JC rood nadat hij de doorgebroken aanval ler Koné onderuit had gehaald. ANP MEERLE-PIOOGSTRATEN - Jeroen Blijlevens doet zijn aanval op het wereldsnelheidsrecord van Fred Rompel- berg niet in 2005 maar in 2006. De oud-beroepsrenner brak begin november zijn dijbeen waardoor hij niet de ga rantie heeft zich optimaal te kunnen voorbereiden. Voor het ambitieuze project zijn geldschieters nodig. „En ik kan nu niet garanderen dat ik er in september 2005 klaar voor ben. Plet herstel verloopt goed, maar je kunt zo maar een terugslag krijgen", zei Blijlevens gisteren na een bezoek aan het ziekenhuis. ANP Zonder aangifte gaat dat zeker niet lukken." Bouaouzan kreeg van de aankla ger betaald voetbal van de KNVB een schikkingsvoorstel van twaalf wedstrijden schor sing (twee voorwaardelijk) opge legd. Zowel Sparta als Bouaou zan accepteert de straf. „Gezien de ernst van de blessure en uit respect voor Niels Kokmeijer", aldus algemeen-directeur Peter Bonthuis, die gistermorgen met Bouaouzan op bezoek ging bij Kokmeijer. „We zouden hooguit twee wedstrijden minder schor sing afdwingen, maar dat is alle commotie die dat teweeg brengt niet waard." De Rotterdamse club zette de zwaar aangeslagen Bouaouzan ook tijdelijk op non- actief. Kokmeijer heeft vrede met de twaalf duels schorsing die Bouaouzan kreeg. „Het was een verschrikkelijke overtreding, een aanslag", aldus Kokmeijer. „Ik vind twaalf duels een pittige straf. Nee, niet te weinig. Wat heb ik eraan dat die jongen nog langer aan de kant staat? Hij heeft zijn excuses aangeboden. Nu gaan we ieder onze weg." GPD door Dennis Arentsen ROTTERDAM - Niels Kokme ijer heeft gistermiddag officieel aangifte gedaan van mishande ling. De voetballer van GA Eag les werd afgelopen vrijdag na een ongekend harde charge uit de wedstrijd geschopt door Spartaan Rachid Bouaouzan. Kokmeijer liep een gecompli ceerde dubbele beenbreuk op. De 26-jarige inwoner van Wijk aan Zee eist vooral genoegdoe ning. „Ik kan me herinneren dat Danny Hoekman ook een keer een strafzaak begonnen is tegen doelman Jan-Willem van Ede", aldus Kokmeijer. „Die overtre ding was in mijn ogen een stuk minder zwaar dan wat die jon gen van Sparta tegen mij uit haalde. Dit was een aanslag." Over de juridische aspecten heeft Kokmeijer zich nog geen moment druk gemaakt. „Het gaat mij puur om m'n toekomst. Het is afwachten of ik nog nor maal kan lopen. De kans be staat dus dat ik niet meer aan het voetballen kom. Dan wil ik de mogelijkheid hebben om een schadevergoeding in te dienen. (Advertentie) eens gewezen op Mange relatie, de goede en de kwali- en ervaring van met het voetbal uit Nou, die kunnen Ren maar GPD onderschrij- DEN HAAG - Het Nederlandse voetbal telt twee winterkampioenen: AZ en PSV. Alleen dankzij het alfabet is AZ sinds zaterdaga vond koploper van de eredivisie. Dat blijkt uit het wedstrijdreglement be taald voetbal van de KNVB. Artikel 17 luidt: 'Wanneer in een competitie één of meer elftallen in aanmerking komen voor een titel, promotie of degradatie is het doel saldo beslissend, indien het behaalde aantal punten gelijk is. Is ook het doelsaldo gelijk dan wordt een beslissingswedstrijd of een wedstrijdenreeks gespeeld.' Tot voor kort werd aangenomen dat bij gelijk doelsaldo het aantal gemaakte doelpunten beslissend was voor de positie op de ranglijst. Dat aan tal is in het voordeel van AZ: 44 om 42 voor PSV. Het doelsaldo van beide clubs is ge lijk, omdat AZ twee treffers meer tegen kreeg. Omdat er reglementair geen verschil is, zijn de leiders in de stand gerangschikt op alfabet. Daarom staat AZ bovenaan. Jose Fortes Rodriguez mag tijdens de win terstop transfervrij vertrekken bij de Alk- maarse club. De 32-jarige verdediger, die acht dagen geleden uit de selectie werd ver wijderd wegens een vertrouwensbreuk met coach Adriaanse, weigerde gisteren tot in keer te komen tijdens een gesprek met de technische leiding van de club. GPD/ANP NEC N401Ï vanaf O,-* 2 KLM vliegtickets adeau bij KPN MobielPlus •Bij een 2-jarig KPN MobielPlus abonnement £22,50. Vraag naar de voorwaarden. Verkrijgbaar bij Primafoon, Tell Me, via 0800-0105 of via kpn.com.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 23