Advocaten grootste winnaars APK 38 PZC Rotterdam Airport ziet brood in toeristische trips Zeeland Recordaantal vogels op show Nieuw-Namen Kandidaten melden zich voor bouw van elektriciteitscentral MEDEWERK(ST)ER 00* Wethouder stoort zich aan kritiek op deal met BAM Strijd windpark Eendragt Bijeenkomst over militairi uitzendingen Gehandicapt of chronisch ziek? TOTAL TANKSTATION FULL-TIME keuring pers. auto Bosch Car Service Daar kom je graag terug door René Hoonhorst TERNEUZEN - Het raadsbe sluit om geen windmolenpark in de Terneuzense Eendragtpolder aan te leggen, komt alleen advo caten ten goede. Juristen kun nen behoorlijk verdienen aan de procedures die boeren en ener giemaatschappij Eneco tegen de gemeente gaan aanspannen, voorspelden wethouder A. van Waes en enkele raadsleden don derdagavond. De conclusie van de bestuurders dat het raadsbesluit alleen advo caten tot winnaars maakt, wordt niet ondersteund door de actievoerders die tegen de komst van windmolens in de pol der streden. „Wij zijn natuurlijk heel blij dat de molens er niet komen, temeer daar het nieuwe bestemmingsplan de windmo lens in de toekomst helemaal uit sluit. We zijn trouwens niet de enige winnaar, ook de politiek heeft gewonnen. Door vast te houden aan hun in juli ingeno men standpunt, en niet te be zwijken voor druk van het colle ge en een energiegigant, hebben de raadsleden veel mensen her nieuwd vertrouwen in de poli tiek bezorgd", betoogt M. San- drini. Wethouder Van Waes denkt Praisedienst TERNEUZEN - In plaats van een eindejaarspraise wordt dit maal in Terneuzen een nieuw- jaarspraise gehouden in de Gro te Kerk in de Noordstraat. De praisedienst op zaterdag 22 januari begint om 19.30 uur. Do minee Klap uit Terneuzen ver zorgt de meditatie. daar anders over. Hij benadrukt juist dat de gemeente Terneuzen in de ogen van ondernemers een onbetrouwbare partner is. Eind jaren negentig beslisten de raadsleden nog dat er windmo lens in de Eendragtpolder kon den komen en nu wordt dat be sluit weer teruggedraaid. „Hou me ten goede, daar kunnen goe de redenen voor zijn. De gemeen teraad heeft het volste recht op een eerdere beslissing terug te komen, maar voor het betrouw baarheidsimago bij het bedrijfs leven is het slecht." Er zit wel één goede kant aan het besluit, vindt Van Waes. „We kunnen eindelijk door met het bestemmingsplan voor het buitengebied. Dat werd tot nu toe opgehouden, omdat nog niet duidelijk was of er een bestem ming voor het windenergiepark op moest komen." Schadeclaim Het staat overigens nog niet he lemaal vast dat Eneco en enkele grondeigenaren naar de rechter stappen. Direct na de raadsver gadering heten vertegenwoordi gers van de energieleverancier en een boer weten dat de schade claim zo snel mogelijk zou wor den opgesteld. Maar woordvoer der C. de Ruijter van Eneco was gisteren minder stellig. „We wa ren aanwezig toen de raad het besluit nam, maar we wachten toch nog even af tot we het zwart op wit hebben. Daarna be raden we ons op de eventueel te nemen stappen." Van Waes rekent er op dat er een schadeclaim komt, maar laat zich niet uit over het be drag waarop hij rekent. Zestien miljoen euro, het claimbedrag waarmee eerder was gedreigd, lijkt de wethouder in elk geval sterk overdreven. De keurmeesters oordelen dat de vogels van zeer goede kwaliteit zijn. foto Peter Nicolai door Edy de Witte NIEUW-NAMEN - Secretaris Erik van den Branden van vogel vereniging De Nachtegaal uit Nieuw-Namen is trots op zijn ju bilerende club. De vijftig jaar oude vogelclub mocht dit jaar de Zeeuwse dis trictskampioenschappen organi seren, en won het verenigings klassement. „Als je daarbij ook nog het hoogste aantal vogels ooit op Zeeuws-Vlaamse bodem showt, mag je terecht trots zijn", vindt hij. Sinds donderdag kwet teren in gemeenschapscentrum De Kauter in Nieuw-Namen 1605 vogeltjes van 154 inzen ders, onder wie zeventien jeugd- kwekers. Tot vandaag is de col lectie vogels van diverse pluima ge te zien. De kwaliteit liegt er niet om: de 25 keurmeesters waardeerden maar liefst veertig vogels met de topscore van 93 punten. Districtsvoorzitter D. Verburg stak De Nachtegaal een extra pluim toe. „Dit is echt een mijl paal in het bestaan van de club. Er is een fantastisch spektakel van gemaakt, met enorm veel zorg voor de aankleding van de zaal en de verzorging van de vo gels. De clubtitel geeft de show voor De Nachtegaal nog meer glans", aldus Verburg. Topseizoen Voor Van den Branden kwam de eerste plaats in het verenigings klassement niet uit de lucht val len. „Onze leden draaien werke lijk een topseizoen. Op diverse regionale tentoonstellingen be haalden ze al fantastische resul taten." In het verenigingsklasse ment streden 22 deelnemende clubs om de Zeeuwse titel. De Nachtegaal kaapte de overwin ning weg voor Zang en Kleur uit Kloosterzande. Als derde ein digde De Vogelvrienden uit Ter neuzen. Het clubklassement van de Nachtegaal zelf werd gewonnen door Ivan de Meester. Op de drukbezochte jubileumre ceptie gisteravond werd R. Blei- jenberg in het zonnetje gezet vanwege zijn vijftigjarig lid maatschap. zaterdag 18 december 2004 door Kris Naudts ZELZATE - De Belgische elek triciteitsproducent SPE en het Franse aardgasconcern Gaz de France hebben zich gemeld als kandidaten voor de bouw van een milieuvriendelijke elektrici teitscentrale bij het staalbedrijf Sidmar op de oostelijke oever van het kanaal Gent-Terneuzen. Gaz de France en SPE, die in Gent over een elektriciteitscen trale beschikt langs de oever van de Ringvaart, hebben daar toe een joint venture opgericht. Voor het project bij Sidmar zijn er nóg twee kandidaten, maar die hebben zich nog niet bekend gemaakt. Het Franse en het Bel gische energiebedrijf ramen de investering voor een elektrici teitscentrale voor het Gentse staalbedrijf op 400 tot 500 mil joen euro. Het betreft een instal latie met een vermogen van 800 megawatt. Milieuprogramma Sidmar is voor zijn elektriciteits voorziening aangewezen op de centrale van Electrabel-Roden- huize die is gelegen op de krui sing van het kanaal naar Terneu zen en de Moervaart. De plan nen voor een eigen energievoor ziening passen in het grootscha lig milieuprogramma dat Sid mar enkele jaren geleden nood gedwongen diende op te stellen. Het bedrijf heeft met de Vlaam se overheid afspraken gemaakt over efficiënter energieverbruik en schonere milieutechnologie. Sidmar gaat met de kandi daat-bouwers onderzoeken of de milieuvriendelijke centrale tegen 2009 in gebruik kan wor den genomen. Uitstoot Enkele maanden geleden nam het staalbedrijf twee nieuwe'in stallaties in gebruik, waarmee de uitstoot van stof drastisch wordt teruggedrongen. De ont- stoffingsinstallatie moet het grensgebied rond Zelzate en Sas van Gent en de kleine kanaalker nen Desteldonk, Mendonk en Sint-Kruis-Winkel van de roestbruine stolój die regelmatig in d van de fabriek hingen. De ontstoffingsinstal Sidmar kwam niets fel Uit de statistieken over] van de Vlaamse MiW schappij (VMM) blijkt 3 dat Zelzate en Evergemld met de zwaarste luchtvel niging van heel Vlaandera] langrijkste vervuilingsw behalve het verkeer -deid trie; meer bepaald Sifcji raffinaderij VFT in Vooral de concentratie vd stofdeeltjes was onverantj hoog. Volgens deskundig de VMM hebben de drogea van 2003 en aanhoudend^ tenwind de situatie in deba zone negatief be'mvlwt meetresultaten van de» helft van dit jaar tonen een der alarmerende veronij ging. TERNEUZEN - De ifl ling Zeeuws-Vlaaffli! van het Humanistisch1! bond houdt vandaag(al) dag 18 december) eeoll eenkomst over 'geesttlij verzorging en uitzendii in café Ter Nose in Terne Raadsman Jan Smit je een presentatie en veil over zijn ervaringen I dens een uitzending is Irak. De bijeenkomstïsq ciaal bedoeld n (oud-)militairen, die in zet zijn bij vredesoperai over de hele wereld, eni naasten. Ook overige langstellenden zijn i 15.00 tot 17.00 uur wel op de bijeenkomst van Humanistisch Verbond Het vervolg van de familie berichten van pagina 12 Voor uw blijk van medeleven en belangstelling na het overlijden van mijn lieve man, onze vader, grootvader en overgrootvader ADRIAANIZAAK WISSE betuigen wij u langs deze weg onze oprechte dank. M. J. Wisse-Fremouw Kinderen, klein- en achterklein kinderen Vlissingen, december 2004 Voor alle warme belangstelling in de vorm van kaartjes, bezoekjes en bloemen, tijdens het ziekzijn en overlijden van onze moeder, oma en opoe SAARTJE DE WIT-KRAMER willen we u graag bedanken. Het heeft ons erg goed ge daan. Onze dank gaat zeer zeker uit naar dr. Ouwerkerk, Zorg- stroom Thuiszorg en de heer Osté. Namens de familie Peters-de Wit December 2004 18-12-2004 Lieve CLAUDIA Je bent als een vlinder van ons weggevlogen. Nu sta je als een ster aan de hemel. Je was ons zonnetje in huis. Het is stil zonder jou. Claudia, we missen je. Mama en Rinus N. Vragen over epilepsie? Bel de Epilepsielijn! 0900-8212411 advies en voorlichting een informatief gesprek brochures en boekjes Ce epHepsielijp is non mmenwerkingi- qtevn Of het nu gaat om juridische ondersteuning, belasting- teruggave, uitkeringen, zorg en hulp, woningaanpassingen, vervoer of lotgenotencontact... Kom op voor je belangen! Word ook lid van ANGO! ANGO maakft) beter leven mogelijk! Postbus 850, 3800 AW Amersfoort Tel. (033) 465 43 43 www.ango.nl Voor ons te Kapellebrug vragen wij op korte termijn een Voor meer informatie kun je bellen naar Danny Mangnus, tel. 0114-313016 excl. afmeldkosten *excl. 3-gas- en dieselroetmeting BORSSELE, Autobedrijf de Muynck Quistenburg 8, Telefoon 0113 - 35 15 51 Dijkwelstraat 59, Telefoon 0113 - 34 13 15 Karreveld 4, Telefoon 0118 - 55 19 91 Herculesweg 12a, Telefoon 0118 - 62 76 80 Gerbrandystraat 4, Telefoon 0118 - 46 46 44 Vrouwenpolderseweg 75, Telefoon 0118 - 59 15 24 Oostvoorstraat 23, Telefoon 0113 - 37 12 10 www.boschcarservice.nl ÜBOVAG Help Afrika om zelf een menswaardig bestaan op te bouwen. Giro 8829 in Leiden. Tel 071-576 94 76 ofwww.amref.nl AlVfREF FLYING DOCTORS SeifSupporting Africa door Ali Pankow HAMBURG - Zeeland met zijn monumentale steden kan een be langrijke rol spelen voor het .bin nenkomend meerdaags verblijfs- toerisme in Zuidwest-Neder land. Rotterdam Airport wil dat toerisme stimuleren en gaat in 2005 de aandacht vestigen op de talrijke mogelijkheden die het achterland van de Rotterdamse luchthaven te bieden Heeft. Pr-functionaris D. Breedveld zei dat gisteren in hotel Vier Jah- reszeiten in Hamburg bij een te rugblik op het voor Rotterdam Airport succesvolle afgelopen jaar. Bij die presentatie blikte zij ook vooruit op de plannen voor 2005. Breedveld verwijst naar succes volle resultaten van de samen werking tussen de Rotterdamse luchthaven en de promotie-orga nisatie voor de stad Delft. Het bezoek van buitenlandse toeris ten is daar het afgelopen jaar aanzienlijk toegenomen. Die ver hoogde belangstelling voor Delft wordt vooral toegeschre ven aan de koninklijke begrafe nissen de afgelopen periode in de Nieuwe Kerk aldaar. „Voor wie als toerist eens niet naar Amsterdam wil, biedt Delft een mooi alternatief. Een bezoek aan Zeeuwse steden als Middel burg, Vlissingen, Veere en Zie- rikzee past ook uitstekend in zo'n meerdaagse stedentrip", zegt Breedveld. Gedachte „Dat is een interessante gedach te waar we zeker op willen in spelen", zegt plaatsvervangend directeur M. Tempelman van het Bureau voor Toerisme Zee land. Concrete plannen in dit op- HOUD AHREF FLYING DOCTORS IN DE LUCHT... door Jean-Lou de Gucht HULST - De Hulster wethouder P. Weemaes (Financiën) noemt de kritiek van oppositiepartijen Progressief Hulst en Algemeen Belang op de afhandeling van de claim van projectontwikke laar BAM 'volksverlakkerij'. Algemeen Belang stelt dat de raad en de inwoners van Hulst stevig zijn misleid en bedon derd. Progressief Hulst vraagt zich af wanneer aan het repete rend wanbeleid in Hulst eens be stuurlijke consequenties wor den verbonden. Lessons Carols in Sas van Gent SAS VAN GENT - De jaarlijkse dienst van lezingen en kerstlie deren Lessons Carols wordt morgen gehouden in de Cuypers- kerk van Sas van Gent. Voor het muzikale gedeelte zor gen het Zeeuws-Vlaams Kamer koor en organist Jos Verpoor ten. Geheel in stijl wordt begon nen met een processie geleid door pastor Koen Jordens. De le zingen gaan over de vier vrou wen die in de stamboom van Je zus voorkomen: Tamar, Rachab, Ruth en Batseba en ook over Ma ria. De dienst begint om 15.00 uur. Het gaat allemaal om de schade claim van bijna acht ton die BAM bij de gemeente Hulst in diende, omdat het oorspronkelij ke centrumplan niet doorgaat. Hulst schakelde daarop een juri disch adviseur in om de claim te onderzoeken. Uit dat advies bleek dat BAM aanspraak kon maken op een bedrag van maxi maal 155.000 euro. Het onderhandelingsresultaat is uiteindelijk uitgekomen op 320.000 euro. In dit bedrag zit 120.000 euro voor de aankoop van het perceel Dubbele Poort 8, 'de kruidentuin' in de volksmond. Progressief Hulst en Algemeen Belang hebben geen goed woord over voor het onder handelingsresultaat. Weemaes begrijpt niets van de kritiek. „Het is kritiek op het huidige college. Maar de over eenkomst met BAM is helemaal niet door ons gesloten. Wij moe ten hier een vlekje wegpoetsen van het vorige college. Enkele ja ren geleden is een democratisch besluit genomen. Daar heeft ook Progressief Hulst zich aan te houden. Je kunt wel roepen dat je altijd al tegen dit besluit was, maar daar ben je als gemeente wel aan gebonden." Volgens Weemaes was er hoe dan ook geen alternatief. „Na tuurlijk kun je dan gaan proce deren over het bedrag. Dan weet je zeker dat er de komende jaren helemaal niets gebeurt in de binnenstad van Hulst. En dan had je uiteindelijk maar moeten afwachten of je beter af was geweest." Algemeen Belang vindt 120.000 euro voor de aankoop van de 'kruidentuin', ongeveer 180 vier kante meter grond, veel te veel. Zevenhonderd euro per vierkan te meter is volgens Algemeen Be lang een gangbare prijs in de Amsterdamse Kalverstraat maar zeker niet in Hulst „Dat kan best zijn", zegt Wee maes. „Maar degene die ver koopt bepaalt uiteindelijk de prijs. En wij wilden dat stuk grond hebben. Hoe kunnen we anders onze plannen daar uit voeren? We moesten wel 120.000 euro betalen. Als Algemeen Be lang en Progressief Hulst het be ter weten moeten ze eens met een voorstel komen. Roepen in de woestijn heeft geen enkele zin. Ik kan iedereen verzekeren dat er geen beter voorstel is." Onderzoeken Dat Hulst voor de 320.000 euro alleen maar een lap grond terug krijgt, ontkent Weemaes. „Er zijn de afgelopen jaren heel veel onderzoeken verricht in op dracht van BAM. Denk alleen maar aan archeologische onder zoeken en een stedenbouwkundi ge visie. Die gegevens zijn niet verloren gegaan. Anders hadden we die onderzoeken zelf moeten verrichten. En ik kan verzeke ren dat dat de gemeente Hulst heel wat geld had gekost." zicht zijn er nog niet, maar pelman acht het wel van; dat zowel op de langere s ties als op het kortere wordt ingezet. „Ik heb net gisteren deis ten van het landelijk Ca Vakantie Onderzoek (C| kregen. Ik heb ze nogntój f iek voor Zeeland kunne preteren, maar een bels constatering is dat economische teruggang kantiemarkt niet in elkaar! stort. Over de gehele üi slechts sprake van eenlica ling", zegt Tempelman, Volgens haar blijven alia door de ligging van Zeda langere verblijfsvakanliü! de kust van belang. Daa ziet zij zeker de waarden* investeren in het meerda" blijf in diverse st bijvoorbeeld een watersporters per definft veel belangstelling febböl oude steden met veel mod ten", aldus Tempelman. Grote schoon* op het terrein van gasfabriek OOSTBURG - Delta NTH op korte termijn mei (M ring van de grondwater reiniging op het terrein tf voormalige gasfabriek!* Oude Haven in Oostburg. Dit jaar bleek uit onden® het ondiepe grondwater" gehele terrein licht tot sten vuild is. De verontreinig ook onder de weg aai# De omvang van de ven» ongeveer 10.000 vierkante ter. Van een kleiner Jt» ge veer 4000 vierkante® het grondwater zelfs tot o diepte van negen tot tiöj verontreinigd. »r woi Voi Het grondwater pompt en ondiepe grondwater woro- voor gebruik gemaakt® aanwezige c rein. Die is aai re saneringswerl® Het diepe grondwater naar boven gehaald me van een pomp. De dm® schoonmaak wordt drie jaar.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 76