»zc SÈffis. iss-" EXCLUSIEF VOORDEEL VOOR DE LEZERS VAN DEZE KRANT CITY-CRUISES IN DE UITVERKOOP! P&OV"V Ferries Vraag&antwoord te bijlagen: 0113-315680 izc.nl redactie@pzc.nl ;31,4460 AA Goes ■«-exploitatie: Midden-Zeeland: 0113-315520 ^Vlaanderen: 0114-372770 020-4562500 118 december 2004 Reizen Reizen Uitgaanstip Op verschillende locaties in Amsterdam heeft van 21 t/m 24 december Yule, het Festival van Licht plaats. Verspreid door de stad, vooral op het Museumplein, zijn lichtobjec- ten te zien. Ook zweeft een la serdriehoek boven de stad. (ADVERTENTIE) aan boord 08*00-08.3°" NU AL VAN €128 VOOR €59 P.P. Combineer cruisen met een stedentrip tot een ware minivakantie! Beleef 2 fantastische avonden aan boord van één van onze luxueuze Cruiseferries vanaf Rotterdam of Zeebrugge (B) en bezoek overdag het schilderachtige York of het maritieme Hull in Noord-Engeland. Cultuur, historisch erfgoed, en vanaf januari spectaculaire uitverkoop in vele Engelse winkels! Ook leuk als vroege valentijns verrassing! WHEN IT MATTERS CFTY-CRUISe"^ VfRTREK ZO T/M WO VERTREK 00 EN ZA VfRTREK VR 3-DAAGSE CITY-CRUISE €59p.p. 4-DAAGSE CITY-CRUISE ïl3 yo (exclusief accomodatie in Engeland) J p.p. €69 p.p. 3 €79 p.p. «83 p.p. «93 p.p. 1 Boek voor 31 dacemlM»! MM u liwi liyt. uw elgéii onh>? Ooi «i gen.auw" (Mf kon! (i« van.il pri|s iilijfi neti/oird#! 1 Bil 020-201 33 33 IN VERMEID CODE 'WEG' AANBOD GFim VOOR BfJZEN T/M SI MAAR! 2005. MILK INI 0RMATIE OVER 01 STEDEN HUIL LN YORK.' SURF NAAK POferrieS.COm ^°™raarden hjn van toepassing. Boek voor 31.12.04. Betaal direct bij reservering. Vanaf prijzen beperkt beschikbaar op geselecteerde afvaarten. Aanbod geldt voor afvaarten t/'m 31.03.2005 Prijzen zijn p.p. gebaseerd op voetpassagiers, in Busvervoer. Het aanbod kan ook geboekt worden met eigen personenauto (1 per boeking); de vanaf prijs blijft dan hetzelfde. Voor alléénreizenden geldt een toeslag. Boekingen kunnen gewijzigd worden (tegen geldende tarieven), m Vakantiebeurs anders Van 12 t/m 16 januari heeft de Vakantiebeurs plaats. Uit onderzoek van de Vakantiebeurs zelf blijkt dat bezoekers de beurs een rapportcijfer geven van 7,6. Toch zijn er nog dingen die anders kunnen. Als het aan u was, wat voor verandering zou u dan doorvoeren? Stem mee in de Vakantievraag van de Week. Ga naar de website van deze krant en klik op de rubriek Reizen Uit betrouwbare bron k cy a» "O «s io WS ft) Q Vorige week vroegen wij u wiens mening het zwaarst telt bij het uitzoeken van een vakantiebe stemming. Daaruit blijkt dat de informatie dje wij tijdens feestjes en andere gelegenheden krijgen van familie en vrienden vaak bepalend zijn. De Uitslag: Verhalen van familie en vrienden 35% Meningen van anderen op internet of in tijdschriften 26% Informatie van reisbureau of reisbrochure 23% Artikelen van reisjournalisten 16% Metamorfose voor stationsrestauratie Treinreizigers kunnen vanaf volgend jaar ge nieten van rust, bediening, een krant, kop kof fie of een verse maaltijd in compleet vernieuw de stationsrestauraties. NS-dochter Servex be gint dan met het aanpassen van 54 restaura ties. De huidige formule is na tien jaar hard aan vernieuwing toe. De metamorfose is on langs begonnen in Utrecht. Tijdens de ver bouw, die tot eind februari duurt, blijft de zaak open. Reizigers kunnen er profiteren van extra voordelige aanbiedingen. Volgend jaar kunnen treinreizigers ook in Den Bosch en Roosendaal terecht in een vernieuwde restaura tie. In het Utrechtse restaurant verdwijnt de ondui delijke entree en de sombere sfeer. De nieuwe zaak biedt plek aan 270 man. In het rustige eet- gedeelte kies je je eigen muziek in zithoeken die een beetje lijken op de boots in een Ameri kaanse diner. Voor een zakelijke afspraak of een stille werkplek biedt het restaurant verga derruimte en een- en tweepersoons werkplek ken. Bij de receptie kun je op laptops even snel je mail checken. Blikvanger wordt een grote, C-vormige bar met twee tv-schermen erboven, 's Morgens serveert men hier koffie, broodjes, gebak en een krant, 's avonds wijn en bier en een sportwedstrijd op tv. Digitale gids wijst weg in Amsterdam Toeristen in Amsterdam hoeven niet langer moeizaam hun weg te zoeken, want sinds 1 de cember is er de digitale reisgids Timespots. Ti mespots is een handzame reisgids met actuele informatie die toeristen kunnen huren bij VW's en diverse betere hotels. Als miniroute- planner geeft de pocket PC Timespots een uit gebreide plattegrond van de stad, maar ook in formatie over hotels, evenementen, musea, vervoersmiddelen, horecagelegenheden en be zienswaardigheden uit de databank van het Amsterdamse Toerisme Congres Bureau (ATCB). Daarnaast kunnen gebruikers met Ti mespots bellen, internetten, filmen en fotogra feren. Timespots is te huur bij VW-kantoren vanaf 20 euro voor acht uur gebruik en 25 euro voor een etmaal. Meer informatie: 020-612 73 02, www.timespots.com. Ik vernam dat het naast telefoneren nu ook mogelijk is te e-mailen en sms'en terwijl je vliegt. Is dat niet ge vaarlijk? Frank Houben, woordvoerder KLM: 'Mobiele te lefoons storen met de apparatuur van de vlieg tuigen. Je kan daarom nietje eigen mobiele te lefoon gebruiken voor het ontvangen en ver sturen van sms'jes of e-mail. Maar entertain mentsystemen zijn afgeschermd en bieden uit komst, bijvoorbeeld ook voor bellen. Wij bie den in eerste instantie sms en e-mail aan. Ieder een heeft in alle klassen een beeldscherm op de stoel voor zich. Hierop kan je via het enter tainmentsysteem een keuze maken uit films, spelletjes doen en nu dus ook sms'en of e-mails versturen en ontvangen. Het systeem is uitgebreid getest en helemaal veilig. Het tarief per verzonden of ontvangen bericht bedraagt 2,50 dollar.' Heeft u ook een vraag? Mail naar: vraaqenantwoord@weqener.nl. Voor meer vra gen en antwoorden: ga naar de website van deze krant en klik op de rubriek Reizen. De Oostenrijkse wintersportplaats Ischgl, 901 kilometer van Arnhem, ligt op een hoogte van '1.350-2.864 meter. Totaal is er ruim 200 kilometer aan pistes, waarvan 105 kilometer kan worden besneeuwd met kunstsneeuw. Er zijn 42 liften, waaronder twee kabelbanen, drie gondel- en 21 stoeltjes- liften. Prijzen van zesdaagse ski pas in het hoofdseizoen i €175,50 (volwassenen), r-1 €103,50 (kinderen), €146 (se- moren). Ischgl heeft de langste DUITSLAND r' rodelbaan van de Alpen (ze- r\ ven kilometer), die op maan- Salzburg jgT dag- en donderdagavond open ZWITSER- LA NDr-» Innsbruck 1 TIROL \x OOSTENRIJK Meer informatie: Tourismusver- band Ischgl, tel. 0043-54 44 52 66, www.ischql.com. Algemene informatie: Oosten rijks Toeristenburo, Postbus 94285,1090 GG Amsterdam, tel. 020-468 47 93, www.austria.info/nl worden ingekocht. Als verse sneeuw uitblijft, is dat doorgaans geen ramp. Omdat het skigebied hooggelegen is, is de temperatuur er meestal laag genoeg om de meer dan honderd sneeuwka nonnen aan het werk te zetten. In to taal beschikt Ischgl over 105 kilometer piste die kunstmatig besneeuwd kan worden. Onschuld verloren Van het liefelijke boerendorp van wel eer kan worden vastgesteld dat het al lang zijn onschuld heeft verloren. Ischgl staat - de 210 stuks melkvee en de 175 slachtrunderen die het dorp nog rijk is ten spijt - vooral voor ver maak. 'Ballermann im Schnee' kopte de Duitse boulevardkrant Bild vorig winter boven een artikel over het nachtleven in Ischgl. 'Ballermann', ver wijzend naar de gelijknamige discoke ten, is bij onze oosterburen synoniem aan alles wat 'volks' en 'plat' is. Het ver- Een ervaren skiër roept meteen 'waauw' slag werd gelardeerd met een foto van danseressen die krols op de toog in de après-skibar onder hotel Elisabeth staan te dansen voor een verlekkerd kij kend publiek van mannelijke kunne op skischoenen. De nabijgelegen ta- ble-dance bar Coyote Ugly maakt in flyers ook ongegeneerd reclame voor 'de mooiste en langbenigste danseres sen uit Wenen.' Wie de dames in kwes tie aanspreekt, krijgt doorgaans ant woord in Duits met een zwaar Roe meens of Russisch accent, maar een kniesoor die daar op let.- Dat vermeende 'volkse' karakter moet overigens in zoverre met een korreltje zout worden genomen, dat Ischgl dus geen bestemming is die zich op de spreekwoordelijke 'Jan met de pet' richt. Het dorp in Paznauntal is geen plek waar 'oud geld' zich pleegt te ver pozen, maar waar zogeheten 'nieuwe rijken' sterk vertegenwoordigd zijn. Het pontificaal op de skipiste geplaats te 'aquarium' met daarin een glimmen de Porsche Carrera spreekt wat dat be treft boekdelen. Ook doet Ischgl volop mee aan de wed loop tussen Oostenrijkse skioorden, waar het gaat om het organiseren van publieksevenementen tijdens het win terseizoen. Zo werd in Ischgl het skisei zoen eind november geopend met een live concert van de Ierse popgroep The Corrs, dat meer dan 10.000 bezoekers lokte. Het jaarlijkse sneeuwsculpturen- festival staat voor 10 tot en met 14 ja nuari op de rol. Tien internationale teams beeldhouwen dan ldassieke au to's uit de sneeuw. Waar het om het jaarlijkse slotfeest van 30 april gaat, heeft Ischgl een naam hoog te houden. In het verleden luisterden be roemde artiesten als Ti- na Turner, Elton John en Enrique Iglesias het einde van het skisei zoen op met een live concert in de bergen. Ook voor komend jaar wordt een wereldact beloofd. Dat vooral publiek dat wat beter in de slappe was zit in Ischgl bivakkeert, komt doordat ruim zestig procent van de hotels is getooid met vier sterren en datzelfde geldt voor ruim dertig pro cent van de appartementen. Ischgl is van oudsher volledig op de Duitse va kantieganger georiënteerd. De laatste jaren probeert de plaatselijke VW ech ter steeds meer nieuwe markten aan te boren. 'Want onze doelgroep, lifestyle georiënteerde volwassenen in de leef tijd van 25 tot 49 jaar, woont overal in Europa', weet WV-baas Steibl. Inmid dels komt dertien procent van de gas ten uit Nederland, en die groep neemt flink toe. Voor wie zich geen hotel of apparte ment in Ischgl kan permitteren maar zich wel wil uitleven in het prachtige skigebied en het nachtleven ter plaat se, is verblijf in de nabijgelegen dorpen Kappl (op acht kilometer) of See (op vijf tien kilometer) een goed alternatief. Dat scheelt toch al snel een een derde tot bijna de helft in de verblijfskosten. Ie door het Oostenrijkse Ischgl wandelt, ruikt de estgeur uit de stallen van de ruim dertig veehouders die mg altijd hun nering hebben. De stallen worden geven door luxe hotels, disco's, après-skitenten en htclubs, waar schaars geklede meisjes op tafel dansen, kgl kortom, is één grote paradox. K~ et zijn geblondeerde lan- ge haren, model Geert \J I Wilders, is Andreas Steibl -X.de personificatie van De directeur van de VW van het skioord oogt hip, om niet te zeg- iextravagant. Steibl typeert de gas- Ischgl mikt dan ook als iendie van het leven houden; een ijdel en lifestyle georiënteerd "is geen :efamiliebe- stelt zonder omwe- 'Mensen die 'Ischgl kiezen, len in korte tijd I beleven. Zowel ^pistes als daar kn. Entertain- itis een belang- I{ pijler onder [succes. Wie tot wil komen, moet niet in Ischgl Ons motto is datje bij ons niet li- ""'ijk, maar vooral geestelijk ont- is er een van het t waarvan de skiër met enige erva- I'waauw' zal roepen. Het is groot, %nd en veelzijdig. Voor wie voor I eerst op de lange latten staat, is Ischgl misschien niet de beste keuze, omdat echt eenvoudige afdalingen dun gezaaid zijn. Wie de basis van het skiën echter een beetje beheerst, komt in Ischgl volop aan zijn trekken. Ook in de drukste tijden van het wintersei zoen, als het dorp zo'n 10.000 gasten telt, zijn de wachttijden voor de skilif ten te verwaarlozen. Alleen afgelopen jaar al investeerde Ischgl 24 miljoen eu ro in de aanschaf van nog meer sneeuw kanonnen, twee nieuwe liften en het nieuwe restaurant/conferentieoord Pa- datschgat op 2600 met hoogte. Aangezien het dorp zelf op 1400 meter ligt en verreweg de meeste pistes bo ven 2000 meter zijn gesitueerd, is het skigebied Sil- vretta Arena zeer sneeuwzeker. De hoogste toppen van het skigebied, de Greitspitz en de Palinkopf, reiken tot boven de 2800 meter. Vanaf de top van de Palinkopf kan een prachtige af daling richting Samnaun in Zwitser land worden gemaakt. Medeneming van een rugzak is in dat geval aan te be velen. Want in de vele souvenirshops, juwelierszaken en slijterijen in deze Zwitserse enclave kan 'belastingvrij'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 41