>ZC loop voor bewoners Oranjeplaat koop! Media Markt mag door met bouw van filiaal Middelburg Vlissingen promoot website voor jongeren '/jPRIJS Iiddelburg gaat in tegen wens van provincie ««COLLECTIE ümbrére ragen CDA ler verhoging remlestarief Proficiat! [lethele interieur tot Me (Sport)Puntjes 'erzorgd Vragen over haventerminal Onderzoek korvetten gaat door Bomen Middelburg blijven staan Ongeluk op rotonde Middelburg Jacht op duinkonijn aan banden Gratis Schepijs met kerst. Spui U: 0113-316649 nw.pzc.nl ail redactie stbus31,4460 AA Goes iiertentie-exploitatie: H en Midden-Zeeland: 0113-315520; ".Vlaanderen: 0114-372770; Jnaal: 020-4562500. jnSdag 21 december 2004 editie Walcheren jrNadiaJerkelder DDELBURG - Alle bewo- jsvan Oranjeplaat die nu per cent in hun huis wonen, mo- dat blijven doen. Althans, liet aan de gemeenteraad jMiddelburg ligt. Die koos er ileravond voor om per woning q le geven of daarin gere ed of permanent gewoond iworden. armee gaat de raad in tegen provincie. Die wil geen per- nente bewoning op Oranje- toestaan. Permanente be- j is in strijd met het eekplan, vindt de provincie, ernaast zou permanente be ll botsen met de geluids- _;u voor vliegveld Mid- i-Zeeland, dat vlak naast anjeplaat ligt. De discussie erde status van de woningen de wijk bij Arnemuiden is mgeld door minister ■kker. Zij vindt dat gemeen- (Advertentie) groot DEEL o.a. ilAZERS, BLOUSES, ROKKEN, PANTALONS, T-SHIRTS EN ONDERPULLOVERS K 0 O P A V O N D DNDERDAG 23 DECEMBER ANGE DELFT 16 MIDDELBURG 1SS1NGEN - De fractie van CDA Vlissingen vraagt zich raarom het tarief voor zwern- len en de frecpientie van het ital lessen in het Vrijburghad llissingen aangepast moeten Én. Het zwembad is andcr- Ujaar geleden geopend. directie maakte onlangs be- aldat per 31 januari het ta- vanleszwemmen wordt ver- igdnaar 48 euro voor zes klo- ffl zwemles. Voor zes lessen 1st sportfondsenbad in Vlis- s> moest 42 euro worden be- wil weten of er over liet de ouders is geweest terugdraaien van de in- het aantal zwemles- partij vraagt zich ook af afspraken heeft ge met de ouders over twee per week zwemmen. „En die afspraken nu eenzij- meldt R. Suur- komen aan de orde tij- vragenhalfuur van de op donderdag 23 Aanvang: 19.30 uur. (Advertentie) GroteMirkt 11-13 4461 AH Goes Woon: 0113 227607 ten een eind moeten maken aan het jarenlang gedogen van permanente bewoning van va kantiehuizen. Op Oranjeplaat wordt al jaren permanent ge woond. Daar is door de toenma lige gemeente Arnemuiden en la ter de gemeente Middelburg nooit tegen opgetreden. De minister gaf gemeenten drie mogelijkheden: optreden tegen permanent wonen, het wijzigen van de bestemming, of per bewo ner een vrijstelling geven die komt te vervallen na een verhui zing of het overlijden van de be woner. Vooral die laatste optie stuitte op bezwaren van bewo ners. Kinderen zouden het huis uit moeten als hun ouders over lijden. De gemeenteraad durfde de bewoners van Oranjeplaat niet in de kou te laten staan. Het CDA, een deel van de PvdA, de WD, de SGP, SP, Politieke Partij Middelburg stemden voor de zogenaamde perceelsgebon- den beschikking. De laatste drie partijen wilden nog wel wat ver der gaan en de keuze tussen re creatief en permanent wonen aan de bewoners te laten. Ook de Lijst Damman en de Christen- Unie stemden' voor die optie. D66, GroenLinks, en een ander deel van de PvdA wilden een vrijstelling per bewoner. Van de 65 woningen op Oranje plaat worden er 25 permanent bewoond. Het gevolg van het be sluit van de raad is dat iedereen die nu permanent op Oranje- plaat woont, dat mag blijven doen. Daarnaast besloot de raad om de peildatum van 1 novem ber 2003 los te laten, om alle be woners dezelfde rechten te ge ven. De regeling geldt dus voor alle permanente bewoners van Oranjeplaat. Ook besloot de raad om voor de woning die bin nen de geluidscontouren van het Met de onthulling van een groot schilderij aan de zijgevel van bibliotheek 't Spui werd de website van de gemeente Vlissingen in gebruik genomen. door Miriam van den Broek VLISSINGEN - Met de onthul ling van het grootste schilderij van illustrator Wim Hofman is gisteren de jongerensite van de gemeente Vlissingen in gebruik genomen. De afbeelding op het doek aan de gevel van biblio theek 't Spui, is dezelfde als op de website. De schildering is overduidelijk het aangezicht van Vlissingen, met het strand, de Gevangento ren, het kustlicht, Michiel de Ruijter en de Koopmanshaven. Op de site www.vlissin- gen.nl/jong bewegen verschillen de details uit de tekening. Zo dobbert de Vlissingse fles voor de kust, vliegt er een vliegtuigje boven de stad en fietst er ie mand door de straten. Alle bewe gende items staan voor verschil lende onderwerpen zoals nieuws, vrije tijd en kunst. De afheeldingen zijn tevens voor zien van geluidjes. De site is ont wikkeld door de gemeente en de bibliotheek. „Dit is de meest bijzondere jeugdwebsite die er is", zei direc teur Kees Hamann van biblio theek 't Spui bij de opening te gen leerlingen van de basisscho len de Tweemaster en de Bran ding. „Deze site heeft namelijk de grootste redactie ter wereld. Het is de bedoeling dat alle kin deren in Vlissingen redacteur worden." De bibliotheek zet sa men met de Vlissingse basisscho len een schema op om de site te voorzien van opstellen, tekenin gen, interviews en andere za ken. Om beurten mag elke school een week lang stukken in sturen. De afbeelding van vijftien bij zes meter aan de gevel van de bi bliotheek blijft ongeveer twee jaar hangen. „Het doek heeft twee functies", legde wethouder L. Poppe-de Looff uit. „Het is aan de ene kant bedoeld om de Advertentie door Nadia Berkelder MIDDELBURG - Mikro Electro heeft het kort geding tegen de komst van Media Markt naar Middelburg verloren. De Middel burgse winkel vreest concurren tie van de elektronicagigant. Daarnaast, zo bleek tijdens de rechtszitting, voelt Mikro Elec tro zich niet eerlijk behandeld door de gemeente. Het bedrijf had ook belangstelling voor ves tiging op de Mortiere, maar de gemeente hield destijds de boot af omdat de winkel niet de ge wenste formule had. Door ge brek aan belangstelling voor de woonboulevard heeft de gemeen te later de eisen aan bedrijven versoepeld. Mikro Electro had toen inmiddels al een nieuwe vestiging in de Middelburgse binnenstad. Het bestemmingsplan voor het bedrijventerrein op de Mortiere laat winkels in wit- en bruin goed en huishoudelijke elektri sche apparaten toe. Volgens Mik ro Electro past Media Markt niet in het bestemmingsplan, omdat de winkel veel meer ver koopt. In de schappen bij Media Markt liggen bijvoorbeeld cd's, dvd's, software en fototoestel len. Klanten kimnen bij de win kel ook foto's laten afdrukken. Stunts Media Markt wil op 1 december 2005 een winkel van 2900 vier kante meter openen op het nieu we bedrijventerrein. Begin okto ber werd de bouwvergunning Sportpunt Zeeland lijkt wel een showroom van Pronova! We zijn dan ook bijzonder trots op onze jarenlange relatie en de kwaliteit die we daar in uitdragen. interieurbouw projectinrichting bv amundsenweg 51-53 goes telefoon 0113 278888 e-mail info@pronova.nl site www.pronova.nl MIDDELBURG - De Partij voor Zeeland wil opheldering over de overname van Flushing Marine Terminal door Exploitatiemaat schappij Schelde Maas (ESM). ESM, waarin het havenschap Zeeland Seaports voor de helft deelneemt, heeft 19,5 miljoen eu ro voor de zwaar beschadigde terminal betaald. De PvZ wil weten hoe de hoogte van dat be drag is berekend en welke rela tie er eventueel is met de finan ciële problemen bij de andere partner in ESM, hét Gemeente lijk Havenbedrijf Rotterdam. De partij zegt niet op voorhand van onregelmatigheden te wil len spreken, maar heeft wel de indruk dat er dingen niet in de haak zijn. Daarom moet gede tailleerde informatie worden verstrekt aan Provinciale Sta- Temmerman gaat er helemaal voor vliegveld valt een procedure te beginnen om de geluidsnormen voor dat huis te verruimen. Door permanente bewoning toe te blijven staan, komt de ge meente in aanvaring met de pro vincie. Die heeft al laten weten niet te willen instemmen met de ze optie. Om permanente bewo ning toe kunnen te staan, moet het bestemmingsplan worden aangepast. En dat moet worden goedgekeurd door de provincie. DEN HAAG - Minister Kamp van Defensie legt zich neer bij een ruime meerderheid van de Tweede Kamer en laat een onderzoek uitvoeren naar de financiële gevolgen van de vervanging van twee M-fregatten door vier patrouille schepen, korvetten. De motie van WD'er PI. van Baaien waarin de Tweede Kamer om dit onderzoek heeft gevraagd, stuitte eerder op grote weerstand bij Kamp. Volgens hem kost de vervan gingsoperatie Defensie 480 miljoen euro. Het parlement denkt daar anders over en heeft nu zijn zin gekregen dat de Algemene Rekenkamer alle cijfers op een rijtje gaat zetten. Voor de Defensiebegroting 2006 moet de studie klaar zijn. De stap van Kamp onder druk van de Tweede Kamer geeft voor de marinetak van de Koninklijke Schelde Groep (KSG) in Vlissingen een sprankje hoop op nieuw- bouworders van de Koninklijke Marine. MIDDELBURG - De gemeente Middelburg ziet af van het rooien van vijftig populieren en zes abelen langs de toegangswegen van de stad. De gemeente wilde de bomen vervangen door platanen om meer eenheid te brengen in de soort beplanting. Het voornemen werd begin vorige maand gepubliceerd. De stichting Tuin van Zeeland maakte bezwaar omdat de bomen gezond zijn en beter in de regio passen dan platanen. MIDDELBURG - Een 55-jarige man uit Middelburg is gis terochtend met zijn auto tegen de stenen afscheiding van de rotonde op de Schroeweg gebotst. Plet ongeluk gebeur de rond half tien ter hoogte van McDonald's. De man kwam uit de richting van Middelburg en werd door de laagstaande zon zodanig verblind dat hij de rotonde niet zag en er frontaal tegen botste. De auto en de binnenring van de rotonde raakten beschadigd. Niemand raakte ge wond. MIDDELBURG - Waterschap Zeeuwse Eilanden gaat de wildbeheereenheden in de Walcherse duinen vragen min der te jagen op konijnen. Zeeuwse Eilanden heeft een brief gehad van Stichting Duinbehoud met het verzoek om te stoppen met de jacht op konijnen in de duinen van Walcheren. Volgens de stichting gaat het slecht met het duinkonijn. Veel dieren zijn ziek of stervende en op de ge zonde konijnen wordt gejaagd. Grazende en gravende ko nijnen zijn echter van groot belang voor de natuur in de duinen. Als er te weinig konijnen zijn, groeien de duinen dicht met grassen en struiken. Het waterschap jaagt zelf niet op konijnen, zegt Mol. Het verhuurt gronden aan \yildbeheereenheden en die beslui ten of ze jagen op konijnen. Het waterschap kan tijdens de wettelijk overeengekomen verhuurperiode niet opdra gen dat de jacht moet stoppen, zegt..Mol. Hij zegt wel toe de wildbeheereenheden 'vriendelijk' te verzoeken voor zichtig te zijn' met de konijnenjacht. Als een nieuwe verhuurperiode wordt aangegaan, kan wel een bepaling over konijnenjacht worden opgenomen. Maar dan moet het waterschapsbestuur daar eerst een be sluit over nemen, aldus Mol. (Advertentie) foto Lex de Meester jongerenwebsite onder de aan dacht te brengen. Daarnaast wil len wij mensen naar de stad trek ken. Door de bouw van het nieu we winkelcentrum is Vlissingen momenteel vervelend te berei ken. Met dit spandoek pal naast de bouwput, laten we zien dat Vlissingen ook een stad is waal mensen naartoe willen komen." verleend. Media Markt is een van oorsprong Duits bedrijf dat door prijsstunts snel de Neder landse markt verovert. De keten werd onlangs verkozen tot beste winkel van Nederland. De advocate van Mikro Electro wil niet ingaan op de uitspraak. Ook wil ze nog niet zeggen of de Middelburgse winkel doorgaat met procederen tegen de komst van de elektronicagigant. Ze wil eerst de motivering van de rech ter afwachten. Die wordt volgen de week verwacht. Koop tussen 20-25 dec Mona Schepijs' en ontvang het aankoopbedrag terug! Stuur de kassabon op naar Mona Schepijs Kerstactie, Antwoordnr 1049,6200 VB Maastricht Kijk voor de acbevoorwaarden op www mo ...de zulvelste verwenner t '020 rubneK- 'verschijnt 'in. alle titels vari NRp Dagbladen (oplaos ruim 2 min. ex Voor informatie over adverteren in itopfiiïirigk, e-mail naar iPto->nrp.nl o.v.v. NGVl zeeuwse almanak ten, eist de PvZ, Eventueel moet een onderzoek plaatsvinden. Ook is de partij benieuwd welke rol oud-gedeputeerde D. Bruin- ooge in de kwestie heeft ge speeld. Bruinooge presenteerde als gedeputeerde voor economie en als havenschapsvoorzitter de komst van Flushing Marine Ter minal naar Vlissingen-Oost. Om voor hern moverende rede nen keerde die Temeuzenaar, na jarenlang bijeen concur rent te hebben gevoetbald, te rug naar zijn oude liefde Ter- neuzense Boys, Dat betekent sporten in een ander shirt, met andere mensen, maar op een nagenoeg gelijk niveau. Zijn passie voor hel spelletje is er iri, ieder geval niet min der om geworden, ook al laat zijn geheugen hem soms in de steek. Zo probeerde hij zijn makkers in een uitwedstrijd tegen Cadzand tot grootse da den aan te zetten bij een 2-2-stand. Vol overgave en bloedserieus brulde hij: „Kom op Spui, we gaan ervoor!"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 11