Slabbekoorn het sterkst in Vlissingen AID DB PZC Van Vliet breekt met wielervereniging Zeeuws-Vlaanderen De Leeuw opent de aanval op Provoost Coureur wint ATB-race SiMp Als de spitsstrook open is, mag u wel over de doorgetrokken streep. De spitsstrook. Haal meer uit de weej~]| maandag 20 december 2004 door Wim de Vos VLISSINGEN - Richard Slabbe koorn kreeg wat hij wilde: de overwinning in de negende wed strijd om de Zeeuwse ATB Cup. De coureur uit Kapelle liet in het Vlissingse Nollebos Dennis Raadtgever en Dick van den Berg achter zich. Slabbekoorn zei gerekend te hebben op deelname van Ruud Rentmeester, maar de Goese- naar had besloten niet mee te doen aan de wedstrijd in Vlissin gen. Ondanks de afwezigheid van Rentmeester kreeg Slabbe koorn behoorlijk wat tegen stand. Met name Dennis Raadt gever bleek moeilijk te verslaan, maar de Kapellenaar bleek uit eindelijk toch het sterkst. Hoogteverschil Het parkoers in het Nollebos in Vlissingen had alles in zich. Ver harde gedeeltes en onverharde stukken wisselden elkaar af en het hoogteverschil maakte het extra aantrekkelijk. Juist op de heuvels werd de koers hard ge maakt door het trio Slabbe koorn, Raadtgever en Dick van den Berg. Raadtgever was de eerste die aan de boom schudde. In eerste instantie haalde dat weinig uit. Niet lang daarna kwamen Slab bekoorn en Van den Berg naar voren om mee te doen. Het trio bleek zaterdag al snel veel te sterk voor de rest van het veld. Van den Berg was er op gebrand een goede prestatie neer te zet ten. De druk op de renner uit Gapinge werd bij de start van de strijd om de Zeeuwse ATB Cup opgevoerd. Van den Berg zou de opvolger worden van Hul stenaar Eric Vereecken. Daar s i lV kwam dit seizoen nog niets van terecht. De Walcherse coureur kon zijn favorietenrol nimmer waarmaken en moest genoegen nemen met een bijrol. Zaterdag leek hij een rol van betekenis te gaan spelen, maar na een goede start moest hij Raadtgever en Slabbekoorn toch laten gaan. „Ik voelde me voor de wedstrijd goed, maar tijdens de race kreeg ik behoorlijk last van mijn rug. Vooral op de klimmetjes moest ik te veel toegeven op de ande ren", zei Van den Berg later. Weer was een kans weg om nog iets van het zo goed als verloren seizoen goed te maken. Van den Berg rest nog één mogelijkheid als op oudjaarsdag in Wemeldin- ge de finale om de Zeeuwse ATB Cup wordt verreden. Raadtgever en Slabbekoorn vochten een grimmig gevecht uit om de overwinning. „Wat ben ik diep moeten gaan", zei Slabbekoorn na afloop. „Van daag heb ik enorm veel tegen stand gekregen van Dennis Raadtgever, Bovendien was het een lastig parkoers. Natuurlijk ben ik blij met deze zege, want ik ben nu zo goed als zeker ze ker van de eindoverwinning." Het lijkt er inderdaad op dat Slabbekoorn de concurrentie za terdag op een onoverbrugbare afstand heeft gereden. Edzard van Ewijk en de jonge Jaco Wa genaar (de verrassing van deze ATB Cup) kwamen in Vlissin gen niet verder dan de vijfde en zesde plaats. De vierde plaats ging naar Jarno Veerhoek. Bij de vrouwen had Angeliena Huis een sterke start, maar het was toch weer Baukje Doedee die naar een nieuwe overwin ning reed. Adri Jongenelen was opnieuw de sterkste renner bij de veteranen. - -s li'-." Een van de ATB-renners probeert kort na de start op de Nolledijk uit het peloton te vluchten. Richard Slabbekoorn zou de wedstrijd in Vlissingen winnen. foto Lex de Meester door Jan Dagevos GOES - De juniorenploeg van Teun van Vliet rijdt komend sei zoen niet langer onder de vlag van de wielervereniging Zeeuws-Vlaanderen. De renners worden ondergebracht bij de Til- burgse wielerclub Pijnenburg. Ploegleider Teun van Vliet bracht tweeënhalf jaar geleden zijn juniorenequipe bij wv Zeeuws-Vlaanderen onder, toen een aantal sponsors was opge stapt. Het team opereerde volle dig onafhankelijk van de vereni ging, maar verscheen wel in de clubkleuren van wv Zeeuws-Vlaanderen. De ploeg (World Contact Cycle Sports) reed op de licentie van Zeeuws-Vlaanderen. „Het was eigenlijk een juniorenploeg naast onze vereniging", legt se cretaris Patrick van Passel van wv Zeeuws-Vlaanderen uit. „We hadden er geen omkijken naar, ze konden zelf alles rege- len." Het bestuur had daarom graag gezien dat het samenwer kingsverband een vervolg had gekregen, maar de leiding zegt dat ze geen overeenstemming kon bereiken met Teun van Vliet. „Het stichtingsbestuur van de juniorenploeg had ons ge vraagd of we de ploegenvoorstel- ling voor onze rekening wilden nemen", legt Van Passel uit. „Verder wilde men een pre miestelseltje invoeren en was er gevraagd of het mogelijk was dat de junioren niet langer con tributie zouden moeten betalen. Wij zijn vervolgens met een te genvoorstel gekomen. Dat lag in de buurt, maar men is daar niet op ingegaan. Daarna zijn de ren ners overgestapt naar Pijnen burg." Verbaasd Teun van Vliet is verbaasd als hij wordt geconfronteerd met de uitleg van Van Passel. „De hoofdreden waarom we ermee stoppen, is dat er bij Zeeuws-Vlaanderen weinig tot niks van het jeugdplan is te rechtgekomen. Er is geen aan was, laat staan doorstroming. We kunnen nu weer wel een jaar tje geduld hebben en hopen dat het goed komt, maar op een ge geven moment is het over. Zeeuws-Vlaanderen heeft er twee jaar aan kunnen werken." Van Passel betreurt dat er een eind is gekomen aan het samen werkingsverband. „Er ging van die ploeg een bepaalde impuls uit. Er waren talenten die naar ons toekwamen in de hoop dat ze in die ploeg van Van Vliet te recht zouden komen. We zoch ten aansluiting. Er valt een gat en dat is jammer." De wv Zeeuws-Vlaanderen wil komend seizoen overigens met een ploeg van eliterenners (ama teurs) gaan deelnemen aan de clubcompetitie. De formatie telt momenteel zeven eliterenners. Van Passel: „Volgens de regels van de KNWTJ (Wielrenunie) moeten er tien renners op de lijst staan, we zijn. dus nog op zoek nar drie amateurs. Het kan ook zijn dat we een samenwer kingsverband met een vereni ging uit Noord-Nederland aan gaan. Veel wedstrijden in de clubcompetitie zijn in het noor den. Vandaar." van onze sportredactie 's-GRAVENPOLDER - In het Zeeuws damkampioenschap heeft Johnny de Leeuw de aan val op koploper Bennie Pro voost geopend. Zaterdag was de Goesenaar de enige speler in de hoofdklasse die twee punten aan zijn totaal kon toevoegen. Het slachtoffer was Daaf Kasse, die met een agressieve omsinge lingsstrategie aan de partij be gon. In het middenspel kreeg Jo hnny de Leeuw de touwtjes ste vig in handen. Hij kreeg een ster ke aanvalstelling op het bord en in de tijdnoodfase kon hij door middel van een doorbraak naar dam de kroon op zijn werk zet ten. Johnny de Leeuw is koploper Bennie Provoost nu tot op een punt genaderd. Hij moet zijn tweede plaats nog wel delen met Leopold Sekongo. De man uit Roosendaal, die in dit toernooi niet over geluk te klagen heeft, speelde anderhalve week gele den al gelijk tegen Bennie Pro voost. Daaf Kasse zakte door zijn ne derlaag naar de vierde plaats, die hij nu deelt met Jan van de Weteringh. De man uit Stavenis- se is het hele seizoen al uitste kend op dreef. Hij onderstreepte dat in zijn partij tegen Arjo Kou semaker, die maar net aan een nederlaag ontsnapte. Hekkensluiter Wim Koppejan haalde zaterdag zijn eerste punt, ten koste van Aart Walra ven. Veel schoot de dammer uit 's-Gravenpolder daar niet mee op, want ook de andere degrada tiekandidaten pakten een punt. René Dusebout bleef overeind te gen Jaap Veerhoek en Peter Schunselaar speelde in een vlak ke partij remise tegen Kees Rijk. Geluk Martijn Rentmeester kan de ti tel in de promotieklasse bijna niet meer ontgaan. Zaterdag had hij het geluk aan zijn kant, toen hij in een remisestand kon profiteren van een ernstige fout van Niels Roelofsen. Jan van Beeck, die door een overwin ning op Mare Bronke^ tweede plaats klom, kg drie punten achterstand» jonge koploper. 1 Ad Goudzwaard blijft aaj4 ding in de eerste klasse.ft Ier uit Oostkapelle hoefde; dag niet in actie te komer. Koppejan is na zijn zege® Doorn de belangrijkste a rent van Goudswaard. In de tweede klasse deleei Poulisse en Arie van dei ringh na zaterdag de e plaats. Beiden verspeeld^ achtste ronde geen punten. Bondscoaches schermen 1 voortaan select ROSMALEN - In het tt behaalde successen vi de schermbond Knasgi tie meer voor uitzending de grote international! nooien. In het nieuwe Topt beleidsplan dat komendja gaat, bepaalt de bonds voortaan de selectie. De Knas kiest met zijns beleid voor de toekomst willen verder met si de ambitie hebben in 21 presteren. We gaan nife ken vanuit een topspot baan", legde Anton Oski stuurslid topsport, zaterd; De rol van de bondstt wordt groter, nu ze zichn selectiebeleid gaan bes Oskam: „Het uitgangspa niet per se verjongen, nd die schermers naar dep nooien mee te nemen did hebben op deelname aandj len en ook die ambitie hei) Het plan maakt mogelij einde aan het optreden oj en WK's van ArwinKai de 13-voudig Nedj schermkampioen die eenj nement had op deelnaa grote toernooien. Oskan heeft eerder aangegeva niet te richten op Peking als de bondscoach hei heeft, kan hij nog altijdv WK geselecteerd worden, (Advertentie) If Qm de doorstroming van ons verkeer te verbeteren, worden er de komende jaren spitsstroken aangelegd. Zowel links ais rechts van de weg. Óm gebruik te maken van de spitsstroken aan dé rechterkant van de snelweg moet u over de doorgetrokken streep rijden. En dat is even wennen, want zo hébben we het niet geleerd. Borden naast en boven de snelweg geven duidelijk aan einde spitsstrook situatie buiten de spits situatie in de spits of de spitsstrook open is. Rijdt u op de spitsstrook en moet u onverhoeds stoppen, dan zijn er pechhavens.-Ook gaat de maximumsnelheid omlaag zodra de spitsstrook open is Gebruik dié spitsstrook dus, hij is er ook voor u. Mocht er meer voor nodig zijn om u over de doorgetrokken streep te trekken, kijk dan op rijkswaterstaat.nl.: Rijkswaterstaat (vanAnaarBe'ei] overgangssituatie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 26