estolen winst Hoek in Lisse ÏC Terneuzen bewijst zichzelf goede dienst naar Terneuzen Wondergem wil na de winterstop irabbendijke zet ijn opmars voort 23 leuws-Vlamingen als nummer vijf van hoofdklasse A de winterstop in Iraafschap int selectie uit Ontluisterend verlies Oostkapelle Smerdiek aan de leiding Rinus Zegers naar Veere Den Dekker moet weg bij Domburg SSV wint eindelijk weer eens HVV'24 maakt tegen Axel na rust het verschil maandag 20 december 2004 )r parry van der Hooft Het schot van Pieter de iiiikwas normaal gezien zo .{veer in de buurt van de cor- dag beland. De inzet van de middenvelder werd on- v echter aangeraakt door Lisse-spelers en kwam zo de buurt van Gun- 'de Meyer. De routinier kon -net de punt van zijn linker den tegen de bal krijgen, zag >r tot zijn eigen verba- de verre hoek verdwij- bezorgde Hoek daarmee «ge: 1-2. we vandaag te veel heb- _o. kregen we vorige ik tegen AKC te weinig", was Eric Tetaert realistisch, eerder had Hoek een nederlaag geleden en !sk zaterdag maximaal een Is vervolg te krijgen, statistieken spraken een 1-1 !-2 echter tegen, want Hoek fjde dit seizoen nog niet één ■gelijk. Door een flinke do- jnzet en geluk kwam het er Lisse niet van. De ps-Vlamingen boekten diet eerst in de historie van dub een overwinning in Lis- aftastende openingsfase ui Hoek na negentien minu- verrassend op voorsprong, rende Croock, die deze keer positie van rechtsbuiten rt invullen, zette goed voor Kier de Munnik. De ijveri- niddenvelder kopte aan de knap binnen: 0-1. Egentreffer schudde FC Lis akker, want in het restant deeerste helft lag het initia- de thuisploeg. Op het ienveld leek Hoek een man- jtekort te komen en dat leid- itgoede kansen voor Lisse. it Jeffrey Winter een prach- kans had laten liggen, kreeg ploeg de hulp van Hoek om ijke hoogte te komen. Wes- leSmet kopte de bal na een in de voeten van Kevin die zijn broer Jeffrey stuurde. Zijn balletje breed door Kwong Wah Steinrath worden binnengelopen: T1NCHEM - De Graaf- pwil een viertal spelers ver- De spelers Sjoerd Ars, der Duits, André Karnebeek üm Mihci hebben van de Wing te horen gekregen lede tweede competitiehelft in worden verhuurd. ?rs kwamen dit sei- niet of nauwelijks in actie de club. a Duits (21), die afkomstig de eigen jeugdopleiding, i dit seizoen tot vier wed- fen. Mihci is inmiddels op IbijWVVenlo. ffoefperiode van aanvaller iHristov bij De Graaf- 5 is voorbij. De 28-jarige «Ionische international SC) kwam niet in aanmer- voor een contract. ANP 1-1. Voor de balvaste en behen dige Steinrath, die bij FC Lisse de bijnaam Kling Kwong draagt, was het al zijn veertiende tref fer van het seizoen. „In de laatste fase van de eerste helft verloren we de slag op het middenveld, maar dat kwam vooral door het spel van Lisse", zei Tetaert. „Daarom speelden we vandaag ook met een diepe rechtsbuiten en een halve links buiten. Op die manier wilden we de druk bij onze verdediging weg houden, maar we kregen het niet voor elkaar om compact te spelen." Toch kwam Hoek na rust, even als FC Lisse, met dezelfde elf na men binnen de lijnen. In tegen stelling tot de eerste helft golfde het spel in de beginfase nu wel op en neer. Hoek zette de toon met een prachtige aanval over vele schijven, maar Lisse ant woordde met een schot van Ke vin Winter. Via de paal stuitte de bal terug het veld in. Buitenspel Vanaf dat moment nam de thuis ploeg het heft in handen. Een doelpunt van Steinrath werd vanwege buitenspel afgekeurd en even later stuitte de topsco rer op Hoek-doelman Filip van der Vloet. Na de plotselinge tref fer van Gunter de Meyer moest FC Lisse alles op de aanval gooien, maar Hoek wist op inzet overeind te blijven. Jeroen van de Broeke en Pieter de Munnik knapten het vuile werk op op het middenveld en als de solide verdediging eens was gepas seerd, bleek de sterk keepende Van der Vloet een niet te passe ren station. Nadat Lisse-verde- diger Ervin Lee in de slotmi nuut zijn tweede gele kaart had gekregen, kreeg Thijs Binnerts de kans het duel definitief te be slissen. De invaller kopte de bal van dichtbij echter over. Eric Tetaert wilde in blessure tijd nog een wissel toepassen om wat tijd te winnen, maar hij stuurde de gereedstaande Tho mas Ragut terug naar de bank. Ragut beende daarop kwaad naar het kleedlokaal. „Ook een wissel voor één of twee minuten kan belangrijk zijn voor het team", legde Tetaert uit. „Tho mas vond twee minuten te kort en daarom heb ik hem gezegd dat hij weer kon gaan zitten. Ik snap zijn ontgoocheling wel en ben het nu al weer vergeten. Straks ga ik in de bus eens naast hem zitten en dan praten we het uit. Want ook Thomas is een belangrijke schakel in onze selectie." Geslaagd Met vier overwinningen uit zes duels kan Eric Tetaert terugkij ken op een geslaagde entree bij Hoek. Zijn ploeg nestelde zich door de zege op Lisse op de vijf de plaats, maar het verschil met koploper ASWH bedraagt der tien punten. „De titel is heel ver weg en daar dromen we dan ook niet van. We gaan iedere week voor drie punten en komen steeds met die instelling het veld op. En misschien is dat wel de reden dat wij niet gelijk kun nen spelen." FC Lisse-Hoek 1-2 (1-1). 19. Pieter de Munnik 0-1, 31. Kwong Wah Steinrath 1-1, 73. Gunter de Meyer 1-2. Scheidsrechter: D.W.G. van Aken (Duiven). Rode kaart (2x geel): 90. Ervin Lee (FC Lisse). Ge le kaart: Charly Okonedo (Hoek). Aantal toeschouwers: 450. Hoek: Filip van der Vloet; Charly Okonedo, Stijn Porteman, Gunt- her de Meyer, Wesley de Smet; Pie ter de Munnik, Jeroen van de Broe ke, David Destorme; Steven de Crooclc (83. Thijs Binnerts), Sam Ysebaert (74. Djamel Buyseen Nyim Melki. GOES - De vrouwen van Oostkapelle leden in de eerste klasse van het vrouwenvoetbal een ontluisterende 9-2-ne- derlaag tegen koploper RWH. Bij rust was het al 5-0. In de eerste vijf minuten van de tweede helft kwam Oost kapelle door doelpunten van Marieke Kwast en Selina Schipper terug tot 5-2, maar daarna werd Oostkapelle van het kastje naar de muur gestuurd. GOES - Smerdiek gaat in de tweede klasse van het vrou wenvoetbal na de 4-1-winst op Berkel als leider de winter stop in. De wedstrijd tegen Berkel kwam moeizaam op gang en pas halverwege de eerste helft werd het na een knap overstapje van Anne Hage 1-0 door Emmy Molhoek. Zes minuten voor rust tekende Joska Jansen uit een hoek schop voor 2-0, maar nog voor rust kwamen de bezoek sters terug tot 2-1. Ook na de pauze wist Berkel de thuisclub onder druk te houden. Pas tien minuten voor tijd werd het via Angelique Hage 3-1. Lenny Stoutjesdijk maakte er vijf minuten later geflatteerd 4-1 van. VEERE - Rinus Zegers wordt met ingang van het nieuwe voetbalseizoen trainer van zaterdag-derdeklasser Veere. De oefenmeester uit Zaamslag is nu nog werkzaam bij Breskens. Zegers was al eens eerder actief bij Veere. Dat was in het seizoen 2001-2002. Hij trad toen in november 2001 aan, als opvolger van de ontslagen Hans de Nooijer. Voor de tweede selectie heeft het bestuur van Veere Jan Vermeulen uit Oost-Souburg aangetrokken. Hij is nu nog oefenmeester van de tweede selectie van de W Noorman nen. Eric Rijckaert heeft zijn contract bij W Axel met twee jaar verlengd. De oefenmeester is nu aan zijn tweede sei zoen bezig bij de zondag-vierdeklasser. GOES - Arjo den Dekker vertrekt aan het einde van het seizoen bij Domburg. De spelersgroep van de zondag-vier deklasser wilde graag verder met Den Dekker, maar het bestuur had daar een andere mening over. ,,De visie die ik op voetbal heb, is niet dezelfde als die van het bestuur", zei Den Dekker gisteravond. ,,Ik wilde wat anders spelen en wat dingen uitproberen, maar dat spoorde niet met de gedachten van het bestuur. Dat de spelers wilden dat ik zou blijven, vind ik wel leuk. Het gaat ook goed, we doen bovenin mee en daarom is het nu even rottig te horen dat je weg moet. Toch wil ik het seizoen gewoon op een goede manier afmaken." BERGEN OP ZOOM - De futsallers van SSV/E1 Toro heb ben eindelijk weer eens een overwinning geboekt. Het uit- duel met Cafini/Vanderkleijn werd door de Goese eerste klasser met 12-5 gewonnen. SSV, dat zonder Micha en Eric Flore speelde, kwam snel op 3-0 en raakte daarna nooit meer in de problemen. Joey van der Hoeff was met vier goals topscorer. Pim Bruins en Mark Nieuwpoort scoorden allebei drie keer. Michel van Dalen en Bud Asch- man troffen één keer doel. Hoek-middenvelder Pieter de Munnik (rechts) gaat neer na een overtreding van Lisse-verdediger Ervin Lee. foto Hielco Kuipers door Karei Pleunis TERNEUZEN - Geen platte pet te zien en geen rood-wit beplak te politiewagen met zwaailicht voor de deur. Het is deze zondag stil in Terneuzen. Waar de wind regeert en de kou snijdend is. Hoe anders dan 24 oktober, toen Terneuzen-Triborgh compleet ontspoorde. Verhitte voetballers met elkaar op de vuist gingen, afvalbakken door de spelers gang vlogen en er vooral veel en Wjrn Broekhoven De topploegen in de «klasse A van het zaterdag- smaakten geen fout. Kop- VCK versloeg SVD (5-1), ®nszand won nipt van ,--0). Krabbendij- !'l,e m opmars voort via "•overwinning op Apollo, wedstrijd Bevelanders-Co- Wse Boys werd afgelast, «zoekers hebben nu liefst wedstrijden achterstand op ^ploegen. j-SVD 5-1: Na een half uur «door doelpunten van Mi- luimeester en Erik Goudt 3-0. ijDa mst zorgde opnieuw P Sander Jasperse voor woordat vijf minuten voor 65,1 eigen doelpunt de 5-1 ede. i-Heinkenszand 0-1: De ?°eg domineerde de eerste '®aar men wist geen raad 5 gecreëerde kansen. Na J^was de wedstrijd meer aPgaand. Twee minuten S'n2 de winst toch Krabbendijke-Apollo'69 6-2: Halverwege de eerste helft zorg de Michel Bal voor 1-0, maar via Frank de Bruine kwam Apol lo verdiend ook weer op gelijke hoogte. Daarna werd Krabben- dijke sterker en nog voor rust werd het 3-1 door doelpunten van Ruud Lagendijk en op nieuw Martin Bal. Ook in de tweede helft speelde de thuisclub uitstekend voetbal en Lagendijk, Ronald Zuidweg en Theo van Houte lieten bin nen twintig minuten de 6-1 aan tekenen. Via Sander Nagelkerke werd het een kwartier voor tijd 6-2. Wolfaartsdijk-Cadzand 2-0: In een gelijkopgaande wedstrijd kwam de thuisploeg door een treffer van Harm Fluijt na twin tig minuten op voorsprong. Drie minuten later werd het via Ar nold van Gemerden zelfs 2-0, waarna de Zeeuws-Vlaamse be zoekers nooit in staat bleken een vuist te maken. Er was daar na - zeker in de tweede helft - bitter weinig meer te beleven. Wemeldinge-Hoedekenskerke 7-0: Al na twee minuten was het 1-0 door Richard Schouten. Chris Kole tekende halverwege de eerste helft voor de 2-0. Na de thee waren Wouter Dagevos, Toine Gijzel, Danny van Loon met een doelpunt vanaf de ach terlijn en Richard Schouten (2x) nog succesvol in de ongelijke strijd. hard op elkaar gescholden werd. Een aanklacht hier, een aanklacht daar. Langdurige schorsingen voor de aanstich ters Nordin Attouzin (Triborgh) en de ongemeen agressief reage rende Chinedu Chukwugbo. En beide clubs twee punten in min dering. En toch... Ook op 19 december, bijna twee maanden na de knok partij, is het na afloop weer ru moerig. Maar anders rumoerig. Door de muren van het complex galmt opzwepende muziek, hard, nog harder. De knop staat schijnbaar nog niet helemaal open. Achter die muren heerst ook een enorme tegenstrijdigheid. Daar waar de overwinning gevierd wordt in het kamp waar kom mer en kwel de voorbije maan den regeerden, is enkele meters verderop elk woord te verstaan van de tirade van Triborghs oe fenmeester Rudy Provoost. Fel haalt hij uit naar zijn groep. De man is woedend, hij verwijt ze gebrek aan volwassenheid, aan karakter. Van een ploeg die twee uur in de bus heeft gezeten om 48 minuten te spelen en kop loper te worden in de eerste klas se C, mag je iets meer felheid verwachten. Tactisch onvermo gen hebben ze getoond. Vooral voor dat laatste valt wat te zeg gen. Al mag Provoostzich dat ook persoonlijk aantrekken. Want het lef dat Terneuzen-trai ner Ardian Lekaj toonde door zijn elftal gistermiddag één-op één te laten spelen, werd door Provoost niet beantwoord met een passend concept. Vijftig mi nuten lang riep de ploeg uit Til burg daarom het onheil over zich af door een man achter de achterste lijn te houden. En de problemen kwamen, zij het heel laat. Pas in de laatste minuut, maar de optater kwam waar schijnlijk harder aan dan de af valbakken, die 24 oktober door Terneuzen vlogen. Uiteindelijk rendeerde de tac tiek van Lekaj. Maar de oefen meester moest er veel te lang op wachten, vond hij. Want waar de gelijkmaker vrij vlot op het bord kwam (Marco Faassen, 48e minuut) verdween de winnende treffer van de zestienjarige twee dejaars B-junior Sinan Coban pas in de voorlaatste minuut achter doelman Bouchti. En tus sen die twee treffers in liet de thuisploeg een karrenvracht aan mogelijkheden onbenut. Maar goed, Terneuzen gaat door het onverwachte meevallertje niet als hekkensluiter de winter stop in. Da's leuk, da's positief, maar de ploeg zal in de tweede helft van het seizoen beter moe ten presteren. Terneuzen zal vooral veel effectiever moeten worden. Machteloosheid „Want dat is het manco", ver woordde aanvoerder Mike But de machteloosheid voorin nog maar eens. „Slechts een paar clubs springen eruit in de eerste klasse. De rest is aan elkaar ge waagd. Terneuzen doet, al is het sterk verjongd, voor weinig clubs onder. Dat we zo laag staan, heeft ook weinig te ma ken met kwaliteit, maar veeleer met machteloosheid. Hoeveel kansen hebben we vandaag weer gekregen? Zes, zeven? En wie niet scoort, die verliest. Naarmate het succes achterwe ge blijft, wordt het ook steeds moeilijker voor die jonge gas ten. Het zelfvertrouwen wordt minder. Zo werkt het." Wat meer routine zou de ploeg goed doen, meent But. En die zou er tijdens de winterstop ko men met de Belgen Walid Dha- kouani (Aalter) en Stefan Dellae- rt (Eeklo). „Meer routine bete kent dat Mike But na zijn schor sing van twee duels als een ech te nummer tien gaat spelen", denkt Lekaj. „Nu zwerft hij over heel het veld. Dat vreet krachten. Met wat meer erva ring in de ploeg moet het alle maal beter kunnen." En moet Terneuzen het ook zien te redden in de eerste klasse. „Dat is wel de bedoeling, dat is ook de doelstelling. Meer mag je van deze jonge ploeg niet ver wachten", zegt de oefenmeester. „Want de vereniging is een ande re weg ingeslagen. Ze kampt met financiële problemen en ook om die reden is er noodge dwongen gekozen voor het in passen van jeugd. Wellicht snel ler dan aanvankelijk de bedoe ling was. Een andere keus was er trouwens niet." De drie punten van gisteren wa ren derhalve ook om die reden hard nodig. De echte rust zal echter pas komen wanneer de ploeg de punten heeft die een langer verblijf in de eerste klas se garanderen. En zover is het dus nog lang niet. Terneuzen-Triborgh 2-1 (0-1). 2. Nordin Attouzin 0-1, 48. Marco Faassen 1-1, 89. Sinan Coban 2-1. Scheidsrechter: P. van Loenen Oost-SouburgGele kaart: Jules Bazelier, Ferco van der Hooft (bei den Terneuzen), Van der Hoever (Triborgh). Aantal toeschouwers: 250. Bijzonderheden: Duel werd op 24 oktober na 42 minuten ge staakt bij een 0-1-voorsprong voor Triborgh. Terneuzen: Kim Gommers; Denny Ter Steege, Erik-Jan Naudts, Jules Bazelier (78. Ferco van der Hooft); J or den Taldddine (72. Jarno Wae- beke), Mamadouba Gueye, Mike But, Jan Bosman; Marco Faassen, Sinan Coban. door Barry van der Hooft LISSE - Dennis Wondergem hoopt na de winterstop bij zon dag-eersteklasser Terneuzen on der de lat te staan. De doelman is momenteel derde keus bij Hoek en gaat ervan uit dat hij vanaf januari speelgerechtigd is voor de club waar hij ook als jeugdspeler al actief was. Na het vertrek van Jürgen Bel- paire verloor Wondergem aan het begin van dit seizoen de con currentiestrijd van Filip van der Vloet. Toen enkele weken na de start van de competitie ook nog doelman Olivier de Pauw aan de eerste selectie werd toegevoegd, was de rol van Wondergem uit gespeeld. „Ik kom niet aan spelen toe en bij Terneuzen is de kans groter dat ik kan keepen dan bij Hoek", zei Wondergem zaterdag na het duel met FC Lisse. „Ik heb een aantal gesprekken ge had met de mensen van Terneu zen en in de oefenwedstrijden wil ik me bewijzen. Ik ben nu twintig jaar en wil dus keepen. Bij Terneuzen zijn we straks ook met drie keepers, maar daar wordt wel gerouleerd. Als je geen eerste keeper bent, zit je twee weken op de bank en keep je twee wedstrijden in het twee de. Op die manier blijf je in je ritme." Wondergem vindt het wel jam mer dat hij Hoek na anderhalf jaar gaat verlaten. „Vorig jaar was ik tweede keeper achter Jürgen Belpaire. Dat zag ik als een leerjaar. Maar ik heb nu geen zin om op mijn leeftijd nog een half jaar op de bank of de tribune te zitten. Hoek is een mooie club waar alles prima ge regeld is, maar ik moet nu aan mezelf denken." Terneuzen-aanvaller Sinan Coban (links) is een verdediger van Triborgh te snel af en kopt op het doel. foto Peter Nicolai van onze sportredactie TERNEUZEN - Door een sterke tweede helft won zondag-derde klasser HVV'24 zaterdag met af getekende cijfers van Axel (5-1). Walcheren stelde eveneens in de tweede helft de winst veilig te gen RIA W.. In die periode liep de thuisploeg uit van 1-1 naar 4-1. Het duel tussen de buren Robur en Goes eindigde in 3-3. Axel-HVV'24 1-5: In het begin van de wedstrijd kreeg de thuis ploeg twee grote kansen, maar liet die onbenut. Daarna nam HW'24 het initiatief over en drukte dat na een half uur uit in 0-1 via Percy Verlinden. In die eerste helft troffen Maarten Scheerders en Verlinden nog een keer het houtwerk. Na de pauze kwam Axel vrij snel op 1-1 via Siem Gans. Door echter achterin één-op-één te spelen bood die ploeg HVV'24 een zee van ruimte. Daar profi teerden de bezoekers van via Kieran O'Shea (2x), Hans van Damme en Evert van den Berg. Walcheren-RIA W. 4-1: Beide teams sneelden mpt. VippI wat In vallers. RIA W. zag al na enkele minuten de pas van een langdu rige blessure herstelde Maarten Kolijn uitvallen met een ham stringblessure. In de eerste helft waren de ploe gen aan elkaar gewaagd. Via Martijn Jansen nam de thuis ploeg de leiding, maar nog voor rust zorgde Wesley Winne voor 1-1. Na de pauze was Walche ren de sterkere ploeg. De Vlissin- gers kregen verschillende sco ringskansen en wisten daar ook raad mee. Door doelpunten van Richard Verweij, Sjoerd Reijn- houdt en Jolly Yalayu werd het 4-1. Robur-Goes 3-3 (2-2): Zondag- vijfdeklasser Robur deed nauwe lijks onder voor de twee klassen hoger acterende buurman. Ro bur kwam zelfs op een 2-0-voor- sprong via goals van Rick Hop mans en Rick van der Gaag. Vin cent Klerk zorgde voor een 2-2-ruststand. Na de pauze leek Goes te gaan winnen toen Michael Cabenda er 2-3 van maakte, maar door een goal van Dennis Weyers ein digde het duel alsnog in een ge- liilfcnpl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 23