PZC Constancia in Oranje onder 19 De Bruijn met Jaspers op WK Futsallers Pabo weer leider in eerste klasse Hard tegen hard Korenbeurs blijft in kielzog van koplopers Amateurs kunnen in Arena voetballen Geen extra beveiliging bij Terneuzen-Triborgh Zeelandia Middelburg-Hoel is gewoon op 8 januari Terneuzenaar naar Mexico Pf 0 Van den Bossche nog een seizoen bij Corn Boys Verlies Capitals Sranang komt terug uit ruime achterstand uitslagen agenda woensdag 15 december 2004 door Karei Pleunis TERNEUZEN - De voetbalver eniging Terneuzen neemt zon dag geen extra veiligheidsmaat regelen tijdens het restant van het duel tegen SV Triborgh. Voorzitter Anton Hermus vindt dat de wedstrijd geen bijzonder stempel mag krijgen. „Alle extra aandacht, zou een beledi ging zijn voor zowel SV Tri- borgh als Terneuzen. Beide elf tallen moeten zondag maar to nen dat ze gewoon kunnen voet ballen en dat het voorval van destijds een incident is geweest. De betrokkenen zijn gestraft en daarmee is de kous af." Het duel Terneuzen-SV Tri borgh, dat op 24 oktober werd gespeeld, liep na 42 minuten vol komen uit de hand. Na een vuist slag van Triborgh-aanvoerder Nordin Attouzin in het gezicht van Remco van Leeuwen van Terneuzen ontstond een enorme vechtpartij. Scheidsrechter Van Ineveld staakte vervolgens het duel en gaf Nordin Attouzin en Terneuzen-spits Chinedu Chuk- wugbo rood. Op weg naar de kleedkamer braken vervolgens weer vechtpartijen uit. Bij de po litie werden nadien vier aangif ten van mishandeling gedaan. Hermus zegt dat er in de aan loop naar het duel van zondag geen contact is geweest met het bestuur van SV Triborgh. „Zou den we dat wel doen, dan heb ben we het toch weer over een wedstrijd met een bijzonder ka rakter. En dat is het laatste wat we willen. Het moet gewoon zijn. Het moet zijn zoals bij alle andere thuisduels, waarbij ook niets bijzonders gebeurt." Daarom is er ook geen extra po litie gevraagd of beveiligingsper soneel ingehuurd. „Nee", bena drukt Hermus, „het is een ge woon duel en de omstandighe den zullen in niets afwijken van wat gangbaar is." Behalve dan dat er zondag aan beide kanten slechts tien spelers op het veld staan en de wed strijd slechts één helft van 48 minuten zal duren. Verder wordt er ook geen entree ge vraagd. „Dat kunnen we niet maken ten opzichte van de men sen die destijd wel entree be taald hebben." door Barry van der Hooft TERNEUZEN - Jonathan Con stancia is geselecteerd voor het Nederlands elftal onder negen tien jaar. De achttienjarige Ter neuzenaar vertrekt op woens dag 5 januari met de selectie van KNVB-coach Cor Pot naar Jonathan Constancia Mexico, waar van 8 tot en met 15 januari wordt deelgenomen aan het internationale toernooi om de Copa Chivas. Cor Pot selecteerde negentien voetballers en zal die groep nog met één speler aanvullen. De be kendste speler van Oranje onder negentien is Gianni Zuiverloon, die al verschillende keren zijn opwachting maakte in het eer ste team van Feyenoord. Huurbasis Jonathan Constancia staat nog onder contract bij AA Gent, maar speelt dit seizoen op huur basis voor Heracles Almelo. Me de door blessures kwam de snel le aanvaller dit seizoen tot slechts zes invalbeurten in de competitie: Constancia scoorde daarin één keer, uit tegen Em- men. Dat de Terneuzenaar is opgeroe pen door Pot is best opmerke lijk, omdat de spits vorig jaar nog op de voorlopige lijst van spelers stond die in aanmerking kwamen voor de selectie van de Nederlandse Antillen. Pim Ver beek, destijds bondscoach van de Antillen, riep Constancia ech ter niet op en daardoor mag hij nu nog gewoon voor Nederland uitkomen. van onze sportredactie AXEL - De futsallers van In den Dwaes zijn na een week weer koploper af in de eerste klasse. Ze verloren met 6-3 van In Axtion. Pabo, dat zeer een voudig Wentzeler/Pauwels versloeg, staat nu weer boven aan. Arrow - Meermarkt/Goethals 6-3: Arrow won vrij gemakke lijk. Dennis de Block (2), Edwin Martens, Jurgen Ras, Serge Mer- ckx en Wouter de Neijs schoten de winnende serie bijeen. Nicky Spuessens, Bas van Waes en Ewald Pollet scoorden tegen. Pabo-Wentzler/Pauwels 11-0: Pabo had na de misser tegen Meermarkt/Goethals van vorige week (3-3) wat goed te maken. Van die dadendrang werd Wentzler/Pauwels het slachtof fer. Jari Vyane (7), Robin McTaggart (2), Martijn van Damme en Tristan van Acker vonden het net van de zwakke bezoekers. Pays de Mer-Max Korting 3-9: Met bekeken voetbal werden de Temeuzenaren naar een grote nederlaag gespeeld. De goals van Max Korting kwamen op naam van Merijn Taelman (3), Michel Leonhart (2), Hans Pica- vet, Carl de Waele, Joep Frusch en Dennis Rietjens. Voor Pays de Mer scoorden Ibrahim Hele na, Danny de Vries en David Serkeijn. In Axtion-In den Dwaes 6-3: In den Dwaes begon in Terneuzen als koploper. Geruime tijd zag het ernaar uit dat het deze sta- "tus zou handhaven. De ploeg "had zelfs nog een 3-2-voor- sprong tegen het sterke In Ax tion. De thuisploeg won echter toch. Jean-Paul Eggermont en William Freijzer scoorden voor de gasten. Voor In Axtion scho ten Michel van Craenenbroek (3), Paul Tjen-A-Sem (2) en Men- no den Dekker raak. AJN Office-Tence/Zaman 3-13: De thuisploeg kreeg liefst der tien tegendoelpunten te verwer ken. Deze werden gemaakt door Peter Bouwman (4), Davy Ker- stens (4), Angelo Verbraeken (3) en Evert Verwer (2). Theo de Schepper nam de doelpunten productie van de gastheren voor zijn rekening. -..W - 7.. DEBRECEN - Tijdens het duel Hongarije-Duitsland (26-25) op het Europees kampioenschap handbal voor vrouwen gaat het hard tegen hard. De manier waarop de Duitse Maren Baumbach de doelvrouwe van Hongarije, Eszter Siti, benadert, heeft meer iets weg van taekwondo dan van handbal. Door de overwinning is Hongarije dicht bij een halve-finaleplaats op het EK in eigen land. foto Laszlo Balogh/RTR SAS VAN GENT - Trainer Anto- _nie van den Bossche uit Zelzate ren zijn assistent Yvan van Laere uit Wachtebeke blijven nog een jaar aan Corn Boys verbonden. Gezien het huidige succes van Corn Boys, de ploeg staat eerste in de vijfde klasse A, kwamen beide partijen vrij snel tot een -akkoord. door Govert van Veen SINT WILLEBRORD - Het is nog even weg, nog een paar maanden, maar beiden verheu gen zich er al danig op. Voor het eerst vormt Dick Jaspers op het WK driebanden voor lan denteams in Viersen een koppel met Jean-Paul de Bruijn uit Hulst. Afhankelijk van de aanmeldin gen komt er nog een tweede team bij. Nederland 2 wordt dan gevormd door Raimond Burgman en Clémie van Wan- rooij. Zij eindigden na vier eli- te-rankingtoemooien als derde en vierde. Zeker van deelname aan het WK zijn ze niet. Dick Jaspers en Jean-Paul de Bruijn zijn dat wel. Voor Jas pers is het de gewoonste zaak van de wereld, voor De Bruijn al lerminst. Al is het wel een lo gisch gevolg van de toch opmer kelijke ontwikkelingen in het spel van De Bruijn. Die, bij af wezigheid ook van Frans van Kuijk, tamelijk onbedreigd num mer twee werd in de eliteran- king. Van de vier Grand Prix-toernooien die hij speelde, bereikte hij er in twee de laatste vier en in de andere twee de fina le. Die hij prompt verloor van... jawel, Dick Jaspers. „Op Dick staat geen maat", weet De Bruijn dan ook. „Maar ik mag toch zeggen dat ik ruim tweede ben geworden. Ik ben de laatste jaren een stuk beter gaan driebanden. Ik train meer, ik heb andere spelsoorten laten vallen, ga er serieuzer mee om, ik kijk goed naar anderen zoals naar Jaspers, en natuurlijk doe ik veel hardheid op in de eredivi sie. Ik speel in België aan het eerste bord, en in Nederland aan het tweede. Daar word je sterker van. Een tegenstander mag dan meer naam hebben, maar ze moeten toch eerst maar voorbij me zien te komen." Zijn moyenne begeeft zich tus sen de 1.400 en 1.500. Over het vorig seizoen scoorde hij precies 1.450, nu staat hij op 1.410. „Is minder, maar het waren een paar bewogen maanden. Ik ben van werkkring veranderd, nu ben ik weer wat rustiger in m'n hoofd, dus dat moyenne zal nog wel bijtrekken." In de Belgische competitie houdt hij tot nu toe een gemid delde aan van 1.500, in de Neder landse eredivisie blijft hij wat achter, aan het tweede bord van Delta/Ockenburgh: 1.300. Van de twaalf partijen die hij speel de, won hij er zes en speelde hij er één remise. Juiste mix De Bruijn mag dan wat andere spelsoorten hebben laten vallen, in de loop van de jaren, het bandstoten blijft hij beoefenen. En beheersen. Hij werd er Euro pees kampioen in, in 2001, 2002 en 2003 en is in januari, op het NK, andermaal de grote favo riet. „Die twee spelsoorten bij ten elkaar niet, ze zijn aanvul lend, vind ik, ze verbeteren el kaar. Het is de juiste mix." De Bruijn bereidt zich inmid dels voor op de belangrijke eer ste maanden van 2005. Met daar in dus het NK bandstoten en te gelijkertijd de Grand Prix drie banden in Wijchen, daarna het WK voor teams in Viersen, di rect gevolgd door de World Cup driebanden in Sluiskil. „Daar ben ik initiatiefnemer van, ik heb een wildcard gekregen en ben dus rechtstreeks toegelaten tot het hoofdtoernooi." Waar hij dan weer concurrent zal zijn van Jaspers, in plaats van ploeg genoot. Beide spelers zeggen het 'grootste respect' voor elkaar te hebben en nu al uit te zien naar het WK voor teams. Jaspers: „Ik heb een heel prettige band met Jean-Paul, we zijn van dezelfde generatie. Hij is op en top sport man, erg leergierig en maakt nog steeds progressie." En De Bruijn: „Ik ken Dick al vanaf m'n elfde, we zijn biljartvrien den. We spelen nu voor het eerst samen voor Nederland. Dat is fantastisch." Outsider Jaspers is het gewend in Viersen te spelen om de wereldtitel voor teams. Hij deed dat jaren met vooral Raimond Burgman. Sa men behaalden ze in '98 en '99 de wereldtitel. Vorig jaar werd het koppel echter al in de kwart finale uitgeschakeld, door de la tere kampioen Turkije. Jaspers: „Ik denk dat de biljart wereld in Viersen Nederland kent als Jas pers en Burgman. Maar met Jean-Paul zie ik het ook wel zit ten. Hij heeft veel mogelijkhe den, is een echte vechter en kan zich ontpoppen als de outsider bij de spelers op het tweede bord." Vorige week ontmoetten ze el kaar aan de tafel in België. Bei- Jean-Paul de Bruijn: „Op Dick Jaspers staat geen maat. Maar ik mag toch zeggen dat ik ruim tweede ben geworden in de Grand Prix, foto Wim Kooyman den als de kopman van hun team. De uitslag was 50-37, voor Jaspers. Natuurlijk. Maai de prestatie van I mocht er ook zijn, de p de maar 21 beurten. G door Karei Pleunis TERNEUZEN - Zeelandia Mid delburg wil de bekerwedstrijd tegen Hoek niet eerder dan op zaterdag 8 januari spelen. Dat is een tegenvaller voor de organisa tie van bet Soccertoernooi in Sas van Gent. Die had gehoopt dat het duel wellicht verzet zou kunnen wor den naar 2 januari of naar een doordeweekse avond. In dat ge val had Hoek met de eerste selec tie kunnen deelnemen aan de topdag van het toernooi. Voor Zeelandia Middelburg is verzet ten echter onbespreekbaar. Voorzitter Wim Vermeule: „De seniorencommissie heeft zicht over gebogen en het afgej Logisch, lijkt me. We \vilde lang een keer tegen Hoeks* len. Het is de enige ploeg land die op het hoogste amatei niveau actief is. Nou krijgt die kans via de beker, Dien; strijd is voor ons dus zeerbijjj der." Vermeule zegt dat spelen oph nuari natuurlijk een stuklue, tiever is dan een wedstrijd» een trainingsavond. „Wei wachten inderdaad n u toeschouwers. De andere I in de buurt zijn allemaal Speel je op een trainings^ dan zie je waarschijnlijk hond." te zijn tegenstander zodanig* der druk dat die bijna geen meer maakte. Met 20-17 we de zege binnengehaald Pi Raas verloor van Kai de lm Piet Schrier-Ambroos Bl«j 30-17, 67; Piet Racis-Kai de Zk 22-25, 64; André Karelse -Jok& ni?igs 25-23, 56; Jean Louis Sr.» der-Piet Bakkers 20-17,56 door Joop van den Oudenhoven RILLAND - Door de 6-2-over- winning op Welkom/Sijmens houdt het driebandenteam Korenbeurs/'t Kaaitje de druk op de koplopers in poule vier in de vierde divisie van de landelij ke competitie driebanden groot. Een klasse hoger ging De Stene Brug hard onderuit tegen Hostel- lerie Brouwer in Breda. Korenbeurs/'t Kaaitje, dat op één punt van de ranglijstaan voerders staat, kwam ondanks het gemis van de nummers één en twee van het team toch tot winst. Met name het optreden van Piet Schrier als kopman was verrassend. In een prima partij werd Ambroos Blockx aan banden gelegd. Vijfentwin tig missers volgden elkaar in snel tempo op. Schrier profiteer de optimaal: 30-17. André Karelse leek bij 22-15 op een gemakkelijke zege af te ste venen tegen John Konings. Plot seling sloeg echter de ver kramping toe en kwam de Bra bander nog tot 24-23 terug voor aleer Karelse de partij naar zich toe kon trekken. Jean Louis Smulder draaide de rollen om. Na een achterstand van 7-13 vond hij het juiste gevoel en zet- De Stene Brug leed weer eens derlaag. Hostellerie Bron® stond tot nu toe niet bepaald» kend als een hoogvlieger,® gendeel. Met de twaalfde play in de rangschikking is de degri datiezone angstig dichtbij ve de Bredanaars. Piet Koek verloor ondanks S toch niet slechte moyenne n 0.722 kansloos van A. vanSk die tekende voor 0.972. Wimi Kok werd weggespeeld doors ijzer sterke J. van Steen (C Alleen Arjo Hollestelle i Ries Rijn kon het niveau vanj regionale finale van afgelopa weekeinde niet doortrekker i moest de zege aan W. de Gtó laten. Met deze nederlaag isft Stene Brug de aansluiting a de kopgroep voorlopig kwijt A. van Meel-Piet Koek 35-26,1 J. van Steen-Wim de Kok 35-Ü 45; G. van helden-Arp Holles la 20-30, 67; W. de Graaf-Ries fiji 30-22, 57. van onze sportredactie AMSTERDAM - Wie wil weten hoe het voelt om een doelpunt te maken op het 'heilige gras' van de Amsterdam Arena, heeft nu de kans. Het stadion waar Ajax zijn thuisduels speelt, is de ko mende twee weken te huur voor iedereen die wel eens tegen een bal trapt. Nu Ajax geen thuiswedstrijd meer hoeft te spelen en de win terstop ingaat, wordt de gras mat twee weken niet gebruikt. Daarom kunnen liefhebbers GRONINGEN - De basketbal lers van MPC Capitals hebben in groep C van het Europese toernooi om de Uleb Cup afge haakt. De Groningers verloren gisteravond met 74-82 van het Griekse Maroussi. De ploeg van Ton Boot had een zege op de Grieken nodig om mee te blij ven doen in deze poule. Met twee zeges en vier nederlagen is MPC Capitals nu vrij uitzicht loos laatste. ANP GOES - Met een vrijwel comple te selectie verspeelde FM Sra nang twee punten tegen het laag gerangschikte Hof van Brabant uit Eindhoven: 4-4. De Goese futsalploeg, waarin Barry van der Hooft en Jasper Huijsman als enigen ontbraken, begon uitermate slecht aan het duel met de nummer twaalf van de hoofdklasse. Binnen tien mi nuten stond het in Sportpunt Zeeland 0-3. Vlak voor rust deed Ramon Dahoe iets terug, 1-3. Sranang begon ook zwak aan de tweede helft. Hof van Brabant liep uit naar 4-1. Ramon Dahoe scoorde vervolgens de 4-2 en gaf de assist voor de 4-3. Quang Tran maakte die goal. Vijf minu ten voor tijd schoot Pearl Does burg de gelijkmaker binnen. Sra nang drong vervolgens nog wel aan, maar de uitstekende doel man van de Brabanders voor kwam dat de Goesenaren met drie punten aan de haal gingen. voor 13,50 euro per persoon ee half uur lang voetballen (met® nimaal dertig personen) op 4 plek waar Rafael van der Vair. en zijn.collega's wekelijkste|è de bal trappen. Wie een echte wedstrijd wilspt-j len van 2 keer 45 minuten bj-j taalt als groep 1428 euro fe dan zullen de spelers grote schermen in het stat worden voorgesteld, kleedkamers worden en is het veld voorzien van> juiste vlaggen en belijning. Ajax heeft geen eisen met In trekking tot de voetbalkwaÜ: ten van de bezoekers. Alleens het verboden om met voetbi1 shirts van een andere club da Ajax de grasmat te betrede Het stadion huren kan tot 7 ja nuari. Dan zal de grasmat» den vernieuwd. GPD Amerikaanse profcompet® (NBA): Miami Heat-Washington1; zards 106-83, Memphis Grizzlies® land Cavaliers 86-92, Chicago Bulls» las Mavericks 93-94, Phoenix Suns-0' lando Magic 121-100, LosA pers-Boston Celtics 127-134. Lucky Day. 1 -2-5-7-13-17-22-39-41 -47-48-50-5*» 69-71-72-73-74-79. (onder voorbehoud) Istanbul. Top Teams Cup vrouwe groep B: Eczacibasi (Tur)-Lon:3- (Ned) 3-1 (14-25 25-11 25-1425-22) Cadzand. Recreatieve compel® bedrijfsvolleybal. Uitslagen P°® A: GSV Sluis-Gaos 2-1. Marmite/YVC 1-Zandhappers H Marmite/YVC 2-Hoge Springer 3^. v- Tack-The Frogs 3-0. Stand: 1. GSV Sluis 6-16, 2. WW 6-15V2, 3. The Frogs 6-10,4 GaosW La Marmite/YVC 2 6-8, 6 Marmite/YVC 1 6-7, 7. Zandhappen? 8. Hoge Springer 6-IY2. Uitslagen poule B: Way of I*' 1-2, DSV 2-Quist/YVC 1-2, DSV I* zars3-0, Cadzandria-Quist/YVC3-0- Stand: 1. Cadzandria 6-16V5,2."«t Life 7-12, 3. DSV 1 7-11, 4. QuiS"- 7-11, 5. VCG 7-9, 6. Mazars 7-7», 2 7-5. Woensdag Tennis —33 j. Derde Braakman kersttoernooi. 0 strijddag. Locatie: Braakman Spo"^; vang eerste wedstrijden: 18.00uur, ste wedstrijden: 22.30 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 48