Kwiek vangt verlies goed op Delta Sport toont karakter PZC All Ready doet zichzelf tekort Partyservice.nl is koploper af Romeo van Aerde stopt per 1 februari Edwin Fluyt houdt winst in eigen huis Plotsklaps vertrokken Justin van der Graaf wordt niet gemist in Bruinisse Fonteijne net buiten podium uitslagen Zesde plaats Wim Zwang in regiofmalt Dure nederlaag voor Zeelandia Neffen d'Eule! loopt verder» in Zierikzee maandag 20 december 2004 van onze sportredactie ZIERIKZEE - Over anderhalve maand wisselt voetbalclub Zie- rikzee van hoofdtrainer. Per 1 fe bruari stopt de huidige trainer Romeo van Aerde met het door deweekse veldwerk. Dat wordt tot het einde van het seizoen overgenomen door zijn zwager, Jack Wijnands. De wissel wordt ingegeven door de veranderende werksituatie van oud-prof Van Aerde. De trainer uit 's-GravenpoIder wordt volgend jaar financieel adviseur bij een verzekeringsbe drijf en zal daardoor veelal in de avonduren bezet zijn. Dat is niet te combineren met het trai nerschap bij Zierikzee. Van Aer de zal wel op de wedstrijddagen beschikbaar zijn. Samen met Wijnands zal hij het coachen voor zijn rekening blijven ne men. Van Aerde was aan zijn eerste seizoen bezig bij de Schouwse zondagclub, daarvoor was hij twee seizoen hoofdtrainer bij za terdagclub Tholense Boys. Jack Wijnands was in het verleden trainer bij 's-Heer Arendskerke, Oostkapelle (assistent) en Zee land Sport. Het bestuur van Zierikzee gaat nu op zoek naar een trainer voor volgend seizoen. door Eugène de Kok BRUINISSE - Uit het niets kon digde Justin van der Graaf een tijdje geleden aan dat hij naar Andorra vertrok. Hier was geen werk in de horeca, daar wel. De mededeling van de vaste spelver deler van de volleyballers van Kwiek kwam voor trainer Ton- nie van Breda als een verras sing. Maar, de noodgedwongen verschuivingen die volgden, pak ten zaterdag goed uit. Kwiek won van Smash'75, 3-1. Het was zaterdag de eerste com petitiewedstrijd zonder Van der Graaf, maar om nou te zeggen dat zijn kwaliteiten werden ge mist: nee. Rutger Pesch en oudgediende Michel Versaevel deden het gemis bij de nummer tien van de promotieklasse B snel vergeten. De startende Pesch, die in de junioren voor het laatst als spelverdeler speel de, kweet zich goed van zijn taak. Zijn vaak zuivere passes werden in de eerst set kundig af gemaakt door aanvallers als Mi- lo van der Linden, Raymond van Boven en Ivo Munter. Door het goede spel had Kwiek in de openingsset geen kind aan het Bredase Smash'75 (de nummer zeven van de ranglijst). Vanaf het begin had de club uit Brui nisse een ruime voorsprong en gaf die niet uit handen. Ivo Mun ter smashte de set op 24-13 sim pel uit. De tweede set was een verschil van dag en nacht. Misverstan den tussen spelverdeler en aan vallers, kleine slordigheidjes en te veel foute services kenmerk ten het spel van Kwiek. De Bra banders verzuimden optimaal van de inzinking te profiteren. Hun voorsprong bleef beperkt Kwiek-aanvaller Ivo Munter probeert een tweemansblok van Smash'75 te passeren. In het achterveld kijkt Leen de Jonge toe. foto Dirk-Jan Gjeltema tot enkele punten. Aan het ein de mocht Kwiek zelfs nog mi- ken aan de setwinst. De Schouw se spelers kwamen terug van 22-24 tot 24-24, kregen zelfs nog een setpunt (op 28-27), maar de geroutineerde Bredase volleyballers bleken toch het best tegen de spanning te kun nen en wonnen met 28-30. Kwiek liet zich door het nipte verlies niet uit het veld slaan en pakte de derde set betrekkelijk eenvoudig met 25-22. In de vier de set waren de Brabanders, die slechts over één wissel beschik ten, voor het grootste gedeelte weer het sterkst. De ploeg toon de zich net iets scherper en leek bij 19-23 een beslissende voor sprong te hebben genomen. Op gezweept door het publiek kwam Kwiek echter terug tot 23-23. De Zeeuwen gingen di rect erop en erover. Het beslis sende punt werd, via de ingeval len spelverdeler Michel Versae vel en Milo van der Linden, ge maakt door uitblinker Ivo Mun ter. De tengere buitenaanvaller, met zijn tomeloze inzet en gren zeloze energie, was zeer tevre den met de winst. En met zijn spel. „Ik was in vorm, ja", lach te hij na afloop. „Ik kreeg ook veel vertrouwen van de spelver delers. Dit was zeker één van mijn beste wedstrijden dit sei zoen." De overwinning kwam als geroe pen voor Kwiek, dat debuteert in de promotieklasse. De club kreeg al aardig wat nederlagen te verwerken en stond (tot zater dag) op de tiende plaats. Toch doet Kwiek, volgens Munter, niet onder voor veel van de oppo nenten. „Het is een sterke poule, maar we kunnen onszelf meten met de tegenstanders. We staan bijna nooit op grote achterstand en kunnen vrijwel altijd bijblij ven, maar we verliezen vaak nét de set. Dan houden we een ach terstand van twee punten 'vol' tot 25-23. Dat is frustrerend. Je bent niet minder dan je tegen stander, maar je haakt op het laatste moment wel af. Vandaag konden we, net zoals in de vier de set, er wel overheen." De winst was een meevaller voor coach Tonnie van Breda. „Gezien de omstandigheden ging het erg goed. Justin vertel de opeens dat hij wegging. Dan moet je wat verzinnen. We heb ben het met Rutger Pesch en de oude rot Michel'Versaevel, die we uit het tweede hebben terug gehaald, goed opgevangen. Voor af hadden we zoiets van: we zul len wel zien, laat het maar ge beuren. We konden vrijuit spe len. Deze winst motiveert ons wel. De jongens zien nu dat ze heus wel kunnen volleyballen." Kwiek - Smash'75 3-1 (25-13, 28-30, 25-22, 25-23). door Joop van den Oudenhoven OOSTERLAND - Edwin Fluyt is in café Neffen D'Eule in Oos- terland verrassend kampioen ge worden in het libre tweede klas se van het district Delta Zuid-West poule noord. Jaap Goudzwaard van Windenburg werd tweede en Anton Ista even eens van D'Eule derde. Verrassend en verdiend was de titel van Edwin Fluyt. Het ver loop van het toernooi was uiter mate spannend en in de slotron- de waren er nog drie kandida ten voor de titel. Dat Fluyt met de eer ging strijken, had hij in eerste instaptie aan zichzelf te danken door een knappe over winning in de slotpartij tegen Jaap Goudzwaard. Na een achterstand van 28-42 sloeg hij met series van 24 en 22 genadeloos toe en vermorzelde een aangeslagen Goudzwaard met 100-49 in 18 beurten. Op de andere tafel had Anton Ista, tot dan toe de gedoodverfde favo riet voor de eindzege, evenveel aandacht voor de gebeurtenis sen in de andere partij als voor zijn eigen strijd tegen Wim Re- mijn van Windenburg. Dat ging ten koste van de broodnodige concentratie en de winst ging met 82.100 naar Remijn. Ista werd daarmee op slag kans loos voor het hoogste schavotje. Dat ging toch wel verrassend naar Fluyt. Goudzwaard werd tweede en Ista zakte naar de der de positie en verspeelde ook nog zijn kans op promotie (zo hij dit al wilde) die na de zesde ronde nog volop in beeld was. Het toer nooi werd door pech getroffen, toen Ton Berns zich na de vier de ronde wegens ziekte- terug trok en de hele organisatie even op zijn achterste kwam te lig gen. In een perfecte ambiance werd in café Neffen D'Eule de laatste speeldag afgewerkt. Op merkelijk was de laatste plaats van topfavoriet Eric Floor van WRW. Het was duidelijk niet zijn weekeinde. Clubgenoot Hans Kwist tekende voor de hoogste serie (28) en de hoogste partij van het toernooi (6.25), maar meer dan een vierde plaats zat er niet in. Daarvoor was zijn start van het toernooi te zwak. door Joop van den Oudenhoven ZIERIKZEE - Het is de drieban- ders van Partyservice.nl niet ge lukt als herfstkampioen met ker streces te gaan. Door een 4-4-ge- lijk spel tegen Cat. van Peer/'t Pleintje moet de ploeg uit Zierik zee die eer laten aan BH Keu kens uit Zundert. Partyservice had zijn handen vol aan de middenmoter van poule vier van de vierde divisie. Aanvankelijk leek Ton van Beve- ren zijn tegenstander Schouw op te vreten. Na acht beurten stond de thuisspeler al op zeven punten. Toen kwam opeens de klad erin en twaalf beurten la ter was er nog maar een punt bij gekomen. Zijn tegenstander zag dit met genoegen aan en kwam erop en erover. Sjaak de Visser veroverde in een slepende partij de punten op het nippertje van Jan Jaspers, waar door de stand weer in evenwicht was. Philip van der Male bleek nog steeds in topvorm en ver sloeg Kools moeiteloos en teken de opnieuw voor een prima moyenne (0.694). Jan Eicken- boom moest op de andere tafel minimaal een remise afdwingen om zijn ploeg aan de leiding te houden, maar dat lukte niet. Gelijkspel De Hoon finishte als eerste en dwong zodoende een gelijkspel voor zijn ploeg af. Voor Partyser- vice.nl betekende het meteen dat niet alleen BH Keukens voorbijkwam, maar ook Korenbeurs/'t Kaaitje uit Ril land langszij kwam en zelfs op partijpunten de tweede plaats inneemt. Gedetailleerd: Jan Eickenboom - M. de Hoon 26-30, 55 beurten; Phi lip van der Male - W. Kools 25-14, 36; Sjaak de Visser - J. Jaspers 25-23, 73; Ton van Beveren - A, Schouw 14-20, 36. door Ben Hameeteman ZIERIKZEE - Een zwaar geha vend LifeDesign/Delta Sport heeft gisteren karakter getoond en het bezoekende vd Voort/Quintus 3 overtuigend verslagen. Ondanks een nage noeg volledig geschonden op bouw legden de Zierikzeese handballers een gezonde vecht lust en inzet aan de dag. Na zes tig minuten handballen gaf het scorebord in sporthal Onderdak een bevrijdende 24-18-eind- stand prijs. Het zag er voor de blauwhem- den bij aanvang van de thuis wedstrijd tegen Quintus overi gens verre van florissant uit. En dat terwijl de ploeg gisteren niets liever dan de ontnuchteren de nederlaag van één week gele den (31-14-nederlaag bij Satur- nus) voor eigen publiek wilde rechtzetten. Goaltjesdief Joey Aertssen had problemen met zijn knie en vertoonde nog diepe sporen van een zware verkoud heid. Middenopbouwer Erwin Bos moest vanwege een enkel blessure eigenlijk aan de kant blijven, maar liet het gekwetste lichaamsdeel zwaar intapen en speelde. Verder was opbouwer Rick Evertse afwezig, omdat zijn aanwezigheid elders nóg meer gewenst was, namelijk bij de bevalling van zijn vrouw. „Dus dat is allemaal heel tegen vallend", vond trainer/coach Jaap Niemans bij aanvang. „En dat terwijl we juist met elkaar afgesproken hebben om vanmid dag voor eigen publiek die schandelijke vertoning van vo rig week weg te poetsen. Ieder een is scherp." Zo fel zelfs dat Bos besloot toch te spelen. Nie mans: „Ik laat die beslissing over aan Erwin zelf. Het is wel benauwend natuurlijk. Want als er iets misgaat zijn we hem mis schien de rest van het seizoen wel kwijt. Maar ik snap ook dat hij wilt spelen, zeker na die ne derlaag van vorig week toen hij dat ook al vanaf de bank heeft moeten aanzien. Zoiets vreet aan een speler." Vechtlust Handbaltechnisch was het giste ren in sporthal Onderdak alle maal niet om over naar huis te schrijven. Qua vechtlust en in zet scoorde Delta Sport evenwel een ruime voldoende. En het be gon deze keer zelfs al vanaf het begin. Daar waar de Zierikzee- ënaren zich veelal moeten terug- knokken van een achterstand, bleven ze gisteren constant op voorsprong. Het was met name een gedreven rechterhoekspeler Guust Sluijs die keer op keer een snelle break-out, ingezet door zijn keeper Jacco de Looff, tussen de palen mikte. Wat trainer/coach Niemans na af loop de opmerking ontlokte: door Ben Hameeteman ROTTERDAM - Tegen het in de onderste regionen acterende NIO had All Ready zaterdag in Rotterdam zestig minuten lang de wedstrijd onder controle. Ge zien het krachtsverschil deden de Zierikzeese korfballers zich zelf echter veel tekort. Het werd 'slechts' 16-12. Wegens een onwillige rug moest trainer/coach Robert Jongejan zaterdag het bed houden. Zo doende was oud-oefenmeester Harm Brandt gevraagd de rood-zwarten te begeleiden naar de Maasstad. Het werd Brandt allesbehalve moeilijk ge maakt. Vanaf de openingstref fer, die voor het vierde opeenvol gende duel op naam kwam van Manon Torensma, had All Rea dy de wedstrijd in haar macht. Prijsschieten Het werd zaterdag weer eens een dagje prijsschieten voor Jan-Willem van Nieuwenhuij- zen. De laatste weken kwam hij slechts moeizaam tot scoren. Te gen NIO werd Van Nieuwenhuij- zen met zes treffers niettemin weer eens topscorer, Opvallend was dat nu de score van die an dere goaltjesdief, Dennis Vos- hart, bleef steken op slechts drie treffers. Pas in de tweede helft kwam Voshart voor het eerst tot scoren. Halverwege het duel had de thuisploeg nog maar drie doel punten achter de naam. All Rea- DEN HAAG - Marathonschaat ser Fop Fonteijne is bij de Piet Keijzer-Bokaal net buiten het podium geklasseerd. De rijder uit Burgh-Haamstede eindigde in Den Haag als vierde bij de veteranen. Bij de heren Cl kwam Mare de Vrieze uit Brouwershaven als 23e over de streep en Piet van den Aarssen uit Burgh-Haamstede als 27e bij de recreanten. „Guust was wat mij betreft de man-van-de-wedstrijd." Halverwege stond Delta Sport zodoende terecht op een ruime 12-6-voorsprong. Na de hervat ting moesten de Schouwse bal spelers het smijten met de krach ten in deel één evenwel enigs zins bekopen. De snelheid was er grotendeels uit. Toch kon Quintus vrij eenvoudig van het lijf gehouden worden. Het gat van zes punten bleef eigenlijk onveranderd. „De jongens heb ben de wedstrijd gewoon rustig en goed uitgespeeld. Er werd re kening gehouden met de be staande blessures. Het was alle maal geen hoogdravend hand bal, maar het ging om de punten en dat is gelukt", zei een uiter mate tevreden Niemans na af loop. Scores Delta Sport: Joey Aertssen 8, Bob van Lint 6, Guust Sluijs 4, Jimmy Niemans 3, Jordy Niemans 2, Envin Bos 1. dy stond er met negen zodof al florissant bij. Minste^ zoveel kansen werden eel vens om zeep geholpen., is natuurlijk niet goed' ook de licht geblesseerde'. Henk de Graaf. „NIO stond best wel go» verdedigen, maar DOrj gesproken moet je fog minstens tien punten ve winnen. Maar om de andere reden weten wijfó voorsprong nooit echt 4 drukken. Het heeft waarscs lijk te maken met eet centratie, maar ook mei j volgens mij", aldus De Gis afloop. Scores All Ready: Jan-ffij Nieuwenhuijzen 6, Dennuh 3, Manon Torensma 2, Remi 2, Anouk van Tiggelhmai ther Snoek 1, Henk de Grao'? GOIRLE - Wim Zwang tm jartvereniging Even Buiia Oosterland is in het regw kampioenschap libre derdtl se niet verder gekomen da zesde plaats. Winnaarwerdl los Pinto van BV De Toeh uit 's-Heerenhoek. Voor Wim Zwang was heti naai kampioenschap er fe snel te vergeten. „Het weekeinde niet", aldus deta gestelde Duivelander. „Nid ik nu zo slecht heb gesp maar het was een kille sla letterlijk en figuurlijk opc Al vanaf de ontvangst bied we niet veel konden ver» ten. Een fatsoenlijke kon er niet af. De laatste strijddag was het ook nog ijskoud in de zaal. Kortome nis alom." Met slechts twee overwip was het ook in sportief op geen succes voor de man ml terland. Met vier punten ei moyenne van 2.275 moeste noegen nemen. Oosterland. Eindstand persoonlijk kampioenschap libre tweede klasse district Delta Zuid-West, poule Noord: 1. Edwin Fluyt (D'Eule) 6 ge speeld 9 punten, moyenne 3.92, hoog ste serie 24, hoogste partij 5.55; 2. Jaap Goudzwaard (Windenburg) 6-8, 3.81, 20, 5.00; 3. Anton Ista (D'Eule) 6-7, 3.88, 24, 5.00; 4. Hans Kwist (WRW) 6-7, 3.57, 28, 6.25; 5. Wim Remijn (Windenburg) 6-6,3.53,19,4.54; 6. Guust Boonen (Del ta) 6-3, 3.17, 17, 3.33; 7. Eric Floor (WRW) 7-2, 3.00, 14,3.80. Zierikzee. ZieZaVo-competitie. Eerste klasse: moToren Boys - Neffen d'Eule 2 1-2, Neffen d'Eule 1 - van Oeveren/WIK 3-3, Marktzicht - Tops In ternational 5-3. Neffen d'E.2 10 9 0 1 27 94- 24 vOever/WIK 10 7 1 2 22 59- 30 moToren Boys 10 5 0 5 15 46- 32 Neffen d'E. 1 10 4 1 5 13 41- 50 Marktzicht 10 4 0 6 12 36- 54 Tops Int. 10 0 0 10 0 28- 117 Tweede klasse: FC Kerkwerve - Bra- ber Groenvoorziening 1-13, Nugrin/Sjaak - IB Wijnstekers 5-4. BraberGr. 10 8 1 1 25 51- 20 Nugrin/Sjaak 10 6 1 3 19 49- 27 MDO 9 5 2 2 17 44- 30 IB Wijnstek. 10 3 1 6 10 37- 46 Mainbalance 9 2 1 6 7 28- 44 Kerkwerve 10 2 0 8 6 22- 66 Derde klasse: De Vuurtoren - IPZ 8-2. Garage SI. 9 9 0 0 27 62- 20 SV Dreischor 9 5 1 3 16 38- 21 IPZ 9 4 1 4 13 37- 47 Stella Boys 9 3 2 4 11 36- 31 Zeelandia 9 2 0 7 6 21- 46 Vuurtoren 9 2 0 7 6 27- 56 Zierikzee. Recreatieve competitie. Poule A: Wea/Mevo'80 1 - Zeelandia 1 3-0, Schouwse bouwmaterialen handel - Big Boss 1-2. Stand: 1. Zeelandia 1 ZIERIKZEE - De volleyballers van Zeelandia hebben kostbare punten verspeeld in de recreatie ve competitie van Zierikzee. Wea/Mevo'80 was met 3-0 te sterk voor de koploper. Ondanks de nederlaag behield Zeelandia de koppositie in pou le A, maar drie clubs hijgen in de nek. Van die drie heeft vc Lob, dat niet in actie kwam, de beste papieren. Die club heeft twee punten minder, maar ook een wedstrijd minder gespeeld. Schouwse bouwmaterialen (2-1-verlies tegen Big Boss) en Wea/Mevo'80 volgen op respec tievelijk één punt en twee pun ten van de leider, maar speelden een duel méér. In poule B boekten de top drie-teams alledrie een maxima le 3-0-zege. In poule C gold het zelfde voor de koplopers Marleco/C 1000/Cluzona en FIXET Schuddebeurs. In de vrouwenpoule handhaafde DRV accountants ook in haar negen de duel als enige club in de vier klasses de ongeslagen status. 8-18, 2. Schouwse bouwmateriald del 9-17, 3. vc Lob 7-16,4 Wea-W 1 9-16, 5. Big Boss 10-8,6. Duit Vastgoed/Kwiek H3 9-2. Poule B: Ravia/Toihoek Schild^ - HCR De Kroon/Wiska 1 W nexxion - Praktijk Jan/Cluzona Ot file Tyrecenter Rinus Roon-Sfni Verfbron 3-0. Stand: 1. Profile Tyrecenter I Roon 9-24, 2. HCR De KroonW 9-21, 3. Praktijk Jan/Cluzona Ravia/Tolhoek Schilderbedrijl Bijdevaate Hypotheken 9-10,66 9-8, 7. Sgravo-de Verfbron 9-7,1 nexxion 9-3. Poule C: Sgravo-DEK verkeer»: gen - FIXET Schuddebeurs M vo-DEK verkeersopleidingen-I dia 2 2-1, HCR De Kroon/Wiska!- der de Oude/Kwiek H4 1-2, 'Mj 1000/Cluzona-VVOZ 3-0. Stand: 1. Marleco/C 1000/Ctoa 2. FIXET Schuddebeurs 9-2US de Oude/Kwiek H4 10-17,4 Di 8-15, 5. HCR De Kroon/Wiska2! Sgravo-DEK verkeersopleiding» Zeelandia 2 9-6, 8. VVOZ 9-3. Poule DA: Wea/Mevo'80 Mei? 1000/Cluzona 0-3, Kwiek/SpoÉ rikzee D1 - Bolle Dier&Tumfll DRV accountants/Wik 2 MêfJl! maate 3-0. Stand: 1. DRV accountants®! 2. Wea/Mevo'80 Dames 18-20,i Dier&Tuin/Wik 1 9-19- 1000/Cluzona 10-19, 5. Mazda maate 9-12, 6. Kwiek/Sporlta zee Dl 9-6, 7. Profile Tyre eer» Roon dames 9-4, 8. Wea/Mevo® jes 9-2. ZIERIKZEE - De futsallö Neffen d'Eule 2 zijn twee ten uitgelopen op de gr» concurrent in de recrfll competitie van Zierikzee. koploper klopte moToren N met 2-1. De voorsprong met behulp van het eerslei van Neffen d'Eule, dat nu5 twee Van Oeveren/WIK® send op een 3-3-gelijkspd- (overigens het eerste gel in de eerste klasse). Neffeno le 2 heeft na tien wedstt een marge van vijf pmd®( nummer twee. MoToren staat als derde al op twaaa ten van de ongenaakbare! ploeg. 1.1 In de tweede klasse handj de toptwee zijn positie, per Braber Groenvooj won met 13-1 van hekkens FC Kerkwerve, nununetj Nugrin/Sjaak had de moeite met IB Wijnstekefi won wél: 5-4. In de derde klasse jpan" mer laatst De Vuurtor* tweede seizoenszege ijj met 8-2 verslagen, waai» Vuurtoren in punten f kwam met Zeelandia,J een beter doelsaldo heeft schot, terwijl medespeler Joey Aertssen door de verdediging van Quintus tegen de vloer is foto Dirk-Jan Gjeltema Middenopbouwer Erwin Bos legt aan voor een gewerkt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 42