Innen en postzegels in bibliobus Film maken is leuk en leerzaam Betonning Grevelingen wordt aangepast (fnCnéie Actie voor beter busvervoer werkt OPRIJS Hoeijmakers boos over brief gemeente aan dorpsraden Hollywood in Zeeland ■«COLLECTIE fobiele service vanaf tweede kwartaal in kleine kernen tentsconcert Fietspad Delingsdijk verlengd Werkstraf voor wietteler Bedrijfsinbraak bestraft Man overlijdt na aanrijding Optreden Kleinkoor Kerstmarkt bij Beatrixschool Workshop kerstversiering actie OUWEN-DU IVELAND htweg 23a *A3 ZIERIKZEE fill 11-454647 «111-454657 Leerlingen van de Vliedberg zijn bezig met voorbereidingen voor het filmfestival. fótö Willem Mieras door Joeri Wisse GOES - De Vliedberg in Goes is deze weken het Hollywood van Zeeland. Alle leerlingen van de eerste en tweede klas sen hebben de opdracht gekregen om een film te maken voor het schoolfilm- festival van donderdag 23 december. Afgelopen maandag begon het filmpro ject op de middelbare school voor kinde ren met leer- en gedragsproblemen. Zes groepjes van tien leerlingen maken ie der een film van ongeveer tien minuten. De beste productie wordt tijdens het filmfestival beloond met een 'Oscar'. Elk groepje heeft zo zijn taakverdeling. Michiel Harten is 'captain' bij de film die draait om een gevonden schat. „Als thema hebben we dromen gekozen", ver telt Michiel. Nadat de schat in het Poel- bos is gevonden droomt iedereen over de inhoud Eén droom van een jongen gaat over een snelle auto. „Daarvoor zijn we zelf naar de Renaultgarage geweest om een auto te regelen", zegt Michiel. Het ma ken van de film bevalt hem wel. „Leu ker dan gewoon les, maar het is wel erg chaotisch." Ondanks de chaos zit er wel structuur in de groepjes volgens docente D. Kra nendonk. Aan het begin van de middag wordt er vergaderd. Iedereen krijgt een taak voor die middag. De captain ziet erop toe dat alles wordt uitgevoerd. Alle groepjes worden ook nog begeleid door een docent. Die mag zich niet te veel bemoeien met de filmproductie, de leerlingen moeten zoveel mogelijk zelf doen. Leerlingen die bijvoorbeeld een kos tuum willen huren, gaan daar zelf ach teraan. De offerte die ze daarvoor ma ken, leveren ze in bij de directeur van de school. Die beslist of de plannen door mogen gaan. Het groepje van scriptschrijfster Selina is bezig met een film over zinloos ge weld. „In de film vechten racisten met buitenlanders. Nadat de politie erbij is gekomen worden ze vrienden met el kaar", zegt Selina. In het stamlokaal van haar groepje is het rustig. De cap tains zijn op pad om de filmlocatie, een fietstunneltje in de stad, te bezoeken. Anderen zijn de stad in om de politie op de hoogte te brengen van de filmplan nen. De Vliedberg is met het filmproject be gonnen omdat de overheid de onder bouw van het voortgezet onderwijs meer vrijheid heeft gegeven om zelf de lestijden in te vullen. Zo kan een school kiezen voor projectonderwijs in plaats van de traditionele lessen. Met het film project loopt De Vliedberg voor op de eisen van de overheid die in 2006 in gaan. Veel leerlingen van De Vliedberg hebben moeite met de discipline van het zitten in schoolbankjes en het ma ken van huiswerk, In dit project werken ze veel harder, bovendien leren ze veel meer dan in ouderwetse lessen, stelt Kranendonk. Bij het filmproject komt ook de lesstof van gewone lessen aan bod. De informa- ticadocent leert de 'editors' van elk groepje om een film te monteren op de computer Anderen zijn bezig in het handenar- beidlokaal om rekwisieten te maken voor hun filmpje. Tijdens het filmfestival in de gymzaal van de school worden de Oscars uitge reikt door juryvoorzitster Kranendonk. Die worden gemaakt door het filmfesti val groepje, vertelt Rob de Koeijer (13), journalist van de filmkrant en voorlich ter van het evenement. Het filmfestival begint om 18.30 uur. Het entreegeld bedraagt twee euro. Het festivalgroepje is al druk bezig om daar de nodige consumpties voor in te kopen. frankenwalder marcona ■■'EDELFT 16 MIDDELBURG IIKZEE - Vanaf het tweede daal volgend jaar kunnen n de kleine kernen stzegels of buskaar- wecht bij de biblio-service- De reguliere bibliobussen si uitgerust met een pinau- !l, een internetverbinding lal van producten van |st. ^[verlening zal niet be kijven tot strippenkaar- postzegels. „We zijn bij- eeld ook in gesprek met fl, zodat mensen zich in i kunnen aanmelden en de vacaturebank kunnen bekij ken", zegt A. van Zanten van de Zeeuwse bibliotheek. Daarnaast wordt gedacht aan de verkoop van bioscoopkaart jes, theaterkaarten of treinkaart jes. „Het is een behoorlijke uit breiding voor de kleine kernen", zegt wethouder W. Renden. Hij ziet veel voordelen omdat steeds meer dienstverlening uit de klei ne kernen verdwijnt. Vooral de mogelijkheid om treinkaartjes te kopen ziet hij als een groot pluspunt. „Steeds meer loketten gaan dicht en voor mensen die niet zo vaak met de trein reizen zijn de automaten vaak lastig." Renden ziet in de bus ook kansen voor de gemeente. „Als de toeristen pas wordt ingevoerd kan die ook gebruikt worden." In de omgebouwde bibliobus komt een kluis met een pinauto maat van de Rabobank. Inwo ners kunnen daar (bescheiden) bedragen pinnen of de chipknip opladen. Ernaast komt een infor matiezuil met internetverbin ding. „Daar staat natuurlijk on ze eigen catalogus op. Klanten kunnen zo via internet boeken of cd's bestellen uit andere bibli otheken. Maar we hebben veel meer. Bijvoorbeeld de de dienst regeling van Connexxion. Sa men met de buskaarten is dat een heel servicepakket." De diensten van de biblio-servi- cebus worden in de toekomst misschien nog verder uitge breid. Dat hangt vooral af van het succes van het project.„We moeten zien of het aanslaat en waar vraag naar is", zegt Van Zanten. Zij gaat ervan uit dat het project na een jaar of drie wordt geëvalueerd. De bus doet op Schouwen-Duiveland veer tien kernen aan. „Hoe dat ver der gaat, weten we nog niet. We zullen moeten kijken naar de tijdstippen. Nu zitten we vooral in de schooltijden, maar we zul len misschien wel vaker 's avonds moeten rijden." De biblio-servicebus is een ini tiatief van de Zeeuwse biblio theek. Naast het aanbod aan boeken en cd's wilde de biblio theek de service uitbreiden met internetdiensten. De bus rijdt ook op Noord-Beve land en in Veere. riverwoods jackpot mart visser taifun gerry weber basler - delmod m, BLOUSES, ROKKEN, -NTALONS, T-SHIRTS EN ONDERPULLOVERS gant woman trstconcert nsi Voca SCHOR - De Stichting Mu- «ahoudt morgenavond een (concert in de Nederlands unnde kerk in Dreischor. rfogramma wordt verzorgd hel Vocaal Ensemble Sint ras onder leiding van diri- H. van den Broeke en door plaatselijke muziekvereni- Crescendo onder leiding dirigent R. Slager. Tussen- al er een korte kerstmedi- worden gehouden door ader Hoek. kstconcert van Musi Voca Li om 20.00 uur. H HAAMSTEDE - Man- jor De Westhoekzangers vanavond vanaf 20.00 uur ileiding van E. Vos-Sim- «iadventsconcert in de Ge geerde kerk aan de Plat an in Haamstede, fogramma biedt naast en- teditionele kerstliederen meereen lied in het Papia- 'èn een selectie uit een kbekend kerstrepertoire. Ld D. de Koning verleent akele preludes van Bach irerking aan dit advents- ri door Marcel Modde ZONNEMAIRE - De betonning van de Grevelingen wordt vol gend jaar in z'n geheel aange past. De nieuwe inrichting van de vaarroutes moet volgens F. Mous van Rijkswaterstaat een einde maken aan de commotie die was ontstaan over de bezui nigingen op de boeien voor de re creatievaart. Het totaalplan voorziet in het verleggen (naar 4,5 meter diep te) en uitbreiden van de hoofdbe- tonning rond de vaargeulen. De verbreding die zo ontstaat, biedt meer ruimte aan de be roeps- en pleziervaart. Daar naast wordt op anderhalve me ter diepte de recreatiebetonning teruggezet. Door de andere in richting kan volgens Mous wor den volstaan met aanzienlijk minder van die kleinere boeien. Per saldo is Rijkswaterstaat zo, op langere termijn, goedkoper uit, ook omdat de recreatieton- nen de meeste onderhoud ver gen. De aanpassingen worden voor het komend vaarseizoen gereali seerd, zei Mous gisteren in een toelichting voor Raad van Be stuur van het Natuur- en Recrea tieschap De Grevelingen. Met al le betrokken organisaties van be langhebbenden, inclusief de vis sers, is eerder deze maand over eenstemming bereikt over de nieuwe inrichting, aldus de ver tegenwoordiger van Rijkswater staat. De maatregel is tot stand geko men naar aanleiding van het ant woord van minister Peijs van Verkeer en Waterstaat op boze brieven van het Grevelingen- schap, gemeenten en de provin cies. Rijkswaterstaat besloot vo rig jaar, gedwongen door bezui- door Inge Heuff ZIERIKZEE - De actie voor be ter openbaar busvervoer van en naar Goes heeft 220 handteke ningen opgeleverd. Vervoerder Connexxion en de provincie Zee land als opdrachtgever zullen zich nog meer inspannen om knelpunten waar mogelijk snel te verhelpen. Ook zal intensiever overlegd worden met de Goese scholen en stichting Scholieren vervoer. Gis terochtend hebben de initiatief neemsters van de actie, E. Pols en E. van Houdt uit Schou wen-Duiveland, de 220 handte keningen die pleiten voor beter openbaar-busvervoer aan gede puteerde G. de Kok in Middel burg overhandigd. Sinds het begin van de actie, be gin november, was al duidelijk dat zowel de provincie als Con- nigingen, tot het definitief weg halen van alle recreatiebeton ning in de Grevelingen en het Veerse Meer. Na een storm van protest kwam de instantie met een tussenoplossing en werd be sloten de helft van de kleinere boeien terug te plaatsen. Ook dat was in ogen van de gebrui kers nog onvoldoende. Peijs heeft Rijkswaterstaat te kennen gegeven belang te hechten aan nexxion de klachten serieus na men. Met name op lijn 132, van Zierikzee naar Goes, zijn in de ochtenduren extra bussen inge zet die duidelijk verlichting ge ven. Tijdens het overleg van gister ochtend benadrukten de provin cie en Connexxion dat niet alle problemen zo eenvoudig op te lossen zijn. Zo valt van bus 31, Kamperland - Goes, die een keer per uur rijdt, in de spitsuren geen half- uurdienst te maken. Er zijn dan te weinig reizigers. Datzelfde geldt voor de Zeeuws-Vlaamse bussen 1 en 7 een compromis tussen alle be langhebbenden. Mous: „Vandaar dat we zijn gaan werken aan een totaal nieuw inrichtingsplan voor het hele gebied. De ligging van de hoofdbetonning precies in de vaargeul zelf, was gebaseerd op vroegere uitgangspunten. Door ook de randen van de geul te ge bruiken, ontstaat er voor ieder een meer ruimte." De hoofdton- naar Terneuzen die aansluiten op bus 20 naar Goes. De eerste bussen van deze lijnen vertrek ken te laat om de leerlingen op tijd op school te laten komen. Connexxion ziet echter geen kans om bussen te laten rijden op een vroeger tijdstip. Ook de nog bestaande klachten over te volle bussen die 's mid dags uit Goes vetrekken, zijn las tig te verhelpen. „Het aanbod aan reizigers is zo onregelmatig dat je daar bijna geen aanpassingen op kunt doen", stellen zowel regiodirec teur van Connexxion, R. Water reus als provinciale beleidsme- nen komen te liggen op een af stand van zeshonderd meter ten opzichte van elkaar. Voor het Veerse Meer 'loopt een ander scenario', aldus Mous. De hoofd vaarwegen worden daar met ver ankerde palen aangegeven, waardoor aanpassingen op dat vlak flink duurder zijn. Afge sproken is dat voorlopig hetaan- tal recreatietonnen van 2004 blijft gehandhaafd. dewerker Collectief Vervoer, H. Erkelens in hun reactie op de klachten. Connexxion voert al overleg met de scholen maar Wa terreus zegde toe dit overleg te intensiveren. Na de kerstvakan tie wordt het aantal passagiers dat rond drie uur 's middags met de bus uit Goes vertrekt, ge meten. Zo mogelijk zullen er aanpassingen worden gedaan, Oplossingen E. Pols is blij met de reacties op de actie. „De provincie en Con nexxion staan open voor deze problemen en proberen oplossin gen te vinden. Dat was onze op zet. Maar we blijven alert." De stichting Scholierenvervoer heeft in november via internet een enquête gehouden onder leerlingen die met de bus naar de Goese scholen gaan. Con nexxion en de provincie zullen ook deze resultaten bekijken. (Advertentie) ngklachten: ■0231231 laandag t/m vrijdag ge- iade de openingstijden; lags tot 12.00 uur KI Modde (chef) laemans E,T« Soesman Planting 'lyBoogert (sport) JTRALE REDACTIE aonspark 28 %31 AA GOES <0113)315500 ^113)315669 ^'•redactie® pzc.nl "ÏRNET Nae.nl web@pzc.nl zaterdag 18 december 2004 s 13 BROUWERSHAVEN - Het fietspad langs de Delingsdijk wordt doorgetrokken. Dat heeft de provincie medege deeld aan de gemeente Schouwen-Duiveland. Tussen de Heuvelsweg en Brouwershaven moeten fietsers nu nog over de weg rijden en dat levert regelmatig gevaarlijke si tuaties op. Het is de bedoeling om het fietspad in 2005/2006 aan te leggen. Een aanvangsdatum voor de werkzaamheden is nog niet bekend. De kruising Delings- dijk-Heuvelsweg wordt ook aangepakt. Hier komt een plateau waardoor het verkeer moet afremmen. De krui sing staat bekend als gevaarlijk en er gebeuren regelma tig ongelukken. De gemeente had liever een rotonde ge had, maar dat is volgens de provincie te duur. MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter heeft gisteren een 38-jarige Goesenaar voor bezit van een wiet- plantage conform de eis veroordeeld tot tachtig uur werk straf. Aan de Nederlandse Staat moet de Goesenaar 8688 euro betalen. Dat bedrag had hij overgehouden aan drie geslaagde oogsten. Een 37-jarige man uit Vlissingen, die de plantjes had be werkt en verwerkt, kreeg voor zijn aandeel dertig uur werkstraf opgelegd.De politie trof op 21 juni bij een inval in de woning van de Goesenaar 150 hennepplanten aan. De 38-jarige man zei door financiële problemen tot de hennepkweek te zijn overgegaan. MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter B. Duin hof heeft gisteren een 29-jarige inwoner van Sint Niklaas (B) voor een bedrijfsinbraak veroordeeld tot tachtig uur werkstraf en drie weken voorwaardelijke gevangenis straf. In de uitspraak werd opzetheling meegenomen, om dat de politie de man aantrof in een gestolen auto. Zijn drie mededaders hadden kans gezien de benen te nemen. Twee getuigen zagen op 7 januari dit jaar vier mannen uit een supermarkt in Zoutelande wegrennen. In vuilniszak ken werden rookwaren aangetroffen. De politie wist de vluchtauto te traceren tot Vlissingen. Agenten zetten de achtervolging in. Drie mannen vluchtten de auto uit. De verdachte, die wel gesnapt werd, hing een ongeloofwaardig verhaal op dat hij met de trein van Sint Niklaas naar Vlissingen was ge gaan om een vriend in Middelburg te bezoeken. Liftend op weg van Vlissingen naar Middelburg zou hij zijn opge pikt door het trio. Officier van Justitie J. Zondervan ge loofde er niets van en eiste zes weken cel. BIERVLIET - Een 57-jarige inwoner van de gemeente Sluis is gisterochtend om het leven gekomen bij een ver keersongeval op de Hoofdplaatseweg tussen Biervliet en de buurtschap Driewegen. Het ongeval vond plaats rond kwart over zeven. De man liep aan de kant van de weg toen hij werd aangereden door een 37-jarige bestuurder van een bestelbus. De Ter- neuzenaar had de man te laat in de gaten. Het slachtoffer is ter plaatse overleden. Het aantal verkeersdoden in Zeeuws-Vlaanderen bedraagt momenteel negen. Vorig jaar vielen er in totaal twaalf dodelijke slachtoffers te be treuren in de streek. door Melita Lantinq ZONNEMAIRE - „Dit is pure in timidatie." J. Hoeijmakers uit Zonnemaire is woedend op het gemeentebestuur van Schou wen-Duiveland. Aanleiding is een brief van het college aan al le vertegenwoordigers van maat schappelijke instellingen. Daar in staat dat 'derden onjuiste of subjectieve informatie' verstrek ken rond het proces Kiezen of Delen. „Dit is een stoot onder de gor del. Ze kunnen maar één per soon bedoelen, en dat ben ik." Hoeijmakers loopt al enige tijd rond met het idee dat het alle maal efficiënter en beter kan in de gemeente Schouwen-Duive land. Hij pleitte er bij de politiek daar om verschillende keren voor, de gemeente eens door te laten lich ten door een extern bureau. Zon der succes overigens. Nu pro beert hij de publieke opinie te mobiliseren, onder meer door een vergadering uit te schrijven voor alle dorpsraden. „En die hebben allemaal een brief gehad. Ik citeer: Ons is niet ontgaan dat rond het pro ces van Kiezen of Delen en de daarmee samenhangende keu zes die wij als bestuur moeten maken, sprake is van onjuiste of subjectieve informatieverstrek king door derden. Ik leid hieruit af dat de politiek doodsbang is. Maar de brief is zo bedreigend RENESSE - Het Kleinkoor Re- nesse levert zondag onder lei ding van C. van Eek een belang rijk aandeel in de vierde ad- ventsdienst in de Jacobuskerk in Renesse. Het Kleinkoor zingt onder meer Who on earth could know van Valerie McKenzie en Infant holy, infant lowly van Edith M. Reed en David Will- cocks. Het Kleinkoor bestaat uit drie sopranen, twee alten, twee tenoren en drie bassen. M. Vis begeleidt het koor op de piano. De vierde adventstdienst onder leiding van E. Schipper begint om 9.30 uur. dat de meeste dorpsraden heb ben afgehaakt. Hoeijmakers heeft daarom beslo ten om de openbare dorpsraden vergadering van volgende week maar af te blazen. „Als ik mijn verhaal niet eens meer mag ver tellen... Ik doe niks hocus pocus. Alles wat ik zeg komt uit de ge meentelijke stukken." Hoeijmakers gooit de handdoek nog niet helemaal in de ring. Hij wil nog proberen zijn verhaal te vertellen aan de politieke par tijen. „Als ze er daar niet op ingaan ben ik er klaar mee." ZIERIKZEE - De Beatrixschool voor speciaal basisonderwijs voor ZLMK-leerlingen in Zierik zee houdt donderdagavond 23 december een kerstmarkt op het schoolplein aan de Grachtweg. In de kraampjes zullen allerlei geschenkartikelen te koop wor den aangeboden. De meeste spul letjes zijn door de leerlingen van de Beatrixschool zelf ge maakt. Verder zijn er fraaie prij zen te winnen met het rad van fortuin. De opbrengst komt gro tendeels ten goede aan een schooltje in Afrika. De kerst markt begint om 18.30 uur. ZIERIKZEE - Sociaal Cultureel Werk De Lichtboei in Zierikzee houdt vandaag een workshop voor het versieren van het huis rond de feestdagen met groen en bloemen. Docentes Dien Hanse en Carla de Reus leren de deelnemers di verse technieken voor het aan brengen van kerstversiering. Er wordt gezorgd voor stukjes oasis om kerstarrangementen op te maken. Overige spullen als groenmateriaal, vaas, mand of schaal en glasballen, dennenap pels of kaarsen dienen de deelne mers zelf mee te brengen. De workhop wordt gehouden in het MFC van 9.30 tot 12.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 69